Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23651) Bodz válasza HF77 (#23646) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Érzékenység, impedancia, nyittot, zárt, kábel hossza, párna/füles anyaga, kialakítása. Ezeket lehet nézegetni.
A linkelt Superlux nem rossz annyiért.

(#23652) .DLL válasza MC Pite (#23650) üzenetére


.DLL
veterán

Elfér belül, de ha nem akarod megbontani egy 2x4 centis dobozban jack aljzattal, mindennel elfér. ;) az EVO-ra viszont nem kell a szűrő, jobban az európai fülhöz igazították gondolom. Távol-keleten inkább a világos, cicergős hangot szeretik. :Đ

(a 600-as Sennik alá nagyon nem mindegy milyen láncot teszel, lehet hogy nem hallottad még igazán? De tény, hogy ár/értéknben a Sennek nem a legjobbak.)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23653) HF77 válasza .DLL (#23649) üzenetére


HF77
őstag

max 5-10e

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#23654) matyi94 válasza krbC (#23648) üzenetére


matyi94
senior tag

Eloben lattam mar egy parszor es szerintem annyira nem nez ki jol, mint a kepen. Inkabb olyan 90-es evek beli fejhallgatok jutnak rola eszembe. Szerintem ennyiert Superlux evo tokeletes vetel.

Legyen szép napod!

(#23655) PuMbA válasza MC Pite (#23647) üzenetére


PuMbA
titán

Nem, annál bonyolultabb - egy kis forrasztás... 681F nagyon jó, nincs mélykiemelése, mint a többi Superluxnak, tehát csak a magas a baja. :) 681 EVO-nál lehet, hogy a mély neked sok lenne...

[ Szerkesztve ]

(#23656) schawo válasza Dorien (#23628) üzenetére


schawo
titán

HD229 helyett Retro DJ-t ajánlani :Y
A RDJ egy nagyon nagy határ kaki a 229 hangjához képest. (szerintem)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23657) Bodz válasza HF77 (#23653) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Téma összefoglalóból akármi + HD2000.
Mire kell egyébként? :)

(#23658) Mamutbmw


Mamutbmw
csendes tag

Hello mondenki! :)

Nem vagyok tul jártas a témában... a segítségeteket szeretném kérni fejhallgató választásban..

Árkategóriában max 13,000-re gondoltam... általában linkinpark és társai stílust hallgatok... itthon használnám, de néha elvinném futni is.. szoval jo lenne ha nem esne le a fejemről... nyitott vagy zárt nekem mindegy....

remélem tudtok nekem segíteni a választásban... előre is köszönöm! :)

(#23659) .DLL válasza Mamutbmw (#23658) üzenetére


.DLL
veterán

A nyugis otthoni használat és a futás, szöges ellentéte egymásnak kialakítás szempontjából. :(
Superlux HD660-at próbáld ki, elég nagy a szorítóereje, jól illeszkedik a fülre, de eleht hogy a tömege nagy ehhez. (?)

Vagy valami hátul-fülklipszes megoldás jó lehet, de azok között nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23660) #71562240 válasza szakibá... (#23633) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sony XBA-4iP (vagy 3iP vagy 2iP vagy 1iP, - de a 4iP a legvalószínűbb cél, az anyagiak és a két hét múlva aktuális pillanatnyi kínálat függvényében). Négy-, három-, két-, egyutas armatúrások.

(#23661) Djsaba


Djsaba
senior tag

Sziasztok!

Már nagyon azon a szinten vagyok, hogy megválnék "szeretett" (hangilag) CAL-tól. Kényelme nem bizonyul megfelelőnek.

Szóval szeretnék, akár egy kicsit drágább( 20k tája ) ajánlatokat kapni, hogy milyen alternatívákat lehetne találni. Hangzása megfelelő volt, szóval ahhoz hasonló "kivitelben" előnyös volna, viszont a zárt-nyitott témában változott az álláspontom, és akár bevállalnám a nyitottat "szériát" is.

