Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 11:39:34

LOGOUT.hu

Renault, topik összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) Sly189 válasza Cane (#43049) üzenetére


Sly189
senior tag

Nekem kényelmes :)
195/65 R15 téli szett után pattintottam fel, annyi különbséget érzek, hogy nem billeg annyira a kocsi :)

(#43052) Cane válasza Sly189 (#43051) üzenetére


Cane
őstag

Hát igen, 50 és 65 között van különbség. ☺

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#43053) Tomy64


Tomy64
újonc

Sziasztok!
Renault laguna 1 muszercsoport problemaban tud valaki segiteni?

(#43054) dhgm válasza Sly189 (#43043) üzenetére


dhgm
tag

Gyönyörű! Gratulálok hozzá!

1.5 dci 2006 86LE Xiaomi MI3 miuiv7

(#43055) Adonimus


Adonimus
aktív tag

Sziasztok.
2003-as vagy 4-es Scenichez mennyi lehet egy kártya? Hol érdemes venni? Egy ilyen 1.9 dci motoros autó vásárlásakor mire kell figyelni?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#43056) diablo1984 válasza Adonimus (#43055) üzenetére


diablo1984
veterán

komplett kártya rátanítással?vagy csak a külseje?

1,9dci-nél csak arra, hogy legyen elég pénz a zsebedben! viccel félre téve, minden elektromos cuccot próbálj ki benne, hajtsd meg a kocsit magasabb fordulaton, szépen indul-e, szépen jár-e, nem füstöl/kormol-e.

általánosságban az elektromos kütyük hajlamosak benne behalni, elektronos ablakemelő, kártyák(leejted, ráülsz), bárhol tud bújkálni a bit(ek). motor alapból nem rossz, a nagynyomású rendszere igényes a gázolaj tisztaságára és minőségére, ha beleválasztasz, akkor inged-gatyád is rámehet, a turbó is hajlamos benne úgy halni, hogy viszi magával a motort(felkapja az olajat), de elővigyázatosan ezt ki lehet küszöbölni(ha fos a turbó, akkor felújítás/csere, olajcsöveket is illik ilyenkor kiganélni, hogy megfelelő kenése legyen, tescos és társai olaj felejtős benne, a legjobb, ha a bele való elf-et megkapja 10ezrenként és akkor meghanikusan nem pusztulós a motor része.

(#43057) Adonimus válasza diablo1984 (#43056) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Köszönöm :) komplett kártya mennyi kb?

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#43058) vatoloco26


vatoloco26
tag

Sziasztok!!

Laguan II-ben van lehetőség magyar nyelvű legyen a középső kijelzőm,illetve magyar friss navi van ezekre??

Köszönöm Szép hétvégét!!

(#43059) diablo1984 válasza Adonimus (#43057) üzenetére


diablo1984
veterán

0-ról újjonnan a renaulttól rendelve viszonylag egy vagyon(kb 30-50ezer), az a kérdés, hogy egy használt kártyát hozzá lehet-e társítani az autóhoz? ezt nem tudom, az lenne a jó?

autót tervezel venni, aminek 1 kártyája van meg?

(#43060) Adonimus válasza diablo1984 (#43059) üzenetére


Adonimus
aktív tag

Igen, végülis ez lenne az álláspont. :) ma lesz kipróbálva.170.000 km van a szerkezetbe, német, behozott, első pillantásra egyben lévő darab, teljesen leinformálhatatlan előélettel.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#43061) diablo1984 válasza Adonimus (#43060) üzenetére


diablo1984
veterán

170 ezer lehet 340ezer is, lehet 600ezer is, sosem tudhatod, az a legkevésbé lehetséges, hogy 170ezer legyen benne!

(#43062) Josi válasza vatoloco26 (#43058) üzenetére


Josi
aktív tag

Clippel lehet állítani a nyelvet, ott kiderül, hogy van-e benne magyar.
Friss naivt is vehetsz hozzá márkaszervízben jó pénzért.
Vagy körülnézel alternativ megoldás után.
(Racing-bazaron szoktak hirdetni ilyent. :) )

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#43063) mihione


mihione
őstag

Sajnos meg nem volt meg a fotengely csere,hetfon megy muhelybe kb 1-1,5 het es vegul nem bontott lesz benne hanem gepmuhelybe felkoszorulik.Aztan remelem tobb bajom nem lesz vele.De meg lehet majd ra kolteni feltengely kopog,futomu se 100% sztem mert 140 felett raz a segge.bar tudom hogy a felnikbe is van rendesen ugyhogy majd azt is kell vinni gorgozni meg akkor par egy uj fenyezes is rafer sajnos elozo gazdik rendesen lepadkaztak.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#43064) vatoloco26


vatoloco26
tag

sziasztok

Laguna II menüjében van egy system rész de kódot kér

Valakinek Ötlet??

