Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) R@ZEL


R@ZEL
csendes tag

Kövi két lehetséges fejes úgy látszik DT 770/990 vagy hd558, használtat nem veszek. Ki lehet ezeket próbálni valahol?

(#24702) gelbelex válasza Cosmograph (#24699) üzenetére


gelbelex
őstag

(Kétféle Momentum van, On Ear, és egy nagyobb.)
Az Árkád MM-ban nemrég volt kirakva nagy Momentum.

Én nem vásárolnék meghallgatás nélkül. :N (Az utazás szabadidejét meg elütném olvasással.)

(#24703) .DLL válasza Cosmograph (#24697) üzenetére


.DLL
veterán

No, akkor AKG K540, jó ütős mélye van, és felette is tiszta, populárisabb V karakterűnek tűnt, viszont mellette elismerő bólintásokat kapott a találkozón a moddolt Superlux HD681-em is ami csak 7e Ft volt, és szerintem is meglehetősen tiszta lett, egyenletes, de nem fogy el az alja úgy mint a legtöbb fejesnek, néha meglep mik előjönnek belőle, de ha nincs szükség a mélyre akkor háttérbe vonul, nem színez át mindent, nem sötét hangzású.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#24704) Cosmograph válasza .DLL (#24703) üzenetére


Cosmograph
tag

Na most aztán feladtátok a leckét...
Lehet beugrok a MM-ba meghallgatni pár fajhallgatót hátha sikerül dűlőre jutni :)

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta." Albert Einstein

(#24705) Ati1979 válasza gelbelex (#24702) üzenetére


Ati1979
veterán

Az on ear említésre se méltó annyira szar...
Akkor már sokkal inkább amperior. Vagy esetleg dt1350. Elég korrekt fejes az is...

(#24704) Cosmograph

Az M50 meg túlzottan mélytúlsúlyos.

Szerintem beyer fejeseket hallgass elsősorban! :)
Vagy ha sok mélyet akarsz akkor denont. MM-be biztos van

(#24706) Bargyu válasza Cosmograph (#24704) üzenetére


Bargyu
tag

Én eladnám a régi szettemet, Sennheiser HD600, A-osztályú 96db érzékenységű erősítő Firer Tibor egyedi gyártmánya és egy jó vastag tábkábel. Együtt elég jó párost alkotnak.

(#24707) #71562240 válasza Gzula[HUN] (#24698) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem tudom, milyen igénybevételnek akarod kitenni, de ha normál használathoz képest hasonlítjuk, akkor elég korrekt, tartós anyagokból és konstrukcióból van, főleg az árához viszonyítva, hozzávéve a kényelmességét.

Én azért csak, csak mindig megjegyzem vele kapcsolatban, hogy az árához képest kirívóan kellemesen, hallgathatósan, finoman, szépen szól, de mélyei azok nincsenek, 100Hz alatt igencsak lehervad - hja, úgy "könnyű", szoktam mondani.

(#24708) vodkaboy22 válasza Gzula[HUN] (#24698) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nekem van egy 2.5 éve. Az elmúlt más évben főleg a 8 éves öcsém használata. Anyagminőség és strapabíróság tekintetében így nagyon is korrekt azt kell mondjam! Hangra is jó csak kicsit vékony alul felül.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#24709) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Köszönöm a válaszokat. Normál használat lenne, nevem napjára (ápr.12) lepném meg magam vele, egy Pio M290 mellé venném. Kipróbálni nem tudok semmit, itt Kalocsán lófasz nincs füles terén. Nekem a Pio hangzás bejött (3-4 éve van meg az M290), de ezt már unom foltozgatni.

Nem vagyok egy basszus fan, de gitár metál :) lenne hallgatva vele. (Meg egy kis punk.)

Csak attól félek, hogy ennek is az "automata" fejpántja megmacskásodik, mint az M290-en. Bár az legyen a legnagyobb baj. Ne törjön, az a lényeg.

Szerintem nagyon nem fogok mellé nyúlni. Sennheiser 202-eset sikerült hallgatnom a napokban, nekem nagyon tompa volt a hangzása, túl sok volt már nekem a mély. Nagyon más összehasonlítási alapom nincs, csak olcsóbb "Filipszekkel" esetleg.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#24710) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

(Lejárt a limit idő)

Szóval a Pio és az audio-technica ath-tad400 között vaciláltam (fő szempont a kényelem, és ne legyen műbőr a fülem körül), de korábban a Pio-ra beszéltetek itt rá. Egyedül az anyag minőség aggasztott, mert az M290, hááát, fogalmazzunk úgy, hogy jobb minőségben is készülhetett volna. Persze-persze mit vár az ember ennyi pénzért (talán még 5-6ezer körül vettem), de amit még az előtt vettem valami gagyi Phillipset X@ré H@gyé, még mindig jobban bírja, nem tört szét stb.

