Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23951) RetepNyaraB válasza matyi94 (#23950) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Vegyetek egy üveg tequilat es nem zavar, hogy recseg ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#23952) schawo válasza vzsryl (#23948) üzenetére


schawo
titán

Az legyen egy füles legnagyobb baja, hogy két egymáson súrlódó anyag recseg benne. Ez legalább azt jelenti, hogy van rendes mechanikája, és jó az illeszkedése illeszkedése.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23953) GML válasza matyi94 (#23950) üzenetére


GML
őstag

Nekem a Q701 nem recseg. :D

(#23954) vzsryl válasza schawo (#23952) üzenetére


vzsryl
nagyúr

D1100-am is recsegett. Mára már rommá van törve a kis hangszórótartó pántja. Nekem ne recsegjen egy jó minőségű fejhallgató. De mindenkinek más az ízlése. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#23955) schawo válasza vzsryl (#23954) üzenetére


schawo
titán

A recsegés és a törés között nincs ok okozati összefüggés. Vannak régi, több évtizedes füleseim, amik recsegnek :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23956) vzsryl válasza schawo (#23955) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nálam volt. Recsegett a pántocska, majd hamar el is törött. Kb. olyan erős anyagból van, mint a Nógrádi Ropogós sós pálcika...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#23957) diósbejgli válasza schawo (#23952) üzenetére


diósbejgli
újonc

Ugye ez csak vicc.
Egyszerűen használhatalan így a fejhallgató.

(#23958) akela91 válasza diósbejgli (#23957) üzenetére


akela91
addikt

Szigszalagozd körbe hangszigetelés gyanánt :D

de tényleg, sajnos ez van...

[ Szerkesztve ]

(#23959) schawo válasza diósbejgli (#23957) üzenetére


schawo
titán

használhatalan :F

Azért ez nem kicsit erős:D Van legalább 5 recsegős fülesem, de egyszer se jutott róluk eszembe, hogy használhatatlan.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23960) schawo válasza schawo (#23959) üzenetére


schawo
titán

Ha a füles membránjn recseg, az más kérdés, azt tényleg használhatatlan, de ha a pántnál nyekken egyet-egyet, akkor az a leglényegtelenebb hiba. Fejhallgatóval nem ugrál az ember :)

A te esetedre viszatérve, ágyban nem ilyen böszme fülest használnék, hanem inkább fülbedugóst.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23961) Imifej


Imifej
senior tag

Na végre! Megérkeztek Kecskemétre az Audio-Technica fejhallgatók, és nem tudom milyen fejes erősítők. Holnap megyek hallgatózni. Viszem a Fiio E10-t is, hogy halljam a különbséget, amiről írtok. Majd beszámolok róla, hogy mit sikerült vennem.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#23962) okezsoke válasza okezsoke (#23890) üzenetére


okezsoke
tag

Az Árkádia hangszer pozitívan reagált a a csere igényemre, ami nagy plusz pont nekik. :D

Már csak azt nem tudom eldönteni mire cseréljem.
Addig oké, hogy 681, de a B nekem a 662-ből túl basszusos.
Általános célokra (zene, játék esetleg film) mit ajánlotok inkább, a simát, vagy az F-et?

(#23963) .DLL válasza okezsoke (#23962) üzenetére


.DLL
veterán

Én a simát, nekem az F már túl éles volt. Ha nem zavar a kiemelt csörgő magas a sima akkor is kiegyensúlyozottabb (nekem). Jó, hogy a mély alja nem bukik be, de nincs is felfújva 100Hz környékén, így nem kopogós, nem rámászós a mélye. Kicsit laza, de lehet tuningolni (driver nyílásaival)(a magasakat pedig RLC szűrővel, ez is hasznos) És valamiért olcsóbb is mint a többi, 6900 pénzt megér mint a huzat.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23964) Kovgib


Kovgib
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném!
Nagyon gyorsan elfárad a fülem, ha fej vagy fülhallgatóval hallgatok zenét vagy felolvasó programot.

Egy olyan fej vagy fül hallgatót keresek, ami nagyon jól kizárja környezeti zajokat, nagyon halkan is tisztán szól. A következőkre használnám: speakbord (szöveg felolvasó program), skype és viber beszélgetés, és még klasszikus zene dell latitude 4300, vagy asus alaplap integrált hang kártya B85M-G .

