Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23701) Gzula[HUN] válasza Cheesus (#23697) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Asus Xonar DG vagy DGX. A füles ennél komplexebb. Az, hogy milyen fülest vegyél olyan kérdés, mint éhes vagyok, mit egyek. Először az összefoglalót célszerű elolvasni.

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#23702) Imifej válasza contaxg (#23699) üzenetére


Imifej
senior tag

ok

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#23703) contaxg válasza Švejk (#23700) üzenetére


contaxg
veterán

Van pár Takstar hordozhatóm a sarokban, de nem győztek meg igazán. El lehet vinni próbálgatni.

[ Szerkesztve ]

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#23704) Švejk válasza contaxg (#23703) üzenetére


Švejk
őstag

Mikhez jók általánosan?
Vagy a teljes középszerűség mocsarába süllyedtek?
Egyébként téged hordozhatók közül 15K-ig bezárólag mi győzött meg a legjobban?

[ Szerkesztve ]

(#23705) SsPL711


SsPL711
őstag

Mindegyik fejes hordozható :))

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23706) Švejk válasza SsPL711 (#23705) üzenetére


Švejk
őstag

Höhö. :))
A kis ultrakönnyű cuccokra gondolok, mint a PX100, PortaPro vagy a K404.

(#23707) contaxg válasza Švejk (#23704) üzenetére


contaxg
veterán

ATH-FC707?

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#23708) Bodz válasza HF77 (#23666) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Akkor továbbra is téma összefoglaló, vagy HD2000. De tényleg nem rossz az a használt HD681 se, amit linkeltél. Vidáman el lehet vele játszani, filmezni.

(#23709) Bargyu


Bargyu
tag

Akit esetleg érdekel, annak leírom, hogy összejött egy Sennheiser HD 800 fejhallgató, egy Arcam irDAC és egy egyedi gyártmányú fejhallgató erősítő (használtan 32e volt). Most már elég jól szól.

A történet röviden, nem vagyok sem audiofilé, sem hifi rajongó. Egy éve vettem egy Sennheiser HD 600-at féláron 60e forintért mondván egyszer kipróbálom milyen egy ilyen drága cucc. Simán számítógépra kötve is nagyon tetszett, de a basszust és a magasat kevésnek éreztem, ekvalizerrel hiába tologattam, nem lett igazán jobb. No, akkor kellett egy erősítő a Sony Vaio amúgy egész jó hangkártyája mellé. Ettől jobb lett a magas és a mély.

A HD audio viszont még mindig verte a CD minőséget és mivel nem minden van valamilyen HD audio formátumban (sőt, egyelőre elég keveset találtam, attól meg nem fogom megszeretni xy "híres" zenészt, mert elérhető és állítólag sokan "elismerik", szerintem meg semmi dallama nincsen) úgyhogy töltögettem a 24bit/96khz-be mentett vinyl azaz bakelit lemezeket. Igen, jobban szólnak mint a CD, főleg a magasabb hangoknál hallani (a mély akkor azért nem tűnt fel mert a HD 600 azért nem egy basszus bajnok).

A CD feljavításához olvasom kell DAC. No fene, akkor vegyünk olyat, még sosem volt. Arcam irDAC ebben valami Burr chip van, ami a nagy DAC-juk mása, de nem kettő, csak egy darab van belőle, ami jó ár/érték arányt sejtet és általában elég jó véleményeket kapott. Best of 2013 a nagyon szakértő magazinok szerint stb. Ez volt 126e itthon, áfával.

Ettől már a digitalizált bakelit és a CD közötti különbség eltűnt (tudom. ez a jittering volt, de ez nem érdekel, a hangzásban lévő különbség szűnt meg a füleim számára).

Hurrá! De akárhogy állítgatom a HD 600 mélye továbbra sem tetszik. Meghallgatom a youtube tesztet és 30Hz-től 18Khz-ig hallok. Megnézem a HD 600 frekvencia átvitelét (frequency response angolul, a vill. mérnökök most lehet kijavítanak és nekik van igazuk, úgyhogy kösz) és azt látom, hogy a HD 600 igencsak lekonyul úgy 50Hz környékén. Több, mint 10db, mínuszban. Nem tudom 1 decibel mennyi a fülemben, de ez is sok, az biztos.

