Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33551) renatto válasza athomi (#33550) üzenetére


renatto
őstag

Azt a fóliát - ami az új panelen volt - nekünk rá kellett tenni a régire, védelmi okokból. Az úgy rácuppant a tévére, ha számított volna hogy milliméter pontosan legyen, pár perc alatt tökéletes lehetett volna... ha ezen múlik, a fólia szerintem nem akadály. De az is lehet sokan le sem veszik, hisz neked sem tűnt fel. :DDD Az ujjlenyomat, karcolás, visszacsomagolás inkább necces, pláne hogy a hungrocell is pereg rendesen...

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33552) rothfb válasza athomi (#33534) üzenetére


rothfb
veterán

Amikor azt mondtam, hogy én B8-at nem vennék már, mert úgy tűnik, annál volt a legtöbb panelprobléma, valaki itt szabályosan lehülyézett.
Tudom ez neked nem vígasz. Viszont az igen, hogy van LG garid, érvényesítsd hamar. Gondolom Telekomos tv-re is ugyanúgy érvényes...

(#33553) rothfb válasza athomi (#33547) üzenetére


rothfb
veterán

Én a helyedben cseréltetnék egy alkalommal panelt. Ha szerencséd lesz, kapsz egy sokkal jobbat, mint a jelenlegi. Ha az nem válik be, bármennyire fájdalmas, én visszakérném a pénzt, a teljes árat.
Igazság szerint 300000-ért nem lesz nagyon használható oled. Szerintem.

(#33554) athomi válasza rothfb (#33553) üzenetére


athomi
veterán

Én is így gondolom. Vesztenivalóm igazából nincs, a legrosszabb ami lehet, hogy a panelcsere sem jön be és visszakérem a pénzem. 280-300-ból valószínűleg jövőre sem fogok idei kifutó OLED-et venni, idén meg biztosan semmit nem veszek, mert tavalyi modellek már nincsenek is, ami meg van az kiállított vagy még mindig az ideiek árában akarják eladni.

(#33551) renatto: Még ha vissza is illeszted a milliméternél pontosabban, amit én kétlek, akkor is tele lesz már alatta szösszel. :)

[ Szerkesztve ]

(#33555) rothfb válasza athomi (#33554) üzenetére


rothfb
veterán

Kicsi az esélye. Tegyél még egy 100-150-et hozzá. 400-450 körül már kifoghatsz egy korrekt tv-t. Sőt, ha szerencséd van, 400 alatt is kaphatsz. De az legalább C8 legyen, ha LG, vagy FZ800, ha Pana. Bár az idei készülékeket is már el lehet csípni a fent említett árszint tetején. Kicsit gyűjtögess még.

(#33556) athomi válasza rothfb (#33555) üzenetére


athomi
veterán

Pénzem most is van rá, csak egyszerűen ennyit egy televízióra nem adok ki. Nekem ennek a B8-nak a tudása, képminősége megfelelne, annyival nem kapok többet egy C9-től sem, hogy 150-et ráfizessek. :N Az építési minősége is rendben van. Szinte biztos vagyok benne, hogy a végén már gyengébben sikerült kijelzőkkel szerelték a TV-ket és ezeket használják garanciális cserére is. És ha így nézem valószínűleg a kijelzőcsere sem hoz tökéletes eredményt.

[ Szerkesztve ]

(#33557) dh66e válasza rothfb (#33552) üzenetére


dh66e
veterán

A múltkor nem válaszoltam mert nem akartam flamet indítani....
Nem a B8-cal volt a legtöbb gond erről nincs semmilyen adatod csak bepuffogod. :(((
Az hogy valaki már a "nem lévő készletek" után is tud szerezni egy akciós tévét abban sajna benne van hogy olyat kap amit már nem lenne szabad forgalomba hozni vagy ha igen akkor olyan feltételekkel amikkel az emberek tisztában vannak.
A másik megjegyzésedre meg most sem reagálok mert moderációval kapcsolatban a szabályzat nem engedi hogy kitágyaljuk,de a valóságtól nagyon messze aáll amit bepötyögtél.

