Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24351) Teki1986 válasza Dorien (#24350) üzenetére


Teki1986
tag

Köszönöm! Majd megnézem és kipróbálom őket.

(#24349) .DLL Számomra az jobban zavarja a fülemet és zenehallgatásnál más élményt nyújtanak, amiket eddig én próbáltam.

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#24352) Alabastor95 válasza .DLL (#24344) üzenetére


Alabastor95
csendes tag

Köszönöm :) Kipróbálom a Beyerdynamic DTX 910-t, meglátjuk hogy válik be :)

(#24353) GML válasza Teki1986 (#24351) üzenetére


GML
őstag

Pedig van az a füles, ami már vetekszik egy fejessel...

(#24354) fattyu válasza GML (#24353) üzenetére


fattyu
veterán

van aki nem bírja az iemeket. én is így kerültem a fejes lejtőre. két hétig szenvedtem eggyel. mindennap fájt a fejem tőle

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24355) GML válasza fattyu (#24354) üzenetére


GML
őstag

Mit próbáltál?

(#24356) jippa


jippa
aktív tag

bízom benne, hogy nem haragszanak az urak ezekért a fényképekért

bemutatnám az új családtagot

LEAK 3000 iso(ortho)dynamic egyenesen Angliából (aka Wharfedale ID2)

[ Szerkesztve ]

(#24357) fattyu válasza jippa (#24356) üzenetére


fattyu
veterán

Esmilyen?

GML: reg volt cx300

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24358) GML válasza fattyu (#24357) üzenetére


GML
őstag

Ez erősen hasonlít a Samu Galaxy S gyári fülesére és hát nem valami kényelmes darab :D

(#24359) jippa válasza fattyu (#24357) üzenetére


jippa
aktív tag

"It has a similar serpentine driver to the big boys (NAD RP18/1978 Fostex T50v1/T30)"

ugyanattól a RANK Organizationtól licenszelték a technológiát, mint a Fostex

A head-fin van egy kép a driverről

A driver adottságainak megfelelő hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#24360) Imifej


Imifej
senior tag

ATH-A700X fejesem próbaképpen már minden lyukba beledugtam, de rendes DAC híján nem igazán akart remekelni. A Fiio E-10-el meg főleg ramatyul szól. Utolsónak kíváncsiságból kipróbáltam azt az eszközt, amit már minden téren leírtam, mert egy rakás... Ekkor ért a legnagyobb meglepetés. Teljesen lehidaltam, hogy egy zene így is tud szólni. Nem hittem, a fülemnek, és egyre másra tettem rá a FLAC zenéket, de még az mp3 is megtáltosodott. Ez az eszköz, egy gagyi tablet, pénzt nem adtam volna érte (nem is adtam, barteleztem), de azóta nagy becsben tartom. Hogy mi lehet a belsejében ami a hangért felel nem tudom, de lehet, hogy az Allwinner A10? NAVON A boltban, ahol vettem, ezzel próbáltam ki [link] tehát ehhez tudom hasonlítani. Persze jobb volt a DAC, de visszaemlékezve, nem olyan mértékben, hogy számomra ez nagy különbséget jelentsen. Pedig vagy egy órán keresztül nyüstöltem az üzletben. Megállapításom persze szubjektív!

[ Szerkesztve ]

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#24361) RetepNyaraB válasza Imifej (#24360) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem lehetseges valami eq szoft belekontarkodasa a hangba es igy egy alapos atejtes fennforgasa :U ;]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#24362) Imifej válasza RetepNyaraB (#24361) üzenetére


Imifej
senior tag

kizárt, mert minden alapon volt, és a gyári lejátszója van csak fent.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#24363) RetepNyaraB válasza Imifej (#24362) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Isten utjai kifürkeszhetetlenek :C

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#24364) szakibá... válasza jippa (#24356) üzenetére


szakibá...
senior tag

Ismertem ifjú koromban egy Leak hangszórót, ez volt az, nagyon jó darab volt.