Én a Takstar Pro 80-t találtam csak egyedül, de főleg, hogy kapni sem lehet, ezért várnám a további alternatívákat. :R

(#23662) gelbelex válasza Mamutbmw (#23658) üzenetére


gelbelex
őstag

Otthonra pl. Beyer DTX710-et (de vásárlás előtt hallgasd meg, tetszik-e a hangzása), futáshoz fülest javasolnék. Utóbbit a füles topikban ajánlanak. Kicsit több pénz lenne így együtt, de praktikusabb összességében.

(#23663) MC Pite válasza PuMbA (#23655) üzenetére


MC Pite
veterán

Párom most az evót jelölte meg elsőnek (a plüs párna, fehér szín 80%, javított magasok és cserélhető kábel kb 20%os súllyal volt a régebbi 681esek ellenében) ha mégse jönne meg időre, akkor 681nek nekiesünk.
Ugyan övé lesz, de nagyjából olyat lőnék be neki fülesből ami az én ízlésemtől sem esik távol, illetve tetszik neki az enyémnek a hangja, ezért is keresek nagyságrendileg hasonlót, remélhetőleg elégedett lesz vele.
:R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#23664) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!

Nemrég volt szerencsém összehasonlítani néhány Audio Technica fejest.
Nem nagyon olvastam előtte a témában, így lehet, hogy egy kicsit téves következtetést vontam le.

Akkor határozottan jobbnak hallottam az AD900x -et az A700x -nél. A közepek és a magasak nagyon hasonlóak voltak, csak a tér nem volt olyan kellemesen nyitott az A700x -nél. Na de mikor jöttek a mély hangok, akkor azok elkezdtek uralkodni az A700x -en, míg a 900-as lazán és könnyedén "lekezelte" azokat.
A 700-as egy frissen kibontott darab volt, a 900-as pedig egy bejáratott. Nem tudom, hogy bejáratás után mit hozott volna a különbség.

Ugyanakkor felmerült bennem, hogy milyet szólhat egy AD1000x, ne adj isten egy A2000x, ha már ekkora különbséget hallottam egy 700-as és egy 900-as között? Pedig csak egy iPhone -ba volt dugva...

Esetleg valakinek van tapasztalata ezeket illetően?

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#23665) korpicschess válasza Palika71 (#23664) üzenetére


korpicschess
veterán

Érdekes, hogy a teret A700-ra irod jobbnak, mert AD900X nyitott, ami általában jobb ebbol a szempontbol. Nyilvan azert is tobb amely, mert az zart.

AD1000X mar sokkal dragabb, mint a 900.
Egyebkent iPhone nem biztos h jo osszehasonlitasi alaphoz.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#23666) HF77 válasza Bodz (#23657) üzenetére


HF77
őstag

főleg film, aztán game és zene!!
tehát mindenre.. :))

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#23667) Ati1979 válasza Palika71 (#23664) üzenetére


Ati1979
veterán

Arra most nem vállalkozom, hogy leírjam, hogy mi a különbség a700x és a900x /ad900x között, mert elég régen hallottam a kettőt egymástól. Viszont ha neked tetszik az ath hangzás akkor én mindenképp a a900x / ad900x-et választanám a helyedben. Ha jól emlékszem, részletesebb volt pontosabb és nagyobb volt a tere.
A másik dolog meg az, hogy nyitottat hasonlítasz a zárthoz. A zárt ath-knak több a mélye.
Tehát azt is el kellene döntened, hogy zártat v. nyitottat akarsz...

Meg szerintem az iphone nem elég jó forrás ehhez.

Az ad1000x-et még nem hallottam, de erre hatványozottan igaz lehet, hogy kevés a forrásod hozzá.
Mindenképpen kell hozzá egy jobbfajta dac + amp.
Az A2000x ha jól tudom régebbi fejes jóval előbb jelent meg mint az ad2000x, ad1000x, a900x, ad900x stb...
Szóval lehet, hogy kicsit különböző a hangja az előbbiektől.

(#23665) korpicschess

Szerintem az iphone lehet a zavar oka.

