Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93851) gretzky77


gretzky77
veterán

[link]

Sziasztok esetleg valaki hallotta már? Eléggé teszik! Lenne most egy szinte új Ath M50x 30e körül,viszont ezt most találtam és elég szimpatikus!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#93852) fericske válasza gretzky77 (#93851) üzenetére


fericske
addikt

Nem hallottam Austrian Audio terméket még, csak utána olvastam nekik, mint egy a régi AKG kedvelője.
Az új AKG az audió ipar professzionális oldalára koncentrál, és oda tervezi az eszközeit, hifi oldalra nem. Szóval a fejhallgatóik munkára vannak tervezve, a lehető legtöbb részletet megjelenítve a felvételekről, ami sok esetben kiemelt magastartományt jelent és ez fárasztó lehet hosszabb távú zenehallgatásra.
Olvasatok után az Austrian Audio fejhallgatói is ilyenek. Kielemezni a felvételt, mintsem élvezeti zenehallgatásra használni.
Persze, ha ilyet keresel, akkor jó.

[ Szerkesztve ]

(#93853) Talala


Talala
senior tag

Sziasztok!
Fejhallgató vásárláshoz szeretnék ajánlást kérni.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék, zene Pc-n. (gyereknek lesz)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
~15k
4.) Új vagy használt?
új, esetleg használt HA.-ról.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
-
8.) Honnan vásárolnál?
Belföld, valószínüleg online
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
pc, alaplapi hangkártya.

Jó lenne, cserélhető kábeles megoldás, vagy minimum szövet borítású kábel. Rendszeres elszakítja a gyerek a kábelt. Nem tudom, ennyi pénzért van ilyen extra?

(#93854) Dave™ válasza fericske (#93852) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nekem a K612 alatt melegebb forrás van, így a végeredménye is kicsit melegebb, az én fülemnek teljesen zenei a végeredmény. Anno a K601-em alatt régebben egy hidegebb, steril hangú cucc volt, nem is volt jó a végeredmény, pedig a K612 csak egy kicsit kiterjesztett hangú K601, amúgy nagyon hasonlóak. Ezt csak azért mondom, mert a HD600/650 életérzést imitálni próbáló R70x papíron zeneibb, mégis lecseréltem a K612-re, miután összehallgattam a kettőt, és nem szeretem a steril fejhallgatókat, a K550-et is ezért adtam el.

(#93855) gretzky77 válasza fericske (#93852) üzenetére


gretzky77
veterán

Upsz akkor lehet elkapkodtam a rendelést, na majd meglátjuk! Régebben volt AKG fejesem és azt nagyon szerettem, tetszett a hangja! Ez a Hi x15 elég szimpi, az ára is elfogadható, aztán majd meglátjuk! :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#93856) chrisnagy13 válasza Ba cy lus (#93848) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Ugyanaz a kategória. Hangban, minőségben nincs nagy ugrás. Kicsi különbségek vannak, ami persze az ember ízléséhez közelebb vagy távolabb állhat, de nincs nagy ugrás. Bármit odaírhattam volna a 770 helyett ezek közül.

Csak úgy megjegyzem, hogy semmi sznobizmus nincs itt. Volt rengetek fejhallgatóm 20-150k-ig. Anno én is elhittem, hogy valós előrelépés lehet X fejhallgató Y-hoz képest, ugyanazon árkategóriában. De nagyon nincs ilyen. Ha kategóriát kell lépni, akkor azt pénzben is meg kell tenni. Kár az önámításért.

(#93857) Ba cy lus válasza Dave™ (#93854) üzenetére


Ba cy lus
őstag

De érdekes lenne most meghallgatni egy K550-et, mit tud az S100A-ról! Azért nem olyan rossz fejhallgató az, bár egyfajta szürkeség, életuntság tényleg áthatja.

