Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94451) Polllen válasza Ba cy lus (#94450) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem a moode szól legjobban rpi-n.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#94452) Ba cy lus válasza Polllen (#94451) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Sima Focuspadnál viszont továbbra is visszasírtam a volumiót. :) Én mondjuk usb kimeneten nézem jelenleg, de lehet lassan én is váltok spdifre. Bár gondolkodom bkercso dac-ján is. :U

(#94453) bitrograde válasza janisjoplin1 (#94427) üzenetére


bitrograde
senior tag

Azért tedd fel a fejedre, mielőtt megveszed. A Grado kényelme hagy némi kívánnivalót maga után (szorít), ami adott esetben hallgathatatlanná teszi a nagyobb fejű egyedek számára. :-)

(#94454) v-man válasza bitrograde (#94453) üzenetére


v-man
őstag

Ha van rá mód, mindenképpen érdemes kipróbálni. Nekem mondhatni nagy fejem (és fülem) van, de a 125-ös Grado továbbra is a legkényelmesebb fejhallgatóm. Pedig abban még nincs az a fejpánt-betét se mint az új 125x-ben.
Sennheiser 660s és hd58x nekem kevésbé komfortos hosszabb távon hallgatva, sokkal többet kell igazgatni hogy ne érezzem kellemetlennek.

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#94455) janisjoplin1 válasza v-man (#94435) üzenetére


janisjoplin1
tag

Köszi..
Várok egy pár napot.hátha..
Janis Joplin

(#94456) janisjoplin1 válasza bitrograde (#94453) üzenetére


janisjoplin1
tag

Köszi a választ..
Sajnos lent vagyok a déli határnál./Tompa/.így a próba nem egyszerű dolog.
Janis Joplin

(#94457) Polllen válasza Ba cy lus (#94452) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én végigpróbáltam több dac-n az usb vs spdif dolgot. (Hifiberry-vel)
Dac függő, de a jobb dacoknál nem nagyon volt különbség.

Nyilván az allo digione vagy usb bridge másik szint már, de szerintem ott is a dac és a bemenet minősége lesz a fontos.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#94458) bala6120 válasza Polllen (#94451) üzenetére


bala6120
senior tag

Nekem HIFIberry OS jött be a legjobban Digi2 Pro kártyával. :R Működik a TIDAL Connect is. :)

(#94459) Ba cy lus válasza Polllen (#94457) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nekem SMSL X-USB van átalakítóként. Azért is akarom kiiktatni, mert már idegesít, hogy számok közötti váltásnál és - főképp komolyzenei művekben - csendes részeknél előszeretettel pattog. Bár lehet, hogy ezen egy másik usb-kábel segítene, fene se tudja. :U
Bkercso erősítőjében igazából az nem tetszik, hogy csak usb bemenet van rajta, én jobban örülnék, ha lenne mellette külön tápellátási lehetőség és koax bemenet.

Amúgy most így el is gondolkodtam a hifiberryn, mert jóval olcsóbb, mint az eredetileg kinézett allo digione.

[ Szerkesztve ]

(#94460) Polllen válasza bala6120 (#94458) üzenetére


Polllen
nagyúr

A tidal connect az nagyon jó. A moode-ban szerintem nincs is.

Ba cy lus
Nem lehet, h a dac a ludas? Ismerek olyat, ami input formátum váltásnál pattan egyet. És ha a lejátszó a számok között megszakítja a kapcsolatot, akkor mindig pattogni fog.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#94461) Polllen válasza Ba cy lus (#94459) üzenetére


Polllen
nagyúr

Olcsóbb, de nem véletlen. Az allo digione komolyabb.

(Ettől még én is csak hifiberry-t tartok itthon. :B )

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#94462) Ba cy lus válasza Polllen (#94461) üzenetére


Ba cy lus
őstag

... és lehetne komolyabb spdif kábelem is, meg komolyabb DAC-om is. Na meg komolyabb erősítőm is. Szóval van hova tenni az a plusz több tízezer forintnyi pénzt, még ha csak a hifizést is nézem. :R Ezek közül szerintem az erősítő és DAC a leglényegesebb. Nekem már a szinten tartás is megfelelne spdif kimenettel, az x-usb miatt egyébként is szívok, időnként megmagyarázhatatlan hibák vannak, bizonyos usb kimeneteket nem szeret (ezt már pc-vel is megfigyeltem).