Kössz

(#43065) #42667776 válasza Tomy64 (#43053) üzenetére


#42667776
törölt tag

Szia!
Mi a probléma?

(#43066) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Fedélzeti számítógép, csak olyan kocsiban van, aminek a bajuszkapcsoló végén gomb van, jól tudom?

Ilyen a videóban szereplő óra csoport van a kocsiban.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#43067) diablo1984 válasza Predator2 (#43066) üzenetére


diablo1984
veterán

igen, a jobb oldali bajusz végén lehet irányítani. ha a kar végén nincs gomb, fedcomp sincs, mert csak azzal lehet léptetni....

(#43068) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok :)

Autót szeretnék venni a közeljövőben, úgy egy hónapon belül. Nézegetem régóta, de nagyon nem könnyű megfelelőt választani. Elsősorban munkába járásra lenne, ami napi 2x15 km. Városi rész nagy részben, csak 3 km főút. Pluszban havi kétszer elmennék barátnőmhöz, ez 200 km Szolnok-Nyíregyháza. Szóval egy 1000 km belemenne havi szinten, plusz még nyáron akarunk sokat túrázni itt országon belül. Az autóra olyan max. 700-am lenne papírok, stb nélkül. Ilyen használatra jó lenne a dízel? Néztem Cliokat is, 1.5 dci-vel. Ezek jók lehetnek és ilyen árban van értelmes darab? :)

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#43069) rwin5 válasza hentes555 (#43068) üzenetére


rwin5
őstag

Ide is írj be, sok itt a szaki, bár sokuknak megvan a maga véleménye és csak azt az autót ajánlják, de tudnak kiindulópontokat adni, én először ott írtam, majd később átjöttem ide (is) mindkettő helyen okosodtam sokat. [link]

(#43070) mycso válasza just (#43035) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Hali, tapasztalatok a lagunával kapcsolatban az elmúlt 3-4 hónap távlatából?
Fogyid végül hogy alakult?
Chipet mennyire szereti? (cseréltél kuplungot erősebbre ugyi?)

Illetve jött-e elő bármilyen hiba amióta megvan (apróságok is érdekelnének, amire oda kell figyelni)?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#43071) just válasza mycso (#43070) üzenetére


just
aktív tag

Szia, csak pozitiv tapasztalatom van vele kapcsolatban.
Kuplungon kivül nem kellett cserélni semmit, elvileg erősitettet vettem bele, de sem a szerelőm sem én nem láttunk különbséget látszólag.
Eddig birja a terhelést, ha egyszer Cegléd felé jársz akkor szólj és megmutatom/kipróbáljuk! Fogyasztásom hosszútávon 6-6.5 liter, sok kicsi táv várossal fűszerezve pedig 7.5! Ezek még lentebb vihetőek, nekem nehéz a talpam. :)

Two things what i hate. People that can't count...

(#43072) mycso válasza just (#43071) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Köszi a válaszod. (és ha egyszer járok feléd, akkor szavadon foglak :R ).

Ez a fogyasztás szerintem nagyon rendben van.
Még mindig brutál jól néz ki a gép.

Sajnos nekem elnapolódott az autó vásárlás, rajtam kívül álló okok miatt. Bár ha minden jól megy, akkor lehet nyár közepe-vége fele ismét képbe jön.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#43073) just válasza mycso (#43072) üzenetére


just
aktív tag

Sokaknak tudok vele meglepetést okozni az utakon. :D Amúgy ha létrejönne itt egy renault tali, és időm engedné akkor részt vennék én is!

[ Szerkesztve ]

Two things what i hate. People that can't count...

(#43074) eTrade


eTrade
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem észre 3 kavicsfelverődést a szélvédőn... és persze idén májusban jár le a kocsim műszakija. :W Az igaz, hogy elkaszálják az autót ha a szélvédő látóterében van egy-két pici kavicsfelverődés?

