Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93101) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Dropon 109$ a HE-X4. Még áfával együtt is barátságos végösszeg jön ki.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93102) HELLAFLUSH válasza Ba cy lus (#93100) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Köszi az infót. :R
Kíváncsi leszek, mert nekem is X2HR van.
Minde esetre ha bejön akkor nézek majd rá új fülpárnákat meg kábelt is, mert arra azért van panasz a merevsége miatt ha jól tudom.
Még valami fejhallgató erösítőt kellene néznem hozzá mert eladtam az EX5-öt.

(#93103) Ba cy lus válasza HELLAFLUSH (#93102) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Kíváncsi leszek, mert nekem is X2HR van.

Ezért írtam, mert visszaolvastam, és a philips után a mély elég sovány lehet. Én a gyári párnájával használom, és szerencsére nagyon elégedett vagyok vele így is, ízlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#93104) HUNNIA1920 válasza HELLAFLUSH (#93099) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Érdekes, mert nálam az Ananda-ra most is 51$ csak a szállítás, pedig az is EU-s. Azért a 15eFt kicsit horzsol.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#93105) HELLAFLUSH válasza Ba cy lus (#93103) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Van itthon pár Brainwavz és 1-2 no name fülpárnám, majd kísérletezek velük, hogy mennyi változást hozna a csere.
Igazából az X2HR-el meg vagyok elégedve csak az a bajom vele, hogy nem minden műfajjal szól jól.
Az ATH-M50X ilyen szempontból jobb volt, nagyjából minden elfogadhatóan szólt rajta, és nem vettem észre ekkora különbségeket a műfajok között.

#93104 HUNNIA1920:

Ez tegnap nekem is feltűnt, és nem értem, hogy egyes fejhallgatóknál miért több a szállítás. :F

(#93106) :AMF: válasza Gzula[HUN] (#93101) üzenetére


:AMF:
senior tag

Ez nagyjából a 400se-nek felel meg, ha jól gondolom.
A dropos vélemények között a kényelemre panaszkodnak páran.

Hunnia1920: A Dropról 15 dollár lenne a HE-X4 szállítása. Nem értem mit bohóckodik a Hifiman ezekkel a szállítási költségekkel.

(#93107) HUNNIA1920 válasza :AMF: (#93106) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Lehet azért, mert van olyan fejes, ami EU only és van ami USA, Canada, EU, stb. Gondolom előbbi csak EU-ból jön, így olcsóbb, utóbbi meg jöhet máshonnan is, de csak tippelek. Egyébként nem szólok semmit, mert így is 1000$ helyett csak 600$.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#93108) yarsley


yarsley
aktív tag

Sziasztok!
Régi Pana RP-HTH10 fülesemet szeretném lecserélni valami komolyabb darabra ami kicsit jobban szól
1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon, számítógépre kötve
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehalgátas, film-sorozatok, játék (kb ilyen fontossági sorrendben)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Ideális esetben 20kból kijön, nagyon max 30k
4.) Új vagy használt?
Inkább új
5.) Circumaural vagy supraaural?
mindkettő lehet jó, fontosabb hogy kényelmes legyen: valami hasonló stílusút keresek mint a mostani Pana, kb alig van súlya és abszolút nem szorítja a fület ami nekem nagyon fontos, mert néha órákig használom (6-8 is akár)
6.) Zárt vagy nyitott?
Inkább nyitott
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Egyenletes hangzást, ami legkevésbé torzít
8.) Honnan vásárolnál?
Magyar webshop
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Integrált hangkártya - Realtek ALC887. Ha jól sejtem nekem az ideális füles az amelyiknek USB csatlakozója van, hogy az alaplapról minél kevesebb zaj jöjjön át a fülesbe. Legalábbis mikor utoljára próbáltam egy zenei tesztet akkor a céges USB-s Jabra sokkal tisztábban szólt, és ha nem is minden számnál, de jó párnál meg tudtam állapítani hogy melyik zene van tömörítve. Amúgy a teszt, ha más is ki akarja próbálni

Fontossági sorrend:
legyen nagyon kényelmes, ne nyomja a fülemet
minél kevésbé torzítson (USB csatlakozós)
könnyű legyen

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#93109) Gzula[HUN] válasza yarsley (#93108) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nagy választék nincs ebben az árkategóriában nyitottban.
Magyar boltból elérhető az Omnitronic SHP-600, az AT AVA-400 meg a Sennheiser HD559.
Aliexpressről szóba jöhet még a megadott árkategóriában a Philips SHP9500 meg az OneOdio Monitor 60. Utóbbiról sok infó nincs, szó szerint pár napos/hetes modell.