Szóval ha már kiadok 20-25ezret egy fülesre, azt két év múlva nem akarom ragasztgatni, ha már vigyázok rá.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#24711) .DLL válasza Gzula[HUN] (#24710) üzenetére


.DLL
veterán

Érzésre sok fém van benne, ez már jó jel; hogy a csuklók belül milyenek, nem tudom, de szerintem nincs olyan veszélyeztetett gyenge pontja, mint az M290-nek.
Hangzásban annak majdhogynem ellentéte; annak egész kellemes mélyei vannak, de felül, (másodjára meghallgatva) elég tompának találtam. Az A1000-ben kevesebb a mély, de ha jól illeszkedik a fejedre a fülpárnája, akkor azért az is érezhetőbb lesz. Fülpárna csere egy vastagabbra érdekes dolgokat hozhatna e téren. A többi tartomány viszont nagyon szép, tiszta levegős és zenei az árához képest.

(P.H.)

(#24712) asdf74


asdf74
tag

Sziasztok! Ne kövezzetek meg de nincs időm visszaolvasgatni, hálás lennek ha ajánlanátok egy jó fejhallgatót 10-15 ezer környékén. A lényeg hogy iphone-hoz lenne, legalább 1.20-as zsinórral, és csak rap zenére azaz jó lenne a sok basszus. Köszi előre is!! Ui: jó lenne ha lenne a muzix.
hu Vebárzházban, onnan már rendeltem nagy megelégedéssel.

(#24713) Dorien válasza asdf74 (#24712) üzenetére


Dorien
veterán

Pár tipp:

Invotone HD2000
Superlux HD661
Beyerdynamic DT 235
Creative Aurvana Live!
Maxell Retro DJ

Muzix.hu - ahogy nézem itt csak TDK termékek vannak, kb. egy fejhallgatót sem hallottam tőlük...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24714) asdf74 válasza Dorien (#24713) üzenetére


asdf74
tag

Upsz! Azt nem is néztem. Köszönöm lecsekkolom ezeket!

(#24716) ttower


ttower
aktív tag

Ha valakit érdekel elég sok fejhallgató kedvezményekkel (főleg kiállítási darabok): http://www.cyberport.de/tv-audio/vorfuehr--gebrauchtware/hifi/liste.html

Hazaszállításban segíteni tudok (Németország).

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#24717) gelbelex válasza .DLL (#24711) üzenetére


gelbelex
őstag

A Pólus MM-ban volt nemrég kitéve A1000.

Igen, elég kemény szövetpárnái vannak, furcsa is annak fényében, hogy nem egy basshead fejes. Lehet, hogy puhább párnával több mélye lenne.
Egyetértek, szép hangja van az árához képest.

(#24718) hoppy


hoppy
csendes tag

Szétolvastam a fórumot, de nem tudok dönteni, segíthetnének ;) Szempontok:
- egész nap kényelmes, cirkumaurális, szemüveggel hordható,
- lehetőleg zárt vagy jól szigetelő,
- főleg komolyzenére/halkabb ambientekre,
- forrás mobil/laptop.
Ebben az árkategóriában a Superlux HD-661, Shure SRH 240 vagy Beyerdynamic DTX 710 között vaccilálok (bár utóbbi félnyitott, nem tudom, hogy szigetel).

(#24719) juhiimi


juhiimi
aktív tag

Milyen modrol szoktatok amugy beszelni a superlux magasaira?

(#24720) Dorien válasza juhiimi (#24719) üzenetére


Dorien
veterán

[link]

[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24721) Boldika11


Boldika11
csendes tag

Helló!

Fejhallgatót szeretnék vásárolni lehetőleg még 30.000 Ft alatt. Igazából filmnézéshez, zenehallgatáshoz (otthon/utcán) lenne. Nem vagyok otthon a témában, de ismerős 2 fejhallgatót is mondott már: JBL j88 és Soul sl150 pro hd.
Mindenféle javaslatot várok!
Előre is köszönöm!

(#24722) Dorien válasza Boldika11 (#24721) üzenetére


Dorien
veterán

Én a JBL-t nem venném, 10k körüli fejesek is jobban szólnak annál. Meg állítólag törik is gyorsan a konstrukció, hiába szép...

