Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93751) Remus389 válasza Pierre75 (#93748) üzenetére


Remus389
veterán

Igen, a Hu Band is jó: [link] ;]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93752) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
Megvettem az első komolyabb fejhallgatómat: egy Audio Technika ATH-AVC500 típusút.
A vásárlásnál az volt a cél, hogy a korábban használt Sony MDR-ZX300-hoz képest hangzásban előrébb lépjek.
Elsősorban itthoni használatra, PC-ről meghajtva szerettem volna használni.
Elégedett vagyok a fejessel, hozza azt a pluszt hangzásban, amiért a pénzt rászántam!

Pro:
A hangzás tisztasága nagy előrelépés, illetve sokkal jobban elkülönülnek a tartományok és jobban kihallani az egyes hangszereket. Nem basszus orientált (szerintem), de elégséges a basszus ha a zene megkívánja.
Különösen szépen szól a gitár, aminek nagyon örülök, mert ez a kedvenc hangszerem.
Jól izolál, a külvilágot jól kizárja.
Jó az "önbeállítós" fejpánt.
Telefonról is simán hajtható, ha úgy adódik.
A tiszta magasak miatt jobban kihallani a dalszövegeket, az angol nyelvűekből is több mindent kihallok.

Kontra (nem igazán kritikának szánva):
A 3 m hosszú kábel nem cserélhető, néha zavaróan hosszú, utcára meg persze necces.
Fejemet fogja erősen, illetve a fülem képes alá izzadni. A korábbi On-ear fejhallgatómat kevésbé vettem észre, hogy rajtam van.
"Fárasztóbb" a zenehallgatás, valószínűleg a dinamikus hangzása miatt.
Elkezdtem a fővonalamtól eltérő stílusú zenéket is hallgatni, igényem lett az igényes hangszerelésre, a finomságokra.

Kieg.: annak érdekében, hogy kiaknázzam a fejest, vettem (használtan) egy FiiO E10K USB DAC-ot is.
Hát ez szuper kis kütyü, a hátuljába a 2.1 hangrendszer lett bedugva, az is sokkal szebben szól, rengeteget dobott rajta!
Összességében örülök, hogy áldoztam rá ennyit (ahogy olvasgattam, ez még abszolút belépő szint), nekem megérte.
Köszönöm ezúttal is az itteni segítséget, a hasznos gondolatokat. :R

[ Szerkesztve ]

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#93753) Gzula[HUN] válasza lumpy92 (#93752) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

TAD-500-asom ugyamerre a vázra készült. Gyakorlatilag elnyűhetetlen. 4 évig az egyetlen fejesem volt, minden nap órákig volt rajtam. 3 év után málott let a fejpánt tetejéről a műbőr, 4-4,5 évig bírta a párna (műbőr szerintem hamarabb szét fog menni, de az pótolható). Ha nem találsz hozzá gyári méretű párnát, a HyperX Cloud-é pont jó méret lesz hozzá. Most 7 éves. Cserélhető vezetékesre meg át tudod alakítani/alakíttatni, ha nagyon akarod.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93754) chrisnagy13 válasza Remus389 (#93736) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

"De amúgy még az is lehet fejhallgatóval letisztultabb lesz az élmény, mert két dobhártyád van meg két fülkagylód, szemből jön a zene nem pedig kétoldalról, létezik élő koncerten akusztika is meg vissza is verődnek részben a hanghullámok stb., tehát még az is lehet fejhallgatóval jobb, tisztább lesz. De ezt igazából ez csak sejtés."

Ez egy fontos dolog, és ezért is csatlakozok a véleményedhez. Fejhallgatóban fölösleges a "valóságot" keresni. De az elég fun, hogy olyan dolgokat hallhatsz, amit egyébként nem.