Állítólag egész jól javíthatóak ezek a sérülések, de Net-en rákeresve az árakra a javítás darabja (!) 4.000-tól 10.000 Ft-ig terjed. Nekem ugye 3 db pici sérülésem van, plusz még itt-ott kicsit karcos a felület.

A ti véleményetekre lennék kíváncsi, hogy szerintetek inkább kicseréltessem a szélvédőt, vagy csak a legkritikusabb helyen lévő kavicsfelverődést javítsam ki? :F

(#43075) rob210 válasza just (#43073) üzenetére


rob210
Topikgazda

felvettelek téged is.
:R

Renault power

(#43076) rob210 válasza eTrade (#43074) üzenetére


rob210
Topikgazda

javÍttasd a gyári minőséget nem lehet újra előállÍtani.
Végeznek nagyon profi munkát, de nem lesz ugyan olyan.
:R

Renault power

(#43077) mycso válasza rob210 (#43075) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Most már én is úgy szervezem, hogy bárhol is legyen a következő tali, elmegyek rá.
Annyi, hogy egy hónappal előtte azért már körvonalazódjon, mert úgy tudok szabit írni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#43078) gooool válasza eTrade (#43074) üzenetére


gooool
őstag

Én pont tegnap mentem el egy Praktiker parkolójában lévő szélvédőjavító sráchoz, mert már úgy került hozzám a gép, hogy az anyós oldalon volt egy szép buborék.
Sokáig nem is érdekelt, de most, hogy naposabb az idő mindig kiszúrtam, hát elgurultam.
3500-be fájt, de korrekt lett a végeredmény, szóval mindenképp inkább javíttasd, mint komplett csere, mivel drágább és nem tuti, hogy a gyári helyre kerül vissza a szélvédő. :)

Mindenki:

Tegnap esti pillanatkép, tudom nem szabad közben telefonozni, de látszik mennyire szereti a gép a 10+ fokos hőmérsékletet...:)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#43079) eTrade válasza rob210 (#43076) üzenetére


eTrade
tag

Köszi a gyors választ! :R

Pont ezért is fontolgatom a teljes cserét, mert ha ki is javíttatom a kavicsfelverődéseket, akkor is látni fogom valamennyire a nyomokat, viszont a teljes szélvédőcsere után nincsen nyom, nincsen karc.

Visszakeresve itt a Renault topik-ban a következő szélvédős helyet javasoltátok valakinek: Aaautouveg

Mennyire megbízhatóak, ill. mennyire precízen dolgoznak? Ahogy látom itt a Renault Megane I-es kocsihoz való szélvédő akciós ára 10ezer + szerelési anyag. Ez nekem elég barátságos árnak tűnik.

gooool: Neked is köszi! Még fontolgatom a dolgot. :)

[ Szerkesztve ]

(#43080) diablo1984 válasza gooool (#43078) üzenetére


diablo1984
veterán

mit jelez a serv felírat? 3000-et fordul 90nél? 4esben?

neked is az üzemi hőfok a skála közepe?

[ Szerkesztve ]

(#43081) gooool válasza diablo1984 (#43080) üzenetére


gooool
őstag

A diag szerint az indításgátlónak ragadt be valami hibaüzenete, amit nem tudtak törölni. Már így jöttem el Lion kollégától, hogy ez világított, terveim szerint amint tudom kikapatom belőle a gyári immot, mert csinál érdekességeket.
Az üzemi hőfok az amit látsz, a skála közepe alatti első csík.
És nem, ez 5-ösben forog ennyit. :)

Üdv, Balázs

(#43082) rob210 válasza diablo1984 (#43080) üzenetére


rob210
Topikgazda

Benzines tudod, ezt 7000ig lehet forgatni :)

Renault power

(#43083) rwin5 válasza rob210 (#43082) üzenetére


rwin5
őstag

3 ezer fölött még sosem forgattam a kis cliot, akkor majd bátrabb leszek :U

(#43084) gooool válasza rwin5 (#43083) üzenetére


gooool
őstag

Szegény autó... :(
Még akkor sosem érezte igazán elemében magát. Te meg az igazi erejét. ;]

