Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24101) fattyu válasza Bodz (#24100) üzenetére


fattyu
veterán

grat. kiváncsi leszek. nagyon meghallgatnék egy olyat.

Annó Pityunál futólag hallgattam egy k340et is, de rettentő nem győzött meg. Azt is lehet meg kéne próbálni a trógersoromról amivel a hp1 brillírozik.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24102) T1b33 válasza matyi94 (#24094) üzenetére


T1b33
tag

Ezt a Dt-1350-et a Sennheiser HD 25-ről sikerült koppintania a Beyeréknek?

(#24103) jippa válasza fattyu (#24097) üzenetére


jippa
aktív tag

Nem minden TDS orosz, van köztük ukrán gyártmány is, bár az orosz Амфитон gyártó telepített gyárat Ukrajnába is.

Nekem is csak tds-16 van (2 kiev és 1 smela).

Innen mindent megtudhatsz róluk: Link
(Nagyon hasznos link, nekem ez az oldal le van mentve)

A 7-tel és a 15-tel is a Sansuit másolták. Orosz fórumok szerint a 15-nek elég zűrzavaros a hangképe.

Nekem nagy kedvenceim az enyémek. Hangulatuk van.

A Smela kifejezetten nagyon jó. Bodz majd megerősít benne (remélem).

(#24104) vodkaboy22 válasza jippa (#24103) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Huh már a sok fejesed mellett nem emlékszem melyiket hallgattam de ami ott volt a PC mellett az a kis sony-ról tök jó volt. Először mondtam is hogy kicsit mintha a sony gyengus lenne alá de szerintem ez azért volt mert előtte jóval nagyobb térrel rendelkező fejest hallgattam és hirtelen a TDS-nek kicsit kisebb volt a tere.
De nagyon remek kis darab volt.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#24105) keep


keep
csendes tag

Ismét sziasztok! Két Superlux fejesről szeretnék érdeklődni.

Van valakinek tapasztalata, hogy a HD681B mennyire ereszti ki-be a hangokat?
Emellett a Superlux HD661 használható lenne iPhone-nal? (az ellenállás miatt kérdezem.)

Érdekelne még vélemény AKG K618DJ és K619DJ fejhallgatókról is, főleg a hangzásról.

(Ha valaki tud esetleg iPhone-hoz mikrofonos fejhallgatót ajánlani 25000-ig az is írjon!)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#24106) Dorien válasza keep (#24105) üzenetére


Dorien
veterán

681 - Ereszti, de inkább kifelé. Tömegközlekedésre, utcára azért nem ajánlott.
661 - Elég kell, hogy legyen az iPhone.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24107) keep válasza honda 1993 (#24087) üzenetére


keep
csendes tag

Szia! Ha megérkezett a cucc, írnál róla pár szót? A 661 és a 669 között dilemmázok.

(#24108) Zola01


Zola01
tag

Sziasztok!
Van egy Sennheiser HDR 110 fejhallgatóm. Jó ideje nem volt használva, és most hogy elővettem, látom, hogy a hangszórónál lévő szivacs (earpad) teljesen ellaposodott/elöregedett.
Esetleg tudja valaki, hogy honnan lehet újat szerezni hozzá Magyarországon?
Köszi!

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#24109) Dorien válasza keep (#24107) üzenetére


Dorien
veterán

Én az Invotone HD2000-et venném a helyedben. Jobb vétel mindkettőnél és hordozható is.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24110) honda 1993 válasza keep (#24107) üzenetére


honda 1993
senior tag

szia. igen,írni fogok neked egy privátot :R

XD alias IKSZDé

(#24111) honda 1993 válasza Dorien (#24109) üzenetére


honda 1993
senior tag

nem jobb a superlux hd 669-nél

XD alias IKSZDé

(#24112) forintuser


forintuser
őstag

Sziasztok.Ilyen
fülesem volt.Szeretnék egy újabbat vásárolni.A következőknek kellene megfelelni.

Ár tekintetében...olyan 50.000 forintig elmennék.200€ a maximum.

Nagyon szeretem a mély hangzást.De ne menjen a közép rovására.Magas nem létfontosságú.

