Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23201) .DLL válasza SsPL711 (#23199) üzenetére


.DLL
veterán

Jaaa HD202, jaa XB400? Előbbi nekem is volt, most már tudom, hogy egyik sem egy "okos" fejes. Ezekhez képest még egy Superlux is előrelépés, a K242 meg egy egész más kategória is.
De ha jössz fejes talira márciusban, akkor hozd a zenéidet és mutatok valamit. ;D *nemcukrosbácsi*

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23202) gelbelex válasza matyi94 (#23200) üzenetére


gelbelex
őstag

Morcosabb az avatárja? ;)

(#23203) SsPL711 válasza .DLL (#23201) üzenetére


SsPL711
őstag

Ha esetleg megyek is, nem szeretném, hogy Te vagy valaki más dobjon egy hátast, ezért inkább nem viszem a zenéimet. :)
Mostanában nem is hallgatom őket. Inkább próbálok a k242-höz illő zenéket keresni, hallgatni.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23204) #56474624 válasza SsPL711 (#23199) üzenetére


#56474624
törölt tag

Mondjuk egy HD202 és egy XB400 után lehet túl durva váltás volt ez az AKG. Basszusügyileg. Pláne ha olyan zenéket hallgatsz.
Vannak több basszussal rendelkező fejesek, amelyek ezzel együtt is legalább ugyanolyan minőségi hanggal bírnak, mint a szóban forgó AKG. Nyilván hozzá lehet szokni az akg-s hanghoz is, csak szerintem nem érdemes erőltetni. Én legalábbis nem szívesen mondanék le az eddigi kedvenc zenéimről, illetve hogy ne ugyanaz az élmény legyen. Ellenben teszem azt egy Shure 840-nek basszusa is van és tudsz vele nyitni az akusztikus zenék felé is.

(#23205) SsPL711 válasza #56474624 (#23204) üzenetére


SsPL711
őstag

Most már mindegy, nem hátrálok meg az AKG karaktere elől. :N
Hangfalakon fogom hallgatni azokat a zenéket, amikhez kell nekem a gatyalengető basszus.
Az AKG-n meg elindul az instrumentális vonal.

Nem fogok most megszabadulni fele annyiért a bevásárolt cuccoktól.
Nem biztos, hogy hátrányomra válik az "új" zenei irányzat felé való nyitás, már csak a korom miatt se hátrány :)

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23206) #71562240 válasza SsPL711 (#23203) üzenetére


#71562240
törölt tag

Na igen, ahogy a többiek is mondják, a trauma legfőbb oka most nálad, hogy az ellenkező ("tuc-tuc") szélsőségből érkeztél a "stúdiómonitoros" irányultságú hifi-audiofília "szélsőségébe". Amiket eddig hallgattál, azok arra mentek rá, hogy nagyot szóljanak, de a minőségtől szinte függetlenül, ellenben amiket most hallgatsz, azoknak az a célja, hogy szépet és igazat szóljanak, de csak akkora menyiségben tegyék ezt, amekkorát elbír a technológia. Jó minőségben, torzítatlanul, feldúsítatlanul csak nagyon-nagyon drága eszközök képesek "akkorát" szólni, mint az alaplapi hangkártya+XB400, így az új eszközeid árkategóriájában meg kell alkudni egy kis mennyiség feladásával a minőség javára. Ez okozza számodra most a csalódást. De az agy nagyon sokmindent meg tud szokni, a jót különösen, így ha kicsit kitartó vagy, át fog állni a hallásod a K242HD (és az Audioengine D1) hangzásképére, és egy idő után majd nem csak jónak, hanem elégnek is érzed majd a hangját - mint mondottam, főleg komolyzenén, jazz-en, igényesebb rockzenén, népzenén... Ha egy hét múlva felteszed a fejedre a régi cuccot, akkor megérzed majd, hogy mennyire drasztikus a különbség, és hogy milyen jó dolgod van most. A visszalépést mindig sokkal könnyebben érzékeli az agy, mint az előrelépést.
Bízhatsz a K242HD-ben, az egy jó fejhallgató. Az itteni tapasztaltabbak nem azért nem dícsérik igazán, mert rossznak tartják, hanem mert az árkategóriájában vannak nála sokoldalúbb, "jolly-jokerebb" képességű fejhallgatók, míg a K242HD egy irányzatos fejhallgató, világnézete van, és aszerint, tehát elvszerűen cselekszik. Nem arról szónokol, amit a legtöbb "választópolgár" hallani szeretne (cirkuszt, kenyeret), hanem amit helyesnek tart (dolgozni csak pontosan és szépen, ahogy a csillag megy az égen...). A világnézete irányában érdemes több megértést és bizalmat tanúsítanod, és akkor felfedezed, hogy mennyi mindenben igaza van, - vagy legalábbis mennyi mindenben érthetőek, elfogadhatóak a szempontjai. Vagy ha sehogyse tudod hozzá közelíteni a világnézetedet, akkor érdemes egy "jolly-jokerebb" fejhallgatóra cserélni.
A Sony XB400/600/800/900... után hallgatva egyébként minden más fejhallgató vánnyadtnak tűnik, még a többi basshead is (kivéve a Beats Solo.)