20-30 ezer forintot költenék rá, és magyar netes boltból szeretném beszerezni.

Köszi minden segítséget!

(#23965) Argh!


Argh!
aktív tag

Üdv.

Van egy Ozone Strato EVO 5.1 fejesem. Olyan hibajelenség van hogy 5.1es modban nem müködik a mikrofon. Nemrég volt gépcsere, elötte jó volt.
Ha például skype vagy ts-en használom a mikrofont akkor nincs hang a gépen és ha inditok mellette filmet vagy zenét az lefagy.
Ha megy valami film és úgy akarom ts-t használni akkor meg nincs mikrofon. Játéknál ugyanez, vagy hangom nincs vagy mikrofon.
4.0 beállitásnál müködik rendesen, nem tudok rájönni 5.1 ben miért nem.
Bármilyen ötlet jöhet. :)

(#23966) #16820480 válasza Argh! (#23965) üzenetére


#16820480
törölt tag

Első ötletnek: az Ozone fejhallgtók nem kompatibilisek ezzel a topikkal, érdemes megpróbálkozni ezzel inkább.

(#23967) sepsi0 válasza Kovgib (#23964) üzenetére


sepsi0
őstag

Sennheiser PXC 350 ez aktív zajszűrős, nekem is van ilyen és nagyon jól teljesít, igaz kell hozzá 2db aaa elem. Uj ár nem tudom mennyi, pont tegnap nézegettem menyi az ár és itt van outletes....

(#23968) Zoli133 válasza sepsi0 (#23967) üzenetére


Zoli133
őstag

Az aktív zajszűrőstől csak jobban fárad a füle. Mivel az esetek 90%ban van alapzajuk. Ráadásul csak monoton zajok esetén jó..

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#23969) SsPL711 válasza diósbejgli (#23944) üzenetére


SsPL711
őstag

Fújd be WD40-el a vagy valami szilikon spray-vel a forgáspontokat, vagy ahol összeérnek a részegységek.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23970) matyi94 válasza SsPL711 (#23969) üzenetére


matyi94
senior tag

Ne! Muanyagrol beszelunk es nem femrol. A wd40-et mindenkepp kerulnem. A szilikon olajjal tehetsz egy probat, de szerintem a spray sem jo, mert egy ido utan beszarad. Szerintem egyebkent nem a forgaspontnal recseg, hanem maga a muanyag. Bar az enyem annyira nem veszes, de lehet egyedi eset vagyok.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#23971) SsPL711 válasza matyi94 (#23970) üzenetére


SsPL711
őstag

Forgáspontja nem fém?
Én WD40 szilikon spray-re gondoltam.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23972) matyi94 válasza SsPL711 (#23971) üzenetére


matyi94
senior tag

Fem a forgaspont, de az enyemben annak semmi hangja, ellenben ha egy kicsit csavarodik a fejpant vagy hajlik, az recseg.

Legyen szép napod!

(#23973) .DLL válasza SsPL711 (#23971) üzenetére


.DLL
veterán

de nyilván befolyik műanyag részekhez is az meg nem annyira kedveli. És pont, hogy a WD-40 szeret kiszáradni, elpárolog a felületről valami anyag, ami pedig ott marad az már koránt sem olyan jó kenőanyag, tapadósabb és a port is gyűjti.

A szilikon szpré nem bánja a műanyagot, de mivel nagyon laza, filmszerű és azért az is párolog, azzal is újra kell kezelni idő után.

Én pl. szigszalagot nem kívülről tekernék rá, mert az bleh! hanem szétszedni a pántot és a két csikorgó alkatrész közé tennék szigszalagot, plusz ahova nem lehet oda egy kis szilikon olaj csepp.

(P.H.)

(#23974) okezsoke válasza .DLL (#23963) üzenetére


okezsoke
tag

Mondjuk most olvasom, hogy a B az balanced, és nem bass...
Tehát a sima mélyebbre megy.
Vagy ne mindegyiknél? :U

(#23975) .DLL válasza okezsoke (#23974) üzenetére


.DLL
veterán

Mélyebbre lemegy, de nem emel ki a szokásos 100Hz környékén ahol a "basszusos" fejesek meg szokták nyomni a tartományt.

Én hallottam mindkettőt, a sima világosabb hangú szerintem. Neked is azt tudom javasolni, hogy hallgasd meg előtte őket vagy az Árkádiában vagy a Hangbarlangban.