Nem tudom, volt már vezeték nélküli fejhallgatóm, jó pár évvel ezelőtt.Akkor nem volt rossz.Az után tölthető akksis elemekkel üzemelt.Nem tudom a mai technika hol tart.Ha megéri, veszek olyat.De nem baj ha kábeles.

És legyen zárt.

A vásárlást Németországban fogom lebonyolítani.

Ha valamit kihagytam, itt vagyok.

Köszönöm a válaszokat.

Holnapkészítést vállalok.

(#24113) lezso6 válasza forintuser (#24112) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sennheiser HD25-1 II esetleg? Bár azért várd ki a többieket, nekik több tapasztalatuk van, majd mindjárt jól megköveznek engem. :))

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24114) forintuser válasza forintuser (#24112) üzenetére


forintuser
őstag

Ami kimaradt.

Integrált hangkártya.(Laptop-Nagygép..Gigabyte Ga-P55 UD3)

Szinte csak otthon használnám sörözés közben.

A lényeg, hogy Circumaural legyen.Nekem sokkal kényelmesebb.

Mikrofon nem kell.

Holnapkészítést vállalok.

(#24115) Dorien válasza forintuser (#24114) üzenetére


Dorien
veterán

Akkor inkább költs 30k-t DAC/AMP-ra és 20k-t fejesre.
Pl. egy Takstar Pro 80 vagy Shure SRH440 + valami Musiland Monitor.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24116) .DLL válasza Dorien (#24115) üzenetére


.DLL
veterán

+1 +1 ! Ha a mélyet jobban szereti, akkor inkább a Pro 80 vagy klónjai.
Nem is tudtam volna hirtelen fejest ajánlani... alaplapihoz? Persze lehet normálisabb fajta is egy alaplapon, de az említettet nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#24117) forintuser


forintuser
őstag

Minden megoldás érdekel. :)

Holnapkészítést vállalok.

(#24118) theczar


theczar
csendes tag

AKG K518LE vagy Maxell Audio Wild?
Wild most 5.400 az Extreme Digitalban és AKG-t pedig láttam használtan,hibátlanul 7.000-ért.
Az Inventoneon is gondolkoztam,de talán az előző két modell praktikusabb hordozhatóság szempontjából és rövidebb a kábel is.Köszi!

(#24119) GML válasza .DLL (#24116) üzenetére


GML
őstag

AKG K550? Az megvan 200€-ból. És megy alaplapiról is. :D

[ Szerkesztve ]

(#24120) fattyu válasza GML (#24119) üzenetére


fattyu
veterán

ha a mélyet szeretiu akkor a k550 pont nem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24121) Dorien válasza theczar (#24118) üzenetére


Dorien
veterán

Az AKG-t nem ismerem, de az Invotone sokkal tisztább és kiegyenlítettebb hangot ad az Audio Wild-nál. A Retro DJ-t is veri, a múlt héten elég sokat teszteltem együtt a kettőt. Kényelmesebb is. Ha hosszú a 2m kábel, akkor feltekered és zsebreteszed. :) Talán tuc-tuc "zenéhez" jobb lehet az Audio Wild.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24122) vndlczndr


vndlczndr
tag

Sziasztok!
A jelenlegi Sony MDR-XD100-as öreg fülesem párnái sajnos jönnek szét, így új fejhallgató vásárlására adtam a fejem. Egy ehhez hasonló fülest keresek maximum 5000 jó magyar forint értékben, viszont mivel időközben szükségessé vált egy mikrofon beszerzése is, így most nem vehetek ugyan ilyet, olyan eszköz kellene, ami rendelkezik mikrofonnal is. Ennek nem fontos a minősége, csak a Skype meg néhány játékok közbeni kommunikáció menjen vele.
A nyitóhozzászólás alapján íme a kívánalmaim:
Kizárólag itthon használnám a fülest, cél a játék és a zene, (utóbbiból AC/DC, The Hives kategória), 5k jut rá és csak vezetékes érdekel.
Circumaural cucc lenne a jobb, az etalon az eddigi fülesem, mert nagyon kényelmes. Zárt legyen, gondolom a jelenleg meglévő is az, mikrofon kell, nem szeretnék a csíptetős megoldással bajlódni.
Még egy dolog: Ugyan a legtöbben a jó zajszűrést részesítik előnyben, nekem viszont az lenne az ideális, ha hallanám a környező hangokat is. Tudom, hogy ez nem annyira illik össze a zárt fülesekkel, de hát ez van.
Magyarországon venném a netről és integrált hangkártya fogja hajtani a cuccot.
Ja, és egy utolsó dolog: Mint már írtam, meg vagyok elégedve a jelenlegi fülesemmel is, csak egyrészt megy szét, másrészt meg nincs rajta mikrofon, ezért a váltás, de jó lenne valami ahhoz hasonló dolog.
Hatalmas köszönet!
G.