[ Szerkesztve ]

(#23207) vzsryl válasza gelbelex (#23202) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Inkább az avatar gazdája tud morcos lenni.:)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#23208) RetepNyaraB válasza vzsryl (#23207) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Én mindig előre várom midőn egy-egy barom feltűnik (pláne bicskanyitogató stílben), hogy mikor jár erre fattyu pár keresetlen szóval :D

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#23209) SsPL711 válasza #71562240 (#23206) üzenetére


SsPL711
őstag

Igazából, mint mondottam, van bennem készség a megalkuvás irányába és ez nem fáj :)
A minőségre mindig is érzékeny voltam, de nem nagyon engedhettem meg magamnak az audiofil-szerű berendezéseket.
Amiket hallgatok, azok is igényes zenék (legalább is számomra :) ), de fontos az atmoszférájuk miatt a mély hangsúlya, ettől áll össze az egész. (Mindegy ezt nem ragozom, kell hozzá az érezhető mély is)
De, nem gond, ezekre ott van a majdnem új 2.1-es hangfalrendszer, azon kell hallgatni ezeket.

A K242HD marad a többi általam kedvelt, nem a mélyek által meghatározott műfajokra, abban tényleg remekel.
Plusz még ami a "világnézetéhez" passzol.
Igazság szerint a zenei ízlésem is szélsőséges, viszont, most már van mindkét szélsőséghez passzoló "eszközöm".

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23210) €uro


€uro
őstag

Elnézést, hogy rossz helyre írtam. Figyelmetlen voltam.

(#23211) €uro válasza schawo (#23195) üzenetére


€uro
őstag

Ha jobban utána gondolok, akkor volt az négy év is.

(#23212) thesound válasza .DLL (#23201) üzenetére


thesound
őstag

Fejestali? Mikor? Hol? Thx.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#23213) #71562240 válasza SsPL711 (#23209) üzenetére


#71562240
törölt tag

Még azért bízhatsz valamelyest a bejáratódás segítségében is, mert ez a K242HD esetében az átlagosnál is fontosabb és nagyobb hatású, főleg a mélyhangok terén, ahogy fokozatosan "kilazul", ruganyosodik a hangszórójában membránszél, úgy sokat alakul a hangja. (De mint mondottuk, nem kell ehhez semilyen színű zaj, bőven elég hozzá a zene. ;] És mint mondtam, a hangerőt mindig érzésre, a zavaróan hallható tortzítás határáig. Ez a határ zene- és hangfelvételfüggő!)

[ Szerkesztve ]

(#23214) SsPL711 válasza #71562240 (#23213) üzenetére


SsPL711
őstag

Mondtam én, hogy fontos ezt bejáratni :D
De, hallgatok a tanácsra, nem zajongok, hanem zenével lesz hajtva.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23215) .DLL válasza SsPL711 (#23203) üzenetére


.DLL
veterán

(0. gyere ;D)
1. attól nem kell félni
2. ha mégis, akkor szeretnék nyugodtan hátast dobni
3. nekem bármi jöhet ami nem mulatós tuc-tuc
4. Tudok rá mutatni atmoszférikus fejhallgatót, amitől te dobsz hátast

(#23212) thesound:
[Link] Egyebet nem tudok mondani

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23216) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Olvastam, hogy a zárt 20-30 közötti kategóriában a Takstar Pro 80 elég jó választás.
Honnan érdemes rendelni és van-e különbség a rokonai között?
LDSystems HP800 Pro, Gemini HSR-1000 stb...

Ebay találtam 17-ért, de a garancia miatt nem tudom érdemes-e rizikózni.