[ Szerkesztve ]

(#94463) :AMF: válasza Polllen (#94460) üzenetére


:AMF:
senior tag

Nálam működött a Tidal Moode alatt, amíg volt előfizetésem.

Ba cy lus: Allo Digione-t használok, de nem hozott akkora változást, mint a lineáris táp. Usb és spdif között nem hallok lényeges különbséget. (Ami persze nem jelenti azt, hogy más dac-nál nem lehet.)

[ Szerkesztve ]

(#94464) Ba cy lus válasza :AMF: (#94463) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ezért mondom, hogy elég lesz nekem a hifiberry digi2 pro, már meg is rendeltem. Ha ugyanezt tudja hangminőségben, mint ami most van, az is bőven jó, mert számomra elég jól szól a láncom most is, semminek a cseréje nem sürgős, csak menjen minden flottul, hibák nélkül. :R

(#94465) Polllen válasza :AMF: (#94463) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy ideig nekem is, amíg nem variált valamit a TIDAL az API-n és lehalt hetekre. Lehet megint megy, de azért a Tidal connect és az ami a moode-ban volt régen, két külön "világ".

Ba cy lus
Szerintem a hifiberry jobb, mint a smsl x-usb, igaz abból csak az első verziót használtam.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#94466) Hubba12


Hubba12
senior tag

Sziasztok!:)
(1) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Xbox series x jatek.Neha zene nagyon ritka:)
(2) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
30 ezer forint
(3) Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes.
(4) Fül köré illeszkedő (circumaural) vagy fülre ülő (supraaural)?
Illeszkedő
(5) Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofonos.
(6) Milyen hangzást vársz?
Ha tudd egy kis terhangzast nem lenne szar.
(7) Milyen csatlakozású legyen?
Jack
(8) Milyen hangkártyával rendelkezel (miről hallgatnád)?
Series x
(9) Kinézet, szín, villogás és egyéb fícsörök?
Az arctis 3 nagyon tetszik. :R

Csak az ASUS!

(#94467) csakany2001 válasza Hubba12 (#94466) üzenetére


csakany2001
senior tag

Cooler Master MH751. De itt valószínűleg jobban tudnak segíteni.

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#94468) Gzula[HUN] válasza Hubba12 (#94466) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ákcijós Cloud Alpha

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#94469) btraven


btraven
őstag

Félmilliós Grado GS2000e-t megvenni 33 ezerért?
[Groao] Groao?

(#94470) Rikkancs1950 válasza fericske (#69319) üzenetére


Rikkancs1950
csendes újonc

Szia!
3 éve kértem és kaptam tőled is segítséget fejhallgató vételére (több évtizedes hangfalas zenehallgatás után), és úgy adódott, hogy inkább zártakat hallgattam meg. Bár találtam köztük számomra megfelelő hangút, de nem tudom megszokni a zártak hangszínpadát, hogy minden a fejemben, a füleim között szól. Ott ülök a zenészek között, és ez nekem nem természetes.
Kipróbáltam egy nyitottat is (DT990/32), amely a tér szempontjából már sokkal jobban tetszett, de magasban túl sok nekem, és a mélyek minősége és talán a mennyisége is elmarad a részemről elvártaktól.
Korábban javasoltad a Klipsch HP3-at. Kérlek, hogy ajánl még meghallgatásra egy két nyitottat, melyek a jó hangszínpad mellett a korábbi bejegyzésemben (69315) kért hangképnek is megfelelnek.
Előre is köszönöm!

