Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94701) :AMF: válasza Cheesy (#94697) üzenetére


:AMF:
senior tag

Mindkét linkelt teszt az AKG K371-ről szól, nem az ajánlott K361-ről... ;)

(#94702) btraven válasza Dave™ (#94698) üzenetére


btraven
őstag

Mert affiliate, jutalékot kap az eladások után, majd bolond lesz rosszat írni.

(#94703) Dave™ válasza btraven (#94702) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mint a review-k 90%-a, ezért is mondtam, hogy nem sok értelme van hivatkozni rájuk. Nekem eddig a legmegbízhatóbbnak Crinacle mérései és listája tűnik, már csak az osztályozási logikája miatt is. Meg hasonló az ízlésünk, ami szintén fontos ahhoz, hogy helyén tudjuk kezelni a dolgokat.

(#94704) Cheesy válasza :AMF: (#94701) üzenetére


Cheesy
őstag

Ööö... jogos :DDD :R

De mintha olvastam volna, hogy a 361 vs 371 témában a 371 fejpánt mechanikája is erősebb lenne. Javítsatok ki ha tévedek, a sok review szövegben nem találom de ez megmaradt.

www.vakbelmutet.hu

(#94705) s4tch válasza Dave™ (#94703) üzenetére


s4tch
veterán

Egyetlen forrást használ az összes eszközhöz. Nem rossz, amit csinál, nyilván valahol hiánypótló is egy ilyen lista, de az, hogy egy ifi egybe-cuccon értékel mindent, az számomra fura.

(#94706) kromatika válasza Cheesy (#94704) üzenetére


kromatika
veterán

Érdemes lehet meghallgatnod a Yamaha HPH MT7-et is. Jó régen első ként írtam róla a topikban hogy milyen jó ár érték arányú füles,és sokaknak be jött, a topikban is van róla infó.És itt most jó áron van. [link]

(#94707) kromatika válasza aerosmith (#94696) üzenetére


kromatika
veterán

Gyönyörű ez a füles. :K

(#94708) bklara


bklara
csendes tag

Kedves Fórumosok! Kinéztem egy fejhallgatót, a HyperX Cloud Alpha-t, amit alapból fekete-vörös színben lehet kapni. Viszont most láttam az alzánál 7 ezerrel olcsóbban, a "Blackout" verziót. A két fejhallgató közt én csak a súlyban találtam eltérést. A fekete-piros 336 gramm, a fekete 321 gramm. A kérdés az, hogy miért könnyebb a blackout, talán olcsóbb anyagokból lett legyártva (több műanyag), kevésbé strapabíró?

(#94709) Dave™ válasza s4tch (#94705) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez valóban nem ideális, de nem tudom mi lehetne az. Ha nem így tenne, akkor a különböző forráseszközök erősen befolyásolnák a végeredményt. A méréseit szeretem, mert ugyanúgy készültek, összehasonlíthatóak és azok alapján amiket ismerek elég jól is tudok tippelni arra, hogy van-e értelme valamivel foglalkozni, vagy sem.

(#94710) paler


paler
aktív tag

Szerintetek a Hifimanek közül a 4XX-nek vagy a 400SE-nek van boogie-abb hangja?

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#94711) kromatika válasza paler (#94710) üzenetére


kromatika
veterán

Egyértelműen a 4XX-nek :K

(#94712) Ba cy lus válasza kromatika (#94711) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem biztos, mert a 400SE-ről azt írják, hogy energikusabb. Nem a mélye, hanem a közepe és magasa miatt.

(#94713) paler


paler
aktív tag

Lehetséges megfülelnék egy planart, de abból is a szórakoztatóbb típust keresem.
Lehet hogy rálepülnék az egyikre BF-kor.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#94714) Gzula[HUN] válasza bklara (#94708) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Annyi Cloud van, csak a gyártó tudja követni, melyik miben más. Nem az anyagminőség lesz a különbség szerintem. Több infót ITT találhatsz.