Hát akkor keressünk valamit ami jobb ennél. Sennheiser bejött, nézzük milyen van. A legjobb a HD 800 ennek 5db-em belül van a görbéje és általában elég jókat írnak róla. Nosza, fejhallgatóra magyar. Irány az Ebay, németektől keressünk aukciót, aki elküldi vadkeletre. Megvan. Aukció. Simán kiütöm a végén éppen 700 euró alatt.

Német eladó, aznap, mikor megkapta a pénzt feladta postán. Itthon kicsit keresni kell persze, miután a postás értesítőt csak a második kiszállítás után ad, de a német posta referenciaszáma alapján történő nyomkövetésből látszik, hogy már egyszer megpróbálták. Nosza, irány a szokásos kerületi csomag-átvevő posta. Megkeres, megvan. Nincs összetörve, sirály.

Otthon összedug, számítógép - dac - erősítő - fejhallgató. Feleség megértően néz, mekkora bolond vagyok, az ár hallatán kicsit morog, de kap másnap egy cipőt, öröm-boldogság, mindenkinek kívánom, hogy rosszabb felesége ne legyen és akkor nagyon boldog lesz. Hiába van akinek nem a pénz számít (még szerencse, mert így fejhallgatónk van és nem táskánk).

A fejhallgató, kb. mint Leia hercegnő a Csillagok Háborújából, de azt is szereti a család úgyhogy sebaj, Apa kicsit nagyra nőtt gyerek.

Erősítő, dac bekapcsol, fejhallgató kábele szokatlanul vastag és végre nem 3,5mm hanem 6,3mm a csatlakozó, mégiscsak audiófüles vagy milyen cucc ez.

A hangjára talán a legjobb szó a brutális. Brutálisan élethű és precíz. Basszus végre van és úgy általában is szépen szól, dinamikus, a hangszereket szinte külön-külön hallja az ember.

A neten van aki szerint steril, bántóan éles stb. és van aki nem fél és belepiszkál valami szivacsfélét, de nekem jó így is. Mivel félig nyitott, így nyilván a legjobb este, csendes körülmények között hallgatni, de nappal is lehet, bírja a hangerőt torzulás nélkül.

Összességében 400 ezer forintból raktam össze, lehet sosem fog úgy szólni mintha hangszórókat hallgatnék, de azért nekem egyelőre megfelel, sőt még tetszik is, értékelésem: különösen ajánlott :)

Mindenkinek jó zenehallgatást, bármilyen füleshez.

(#23710) #16820480 válasza Palika71 (#23685) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, szerintem mindenképpen kellene alá még valami kis cucc, mondjuk legalább egy olyan hordozható, mint a Sony PHA1, hogy meghajtsa. Ezt rá tudod kötni az ipad digitális kimenetére, így jobb hangminőséget érhetsz el, de ezzel is csak olyan AD1000x-ig érdemes elmenni, a 2000 alá már tényleg komoly erősítés kell, hogy kihasznld a benne rejlő lehetőségeket. Nem fog szarul szólni egy ilyen Sony-ról sem, csak nem fogsz igazán különbséget érezni eközt meg a kisebb testvér közt.

(#23711) Bodz válasza Bargyu (#23709) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Grat, igazi sikertörténet. :)

[ Szerkesztve ]

(#23712) schawo válasza Bargyu (#23709) üzenetére


schawo
titán

Grat, örülök, hogy tetszik.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23713) SsPL711 válasza Bargyu (#23709) üzenetére


SsPL711
őstag

Gratula!
Tényleg Leia hercegnősen néz ki :))

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23714) jippa


jippa
aktív tag

Egy kis érdekesség.

Tegnap megtakarítottam a BBC CANFORD HD 480 88dBA-t. Ráfért, mert sokat megy. Bazi jó hangja van.

Most látom, hogy milyen elektronika van benne:

Üdv:

jippa

(#23715) schawo válasza jippa (#23714) üzenetére


schawo
titán

Érdekes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23716) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

TDK Life on Record "Essentials" MP100-as fejhallgatóról tudnátok véleményeket mondani?
Az a fajta párna van rajta, amibe belefér az ember füle, vagy amit csak rá lehet tenni a fülre?

Köszi! :)

(#23717) .DLL válasza jippa (#23714) üzenetére


.DLL
veterán

WTF? :Y Erősítőnek tűnik, elem/akku is kell bele?

