Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24201) AGE-T válasza contaxg (#24035) üzenetére


AGE-T
senior tag

Eldőlt már, hogy mikor lesz a tali?

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#24202) fattyu válasza vodkaboy22 (#24199) üzenetére


fattyu
veterán

Mondom Champ ami a hd650ből kihozza azt amiért annyiba kerül, ami gyönyörűen kiszolgál nagy akgkat, azzal ez rettentően nem illik össze. A tv dacja meg a sztereó erősítöm fejes kimenete meg valamiért iszonyat jó ezzel.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24203) kuzma88


kuzma88
tag

Sziasztok.

Eddig nem volt szükségem fejhallgatóra, de a mostani lakásban a hálószobába került a gép.Vettem egy Genius HS G500V headsetet. 90%-ban játékhoz használom és az eddigi 800 forintos noname headsethez (eddig csak Skype miatt kellett) képest egy álom, de nem volt igazán jó vétel. Nyomja a fülemet, már kb 20 perc után, másrészt, ha az USB-t is bedugom a vibra funkció miatt, akkor elkezd ciripelni. Ha az USB ki van kapcsolva, vagy be se dugom, ez a probléma nem jelentkezik. Azt vettem észre, hogy ha magasabb teljesítményen üzemel a gép, a ciripelés fokozódik. Mi lehet a megoldás? A hangkártya egy alaplapi Asrock 970 extreme 3-on. Lehet beruháznék egy hangkártyára max 10e-ig, de ez már más topic.

[ Szerkesztve ]

(#24204) Dorien válasza kuzma88 (#24203) üzenetére


Dorien
veterán

Pár tipp:
- Invotone HD2000 + csíptetős mikrofon
- Superlux HMD660 - ezt hirdették használtan néhány napja
- Asus Xonar DG vagy DGX hangkártya

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24205) GML válasza kuzma88 (#24203) üzenetére


GML
őstag

Meg egy kicsit jobb tápba, esetleg egy jobb USB panelba.

(#24206) kuzma88 válasza GML (#24205) üzenetére


kuzma88
tag

Thermaltake ház USB-je és kábele van az előlapi csatiban, FSP táppal. Nem hiszem, hogy ezzel lenne a gond, az alaplap se gagyi és ha hátra dugom, akkor is ciripel.

[ Szerkesztve ]

(#24207) fattyu válasza kuzma88 (#24206) üzenetére


fattyu
veterán

"Azt vettem észre, hogy ha magasabb teljesítményen üzemel a gép, a ciripelés fokozódik."

most akkor vitatkozunk azon hogy a táp miatt van?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24208) GML válasza kuzma88 (#24206) üzenetére


GML
őstag

Itt egy 600k huf/db (csak a "ház" ) dell gépparkba (40 gép) kellett frontpanelt cserélni.. :U . Ezek sem rosszak. és mégis.

(#24207) fattyu: Felesleges. FSP táp van benne. ;]

[ Szerkesztve ]

(#24209) schawo válasza fattyu (#24188) üzenetére


schawo
titán

Grat, szép fogás.:C

( #24206 ) kuzma88
Az audió más igényt támaszt a táppal szemben, mint a videokártya. Attól, hogy az fsp jól kiszolgálja a videokártya igényeit, és még tartós is, egyáltalán nem biztos, hogy kicsit is jó audió célokra.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24210) vzsryl válasza fattyu (#24207) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nálam Gigabyte P31-nél a HDD zaját szedi össze csúnyán az integrált hangcsoda.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#24211) fattyu válasza schawo (#24209) üzenetére


fattyu
veterán

ismét örök hálám. ez egy kibeb@XX&#>>@tt jó fejes. gyerekek ennél best buyabb nincs. nem azért mert olcsón jó. hanem mert semmivel szemben sem vérzik el. 30ért ilyen hangot...

Javasolnék a tiedre egy párnacserét. Ezen nem vedlett le a műbőr. léptéknyivel jobb a mélye.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24212) schawo válasza fattyu (#24211) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, honnan lehetne hozzá párnát találni :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24213) kuzma88 válasza schawo (#24209) üzenetére


kuzma88
tag

Köszönöm a hozzászólásokat. Ezek szerint egy hangkártya, ami nem integrált megoldaná a problémát, vagy a táp miatt használhatatlan lesz ígyis úgyis ez a fejhallgató. Webshopon vettem, így még kicserélhetem pár napig. (a webshop kínálata sajnos korlátozott).

