Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93301) Gzula[HUN] válasza s4tch (#93299) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Szerencsére van választék :D

#93300Scorpl0l: Na, ezt nem tudom.

Szerk.: Ahogy elnézem, a vezetéken, amit a fejesbe dugsz, az 3 pines dugó, a másik vége 4 pines. Adnak hozzá adaptert, aminek a végén 3-3 pines dugók vannak, szóval elvileg akkor is tudod használni, ha a hangkártya ismeri a 4 pines dugót, meg akkor is, ha csak 3 pineset ismer, és a mikrofonnak külön dugója van.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93302) freelanced válasza s4tch (#93299) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a válaszaitokat.

A Hifiman HE-4XX milyen, arról van esetleg tapasztalat ilyen téren? Avagy ő is nehezen hajtható? Van egy most aprón, 65 körül.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#93303) fattyu válasza freelanced (#93302) üzenetére


fattyu
veterán

planarok közül kb semmi nem esik a könnyen hajtható metszetbe....

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93304) Dorien válasza Ba cy lus (#93290) üzenetére


Dorien
veterán

Még az lenne szép, ha a vámon is átcsúszna... :)) Sok sikert!
Nekem nagy élmény volt mindkét HE560, de a mostani HE400 Focus A párnával még inkább az. Nem hiányoznak. :)

fattyu: A nyitott Audeze EL-8 egész jól szólt a kis xDuoo X2 DAP-ról is. Nagy láncról viszont a Hifiman-ek megeszik reggelire. :)

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#93305) mvkly


mvkly
senior tag

Sziasztok,

1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Itthon
2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
80/20 játék/zene, utóbbiból szinte mindent (Bix Beiderbecke-től a Deep Dish-ig), a metált és a dáridót leszámítva
3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
15, max 20ezer
4.) Új vagy használt?
új
5.) Circumaural vagy supraaural?
előbbi
6.) Zárt vagy nyitott?
ár miatt a zárt marad
7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
mélyet nem elhagyó flat vagy nem túl erőszakos V-shape (term. csodát nem várok ennyiért)
8.) Honnan vásárolnál?
webshop
9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
elsősorban Orion Amp SE 1025 B, de akad még egy Denon PMA-250

Igyekeztem előre-hátra olvasni itt is, teszteket is, reddit (azt mondjuk kár volt). Ezeket szedtem össze, de szinte mind kérdéses, akadnak hiányosságaik, hibáik:
- OneOdio Pro 50, könnyen és hamar törik a villa fölötti rész, itt is akadt fórumtársnak ilyen gondja vele.
- SuperLux HD 330, ez jónak tűnik, de állítólag nagyon kicsi. A közepesen lófejemre már szűkös lehet. Párnacserével elúszik a hangzás. Gondolom a HD660 hasonló méretű.
- Pioneer MS5T, mikrofon nem kell, plusz volt, akinek a mic ment tönkre és így a fejes is (?). Valamint 20 lepedő, aztán még kábelcsere is?
- AKG K52, a gyári honlapján rengeteg a visszajelzés a hamar megdöglő jobb oldali fülesről, különben már rendeltem volna.
- ATH M20X, egyelőre ez marad, de:

Az M20X és a K52 is stúdió fejes, hivatalos tesztekben nagyon jók, levegős, tiszta, kényelmes, nincs elnyomva a mély, a közép/magas hűdejó az árukhoz képest, stb. Viszont a vásárlói visszajelzések nem ilyen egyértelműek. Olvasni lesújtó kritikákat, sub-bass nincs, magas nincs. Van aki szerint pusztán már a freq response alapján is szarok (egy graph alapján én ugyan nem ítélnék, de nem értek a lovakhoz).

Tulajdonképp, ha az utolsó kettőre valaki azt mondja, hogy a tesztek nem hazudnak, meg is veszem az egyiket. Valszeg az M20X-et.

Köszönöm a segítséget!