[ Szerkesztve ]

(#93755) ribizly válasza chrisnagy13 (#93754) üzenetére


ribizly
veterán

+1
Rendre minden nálam megfordult fejessel meghallgatom a HD800-hoz tartozó demo lemezt. Semmi sem tudja még csak megközelíteni sem azt amit azoknál a számoknál a HD800 tud (na jó a K7xx egész jól teljesített).
Nem hallanál olyat élőben? Hát nem. :N Hiszen hogy lehetne az ember feje egy Handpan kellős közepén? És még ha lehetne is ugyan mekkora kellene legyen az a hangszer, hogy így hallja mi merről szól? Na aki szereti a HD800-at, az ezért szereti. Bennem is élénken él az élmény.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#93756) Ba cy lus válasza ribizly (#93755) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A többi fejessel miért a külön a hd800-hoz készült demó lemezt hallgatod? :F
Szerintem ez így kisarkosított, hogy fejesnél ne is keressük a valóságot (és főként a zeneiséget miért is ne?). A HD800 nekem még mindig egy túlértékelt és túlárazott fejes. És eleve durván tudja befolyásolni az árazás az embereket, hogyan értékeljenek egy fejhallgatót. Megnéztem volna, anno Darvasék milyen véleményre jutnak róla.

[ Szerkesztve ]

(#93757) fericske válasza Ba cy lus (#93756) üzenetére


fericske
addikt

Szerintem nem túlárazott. Túlértékelt lehet abból a szempontból, hogy nem egyszerű kihozni belőle jó, zenei, élvezetes hangzást, miközben az általánosan ismert erényei is megmaradnak.
Nem sok mindennel hallottam még, szóval biztosan van olcsóbb hozzáillő meghajtás is, de a Chord Dave-el és a DCS bartók-kal megvolt vele. Kicsit másképp mindkettővel, de kerek és komoly volt amit nyújtott.
Sajnos alapvető gond sok Senn-nél a szinergia. Ezeknél kiemelten lényeges a lánc ismertetése akár pozitív akár negatív élmények megosztásakor.

(#93758) ribizly válasza fericske (#93757) üzenetére


ribizly
veterán

@Ba cy lus
Mert kíváncsi vagyok hogy szól. :U
Nem azt mondtam, hogy az pörög 24/7. Csak meghallgatom azt is.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#93759) Ba cy lus válasza fericske (#93757) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Azt kell nézni, annyi pénzből már mit lehet kihozni.

(#93760) Ba cy lus válasza ribizly (#93758) üzenetére


Ba cy lus
őstag

De azért érzed, hogy x fejhallgatóhoz adott demó lemez eleve x fejhallgató felé fog lejteni? :F
Azokkal van értelme hallgatni, és az alapján pro-kontra véleményt formálni, amiket normál zenehallgatásnál hallgatsz. A többi legfeljebb látványos, de nem oszt, nem szoroz. :R

[ Szerkesztve ]

(#93761) fericske válasza Ba cy lus (#93759) üzenetére


fericske
addikt

Igen, persze, de ez most nem erről szólt, hanem a hd800 beskatulyázásáról, amiről jórészben a készítői tehetnek.
Ha árában lévő többféle láncról hozná azt az alapvető hangkaraktert, amit a fentebb említettekről mutat, miszerint nincs benne a magasközép tüske, éles magas, vékony, illetve lapos hangzás, akkor más volna a fejes megítélése (és drágább is volna).

(#93762) Ba cy lus válasza fericske (#93761) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Aligha véletlen, hogy így lett, nem másképp. :)
Más hangolás ugyanannál a fejesnél miért kéne többletköltséggel járjon? DT880, DT990 is egy árkategóriában van. Ha pedig teljesen lapos a frekimenet, kevésbé lesz látványos, amit te (meg általában a régi motoros hifisták) ugyan pozitívumként értékelhetsz, ezzel azért nem lesz mindenki így, tán még általában sem az addigi rajongói közül. A hifihez hozzátartoznak ezek a trükközések. Nekem csak annyi a problémám, hogy manapság kicsit talán túlságosan is.