(#24214) DGeri98


DGeri98
csendes tag

Hello
Újonc vagyok itt (és viszonylag a témában is), de megpróbálom összeszedetten leírni a kérdést.
Jelenleg egy noname 3000Ft-os fejhallgatót használok, ami még mindig az eddigi legjobbam, szóval a hangjával kapcsolatban nem igen tudom bármihez hasonlítani (még), aminél rosszabb lenne. Legfőbb gondjaim a kényelmetlenség (valahol a circumaural és a supraaural között van, nem tudom, hogy hivatalosan mi), és a zajkirekesztés teljes hiánya. Utóbbi azért számít elég erőteljesen, mert kb. 90%-ban utazás közben, tömegközlekedéshez használom. Nem tudom, hogy a 3-as metró és egy rosszabb állapotban levő régi Ikarus busz extrém zajos környezetnek minősül, vagy csak sima tömegközlekedésnek, a lényeg, hogy bőven lenne mit kiszűrni.
Szóval a használat 90% tömegközlekedés és 10% otthoni környezetben történne. Utazás közben folyamatosan zene szólna, otthon pedig játék, de utóbbi nekem annyira hanyagolható, hogy csak legvégső esetben befolyásolja a döntést. Zeneműfajok közül leginkább dubstep-et, DnB-t és egyéb elektronikus zenét hallgatok. Az ára legjobb lenne, ha 20ezernél megállna, esetleg kicsit fölé lehet menni, de szerintem nem fogunk ilyen magasra érni, ugyanis olyan javaslatot kérek, ami mindent kinyom a Nexus 4-es telómból, amin zenét hallgatok. Nem szeretnék semmilyen erősítőt, hangkártyát, vagy más extrát venni, és azt hallottam, hogy ebben a telefonban egy középszintű hangkártya van, szóval csak olyat írjatok, amihez nem kell komolyabb hardver, hogy a fejhallgatót teljesen kihasználjam. Mindenképp vezetékes kéne, mikrofon nélkül. Levehető vezeték nem rossz, hogy kerüljem a törést, de nem döntő fontosságú. A kényelem és a zajszűrés miatt mindenképp zárt circumaural kéne, mert a hangminőségen kívül (amit vagy megkapok a Nexus 4-el, vagy nem) ez a két legfontosabb dolog. Ár alacsonyan tartása miatt nem feltétlen baj, ha kimarad az aktív zajszűrés, de akár aktív, akár passzív, legyen a lehető legjobb, mert a fent említett metró és busz igen zavaróan hangos. Zenei ízlésem miatt előny, ha a mélyek kicsit erősebbek az átlagnál, de alapvetően minél kiegyensúlyozottabb hangzást szeretnék, maximum minimális mélykiemeléssel.
Az alapján, amit itt a fórumban olvastam, tetszik a CAL!, és a Creative weboldalán a zajszűrés miatt néztem az egyel nagyobb árú HN-900-at is, de az a 100 euró már nagyon a határomon van, és a CAL!-nak sokkal szélesebb a frekvenciatartománya, de ha egy hasonlót javasoltok, mondjátok meg azt is, hogy szerintetek a CAL! és a HN-900 esetében megéri a a zajszűrést választani, és nem a 10-30000Hz-es tartományt és alacsonyabb árat a zajszűrős modell 20-20000Hz-es tartománya és magas ára helyett.
Sajnálom, ha bénán fejeztem ki magam, de nem igazán értek ehhez, és ezért pl az is lehet, hogy a CAL!-lal túl magasan járok, és lejebb kéne szállnom, mivel a telefonom a fő határ. Szeretnék javaslatokat kérni az alapján, amit leírtam, tehát: hangminőség, kényelem és zajkirekesztés mindenek felett. Egyéb dolgok, pl kinézet, márka, stb egyáltalán nem érdekelnek, igazán a hordozhatóság se, mert megoldom mindenképp.
Előre is köszönök minden javaslatot. :R

(#24215) Gzula[HUN] válasza vodkaboy22 (#24186) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Köszi!

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#24216) pokerarcsuny válasza Gzula[HUN] (#24215) üzenetére


pokerarcsuny
tag

Sziasztok !

Mit ajánlotok ? :DDD

(#24217) #16820480 válasza pokerarcsuny (#24216) üzenetére


#16820480
törölt tag

A témaösszefoglaló elolvasását :DDD

(#24218) Dorien válasza DGeri98 (#24214) üzenetére


Dorien
veterán

Állítólag a CAL! izolációja nagyon gyenge. Meg az egész egy elég törékeny fejes, én hordozhatónak nem ajánlanám, csak otthonra.