(#23716) Ryder1: Láttam buszon egy ilyet, nagyon brutálisan néz ki fejen... Nagy, széles, fül körül felfekvő. De a párnája az a foszlós hártya bevonatú. Hallani még nem hallottam.

(P.H.)

(#23718) jippa válasza .DLL (#23717) üzenetére


jippa
aktív tag

Ez egy 1700 Ohm-os 88dBA level limited fejhallgató. Nem akarják, hogy a műsorvezetők idő előtt megsüketüljenek. Ez inkább a limiter elektronika lesz. Csak engem is meglepett, hogy milyen csicsa kis nyák van beültetve a kagylóba.

[ Szerkesztve ]

(#23719) HF77 válasza Bodz (#23708) üzenetére


HF77
őstag

köszönöm az infót :D

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#23720) Palika71 válasza Bargyu (#23709) üzenetére


Palika71
őstag

Jó cikk!
Gratula!

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#23721) Ati1979 válasza Bargyu (#23709) üzenetére


Ati1979
veterán

Gratula! :)

Köszönjük a cikket! :R

Esetleg nem hoznád el a HD800-at legközelebbi fejes talira? :B Ott kipróbálhatnád több fajta dac + amp-al is.
Jobbakkal is mint ami most van neked.

(#23722) Daneeka


Daneeka
senior tag

Ez gáz? 555 füles.

[ Szerkesztve ]

(#23723) fattyu


fattyu
veterán

Yamaha hp1

Örök ezer hála Schawónak a lehetőségért ismét. Folyton belevisz a rosszba ( a t70-el is ő fertőzött meg )

Napközben kaptam meg. melóban a rendszerem: Pc USB AQ forest Headstreamer Champ.

Ezen a soron. Hát ezmiez. Nincs mély. Tompa a közepe. ködös a magasa. eznemjó.

Próbaképp direktben headstreamerre. Legnagyobb meglepetésemre sokkal jobb. sokkal összeszedetebb alul tisztult középen és felül. Hallgatható de semmi különleges.

Na jön a vicc. Hazavittem este: Számítógépről HDMI!!!-n kijövő hang a tv dekódol, és az asztali sony régi sztereó erősítő füleskimenete.

Az arcom meg leesett. Dögös feszes mély. Kifejezetten tetszetős közép, magas kicsit háttérben de mivel a tipik beyer hangzástól frászt kapok nem zavar. Egyértelmű hogy ez a rendszer egy rossz vicc elé, és hogy ennél még mindig tudna sokkal többet de itt már van egy érzés hogy anyám ez de mocskos jó lehet hozzá való rendszerről.

40 éves fejes :D

Erősen agyalok levadászok egyet.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23724) dni válasza kadet93 (#23673) üzenetére


dni
őstag

Még nem hallottam, így még nem tudom, hogy tetszene-e, csak az ajánlások alapján lehet esélyes.

(#23725) Ati1979


Ati1979
veterán

Itt egy jó vétel! :)

Mondjuk én még nem hallottam...

(#23726) jippa válasza Daneeka (#23722) üzenetére


jippa
aktív tag

Hello!

Nem gáz, sok ilyet láttam. Elvileg egy picit befolyásolja, hogy milyen szép hanghullámok válnak le a membránról, de én nem vettem észre a változást, mikor javítottam ilyen pici benyomódást.

Én mondjuk nem szoktam így hagyni, ha ilyet látok.

Elmondom, hogy én hogy csinálom, aztán eldöntöd, hogy bele akarsz-e vágni:

Keresek egy olyan átmérőjű műanyag csövet, ami kb. a tekercsnél támasztja meg körbe a membránt. Nagyon óvatosan nekitámasztom a membránnak és kétszer-háromszor szájjal megszívom meg eleresztem. A lihegéshez hasonlítanám, annál semmiképpen nem szabad erősebben megszívni. Ezek az apró benyomódások ilyenkor ki szoktak pattanni. Lehet hallani, ahogy kipattan, mert a membrán felerősíti a hangját. Nyilván némi műszaki érzék kell hozzá. Akkor van gond, ha annyira megnyomódik, hogy letapad a membrán a mágnesre. De még azt is mindig fel tudtam szívni ezzel a technikával, csak az már komolyabb meló, meg biztos volt egy kis szerencsém is. A trükk a ki-be lihegés, hogy rugózzon a membrán.