#94713paler: Nagyon fun hangot nem nagyon várj a 400-as sorozat jelenleg kapható tagjaiból. Korábbiakban (400, 400S) még jobban benne volt a bugi. Vagy kísérletezel juhbőr párnával. Aztán vagy bejön, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#94715) paler válasza Gzula[HUN] (#94714) üzenetére


paler
aktív tag

Úgy gondolod hogy csalódás lesz bármelyiket is választanám? Szeretem a nagy térrel rendelkező, de élettel teli karakterű fejeseket. Azt gondoltam hogy 4xx/400SE ezeket az elvárásaimat tudják majd teljesíteni.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#94716) Gzula[HUN] válasza paler (#94715) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Fogalmam sincs, hogy csalódás lesz-e. Az én ízlésem is változik, és egyre jobban tetszenek a kiegyenlítettebb fejesek, és nem csak elviselem magamon azokat.

Ha biztosra akarsz menni, akkor zárt. Aztán ott van a párna csere opció, jellemzően a Focuspad meg az Focuspad A között. Kíváncsi leszek mikor lép ki először ebből a kettő párna által körülhatárolt keretből. Csak a párna cserével az a gond ugye, hogy 2X se biztos, hogy úgy fog össze jönni a dolog, ahogy tervezted.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#94717) paler válasza Gzula[HUN] (#94716) üzenetére


paler
aktív tag

Zártam van itthon 2-ő is: Sony MDR-1A és egy NAD VISO HP50
Nyitottat keresnék amit össze tudnék ereszteni a X2HR-el :P

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#94718) Móci


Móci
addikt

Sziasztok!

Nekem is már ramaty állapotban van a Shure 440, így szeretném nyugdíjazni. A 840-es párnáival nem volt annyira rossz, de sokkal kényelmesebbre vágyom.
Konkrét elképzelésem nincs, segítséget szeretnék kérni.
Itthon, szobában szeretném használni zenehallgatásra, leginkább rock, jazz, ritkán metál lenne a paletta. Fület körbeölelő, zárt kialakításra gondoltam. Utóbbi azért lenne fontos, ha délutáni szundi van, a gyerekekhez ne szűrődjön ki zaj. Ha van hasonló trükköt tudó fél zárt, az is jöhet. Egy Musiland 02 US Dragon DAC hajtaná meg a fejhallgatót.
Keretnek max 70 ezer jó magyar forintra gondoltam, feljebb lépnék picit a 440-ről, ha ennyiből lehet.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#94719) Dave™ válasza paler (#94715) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szeretem a nagy térrel rendelkező, de élettel teli karakterű fejeseket.

K612 Pro utángyártott K702 párnával :) Persze csak ha van valami combosabb erősítő alatta.

(#94720) Gzula[HUN] válasza paler (#94717) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A HP50-en kívül a másik kettő nekem is van. Az X2HR vsz. csak egy másik X2HR-re lesz cserélve, már ha egyszer szétesik. Nem mostanában fog bekövetkezni. Szerintem alternatíva a Beyer 990pro, meg az X3 lenne, valamint a beszámolók alapján esetleg egy használt old school 400-as vagy 400S Hifiman.
Beyert nem próbáltam, arra én is kíváncsi vagyok. Az X3 az X2HR-hez túlározott, és abból is hiányzik a dög. Egy melegebb erősítővel lehet rajta segíteni, csak röhej, hogy egy hangyányit jobb hanghoz 2X annyit kell költsél.
Egy "átlag" teljesen nyitott fejhallgató az X2HR-hez képest tud szebb vokált, csillogóbb magasakat (mondjuk ezt nem nehéz felülmúlni), nagyobb teret tud adni. De basszusból nem lesz annyi dög. (Bass) Gyorsaságban esetleg tud valamennyit kompenzálni, de az nem biztos, hogy ugyanaz az élmény.
Aztán lehet beleszerelmesedsz valamelyik Hifimanbe (4XX?), ki tudja.

Ha én feljebb lépést fontolgatnék X2HR-ről, akkor
A./ Balanced kimentettel is rendelkező DAC/AMP (ifi Zen V2?) + Fidelio X3 - a zsebbenyúlós, ja meg egy jó minőségű 2,5mm->4,4mm balanced adapter
B./ Használt Hifiman 400S.