[ Szerkesztve ]

(#93763) fericske válasza Ba cy lus (#93762) üzenetére


fericske
addikt

Nem lett más a hangolása, egyszerűen csak korrektül ki lett szolgálva, amitől egy teljesen másik arcát mutatta.
A Bartókkal volt a legérdekesebb. Ott rá is kérdezem, hogy az egy gyári módosítatlan hd800?
Kellemes, inkább meleg és sötétebb hangzás, jó orgánumú közepekkel, nem tolakodó magasokkal, mint a "megszokott" világosabb, vékonyabb hangzás, és a mélyei is teljesen rendben voltak mennyiségileg is, nem csak minőségileg. Zenei volt, nem analitikus.
A Dave-el is zenei volt. Vele is melegebb volt kicsit a hangja, csak kicsit világosabb, de egyébként rendben volt vele is.
Egy szintén nem olcsó Invicta-val megmaradt inkább csak analitikus félének.
Nem egyszerű fejes, nem is mozdultam rá sosem.

Majd szösszenek valamit a D8000-ről.
Vannak érdekességei.
Az egyik például, hogy a könnyen hajtható, már mobiltelóval is jó teljesítményt nyújtó Quad és Avantone planár mellett ez még jobban teljesít mobillal, ami nem kicsit lepett meg. Konkrétan röhögtem, hogy ezt nem hiszem el.
Ezek után már annyira nem lepett meg, hogy teljesen élvezhetően zenél a többi cuccommal is, Qp1r dap (csak dac-ként is az ampokkal), Korg 100m (csak dac-ként is az ampokkal), Myryad z40, Spartan helot2x, Woo wa6.
Erről a tulajdonságáról még nem olvastam sehol, pedig fontos adalék.

(#93764) bajnokpityu válasza fericske (#93761) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ráadásul a gyari seni erősítővel szokás demozni, amivel szvsz szörnyű.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#93765) Ba cy lus válasza fericske (#93763) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Pedig először karakterről írtál:
Ha árában lévő többféle láncról hozná azt az alapvető hangkaraktert, amit a fentebb említettekről mutat, miszerint nincs benne a magasközép tüske, éles magas, vékony, illetve lapos hangzás, akkor más volna a fejes megítélése (és drágább is volna).
:R

[ Szerkesztve ]

(#93766) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

A Fedextől még mostanáig sem jött semmi. Kezdem azt hinni így két és fél hét után, hogy tényleg megúszom mindenféle plusz költség nélkül. :))
Bár kerestem akkor, de nem láttam a fejes csomagolásához csatolva semmiféle számlát, papírt, amiből kiderülne, mennyit fizettem érte. Egyedül a fedex üzenete volt. Azon ráadásul 4 nappal korábbi, szeptember 23-i dátum szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#93767) chrisnagy13 válasza bajnokpityu (#93764) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Pedig nem is árulják csomagban. :D

(#93768) Remus389 válasza Ba cy lus (#93762) üzenetére


Remus389
veterán

Más hangolás ugyanannál a fejesnél miért kéne többletköltséggel járjon?

A HD800 újra lett hangolva már, HD800S-nek hívják és csak 25%-kal lett drágább (végülis adtak hozzá egy extra kábelt, ami kicsit kárpótol a magasabb árért), ez már kevésbé kényes a kiszolgálásra. Kicsit erősítettek basszus fronton és kicsit levettek a 6K tüskéből és fekete színű lett ami praktikusabb.

Mondjuk azt mondják, a sima HD800-ról, hogy egy lehetetnyivel több kihozható belőle ha nagyon értesz hozzá és megfelelően kiszolgálod, a HD800S kicsit meg lett szelidítve, viszont nem kell annyira alá milliós felszerelés.

