Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23051) Dave™ válasza #71562240 (#23048) üzenetére


Dave™
nagyúr

(Gondolom cserekompatibilis a két vezeték.)

Nem az, fix kábeles. Én fenntartásokkal kezelném a MM-ban, telefonról összehasonlítok két ismeretlen előéletű fejhallgatót, inkább AMDfan érvelése tűnik életszerűnek. A kábel kérdéshez csak annyit, hogy a két oldalt egy leheletvélkony "szalagkábel" köti össze (gondolom nem hallottad jobbnak a bal oldalt, mint a jobbat). Sőt, a K240-nél az acélpánt kötötte össze a két oldalt.

(#23052) vodkaboy22 válasza Dave™ (#23051) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A K240 sextett 1 hete se hogy újra kábeleztem. Az acélpántokban fut egy-egy több eres réz vezeték így nem az acél pántok kötik össze a másik oldalt. :K Szerintem a többi k240-ben is így van.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23053) Dave™ válasza vodkaboy22 (#23052) üzenetére


Dave™
nagyúr

Akkor ez csak urban legend volt, köszi a pontosítást :) Kíváncsi vagyok a HD668B-nél is így van-e megoldva, vagy ott tényleg az acél a vezető :)

(#23054) Dorien válasza Dave™ (#23053) üzenetére


Dorien
veterán

681 EVO-nál maga a pánt a vezető.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#23055) .DLL válasza Dave™ (#23053) üzenetére


.DLL
veterán

Sima 681-nél is. Szépen rá van forrasztva a draut, a pánt végén a csonkra. :DDD De jó vastag, legalább 2-3mm, ilyen rövid szakaszon elmegy az.

(P.H.)

(#23056) vodkaboy22 válasza .DLL (#23055) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Azért nagyfrekin > 10kHz ha nem is érezhető de mindenképp mérhető hatása lehet, ha szimplán az acélpánt van erre a célra használva...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23057) Bodz válasza soldi3r (#23050) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jó kis füles, meglepően szép hanggal az áráért, ami egyébként is kellemes, egyáltalán nem tolakodó. Supra, de gondolom ez feltűnt, meg szorít is rendesen (nagy fejem van...).

Kár, hogy a JVC igazán értelmes cuccai csak Japánban kaphatóak. :(

(#23058) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok!

Egy Asus Xonar DGX mellé milyen fejhallgatót érdemes venni 20e Ft környékén?
Csak játékra lenne használva.(ha esetleg van benne rendes mikrfonon az nem hátrány)

köszi

(#23059) Bodz válasza Rekro (#23058) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Van egy pár. Zárt vagy nyitott?

(#23060) Rekro válasza Bodz (#23059) üzenetére


Rekro
aktív tag

Zárt kialakítás érdekelne inkább. Ha több opciót is tudnátok ajánlani ebben az árkategóriában az jó lenne.

köszi

(#23061) soldi3r válasza Bodz (#23057) üzenetére


soldi3r
veterán

Sok jo japan termekkel van igy, de amig van ebay, addig ez is megoldhato. :)

E30 (oo=[][]=oo)

(#23062) vodkaboy22 válasza soldi3r (#23061) üzenetére


vodkaboy22
addikt

vám + áfa + szállítás... :W

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23063) GML válasza vodkaboy22 (#23062) üzenetére


GML
őstag

Repülő, bőrönd, free. ;)

(#23064) Bodz válasza Rekro (#23060) üzenetére


Bodz
Topikgazda

LD Systems HP800PRO, Shure SRH440, Superlux HD660, HD661, JVC HA-RX700, (ha már lehet itt is kapni, csak valamiért a topikban nem lett felkapott, pedig nem rossz), Creative Aurvana Live, Philips SHP8000, Denon D1100 (eBay).
És akkor elég szabadon értelmeztem az árkategóriát. :)

(#23061) soldi3r: Meg, persze, de van amikor már nem éri meg a költségek miatt. :)

[ Szerkesztve ]

(#23065) AGE-T válasza vodkaboy22 (#23062) üzenetére


AGE-T
senior tag

Tudnék pár példát, ami így is sokkal olcsóbb, de jah...