[ Szerkesztve ]

(#23668) .DLL válasza korpicschess (#23665) üzenetére


.DLL
veterán

Az AD900x-et mondta jobbnak tér szempontjából, ami nem meglepő.

A mélyekről alkotott véleményt viszont én sem egészen értem, konkrétan az "uralkodni"¹ és a "lazán lekezelte" részeket.

¹Ez azt jelenti, hogy elnyomta a többi tartományt?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23669) korpicschess válasza .DLL (#23668) üzenetére


korpicschess
veterán

Bocsi, jogos, csak telorol vagyok. Kozvetlenul egymas mellett osszehasonlitva lehetseges, hogy soknak tunhet az A700 melye, ami kulon esetleg maskepp hatna.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#23670) Ati1979 válasza .DLL (#23668) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen ez számomra sem volt teljesen érthető.

(#23671) dni


dni
őstag

Sziasztok,

Valaki hallotta már az Audio-Technica ATH-M30x-et vagy már olvasott róla tesztet? Korábban (2-3 éve) volt egy M30-asom, amire hang tekintetében már nem nagyon emlékszem, de emlékeim szerint meg voltam elégedve vele komfortban kevésbé, mert szorította a fejemet hosszabb idő után és lemállott a füles párna borítása.
Mostanra viszont majdnem egy 10-essel drágább mint amikor még én vettem, állítólag ezek a hibák javításra kerültek, de nem tudom, hogy érdemese megvenni vagy kb 35K-ig van e jobb alternatíva? (A Shure 440--est tesztelem, annyira nem jött be, Trakstar pedig most nincs nomononál)

(#23672) .DLL válasza dni (#23671) üzenetére


.DLL
veterán

Kínában még újév van így nem sietik el a szállítást... de megtalálod még LDSystems HP800 Pro / Gemini HSR-1000 néven is, ajánlott.

(P.H.)

(#23673) kadet93 válasza dni (#23671) üzenetére


kadet93
tag

Nekem van egy pro80-am, uj allapotban elado, ha esetleg erdekel...

(#23674) krbC válasza matyi94 (#23654) üzenetére


krbC
tag

köszi!
Superlux HD-681 EVO-t hol lehet kapni Mo.-n? ( sry keresgélem google-ba de nem talál magyar árat)
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

-gl hf-

(#23675) Palika71 válasza .DLL (#23668) üzenetére


Palika71
őstag

"uralkodni" = Úgy értettem, hogy mélyek egy kicsit megfolytak, nem voltak kontrolláltak, több volt mint kellett volna, és kicsit be is zavartak a középhangokba is.

"lazán lekezelte" = Pontos, megfogott mélyek.

Kizárólag akusztikus zenéket szándékozom hallgatni. Másmilyen zenét, meg máshol.
Pontosan nem is iPhone, hanem egy 4-es iPad lesz a forrás. A háló szobában nincs PC, és nem is lesz. Majd a DAC + AMP -ot szeretnék az iPad-ra kötni, de ez még távolabbi ügy.

korpicschess: Sokkal drágább az 1000-es, az biztos. De ha az hozna olyan többletet, mint mondjuk a 700-as és 900-as között van (akár a majdani dac + amp -al), akkor lehet hogy még kivárnék a vásárlással, és "rágyúrnék" :) !

Most vettem használtan egy ATH-ES7-et. Azzal kihúznám addig.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#23676) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Egy 681 evo fülpárnájának mekkora a belső átmérője?

[ Szerkesztve ]

(#23677) korpicschess válasza Palika71 (#23675) üzenetére


korpicschess
veterán

DACot nen fogsz tudni az iPadhez, én is próbáltam. AD900X-em van, de nem szoktam így róla hallgatni, nem az igazi.

Bőven jobb egy jobb DAC + ad900x, mint egy ad1000x es egy ipad.