(#33558) Pro Koryak válasza renatto (#33549) üzenetére


Pro Koryak
addikt

"A szervizes azt mondta, Lengyelországból jön a panel, Ferihegyre"

Úgy látszik az LG szervizt is a lengyelek szívatják, nem csak a Panát. :R

... hiszen lengyel-magyar két jó barát ...

athomi:
azt is mondtad, hogy a fólia nem csak ujjlenyomatos, de karcos is volt. A karcokat is te okoztad?

[ Szerkesztve ]

(#33559) rothfb válasza dh66e (#33557) üzenetére


rothfb
veterán

Azt mondtad hülyeséget beszélek. Ha jól rémlik.
De mindegy, nekem van egy véleményem, neked is van egy. A sajátod. Egyezzünk ki ebben, végülis szólásszabadság van.
Az biztos, hogy mindenkivel békét szeretnék kötni. Veled is. Csak tartsuk tiszteletben egymást és egymás véleményét. Intelligens emberek vagyunk. Legalábbis ebben hiszek.

(#33560) rothfb válasza athomi (#33556) üzenetére


rothfb
veterán

Igen, ezt fejtegettem múltkor. Ezek a panelcserék gyanúsak, de egy próbát a te tv-d is megér.
Amúgy értem ezt a nem adok többet egy tv-ért dolgot, de így lemaradsz a csodálatos képminőségről. És ha már 300-at ki voltál hajlandó adni, 450-et miért nem? Megveszed, élvezed. Ezek ennyibe kerülnek, prémium tv-kről beszélünk. Kiadsz 300-at egy sima ledtv-re, és nem fogod érteni mire költötted a pénzed. Míg ha kiadsz 450-et egy oledre, bekapcsolod és érteni fogod mit és miért vettél. Minden fillérjét megéri.

(#33561) dh66e válasza rothfb (#33559) üzenetére


dh66e
veterán

Valamit félreértesz én nem haragszom rád nincs miért békülnünk csak megkértelek valamire.A véleményed szabadon mehet bármiről ezt senki nem tiltotta.
A vélemény és a valóság közlése két különböző dolog és mivel neked semmilyen tapasztalatod nincs az LG-vel ezért óvatosabban az ilyen megközelítését a dolgoknak.
Ez csak egy jó tanács mert már nem az első hogy flame-t indítottál az ilyen megjegyzésekkel amikre semmi szüksége a topiknak.
Tessék az általad használt tévékről diskurálni az szakmaibb ehhez a fórumhoz.
Köszönöm a figyelmedet. :R

[ Szerkesztve ]

(#33562) chros


chros
őstag

Nos, a kozhiedelemmel ellentetben, makroblokk problema tovabbra is van az idei Panak-nal is, csak mashol jelenik meg, s nem annyira latvanyos.

(#33563) Pro Koryak válasza chros (#33562) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Még így is jobb, mint az LG. :Y
Milyen forrásból, 4k hdr, 1080p, 720p...stb, az kiderül?

[ Szerkesztve ]

(#33564) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Amúgy van itt olyan aki 3-4 urambocsá' 5 éve használja az OLED tv-jét napi több órában meghibásodás /panelcsere nélkül?

Vagy igaz a mondás, hogy a fórumba az elégedettek kevésbé írnak inkább akinek problémája van, így az átlag fórumozó fals következtetést von le a megbízhatóságra?

(#33565) rothfb válasza Pro Koryak (#33563) üzenetére


rothfb
veterán

A Trónok Harca 7-ik évadjánál vette észre, ha jól értem, de hogy milyen felbontásban, üzemmódban, nem derül ki. De majd egy perfekt angolos kijavít, ha rosszul értelmeztem.

(#33566) rothfb válasza Gigicuci (#33564) üzenetére


rothfb
veterán

3 éves user talán van, de 4-5... Lehet. De nem érdemes messzemenő következtetéseket levonni, mert a technológia évről évre javul. Hol hirtelen jobban, hol kevésbé, de javul. Így a hosszútávú használatról nem lehet releváns infót találni. Az Rtings tesztjei lehetnek mérvadóak, mert ők komoly, napi 24 órás használatnak teszik ki a tvket statikus tartalmakkal is kínozva őket, majd valaki esetleg belinkeli az oldalt.

(#33567) Gigicuci válasza rothfb (#33566) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Ez mondjuk teljesen jogos, lehet az újabbak jobban fogják bírni.