(#23217) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Van most nálam 2 db DT880 32 Ohm-os fejes.
Az egyiknek kék, a másiknak szürke a karimája. Nem úgy volt, hogy a 32 Ohmos a kék, a 250 és 600 pedig a szürke?
Bodz?!

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#23218) Dorien válasza Fancy-boy (#23216) üzenetére


Dorien
veterán

Valamelyik klónjához plüss párna van, de elvileg minden más ugyanaz.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#23219) Dorien válasza fi:zi'k (#23217) üzenetére


Dorien
veterán

De. [link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#23220) Fancy-boy válasza Dorien (#23218) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Értem.
És itthon honnan rendeljem meg? Néztem a nomono.hu oldalt, de ott elvileg elfogyott.

LDSystems HP800 Pro lenne a electronic-star-nál 28ezerért, azt meg már soknak találom.

A pako.hu van Gemini 24-ért. Ez megbízható bolt?

(#23221) Dorien válasza Fancy-boy (#23220) üzenetére


Dorien
veterán

A Gemini olcsóbb:

[link]
[link]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#23222) fi:zi'k válasza Dorien (#23219) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Akkor nálam miért van szürke karimával?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#23223) Dorien válasza fi:zi'k (#23222) üzenetére


Dorien
veterán

:)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#23224) SsPL711 válasza Dorien (#23223) üzenetére


SsPL711
őstag

:C

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23225) GML


GML
őstag

Szerintetek? 1$-ért? :D :D :D

(#23226) SsPL711 válasza GML (#23225) üzenetére


SsPL711
őstag

A zöld kábelek miatt megéri :D

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23227) fi:zi'k válasza Dorien (#23223) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Köszi! :D

(#23225) GML
Vegyél egyből kettőt. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#23228) GML válasza SsPL711 (#23226) üzenetére


GML
őstag

Mindegyikhez ződ van, nem???

(#23227) fi:zi'k: Még hétfőig kitalálom, hogy mi legyen, akkor jár le az aukció. De valahogy nagyon kínainak látszik. Csak remélem megkapom péntekig...

(#23229) SsPL711 válasza GML (#23228) üzenetére


SsPL711
őstag

Nem, csak a kínaihoz.
Fogalmam sincs :-)

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23230) fi:zi'k válasza GML (#23228) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha neked nem kell, $1 nekem megér. :DDD
Lehet jobb is mint az eredeti. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#23231) GML válasza fi:zi'k (#23230) üzenetére


GML
őstag

A kollégám beszarna, ha még azt is haza kellene cipelnie pluszba (még egy Q-1 az eredeti megállapodáson kívül). Így is már 1 fejes + 1 füles pihen nála. És érkezik lassan a Q is (talán). Csórikám csak ezért vett még egy bőröndöt, hogy a sok szart, amit a cégnél "rendeltek" haza tudja hozni. :B

(#23232) kurion


kurion
senior tag

Üdv,

Valaki tudna nekem ajánlani valami ár/érték arányban valami elfogadható Bt/wireless fejhallgatót?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#23233) GML válasza kurion (#23232) üzenetére


GML
őstag

NEM. Itt csak zenehallgatásra alkalmas fejhallgatókkal foglalkozunk. Lásd 1. hsz.

(#23234) Bodz válasza fi:zi'k (#23217) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Passz. Nem 32 ohmos, elfogyott a kék :D de gyártani kellett valamit, vagy ezentúl minden szürke lesz. Összehallgattad már őket? Ugyanolyanok?

[ Szerkesztve ]

(#23235) kurion válasza GML (#23233) üzenetére


kurion
senior tag

Bocsi csak első Hszben van hogy mennyit szánok rá, milyen legyen meg összeg, gondoltam itt teszem fel a kérdésem.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#23236) GML válasza kurion (#23235) üzenetére


GML
őstag

Vezetékes vagy vezeték nélküli?
VEZETÉKES. Kizárólag VEZETÉKES.

(#23237) Bodz válasza kurion (#23232) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szia!

Azt nem, de tudunk remek ár/érték arányú vezetékes füleseket ajánlani. :) Csak nyerhetsz, ha lemondasz a drót nélküliségről.

[ Szerkesztve ]

(#23238) kurion válasza Bodz (#23237) üzenetére


kurion
senior tag

Maxell Retro DJ-t használok, vezet nélkülit csak edzéshez akarok mert a kábelbe bele akadok és félek hogy tönkre vágom. azért gondoltam hogy rákérdezem.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#23239) .DLL válasza kurion (#23238) üzenetére


.DLL
veterán

Jogos igény, edzés közben. Csak itt kevés a tapasztalat ezekkel, mert mindenki vezetékest használ.