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#23678) GML


GML
őstag

Jó zenét hallgat az iroda. :D Ha akarja, ha nem. D

Mindenki, aki azt mondja, hogy a nyitott fejeseknek nincs basszusa, az elmehet a sunyiba. A Q701 olyan belepörköl a buksimba, hogy jaj. A forrás egy eccerű Galaxy S+VoodooSound.
De sajnos elkövettem azt a hibát, hogy először a zöld szörnyet hallgattam és persze, hogy olyan kis semmilyen az AT utána. Kíváncsi vagyok hogy az otthon pihenő Koss Sporta Pro és a Creative HQ-1900 mellett mit domborít.

Emellett itt csicsereg egy Aurvana In-Ear 3 a fülemben és valahogy úgy érzem, hogy az AT-val van kb pariban.

[ Szerkesztve ]

(#23679) SsPL711 válasza GML (#23678) üzenetére


SsPL711
őstag

Teccik ez a Ződ "szörny". :C

Helyesbítsünk úgy, hogy nem minden nyitott fejesnek van jó basszusa. :)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23680) GML válasza SsPL711 (#23679) üzenetére


GML
őstag

Nekem is. Sírok, olyan jó. Egyszerűen más dimenzió. Nincs még tippem se, hogy mit tudhat egy pl LCD, T1, AH-D5000 és társai.

Ettől kb tudtam, hogy mire számíthatok. Mármint volt tippem, hogy hogyan kellene szólnia az adott számnak.

[ Szerkesztve ]

(#23681) vodkaboy22 válasza GML (#23678) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Én se értem miért gondolják azt hogy nyitott fejes = kevés basszus :W
Nem is kell drága fejesig elmenni ott a vacak kis superlux HD330 kb 6000ft és nyitot lévén olyan brutális basszust ad hogy fejed lerepül...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23682) #25954560


#25954560
törölt tag

urak,

vettem egy ath-re70-et (vicces aron volt, vadiuj, feher). eddig egy hd-448-at hallgattam, ami szerintem eleg erosen emeli a melyeket. frissen belehallgatva az audiotechnikaba, megtobb a mely. fog ez valtozni a bejaratassal, vagy ez tenyleg ilyen?

koszi,
&rew

(#23683) #16820480 válasza .DLL (#23672) üzenetére


#16820480
törölt tag

Már 14-e óra nincs újév, az volt a második hét vége, azzal lezárul még a hagyományos újévi ünnepség is, a hivatalos munkaszünet pedig csak 6 napos (február 7. már munkanap volt).

Palika71: Az AD1000x szerintem sokkal jobb az AD900x-nél, finomabb, kiegyenlítettebb a hangja, de egy ipad tényleg kevés lesz neki forrásként. A nagyobbakat (AD1000x és AD2000x) akkor lesz érdemes venned, ha még külön annyit ráköltenél majd a forrásra leglaább, amennyi a fejesek ára.

(#23684) fattyu válasza GML (#23678) üzenetére


fattyu
veterán

a zöld q7re annyira rá voltam gerjedve amíg Zx7r-em volt hogy nagyon :D:D grat hozzá brutál jól néz ki. Qkat nem hallottam de k701 nem nagy barátom. jó jó de valahogy nem teccik.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23685) Palika71 válasza #16820480 (#23683) üzenetére


Palika71
őstag

Köszi a választ!
Értem én , hogy kevés az Ipad egy nagyágyúnak, de forrásként csak az kéne. Minden zene Store -ban vásárolt, hangminőség és tartalom szerint válogatva. 100% komfort.
Ezt kellene inkább valahogy összehozni egy dac/pre amp -al.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#23686) contaxg válasza korpicschess (#23677) üzenetére


contaxg
veterán

iPodot hallgatok külső DAC-ról és nekem bevállt szpotifájozni

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#23687) .DLL válasza #16820480 (#23683) üzenetére


.DLL
veterán

Elnézést, ezt benéztem! :DDD :R

(P.H.)

(#23688) Meridius11


Meridius11
aktív tag

Sziasztok! Philips SHP8900-at vagy Takstar HI 2050-et ajánlanátok főleg játékra és filmnézésre?

(#23689) Ear001 válasza contaxg (#23686) üzenetére


Ear001
addikt

Hű ha erre bicajoznál nagyon megmutatnám azon az erősítőn, hogy is szól igazából a Spotify meg a Google Music meg a Deezer.