ex AtomNyúl

(#24123) Bodz válasza vndlczndr (#24122) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Ennyiből nem sok választásod van. Kb. a Sharkoon Rush, és semmi más, de ez nem (egészen) circum.
Ha mondjuk fel tudnád tornázni a keretet 6000-6500 forintra és belenyugszol az asztali mikrofonba, akkor jobb hangú megoldás is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#24124) vndlczndr válasza Bodz (#24123) üzenetére


vndlczndr
tag

Köszönöm a választ, sajnos az 5k és a mikrofon is fix.
Ha nem tartalak fel túlságosan, akkor kérhetnék a lenti kettőről véleményt?
http://ipon.hu/webshop/product/genius_hs_g500v/159557
http://ipon.hu/webshop/product/a4tech_hs_28_3/128494
Kösz!

G.

ex AtomNyúl

(#24125) .DLL válasza vndlczndr (#24124) üzenetére


.DLL
veterán

Huh, látom az iPonnál van választék 5k alatti mikrofonos fejesekből...
van AKG K712 Pro-ról mintázott darab is. :DDD :DDD Ez egyébként kényelmesnek tűnik
Sajnos tapasztalat nem sok van velük...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#24126) matyi94 válasza T1b33 (#24102) üzenetére


matyi94
senior tag

Nem ismerem annyira a hd25-t. De ez a kis Beyer kegyetlen jo! Eloszor engem is megtevesztett a kis merete, de egy jobb forrasrol nagyon megtaltosodik!

Legyen szép napod!

(#24127) Bodz válasza vndlczndr (#24124) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Ezekről semmit se tudok sajnos. Hallottam már szerencsére(??) pár olcsó, mikrofonos cuccot. Kettőt tudok kiemelni közülük, amik nem olyan borzalmasan szarok az árukért. A már említett Sharkoon Rush, illetve az A4Tech HS-780. Ez cicrum, kényelmes, a mikrofon alap dolgokra bőven elég. Sőt, állítható rajta a basszus is. :D

Na, röhögjetek egy jót! :D

[ Szerkesztve ]

(#24128) jippa válasza Bodz (#24127) üzenetére


jippa
aktív tag

:C

(#24129) Dorien válasza Bodz (#24127) üzenetére


Dorien
veterán

:)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24130) vndlczndr válasza Bodz (#24127) üzenetére


vndlczndr
tag

Köszönöm a tippet és az idődet, kicsit még agyalok rajt, hogy melyiket vegyem.

G.

ex AtomNyúl

(#24131) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Valakinek van tapasztalata a Philips SHL3200 típusú fejhallgatóval? Nem találtam itt a topikban semmit sem róla..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#24132) jippa válasza vodkaboy22 (#24104) üzenetére


jippa
aktív tag

Az volt az. A Kiev lóg mostanában a gépen, hogy kéznél legyen. Most is azt hallgatom.

Csak szólok, hogy közben már érkezik is a Jecklin Float, amiről beszéltünk. :)

Tegnap valaki megkötötte az év üzletét az ebay.co.uk-n (sajnos nem válaszolt, hogy küldené-e Mo-ra).

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#24133) vodkaboy22 válasza jippa (#24132) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Na arra a jecklin-re rohadtul kíváncsi leszek :) De annyi dinamikusod és lassan ortho-d van hogy itt az ideje egy statikust beszerezni nem gondolod ? Mondjuk egy kis orpheus-t (A kisebb elektrostatikus sennheiser-t)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#24134) CimbiX


CimbiX
aktív tag

Helló. Egy olyan bluetooth fülest szeretnék venni, ami kényelmes és aktív zajszűrése is remek. QC15, Sennheiser 550 x, vagy Nokia Purity? Vagy valami egészen más? Ne legyen túl agresszív a basszus, 2 óra után se fájjon, szemüveges is vagyok, ne nyomja szét a fejemet... help! :-)

Ár: 100.000 HUF-ig, ill. Kb. 300€.