De ezek nemigazán egzakt dolgok, hisz mindenkinek más az ízlése, az viszont túlzás hogy túlárazott lenne, végülis annak lehetne mondani, viszont a többi gyártó gyakran magasabb árakkal operál (Focal, Stax és társai), így relatíve, a kategóriáját tekintve relatíve olcsó, és ezt nem is én mondom hanem a Head-Fi-sek. :K

Pl olyat is olvasni ott hogy összemérhető az Utopiával (ezt olyan mondta akinek mind2 van), a Stax-szal összevetve általában jobbnak szokták mondani a Stax-ot (SR-007, SR-009-re gondolok), de az meg tényleg igazán drága, na arra lehet mondani hogy túlárazott. Mi, 10000 dollár az SR-009-ért és egy Blue Hawaii-ért? Annyiért el is várom hogy lenyomja a HD800S-t ;]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93769) HUNNIA1920 válasza Remus389 (#93768) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Az SDAC és a Lake People G103-S van a HD800S előtt? Nem kevés az neki?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#93770) :AMF: válasza Ba cy lus (#93766) üzenetére


:AMF:
senior tag

A Hifiman nem ad (papír alapú) számlát. Kerestem én is, amikor eladtam az első 400i-t, hogy átadjam a fejessel együtt. Írtam nekik és azt válaszolták, hogy számla nincs, de a rendelési visszaigazolást el tudják küldeni újra, ha szükségem van rá. :)
Illetve azt írták még, hogy garanciális hiba esetén a rendelési számra hivatkozva kell őket keresni.

(#93771) Remus389 válasza HUNNIA1920 (#93769) üzenetére


Remus389
veterán

A költségvetésem ezekre ad lehetőséget, így olyan dolgokat igyekeztem alárakni, amik az árukhoz képest felülteljesítenek és passzolnak a 800S-hez.

Amúgy nézegettem más Violectric amp-okat, a V280/V281 érdekes lenne, de jelenleg nincs eladó használtba olcsón, az avx-en láttam 300 ezerért, de azt már elvitték. Ezt a párosítást amúgy nagyon dicsérik, a V280/V281 + HD800\S-t

Ezzel emelkedne kicsit a hangminőség, de hát nem tudom megérné-e, szerintem nemigazán érné meg, meg aztán akkor a jobb DAC is illene alá, megint csak a pénz...

Ráadásul nekem nem a sima HD800 van, hanem a meghajtásra kevésbé igényes HD800S.
--------------------
Lake People G103-S [link] Jókat írnak róla, dicsérik, az árához képest felülteljesít, kellemesen szól, használtba vettem féláron

Az SDAC ugyanez, az árához képest felülteljesít [link]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93772) contaxg válasza :AMF: (#93770) üzenetére


contaxg
veterán

:)) ez nem semmi

Remus389
Bár én nem nagyon értek hozzá, de szerintem van még felfelé a fejesedben jobb forrásokkal

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#93773) Remus389 válasza contaxg (#93772) üzenetére


Remus389
veterán

Bár én nem nagyon értek hozzá, de szerintem van még felfelé a fejesedben jobb forrásokkal

Tudom én ezt jól, de nekem úgy tűnik a tesztet olvasva, meg egyéb helyeken olvasgatva hobbiból, hogy igazán a V281 (illetve a V280 ami megegyező hangminőségű) jöhetne számításba, aminek lenne is értelme, ki tudnám hallani a különbséget. Ráadásul van Balanced output is.

A V200 keveset hozna talán, ugyan részletezőbb kicsit (kérdés hogy ez vajon pozitívum-e nekem, hisz erről szólt a vita hogy nyugis legyen vagy részletes), ugyanakkor kissé világosabb ami nemigazán fekszik meg 200 körül kapni használtan, tehát az egyik kezével ad a másikkal elvesz. Szerintem V200-ra fejlesztenem nem érdemes, balanced kimenetele sincs. Cserébe viszont van egy eladó jó áron az avx-en, nem is tudom, kicsit kompromisszumos fejlesztési megoldás szerintem.

Amúgy nekem tetszik a G103-al is a hangja, ezt a hangzásvilágot szívesen fejleszteném.

Egy V281, de csak akkor ha 300 körül találok egyet, nem tudom, és még az is benne van, hogy kicsit tényleg jobb, de lehet kevésbé nyugis lenne, szóval ezek ilyen dolgok, az ízlésemnek lehet passzolna, de az is lehet utólag megbánnám, tekintve a magas árát. Persze el is lehet adni, bár nem könnyű.