A Superlux 662 széria elég rendesen izolál, ezt nyugodtan tudom ajánlani, ha nem riaszt el a nagy méret.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24219) DGeri98 válasza Dorien (#24218) üzenetére


DGeri98
csendes tag

A nagy méret nem riaszt el, és igazán a törékenység se, mert vigyázok rá, de tényleg nem baj, ha a biztonság kedvéért kicsit masszívabb.
Ami igazán érdekel, az az, hogy ne vegyek olyat, amihez közel se elég a Nexus 4, mert nem akarok feleslegesen pénzt adni a felsőbb kategóriáért, ha nem tudom azt kihasználni.

(#24220) Bodz válasza pokerarcsuny (#24216) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szép japán csajokat, gulyást bográcsban, és sört.

(#24221) GML válasza DGeri98 (#24214) üzenetére


GML
őstag

Én a helyedben inkább egy fülhallgatót vennék. Pl E10, E30. Elég jó az izolációja. Arról nem is beszélve, hogy sokkal könnyebben meghajtja a telefon, mint egy nagyobb fejest.

(#24222) DGeri98 válasza GML (#24221) üzenetére


DGeri98
csendes tag

Van egy Sony fülhallgatóm, és jó az izolációja, de nekem a fülesek kényelmetlenek. Valószínűleg kicsi a fülkagylóm. Mindenképp circumaural fejhallgató kéne

[ Szerkesztve ]

(#24223) Dorien válasza DGeri98 (#24219) üzenetére


Dorien
veterán

Akkor a 662 vagy 662B-t tudom ajánlani. Ezek meghajtásához bőven elég egy telefon is. A 662F-ben kevesebb a mély, ezt elektronikus zenéhez nem ajánlanám. Vannak jó zárt fejesek 20k alatt, de ezek izolációjáról nem sokat tudok mondani. Az Invotone HD2000 vagy a Maxell Retro DJ szorítóereje / izolációja nem éppen kimagasló. Próbálgatni kell.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24224) DGeri98 válasza Dorien (#24223) üzenetére


DGeri98
csendes tag

Láttam egy .pdf-ben a 662, 662B és 662F összehasonlítását, de nekem az a 3 görbe kínai. Valaki el tudja mondani, hogy milyen különbség van a sima 662 és a B között?

(#24225) .DLL válasza DGeri98 (#24214) üzenetére


.DLL
veterán

Van a szokásos Takstar Pro80 és klónjai, enyhe V karakter jó mélyekkel, de a többi tartomány is szép és részletes. Viszonylag nagy és puha párnái vannak (puhább, mint a Slux 662-nek) ezért kényelmes is és viszonylag jól szigetel.

Van az említett Superlux 662, ami ezek közül a legolcsóbb. B ha inkább mélyorientáltat szeretnél; sima, ha V karaktert; F pedig ha világosabb hangzást (már-már túl éles magasakkal). A párnája az említettek közül a legkeményebb, és ez az idővel nem javul... Szerencsére cserélhető.

-Digitech Pro Monitor és klónjai (Fischer, Brainvawz) kényelmes bőrfotel.

De van 1-2 nagyon kényelmes supra fejes is, ami tényleg pici, nem az egész fület nyomja és nagyon puha párnája van. (most hirtelen csak a Beyer DT-1350 jut eszembe, de az nem ez az árkategória, vagy a Sony XB-600, ami árát tekintve belefér, de hangja alapján én nem ajánlom)

Fülhallgatóban viszont tényleg ajánlott pl. a Soundmagic E30, fontos hozzá egy jó gumiharang (illeszték) , és akkor nem sok dolog van ami jobban kiszűrné a zajt, hangja pedig abszolút jó, mélyre lemegy, ütős, érzékelteti a sztereó teret, stb. ja és nyáron sem izzadsz bele, mint egy ilyen nagy bőr fotelbe...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#24226) pokerarcsuny válasza #16820480 (#24217) üzenetére


pokerarcsuny
tag

So...so..
- Zenehallgatás- ,(filmezés, játék, tv nézés egy 5-6méteres kábellel ha meg lehet oldani akkor ok) főleg hip-hop és minimal zenéket kedvelek, szóval a szép jó bass legyen de szoktam hallgatni rock-ot is nagyritkán:D
- Mindenképpen zárt fejes kell , mikrofon nélkül.
- Főleg PC-ről fogom használni és hát az a baj , hogy maga gépem egy vadállat, de nem mernék megesküdni h van vmi komolyabb hangkártya. Ezt látom az eszközkezelőben : AMD High Definition Audio Device
Realtek High Definition Audio
- Akár használt is szóba jöhet , ha jobban járnék .
- 5.1/7.1 szinte mind1
- Jack csatlakozású legyen.
Ha tudtok akkor hangkártyát is mondhadtok .D
- Színben mindeképpben vmi sötét szín kellene .