(P.H.)

(#23976) okezsoke válasza .DLL (#23975) üzenetére


okezsoke
tag

Az Árkádiában nem volt sajnos hallgatási lehetőség. Ezért csak otthon derült ki számomra, hogy a 662 jobban szorít.
Valamelyik másik nyitottat tudtam csak kipróbálni, illetve egy on ear zárt verziót. Amit nagyon ajánlott a srác. Tényleg minőségibb hatást keltett, cserélhető kábel stb, viszont az is nagyon nyomott.

Viszont gondolkozom egy fizik féle 681 EVO rendelésen, ami ki tudja mikor lesz.
A mellé viszont feleslegesnek érzek egy másik 681-et, akkor inkább legyen egy zárt meg egy nyitott fülesem...
Csak hogy behozzak még egy faktort. :D

(#23977) okezsoke válasza okezsoke (#23976) üzenetére


okezsoke
tag

Illetve most szóltak a boltból, hogy nyitottban 681B és HD330 van raktáron.
Előbbit kerülném.
Mi a vélemény a HD330-ról a 681 ellenében?

(#23978) sepsi0 válasza Zoli133 (#23968) üzenetére


sepsi0
őstag

Mostanában 4-6 óra Bf3 ment rajta folyamatosan csak néhány kisebb szünetre vettem le. Cigi, folyadék utánpótlás, ...
Én nem vettem észre az általad említett alapzajt. Nem fáradt a fülem, igaz inkább fájt a végére mert sok volt a robbanás. Kikapcsolt zajszürővel is elég jól kizárja a külső hangokat, egyetlen gond az izzadás. Én is inkább maradok a HD 600 nál. Asszony használja amúgy és ő sem panaszkodott alapzajra. Ha bekapcsolod a zajszűrőt inkább olyan mintha felerősítené, teltebbé tenné a hangokat.
Én nem bántam meg, hogy megvettem anno.....

[ Szerkesztve ]

(#23979) altntv


altntv
csendes tag

mik a jó összecsukható fejhallgatók mostanában? pár hete találtam egy zsírt, de nem találom :S
olyan 20k-ig
tudtok ajánlani párat?

(#23980) #36583936


#36583936
törölt tag

Sziasztok! Ma rendeltem egy AKG K619 Fejhallgatót. Van valakinek tapasztalata hogy milyen a hangzása egy sennheiserhez képest? Iphonehoz is meg asztali géphez is használnám. előtte Sennheiser mm60 fejhallgatóm volt de az tönkrement.

(#23981) korpicschess válasza #36583936 (#23980) üzenetére


korpicschess
veterán

Minek kérdezed, ha már megvetted? Miért nem előtte?:U

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#23982) vzsryl válasza #36583936 (#23980) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szia!

Olyan, mint egy Sennheiser, csak teljesen más.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#23983) .DLL válasza okezsoke (#23976) üzenetére


.DLL
veterán

Azt is hallgasd meg előtte, elvileg van próbadarab.
A karakterisztikája leginkább a 681B-re hasonlít az éles magaskiemelés nélkül, de elvileg a mély is megfogottabb lett, mindenesetre eléggé kiemelős, nézz rá a grafikonjára és persze hallgasd meg. ;)

De nyitottban ajánlható még a Takstar HI-2050 is ebben az árkategóriában!

(P.H.)

(#23984) okezsoke válasza .DLL (#23983) üzenetére


okezsoke
tag

Köszi az infót. Akkor mély tekintetében ott sem vagyok beljebb.
Bár tegnap már egész megbarátkoztam ezzel a 662B-vel is.
És még a fuvolaversenyek is egész jól szólnak. :)

Takstar viszont nincs náluk, gondolom, tehát cserébe nem tudok hozzájutni.