(#93306) Ba cy lus válasza Dorien (#93304) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az már túl sok mázli lenne, ha még a vámot is megúsznám. :) Ez most vagy tényleg így volt, hogy bárhova a világon szállítják, vagy elfeledkeztek róla, vagy szimplán csak megszántak "úgyis utolsó darabok egyike" alapon. :R :))

[ Szerkesztve ]

(#93307) Dorien válasza mvkly (#93305) üzenetére


Dorien
veterán

Zártban AKG K92 akkor már... [link] [link]
Félnyitottban meg leginkább az Omnitronic SHP-600-at venném: [link]

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#93308) mvkly válasza Dorien (#93307) üzenetére


mvkly
senior tag

Köszönöm! Egy darabig elleszek az utánaolvasással.

(#93309) Gzula[HUN] válasza mvkly (#93305) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

OneOdio-t nem a sérülékenysége miatt nem ajánlom, hanem mert erős V hang, túl sok lenne neked a mély. A Superlux 330-as egy tartósabb darab leszámítva a hártyás bőr párnáját. Zárt AT-t M40X alatt szerintem ne, az M30X is már olyan (szerintem), mint egy játék, de legajább kényelmetlen a párnája. Az AKG-ról nem tudok semmit.
Új zártból részemről +1 az MS5T mellett, van benne mély is, ha kell, de nem csak az van.
- Használt AKG K240-es.
Nyitottak:
- Dorien által linkelt Omnitrinicot aliról olcsóbban megkapod ISK HF2010 néven.
- Használt AVA-400. Meg merem kockáztatni, hogy még így használtan is ez tovább bírja, mint a többi.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93310) Sinesol válasza freelanced (#93293) üzenetére


Sinesol
veterán

A HD560S-t lenne erdemes kiprobalni, az eléggé kiegyenlitett, hasonlo a 600-hoz, csak mélyebbre lemegy, plusz a magas is élénkebb, na meg van rendes méretü tere is. Zártból meg mondjuk az AKG K371, zártban talán a leginkabb kiegyenlitett fejes az emlitett arkategoria környékén.

[ Szerkesztve ]

(#93311) mvkly


mvkly
senior tag

Csak érdekességképp, valószínűleg e miatt panaszkodnak nem kevesen az AKG K szériájának jobb fülesére: [link]
Néhány fórumban ez alapján javítgatták maguknak a tulajok. Vagy cserélték a kábelt erősebbre.


Gzula[HUN]

Köszi a tippeket, akkor a Pioneer-t még nem vetem el. Az ATH-t, AKG-t (ha a fenti forrasztás mizéria után még szóba jön egyáltalán) legfeljebb újonnan, használtan semmit sem veszek.

(#93312) Dorien válasza mvkly (#93311) üzenetére


Dorien
veterán

Tudtommal itt a topikban még nem számolt be senki ilyen forrasztást elengedett AKG fejesről - úgy kb. 2013 óta, azóta látogatom aktívan. Volt viszont Shure és ATH fejpánt törés, Beyer driver hiba (ez legtöbbször csak hajszál), Superlux kábelhiba szép számmal.

A K6xx-K7xx AKG fejesek "hibája" inkább a nehezen hajthatóság és az ebből fakadó kevés basszus és magasba húzó hangkép.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#93313) maajsz válasza Dorien (#93312) üzenetére


maajsz
senior tag

Nekem is a jobb oldala szállt el a K612-nek, elvittem javíttatni de állítólag nem lehet megcsinálni. Majd vissza fogom kérni és ránézetek mással is. Fura volt hogy időszakosan hagyott ki a jobb oldala, ha erősebben megkopogtattam ment majd mozgás hatására elhalgatott, szóval nagyon ilyen kontakt dolognak tűnt, de azt mondták nem javítható elektronika.

(#93314) Zanik


Zanik
addikt

Ex-AKG-sek megint alkottak valamit: [link]
hátha valaki kipróbálja itt és elmeséli milyen…

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#93315) chrisnagy13


chrisnagy13
senior tag

Ha már itt tartunk... Az Audeze is alkotott megint valamit: [link] :DD

(#93316) Sinesol válasza chrisnagy13 (#93315) üzenetére


Sinesol
veterán

Érdekesnek tünik, csupa pozitiv fejlemény, egyértelmüen a Stealth kihívója lehet.Úgy latszik hallgattak a visszajelzesekre, jocskan faragtak a sokat kritizalt sulyon, plusz elvileg a hasonloan kritizalt felsö közeptartomanybeli lyukkal is kezdtek valamit. Mondjuk több beszamolo is emliteti, hogy az utobbi idöben kijött LCD-k mar amugyis kiegyenlitettebbek, törtenhetett valami csendes revizio az Audeze “house sound”kapcsán.