(#24227) .DLL válasza pokerarcsuny (#24226) üzenetére


.DLL
veterán

"- 5.1/7.1 szinte mind1"

Az biztos, ezeket felejtsd is el... ;) Mennyi a keretösszeg? Miért csak zárt?

(P.H.)

(#24228) Dorien válasza pokerarcsuny (#24226) üzenetére


Dorien
veterán

Superlux 662 / 662B / 660 + Asus Xonar DG / DGX
Eredetileg 3m-es kábel van ezekhez, a 660-oshoz spirál, amit sokan nem szeretnek. (én sem)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24229) pokerarcsuny válasza .DLL (#24227) üzenetére


pokerarcsuny
tag

Miért felejtsem el ? Nem adja ki normálisan ? Játékok DD hangsávon futnak csak nem ?
50-100K körül gondoltam ár/érték arányban .
Zárt kell , hogy ne halljam a külső zajokat .

Kellene egy mikrofon füles is , amit kizárólag a skype-re meg ilyenekre használnám.A fejelnlegi noname-től csak jobbat tudok, de a lényeg itt hogy ne legyen drága.

[ Szerkesztve ]

(#24230) lezso6 válasza pokerarcsuny (#24229) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A 5.1 / 7.1 fülesek nagyrészt gamer cuccok melyeknél a minőség az utolsó szempont. Ha AMD-d van, akkor meg itt a trueaudio (igaz csak újabb játékoknál, AMD-vel), és ha végre a többi gyártó is beszáll a buliba, végképp el lehet felejteni az 5.1 / 7.1 fejhallgatókat.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24231) Dorien válasza pokerarcsuny (#24229) üzenetére


Dorien
veterán

5.1 / 7.1 / gamer fejesekkel másik topic foglalkozik.

Zenehallgatásra pár ajánlat 50-100k környékén zártban:

Shure SRH840
Beyerdynamic DT770 széria
Beyerdynamic T70
Audio Technica ATH-A500X
Audio Technica ATH-A700X
Audio Technica ATH-A900X

De ezekhez illik már valami komolyabb DAC/AMP is...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24232) .DLL válasza pokerarcsuny (#24229) üzenetére


.DLL
veterán

Azért mert egy jó sztereó fejhallgató, jó forrással tökéletes élményt tud adni. Gondolj bele, ha egy 80e Ft-os neves fejhallgatóban (pl. Beyer, AKG) van 2db hangszóró, és a fejlesztés nagy része ezekre ment el, akkor egy olyan fejes amiben van 6-8 hangszóró azok mennyit érhetnek? ... szóra sem érdemes, pláne, hogy tényleg jó a térérzet egy normális fejessel is. Ebből a szempontból a csúcsot viszonyt a nyitott fejhallgatók jelentik. Itthon pl. csak ilyet használok, mert nincs zavaró zaj.
Pl. Beyerdynamic DT990 Edition... huh azok a mélyek! És az a tér!

De ha mindenképp zárt kell, akkor DT 770 Edition illetve ismételhetném Dorient,
kiegészítve 1-2 Denon fotellel,
Szerk.: pl. AH-D1100, AH-D600

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#24233) pokerarcsuny válasza .DLL (#24232) üzenetére


pokerarcsuny
tag

OK. ÉRTEK MINDENT !

1 valami van aszem nem vágom mi a különbség a nyitott és a zárt között .
Ez nyitott ?:o "Beyerdynamic DT990 Edition"

(#24234) .DLL válasza pokerarcsuny (#24233) üzenetére


.DLL
veterán

Igen. Általában úgy ismerni meg hogy rács van a nyitott fejesek hátulján, ahol "levegőzik" a membrán. Itt persze be tud jutni a környezeti zaj, és kifelé is hallható a hang.
A zárt fejesek egy zárt kamrába dolgoznak, itt a zajszigetelés szinte csak a fülpárnán múlik.
Vannak félnyitott fejesek is, ahol olyan a konstrukció, hogy elég néhány kisebb nyílás, valahol félúton a kettő között.

