Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23101) gerenda110


gerenda110
aktív tag

van egy Creative Tactic 3d Rage fülesem, Van rajta egy USb és egy Jack. Nos tesóm rádugta a 2-t egyszerre, és mono lett az usb rész. ezt hogy tudom megjavíttatni? (most jött vissza a szervizből usb csati cserével) Jack csatlakozóval szól mind a 2 oldal. lehet a 2 nem játszik közre de a jack rész működik. ötlet? vigyem vissza?

Az élet szép. Ha tetszik, Ha nem!

(#23102) Ati1979 válasza Dorien (#23099) üzenetére


Ati1979
veterán

"árban kissé rugalmas vagyok
az alsóbb árkategóriák is érdekelnek egészen a komolyabb szintű belépő modellekig"

Gondolom így az ár max 50-60k lehet. Ezért írtam, hogy jelöljön meg konkrét árat.

(#23103) szatocs válasza contaxg (#23100) üzenetére


szatocs
őstag

Egyszerűen rossz a 770Pro komolyzenére. Nem tudom vele élvezni. :(

=== Szatocs ===

(#23104) #71562240 válasza Exodius (#23096) üzenetére


#71562240
törölt tag

1. A hangszerek hangszínében benne vannak az ultrahangos összetevők is, tehát ha a hifi készülék nem képes átvinni az ultrahang tartományt, akkor eleve más hangszerhangot hallasz, mint a valóságban.
2. Amit Szakibá mond. Ha a hifi készülék magasabbra tud felmenni, akkor jó eséllyel torzítatlanabbul jeleníti meg a hallható tartományt.
3. Amit Schawo mond. Ne higyj a dobozon levő számoknak, hazudnak.

(#23105) pepe091 válasza GML (#23089) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Köszönöm. :R

(#23106) matyi94 válasza Exodius (#23096) üzenetére


matyi94
senior tag

Azért, mert minden hang felharmonikusokból tevődik össze. Értsd: egyszerre több különböző frekvenciájú hangot hallaszegy adott frekvenciának. Pl. ha a zongorán leütsz egy akkordot, akkor egyszerre töb hang megszólaltatását hallod egy hangnak. Próbáltam közérthetően kifejteni.

Legyen szép napod!

(#23107) GML válasza matyi94 (#23106) üzenetére


GML
őstag

Azért a hármas-/többes hangzatokat (akkordok) és a felharmonikusokat ne keverjük, jó? :B :O :W

(#23108) .DLL válasza b5 (#23093) üzenetére


.DLL
veterán

Komolyzenére kiválónak tartom (belépő szinten) a Takstar TS-671-et, bár ez nyitott, de otthon nem hiszem hogy probléma lenne. Ha mégis, akkor :( Belépő kategóriában pl. Superlux HD681, RLC szűrővel a magasak miatt, utána egészen lineáris, mélyben sem emel, csak a legalján, az viszont már nem színezi el a többi tartományt, egész világos hangzásúnak tartom, viszont jól jön ha egy nagybőgő, vagy üstdob megszólal, több teste van, mint a TS-671-nek (és részletezőbb is egyébként, az a darab ami nálam van).

Zártban szintén ajánlott tőlem is a Pro-80, bár inkább pop-osabb hangja van, de élvezetes, zenei; ettől feljebb a Shure 840, AudioTechnika A500x és AKG K550 ezeket még hallgasd meg a döntéshez. ;) (ha mégis jó a nyitott akkor még az AD500x is vagy pl. használtan egy AKG K240 Sextett)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23109) Dave™ válasza b5 (#23093) üzenetére


Dave™
nagyúr

Szerintem AKG K550, mert zárt, lineáris, normális térrel, kényelmes és minőségi anyagokból építkezik. De direktben PC-re ezt sem érdemes dugni, az abszolút minimum egy fejhallgatóerősítős hangkártya, de még inkább valami külső DAC/erősítő megoldás.

(#23110) Pbalint78


Pbalint78
csendes tag

Sziasztok!
Próbálkoztam már egy másik topikban is, de nem válaszolt senki sem. :-(
... ezért fel teszem itt is a kérdést.

Van egy Denon AH-D2000-es fejhallgatóm. Szeretnék venni, hozzá egy DAC AMP kombót, amivel szépen szólna számítógépre dugva is. Nem a 100.000 kategóriában gondolkozom, hanem az alatta lévőkben. Esetleg van valakinek ilyen fejhallgatója, ill. tapasztalata ezzel típussal? Mi passzolna hozzá hangkarakterben?

Előre is köszi a válaszokat.

(#23111) .DLL válasza Pbalint78 (#23110) üzenetére


.DLL
veterán

(jó volt az a topik, csak ilyenkor még mindenki dolgozik, és nem mindenki jut géphez. Én nem vagyok kompetens DAC-os terén, ezért nem válaszoltam, csak egy Dactilusom és egy Presenter2 erősítőm van, ezt mondjuk tudom jó szívvel ajánlani, mert nagyon zenei hangja van, de ez nem egy átfogó választék, ami hangkarakterben is biztosan illeszkedik a fejesedhez.)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23112) balioking


balioking
csendes tag

Sziasztok!