Üdv, Balázs

(#43085) rwin5 válasza gooool (#43084) üzenetére


rwin5
őstag

Nem voltam még pályán vele egyszer sem, 120 fölé meg még nem mentem 1x sem az az autóval, ott forgott kb 3ezer környékén. Amerre én járok elég sűrűn mérnek a rendőrök aztán világ egyik legnagyobb pénzkidobásának tartom az ilyen büntetések miatt kapott bírságokat.

szerk: városban biztos forgattam már mikor próbálgattam az erejét, de akkor nem a műszerfalat bámultam :D

[ Szerkesztve ]

(#43086) FerNandor válasza just (#43071) üzenetére


FerNandor
őstag

Nagyon szép! durván néz ki. Múltkor jött mögöttem egy. Nagyon vagány volt még a visszapillantóból is. :K

De nekem akkor is a II-es Megane kombi :DDD

Ha lesz tali, és tudok, jövök én is.

Mycso neked még ültetve van? Mert, ha jössz te is, akkor vihetnél egy kört, hogy milyen úgy. Igaziból kicsit ülhetne, jobban is nézne ki. Ha a kis billegés megszünne, de kényelmes maradna, az már jó lenne. De nem tudom, mit kell várni töle.

Most elkezdett zörögni a tetökárpitban valami... Qrvajó. Nem tudom, mi lesz belöle, lehet, hogy majd le kell szednem :(

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#43087) gooool válasza rwin5 (#43085) üzenetére


gooool
őstag

Na tessék minden apróságba tudtak értelmes váltót tenni, csak az enyémbe nem? :DDD

Üdv, Balázs

(#43088) Sly189 válasza rob210 (#43075) üzenetére


Sly189
senior tag

Én is elmennék már a következő talira. :)

mycso, ha van időd dobd be ezt a képet a nevem mellé:

(#43089) FerNandor válasza Sly189 (#43088) üzenetére


FerNandor
őstag

hu de szép ez is :) mennyire más tetösín nélkül. mivel szerekesztetted meg?

de egyébként pont múltkor néztem hátulról és ezekkel a snowtrac5-ös gumikkal nagyon faszántosan néz ki. széles és ilyen fogas gumi uhh ;]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#43090) diablo1984 válasza gooool (#43081) üzenetére


diablo1984
veterán

nekem a 2.0 8v-s 120-nál fordult ha jól emlékszem 3500körül, de már akkor is húztam a seggem, hogy szegény motor, akkor a 16V alatt még rövidebb a váltó ahhoz a sok lóhoz?

az 1,9 dti meg 90nél 2000-ret sem perdül. 80nál(annyival mentek előttem) a múltkor mikor egy b@szott nagy futót húztam ponyvázva(ismerősömék lerobbantak és a lagunával mentettem őket), akkor 1600-nál már remegett a kocsi, kívánta, hogy toljam vissza 4be, 90-100nál simán bírta az a gnóm futót, igaz kormolt kissé, a menetszél fogta a vitorlát rendesen!

ja, nekem a benzinesbe is a középvonalra állt be, a dízelnél is(igaz ez lassabban melegszik), a benzinesnél azt hittem, hogy nem éri el a normál hőt, termosztátot is cseréltem benne(van itthon még 2 azóta is), de pedig jó volt az. most a futó vontatással fölé is ment a mutató kicsit, kérte az erőt a verda(bejáratós motornak hiányzik :D )

[ Szerkesztve ]

(#43091) Sly189 válasza FerNandor (#43089) üzenetére


Sly189
senior tag

Köszi :)
Snapseed el készült. már nem tudom melyik effekt.
SnowTrack5 öm nincs, téli garnitúrám 15" lemez Vredestein SnowTrack 3 195/65 R15 :) ami valóban "fogas" csak hó nincs amióta megvettem :D

a képeken lévő gumi Laufenn S Fit EQ 205/50 ZR 17 93W

Már fáj a szívem egy új kocsira, valami sportosra váltanék.
szerk.: kupéznék kabriósoznék :D
Csak belegondolok, hogy bármikor felszállhatok egy sz0pó rollerra :D így csak óvatosan görgetem a használtautot :)

[ Szerkesztve ]

(#43092) FerNandor válasza Sly189 (#43091) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi. letöltöm. Igen, én is újonnan vettem a tél elején ezt a snowtrac 5-öt. de nem sok havat látott, igazán hideget se nagyon...