De ha fejlesztek, akkor az SDAC-nak is mennie kell, amit amúgy másnak is ajánlok, tiszta, részletes torzításmentes hangot ad, jelentős előrelépésnek bizonyult nálam az Asus Essence ST-hez képest.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93774) contaxg válasza Remus389 (#93773) üzenetére


contaxg
veterán

Nem hallottam a g103-at, de a V90-et igen, és onnan egy határozott lépés felfelé a V200. A V281 meg a következő határozott lépés, nekem is kicsit. Ha ebből használtat keresel figyelj oda, hogy a kb. 3 évnél korábbi példányok hangja szerényebb volt mint az újabbaknak.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#93775) Ba cy lus válasza :AMF: (#93770) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Akkor szerinted ne is "várjam" a fedextől a számlát? :U

(#93776) Remus389 válasza contaxg (#93774) üzenetére


Remus389
veterán

Igen, V281-et ritkán látni elfogadható áron.

Nekem főleg az árával van bajom, nagyon sok, ahhoz képest amennyi pluszt adna, ezért is, ami az avx-en volt, 300-ért az még talán belefért volna. [link] (300-ért kelt el végül)

Itt többször elolvastam a véleményét [link] A G103 és V200 igen közel van (a leírás alapján, a G103 kicsit sötétebb, "nyugisabb" karakterisztikája nekem bejövősebb, balanced ugyanúgy nincs a V200-on se, szóval konkrétan a V200-ra pénzt kiadni nemigazán akarok, az sem olcsó), és a V200 és V281 is nagyon közel van, ebből azt vontam le a G103 és a V281 között lehet érdemi eltérés.

Mindegy, ha egyszer belebotlok valahol egy jó árú használt V281-be, akkor lehet ráírok az eladóra azt meglátjuk. Vagy V280-ba, az ugyanúgy szól mint a V281.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93777) fericske válasza Ba cy lus (#93765) üzenetére


fericske
addikt

Igen, de azért érthető gondolom, mit akarok mondani.
Nem azért lesz más, mert a lánc elszínezi a hangját. Ezeken van rendben (meg biztos van más is amin rendben volna).
Sőt, akkor színezett mikor tüskésen, világosan szól. Ez a gyakoribb megszólalása sajnos.

#93764bajnokpityu
Hát az. De nem csak az a fejes nem jó vele. A HDV820-al, mert csak azt hallgattam néhány fejessel, a 800-at sosem, és a 820-at nem is értettem meg, hogy ez miért van egyáltalán, pláne horror áron. Mert ha legalább a saját fejesei jók volnának vele.

[ Szerkesztve ]

(#93778) :AMF: válasza Ba cy lus (#93775) üzenetére


:AMF:
senior tag

A Hifiman által a fejhallgatóról kiállított számlát szerintem semmiképpen ne várd. Hogy a Fedex kiállít-e számlát külön a vámkezelésről, azt nem tudom, még nem volt dolgom velük, csak a DHL-el. (DHL-nél minden online megy, a vámkezeléshez szükséges űrlap kitöltése és a fizetés is.)

(#93779) Ba cy lus válasza Remus389 (#93768) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nekem nem érné meg, mert én jó eséllyel többet költenék egy HD800-as láncra, mint egy staxosra. És szerintem sokan vannak így ezzel.

(#93780) Remus389 válasza Ba cy lus (#93779) üzenetére


Remus389
veterán

Nekem nem érné meg, mert én jó eséllyel többet költenék egy HD800-as láncra, mint egy staxosra.

Mit vennél ami többe kerül?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93781) Ba cy lus válasza Remus389 (#93780) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Olyan erősítőt, DAC-ot, amiről jól hallgatható. De egyébként is: egy félmilliós fejesre ne mondjuk már, hogy nincs túlárazva. A HD600 ennek ötödébe kerül. A hifiman belépő planárjai (HE400i, HE400se) pedig durván a tizedébe. És rosszabb annyival? :N Nagyon elszálltak itt ezek a fejhallgató árak. És még akkor számold a lánc többi tagját is, simán milliós összegnél tartasz. És az csak egy fejhallgatós lánc, nem hangfalas. Mert ennyiből azért már tisztességes hangfalas lánc is megvan. :R

Azért is mondom ezt az elszálltságot, mert a 80-as évekbeli árakat nézve a belépő szint és a felső kategória közt nem volt ekkora árkülönbség, teljesen mások voltak akkor az arányok. Azóta nagyon eldurvult ez.