A bőr/műbőr párnát meg nem véletlenül hoztam fel, a Pioneer SE-A1000-esemben nótóriusan keresem a bass-t. Egyszer, kb. 4-5 pár párna után a Superlux 681EVO műbőr párnájával találtam meg, azzal tök jó volt. Erre kikeményedett az a X@r rajta úgy, hogy alig használtam. Így meg már nem annyira jó. Aztán meg most kíváncsiságból próbáltam ki az OneOdio Monitor 60 (egyébként világbajnok kényelmes) párnájával, és még jobb lett vele a hang, mint az EVO párnával. Csak az fél-1cm-el kisebb, szóval ha egyszer rám szakad a bank, akkor 10,5cm-es méretben még egy ILYET tuti berendelek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#94721) Polllen válasza Gzula[HUN] (#94714) üzenetére


Polllen
nagyúr

A 400S nagyon bugi a 400-hoz képest is.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#94722) Sinesol válasza Cheesy (#94700) üzenetére


Sinesol
veterán

Nincs semmiféle erős mélykiemelése, egy enyhe mélytöbblet van, az is a kevésbé hangsúlyos szubtartományban, gyakorlatilag pontosan követi a referenciának számitó Harman görbét. Nyugodtan veheted, kb a legjobb zárt fejes az árkategóriájában. Ha a Shure vonal érdekelne, a 840 lehet érdekes még, ami a másik bestbuy fejes a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#94723) Dorien válasza Móci (#94718) üzenetére


Dorien
veterán

[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#94724) Sinesol válasza paler (#94710) üzenetére


Sinesol
veterán

A 400SE EQ-val szerintem a legjobb fejes a 400-as szériából, ütős mélyt lehet kihozni belőle, miközben a magas ésa közép is egészen természetes, nincs meg benne a széria többi tagjára jellemző grízesség, idegesség. Gondolom a stealth magnet segitett kiküszöbölni a kellemetlen rezonanciákat. Bár a hangja a márkára jellemzően levegős, a tere nem túl nagy, mondjuk szerintem nincs gond vele. Részletességben nem egy túl nagy dobás, nem igazán tudtam különbséget tenni a széria korábbi tagjaihoz képest, talán a simasága miatt kicsit jobban feltűnik, hogy ez sem egy különösebben részletes fejes, bár ez akár előny is lehet valakinek.
Annyi biztos, hogy ha hosszabb távra kellene választanom egy 400-ast, akkor a 400se lenne az, az árát egyértelműen megéri. Anyagminőség terén is nagyon korrekt, egyedül a kábele az, ami kritikán aluli, sikerült a korábbinál is rosszabb opciót találni, dehát ez már csak valahogy ilyen a márkánál. :D

[ Szerkesztve ]

(#94725) seredy


seredy
tag

sziasztok! fejhallgatót keresnék otthoni zenehallgatásra, mindenféle stílus menne (jazz, elektronikus, rock), laptopról (hp zbook 15g1) és telefonról (nagyon régi iphone 5s, innen főleg stream játszik). a basszus kiemelését annyira nem szeretem, amúgy eléggé kezdő vagyok a témában, nem volt még fejhallgatóm. főleg itthon használnám, utcára nagyon ritkán.

árban max. 50e-ig tudnék elmenni. (igazából a hifis topikból jövök, lehet, ilyen kerettel itt egyszerűbb volna valami jó cucchoz jutni)

korábban kaptam ajánlásokat már itt (AT M40X, Yamaha MT5, Beyer 240 pro, AKG 361, Yamaha hph-mt7), de ezek kapcsán annyit szeretném még kérdezni, hogy ha a későbbiekben kicsit tuningolnám a rendszert, arra mennyi lehetőség van? pl. ha veszek a fejhallgatóhoz egy usb dac-ot, azzal lehet-e húzni a minőségen? vagy hangkártyából kellene izmosabbat keresnem? bocsánat, ha béna kérdés, nem értek ehhez. köszönöm a segítséget :).