(#23690) contaxg válasza Ear001 (#23689) üzenetére


contaxg
veterán

Lemondtam a SqBoxrol

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#23691) GML válasza fattyu (#23684) üzenetére


GML
őstag

Ha jössz füles talira kipróbálhatod. Tényleg, mikor lesz?

(#23692) contaxg válasza GML (#23691) üzenetére


contaxg
veterán

Március 22 vagy 28. Hamarosan lehet szavazni. Klikk

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#23693) mandin


mandin
senior tag

Sziasztok. Létezik olyan hogy a fülesem halkabban szól mint régen? Itt arra gondolok, hogy mostanába nem érzem olyan hangosnak ugyanolyan hangerőre állítva, mint mondjuk a vásárlás után. Egy AKG K518-asról van szó.

(#23694) GML válasza mandin (#23693) üzenetére


GML
őstag

Lehet, hogy romlott a füled a sok hangos hallgatástól?

(#23695) mandin válasza GML (#23694) üzenetére


mandin
senior tag

Azért olyan sokat nem hallgatok zenét :)

[ Szerkesztve ]

(#23696) Ear001 válasza contaxg (#23690) üzenetére


Ear001
addikt

Csak számítógép? Akkor eladó a Touch?

(#23697) Cheesus


Cheesus
senior tag

Hali :)

Mivel végleg bedöglött a legalapabb Philips fejhallgatóm úgy döntöttem érdemes lenne beruházni egy komolyabb fejhallgatóra, ami hosszabb időt is kibírna.
Elolvastam az összefoglalót, így megpróbálom aszerint leírni a "kívánságomat".
A fejhallgatót mindenképp itthol használnám, nem mászkálnék vele sehova. Elsősorban zenehallgatásra és játékra használnám. (Zenékből inkább a basszusokkal teliek jönnek be, gondolok itt az electrora, hardstyle-ra, nagyritkán rapre). Mindenképpen vezetékesen gondolkodom. Mikrofonos megoldásban gondolkodnék, de ha azt mondjátok hogy megéri inkább egy csíptetős megoldás én rábólintok természetesen. Illetve ahogy néha-néha beleolvasok a topicba mindíg azt veszem észre hogy minden esetben javasoljátok különálló hangkártya beszerzését (gondolom nem ok nélkül.) Én azért leírom, hogy egy AsRock H87 Performance Fatal1ty alaplapom van.
Végül nem írtam a rá szánt összegről. Úgy vagyok vele, hogy fejhallgatót illetve hangkártyát ideális esetben nem igazán kell cserélgetni, de nem is akarok 50-60 ezer Ft-ot rákölteni az egész műveletre.
Szerintem ha ajánlotok egy megfelelő hangkártyát is, akkor jó lenne ha a kettő 30e Ft körül kijönne (ha csak pár ezer hiányzik egy érdemben tényleg jobb fejhallgatótól/hangkártyától az még belefér).

Válaszotokat előre is köszönöm :R

Szerk: Bármit is ajánlotok, érdemes-e esetleg hardveraprón körülnézni, vagy mindenképp érdemes teljesen újat beszerezni?

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/csehla

(#23698) Imifej válasza contaxg (#23692) üzenetére


Imifej
senior tag

Hol szokott lenni a találkozó? Megfelelő tartozék nélkül is részt lehet rajta venni?

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#23699) contaxg válasza Ear001 (#23696) üzenetére


contaxg
veterán

i

(#23698) Imifej
A legfontosabb tartozékkal egy pár füllel (szerencsés esetben :D ) nagyjából mindenki rendelkezik, így Téged is várunk szeretettel. A részletek a már megadott linken elérhetők vagy elérhetők lesznek.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#23700) Švejk


Švejk
őstag

A Takstar hozdozható fejeseiről (ML520, ML620, ML650, ML70TF) nincs valakinek valami infója? Láttam hogy olyan szerepet tölt be itt a márka mint a füles topikban a vSonic. Az ismeretlen kínai csoda :)
Tehát, róluk nem tudtok valamit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.