[ Szerkesztve ]

(#93782) p_adam válasza Ba cy lus (#93781) üzenetére


p_adam
addikt

A 80-as években ez a kategória nem is létezett. A 90-es évek elején kezdődött a high-end fejhallgatók korszaka, akkor is iszonyatosan drágák voltak, most is azok, és most is vannak olyan olcsóbb darabok, amik arra a szintre vannak pozicionálva, de sokkal jobbak, mint amik abban a korszakban voltak.
Ezt kb. minden egyes márkánál ugyanúgy el lehet mondani hogy van egy olcsóbb modell, amihez képest a drága nem feltétlenül éri meg, ha még ráadásul kényesebb is a forrásra, erősítésre.

(#93783) Remus389 válasza Ba cy lus (#93781) üzenetére


Remus389
veterán

Én a Head-Fi.org honlapon olvasottak és a belinkelt teszt alapján döntöttem a G103 mellett, az árat is figyelembevéve. Ott gyakran ajánlják hozzá a német gyártmányú Violectric és Lake People erősítőket (persze más is szóbakerül, az egészen drágák is), kicsit levesz a magasakból és ad a mélyhangoknak, pont ez kell ennek a fejhallgatónak. Ezért is tettek bele Helmholtz rezonátort, mármint az "S" verzióba.

Szerintem is sokba kerül, az ilyen kategóriájú fejhallgatóknak megkérik az árát sajnos.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93784) Ba cy lus válasza p_adam (#93782) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Teljesen mindegy, minek nevezzük, az árugrás teljesen egyértelmű.

1981-ben:

Beyerdynamic DT48: 195 USD
Beyerdynamic ET1000: 279 USD (mindennel együtt).

Manapság egy Beyer T1 ára hányszorosa a DT880-nak?
Azért érezzük már a különbséget, mennyivel másabbak voltak az arányok.
Az az igazság, hogy a gyártók irdatlanul pofátlanok lettek, mert megtehetik: a hifisták kétségbe sem vonják, hogy tényleg ér-e annyival többet, meghajolnak az árcédula előtt. Ezért árazhatják ilyen pofátlanul túl a felső kategóriát, high-endet.

[ Szerkesztve ]

(#93785) Remus389 válasza Ba cy lus (#93784) üzenetére


Remus389
veterán

Részben az inflációval is magyarázható

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93786) contaxg válasza Ba cy lus (#93781) üzenetére


contaxg
veterán

Nem akarlak elszomorítani :R de egy normális fejhallgató lánc és egy high-end hangdobozos lánc kiszolgálása tök azonos (ár)szinten mozog. Ez jelenleg nagyjából egy alsó-középkategóriás kocsi ára is lehet (vagy még több) Ha ennek tudatában nézel meg egy drágább fejhallgatót már nem tűnik az olyan soknak ;) És igen, az egymilliós fejhallgató durván jobban szól mint a HD600 vagy bármely 150-300eFt-os fejhallgató.

A kérdés, hogy együtt lehet élni ennek tudatában egy olcsóbb rendszerrel? Szerintem igen. Mert attól hogy technikailag nem azt a hangot kapod attól még egy olcsóbb rendszer is lehet muzikális és szórakoztató. :K

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#93787) fattyu válasza p_adam (#93782) üzenetére


fattyu
veterán

yamaha hp1000? fostex t50? és ezek még 70es évek.
nyilván kevesebb volt de létezett az.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93788) p_adam válasza Ba cy lus (#93784) üzenetére


p_adam
addikt

Eléggé eltérő dolgok vannak itt összehasonlítva.

Itt van egy oldal régi fejhallgatókkal és annak áraival
Maradjunk annyiban, hogy azért van ezek között sok igazi ritka klasszikus ínyencség, mert a 80-as években is ugyanúgy *** drágák voltak, mint most.