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#23066) Bodz válasza Bodz (#23064) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Meg ezekhez valami asztali, csiptethető, akármilyen mikrofon, ha szükséges.

(#23065) AGE-T: Rosszul van az aláírásodban a Beyer neve.

[ Szerkesztve ]

(#23067) GML válasza Bodz (#23066) üzenetére


GML
őstag

Hagyd, Neki Beyerdinamic-ja van. ;] :P

(#23068) RetepNyaraB válasza GML (#23067) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Yamada?
Abidas?
:DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#23069) #71562240 válasza Dave™ (#23051) üzenetére


#71562240
törölt tag

és .DLL

Persze, minden meghallgatást a megfelelő fenntartásokkal kell kezelni. Jelen esetben az képezi a fenntartást, hogy egy-egy példány került meghallgatásra. De ez szinte mindig így van, mégse szokta senki fwlemlegetni, csak most. Miért? A két konkrét példány közti különbségre azonban felelős kijelentéseket tudok tenni alapos, sok zenén való összehasonlítás révén. A két fejhallgató hangja közötti különbség mértéke nem eredhet gyártási szórásból, a felnelyezést pedig ne is említsük, odafigyeltem. A két típus lényeges áramköri fődarabokban különbözik, természetes, hogy a hangjuk is szignifikánsan különbözik, nem értem a kételkedés okát. Tehát bármi nem lehet, legfeljebb az általam hallottnál egy picivel kisebb-másabb különbség, lásd gyári szórás, de ez minden más esetben igaz.
A jobb és bal oldal összehasonlításához két egyforma fül kéne vagy tengelyesen teljesen szimetrikus fejhallgató.- lehet, hogy ez épp olyan.

Akartam mondani, hogy nem tudok elképzelni olyan gagyi fejhallgatót, ahol a fémpánt szolgál vezetékként, de a jelek szerint mégis vannak ilyenek, és még nem is csak a legalsóbb árszegmensben?!?!?! Az ilyen fejhallgató komolyanvehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#23070) Meridius11 válasza Bodz (#23064) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Ez a JVC szimpatikus a mammut méretével, már jó ideje keresek NAGYON kényelmes zárt fejhallgatót, lehet ez lesz belőle. Hangzásban előrelépés egy Pioneer SE-M390-hez képest?

[ Szerkesztve ]

(#23071) Dorien válasza #71562240 (#23069) üzenetére


Dorien
veterán

Ha a Superlux 681 EVO a maga 10-12e Ft-os árával leveri a teljes Media Markt-os mezőnyt, akkor nem nagyon érdekel, hogy hol vezeti az áramot. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#23072) Nova_ válasza Nova_ (#22646) üzenetére


Nova_
tag

Köszönöm a tippeket!

Az Invotone hd2000-et néztem ki a hozzászólásaitok alapján, de csak egy pár üzletben láttam neten keresztül, legjobb áron itt:
http://www.hangszerdiszkont.hu/invotone-hd2000-zart-dinamikus-fejhallgato-hatalmas-hang.html
6.900.- + 790.- (házhozszállítás)

Az lenne a kérdésem, hogy ez az ár megfelelő e ezért a termékért. Ha igen, akkor meg is rendelem.
Ha valaki még tud valmely más fejhallgatót ajánlani, örömmel utánanézek! :)
(az előző hozzászólásomból, azt megváltoztatnám, hogy "kicsi/praktikus" fejhallgató alatt nem egy "lehető legkisebb" méretűre gondoltam, a nagyobb méretűekkel sincs gondom - szóval se túl kicsi, se túl nagy) ;)

[ Szerkesztve ]