Ha fontos az USB, akkor ITT tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93110) stefi81 válasza HELLAFLUSH (#93102) üzenetére


stefi81
tag

Nekem semmi bajom a kábelével. Tökéletes a mérete is.

(#93111) Heylel


Heylel
csendes tag

Sziasztok!

Sajnos teljesen eltört a Beyerdynamic DTX 350m fejhallgatóm és szeretném lecserélni valami hasonlóra.

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Utcán, tömegközlekedésen
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Zenehallgatás (mindenféle)
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 10.000 forint körüli összegem van most rá.
4.) Új vagy használt? Mindegy
5.) Circumaural vagy supraaural? Inkább supraaural
6.) Zárt vagy nyitott? Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar? Nem szeretem a túl sok basszust.
8.) Honnan vásárolnál? Ahol olcsó :)
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Mobiltelefon

Tudom, hogy nem nagy a keret, de pont ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre. Nem akarok belefutni egy gagyiba, ha lehet. Előre is köszi.

(#93112) Gzula[HUN] válasza Heylel (#93111) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Superluxokra keress rá. A 681 EVO-ra ne, mert abban sok a bass. Akkor többen kipróbálták a Soul SL150-et, (ha az ár számít főleg) de a hangzásával nem voltak azért egyértelmű pozitív visszacsatolások. Érdemes volna a keretet egy picit csak megnövelni, mert a Lewitz 8500-as valószínűleg megfelelne a feltételeidnek (nincs sok bass), és a vezetéke is cserélhető. Szóval használhatod hosszabb kábellel otthon gép előtt, meg egy rövidebbel tömegközlekedésen. Azt nem tudom, hogy hány vezetéket adnak hozzá alapban.
Aztán az OneOdio Studio Hifi-ben sincs annyi bass talán, mint a többiben, de 1., erre mérget nem vennék, 2. Lehet csak a többihez képest van kevesebb. Egyik fórum társ is írt talán róla, érdemes volna esetleg rá kereni.
Lehet egy használt MS5T-vel jobban járnál.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93113) yarsley válasza Gzula[HUN] (#93109) üzenetére


yarsley
aktív tag

Köszi a tippeket átnéztem őket, a Philips SHP9500-ról korábban is olvastam jókat, ha magyarországon valahol boltban lehetne kapni akkor kipróbálnám hogy milyen érzés a fejemen. De úgy általánosságban mindről el lehet mondani hogy nagy, de ha valamelyk meg nem is szorítaná a fejet-fület, biztos mind elég melegek a nagy párnák miatt.
Tudsz esetleg olyan átlagos fülest ajánlani ami lehet mélyebb hangokban nem a leg igazibb, de méretben és kialakításban olyan mint a mostani Pana fülesem vagy mondjuk mint ez
a Schennheiser füles, hogy csak simán ráfekszik a fülre? Nem fontos hogy nyitott legyen.

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#93114) Gzula[HUN] válasza yarsley (#93113) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Esetleg a Koss Porta Pro? Sok jót hallottam róla, de nem próbáltam (még).

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93115) Sinesol válasza yarsley (#93113) üzenetére


Sinesol
veterán

Kicsit túl van a kereteden, de mondjuk a Grado Sr60 pont ilyen fülrefekvős, könnyebb darab, mélyben nem annyira erős, van egy kis kiemelése, de nem megy le túl mélyre, plusz a közepe/magasa kiemelt. Összességében nézve egy agresszivabb jellegű hang, de sok mindenkinek bejön.
Esetleg a Beyerdynamic DT240Pro is jó lehet, az határeset, alapvetően egy kisebb fejes, kis fülüeknek fül körüli nagyobb fülűeknek fülre fekvő. Nagyon puha, kényelmes a párnával, az épitési/anyag minősége pedig nagyon jó. Ez utóbbi zárt lévén mélyben is erősebb és magasakban is visszafogottabb, mint a Grado, összességében egy kiegyenlitettebb, melegebb hang.