(#93858) Ba cy lus válasza chrisnagy13 (#93856) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hagyjuk már, ha 100-150k-ra áraznák a hifiman belépő planárjait, a kutya nem vonná kétségbe, érnek-e annyit. A DT770 teljesen más kategória: mélyben, középben, és magasban is igencsak elmarad. A koherenciáról, zeneiségről nem is beszélve. Én is bármikor meg tudom hallgatni a kettőt egymás mellett, igencsak képben vagyok. Még messzi van április elseje... :P

Amúgy általában még lehet is benne igazság (ami nem azt jelenti, hogy nincs túlárazás), de a hifiman eléggé kilóg. És egyben ékes bizonyítéka legtöbb gyártó túlárazási politikájának.

[ Szerkesztve ]

(#93859) fericske válasza Dave™ (#93854) üzenetére


fericske
addikt

A 612-est csak egyszer hallottam, már nem tudom miről, az tetszett mint hifi fejes, de az AKG akkor még hifi fejeseket is csinált.
K301 az pro modell, nekem a K301x van, ami meg a hifi oldalra készült.
Most az Austrian Audio-ról írtam, ami csak pro-t csinál (most még).
Úgy rémlik AKG-ként is csak pro-val kezdték.

(#93860) gretzky77 válasza fericske (#93859) üzenetére


gretzky77
veterán

Na de ez a legkisebb Hi x15 modell is ilyen lehet, illetve ennek a Bt verziója is? Na mindegy meglátjuk, rendeltem egyet, majd kiderül!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#93861) Dave™ válasza chrisnagy13 (#93856) üzenetére


Dave™
nagyúr

Anno én is elhittem, hogy valós előrelépés lehet X fejhallgató Y-hoz képest, ugyanazon árkategóriában. De nagyon nincs ilyen. Ha kategóriát kell lépni, akkor azt pénzben is meg kell tenni.

Ez azt jelentené, hogy adott árkategóriában minden fejhallgató ugyanazon technikai szinten áll. Ezt akartad mondani?

#93857: rossznak nem rossz, csak steril, hideg és mivel elfelejtettek csillapítást tenni a kagylóba, így van valami furcsa rezonancia a magas hangjaiban.

#93859: A K612 ugyan nem mai darab, de jelenleg is kapható, kurrens modell. Számomra az a furcsa, hogy a teljes palettáról a K612 a legkiegyensúlyozottabb, a K702 is színez kicsit, a K712 meg még többet. Oké, hogy picit részletesebb, de pont nem a professzionális irányba vannak eltolva ezáltal szerintem. A K301 nagyon régi már.

[ Szerkesztve ]

(#93862) fericske válasza Dave™ (#93861) üzenetére


fericske
addikt

A 702 meg 712 szerintem már a Samsung vagy Harman időszakban volt.
Az én k301x-em még made in Austria.

#93860gretzky77
Majd kiderül, hogy tetszeni fog-e. Élénk hangzásra számíts.

(#93863) chrisnagy13 válasza Ba cy lus (#93858) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Bocsika, de amit hallottam belépő Hifiman planárt az a kék színű HE400 volt. Én egy tyúkot nem adnék érte, nem hogy pénzt. :D

#93861Dave™
Nem teljesen, de kicsik a különbségek.

[ Szerkesztve ]

(#93864) Ba cy lus válasza chrisnagy13 (#93863) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az alapból más, mint a HE400i, és pláne más, mint a HE400se. Mellesleg össze is tudtam/tudom hallgatni a HE400i-t és a DT770-t egyidőben, nem csak a távoli múltból dereng valami. Itt most ismét az volt, hogy éltél egy premisszával, te már meghallgatás nélkül is tudni vélsz mindent. És ugye nem arról volt szó, hogy a drágább általában nem jobb, hanem túlárazásról. :R

(#93865) s4tch válasza chrisnagy13 (#93845) üzenetére


s4tch
veterán

"Mutass már 500k-ért egy olyan fejhallgatót, ami "aranyból" van, de úgy szól, mint egy 770!"

Egyik fejes talin volt egy Obravo fejhallgató. Fél milla és árkategóriától függetlenül az egyik legrosszabb hang, amit valaha hallottam, minden túlzás nélkül. ;] Nem emlékszem rá, hogy azóta kiderült volna róla, hogy az egy hibás példány lett volna.

Beyer T70 szintén teljesen aránytalan áron került piacra.