[ Szerkesztve ]

(#94726) Ba cy lus válasza seredy (#94725) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Sennheiser HD560S szerintem, a felsoroltaknál magasabb kategóriás hang.

(#94727) Ba cy lus válasza Sinesol (#94724) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nekem a HE400i hangjában, ha a HE560 a viszonyítás, egyszerre van némi plusz idegesség, és némi punnyadtság. Az az idegesség nekem inkább a kevésbé szellős, zsúfoltabb hangzásán múlik.

(#94728) seredy válasza Ba cy lus (#94726) üzenetére


seredy
tag

Néztem azt is, csak az a kérdés, hogy egy mezei laptoprol hallgatva kijönne a minőség?

(#94729) Ba cy lus válasza seredy (#94728) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Attól jobb forrást meghálál, de relatíve a többi fejhallgatóhoz képest igen, kijön úgy is a difi, van annyival jobb.

(#94730) seredy válasza Ba cy lus (#94729) üzenetére


seredy
tag

Köszi szepen! Csak ágyúval se akartam verébre lőni :D. Még egy kérdés, a jövőben lehet kicsit fejlesztgetni majd ezt, pl. egy DAC húzhat még felfelé a minőségen?

(#94731) Móci válasza Dorien (#94723) üzenetére


Móci
addikt

Köszönöm a tippet. Annyi kérdésem lenne még, hogy ha ez nem tetszik/nem jön össze, újonnan mit nézzek?

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#94732) Ba cy lus válasza seredy (#94730) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Bőven. Laptop fejhallgató kimenetéről eléggé kiaknázatlanok maradnak a képességei, azon mindenképp érdemes fejleszteni később. Akár csak egy pártízezer huf-os dac/amp egybecuccra. Ez persze áll más fejhallgatókra is bizonyos fokig, aligha van olyan fejhallgató, aminél ne lehetne meghallani egy már értelmesnek nevezhető forrást egy laptop analóg kimenetéhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#94733) Remus389 válasza seredy (#94728) üzenetére


Remus389
veterán

Néztem azt is, csak az a kérdés, hogy egy mezei laptoprol hallgatva kijönne a minőség?

Esetleg vidd el a laptopodat a boltba és próbáld ki vele, hogy megfelel-e.

Még az is lehet hogy az egyes típusú laptopoknak más-más erősségű a jack-en kimenő jelszint-je. Mondjuk Asus-szal jó, de lehet mondjuk HP-val nem elég erős a jel erőssége.

De amúgy ahogy Ba cy lus is írja a későbbiekben meghálál egy erősítőt, javul vele a hangminőség.

Az 560S jó választás, dicsérni szokták a tesztelők, bár én nem próbáltam.

Van most akcióba 50-ért: [link]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#94734) Polllen válasza seredy (#94725) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha 50-ig el tudsz menni, akkor az M40X-t és az MT5-t nyugodtan húzd le a listáról. Remek fejesek az árukért, mobilról, laptopról is hallgathatóak, de 50-ből kapsz jobbat.

Ha könnyen hajtható fejest választasz, akkor a dac vásárlással ráérsz, de mindenképpen javaslom, hogy vegyél.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#94735) paler válasza Dave™ (#94719) üzenetére


paler
aktív tag

RME ADI 2 FS dac/amp-om van, és az EQ- val történő finomhangolástól sem zarkozom el. A mostani fejeseimnèl is használok nemi EQ-t.

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#94736) seredy


seredy
tag

Nagyon koszi mindekinek a válaszokat, keresek boltot a környéken, aztán hátha valamit ki tudok próbálni. Jokat mondanak erről a 650-rol, biztos meg is éri az arat, mondjuk kérdés, hogy a fülem is érezné-e a különbségeket közte meg egy 30 ezres cucc között, nekem ez lenne az első kicsit komolyabb cucc!

(#94737) Remus389 válasza seredy (#94736) üzenetére


Remus389
veterán

Kezdésnek jó lesz az 560S.

A 650-es már 300 Ohm-os az biztos gyengén szólna a laptopról.