[ Szerkesztve ]

(#93317) emiki6


emiki6
veterán

Nos, némi hallgatgatás után meg kell jegyezzem, az SRH840 nem olyan kényelmetlen, mint emlékeztem. És a hangját is imádom. Jó cucc. Több mindent jó hallgatni róla, mint a DT770-ről. Hangszeres zenét egyértelműen. Az hogy a 770 tere jobb, pont ott lenne lényegesebb, ahol rosszabbul teljesít, így a térnek kevés haszna van.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#93318) mvkly válasza Dorien (#93312) üzenetére


mvkly
senior tag

Azt ennyiből nem mondanám, hogy típushiba, de feltűnően sok az ilyen jellegű panasz, ha rákeresel.

(#93319) Ba cy lus válasza Ba cy lus (#93290) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Egyébként a paypal által megadott tracking szám működik, a hifiman által - emailben és a honlapon a rendeléseimnél - megadott nem. Csak nem is néztem, hogy a kettő különböző. Fő, hogy van működő.
Annyiban érdekes ez a dolog, hogy ha nem paypallal fizetek, akkor nincs is követési szám. Bár más módon talán nem is lehet fizetni.

(#93320) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok!
Verum One témában mi most az általános vélekedés? Ajánlott ennyiért? Olvastam pont itt a topikban, hogy a gyártót már minden fórumról kitiltották. Esetleg van valakinek, amit hozott elektronikával meghallgathatnék? Pro-ject Pre Box S2 Digital-lal hajtanám + Tidal, munkahelyi szett. Esetleg később egy olcsóbb árkategóriás erősítő szóba jöhet mellé (40-60k használtan, ha egyáltalán érdemes ennyiért nézelődni).

https://barbieripnk.hu/

(#93321) HELLAFLUSH válasza Toobee (#93320) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Ha jól emlékszem pár hónapja volt fent egy aprón de, hogy kié volt vagy ki vette meg azt nem tudom. :F
Én inkább a Hifiman Sundarát ajánlanám, ugyan annyiba kerül "most" és hasonló hangzású az olvasottak alapján.
A Verumról valahol azt olvastam, hogy volt aki 4-5hónap alatt sem kapta meg..

(#93322) dave0825


dave0825
őstag

Üdv. Tudtok ajánlani valami teszt programot, amivel ki tudnám próbálni, hogy a ma érkezett Blitzwolf BW-GH1 fejhallgatóm tudja-e tényleg a 7.1-et, vagy csak ráírták? :)
Kell hozzá esetleg valami speciális driver, vagy program, hogy USB-n tudja? Vagy hogy tudnám ellenőrizni, hogy tudja-e a hangkártyám? Köszi.

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#93323) emiki6 válasza dave0825 (#93322) üzenetére


emiki6
veterán

Összefoglaló első bekezdés pls.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#93324) dave0825 válasza emiki6 (#93323) üzenetére


dave0825
őstag

Köszi, bocs. :B

Huawei P30 // Suzuki DL650XT '15 <-- Kawasaki Z750 '07 <-- Aprilia RS 125 '99

(#93325) emiki6 válasza dave0825 (#93324) üzenetére


emiki6
veterán

:R

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#93326) yarsley


yarsley
aktív tag

63 dodo az SHP9500 amazonon, aki kellően bátor így rendelni...