Tipp:
Takstar Pro-80 és klónjai (Gemini HSR 1000, LD Systems 800)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24723) .DLL válasza Boldika11 (#24721) üzenetére


.DLL
veterán

Superlux HD681 Evo
Takstar Pro 80 és más nevű változatai
AKG K540

(P.H.)

(#24724) Yodamest


Yodamest
addikt

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy van egy Razer Electra fejhallgatóm és elgondolkoztam, hogy fejlesztek egy
Razer Tiamat 2.2-re, ha valóban jobb hangzásilag. Kipróbálni sajnos nem tudom, tesztet sem találni ami összevetné a kettőt, ezért aki már használta mind2 fülest, az pls írjon egy rövid választ, hogy érdemes-e váltani Tiamatra.
Minden terület érdekel, szóval zene, játék egyaránt. Tudom, hogy a Tiamatban több a bass, mindenhol ódákat zengenek róla, milyen ütős a mélye, de a hangminőség, az ami engem érdekelne, hogy az extra mélyen kívül bármi másban jobb-e?

Üdv, Yoda

(#24725) fattyu válasza Yodamest (#24724) üzenetére


fattyu
veterán

Kedves leendő fejhallgató tulajdonos.

Ott felül... elolvas.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24726) #71562240 válasza Boldika11 (#24721) üzenetére


#71562240
törölt tag

Doriennel ellentétben én is venném a J88-at is, de lennének jobb alternatívák is, ha ismernénk az eddig ismertetetteknél is fontosabb szempontjaidat is. Is.

(#24727) Boldika11 válasza #71562240 (#24726) üzenetére


Boldika11
csendes tag

Nem vagyok otthon a témában. Tudnál segíteni egy kicsit, hogy mikre érdemes odafigyelni?

(#24728) juhiimi válasza Dorien (#24720) üzenetére


juhiimi
aktív tag

Jah,hogy errol,ezt mar lattam de belekezdeni nem merek :P

(#24729) PofaJenö


PofaJenö
senior tag

Tiszta Retro Dj [link] :)

Lumia 820 --> Huawei P9 lite --> Samsung Galaxy S 9 --> Sony Xperia 5II --> Samsung Galaxy S 10e. --> Samsung Galaxy S 22.

(#24730) RetepNyaraB válasza Boldika11 (#24727) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A temaosszefoglalo elolvasasara erdemes eloszor is figyelni...
Azutan felokosodva leirod a kihagyott kriteriumokat es mi mondunk hulyesegeket.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#24731) MC Pite


MC Pite
veterán

Befutott a 681EVO, gyorsan összehasonlítottam a Technicshez, meg a nemrég érkezett 242HD-hez.

Azt hogy miért mellékelik a műbőr párnát is, nem is értem :). Felépítés ok, a kábel toldás elég masszív, a párnák méretre pont elegek (nekem majdnem kicsi, páromnak simán jó), pánt okés.
A hangja... populáris. Végre nincs a korábban általam hallgatottakhoz haosnló magas kiemelése, a mély kiemelése határozott, de nem zavaró. Sok számnak/stílusnak még jól is áll - igaz, néha engem már nyomaszt a mennyisége, de keveseket fog zavarni.
Még csak ma jött meg, pár nap múlva meglátjuk milyen, de elsőre úgy tűnik megérte az árát :) .

A 242HD meg kb olyan amilyennek vártam, szerencsére - idáig ez van legközelebb az ízlésemhez. Vezetékből el tudtam volna képzelni jobbat/cserélhetőt, párna elég nagy (marha nagy), és ugyan még ez is bejáratás alatt van, de részletes, korrekt a tere, és különösebben semmije se hiányzik elsőre, naturálisnak mondanám leginkább.
Viszont így (többiekhez képest) most jobban kijön hogy pótolni kellene az RP-F500 szivacsát - esztétikailag nem zavart, és a bő 10K környéki emelésen sokat nem javít, de azért nem lenne rossz... Csak nem tudom mit rakjak oda. :F

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#24732) #71562240 válasza Boldika11 (#24727) üzenetére


#71562240
törölt tag

Lásd RetepNyaraB válaszát, megkomolyítva azzal, hogy néha okosakat is tudunk mondani okos kérdésre.

(#24733) Dorien válasza PofaJenö (#24729) üzenetére


Dorien
veterán

Van belőle vagy 8-10 féle... elég jól sikerült darab.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24734) tomrRRR


tomrRRR
senior tag

Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy Razer Tiamat 7.1 vagy inkább egy legújabb Beats Studiot 2.0 vegyek ? Max keret 60 ezer FT. Személyes tapasztalatok, ötletek, mit vásároljak?

The easy day was yesterday!