[ Szerkesztve ]

(#93116) emiki6 válasza Gzula[HUN] (#93114) üzenetére


emiki6
veterán

Ha valaki rendel szóljon már nekem pls! :R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#93117) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok!
Van itt valaki, aki szedett már szét SteelSeries Arctis Pro fejhallgatót?
Megadta az enyém magát, a jobb oldali hangszórót tartó műanyag rész.
Szétkellene szednem, de nem igazán látom hol kéne kezdenem..

Press "F" to pay respects.

(#93118) Gzula[HUN] válasza Imilenni (#93117) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

ITT van segítség.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93119) yarsley válasza Gzula[HUN] (#93114) üzenetére


yarsley
aktív tag

Pontosan valami ilyesmire gondoltam, és 12k-ért nagyon jó vételnek tűnik. Remélhetőleg az a felső szivacs nem lesz zavaró. Köszi!

Sinesol: az a könyebb Grado csak negyed kiló, lol. Meg az a szép párna biztos jó meleg lesz nyáron :N

Amugy ha majd egyszer veszek egy over-ear fülest az biztos zárt lesz lehetőleg olyan hangszigeteléssel hogy kikapcsolt állapotban fülvédőnek is elmenjen. :D

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#93120) Sinesol válasza yarsley (#93119) üzenetére


Sinesol
veterán

Szivacsbol van a Grado parnaja, az nem annyira melegszik, meg jol levegözik is.

(#93121) alphamooncam válasza emiki6 (#93116) üzenetére


alphamooncam
őstag

Előtted rendeltem [link] Koss KSC-75-öt https://p1.akcdn.net/full/13367637.koss-ksc-75.jpg
Amint megérkezik, átrakom
Ennek a helyére, elvileg a felfüggesztés ua.

Vagy nem.

Nekem anno bejött az ízlésemhez képest mélyebbre hangolt Porta Pro, kiváncsi leszek ezzel a driverrel hogyan muzsikál. Amit olvastam/láttam nagyon kicsi a különbség, talán nem annyira mélyorientált, meglátjuk.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#93122) emiki6 válasza alphamooncam (#93121) üzenetére


emiki6
veterán

Ja, hogy itthon is elérhető!
A dropos érdekelt volna, hogy a postán osztozzak aki rendel. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#93123) Heylel válasza Gzula[HUN] (#93112) üzenetére


Heylel
csendes tag

Köszi a tippeket!

(#93124) emiki6 válasza Gzula[HUN] (#93114) üzenetére


emiki6
veterán

Headfin azt írják, hogy a ksc75 drivere jobb, mint a porta proé.

(Szóval asszem én is inkább azt veszek)

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#93125) freelanced


freelanced
addikt

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Kizárólag itthon.
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Zenehallgatás, esetlegesen játék, film
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
15.000 - 20.000 körül, ha jelentősen jobbat kapok kicsivel többért akkor tudok bővíteni.
4.) Új vagy használt?
Első körben új, de használt ajánlatot is meghallgatok.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Mindkettőből szívesen vennék ajánlatot az árkategóriából, a nyitott felé húz a szívem, de sajnos sokszor zajos a környezetem, és így elvesznek a részletek, de közben meg szeretem a nyitottak szellős jellegét.
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Jelenleg HD600 kerülne "leváltásra", azzal nagyon meg voltam elégedve, szóval hasonló hangkép.
8.) Honnan vásárolnál?
Első körben itthonról.
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Számítógép, illetve egy Behringer U-Phoria UMC22, nem tudom mennyit segít, javít a hangzáson a géphez képest.

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#93126) Gzula[HUN] válasza freelanced (#93125) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Először azt hittem, hogy viccelsz, de látom nem. Nyitottban egyedül az Omnitronic SHP600 fog bele férni (alin szerepel ISK HF2010, meg Freeboss HF2010 néven is), de ha 30ezerig el tudsz nyújtózkodni, akkor ITT még írtam párat.