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#93327) Gzula[HUN] válasza yarsley (#93326) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Adóval, szállítási költséggel 99,61$. Kínából olcsóbb, és arra csak 400ft jön rá. Vagy annyi se, mert én ma vettem át egy 900ft-os villanymotort, amit Belgiumban vámoltak el, és a postás nem kért tőlem egy fillért se.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93328) yarsley válasza Gzula[HUN] (#93327) üzenetére


yarsley
aktív tag

Amazonon ha jól tudom egy hónap gari van, ha kínából rendeled ott milyen garit adnak?
Meg mennyire biztos, hogy minden Kínából jövő cucc nem magyarországon lesz elvámolva? Mert akkor már közel nem olyan jó buli ha itthon kapja meg a 27% áfát.
Hehh, beloggoltam, átállítottam magyarországra és most már itt is 28,5k-t ír "akciósan"

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#93329) Gzula[HUN] válasza yarsley (#93328) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Áfát rárakja az ali már minden esetben. Itthon csak vámkezelési díjat fizetsz, 400Ft-ot előre utalva, ha meg kihozza a postás, akkor 800-at. Ha szerencséd van, ezt a pár száz Ft-ot úszod csak meg, az áfát nem.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#93330) contaxg válasza Sinesol (#93316) üzenetére


contaxg
veterán

Egyértelműen :DDD Miért pont ez? Miért nem pl a Meze Elit vagy bármi ebben az ársávban? Má' megint nagyon okosnak teccik lenni bácsi kérem! :R

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#93331) mvkly válasza Gzula[HUN] (#93309) üzenetére


mvkly
senior tag

&

Végül az MS5T-t rendeltem, mellé egy Y adaptert, ha a mic bezavarna. Az AKG-ről végül letettem, az SPH-600 pedig itteni vélemények szerint nem kényelmes nagyobb fejre és a magasakat is le kell szabályozni EQ-val. Bár ez utóbbival biztos eljátszogatok majd a Pio-val is.

Köszönöm a tanácsokat, nélkületek egészen más felé indultam el, valószínű a rossz irányba.

Kytary-n 20e a K92, az árgarancián dobtam nekik a 16.500Ft-os Muziker linket. Már másnap felajánlották a fejest a Muziker-es áron. Na ezen megdöbbentem, léteznek még ilyen üzletek az országban.


(#93332) :AMF: válasza Ba cy lus (#93319) üzenetére


:AMF:
senior tag

Aliexpress-es rendelésnél többször jártam úgy, hogy kapott a holmi egy követési számot pl. CN-NL szállításra, majd egy másikat NL-HU viszonylatra. Lehet itt is ez van.

Rendeltem újra egy 400i 2020-t. :) Annál egyezik az emailben és a Paypalban megadott.

(#93333) Molydeus válasza Gzula[HUN] (#93329) üzenetére


Molydeus
senior tag

Nekem a legutóbbi 4 Alis rendelésem egyikénél sem erőltette senki a vámkezelési díjat (ÁFA-t pedig az Ali számolta rá), pedig az egyiket a magyar posta szállította.
A másik 3 különböző store-ból leadott rendelés meg egy adott ponton össze lett vonva és futár hozta ki egybe csomagolva a 3 tételt...?
Az order track alapján Kínából 3 nap alatt érkezett meg valahová, ahol 3/4 óra alatt megvolt a vámügyintézés :Y , viszont további 4 nap telt el, mire kiszállító cég megkapta. E két utóbbi időpontból biztosra veszem, hogy volt közbülső állomás. Vannak azért furcsaságok. :)

M.

(#93334) Irmscher 353 válasza Gzula[HUN] (#93254) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Végül eldőlt a dolog.
OneOdio lett a javaslatodra.
Tegnap meg is hozta a futár, s sikerült egész kedvező áron találni a hazai webshopban.

Elektronikus zenén nagyon jól szól, rock zenén még szokni kell. ;)
Elsőre tetszik a kidolgozottsága, meg úgy az egész körítés.
Hallgatom, s remélem hosszú ideig kitart.

Köszönöm az ajánlás!

(#93335) Cathfaern válasza mvkly (#93331) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Na ezen megdöbbentem, léteznek még ilyen üzletek az országban."
A kytary cseh cég... :)

(#93336) mvkly válasza Cathfaern (#93335) üzenetére


mvkly
senior tag

Ezzel elfújtad az utolsó gyertyát :)

(#93337) Ba cy lus válasza :AMF: (#93332) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Már azon is csodálkoztam, hogy az első he400i-det eladtad. :R

(#93338) :AMF: válasza Ba cy lus (#93337) üzenetére


:AMF:
senior tag

Két hónapja, amikor eladtam, még nem volt lineáris tápja az rpi-nek. Meg litz kábelem sem.