Ha a későbbiekben lecserélnéd, jó hír hogy a fejhallgatók igen jól tartják az árukat, tehát jó eséllyel csak pár ezer forintot buksz, pláne ha most akcióba veszed meg. [link] Itt ki is lehet próbálni a laptopoddal.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#94738) seredy válasza Remus389 (#94737) üzenetére


seredy
tag

Koszi, igen, elírtam :DDD

(#94739) Remus389 válasza seredy (#94738) üzenetére


Remus389
veterán

Ha kevesebb pénzt szánsz rá, a linkelt boltban biztos tudnak ajánlani olcsóbbat is ami megfelel neked, és ki is próbálhatod. :)

A Black Friday-t én mindenképp kihasználnám. :)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#94740) Ba cy lus válasza seredy (#94736) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Hogyne hallanád a difit! A HD560s-t a HD600-zal szokták hasonlítgatni, nem M40x-szel és hasonlókkal. :)

[ Szerkesztve ]

(#94741) BMS


BMS
őstag

Hali

Kingston hyperx cloud 2 fejhallgatóm van és néha előfordul,hogy a bal oldalán nem hallom annyira a hangot. Kihúzom,visszadugom és utána jó.
Mi lehet a probléma?

"You will be remembered as the King who sacrificed his life... for NOTHING"

(#94742) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Apumnak kellene egy vezetékes(Jack csatlakozós) füles, amit a notebookba bedughat, hogy tévézzen online. Lehetőleg olyan kellene, ami nem nyom annyira, tehát párnázott, viszonylag strapabíró(a kerete nem törik szét 1 hónap alatt) és viszonylag jól fel lehet venni a hangerőt, mert elég rossz a hallása. A rászánt összeg max. 8-10k lenne, de jó lenne, ha 5-7k-ból kijönne inkább. Preferált üzletek: Media Markt, Euronics, Extreme Digital

Előre is köszi. :R

(#94743) Gzula[HUN] válasza IMIIKE1998 (#94742) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Invotone HD2000, OneOdio Pro-10.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#94744) Ba cy lus válasza Sinesol (#94724) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Gondolom a stealth magnet segitett kiküszöbölni a kellemetlen rezonanciákat.

Ehhez még annyit, hogy a stealth magnet nem az egyoldalas kialakításhoz képest (ilyen pl. a 400-as széria többi tagja, és a Sundara, HE560 is) küszöböl ki rezonanciákat. Az egyoldalas mindig előnyösebb lesz ilyen szempontból, mert ott semmi nincs útban.

[ Szerkesztve ]

(#94745) paler válasza Sinesol (#94724) üzenetére


paler
aktív tag

Akkor holnap lehetséges hogy levadászok egy 400SE-t, majd meglátom mit mutat meg magából, és hogy mennyire lesz másabb az X2HR-nél. Ha nagyon uncsinak találom akkor agyő-nagy ő lesz a sorsa, de adok neki egy esélyt hogy meggyőzőn. Oratory1990 gyűjteményében találtam is hozzá EQ presetet az RME-hez. Legalább megismerkedhetek a planar technológiával is.
Köszi a tippet :R

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#94746) paler válasza Gzula[HUN] (#94720) üzenetére


paler
aktív tag

RME-t nincs szándékomba cserélni, számomra kiváló játszóteret és nagy szabadságot nyújt.
Egy igazi kis svájci bicskának tartom a dac szegmensben. A hangját és karakterét (AKM) is szeretem, így biztos hogy ő sokáig a rendszerem tagja marad.
X3-ra nem szeretnék váltani, mivel a X2HR-el is elégedet vagyok. Inkább a kiváncsiság hajt hogy milyen lehet egy planar technológiás fejhallgató, hátha megtudja mutatni hogy ő is tud booget csinálni, csak kicsit másképpen mint az X2HR. :P

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#94747) IMIIKE1998 válasza Gzula[HUN] (#94743) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R Köszönöm szépen, ez a OneOdio jónak tűnik, szerintem holnap meg is veszem.