(#94471) Capt.Obvius


Capt.Obvius
aktív tag

Ha valaki ügyes volt idén akkor meglepheti magát ezzel a kis szépséggel karácsonyra. Ha nekem lenne annyi amennyi nincs, már nem lenne :D

Hifiman HE1000SE

(#94472) Ba cy lus válasza Capt.Obvius (#94471) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hangfalra adnék ki ennyit, nem fejesre. Azt meg nem is értem, miért sorolt fel olyanokat, hogy HE400i, amit 60k-ért megkapsz, és a HD600 is csak 100k, na meg a K701 is 50k. Még jó, hogy egy újonnan 1 milió feletti fejhallgató veri a tized-huszadannyiba kerülőket. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94473) HUNNIA1920 válasza Capt.Obvius (#94471) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

És még azt hittem, hogy drágán vettem fejhallgatót. :D

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#94474) Capt.Obvius válasza Ba cy lus (#94472) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Igen, mondjuk ennél ütősebbeket is írhatott volna, de gondolom ezek voltak. Szerencsére a neten komolyabb összehasonlítókat találni.
Én a hangfalnál is sírnék egy nagyot az is biztos. De talán ott is megtaláltam magamnak az arany középutat a kis 22 nm-re egy Edifier S2000 MK III vagy S300pro-ban ami még nincs. (Lehet mennie kell a Harman soundbarnak ha beválik majd :D)
Fejesben max nagyon max 500-ig mennék el, tovább semmiképp. Majd csak lesz Ananda vagy Arya használtan :D

HUNNIA1920 - az szerintem korrekt ár volt és gyorsan lecsaptál rá :C

(#94475) bitrograde válasza janisjoplin1 (#94456) üzenetére


bitrograde
senior tag

Ha esetleg jársz Szegeden (Tompától csak nincs olyan messze), tévedj be a Műszaki Pincébe a Lajos körúton, közvetlenül a Dugonics tér mellett, a "lófarával" majdnem szemben. Ők tartanak füleseket, és biztosan fel tudsz próbálni egy-kettőt a kényelem kipróbálása végett. Pont azért kell kipróbálni mert míg a kolléga a Gradók kényelmére esküszik, addig én azt az abroncsot a fejemre nem tenném (80, 225, 325 alapján), és a Sennheisereket meg nem nagyon érzem, hogy a fejemen vannak. Neked kell kipróbálni, te inkább kivel értsz egyet.

(#94476) HUNNIA1920 válasza Capt.Obvius (#94474) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Persze, a hülyének is megérte, már mint nekem.

Azóta szembesültem azzal a ténnyel, hogy a CompositeAmp kb. 280mW-ja kevés lesz ide. Míg a HE400S-nek bőven elég, a HEDDphone csak fél gőzzel megy. Talán egy Xduoo TA-30 segít valamit, bár az se a világ vége.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#94477) Exodius válasza Ba cy lus (#94472) üzenetére


Exodius
őstag

Noh de vajon ár-érték arányban is jobban megérne-e? És akkor a lánc többi részével mi van? Ide azért kell durván elektronika. :)

(#94478) Ba cy lus válasza Exodius (#94477) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Mármint a hangfal? Teljesen más élmény, na és mit jelent itt az "érték"? Hogy technikás? Mit jelent az, hogy technikás egy cucc? Számomra azt, hogy minél inkább emlékeztet a valóságra. Erre pedig egy hangfal egyértelműen jobban képes.
Ráadásul hangfal esetén van bőven választék kiváló ár-érték arányú vintage erősítőből, amit használhatsz hozzá. Fejhallgató erősítőből ellenben nincs.