Szerk.: És most egy kicsit olcsóbb is. :)

[ Szerkesztve ]

(#93339) Sinesol válasza contaxg (#93330) üzenetére


Sinesol
veterán

Megvolt a napi rosszindulatu, provokativ beszólás, gondolom mostmar nyugodtabban alszol. :)

Aranyos, hogy szinte keresed a lehetöseget hogy belém szállj, sokat elmond azért ez rólad. Mondjuk hazudnék, ha azt mondanám meglep..

[ Szerkesztve ]

(#93340) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Ha Kínából Franciaországba érkezett a csomagom, és majd onnan jön ide, az mit jelent a vámoltatásra nézve?

(#93341) Cathfaern válasza Ba cy lus (#93340) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Azt, hogy vagy vámolják, vagy nem :) A tényleges útvonal mindegy, az a lényeg hogy amikor beér Mo-ra, akkor mit látnak honnan küldték. Az meg azon múlik, hogy átpapírozzák-e EU-n belül vagy sem, nem azon, hogy hol jött be EU-ba.

(#93342) :AMF: válasza Cathfaern (#93341) üzenetére


:AMF:
senior tag

Mivel azt írta Ba cy lus, hogy két követési számot kapott, így esélyes, hogy átpapírozzák.

(#93343) Ba cy lus válasza :AMF: (#93342) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az első - jelenleg sem talált, hifiman által küldött - követési szám csak 10-jegyű, a második - paypal küldte - 12-jegyű. A fedex 12-jegyű számokkal dolgozik (bár állítólag előfordulhat 10-jegyű is). Szóval gyanús, hogy az elsőből nem lesz valós követési szám. :)

[ Szerkesztve ]

(#93344) binatone


binatone
tag

Erről mi a véleményetek? [link]

(#93345) ribizly válasza binatone (#93344) üzenetére


ribizly
veterán

Nehéz kérdés. :U
Egy ANT rendszert nagyon meghallgatnék az összes fejesemmel, de már azelőtt is volt higéniai aggályom, amely az utóbbi, lassan két év alatt nem lett kevesebb.
Ettől függetlenül, ha lesz valami akkor akármi is megtörténhet. ;)

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#93346) :AMF: válasza :AMF: (#93338) üzenetére


:AMF:
senior tag

Megérkezett a régi-új ismerős 400i 2020. Valóban úgy lett, ahogy vártam: a lineáris tápos Rpi-ről ütősebb lett a basszus a gyári párnákkal, nincs szükség Focuspad A-ra.

[ Szerkesztve ]

(#93347) Ba cy lus válasza :AMF: (#93346) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ha ráérsz, írhatnál egy összevetést a két párnáról, hogy a többi tartományban mi a difi, különös tekintettel az alsó-közép és felső-közép viszonyára. :)

(#93348) :AMF: válasza Ba cy lus (#93347) üzenetére


:AMF:
senior tag

Sajnos az nem fog menni. Mire megkaptam a Focuspad A-t a múltkor, addigra eladtam a fejest. Majd eladtam a párnákat is, mert nem gondoltam, hogy újra veszek ilyen fejest. Most pedig nem érzem szükségét, hogy kipróbáljam a Focuspad A-t. :D

[ Szerkesztve ]

(#93349) JonDen


JonDen
csendes tag

Sziasztok!

6xx-hez milyen erősítőt javasoltok? Külföldi oldalakat böngészve az Asgard 3 nagyon jó, jövőtálló megoldásnak tűnik, bármerre is lépek majd tovább. Viszont nem kapni. 100 ezer alatt mi lenne elfogadható, kapható alternatíva? Nem csöves irányba indulnék elsődlegesen. DAC egyelőre meg van oldva egy SoundBlaster G6 formájában.

(#93350) Sinesol válasza JonDen (#93349) üzenetére


Sinesol
veterán

Massdropon most epp akcios a THX789, 200 dolcsi a szokasos 300 helyett. Rendes árán is jó ár/érték arányú, enniert meg kiemeledöen jo vétel. Jövöbiztos is, szinte barmire is valtasz kesöbb, elég lesz alá. 80-90k körüli összegre jön ki, mire ideér.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.