(#94748) Dorien válasza Móci (#94731) üzenetére


Dorien
veterán

Pár tipp: [link] [link] [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#94749) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Sziasztok,

A hét elején megérkezett a Pioneer SE-MS7BT fejhallgató.
Leírnám gyorsan a véleményem:
1.) A forma pontosan megyegyezik az MS5T-vel, azonban anyagra egy fokkal gagyibbnak érződik a gyenge minőségű hangerő szabályzó, és a bekapcsoló gombok miatt. Ezek egyébként kattognak is, nem kellemes zene közben használni (nem értem miért nem szilikon, vagy egyéb puhább, gumis anyagot használnak, de más gyártónál is gyakori ebben az árban).
A másik probléma, ami elsőre feltűnt szintén ehhez kapcsolódik. Nem tudom melyik elmebeteg találta ki, hogy a hangerő gombbal lehessen léptetni a zeneszámot. Rövid lenyomásnál tovább ugrik a következő számra, hosszú lenyomásnál emeli a hangerőt.
2.) Hang: A fent említett Pioneerhez képest sem vezetékes, sem vezeték nélküli módban nem észleltem nagy eltérést. Talán jack csatlakozóval egy fokkal szebben szól (a mélyeknél érzékeltem minimálisan erőteljesebb, és tisztább basszust a kistestvérhez viszonyítva), de lehet csak beképzelem. :)
Egyébként még rendesen be sem járattam, talán emiatt egy picit keményebbek is a hangok.
3.) Bluetooth: Csatolakoztatás relatív egyszerű (bár meg kellett néznem az útmutatót) :D a mobilhoz, és a TV-hez gyorsan csatlakozott. Mobil felismerte, hogy támogatja az APT-X szabványt. Egyedül azt hiányoltam, hogy a mobilomon nem jeleníti meg a fejhallgató töltöttségét (pedig 4-6 ezres headseteknél is működik).
A BT stabil. A Xiaomi Airdotssal sajnos 3-4 méterről használva is voltak apróbb (0,2-1mp -es) kiesések, szakadások. Ilyesmi ezzel nem fordult elő. Teszteltem 2 ajtón át, 8 méterről is. Itt sem érzékeltem torzulást, kihagyást.
4.) Mikrofon minőségét nem teszteltem, életembe nem gondolnám hogy ezt használnám beszélgetésre. A mikrofon távol van a szájtól, teljesen értelmetlen.
5.) Még nem sikerült lemeríteni, nekem heti max 1 töltés elegendő lesz, ezzel ki tudok egyezni. Az sem zavar, hogy több mint 3 óra feltölteni.

Összességében:
Én meg vagyok vele elégedve, arra tökéletes, amire vettem (90%-ban otthon, TV-hez használom).
Nem utazó füles, ahhoz nagy a mérete, nem összecsukható, és nem jár hozzá tok.
Otthoni/munkahelyi használat mellett viszont nem fog tönkremenni egyhamar. :)
A műanyagok minősége lehetne jobb, de a "kistestvért" 2 éve nyúzom, egyedül a műanyag kezd enyhén kopni, semmi minőségi problémám nincs vele. A kezelőgombok bután lettek megtervezve, és nagyon gyenge minőségűek (de a kategóriában ritkán találni sokkal jobbat).
A hangminőség a kategóriában tökéletes (az átlag ember számára) mind kábellel, mind BT-vel (audiofilek meg bele tudnak kötni 3-4x ennyibe kerülő eszközökbe is). A hozzá adott jack kábel vékony, gyenge, de bármikor cserélhető.
Akinek nincs szüksége a BT funkcióra, annak tökéletes az MS5T is, ellenben ha valakinek szüksége van a mobilitásra, nem szereti a kábeleket, vagy nincs jack csatlakozó a mobilján, azok számára bőven megérheti a felárat.

Ui.: Szemüveggel sem vészes használni. 1 átlag film kényelmesen kibírható vele.

[ Szerkesztve ]

(#94750) btraven


btraven
őstag

Hifiman HE400se amazon [link]
Ettől van jobb ajánlat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.