Zártban meg passz.
Olyan, mintha Jessica Alba után kellene választani a szomszéd 60éves néni, megy egy fél lábú között (elnézést kérek a hasonlításért, ha valakit sértenék).
Ha csak ezen az oldalon nézel vissza, olcsóbb fejesekről volt pár szó. Lehet találsz valami érdekeset.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93127) freelanced válasza Gzula[HUN] (#93126) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Elolvasgatom, megnézem amiket ajánlottál! :R

Nyilván, tudom a HD600 szintjén, egyik sem fogja megközelíteni, nem is várom el.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#93128) Dorien válasza freelanced (#93125) üzenetére


Dorien
veterán

Itt van egy jóképű AKG K612 Pro: [link]
Talán az a Behringer csoda meg is tudja valamennyire hajtani... :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#93129) Dorien


Dorien
veterán

Egy kis Avishai Cohen a hétvégére: :) Ezúttal nem jazz, inkább dallamos pop...

Song of Hope [link]
Motherless Child [link]
My Lady [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#93130) Remus389 válasza Dorien (#93129) üzenetére


Remus389
veterán

Könnyű, dallamos zene. Kösz :R

Könnyű, kellemes szerintem: [link]
Ezek főleg háttérzenének jók, tudok dolgozni közbe. Two Steps From Hell, vagy a Hans Zimmer Time különböző variációi.

Szerintem jól sikerült ez a feldolgozása az ismert dalnak: [link]

De rock is kell.

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#93131) freelanced válasza Dorien (#93128) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, megnézem! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#93132) Dorien válasza Remus389 (#93130) üzenetére


Dorien
veterán

Úúúú, ez a Bolero szenzációs, köszi! :R Régen hallottam már...

Még ez a szám fogott meg mostanában:
GoGo Penguin - Hopopono [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#93133) freelanced válasza Dorien (#93128) üzenetére


freelanced
addikt

Ha esetleg 30-40.000-ig elmegyek milyen opcióim vannak még?

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#93134) freelanced válasza freelanced (#93133) üzenetére


freelanced
addikt

Illetve az X2HR-ről tudna írni valaki esetleg ha volt vele dolga? Hogyan viszonyul a HD600-hoz kényelem, hordhatóság, hang terén? Illetve jobban járnék vele mint más 30-40.000 körüli fejhallgatóval? Az a gond, hogy elég sokat használom, tehát ha nehéz, kényelmetlen akkor nagyon zavaró lenne hosszú távon. Bár hivatalosan csak kb 100 grammal több mint a HD600, az sokat számíthat azért hosszabb távon.

Viszont ahogy néztem könnyű hajtani tehát a Behringer is megbírkózna vele talán.

Ellenben nekem a HD600 nagyon kényelmes volt, valami hasonlót szeretnék, mert hiába jó a hangja ha le kell vennem óránként.

Köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#93135) Gzula[HUN] válasza freelanced (#93133) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Megvárod, hogy amazon.fr, .es vagy .de oldalon megint 95-99€ legyen a Fidelo X2HR. Ha korábban nem is, de a novemberi BF alkalmával tuti lesz megint. Egyébként mind a 3 oldalt érdemes figyelni, mert pl. múlt héten a spanyoloknál volt 99€, a többin meg nem.
Elvileg bele fér még Kínából az X1s is, ami elvileg egy X2HR reskin, de a fórumban ezt még gyakorlati tapasztalatok nem erősítették meg.
Bele férhet még a HD599 SE is, ami korábban csak ritkán, mostanában szinte folyamatosan 99€-ra van akciózva amazonon.
X2HR inkább mély kiemelt vagy V hangzás, a Sennheiser inkább középre van hangolva.

Részemről egy (akciós) X2HR van ajánlva, és minden más fölé magasan helyezve, amit korábban felhoztam. De én elfogult vagyok. ;) Egyébként könnyen hajtható, nem kell rá költeni egy autó árát erősítőre, mint K612-nél hogy legyen valami bass, de azért az X2HR magasai is meghálálják, ha normálisabb erősítés van alá rakva.