Üdv:

jippa

Ati1979: Itt egy igazán jó vétel, rá kell kérdezni, nekem azt írta, hogy 10 EUR-ért elküldi Mo-ra.

Csak azért nem veszem meg én, mert én már elköltöttem az ehavi fej-pénzemet. :)

[ Szerkesztve ]

(#23727) Daneeka válasza jippa (#23726) üzenetére


Daneeka
senior tag

Köszi! Ha jobb nem lesz tőle akkor nem izélgetem, mondjuk az a fele hamarabb betorzul mély szinuszoknál amelyik benyomódott de valahol olvastam, hogy lehet, hogy a hangszóró kábel verődik ilyenkor a szóróhoz és csak arrébb kéne löknöm.
(amúgy én nem hallok különbséget a két oldal közt)

[ Szerkesztve ]

(#23728) #71562240 válasza Daneeka (#23727) üzenetére


#71562240
törölt tag

Jobb lesz. Izélgetni kell, ne maradjon így. De csak óvatosan, finoman.

(#23729) matyi94 válasza Ati1979 (#23725) üzenetére


matyi94
senior tag

Ugyanilyen volt ebayen egy-ket honapja. Ha jol emlekszem valahol 12.000 Ft kornyeken ment el. Szoval annyira nem biztos, hogy jo vetel. 27.000-ert volt multheten egy hibatlan 250-es es 32.000-ert egy 600-as is az ujabbak kozul, szoval en szvsz. nem vennek ilyet foleg nem ennyiert.

Legyen szép napod!

(#23730) Bargyu válasza Ati1979 (#23721) üzenetére


Bargyu
tag

Koszi a meghivast jo otlet bar meg nem voltam ilyenen az meg lehet rosszul veszi ki magat hogy
"Sziasztok! A HD800-as gyerek vagyok radugdosnam a fulesemet a tiedre neked mid van?" Az erdekelne hogy ez az Arcam irDAC milyen (nem rDAC), erosito elvileg jobb mint Grado Rs1 ha jol emlekszem igy fejbol. Szoval oszinten hallhato kulonbseg lehet amik a talalkozon elofordulnak,? Bar szivesen elmegyek, ha valaki szeretne meghallgatni az olyan meno dolog mint az iskolaban. Olyanokat olvastam hogy mas DAC meg erosito kicsit maskepp szolaltatja meg, lagyabb hangzas stb. De mint irtam nem vagyok egy guru erdekel mas velemenye is.

(#23731) Zimmi91


Zimmi91
addikt

Szevasztok!

Egy olyan kérdésem lenne ki milyen fülest ajánl mikrofonnal együtt CS:GO-hoz?!
Olyan 10.000 Forintot szánnék rá!

Előre is köszi!

" Just remember Manchester is RED! "

(#23732) vodkaboy22 válasza Bargyu (#23730) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Szerintem mindenki így tolja az elején ezen nem kell meglepődni...
"Hali én vagyok az a dinka aki csöves cuccokat bütyköli " :)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23733) Kleroo válasza Ati1979 (#23725) üzenetére


Kleroo
veterán

Hmm... Dt880 mit tud a 990 és 770hez mérve? :)

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23734) vodkaboy22 válasza Kleroo (#23733) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Neutrálisabb, kiegyenlítettebb de hasonló karakter. Nem mondanám hogy a 990 és a 880 között felbontásban lenne különbség inkább a "stílus"-ban. A 990 kicsit nagyobb térrel és V-s-ebb hanggal rendelkezik a 880 meg kiegyenlítettebb kicsit kisebb de még mindig jól elhelyezett térrel.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23735) Kleroo válasza vodkaboy22 (#23734) üzenetére


Kleroo
veterán

Értem, köszönöm. Akkor kilőve részemről, marad a 770, 990 a célkeresztben :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23736) vodkaboy22 válasza Kleroo (#23735) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Ha jössz fejes talira mind2 -őt meg tudod hallgatni. (Akár az én 600Ohm-os verzióimat is.)