[ Szerkesztve ]

Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

(#24365) fattyu válasza szakibá... (#24364) üzenetére


fattyu
veterán

szedd le a httpt a link elől mert így nem jó

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24366) jippa válasza szakibá... (#24364) üzenetére


jippa
aktív tag

ez itt a SANSUI SS-100 mellé kerül a polcra :)

(#24367) vodkaboy22 válasza jippa (#24366) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Asszem megint mennem kell !!! :DD
Bakker planar gyűjtésbe csaptál? :) A sunyi mindenit jól néz ki a drivere.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#24368) Dudi08


Dudi08
tag

Sziasztok!
Egy olyan fejhallgatóra lenne szükségem, amely 1-2 óra használat után sem lesz kényelmetlen számomra.
Elsősorban a kényelem a lényeg, nem vagyok érzékeny más dolgokra.
Ha már megvenném zenét is hallgatnék vele, de gépnél játékra használnám.
A limit kb. 20k lenne, de jó lenne,ha olcsóbban találnék valami kényelmesebb darabot.
Musikeren láttam pár Superluxot, aminek egész baráti ára volt. Hd 669, vagy 668B például.
Ezek mennyire lehetnek kényelmesek?
Esetleg más ajánlat?
(hd660 tetszene, de a spirál kábeltől a hideg kiráz :B ,erre megoldás esetleg?)

(#24369) .DLL válasza Dudi08 (#24368) üzenetére


.DLL
veterán

Megoldás mindenre van. :)
A Sperluxokhoz lehet kapni utángyártott plüss fülpárnát, amellyel nagyban nő a komfortérzet (de a hangja is változik kicsit világosabb lesz a hangkép).
A HD660 szorítóereje nagy, még plüss párnával sem lesz a tökély, a félnyitott AKG variánsok viszont egészen kényelmesek (681 széria, 668B) Viszont a 668B szárnyas fejtartói egyeseknek szintén kényelmetlenek, nekem nem volt az csak furcsa, szerintem megszokható, viszont a tartósságáról nem tudok nyilatkozni.

Nekem HD681 van, plüss párna helyett (régi BEAG párnával de ez most nem ide tartozik) zokni moddal: (veszel egy jól nyúló puha zoknit (feketét vagy amilyen tetszik) egyszerűen ráhúzod a kagylókra, belül a párna alá tömködöd, és megjelölöd, hogy meddig kell levágni. Levágod, véglegesíted a pozícióját, és voila! Plüss fotel érzése :) )

Ezen kívül a kényelem koronázatlan királya a Pioneer SE-M290. Azért koronázatlan, mert a műanyag csukló tartósságára viszont panaszkodnak, és ha nem tartós, akkor nem lehet király.

Visszatérve a fotelekhez, a Philips SHP-8000 pedig egy jóféle olasz bőrfotel kényelmét nyújtja, hangja is rendben van, be csak egyszer hallottam, sok mással egyetemben így nem nagyon maradt meg, de csak úgy mint ezt, a többi kiszemeltet is meg kell hallgatnod előtte, hogy biztos döntést tudj hozni. ;)

Szerk.: Jut eszembe! A két nyitott Takstar: TS-671 és HI-2050! Mindkettőn plüss párna, igényes, erős kialakítás. Ahangjuk nagyon rendben van. A TS-671 a legnagyobb fejesek közé tartozik, egyedül a tömege árnyékolhatja be a komfortot, mert az is nagy, de szokható.
A HI-2050 ebből a szempontból nálam kifogástalan volt.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#24370) vodkaboy22 válasza .DLL (#24369) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Akkor legyen a koronázott királya olcsó kategóriában az SE-A1000! Nekem néha van úgy hogy a fejemen marad és 3-4 óra hangfalon zenehallgatás után veszem észre a laptop előtt hogy jéééhhh bammeg én feltettem a fejest is... (Nem szólt.) :))

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#24371) .DLL válasza vodkaboy22 (#24370) üzenetére


.DLL
veterán

Hmm...remélem hozod szombaton :K

Asszem túl sokat kérek már. :B

(P.H.)

(#24372) vodkaboy22 válasza .DLL (#24371) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Nem nem :) A Pioneer az a bakonyban van.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#24373) gelbelex válasza .DLL (#24371) üzenetére


gelbelex
őstag

Emlékeim szerint van a Bp-i Pólus MM-ban kirakva SE-A1000. Bár mobiltelefonról csak a karaktere jön ki (jó! :C ), a teljes tudása nyilván nem.