Használtban is van fent egy. Párnát kimosod mosózsákban, végig mész a párnáin ruha tisztító hengerrel, és olyan lesz mint az új. Az enyém novemberben lesz 2 éves, és másfél éve szinten minden nap van használva. Pár hete átvittem a cimborához megmutatni már neki, és (a fenti tisztítást követően) azt hitte, hogy tök új a fejhallgató.

Szerk.: #93134freelanced: Teljesen más karakter, mint a HD600. Ha az bejött, lehet jobban járnál a HD599SE-vel.
Kérdésedre eleinte nyomta az arcom az X2HR, de felraktam egy éjszaka a fejméretem + 1-2cm vastagságban lazítani a szorítását, azóta semmi gondom, órákig tudom használni.
Pár napja még bele fértél volna a 40ezerbe (postával, áfával együtt is) egy HE-X4-el is, mert 105$-ra volt leakciózva. De ahhoz már kellene valami, ami meg is hajtja. Ha nem sürgős, novemberi BF-kor tuti lenne valami jó vétel.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93136) Dorien válasza freelanced (#93134) üzenetére


Dorien
veterán

Fidelio X2HR [link]
Nekem a régi Gibson-féle Fidelio X2 van a moddolt HE400 mellett, arról tudok írni. Szerintem az egyik legjobb nyitott fejes 100k alatt. Testes, feszes mélyek, tiszta, meleg hang, enyhe V karakter. Könnyebben hajtható, mint a K612 Pro. Nagyon kényelmes a fejpánt párnázása (míg a K612 Pro fejpántja lényegében egy kemény, merev bőr), a plüss fülpárnák pedig belül oválisak. Én sokáig használtam itthon all-rounder fejesként, kényelmes, masszív darab.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#93137) Dave™ válasza Dorien (#93136) üzenetére


Dave™
nagyúr

A korrektség kedvéért jegyezzük meg, hogy a Philips súlya 380g, ami kifejezetten sok, a K612 pedig 238, és utóbbinál a bőr pántból sokat nem érezni, mivel rugalmas gumis felfüggesztés van mindkét oldalon, nem egy fixen beállított pánt.

(#93138) s4tch válasza Dave™ (#93137) üzenetére


s4tch
veterán

Szerintem nem sok. Kifejezetten kényelmes fejesek is tudnak nehezebbek lenni, pl. ott az Ananda vagy az Elear, mindkettőt el tudtam viselni egész nap a fejemen. A HP50 meg valami ~250g vagy kevesebb, mégis a kényelmével kapcsolatban fogalmazódott meg a legtöbb kritika.

Önmagában a tömeg nem sokat mond a kényelemről, többet számít a súlyelosztás, a nyomóerő, a párnák anyaga és formája, stb...

(#93139) Dave™ válasza s4tch (#93138) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez két külön dolog, a HP50 esetén a gyári párna kicsi pl. De a súly elég egzakt paraméter, és a 380g objektíven soknak minősül, a könnyű fejesek 200g-hoz vannak közelebb, 300 felett planárok szoktak lenni. A K612 szerintem az egyik legkényelmesebb fejes, ami nem kis részben köszönhető a súlyának, meg a gumis felfüggesztésnek.

(#93140) Dorien válasza Dave™ (#93137) üzenetére


Dorien
veterán

A K612 bőr pántjából bizony sokat érezni, ha csúcsos fejformád van pár mm hajjal. :)
Csak, hogy a többiek is lássák, hogy miről van szó: [link]

Nálam úgy volt elviselhető hosszú távon, hogy néhány perces hajlítással középen finoman "betörtem", így már lett benne egy kis ív és nem koncentrálódott annyira a súly a fejtetőre.

Az X2-vel soha nem volt komfort problémám.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#93141) s4tch válasza Dave™ (#93139) üzenetére


s4tch
veterán

"Ez két külön dolog"

Köszönöm a megerősítést, pont erről beszélek: nem a tömeg határozza meg a kényelmet. Az "objektíven soknak minősül" nem tudom, honnan jött. Szerinted objektíven soknak minősül, szerintem meg objektíven 467 grammnál húzódik a határ a nehéz és a könnyű fejesek között - és a 467 grammnál nehezebb fejesek között is van számos kényelmes darab.