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23737) Kleroo válasza vodkaboy22 (#23736) üzenetére


Kleroo
veterán

Megpróbálok majd elnézni, csak sajnos nyakig vagyok projektekkel. :)
De remek lenne élni a lehetőséggel, és sok fain fülest meghallgatni

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23738) Ati1979 válasza Bargyu (#23730) üzenetére


Ati1979
veterán

Emiatt nem kell, hogy aggódj. Sokan elhozzák a saját a fejes láncaikat, vannak akik fejeseket hoznak, és olyanok is akik csak most ismerkednek a témával. :)

Szóval nem szokta senki azt nézegetni, hogy ki mit hoz, és elég jó hangulatban szoktak eltelni ezek a találkozók. :)

Szerintem az sokat nem jelent, hogy miket olvastál. Meg kell hallgatni minél több eszközt. Két része van a dolognak. Az egyik az, hogy neked, mi tetszik a másik meg az, hogy milyen a szinergia az eszközök között.
Ezért érdemes sok mindent összehallgatnod, hogy megtaláld a számodra megfelelő láncot.

Szóval elég hasznosak ezek a találkozók. :)

Itt a találkozó topicja. Hamarosan lehet jelentkezni! :)

(#23726) jippa

Olyan is van? :)

Valamilyen határt kell húznia az embernek! :))

(#23729) matyi94

Csak ezek a régi darabok általában jobbak mint az újak, ha jól tudom! :)
Annyira nem vagyok képben az árukkal sajnos... De ennyi pénz nem tűnik soknak egy ilyen fejesért.

(#23733) Kleroo

Ezt azt hiszem megválaszolták helyettem! :)

[ Szerkesztve ]

(#23739) schawo válasza Bargyu (#23730) üzenetére


schawo
titán

Pedig ez így működik, nincs ezzel semmi gond. :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23740) ntomka válasza Dave™ (#22617) üzenetére


ntomka
nagyúr

(#23741) schawo válasza ntomka (#23740) üzenetére


schawo
titán

hm, hát

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23742) Ati1979 válasza ntomka (#23740) üzenetére


Ati1979
veterán

Nem láttam még a videót, de a topicjában a head-fi-n Tyll "tizzy"-nek (ami itt gondolom zavartat jelent abban a kontextusban) jellemezte a magasát és erről oldalakon keresztül folyt a vita. :)

[ Szerkesztve ]

(#23743) ntomka válasza Ati1979 (#23742) üzenetére


ntomka
nagyúr

Abból amit mond meg amiket olvasok róla nem indokolt az árcédula. :)

ツ Headphones on - World off

(#23744) Ati1979 válasza ntomka (#23743) üzenetére


Ati1979
veterán

Hát abból nem! :)

Viszont olvastam valahol egy olyan tesztet, aminek az volt a konklúziója, hogy legjobb dinamikus fejhallgató.

Szerintem ez elég bátor kijelentés! :)

Én azért meghallgatnám, mert elég könnyen hajtható és talán jó lenne az ak-hoz. Csak nagyon drága... :(

(#23745) Dave™ válasza Ati1979 (#23742) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ilyenkor mindig felmerül bennem, hogy vajon mekkora szerepe van a forrás-szinergiának a tesztben. Persze tudjuk, hogy ért hozzá, de ez még nem jelenti feltétlenül azt, hogy sikerült ideálisan párosítania. De ugyanez igaz bármelyik gyártó termékére, talán a forrásra nem túl igényes/hálklis fejesek kivételek egyedül.

(#23746) #71562240 válasza Dave™ (#23745) üzenetére


#71562240
törölt tag

+1

(#23747) gelbelex válasza fattyu (#23723) üzenetére


gelbelex
őstag

HP1: Még messze vagyok az ilyen ínyencségektől... :(

Asztali sony régi sztereó erősítő füleskimenete:
Ez(zel) miért jó mégis? Más műszaki megoldást tartalmaz, mint a hangfalas erősítők füleskimenete általában?

(#23748) fattyu válasza gelbelex (#23747) üzenetére


fattyu
veterán

én nem értem mi történik. csak csodálkozom. DE azt Schawo is írta hogy elég meglepő dolgokkal volt jó/nemjó.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23749) gelbelex válasza fattyu (#23748) üzenetére


gelbelex
őstag

:R

(#23750) SsPL711 válasza fattyu (#23748) üzenetére


SsPL711
őstag

És ez nem csak a HP1-re érvényes.
Az K242HD-mnek is megtáltosodott a mélye egy kb ~ '82-es, Denon sztereó asztali erősítő fejeskimenetén.
(De ezt már írtam)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.