[ Szerkesztve ]

(#94479) Capt.Obvius válasza HUNNIA1920 (#94476) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Nem vagy hülye ezért. Én is nézegetem ezeket az árfekvésű cuccokat, csak most azon vagyok, hogy jobb hangminőséget vigyek a DAC-ba.
Amúgy ez a Xduoo egy DAC/Amp kombó ahogy látom, de Neked van külön DAC-od nem?
A30pro? 6000mW vagy A90 7600mW. Erő van bennük, és biztos hogy se nem vesz el, se nem ad mást a zenéhez egyik sem. A30pro most van egy épp AVX-en egy százasért. Természetesen nem beleszólni akarok meg ilyen. :)

(#94480) vlaca2 válasza Capt.Obvius (#94479) üzenetére


vlaca2
tag

“biztos hogy se nem vesz el, se nem ad mást a zenéhez egyik sem.“
A tökéletes hangminőség, topic zárható, end of the story :D :C

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#94481) Capt.Obvius válasza vlaca2 (#94480) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

naaaa...
Tudod jól, hogy nem erről van szó. Egyszerűen csak azt írtam, hogy semleges.
Lehet Neked az 5600 dolláros EAR HP4 a jó, örülük is neki hogy ki tudod fizetni, de azért az áráért ez is lehet jó.
Ez részedről csak kötekedés volt szerintem.
End of story :C

[ Szerkesztve ]

(#94482) fericske válasza Rikkancs1950 (#94470) üzenetére


fericske
addikt

Szia,
Nézzük.
A Kann-hoz még mindig?
Nyitott a térérzet miatt, kevés magas, több mély, könnyebben hajtható, ~300k huf.
A dapom a következőket szépen meghajtotta, a Kann-nak sem lehet gond.

Audeze LCD-2 Classic
MrSpeakers Aeon Flow
Beyerdynamic Amiron Home
Shure SRH1840

Biztosan volna még opció, most ezek jutnak eszembe amiket hallottam és olyasmik amit szeretnél.
A Klipsch hp3 árában a ZMF Aeolus is jó lenne számodra. A spec. ellenére nem nehéz hajtani minőségre, hangerőre jó közepesig jutottam vele dapról.

(#94483) kromatika válasza :AMF: (#94447) üzenetére


kromatika
veterán

Köszönöm szépen a választ. És a lehetőséget is. Még át gondolom. :R

(#94484) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Mostanra már sikerült eldönteni a HE560 esetén a párnakérdést: focuspad-a. Jobb vele zenét hallgatni, meg jobban el is hiszem neki. A tér is ezzel lett igazán jó.

[ Szerkesztve ]

(#94485) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

Philips SHP9500-hoz tudnátok jó minőségű, 1.5-2 méter hosszú cserekábelt ajánlani?

(#94486) Rikkancs1950 válasza fericske (#94482) üzenetére


Rikkancs1950
csendes újonc

Köszi a gyors választ!
Igen , ugyanazok a szempontok, mint anno.
Az ajánlottak felsorolását egyúttal javaslati sorrendként is kezelhetem, figyelembe véve a hallgatási szempontjaimat? Ha nem, ebben is segíthetnél.

(#94487) Dorien válasza SH4D0W2011 (#94485) üzenetére


Dorien
veterán

130cm 6N [link]
1,2-3m 5N [link]
De meg lehet kérdezni Bordor-t is, hogy nála mennyi lenne egy kábel hozzá: [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#94488) SH4D0W2011 válasza Dorien (#94487) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Köszönöm!

(#94489) fericske válasza Rikkancs1950 (#94486) üzenetére


fericske
addikt

A Kann-nal való párosítás és a kényelem döntené el melyik lenne a befutó közülük.
Nincs sorrend. Próbáld ki amit csak tudsz.

(#94490) vlaca2 válasza Capt.Obvius (#94481) üzenetére


vlaca2
tag

Ok ok, tényleg az volt, így részletesen kifejtve már jobban hangzik :R
Ja, azt én se tudom sajnos kifizetni :)

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum

(#94491) HUNNIA1920 válasza Capt.Obvius (#94479) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Nincs külön DAC-om. Ami van, az a hangfalas résznél szolgál. Jelenleg a kis DAC kártyás CompositeAmp van a fejhallgatóhoz.
Jó volna valami egybe cucc, hogy ne kelljen kábelezni, tápolgatni és hasonlók.
Azt az A30Pro-t néztem én is, de ha ahhoz számolok egy jobb DAC-ot, akkor már a TA-30 áránál vagyok.
Egy TMP ANT DAC/AMP-ot kipróbálnék a fejeshez, de még ha tetszene is, max. használtan jöhetne szóba.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#94492) Capt.Obvius válasza HUNNIA1920 (#94491) üzenetére