"300 felett planárok szoktak lenni"

DT1990/1770, HD800, egy csomó HyperX, a Focal teljes prémium sorozata (Elex/Elear, Clear, Stellia, stb), Airpod, ZMF fejesek...? Rengeteg dinamikus is van 300 g fölött.

Ha kényelmetlennek találod az X2HR-t, akkor írd azt, és indokold meg. Számomra hasznos input lenne, mert még nem volt a fejemen. Viszont pusztán a tömegét kipécézni és gyártani köré egy ideológiát, az a szándékoddal ellentétesen pont nem korrekt és informatív. A tömeg semmit nem fog mondani a kényelemről, pláne nem egy egyáltalán nem nehéz fejes esetében.

(#93142) Gzula[HUN] válasza Dave™ (#93139) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A 280g-os Pioneerem és a 276g-os Slux 681 EVO is kényelmetlenebb (utóbbi csak volt), mint az X2HR. Utóbbival - mint ahogy említettem - egy darabig volt gond a szorító erejével, de azt orvosolva fél napot is el vagyok benne.

Egyébként nem nagyon tudom értelmezni ezt a 20-40deka "tömeget" teherként. A másfél kg feletti tömegű bukósisakot 150-nél (persze Német autópályán ;] ) oldalra fordítva a fejedet, na azt nehéz tartani.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93143) :AMF: válasza Gzula[HUN] (#93135) üzenetére


:AMF:
senior tag

Egyébként könnyen hajtható, nem kell rá költeni egy autó árát erősítőre, mint K612-nél hogy legyen valami bass.
Szerintem nem feltétlenül az erősítőn múlik a rendes basszus. Bár K612-t még nem próbáltam, de nekem a Sextett volt olyan, hogy gyengének éreztem a basszust. Még az Emotivával is. Azt hittem ez a fejes csak ennyit tud. Meghirdettem és (szerencsére) nem kellett senkinek. Majd elkezdtem rendbe tenni a forrás oldalt, kapott ezüstözött rézkábelt és bummm, a helyére került minden. Hetek óta csak ez van a fejemen (meg néha a HP2). És időközben ebből is lett egy második példány. :D

(#93144) Dave™ válasza s4tch (#93141) üzenetére


Dave™
nagyúr

Hagyjuk, értsd ahogyan akarod, nekem teljesen mindegy.

#93135: "Egyébként könnyen hajtható, nem kell rá költeni egy autó árát erősítőre, mint K612-nél hogy legyen valami bass."

Nálam egy CTH+SDAC van alatta, amivel bőven sok mélye van. ~90 ezer Forintért nem sok autót kapsz. Azért, mert valaki azzal példálózott, hogy egy autónyi elektronikával milyen jól szól, még nem kell alá ennyi, de szerintem ezt mindenki éri, aki érteni akarja. Viszont ha máér ilyen jól belejöttetek akkor szót lehetne említeni a channel imbalance-ról, a 10k-s tüskéről, a párnacseréről meg hasonlókról is, ugye.

[ Szerkesztve ]

(#93145) Gzula[HUN] válasza Dave™ (#93144) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Én csak a kényelem vsz. tömegre reagáltam, és ebben tartom is az álláspontom.
HD600 után - mint ahogy korábban írtam - én sem biztos, hogy X2HR-rel kezdenék első körben. Nem is fogok vitatkozni, hogy melyik fejhallgató a jobb kb. ugyanakkora árban, mert semmi értelme. Mindenkinek más.

Az autós hasonlat meg nyilván költői túlzás, de nem én hoztam be, hanem az egyik kolléga, aki kicsit önkritikus magával, de most nem találom.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93146) Dave™ válasza Gzula[HUN] (#93145) üzenetére


Dave™
nagyúr

contaxg volt és annyit mondott, hogy meglepően jól szól még az Empyreanhez képest is, de nála egy kisebb autó ára van alatta. Ebből keletkezett a te verziód, miszerint "nem kell rá költeni egy autó árát erősítőre, mint K612-nél hogy legyen valami bass", amit rajtad kívül senki sem mondott. Így keletkeznek az urban legendek.