(#93866) Gzula[HUN] válasza Talala (#93853) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Guglizz rá valamelyik OneOdiora. Mondjuk ERRE. Mondjuk én most fasirtban vagyok velük, mert már 11 napja megrendeltem már egyet az európai honlapjukról, de csak hitegetnek, hogy "majd jövő héten" feladják (nincs trucking szám). Eddig 2 jövő hét volt. Jövő héten rájuk kérdezek, hogy pontosan melyik évben gondolják. (Idő közben persze felment az ára 70€-ra.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93867) Talala válasza Gzula[HUN] (#93866) üzenetére


Talala
senior tag

Köszi! Megnézem őket, az kimaradt, hogy mikrofonos kell. Ahogy látom van olyan is belőlük.

(#93868) contaxg válasza s4tch (#93865) üzenetére


contaxg
veterán

Szegény Obravo.. :)) Pedig mennyit rohangáltam érte, hogy legyen valami különlegesség ;)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#93869) s4tch válasza contaxg (#93868) üzenetére


s4tch
veterán

Évek elteltével is emlegetjük, szóval ha az volt a cél, hogy emlékezetes legyen az élmény, akkor szerintem megérte szaladgálni utána. ;] Viszont az alatta lévő Parasound erősítő klassz volt.

(#93870) Polllen válasza chrisnagy13 (#93863) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha a gyári bőrpárnával hallottad csak, akkor érthető. A szövet párnával már egészen kellemes.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#93871) bajnokpityu válasza s4tch (#93865) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Az is lehetett h a mytek miatt volt fos.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#93872) contaxg válasza bajnokpityu (#93871) üzenetére


contaxg
veterán



Bakker, rossz a formula.
Most a Heed-et kell fikázni! :))

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#93873) s4tch válasza bajnokpityu (#93871) üzenetére


s4tch
veterán

Volt az több erősítőn is... Vállalhatatlan volt mindig. Mindegy, ennek már nem járunk a végére.

(#93874) Exodius válasza s4tch (#93865) üzenetére


Exodius
őstag

Jaj az volt az első fejestali, amin voltam!

Még fehér kesztyű is volt! :D

(#93875) bajnokpityu válasza contaxg (#93872) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Heed az jó.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#93876) chrisnagy13 válasza Ba cy lus (#93864) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

Az alapból más, mint a HE400i, és pláne más, mint a HE400se.

:)

Szerencsére létezik használt piac. Ha nem tetszik a gyártó teljes ára, még mindig megkaphatod olcsóbban.

#93870Polllen
Szerintem szövet volt, de mindegy is. :)

#93871bajnokpityu
Szegény Mytek. :D

[ Szerkesztve ]

(#93877) fericske válasza s4tch (#93873) üzenetére


fericske
addikt

Konkrétan miért volt rossz?
Nekem tetszett benne a szinte már aréna térérzet amit létrehozott.
Egyedi, színezett hangzása van, az igaz.
Egyféle tuningját hallottam csak. Adnak hozzá valamiféle műanyag csapokat amivel lehet tuningolni a burkolatot levéve.

[ Szerkesztve ]

(#93878) Ba cy lus válasza chrisnagy13 (#93876) üzenetére


Ba cy lus
őstag

A topikban két ember is van, aki rajong a HE400-ért: bajnokpityu és Dorien. Már nem lehet olyan rossz, mint ahogy te lefested, eleve elég sajátos, más ízlésed van. És az eddigiekből kiindulva nemigen vagy megáldva azzal a képességgel - mint pl. a topikgazda, Bodz -, hogy a saját ízléseden túllépve értékelj egy fejhallgatót, eszközt. :R

[ Szerkesztve ]

(#93879) jobesz


jobesz
tag

Sony mdr v700dj vagy 7509hd esetleg v900hd van valakinek? Kérhetnék tapasztalatokat?
Cd480 cd580 ról mennék feljebb de cd780 at nem találok csak ebay en. Ha van valakinek írjon...