[ Szerkesztve ]

(#24135) #71562240 válasza CimbiX (#24134) üzenetére


#71562240
törölt tag

Témaösszefoglaló.

(#24136) CimbiX válasza #71562240 (#24135) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Nem láttam benne vezetékmentes fülest.

[ Szerkesztve ]

(#24137) contaxg válasza CimbiX (#24136) üzenetére


contaxg
veterán

Mindenféleképpen zajcsökkentőst szeretnél? Nekem nem jöttek be a hangjuk miatt még vezetékesként sem. Viszont a bluetooth az jó móka, bár hangilag az sem a tökély. De a kapott funkciók: headset mód, hangerőszabályozás, a telefon távszabályozása, ezekért mind kárpótolnak.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#24138) CimbiX válasza contaxg (#24137) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Sokat vonatozom, a zajcsökkentés ezért fontos, kábeles fülessel meg soha többé nem akarom magamat fojtogatni. ;-)

Ps: megrendeltem a Sennheiser 550-x Travel-t, ugy nézem, már két generáció van belőle, a Noiseguard 2.0-sat. Ha nem felejtem el, akkor írok majd ide a tapasztalataimról. :-)

[ Szerkesztve ]

(#24139) contaxg válasza CimbiX (#24138) üzenetére


contaxg
veterán

Esetleg ez?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#24140) CimbiX válasza contaxg (#24139) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Azt írják, hogy kényelmetlen, sajna úgy is néz ki.^^

(#24141) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali!
fejhalgatót szeretnèk venni asztali gèpemhez játèkra filmezèsre zenère használnám..
lehetőleg zárt kellene ami kènyelmes viszont mikrofon az nem kell hozzá csak szimpla fejhalgató legyen vezetèkes..

kb 5000ft rá a keretem..
Milyet ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#24142) gelbelex válasza CimbiX (#24134) üzenetére


gelbelex
őstag

A QC15 aktív zajszűrős, de vezetékes.
A Bose AE2W kékfogas, de nem aktív zajszűrős.
(Nekem egyébként tetszik az alapjukat adó AE2 hangja, karaktere, számomra az egyik legjobb hordozható fejes. Lenne, ha erre költenék, de először inkább az otthoni vonal jön.)

[ Szerkesztve ]

(#24143) Dorien válasza Hardver Arc (#24141) üzenetére


Dorien
veterán

Invotone HD2000 jó lesz

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24144) Hardver Arc válasza Dorien (#24143) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

Esetleg Maxxel retro Dj?

(#24145) Robi BALBOA válasza CimbiX (#24140) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ezt csak úgy tudod meg ha kipróbálod, ez a kényelem kérdés elég relatív dolog, pl itt a ph-n is árultak ilyet(még lehet most is van aki árul) és azt írta, hogy elég kényelmes.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#24146) keep


keep
csendes tag

Superlux HD 661-ről van valakinek tapasztalata? Nagyon érdekelne.

(#24147) #71562240 válasza CimbiX (#24136) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hmmm... Minekutána nagy betűkkel ki van ott plakátolva, hogy ez a topik NEM foglalkozik veteéknélküli fejhallgatókkal (lehetőleg zajcsökkentősőkkel se). A céljaidhoz illő topikban valószínűleg nagyobb eséllyel találsz a céljaidhoz illő választ. A céljaid ellentétesek ezen topik céljaival Mi azt ajánljuk, hogy vezetékest vegyél, zajcsökkentő nélkül. Mert. ezen topik a hangminőségre törekszik.

(#24148) CimbiX válasza #71562240 (#24147) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Akkor benéztem, sorry. :-(

[ Szerkesztve ]

(#24149) Bodz válasza keep (#24146) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Remek fules az araert. Mire vagy kivancsi?

(#24150) keep válasza Bodz (#24149) üzenetére


keep
csendes tag

Főleg arra, hogy mennyire kényelmes, illetve mennyire adja vissza a sub bass-t. Az eltúlzott mélyeket nem szeretem, de a sub fontos lenne, mivel elég sok elektronikus alter rock-ot hallgatok.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.