(#24735) matyi94 válasza tomrRRR (#24734) üzenetére


matyi94
senior tag

Inkább felejtsd el mind a kettőt. 60.000 Ft-ért már normális fejhallgatókat lehet venni Ha elolvasod a témaösszefoglalót, talán segíteni is tudunk. Áruld el, mire használnád, milyen kialakításút szeretnél. Ennyiből a fejhallgató mellé még egy usb dac-erősítő is befér és akkor teljes lehet az örömöd.
Vissza kellene írni a címbe a témaösszefoglaló elolvasását.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#24736) tomrRRR válasza matyi94 (#24735) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Leginkább studioba, zene hallgatásra kellene.

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#24737) fattyu válasza tomrRRR (#24736) üzenetére


fattyu
veterán

ha elolvasod a témaösszefoglalót................

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24738) tomrRRR válasza fattyu (#24737) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Igen megvan köszi a segítséget.

The easy day was yesterday!

(#24739) fattyu


fattyu
veterán

Imádom

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24740) matyi94 válasza tomrRRR (#24736) üzenetére


matyi94
senior tag

Akkor ebayről 45-55 között simán találsz Audio Technika ad900x-et vagy bátran ajánlom a Grado sr325is-t, Beyer dt990-et és 880-at. Zártak közül: Shure srh-940, Audio Technika a900x, Beyer dt770 limited edition, dt 1350

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#24741) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Van egy HD 681 EVO-m és kéne egy plusz kábel, mert nem akarom mindig ki be húzgálni a gépből.

Hol érdemes ilyet venni, és milyen fajtát?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#24742) tomrRRR válasza matyi94 (#24740) üzenetére


tomrRRR
senior tag

Amiket írtál azokat nem ismerem max ezt: Audio Technika.

Beats-et vagy Sennheiser nézek most ezek nagyon mennek a piacon ahogy látom. Nem hiába az egyik legeladottabb márka a Beats by Dr.Dre de még nézelődök, köszi a segítséget.

The easy day was yesterday!

(#24743) fattyu válasza tomrRRR (#24742) üzenetére


fattyu
veterán

Nem hiába az egyik legeladottabb márka a Beats by Dr.Dre

10 milliárd légy nem tévedhet.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24744) tomrRRR válasza fattyu (#24743) üzenetére


tomrRRR
senior tag

10 milliárd légy ? miiiiiii????

https://www.youtube.com/watch?v=6tL-xuefFqs
Kiváncsi lennék a Beyer, vagy az Audio Technica hogyan teljesíteni egy törésteszten.

The easy day was yesterday!

(#24745) fattyu válasza tomrRRR (#24744) üzenetére


fattyu
veterán

én hallgatom... :W :W vegyél bíccet. viszlát

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24746) tomrRRR válasza fattyu (#24745) üzenetére


tomrRRR
senior tag

kapod :))

[ Szerkesztve ]

The easy day was yesterday!

(#24747) vzsryl válasza tomrRRR (#24744) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha nem hallgatsz úgysem a topiklakók javaslataira, akkor minek kérdezel, és miért hergeled őket tovább a szakértelmet teljességgel nélkülöző hozzászólásaiddal? Mindenképp moderációt akarsz látni a topikban? Vagy nem értem a szándékod. A "lelkes újonc" rangod nem lehet túl nagy kifogás, hisz már lassan 5 éve regisztráltál. Csak van némi rálátásod a fóruméletre.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#24748) .DLL válasza tomrRRR (#24744) üzenetére


.DLL
veterán

Egy Beyer az bírja, németesen egyszerű konstrukció, fém és vastag műanyag. :U

(P.H.)

(#24749) Dave™ válasza tomrRRR (#24742) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ez egy divatmárka, ennek megfelelő kvalitásokkal. Pocsék hang, és mivel mindenhol ezt nyomják, ezért sokan veszik. A hangja meg sem közelíti a konkurenciáét, tehát ha valóban professzionális munkára kell, akkor inkább valami olyan gyártótól válassz, aki már akkor is fejhallgatókat tervezett, amikor dr. Dre még csak az ovi szavalóversenyén rappelte a kiskarácsonyt... Ezek pedig: AKG, Sennheiser, Beyerdynamic, audio-technica. Mind a négy komoly stúdiós múlttal rendelkezik, ez a Beatsről nem mondható el... talán ennyi elég is lesz a sokan veszikre...

(#24750) .DLL válasza Dave™ (#24749) üzenetére


.DLL
veterán

"amikor dr. Dre még csak az ovi szavalóversenyén rappelte a kiskarácsonyt"

:C

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.