(#24374) Dudi08 válasza .DLL (#24369) üzenetére


Dudi08
tag

Köszönöm a kimerítő választ!
Már csak egy kérdésem lenne. Takstar HI-2050-et lehetne valami megbízható forrásból rendelni, vagy marad az aliexpress, ebay kombó? Ha csak innen lehetne, akkor most nem kockáztatok, inkább megveszem a Superlux HD681B-t, kezdésnek biztosan meg fog felelni.

(#24375) Gzula[HUN] válasza .DLL (#24369) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

M290-nek nem a csuklója törik, hanem az felett 2 cm-re. Ott van egy trapéz alakQ műanyag, amit két csavar fog oda. Na, ha ezt a műanyag darabot még ezen felül (pl. gari időn túl, de még a törés előtt, szépen meg lehet csinálni, észrevétlenül) oda ragasztod időben pillanat ragasztóval, akkor jelentősen meg lehet növelni az élettartamát. Az enyém kb. 3-4 éves, minden nap használom. Igaz pár hónapja volt nagy generálom vele (a hangszóró előtti műanyagon lévő textil csere, az említett műanyag biszbasz ragasztás, párnák kimosása, vezeték megtörés javítása), de kidobni sajnálom, mert megszoktam a hangzását, és nagyon kedvelem.

Jövő hónapban névnap, meg akarom magam lepni egy Pioneer SE-A1000-el.

Annyi bajom van vele, ami zavar is, hogy a az "automata" gumipántja egy idő után megmacskásodik, én nem marad a helyén, hanem tekeredik össze-vissza. "Nagytesóval" is megvan ez a probléma (Pioneer SE-A1000)?

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#24376) .DLL válasza Dudi08 (#24374) üzenetére


.DLL
veterán

Egyelőre nincs Magyarországon, elvileg 1-2 hónap és lesz.
De van egy harveraprón, most látom, hogy már jegelték, de ha szerencséd van talán a tied lehet.

(#24375) Gzula[HUN]: Értem, köszi! Az legalább jó hír, hogy lehet konzerválni, tartósabbá tenni, tényleg kényelmes darab.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#24377) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok! 20k alatt szeretnék fülhallgatót, játékra és zenehallgatásra lenne:) Köszönöm szépen előre is:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#24378) .DLL válasza DrDobos (#24377) üzenetére


.DLL
veterán

A témaösszefoglalóban van pár szempont, ami segítene leszűkíteni az amúgy óriási kört. (pl. kialakítás, hangzásbeli igények)

(P.H.)

(#24379) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!
Vettem a TACSKO-ban egy ilyet: [link]

Minden működik, nagyon klassz cucc, konkrétan egy funkciójával van problémám. A dobozán is rajta volt, hogy a saját mikrofonja által felvett hangot visszajátsza, hogy halljam önmagam. Ez nem rossz elképzelés, de a gyakorlatban akkora késleltetéssel történik hogy kifejezetten idegesítő, sőt összezavar beszéd közben. Eddig csak úgy sikerült megoldanom ha letiltottam a saját mikrofonját. Nincs hozzá szoftver, plug and play alapon az integrált hangkártyámat megkerülve, USB csatlakozóval működik.
Kikapcsolható valahogy úgy ez a funkció hogy nem tiltom le a mikrofont? A válaszokat előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#24380) decoati


decoati
aktív tag

háj
a tündér kislányom szétrágta a Sennheiserem kábelét, a "gyári" árát meg kicsit sokallom. Nem tudtok valami kompatibilis megoldást esetleg hazai beszerzéssel, esetleg valakinek nem lenne-e lecserélt, de jó állapotú kábele, vagy (horrible dictu) ennek a push-fit csatinak a szerelhető változatáról nincs-e valakinek infója?
thx
szerk. csatit találtam, itthon nem tud valaki?

[ Szerkesztve ]

család, gyerek, lakáshitel, közepesen szar munka vidéken

(#24381) Renok


Renok
senior tag

Sziasztok,

Új fejhallgatót keresek.