Említett RTINGS oled gyűrős videó:

[link]

oldal:

[link]

5 éves használatot, napi 5 órával modellez a jelenlegi állapot.

(#33568) devil-k válasza Gigicuci (#33567) üzenetére


devil-k
nagyúr

“Irigylem” azokat, akik a valóságban tudnak napi 5 órát TV-zni. :DDD

- mozi bolondéria -

(#33569) H1N1


H1N1
aktív tag

B6-ban tudnak még vajon panelt cserélni.Egy éves korában cserélték, most két év után ugyanaz a jelenség.Volt kint a szervizes,mondta,hogy tuti panel baj.Elindította a folyamatot.Várom,hogy jelentkezzen a (én úgy tudom holland) reakcióval.#5921

[ Szerkesztve ]

(#33570) belan


belan
addikt

Hétvégi akcióról tud valaki valamit mi lesz esetleg benne annyit tudok c9 valószínű .

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#33571) allein válasza belan (#33570) üzenetére


allein
addikt

Áhh, szerintem kizárt, nem lesz. Elmúlt már ;]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#33572) renatto válasza Gigicuci (#33564) üzenetére


renatto
őstag

Felhasználó van egy pár - 3 éves múlttal tuti - de panelcsere nélküli szerintem nincs. :( Nálem 2 év van eddig és pont elcsíptem a végét. :P

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33573) Strezi válasza Gigicuci (#33564) üzenetére


Strezi
őstag

Igen. Nem lehet/kell abból kiindulni, ami itt megy...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#33574) Fisha


Fisha
őstag

Kicsit beugrottam a helyi euronicsba beszélgetni az oledről (biztos örültek nekem :) ).
Azt tudtam meg, hogy a pénteki akciókat még az üzletvezető se tudja, központilag írják meg nekik is csütörtök este. Az érzéseiről azért érdeklődtem. Szerinte 55C9 nem várható 400 környékén. De B9 várható 400 alatt, akár jelentősebben is. Náluk rendes gyári gari van.

Nézegettem a kiállított darabokat. Egy B9-es ment meg melette valami samu qled, hasonló árban. Az azért meglepett, hogy az euronicsos próbaanyag szebb volt a qleden. Gyanítom, hogy eleve tré volt a forrás, és azért volt pixeles/csempés a kép, de a samu ezt jobban javítgatta láthatóan. Mondjuk 20 centiről egyiket se fogom nézni, meg talán a reklámban lévő nagy homogén egyszínű területek se annyira életszerűek, de fura volt na.

És ha már szóba került a péntek, és a gari. Tudunk arról egy kisokost csinálni, hogy mely boltok adnak tutira gyári garit és melyek nem? Szerintem ez egy olednél nagyon fontos szempont és nehezen kideríthető. Az utolsó három betűbe rejtett régió számíthat ebből a szempontból?

[ Szerkesztve ]

(#33575) renatto válasza Fisha (#33574) üzenetére


renatto
őstag

MM, Edigital, Euronics, Emag, Telekom ezek 100%. De LG.hu-n látom még a MarketWorld-öt és a BestByte-ot is.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33576) daneel_hu válasza Fisha (#33574) üzenetére


daneel_hu
addikt

MM, Euronincs és Edigital biztos.

PLA, MLB és LLA... ezeket tuti kapni a fenti boltokban is.
2019-re némileg változott a kódolása ezeknek, így messzemenő következtetést nem tudsz levonni belőle. Eddig csak a PLA volt az európai régi (ebből a P a régió, L a tuner és a A = design)
De elképzelhető, hogy azt LLA és az MLB-nél nem az első betű a régió.

Euronincsban és MM-ban volt kapható az LLA és csakis a 77 colos C8-nál volt a jelölés.

[ Szerkesztve ]

(#33577) belan válasza allein (#33571) üzenetére


belan
addikt

Csapból is a akció fog folyni ne izgulj . ;]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#33578) blakey válasza Fisha (#33574) üzenetére


blakey
titán

Pl. az 55B9 jelenlegi árazását sem értem, ED 420e, MM 780e (eMag 410e), azért ez durva különbség, gondolom pénteken az MM-be lesz 380-ért és akkor odaírják az 50%-os kedvezményt.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33579) daneel_hu válasza blakey (#33578) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem az a 65 colos B9 és így el van írva.