"Tér" szempontjából amúgy vannak jó zártak is, és kevésbé jó nyitottak is, de az általános tendencia, hogy a nyitottak e téren jobbak.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#24235) CheGhost válasza .DLL (#24234) üzenetére


CheGhost
aktív tag

és most tudtam meg, hogy nyitott fülesem van XD :))

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#24236) vzsryl válasza .DLL (#24232) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A D1100 törik, mint a ropi, szóval az csak olyannak ajánlott, aki vigyázz rá, mint egy hímes tojásra.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#24237) jippa


jippa
aktív tag

Little Boy földet ért :) :

jippa

(#24238) .DLL


.DLL
veterán

(#24235) CheGhost: Egyesek moddolják is, kivéve a szivacsot belőle, hogy még szabadabban járjon a driver: http://www.head-fi.org/t/513590/lightbox

(#24236) vzsryl: Ez elég szomorú egy ilyen árú fejesnél. :( Mondjuk a Bíccek is törnek 60 ezerér... :DDD

(#24237) jippa: Nem is rég mondta Vodkaboy, hogy már csak egy elektrosztatik hiányzik a repertoirból, hát megérkezett! :C És mit eszik? Mi hajtja?
Hoppá, nagy szerkesztés: ez nem elektrosztatik... csak most kerestem rá...
Ez legalább akkora :Y volt, mint amikor a K1000-ről megtudtam ugyan ezt.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#24239) jippa válasza .DLL (#24238) üzenetére


jippa
aktív tag

Bizony, dinamikus.

Itt a drivere.

(#24240) schawo válasza jippa (#24237) üzenetére


schawo
titán

Megvettek a földkerekség valaha készült legbolondabb fülesét. Mikor leszel legközelebb füles talin? Erről kell egy halom fotót csinálni :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24241) sasa134


sasa134
addikt

Sziasztok, utcai használatra eddig egy AKG k430 -at használtam. A hangja tetszett, de egyszerűen kezd az enyészetté válni a fejes, a pàrna foszlik, pedig vigyázok rá, stb Sajnos csalódtam az AKG-ban ebből a szempontból, szeretnék új fejest. Mivel utcára kell, nekem fontos, hogy lehetőleg diszkrét legyen, ne nézzék ki UFO-nak, illetve laptop táskában tudjam hordani. Emiatt a kisebb méretű fejesek között nézegettem. Úgy max 150-200Eur-t szánok a történetre. Eddig a Harman-Kardon CL-t néztem ki, de meg kell még hallgatnom. Vagy B&W P3? Egyéb javaslat? Köszönöm szépen

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#24242) jippa válasza schawo (#24240) üzenetére


jippa
aktív tag

Nekem Pest messze van ehhez.

Ilyen garilevele van ennek a csodának:

Nagyon pazar hangja van. Komolyan. Ráadásul gyári állapotban sikerült megkaparintani.

jippa

(#24243) Szvobi42


Szvobi42
újonc

Szeretnék vásárolni egy Superlux HD-681 Evo-t a Thomanntól, azonban a szállítási költségen jó lenne spórolni. Nem tudtok valami nagyobb rendelésről mostanában?

[ Szerkesztve ]

(#24244) schawo válasza jippa (#24242) üzenetére


schawo
titán

Nem baj, majd feléd szervezzük :D Debrecenben is gyakran szokott lenni. :K

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24245) jippa válasza schawo (#24244) üzenetére


jippa
aktív tag

Ha ide jön a team, minden további nélkül elviszek egy zsák fejhallgatót.

(#24246) Dorien válasza Szvobi42 (#24243) üzenetére


Dorien
veterán

[link]
[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24247) schawo válasza jippa (#24245) üzenetére


schawo
titán

Egy Jecklines fotóért? Bármit, plusz még a bal karomat is :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24248) jippa válasza schawo (#24247) üzenetére


jippa
aktív tag

10 perce - idén először - én is megnéztem magam a tükörben, ezzel a fejemen :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24249) schawo válasza jippa (#24248) üzenetére


schawo
titán

Képet (selfiet), vagy el se hisszük :P

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24250) jippa válasza schawo (#24249) üzenetére


jippa
aktív tag

:N. Elég volt nekem túlélni. Meg Amused to death megy. Ilyenkor nem szoktam selfiezni a fészen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.