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#93880) ribizly válasza Ba cy lus (#93878) üzenetére


ribizly
veterán

Ez a képesség amúgy másokra sem nagyon jellemző.
Azt meg különösen problémásnak tartom, hogy valaki az egekig magasztal itt egy gyengébb fejest, majd nem sokkal később árulni kezdi.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#93881) Remus389 válasza Melorin (#93836) üzenetére


Remus389
veterán

Nekem furcsa a Beyerdynamic árazása. Van a 40-60K aztán a 150K. És jellemzően mindegyikre, túl erős a szorításuk a fejen, ami nálam egyből bukásra ítéli.

Ez a legtöbb gyártónál így van, ha szintet akarsz lépni, mélyen a zsebbe kell nyúlni.
Persze mindenki tudja hogy nem annyival jobb mint amennyivel drágább, de azért jobb.

Mint az autóknál, ha BMW-d van de Porschét akarsz sokkal több pénz kell, ha meg Ferrarit, megint nagyon zsebbe kell nyúlni, ha pedig Bugattit, megint nagyon-nagyon zsebbe kell nyúlni. És nem annyival jobb, amennyivel drágább. Jó tudom az autó inkább státuszszimbólum, de ha attól eltekintünk, hogy 20%-kal jobb legyen gyakran háromszoros árat kérnek el, de ez azért van, mert a középkategóriás autóknak / fejeseknek is kell tudniuk egy bizonyos szintet hozni, különben mindenki a konkurrenciát venné.

Amúgy nálam volt egy DT990 600 Ohm, 32 ezerért vettem használtan tesztelési céllal (eladtam azóta 29 ezerért), és meglepően jól szólt az árához képest, tisztán szólt, dinamikusan, részletesen. Volt egy kis tere is, egy kis levegősség. Szerintem jól is nézett ki és jól összerakott, tartós darabnak tűnt, és mellesleg elég könnyű volt. Az én fejemet egyáltalán nem szorította. Viszont kellett neki equalizer, mert kicsit fülsértőek voltak a magasai, azt muszáj volt leszedni, de utána tök jó volt, nekem jobban bejött mint a HD 650 (HD 6XX-em volt).

Mielőtt meghallgatnék néhány típust...

Menj el valami profi fejhallgatós boltba, és hallgasd meg őket, az az igazi ha kipróbálod. Ha új kell, akkor akár ott meg is veheted.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93882) Yodamest válasza Ba cy lus (#93878) üzenetére


Yodamest
addikt

Érdekes volt visszaolvasni ezt a vérmes kis vitát, jó gondolatok hangzottak el, szerintem ez jó kis téma.

Nincs olyan tapasztalatom fejhallgatókkal, mint itt sokaknak, de azért a magam módján/szintjén pár gondolatot hozzáfűznék:
1. A DT770 többször is felmerült mint viszonyítási pont egy drágább fejhallgatóhoz képest. Erről már elhangzott talán épp tőled, de én is megerősíteném, hogy árkategóriájában a DT770 szerintem abszolút nem egy megérős darab. Persze ez lehet megint csak ízlés kérdése is, bár szerintem a zenében objektíven jónak mondható az a hangzás, ami minél természetesebb és minél közelebbi a valósághoz. A DT770 nem ilyen, nekem nagyon színezett volt, sercegős, mű, szóval objektíven nem tudom jónak mondani. Most csak egy példa, ugyanannyiért a Yamaha MT7 sokkal jobb füles.

2. Kábelek terén adom az elhangzottat, miszerint legyen egy alap minőség, ne cérnavékony hama kábel legyen, de egy szint felett már totál sznobságnak tartom.