Capt.Obvius
aktív tag

Így már értem, és valóban nem érné úgy már meg. Valamiért az volt bennem, hogy van DAC-od.
Remélem hamarosan jön szembe valami amivel kinyomhatod a szemét a fejesnek :D

(#94493) Gzula[HUN] válasza Dorien (#94487) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Balanced kábellel az eltérő pin kiosztás miatt valószínűleg ugyanúgy nem tudod használni a 9500-asat, mint az X2-t.

#94485SH4D0W2011: INNEN olyat rendelsz, amilyet akarsz (nem próbáltam, de ezen a fórumon ajánlották). Ugreenekről az a tapasztalatom, hogy nem rosszak, de nem tartósak. Audioquest kábellekkel szemeztem, de van itthon most annyi (közben kókányoltam szereltem is párat), hogy mostanában nem lesz szükségem új kábelre. SHP9500-ra nem költeném el a világ pénzét kábelre.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#94494) Ear001 válasza HUNNIA1920 (#94491) üzenetére


Ear001
addikt

Én pedig kérnék kölcsön. Tamással beszéld meg, és legalább ki tudnád próbálni, mit hoz egy másik DA, egy másik erősítő a láncban, mit a kábelek, esetleg egy forrás csere. Ne feledd, most egy sokkal nagyobb felbontásra képes valami került a lánc végére, az eddigi tapasztalataid egyáltalán nem biztos, hogy érvényesek.

(#94495) v-man válasza Dorien (#94487) üzenetére


v-man
őstag

Ezek a 6N meg 5N milyen hatással jelennek meg a hangban? Ha meg lehet fogalmazni :R
Nézegettem én is a Sennheiser 58xhez 4pines véggel, de annyi féle van Alin, hogy akár féltucatnyi különbözőnek tűnőt is ki lehetne próbálni, ha végtelen lenne a pénztárca 😀

XO: aviktorke | Hifi: Primare I22, Topping D70s, Wiim Pro Plus, Yamaha CDX-396, Triangle Elara 07, Topping A30 Pro, Sennheiser HD 58X

(#94496) bajnokpityu válasza Ear001 (#94494) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ezért kell mindig az elején kezdeni. Szerintem. Így olcsóbb a végén

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#94497) Tom456


Tom456
tag

Hali, adott egy Razer BlackShark V2 Pro fejes és egy Sound Blaster X3 külső hangkártya, a gond az, hogy a hangkártyán nincs combojack és ha elosztóval kötöm rá a fejhallgatót csak hang van a mikrofon nem megy... valami megoldás erre van? köszönöm :R

Xbox Live / PS Network: GT0Mi95

(#94498) HUNNIA1920 válasza Ear001 (#94494) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

ANT DAC-om van, ANT erősítőt még nem hallottam. Viszont még egy DAC és az erősítő együtt már húzós lenne a fejhallgató mellé, ráadásul januártól áremelés várható a TMP-s cuccoknál is. Most megint 400-500 ezret nem akarok rálocsolni erre.
Egyelőre valami olcsóbb cucc lesz, bár a Sabre DAC-ért nem rajongok, de ha lehet hinni a bemutatóknak, akkor a csővel párosítva nem olyan problémás. Nyilván nem lesz olyan, mint egy TMP ANT lánc, de nem is kerül annyiba.
ANT erősítő max. használtan jöhetne szóba vagy a gyengébb kondis verzió.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#94499) Rikkancs1950 válasza fericske (#94489) üzenetére


Rikkancs1950
csendes újonc

Rendben, köszönöm a segítséget!

(#94500) :AMF: válasza v-man (#94495) üzenetére


:AMF:
senior tag

Ha kísérletezni szeretnél, szerintem jobban jársz, ha magad készíted a kábeleket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.