(#93789) Ba cy lus válasza contaxg (#93786) üzenetére


Ba cy lus
őstag

És igen, az egymilliós fejhallgató durván jobban szól mint a HD600 vagy bármely 150-300eFt-os fejhallgató.

Bocs, de ez csak a szokásos sznob szöveg. Milliós fejes miért érne annyival többet, mint a HD600? A 80-as években az ET1000 miért nem ért annyival többet, mint a DT440? A DT990 miért nem ért annyival többet, mint a DT550? Az emberek szeretik feltupírozni a hallt különbségeket, pláne ha még az árcédula is adja alájuk a lovat. Ez tisztán pszichológia. Persze egy kereskedő nyilván másképp látja. ;)
A 15-20k-s fejes és a 80-100k-s fejes közt szerintem sokkal nagyobb különbség van, mint a 100k-s és 500k-s között. Messze nem lineáris ez. És kin múlik, mennyire árazhatják túl? A vevőkön, akik leállnak amellett kardoskodni, hogy igenis megérik az árukat.

[ Szerkesztve ]

(#93790) p_adam válasza fattyu (#93787) üzenetére


p_adam
addikt

A T50 nem volt kiugróan drága, a HP1000 valóban kivétel, de az R10 ahol kezdődött ez az egész. Nem csak alulról lehet nézni ezt a túlárazás dolgot.

(#93791) Remus389 válasza Ba cy lus (#93789) üzenetére


Remus389
veterán

Ez mindenhol így van, az autóknál, a ruháknál, a horgászfelszerelésen át az építőanyagokig

Ami mondjuk 25%-kal jobb minőségű, az gyakran 3-4-szer annyiba kerül.

A Lamborghini Aventador kb 150 millió forint, egy jóféle Porsche pedig mondjuk 50 millió, de nem háromszor olyan gyors a Lamborghini

"Nem éri meg a Lamborghini" :D

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93792) Ba cy lus válasza Remus389 (#93791) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Lehetséges, de azért a hifi még ezek közül is kiemelkedik. Ott vannak a milliós kábelek példának. Egy drótért simán fizethetsz milliós összeget. Lehet remek darab a kábelek között, de ne mondjuk, hogy tökre rendben van egy darab drótért annyit elkérni. :U

Melleseg az autó nem csak a technikai tudásról szól, az státuszszimbólum is. De egy összekötő kábel? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#93793) vlaca2 válasza Ba cy lus (#93792) üzenetére


vlaca2
tag

Luxus cikkeknél értelmet kérdés az hogy megérik-e az árukat.

Az NFT őrület megvan? :DD

[ Szerkesztve ]

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#93794) Remus389 válasza Ba cy lus (#93792) üzenetére


Remus389
veterán

Mondjuk a high-end kábeleket gyakran ezüsttel vonják be (talán arannyal is, lehet olyan is van) , azért nem annyira egyszerű kábelek azok, meg több rétegből állnak, de egy bizonyos összeg felett, mondjuk 400-500 euro felett már gyanússá kezd válni, megkérdőjelezhető, egyáltalán ad-e kihallható pluszt vagy csak lehúzás

Nem kötelező megvenni semmit, ha pedig néhány unatkozó milliomosra rásóznak pár ilyen kábelt, nem nagy baj. Amúgy biztos jók az ilyen kábelek.

Mondom ezt úgy hogy amit adtak nekem kábelt, az 100 ezer Ft-ba kerül darabja és nekem 2 is van :D ( CH 800 P ) Amúgy jó, ezüstbevonatú vaskos kábel, de külön én se adnék ki ennyi pénzt csak kábelra

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93795) contaxg válasza Ba cy lus (#93789) üzenetére


contaxg
veterán

Ha ez a vélemény saját tapasztalaton alapul akkor OK! De ha ez csupán egy szerintem vélemény akkor mihamarabb próbáld bepótolni ezt az élményt! :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#93796) Ba cy lus válasza Remus389 (#93794) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az a helyzet, hogy az a "néhány" unatkozó milliárdos nagyban tehet róla, hogy futhat olyan áron. Ha nulla kereslet lenne rá azon az árszinten, akkor vagy nem létezne az a termék, vagy alacsonyabb árszintre lőnék be.
Legtöbb ember egy 50k-s fejhallgató árán is szörnyülködik, eleve egy szűk réteget céloznak be a minőségi(bb) hangzással, a high-enddel pedig egy extrém szűk réteget.