3. Végül a fő felvetés miszerint minél drágább annál jobb (talán erre akart kifutni az egész ha jól vettem ki) kicsit is-is, szerintem ott mindkét félnek igaza van részben. Tény, hogy ezek a csodafülesnek kikiáltott ilyen 30-40dodós Oneodio és társai cuccok nem ütik meg azt a szintet, amit egy egyébként jó ár/érték arányú drágább, nevesebb füles. De ugyanígy az a drágább füles sem fogja megütni azt a szintet, amit egy mégdrágább szintén árában még mindig megérős, még nevesebb márka képviselője. Szóval egyfajta láncolat van ebben, ami tutira igaz. Viszont az is igaz, hogy totális párhuzamot nem lehet vonni az ár és a teljesítmény között sem, mert minden árkategóriában vannak "nem annyira megérős" darabok is, amik viszont nem lesznek jobbak, mint egy esetleg valamivel olcsóbb konkurensük, ilyen a DT770 is szerintem. Nekem a személyes tapasztalatom, hogy pl. a HD559 annyira bevált nálam, hogy le nem cserélném kb 300 dodóig semmire. Lehet valaki nagyon kritikus füllel meghallgatná és elmondaná mi benne a rossz, mert persze lehet ilyen , de szimplán élvezetből hallgatva komolyan mondom hát nem sokkal marad el a HD600-tól, nagyon nem sokkal, sőt a tere még jobb is annál. HD559-nél nyilván az anyagminőségen sokat spóroltak, ez tagadhatatlan, de inkább azon, mint a hangzáson, én így vagyok vele. Csak azért hoztam fel, mert ez egy kitűnő és talán ritka példa arra, hogy egy olcsó füles is (legalábbis egy adott személy számára és az anyagminőség kárára) tud kategóriákkal jobban szólni, mint ahová be van sorolva pusztán az ára alapján. :R

(#93883) Melorin válasza Remus389 (#93881) üzenetére


Melorin
addikt

Csakhogy itt nem BMW Porsche ugrás van hanem gyártón belül van egy jó nagy üres tér két modell között.

(#93884) contaxg válasza Melorin (#93883) üzenetére


contaxg
veterán

Ez nagyjából magára a piacra is jellemző nem csak a Beyerre.

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#93885) Remus389 válasza Melorin (#93883) üzenetére


Remus389
veterán

Sokféle típusú BMW és Porsche létezik. Egy jó BMW mondjuk 15M, egy jó Porsche 45M, egy jó Ferrari 120M, egy Pagani vagy Bugatti 1 milliárd Ft felett van.

A fejeseknél nagyon nehéz megérezni hogy ez most mennyivel is jobb, meg hogy megéri-e a háromszoros árat, az emberek nem egyformán hallanak, mások a preferenciáik: van akinek jó basszus kell (Audeze), van akinek inkább a hosszútávú kényelem a fontos, van akinek az kell hogy mutatós legyen a külseje (beats, Focal, egyes Sony-k talán), van akinek az kell hogy nyugis legyen, van akinek az kell hogy szellős nagy tere legyen (HD800, Ayra), van akinek hogy jó ár/értékű legyen (Szerintem Beyer), van akinek olcsó kell (akkor aliexpress kínai), szóval sajnos ezek nem kőbevésett, egzakt dolgok.

Ráadásul a fórumokon vannak a saját kedvenc márkájuk iránt elfogult emberek, akik az ő kedvenc márkájukat ajánlgatják, mert meg vannak győzödve hogy az a legjobb.

Ha elmész egy fejhallgatós boltba, ott valószínűleg lesz egy ember aki ért is hozzá, és vele megbeszéled, meg kipróbálod melyik a neked megfelelő.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93886) Exodius válasza Remus389 (#93885) üzenetére


Exodius
őstag

"jó ár/értékű legyen"

Hifiman mehet a Beyer mellé nyugodtan.

(#93887) zatom válasza Remus389 (#93885) üzenetére


zatom
tag

"Ha elmész egy fejhallgatós boltba..."

Ideális esetben így működne a dolog, de pl.pár éve, amikor ilyen céllal bementem a Fejhallgatóplázába, nagy ívben le*****.
Nyilván megvan a maguk igazsága is, hogy nem buli, ha csak hallgatóznak náluk, aztán máshol olcsóbban megveszik a fejest.De arra nincs elfogadható magyarázat, s nem kicsit bosszantó - nekem legalábbis - , hogy a honlapjukat nem frissítik, sok típus nincs készleten, totál feleslegesen mentem.
Ezzel együtt én is azt vallom, hogy meg kell hallgatni, mielőtt megveszi az ember a kinézett cuccot.Csak sokszor nehezen kivitelezhető.