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót? Otthon.
Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Játék, film szgépen, film TV-n.
Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 20e Ft, de érdekelne az is, hogy 20e-30e között mit ajánlotok.
Vezetékes vagy vezeték nélküli? Vezetékes.
Circumaural vagy supraaural? A kényelmesebb. Szemüveges vagyok, a jelenlegi Ozone Rage fejesem másfél óra után nyomja a füleimet (a hajam csíkban való lelapításáról nem is beszélve..), így a jó hangzás után ez a legfőbb szempont.
Zárt vagy nyitott? Inkább zárt: asszony nézné 1,5 méterre tőlem a TV-t, és a másik szobában alvó kisfiam se keljen fel rá.
Mikrofonos vagy mikrofon nélküli? Mikrofon nélküli, szívtam már eleget headsetekkel.
Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar? Passz. Játékra, filmre jól szóljon, zenét piszok ritkán hallgatok csak.
Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? Szgép: Asus Xonar DGX, TV: Samsung LE32B650T2W.

Eddig Creative Aurvana Live!-ot néztem, nem tudom mennyire kényelmes.

Előre is köszönöm a tapasztalt fórumtársak segítségét!

[ Szerkesztve ]

(#24382) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!:)

Új fejhallgatót szeretnék vásárolni.

Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
Otthon

Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
Játék, zenehallgatás, igazából csak rockot nem hallgatok:)

Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
Max 20000Ft, de inkább alatta:)

Vezetékes vagy vezeték nélküli?
Vezetékes

Circumaural vagy supraaural?
Circumaural

Zárt vagy nyitott?
Zárt

Mikrofonos vagy mikrofon nélküli?
Mikrofon nélküli

Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
Legyen szép hangzása, külenleges elvárásom nincs:)

Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
Hangkártya, ritkán tablet, illetve telefon

Köszönöm szépen előre is!!:)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#24383) Dorien válasza Renok (#24381) üzenetére


Dorien
veterán

Sokan szeretik a CAL!-t, jó választás lehet.
Pár tipp még:
- Invotone HD 2000 (Takstar HD 2000)
- Gemini HSR 1000, LD Systems HP 800 Pro (Takstar Pro 80)
- Shure SRH840
- használt Beyerdynamic DT770

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24384) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy vezeték _nélküli_ mikrofonos fejhallgatót. Logitech H600-at néztem ki, létezik ennél jobb alternatíva 10k-s árkategóriában? Semmi extrának nem kell, hogy legyen, csak hogy ne legyen madzagja :B

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24385) .DLL


.DLL
veterán

Látom kiemelted, hogy nélküli. És még mikrofonos is. Pedig a téma-összefoglaló kiemeli, hogy itt ez nem pálya, van topik, ahol több a tapasztalat ezekkel...

(#24382) Dr Dobos:
- Első és nagyon jó ár/érték arányú a Takstar Pro 80 (és más nevű változatai: LDSystems, Gemini, stb)

- AKG K511

- Superlux HD660 (bár ez egy fokkal nehezebben hajtható, és alapból spirál kábeles)

- Fischer Audio Fa-003 (és más nevű változatai, pl. Digitech, Brainwavz)

- és van itt néhány AudioTechnika fejes is, de ezeket még nem hallottam, szóval én is csak kipróbálásra ajánlom: T300, T400, M20X, M30

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#24386) bugizozi válasza .DLL (#24385) üzenetére


bugizozi
őstag

Pedig elolvastam az összefoglalót de ezek szerint az elején gyorsan átsiklottam :B
Bocsesz :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#24387) #71562240 válasza bugizozi (#24384) üzenetére


#71562240
törölt tag

-

[ Szerkesztve ]

(#24388) [P]laci


[P]laci
senior tag

Sziasztok, szükségem lenne a szakértelmetekre és iránymutatásotokra! :K

Az általatok kért paraméterek a következők lennének:
- otthon és kollégiumban használnám javarészt, de azért ha néha-néha felvenném vonaton is, akkor ne legyen rá panasz ;)
- legfőképpen zenehallgatásra és filmezésre használnám a fejhallgatót! A zenei ízlésem teljesen szerteágazó (nem tudom hogy ez tényleg akkora problémát jelentene, mint sejtem) és hangulatfüggő, így hallgatok alternatív rockot, indie zenét, de néha előjön a rockosabb, metálosabb énem is. A legkevésbé jellemző rám az elektronikus zene hallgatása, maximum havi 1-2 szám a kvóta, szóval elég speckó a felhasználási területem.
- sajnos most csak olyan 10-15 ezres kategóriában tudok gondolkodni jelenleg

remélem ennyi elég lesz a minimális segítségnyújtáshoz! ;) a kiegyensúlyozott hangzás lenne a cél a zenei ízlésem miatt, ha lehetséges. :)
előre is köszönöm!