#93795 contaxg:
Saját tapasztalat, csak nekem a valós hangzás és élmény a mérce, úgy mindjárt jobban összezsugorodnak ezek a különbségek. Ha a high-end evidens módon igazolja önmaga értékét, és minden mást ahhoz mérünk, akkor nyilván igazad van, csak nem látom be, miért kéne így tekinteni. :N

[ Szerkesztve ]

(#93797) Remus389 válasza Ba cy lus (#93796) üzenetére


Remus389
veterán

Ha audio kábelgyártó céged lenne, csinálnál normális kábeleket a normális embereknek, normális áron.

És készítenél aranybevonatú, szénszálas csatlakozós, Swarovski gyémántokkal kirakott, selyemszövettel beburkolt Focal Utopia kábelt preparált aligátorbőr díszdobozban 1 millióért az unatkozó milliomosoknak.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93798) contaxg válasza Ba cy lus (#93796) üzenetére


contaxg
veterán

Ezeket a kérdéseket te teszed fel jobbára magadnak és általában meg is válaszolod őket a saját kereteiden belül. Nekem tök mindegy tulajdonképpen ez az egész se füle se farka szóáradat. Innen kivűről úgy tűnik, hogy önmagadban körözöl. És nem először. :R

Ja és hogy mit ér az amit a 80-as években csillagászati áron adtak. Van egy 1000 nyugatnémet márkás JVC tornyom a 80-as évekből. Egy fontért vettel az eBay-n. Háttérzenélésre OK egyébként kuka.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#93799) s4tch válasza Ba cy lus (#93789) üzenetére


s4tch
veterán

A csökkenő hozadék elve miatt nyilván igazad van ebben: "a 15-20k-s fejes és a 80-100k-s fejes közt szerintem sokkal nagyobb különbség van, mint a 100k-s és 500k-s között", de ez távolról sem jelenti, hogy a drágább fejeseknek nincs létjogosultsága, illetve nem adnak többletet. Az a kérdés itt is, hogy tudsz, illetve akarsz-e fizetni egy Utopiáért, Empyreanért vagy hasonló fejesért, vagy megelégedsz egy olcsóbb alternatívával, ami hasonló karaktert tud, picit rosszabbul (vagy inkább kevésbé jól).

A te példád is mutatja, hogy sok év fejhallgatózás után is rá tudsz csodálkozni a friss Hifiman fejeseidre, pedig ezek hol vannak még a 200 ezer alatt szerintem best buy Anandához képest - és az Ananda hol lehet a HE1000-hez képest...

(#93800) Ba cy lus válasza contaxg (#93798) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Én nem azért vagyok itt, hogy hagyjam magam megvezetni az itt portyázó kereskedők által. :P Számomra mindig is evidens volt, hogy az élő zene legyen a viszonyítási alap, hiszen magas hangzáshűségnél az lenne az elérendő cél, hogy megtévesztésig reális legyen. Erről sokan megfeledkeznek, ezért is lehet így elszállva a fejhallgatós láncok ára, miközben - ellentétben egy hangfallal - eleve nem lehet olyan, mint a valóság. Lehet technikailag hiperszuper, de csak a maga sajátos, fejhallgatós módján tud valóságos lenni. Arra akarok rávilágítani, hogy elsősorban a helytelen szemlélet formálja így az árakat. Itt is ezt látni, hogy öntudatlanul is az árcédulával megy az indoklás. Senki nem vonja kétségbe, pl. a T1 miért annyi, amennyi. El van fogadva kész tényként, hogy annyit is ér.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.