(#93888) Remus389 válasza zatom (#93887) üzenetére


Remus389
veterán

Szerintem ezt boltja válogatja, nekem nincsen rossz tapasztalatom ezzel kapcsolatban (igaz nem sok helyen voltam), de ha úgy mész oda, hogy látják hogy akarod, akkor foglalkoznak veled.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93889) Polllen válasza Ba cy lus (#93878) üzenetére


Polllen
nagyúr

3, bajnokpityutól hozzám került anno. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#93890) bitrograde


bitrograde
senior tag

Azt meg lehet-e itten kérdezni, hogy azok, akik egekbe magasztalnak/sárba rántanak egy-egy fülest, azok hányféle láncban hallották? Merthogy pl. a kérdéses Hifiman 400i is elég szépen reagált nálam kábelcserére (ezüst-réz kombó), és a combos erősítést is meghálálta (Centrance Mini-M8). A párnák még csak-csak szóba kerülnek itt, mert nyilván az az akusztikai közeg ismerhető eleme (kinek kinek a füle meg nem), de mi van a többivel? Elmehetünk a rendes forrás használatáig is, meg tovább (a Mogami kábelem végén elég drága Furutech csati van, de iszonyú jó beruházás volt így is). HD600 és 650 szimmetrikus meghajtása, stb. Egy rendes füles rendszert azért illik szinergiára törekedve felépíteni? Nagyot tévedek? Ez azért finomíthatna az ár/érték arány sarkos megítélésén is.

(#93891) :AMF: válasza bitrograde (#93890) üzenetére


:AMF:
senior tag

Nálam a 400i elég csúnyán reagált a Deva érkezésére. :D

(#93892) Ba cy lus válasza :AMF: (#93891) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Csak nem megint eladtad? :)

(#93893) gretzky77 válasza fericske (#93852) üzenetére


gretzky77
veterán

Köszönöm a véleményt, tegnap délután át is vettem egy Austrian Audio HX I15 fejest!

Kialakításra nagyon tetszik, felépítésre is elég masszívnak tűnik, de majd kiderül! A dobozban volt a fejes, 1db normális kábel melynek a fejesbe menő vége 2,5-es olyasmi mint a Final Sonorous-é, bajonett zár szerű, 6,3-as átalakító és egy egyszerű logóval ellátott szütyő! Az első benyomásaim jók a minőség tekintetében!
Hang szempontjából nekem tetszik, igazából nem vagyok hifista vagy vájtfülű, elmondásod alapján talán tényleg ezt hívják élénknek, a basszus talán egy nagyon kicsit kevés, de számomra épp határeset vagyis ez nem probléma, az előző fejeseimhez képest talán amit érzek különbséget az talán a sztem több tér, de tényleg egyszerű mezei user vagyok! Elsőre nekem bejött,ennyi pénzt megér!
Kíváncsi lennék amúgy olyan véleményére is a fejes tekintetében aki ért is, hozzá nem úgy mint én, illetve mobilról hallgattam Apple Music veszteségmentes formátumot!

Szerintetek egy egyszerűbb mobil Dac, mondjuk egy ibasso dc03 hozna hallható változást? Hangerővel semmi gond, az bőven elég! :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#93894) Yodamest válasza gretzky77 (#93893) üzenetére


Yodamest
addikt

Megnéztem a hivatalos oldalát, szép fülesek ezek, nem is hallottam még erről a brendről korábban. Tetszik, hogy van egy határozott design, amitől nem térnek el, szép letisztult egység jellemzi a palettát. Ha zártat keresnék tuti kipróbálnám én is, így saccra hasonló hangzásuk lehet, mint a megfelelő kategóriába eső Yamaháknak. Jó használatot hozzá! :)

(#93895) fericske válasza gretzky77 (#93893) üzenetére


fericske
addikt

Hallgatod és tetszik, akkor miért számít mások véleménye? :)
Mobil dac passz.
Asztali lánc sokat dob rajta a mobilhoz képest? Egy mobil dac annyit nem fog, szerintem.