(#24389) DrDobos válasza .DLL (#24385) üzenetére


DrDobos
őstag

Köszönöm szépen!

Samsung Galaxy A55 5G

(#24390) Dorien válasza [P]laci (#24388) üzenetére


Dorien
veterán

Invotone HD2000

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24391) [P]laci válasza Dorien (#24390) üzenetére


[P]laci
senior tag

utánaolvasgattam és tetszik, így a vélemények alapján! :K csak ugye valahogy ki is kéne próbálni előtte. (csak sennheiser-ekkel és akg-vel van eddig tapasztalatom elég "széles" skálán)

esetleg valamilyen egyéb ajánlott opció nincs, ami hajtogatható hogy a laptop táskámba beleférjen? nem ilyen vékony laptoptáskám van, hanem ilyen normális, amibe azért kényelmesen bele tudnak férni a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#24392) Dorien válasza [P]laci (#24391) üzenetére


Dorien
veterán

Szerintem az olcsó Sennheiser-ek és AKG-k erősen felejtősek...
Ez a HD2000 bár nem összehajtható, de nem foglal sok helyet.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24393) [P]laci válasza Dorien (#24392) üzenetére


[P]laci
senior tag

elég régóta nem vagyok otthon a témában, szóval felvilágosítanál hogy akkor melyik árkategóriától érdemes bennük gondolkodni, illetve mely modelltől?

(#24394) Dorien válasza [P]laci (#24393) üzenetére


Dorien
veterán

AKG: K550, K701, Q701
Sennheiser: HD600, HD650
Beyerdynamic: DT770, DT880, DT990
Meg ezekhez illik valami komolyabb forrás is.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24395) [P]laci válasza Dorien (#24394) üzenetére


[P]laci
senior tag

köszönöm.

(#24396) Peddy789


Peddy789
őstag

.

[ Szerkesztve ]

(#24397) hardverhaver


hardverhaver
tag

Sziasztok! Szeretném megosztani veletek egy tapasztalatomat. Az AKG K-240-DF studio monitor fejhallgatómat akartam lecserélni egy jobbra és hosszas-hosszas keresgélés, illetve tesztek után kikötöttem egy Superlux HD631 mellett, holott a saját fejesem még így használtan is többet ér mint egy új HD631. A Superlux valamelyest -lényegesen- kényelmetlenebb, de jobban tetszik a hangja. Gyakorlatilag az összes többi Superluxot kipróbáltam, hosszas órákig teszteltem az általam szeretett -Jazz, Blues, komoly- zenéken és mindnek túlszínezett, amolyan loudness-es hangja volt, ám a HD631-nek kevésbé van mély és magas kiemelése és azokkal együtt megmarad az erős és tiszta középtartomány. A zenei részletessége is jobb mint az AKG-nek, több részletet hallok a hangszerek felől. Több órás zenehallgatás után sem lesz bántó a hangja. Ezért az árért csak ajánlani tudom mindenkinek. Persze ez az én véleményem, mielőtt bárki megvenné mert hallgat rám, előtte ő is tesztelje le ha tudja.
Esetleg mások véleményére is kíváncsi vagyok a Superlux HD631-el kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#24398) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

azt meg tudjátok mondani hogy a steelseries v2 frost blue nak van saját hangkártyája?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#24399) RetepNyaraB válasza marec1122 (#24398) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Biztos, de nem ebben a topikban, bocs...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#24400) jippa


jippa
aktív tag

Hello!

Valaki van itt, aki végigolvasta már az orthodynamic roundup-ot?

A 116. oldal után van még valami érdekes? :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.