(#33580) snecy20 válasza blakey (#33578) üzenetére


snecy20
veterán

Sima egyszerű trükk, majd pénteken annál "brutálisabbnak" hat a leárazás.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33581) Fisha válasza snecy20 (#33580) üzenetére


Fisha
őstag

Kéne egy kandikamerás vásárlás ilyen áron. Megnézném az eladók fejét, mikor valaki szó nélkül kifizeti. Aztán három napon belül visszaviszi. :p

(#33582) belan válasza snecy20 (#33580) üzenetére


belan
addikt

Pontosan most hétvégén 65 b9 900 ezerről 600 így jobban hangzik hogy 300 ezerrel olcsóbb ;] . Persze sok esetben fel viszik szépen a árat hogy legyen miből bőségesen akciózni ,laikus vásárló meg bedől neki !

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#33583) blakey válasza snecy20 (#33580) üzenetére


blakey
titán

Ez azért nem lehet trükk, mert az MM-be mondhatod, hogy az ED-nél vagy az Euronics-nál olcsóbb és, hogy mennyi, ezek után odaadják annyiért, persze előtte megbizonyosodnak róla.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33584) alaves válasza athomi (#33547) üzenetére


alaves
addikt

Egyértelmű kijelzőcserés, B8-hoz még lehet kifogástalan cserekijelző. Szerintem az lehet a helyzet, hogy egy-egy kijelző gyártási ciklusban osztályozzák azokat minőségük szerint. A legjobbakat építik be először és így tovább, a végére maradnak a legrosszabbak cserealkatrésznek. Szerintem a 2017-esekhez már csak selejt kijelzők maradhattak a raktárban. Gyakorlatilag az enyém is selejt azzal az egy W alpixellel, bár most kifogástalanul működik.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#33585) DVlad válasza rothfb (#33560) üzenetére


DVlad
őstag

"És ha már 300-at ki voltál hajlandó adni, 450-et miért nem? "
Ez 50% felár! Nem elbagatellizálható különbség, bármekkora összeg esetében sem.
Amúgy sem értem ezt a fajta hozzáállást, mikor valaki világosan leírja az igényei és lehetőségei pontos paramétereit, és ennek ellenére el kezdik győzködni, hogy rosszul gondolkodik.

(#33586) daneel_hu válasza DVlad (#33585) üzenetére


daneel_hu
addikt

Az érem másik oldala pedig az, ha valaki azt hiszi, hogy egy 400-500e forint értékű készülék 280e*-ért egészen pontosan olyan lesz mint a korábbi, drágábban értékesített tévék. :)

Sőt... igazából a forgalmazó azt várta, hogy éppen ő betoppanjon az ajtón és elvigye a cuccost 280*ért. :R

(#33587) snecy20 válasza daneel_hu (#33586) üzenetére


snecy20
veterán

Elvileg még okés is lehetne a történet, hiszen a B8 már két éves modell, kifutó termék, és mostanában a B9 is elkezdett már beroskadozni 400e alá. :) Dehát ezek szerint "okkal" adta a Telekom ennyiért.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33588) renatto


renatto
őstag

Na ma végére értem a szerviz "kálváriának". :K

Figyelem! A következő "műsorszám" - pláne az elmúlt napok fényében - egyes olvasóink nyugalmát magzavarhatják! :Y