(P.H.)

(#23240) Zoli133 válasza .DLL (#23239) üzenetére


Zoli133
őstag

Inkább edzés közben is vezetékest használnak, legalábbis akiket én ismerek megoldják.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#23241) fi:zi'k válasza GML (#23231) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Na várjál, akkor most mivan tulajdonképpen?
Linkeltél egy galériát egy Q701-nek látszó tárgyról, és azt írtad, hogy $1. Ez honnan is lenne pontosan?

A Q-1 azmiaz?

(#23234) Bodz
Nem hallgattam még össze őket. :N
Nem is értettem először, de a jack csatiba is bele van nyomva a 32 Ohm, meg a dobozán az van béjelölve. :U

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#23242) GML válasza fi:zi'k (#23241) üzenetére


GML
őstag

Akarok venni egy Q701-et. Valószínűleg boltból, újonnan. A kollégám hozza haza. Már így is ki van készülve, mert már nála van az AT meg az Aurvana. Erre még küldöm neki a Q701-et. De ha rácsapok az 1$-os Q701, akkor szeppukut követ el. Ennyi.
Q-1= Q701. Legalábbi az akart lenni. Asszem. ;)
Ezért nem jó fáradtan fórumozni.

[ Szerkesztve ]

(#23243) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok!

Senheiser HD600-hoz nem tudtok véletlenül kábelt jutányos áron?
Köszönöm! :R

(#23244) arnoldboy


arnoldboy
csendes tag

Szeretném a segítségeteket kérni! Egy új fejhallgató vásárlást tervezek. Amivel meghajtom az egy Fiio E09k+E17 kombó. Az igényeim az lenne, hogy mindenféleképpen zárt legyen. Jó mély tartománnyal sztereó térrel rendelkezzen és ha lehet, akkor a nagy hang nyomás is opció. És ami fontos szempont, ha csutkára húzom a hangerőt akkor ne torzitson vagy kiakarjon szakadni a membrán. Árban max 60-70 ezer forintig gondolkodok. Válaszaitokat előre is köszönöm :)

(#23245) RetepNyaraB válasza arnoldboy (#23244) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

over-, vagy on-ear?

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#23246) arnoldboy


arnoldboy
csendes tag

Over Ear-t szeretnék ami teljesen körül vagy befedi a fülemet! Kényelmesebb számomra :)

(#23247) Dave™ válasza sepsi0 (#23243) üzenetére


Dave™
nagyúr

Audiopartner.hu, de a HD650-hez valót nézd, ugyanúgy jó 600-hoz is, jobb és olcsóbb. Azt hiszem 3500 körül van.

arnoldboy: ha max/nagy hangerőn szándékozod használni, bármit is vegyél, a keretbe kalkulálj egy hallókészüléket is hosszabb távon. Azt hiszem azok sem olcsók, meg nyilván kényelmetlen és kellemetlen. És ez nem vicc.

[ Szerkesztve ]

(#23248) arnoldboy válasza Dave™ (#23247) üzenetére


arnoldboy
csendes tag

Alkalmanként szeretném, nagy hangerőn használni! És nem tartósan! Tisztába vagyok a hatásaival! Inkább szó szerint csak momentumokra lenne szó a nagyhangerőről :)

(#23249) .DLL válasza arnoldboy (#23244) üzenetére


.DLL
veterán

Jó kérdés, hogy mi az ami bírja is ezt a kiképzést...

Ársorrendben:

-Superlux HD660, 662B, 669

-Takstar Pro-80, LDSystems HP800 Pro, Gemini HSR-1000 (ugyan azok) Ez pont a jó tere miatt fogott meg, zárthoz képest.

-AudioTechnika M50(x), bár ez csak mélyben erős, de lehet hogy neked tetszeni fog.

-Beyerdynamic DT770 Pro 32Ohm
-Beyerdynamic DT770 Edition 32Ohm (ezek nem ugyan azok :) )

(P.H.)

(#23250) fi:zi'k válasza arnoldboy (#23244) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Max hangerőn fájni fog. :K

(#23247) Dave™
Oda már nem kell hallókészülék sem. :B

(#23249) .DLL
60-70E-ig Traktor és Slux? :DDD

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.