(#23985) schawo válasza vzsryl (#23982) üzenetére


schawo
titán

:K

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23986) Imifej


Imifej
senior tag

Ma megvettem az ATH-A700X fejest. Egy jó óráig nyüstöltem a boltban egy Pro-ject head box DS-ről. Vittem magammal a Fiio E10-et, de nem mertem elővenni. Jól tettem. Csak itthon próbáltam ki, reméltem, nem lesz akkora a különbség, hogy be kelljen ruháznom a későbbiek folyamán újra egy erősítőre. Hát sajnos be kell látnom, hogy a kis Fiio egy rakás....... Iszonyat ahogy szól ezzel a fejessel. Nem vagyok egy vájt fülű, (vagy mégis?) de elment a kedvem a zenehallgatástól. Igazából a Pro-ject sem nyújtotta azt amit vártam, de most már visszasírom. Állhatok neki gyűjtögetni újra, de hogy mire gőzöm sincs. Csak USB-s DAC jó, de valami elérhetőbb árú. Kérlek titeket, ajánljatok nekem valami megfizethető DAC-ot.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#23987) .DLL válasza Imifej (#23986) üzenetére


.DLL
veterán

Grat a jó fejeshez, ez már nem gyerekjáték kategória. Erre tessék, itt választ kapsz kívánságaidra. ;)

(P.H.)

(#23988) Imifej válasza .DLL (#23987) üzenetére


Imifej
senior tag

Köszi. Ok.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#23989) Dave™ válasza Imifej (#23986) üzenetére


Dave™
nagyúr

"Igazából a Pro-ject sem nyújtotta azt amit vártam"

Mit vártál? Illetve miért gondolod, hogy az erősítő nem nyújtotta azt, amit szeretnél? Hallottad másról is az A700X-et? Csak mert az még mindig a középkategória alja, és lehet Te számítasz többre/másra (pl. az európai ára miatt, ami eléggé félre tud vinni). A Fiio viszont tényleg ennyit (se) tud, sajnos.

(#23990) Imifej válasza Dave™ (#23989) üzenetére


Imifej
senior tag

Lehet, hogy igazad van, de nem akarok egy öngerjesztő folyamatba kerülni, itt megállnék ha lehet, és ehhez kellene egy elfogadható árú DAC. Majd megbékélek azzal, amim van. Nehéz lesz!

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#23991) Dave™ válasza Imifej (#23990) üzenetére


Dave™
nagyúr

Értem. Sok sikert hozzá (mármint az öngerjesztő folyamat elkerüléséhez), nekem 12 fejhallgató után sikerült leszoknom róla, Te legyél ügyesebb :)

(#23992) korpicschess válasza Imifej (#23990) üzenetére


korpicschess
veterán

Mi volt a fő gond? Én nagyon szívesen meghallgatnám az A700/900X-et, hogy hogy szól az én AD900X-emhez képest, bár gyanítom az én ízlésemnek nem jönne be..
Már várom, hogy megjöjjön az A900, mennyiben más, mint az X.:)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#23993) contaxg


contaxg
veterán

Kéken villog a jobb fülem és nem akadok bele a vezetékbe.
Nem is olyan rossz ez...

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#23994) Bodz válasza contaxg (#23993) üzenetére


Bodz
Topikgazda

(#23995) contaxg válasza Bodz (#23994) üzenetére


contaxg
veterán

Thanks to my listening device, I hear someone play on a well tempered clavier

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#23996) Robi BALBOA válasza contaxg (#23993) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Csak nem egy értelmes BT fejes? :))
Nekem is nagyon tetszett(szik) ez a Parrot ZIK nevű csoda, de sajnos nem volt alkalmam kipróbálni és nem akartam kockáztatni igy végül ügye lett az SRH840 és most az SRH940, de van egy olyan érzésem, hogy nem fogtam mellé, mindensetre azért a kíváncsiság furdal kicsit. :DD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#23997) Bodz válasza contaxg (#23995) üzenetére


Bodz
Topikgazda

:Y

Air-Fi Matrix2 vagy Air-Fi Venture?

(#23998) Robi BALBOA válasza Bodz (#23997) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ez az Air-Fi Matrix2 elég tetszetős és még Atp-X-et is támogatja, na mostmár két BT fejes van ami piszkálja a csőröm. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#23999) contaxg válasza Robi BALBOA (#23996) üzenetére


contaxg
veterán

Mindent a helyén kell kezelni. Ez egy jó uccai fejes, azok meg PRO stúdió cuccok. Teljesen más célt szolgálnak és részemről teljesen más igényt támasztok velük szemben.ű

(#23997) Bodz Runaway

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#24000) Robi BALBOA válasza contaxg (#23999) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Teljesen egyetértek veled, azért van egy minimum amit elvár az ember és erre lennék kíváncsi, hogy meg üti-e, persze azért azt nem várom el, hogy egy stúdió fejessel vetekedjen. ;)

A Matrix2 ígéretesebbnek tűnik, és nem is sokszorta drágább.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.