Én maradok ennél, amíg csak lehet :) Mindenféle szempontból jó, nagyon szeretem, és elég jól "összeállt alattam" :)

Végülis akkor neked a spoilert a Renault szedte le szépen az odaragasztás után?

én nem tudom, mit vennék, ha lenne pár fölös millióm. C5 tetszik nagyon, szedán is. új kiák, pl optima... uhh.
vagy az új Megane vagy Talisman természetesen, 4 kerék kormányzással, dupla turbós 1.6dCi-vel és nagy tablet nélkül :D

Gyerekek... múltkor jött egy Talisman az Interspar parkolóban, fekete volt, valami próbaautó lehetett. De ahogy az megjelent, :Y jézus... szerintem bármi VW, BMW Audi elbújhat mellette. Elképesztö megjelenése van. És belülröl is elég durva, múltkor beültem a Renault-nál. Hát nem kicsit :Y .

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#43093) Sly189 válasza FerNandor (#43092) üzenetére


Sly189
senior tag

Volt rá visszahívás, megcsinálták.
Jóval később megadta magát a hátsó pótféklámpa ugye.
Valahogy kiszedtem a ragasztás sértése nélkül.
Kicseréltem a pótféklámpát, úgy hogy a szárny rögzítése nem sérült.

De egy tipp: Biztosan melegebb időben csináltam :) így a műanyagbizbaszok nem törnek olyan nagy szeretettel.

(#43094) roberto211 válasza gooool (#43084) üzenetére


roberto211
őstag

Én második nap,megküldtem laguna II-t :D Nem éreztem szükségét mert ha 3e nél elváltok akkor is elegendő ereje van 1.8 16v nek.de 3. Fokozatba eltoltam 5500ig húzott rendesen a masina még dombnak felfele is :D

Barátnőm sikongatott a "fotelbe" jobb1 be :)

De igazából nagyon jo a motorkaraktetisztikája. Nem is vágyik rá az ember hogy pörgesse mint anno én a suzukit 6-7e ig mert alul nyomatékos.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#43095) FerNandor válasza Sly189 (#43093) üzenetére


FerNandor
őstag

Úgy cserélted ki, hogy nem szedted le a spoilert, jól értem? :Y
Ja, biztos nem, de így értettem. Nem tudom, mert alul is fogja három műanyag odaragasztva...

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#43096) speedydb23 válasza gooool (#43087) üzenetére


speedydb23
senior tag

1.5dci Clioban is nagyon barátságosak a fokozatok.

100-nál 5.ben 2200-at forog kb, de a hátránya meg, hogy városban 50-nél nem szereti az 5. sebességet, ott már rángat picit.

(#43097) diablo1984 válasza speedydb23 (#43096) üzenetére


diablo1984
veterán

jaja, dettó nálam is a dti ilyen, az is 50 nél talán elbízná, de furcsán rezonáló hangot ad, az alatt meg rángat 1400körül, nem szereti egyszerűen, 4ben elbírja. akkor hasonló az áttételezésünk!

a totalcaron lesz egy közel 1milliót futott 1,5 dci clio 2 tesztje vagy mifene, kíváncsi vagyok hogy érte azt el, bár kétszázpár ezer km-el vették, csak a nyílvántartásból derült ki, hogy 890ezer is volt már benne.... na az cumi.... :)

(#43098) Sly189 válasza FerNandor (#43095) üzenetére


Sly189
senior tag

Jól érted, úgy szereltem ki a pótféklámpát, hogy nem szedtem le teljesen a spoilert :)

Sok gyakorlatot szereztem az ilyen biszbasz helyeken való szerelésnek...Köszi Bosch...

Viszont legalább az új lámpán, ami gyári azon már van tömítés :)

[ Szerkesztve ]

(#43099) mycso válasza FerNandor (#43086) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Már a gyári rugók vannak alatta, az ültetőt eladtam. Egyébként sokkal stabilabb volt vele az autó, valamivel keményebb is, de szerintem még bőven vállalható.

(#43088) Sly189: megtörtént

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#43100) mycso válasza Sly189 (#43098) üzenetére


mycso
Topikgazda
LOGOUT blog

Kis ültetés neked is ráférne....

“The Night is Dark and Full of Terrors”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.