Yodamest
Echte AKG manufaktúra új brandja, akik nem adták el magukat a Harman-nak és így tovább.
Csak persze új név kellett.

[ Szerkesztve ]

(#93896) gretzky77 válasza fericske (#93895) üzenetére


gretzky77
veterán

Nem kimondottan számít, csak kíváncsi lennék mit mond rá egy hozzáértő, akinek van füle hozzá, de persze abból is van akinek tetszene van akinek nem! :R

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#93897) :AMF: válasza Ba cy lus (#93892) üzenetére


:AMF:
senior tag

Nem, még nem. Megvárom, hogy mennyire tartós a Deva varázsa. Aztán meglátjuk. :)

(#93898) Ba cy lus válasza bitrograde (#93890) üzenetére


Ba cy lus
őstag

a kérdéses Hifiman 400i

Én valóban arról írtam - pontosabban a 2020-as verzióról, bár a driver azonos -, chrisnagy13 a he400-as sorozat legelső darabjáról, ami beszámolók alapján egy (még) bugisabb darab.

A szinergiáról írtakról jut eszembe, a HD540 Reference kapcsán rákerestem a régi hifi magazinos cikkre. Ők akkor nem annyira szerették (a zárójeles pontszám a komforté):
Sennheiser HD540 reference: 6,7 (7). Élénk, de mélyhiányos, már az első zenén is. Kicsit szőrös, nem lágy. Fémes! "Impozáns", de én ezt nem szeretem. Mikrofonozott nő, vicsorítósan énekel. A templom trombitálós, forszírozott, tolakodó. Definiált, de inkább ne csinálná. Hol maradnak a férfiak? Egészen más iskola, mint akár az Unipolar, akár a kis Sennheiserek. Lemezzaj: sss. Hegedűk nyüszítenek. * Élénk, a legmélye kevés. A templom cseng, nem eléggé levegős. Zűr, gríz a kórusban. Torokhangok, préselnek (picit). A vonósok túl hangsúlyosak. Komolyzenére ez a fejhallgató aligha alkalmas. * Nagyon csattog a bőgő, az igazi mélye kevés. A pop kellemes. Kórus torz, mélye kevés, a lemezzaj erős. Händel: összemossa a hangszereket. (Komfort: nincs, megjegyzés.)

Ezen az oldalon már jobb véleménnyel volt róla a tesztelő. Jómagam még nem találkoztam vele, inkább vintage Beyereket hallottam, és egy AKG-t. :B

(#93899) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Már itthon is kapható a Beyer két új fejhallgatója:
[link] [link] .
Látom, a párna is új. Érdekes lenne, ha kiderülne, hogy lényegében az jelenti az újdonságot az új fejesekben. ;] :))

(#93900) Dave™


Dave™
nagyúr

Nagyon jó szívvel javaslom mindenkinek, hogy ha lehetősége adódik rá, akkor hallgassa meg az SR50BT-t kábellel, valami rendes forrásról (vagyis ne telefonról). Nálam már a Dragonfly Red is annyit tett hozzá, amivel úgy érzem ez lett a kedvenc fejhallgatóm. Óriási hendikepp, hogy BT fejesként van kategorizálva, mert bár úgy sem rossz aptx-en, de a DF Red-del szintet lép. Az MSR7-nél sokkal érettebb hang, a HP50-et mindenben felülmúlja, az 1AM2-t nem bántom többet, az a mélyei miatt számomra teljesen komolytalan egy ilyen összehasonlításban, az A1000Z-nek a felbontása és a színpad szélessége nagyobb ugyan, minden másban csúnyán elvérzik, más zárt fejesem nem volt a közelmúltban. Egyedül a színpad szélességébe lehetne belekötni, mert az nem nagy, emiatt viszont végig egyben van a zene, sosem esik szét, és nincs benne semmi mesterkéltség. És ha úgy adódik, még a kábelt meg a DAC-ot is otthon lehet hagyni, ha közelekedik az ember, ennél univerzálisabbat elképzelni sem tudok. Ez annyira zseniális, hogy nem is értem miért nem volt nagyobb visszhangja, talán mert mindenki megáll a BT használatánál.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.