(#93147) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Itt is megpróbálkozom a kérdéssel, hátha nagyobb sikerrel járok. Igaz, mikrofonos fejhallgatóról van szó.

Szóval, a cég támogatja az otthoni munkavégzést, így minden munkavállaló kap egy bizonyos keretösszeget perifériák vásárlására. Én már választottam egyebet, így bruttó 14400 Ft-om maradt, amiből a lehetőségek szerint legjobb vezetékes, mikrofonos fejhallgatót szeretném választani. Sajnos annyi megkötés van még, hogy az Aqua, Extreme Digital, illetve PCX üzletek kínálatából lehet választani.
Az összefoglalóban található kérdésekre adott válaszok:

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Itthon home office-ban (csendes környezet).
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Chat, minimális zenehallgatás, illetve PS4-hez játék esetén (ezért a 4 pines jack lenne az optimális).
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Bruttó 14400 Ft.

4.) Új vagy használt?
Új.
5.) Circumaural vagy supraaural?
Circumaural
6.) Zárt vagy nyitott?
Zárt
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
Zavar a dobozhang.
8.) Honnan vásárolnál?
Aqua, Extreme Digital, PCX
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Notebook beépített hangkártya, PS4.

Előre is köszönöm!

Alex

(#93148) Gzula[HUN] válasza vargalex (#93147) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

OneOdio Pro-10. Ha idő közben van valami akció, és bele fér a Pro-50 is, akkor inkább az, de szerintem most mindenhol drágább. Párna csere ajánlott rá valami ilyesmire 95mm-es kell. Vagy gyári Pro-50 párna. 2 vezeték van hozzá elvileg, a rövidebben van mikrofon, és annak az egyik vége 4 pines (amelyik 4 pines kell legyen). Úgy emlékszem, hogy valaki már vette PS4-hez is, de az lehet, hogy Pro-50-es volt. Keresőben olvass vissza. A 2 fejhallgató között a párna a marginális különbség. Egyik se mélyhiányos, ha zavar a sok mély, akkor mást kell találj.
Ha ez nem elég jó "mikrofonos" fejhallgató, akkor ITT tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93149) HELLAFLUSH válasza Dave™ (#93146) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Valóban nem kell rá költeni egy autó árát, de azért egy jó fejhallgató erősítő nem árt az X2HR-nek sem, sőt nem is létezik olyan fejhallgató aminek ártana egy kis erősítés. :D
A kényelem pedig a súly ellenére is nagyon jó, az összeszerelési minőség pedig csillagos 5-ös részemről mert ez nem az a fejhallgató ami pár év után szét fog esni.
Az utóbbi 2-3 hónapban 2db X2HR-t rendeltem Amazonról, az első kicsit szorította az állkapcsomat, de a második amit kb 1 hónap múlva rendeltem az már lazább volt.(Igen..nagy a fejem:DDD)
Szerintem nem egyformán hajlítják meg a 2db köracélt a gyárban ami a fejpántot és a kagylókat tartja, vagy az anyagminőségben van egy kis szórás.
Nekem a legnagyobb gondom a fejhallgatóval az a fülpárna amiből gyárit nem kapsz sehol, csak a Dekoni gyárt hozzá csilliókért...egy kis mókolással megoldható rá más párna is, de nem fog olyan jól illeszkedni mint a gyári, ja és a kábel sem valami minőségi de hát ezen spórol a legjobban "szinte" minden gyártó. :)
Ár/érték arányban a hangzásába sem tudok belekötni.
Játékra is kiváló választás a tere miatt, én már szinte csukott szemmel is lelőném az enemy-t olyan pontosan hallom vele a hangokat, hogy ki merre mozog.

Akcióban 35eFt+postaköltségért a hülyének is megéri. :))

[ Szerkesztve ]

(#93150) vargalex válasza Gzula[HUN] (#93148) üzenetére


vargalex
félisten

Köszönöm, megnézem. Azért várok továbbra is ajánlatokat.

A másik topikból jövök, hátha itt kapok más ajánlásokat is... :)

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.