(#23073) Dorien válasza Nova_ (#23072) üzenetére


Dorien
veterán

Maxell Retro DJ, de ez a Takstar (Invotone) alighanem jobban szól.
Most vettem észre, hogy győri a cég. Holnap ebédszünetben ha lesz időm beugrok és megnézem a fejest.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#23074) dudi


dudi
senior tag

sziasztok,

keresnék, elsősorban meghallgatásra, majd valószínűleg vételre is Creative AURVANA Live (CAL!) fejhallgatót. Ha valaki tud olyan boltot, ahol még lehet kapni (lehetőleg Bp-en), az ne tartsa magában!

köszi,
dudi

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#23076) Gzula[HUN] válasza Meridius11 (#23070) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Kényelemben szerintem nem. Nekem Pio M290-esem van, és kizárólag az a bajom vele, hogy mindkét pántja megadta magát 3 év után. Bár a 390-esre többen panaszkodnak, hogy kisebb a fülpárna vastagsága az elődhöz képest, viszont az elég kényelmes textil szerintem, legalább is nekem elég puha. A JVC-nek meg műbőr, ahogy nézem. Hangzásban meg fogalmam sincs, de ebben a 10-12 ezres sávban szerintem nem egy rossz minőség szerintem az M390. Hangpróbát javasolok, ahogy nekem is a srácok.

Szerk.: Nekem ez tűnik kényelmesnek, a bársony pamacsaival: [link]

Unboxing :) [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#23077) schawo válasza vodkaboy22 (#23052) üzenetére


schawo
titán

Én egy jó pár Sextettet és DF-et és Studiót szervizeltem,és egyikben sem láttam semmilyen rézkábelt. A bejövő rézdrót egyszerűen rá van forrasztva az acélpánt szemére.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23078) .DLL válasza Gzula[HUN] (#23076) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem a 390 ilyen circum-supra volt, ugyan a párna a fülem körül volt, mégis a fejkagylók alja a fülement feküdt, borzasztó volt :D nem jó mindenkinek a fejére. Ugyan ez volt a bajom az 1000-es Pio-val is, így egyik sem zárt rendesen. :(

Unboxing :) [link]
Látszik, hogy nem először csinálja, nagyon rutinos. :C

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23079) vodkaboy22 válasza schawo (#23077) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nálam nem így volt én most balanced kábelezés újra :Y biztos vagyok benne

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23080) schawo válasza vodkaboy22 (#23079) üzenetére


schawo
titán

Akkor az egy speckó darab :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23081) schawo válasza schawo (#23080) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23082) Meridius11 válasza .DLL (#23078) üzenetére


Meridius11
aktív tag

Én sodort papírzsepit raktam körbe a fülpárna alá, így ugyanolyan kényelmes lett, mint az M290. Először én is frászt kaptam, hogy hogy lehet ennyire kényelmetlen az olcsóbb kistesóhoz képest :D

[ Szerkesztve ]

(#23083) #71562240 válasza schawo (#23077) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ez undorító! :Y

(#23084) .DLL válasza #71562240 (#23083) üzenetére


.DLL
veterán

Oszt' mégis milyen jó meg jól bevált a fejpánt. :D

Szerintem jobb, mintha cérna vékonyságú szalagkábelen menne.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23085) schawo válasza schawo (#23081) üzenetére


schawo
titán

Volt olyan darabom is, amin le volt törve a két pántot összefogó műanyag darabka, ott teljesen jól lehetett látni, hogy az acélhuzal van meghajtva, az adja a két kis végződést.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23086) .DLL válasza schawo (#23085) üzenetére


.DLL
veterán

Minden esetre elképzelhető, hogy réz bevonatú, mint az antennakábelek vezető ere, az acélt amúgy se nagyon lehet forrasztani, csak valamilyen savval megtunkolva, azt meg nem szeretik alkalmazni több okból sem.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23087) schawo válasza .DLL (#23086) üzenetére


schawo
titán

Bevonata nem réz, az biztos. Kívül gyönyörű, csillogó acélhuzallal találkozik az ember :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23088) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Azt meg tudja valaki mondani, hogy mi a különbség ez a két fejes között (az árán kívül..)? Egyik és a másik. :R