Szóval ugye kicserélték a panelt pénteken - 2 hete - miután hibás volt (gyári panel), hétfőn telefonáltam LG-nek, ahogy felvette, már mondta is, hogy látja mi az előzmény, erre mondtam, hibás ez is. Azt mondta ez nagyon nem jellemző, legsűrűbben a táp hibásodik meg.
Elmondtam, én hogy látom és mit szeretnék (csereutalvány). Nem szakított félbe nyugodtan, türelmesen végighallgatott. Én is nyugodt voltam, még a hangomat sem kellett megemelnem, és győzködnöm sem. Megértette, mondta beírta közleménybe, viszont ez nem az ő hatásköre, hanem a szerviz döntése lesz, hogy mi történik.
Délután hívott is a helyi szerviz, küldjem a fotókat és a számla másolatot, mert küldik Pestre. (Előzőleg a számla nem kellett és a képeket Lengyelországba küldték, erre kifejezetten emlékszem). Nem történt semmi, így egy hete hívtam az LG-t újra, azt mondták látják, hogy folyamatban van (de mi? :F ), így azt kérik várjak még türelemmel, majd a helyi szerviz fog keresni. Pénteken jött a telefon, az elbírálás pozitív, tehát csereutalványt állítanak ki. :CSajnos nem tudnak kijönni érte ma, így ha tudom vigyem be. Szétkaptam, visszadobozoltam és elvittem, a papír már készen várt. "60" körüli szervizes, nagyon korrekt, lelkiismeretes volt végig, 2x is elmondta ez a pénz nekem visszajár, bármi történik. Az akció más, ettől független, élhetek vele, de az összeg ennyi.
Visszamentem a (helyi)boltba, mert netes vásárlás volt, az üzletvezető kérdezte mit szeretnék, mondom azt az infót kaptam le is vásárolhatom vagy kérhetem is vissza. Igen és neki mindegy melyik. :DDD Mondom akkor pénz. Kp nem lehet mert az összeg... (500k, azóta sem értem, megvenni hogy lehetett kp-ra akkor? :F ) Céges vásárlás, de mondta mind1 mire utalják vissza. Magánszámlára kértem végül. Hétfőn hívtak is, hogy csak a cégesre utalnák vissza. :((( Mondom direkt kérdeztem.. Mind1. Ma végül meg is jött az összeg (edigital amúgy). :R

Pont 1 hónapja jelentettem be a gyári penelhibát LG-nél. 2 szerviz ügyintézésre, szerintem ez teljesen jó idő. Nálam az egész, így "csillagos ötös", bár ez gondolom nem is kérdés. Mint ahogy az sem, hogy a tévé "hibás" volt... LG viszont szerintem túlontúl elnéző, mert azért 3-4-5 pixelhibával a 8,3 millióból, azért szerintem együtt lehetne élni. :K

Gondolom, mondanom se kell, mely gyártó készülékét fogom választani. ;]

Addig is, valahogy túlélem a "régi-új" szettemmel, amit már péntektől nyúzok :DDD :

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33589) DVlad válasza daneel_hu (#33586) üzenetére


DVlad
őstag

Az egy másik érem valamelyik oldala.
Itt konkrét esetről van szó, nem általános gondolkodásmódról.

(#33590) daneel_hu válasza blakey (#33583) üzenetére


daneel_hu
addikt

Reklámtechnikai trükk, ebben igaza van.
Abban pedig neked, hogy az MM-ben lehet alkudni és kell is. :P

Reklámtechnikai trükk mert ilyenkor nem azt nézed mennyibe kerül, hanem azt, hogy mennyiről van leárazva(!) = kvázi úgy tűnik mintha ez lenne a készülék valós értéke, amelyet természetesen csakis TE és CSAKIS MOST megkapod -50%-kal olcsóbban, csak a KÉT SZÉP SZEMEDÉRT. :) :DD
És mivel megkapod X százezer forinttal olcsóbban, nyélbe ütöttél egy kiváló üzletet hiszen az az X százezer forinttal többet érő(!) készüléket megveheted TE és CSAKIS MOST, ezért muszáj megvenned a készüléket. KELL. ;]
Óriási üzlet.

Apósom vett évekkel ezelőtt egy ipari pórszívót (értsd = 35 m2-hez!), csak mert azt mondták neki, hogy az a czucc nem 400 ezret ér (ennyiért vette), hanem 3x annyit. Mert valaki azt mondta, érted...
Kellett neki? Nem... De mégis, mert óriási, bomba üzletet csinált.
És aláírt egy 12 hónapos hitelt is miatta. :O :DD

(#33591) blakey válasza daneel_hu (#33590) üzenetére


blakey
titán

Nekem aztán nem kell mondanod mi a trükk (20 éve benne vagyok a reklámszakmában), de ez erősen átlátszó, szóval bármeddig lehet magyarázni de ez már túlmutat egy egyszerű reklámtrükkön, főleg ha most valaki elkezd nyomozni ezzel kapcsolatban.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#33592) daneel_hu válasza blakey (#33591) üzenetére


daneel_hu
addikt

Akkor örülök neki, de az emberek 70%-ának halvány gőze nincs róla.
Nem véletlenül működik.