(#23089) GML válasza pepe091 (#23088) üzenetére


GML
őstag

Az érzékenysége. 99 vs 121dB

(#23090) Exodius


Exodius
őstag

Ti srácok! Ha állítólag 16.000 Hz-ig hallunk akkor minek ilyen nagy a fejhallgatók frekvencia tartománya? Minél magasabb, annál finomabbnak érezzük? :O

(#23091) Bodz válasza Meridius11 (#23070) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Jaja, elég nagy, és kényelmes is. Hangzásban szvsz előrelépés, én jobban kedvelem, de persze majd úgyis a te füled dönti el. :)

[ Szerkesztve ]

(#23092) .DLL válasza Exodius (#23090) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem 20kHz-ig hallunk, én legalább is még meghallom, próbálok is vigyázni a hallásomra, moziban pl. füldugó, különben kibírhatatlan, de ugyan így ha körfűrész vagy flex van a kezemben, de az eszközök hangerőtartományának is általában az alját használom (nem direkt kímélésből, hanem egyszerűen annyi elég és pont jó). 16kHz majd a korral lesz a plafon.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23093) b5


b5
újonc

Sziasztok!

Fejhallgatót akarok vásárolni, ebben kérném a segítségeteket, tanácsaitokat.
Eddig még komolyabb fejhallgatóm nem volt, talán a tanácsaitok alapján a közeljövőben megveszem majd az elsőt, de azért az alsóbb árkategóriák is érdekelnek.

Számomra az ár/érték arány a legfontosabb, így árban kissé rugalmas vagyok
az alsóbb árkategóriák is érdekelnek egészen a komolyabb szintű belépő modellekig

Elvárásaim:
- otthoni használat (PC)
- zenehallgatásra és filmnézésre
- Circumaural
- zárt

Karakterisztikára egyelőre nincs elképzelésem, ebben is várom a tanácsaitokat, véleményeteket.
Vegyes a zenei ízlésem, de elsősorban komolyzenét akarok vele hallgatni.

A kényelmes viselet alapfeltétel, minden egyéb plusz pont: több eszközön való használhatóság, időtállóság, javíthatóság, minőségi anyagok stb.

(#23094) Dorien válasza b5 (#23093) üzenetére


Dorien
veterán

Tipp: Takstar Pro 80
Ennél olcsóbban Invotone HD 2000, Superlux 662F, 660
Egy normális hangkártya vagy DAC/AMP nem árt hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#23095) Ati1979 válasza Dorien (#23094) üzenetére


Ati1979
veterán

Komolyzenéhez inkább valami beyer. Bár azok drágábbak, meg kell hozzá dac + amp ahogy te is írod.
Tehát kérdés az, hogy pontosan mi a kerete...

(#23096) Exodius válasza .DLL (#23092) üzenetére


Exodius
őstag

20.000 Hz tényleg. Bocs. De akkor miért is ilyen nagy a frekijük? :O :)

(#23097) schawo válasza Exodius (#23096) üzenetére


schawo
titán

Mert a számokat baromsággenerátorral gyártják. Semmilyen mérés nem igazolja az adatokat. Sosem kell vele törődni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23098) szakibá... válasza Exodius (#23096) üzenetére


szakibá...
senior tag

Hogy 16 vagy 20 ezer, majdnem mindegy. Azért jó, ha minél nagyobb az átviteli sáv, hogy a hallható tartományban rendben legyen minden.

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#23099) Dorien válasza Ati1979 (#23095) üzenetére


Dorien
veterán

Belépőszinten zárt circum Beyer?
A DT770 Pro már 40k környékén van, az inkább középkategória.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#23100) contaxg válasza Dorien (#23099) üzenetére


contaxg
veterán

Nekem a T70 a középkategória
DT770 Pro komolyzenéhez? Szokatlan megoldás lenne...

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.