(#33593) athomi


athomi
veterán

Érdekes elméleteket tudtok gyártani, eléggé túlgondoljátok. :D Ez a néhány 280 ezer forintos TV pont ugyanazokból a gyártásokból van, mint a tavasszal 370-ért eladottak. Nem is gyártják már régóta a tavalyi modelleket. Egyszerűen arról van szó, hogy ilyenkor már nem éri meg a megmaradt tavalyi készleteket tovább tárolgatni és próbálni nyereségesen eladni (nem a gyártóról van szó, azok már régen megszabadultak ezektől a modellektől), mert egyszerűen nem lehet, az ideiek is jó árba kerültek. A megmaradt szűkös készletektől pedig már hajlandóak akár veszteséggel is megszabadulni.

[ Szerkesztve ]

(#33594) renatto


renatto
őstag

Pana/Sony (c) :D jön fel mint a talajvíz OLED téren.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33595) Gigi01 válasza renatto (#33594) üzenetére


Gigi01
őstag

A képernyő közepe pont szemmagasságban van.Így kell beállítani,nem tudom már ki kérdezte. :DDD

(#33596) rothfb válasza DVlad (#33585) üzenetére


rothfb
veterán

Nem győzködtem. Írta is a kolléga, hogy lenne annyi pénze, csak sajnálja rá. Én csak rá akartam világítani, hogy így lemarad az oled élményről. Meg arra céloztam, hogy 300-ért egy ledtv-t venni tényleg jobban pénzkidobás, mint 450-ért az oled.

(#33597) renatto válasza Gigi01 (#33595) üzenetére


renatto
őstag

És így a nézési távolság is pont rendben van! :))

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33598) rothfb válasza renatto (#33588) üzenetére


rothfb
veterán

Őszintén örülök, hogy jól sikerült. Tényleg.:K

(#33599) renatto válasza rothfb (#33598) üzenetére


renatto
őstag

Köszönöm, elhiszem. :R Nekem az is rendben lett volna, ha a panel jó lett volna. :K De az is igaz, így sokkal jobban jártam... persze most megy a dilemma mi legyen. :U Elvégre Black Friday jön. Megint. :DDD

[ Szerkesztve ]

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#33600) nitro16


nitro16
senior tag

Voltam ma mm-ben körbe nézni megint. Még elöző héten berendeltem egy qe65q80-t de mondták nem biztos, hogy kapok vagy 2-3 hét mire lesz készlet. Így mondtam felejtős, de nem is baj.

Elég sokszor ment már ide-oda a labda qled meg oled között de valahogy csak mindig az olednél kötök ki :DD Ps4 topikba is megkérdeztem ki játszik oleden, voltak jó páran beégést még nem tapasztaltak ez miatt. Így bátrabb lettem én is.

Méretben meg hát ahogy néztem 65" alá bíztos nem adnám, söt még nagyobb is simán jöhetne 77"-már woow kategoria de hát zsebbe is kell nyúlni már rendesen. Jó lenne valami nagyobb akció a 65c9pla vagy egy lg 5 éves gondoskodás időszak... ;]

Amúgy ahogy olvastam ha esetleg lenne ilyen időszak és lenne 5 év jótállás, és teszem azt fel veszek egyet 650k-ért, 2 év múlva cserélnek panelt mert valami baja lesz majd annak is egy év múlva akkor már kérhetem a csereutalványt/pénzt vissza és ilyenkor az akkori 650k vételárat kapom vissza?? Nincs csökkentett ár semmi?

Másik mennyire gáz ezeknél ha teszem azt fel egy évbe megy 5 hónapot csak és 7 hónapot áll. (7-8 hónapot minden évbe külföldi kiküldetésbe vagyok össze-vissza).

Anyumnak meg nem igazán mondanám, hogy addig használja, és leviszem a földszintre neki addig mivel csak tv adást, néz meg kb napközbe fél napot megy, meg este is mindig bealszik és reggelig megy sokszor a tv. ;] :DD Nálam felhasználás meg 50% konzol, 40% film/sorozat, 10% tv adás lenne.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.