Abszolút nem értek a fejhallgatókhoz ezért kérek segítséget. Nagy igényeim nincsenek, tartós kényelmes fülest szeretnék vásárolni. Nem kell semmi csilli villi, ledek meg egyebek. Pc-vel használnám elsősorban előlapi bemeneten, nem vagyok egy audiofil. Arra megvan a rendszerem...10-12 k-t tudnék rászánni esetleg 2-3 ezerrel többet. Mit ajánlanátok? Nagyrészt filmnézésre használnám éjszaka ill. chateléshez és néha zenehallgatáshoz. Amely márkákat eddig néztem: Sennheiser(pocsék ár-érték aránnyal) ill AKG ( szintén ár-érték gondok) ill Asus termékeit. Mivel nem értek hozzá ezért kérdezek, ti mit ajánlanátok, ami tartós és kényelmes is.
Köszönettel!

A Probook jó választás!

(#23113) #71562240 válasza matyi94 (#23106) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hibás.
Elsősorban alaphangból, másodsorban felharmonikusokból állnak a hangok. A hang frekvenciáját az alaphang határozza meg, a felhangok pedig a hangszínt - kissé leegyszerűsítve. Az összhangzatnak ehhez semmi köze, tehát az akkordpéldád is hibás és másfajta jelenségre vonatkozik.

(#23114) #71562240 válasza Pbalint78 (#23110) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Prohardver szakmai fórumai nem chatszobák. Öt óra várakozás nem jelent semmit. Még napok múlva is bőven kaphatsz válaszokat.
Egy alternatíva: Hivox Lupus Minor, Hivox Bubo. "Kellemesítené" a Denonodat, és elég informatív is a duó.

(#23115) Kleroo válasza Ear001 (#22892) üzenetére


Kleroo
veterán

Ó! Jó tudni, köszi.
Milyen füles-DAC-ot érdemes venni Beyer 770/990 alá 20k alatt?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23116) .DLL válasza #71562240 (#23113) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, példa úgy szerencsésebb lett volna, hogy egy A hang zongorán, egy A hang hegedűn, egy A hang fuvolán, egy A hang trombitán. Mindegyik 440Hz A hang, mégis egészen mások, és a többi frekvencia összetevő miatt ismerhetőek fel.

(P.H.)

(#23117) SsPL711


SsPL711
őstag

Sziasztok!

Egy K242HD-hez ajánlanátok az Audioengine D1-et?
(Tudom, van aki a 242HD-t sem ajánlja :) )

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23118) vzsryl válasza Kleroo (#23115) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hát 20k alatt konkrétan nincs sok választás a FiiO E10-en kívül, de csodát ne várj tőle. Gondolom DAC+AMP kombó kellene, mert ezek a beyerek erősítés igényesek. Ha simán DAC, akkor esetleg bkercso féle kisDAC. Erősítőből meg szintén bkercso-tól Presenter, vagy beszélj vodkaboy22-vel, hátha össze tud dobni valami olcsóságot.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#23119) .DLL válasza vzsryl (#23118) üzenetére


.DLL
veterán

+1
Fiio felejtős egy ilyen minőségű fejeshez. Sőt általában a forrásnak kéne jobbnak lennie, mint a fejhallgatónak.

(P.H.)

(#23120) membrandj


membrandj
nagyúr

Sziasztok! Ma volt lehetőségem kipróbálni a retro dj fülest, de úgy látszik,hogy az én fülem nagyobb az átlagosnál, mert számomra " necces" volt. Superflux 681B-nél nagyobb a hely a fülnek?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#23121) GML válasza .DLL (#23116) üzenetére


GML
őstag

Azért arról a hullámról se feledkezzünk meg. Hiába 440-szer ismétlődik mp-ként, de nem azonos. Ezért ismered fel.

(#23122) Dorien válasza membrandj (#23120) üzenetére


Dorien
veterán

681 EVO vs Retro DJ:

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#23123) #71562240 válasza GML (#23121) üzenetére


#71562240
törölt tag

?

(#23124) membrandj válasza Dorien (#23122) üzenetére


membrandj
nagyúr

681B és az EVO ilyen szinten megegyezik ?

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#23125) Dorien válasza membrandj (#23124) üzenetére


Dorien
veterán

Tudtommal egy nagyon kicsivel nagyobb az EVO, de majdnem egyformák.
A Retro DJ-nél jelentősen nagyobbak.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#23126) membrandj válasza Dorien (#23125) üzenetére


membrandj
nagyúr

Akkor valamelyik nap bemegyek Pestre és megveszem mostmár.. Csak sajnálom,hogy előtte nem tudom kipróbálni. Nem a hangzás érdekel igazából, mert bízom bennetek,hogy ennyi pénzért kb ez a legjobb. A kényelem érdekelne.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#23127) matyi94 válasza GML (#23107) üzenetére


matyi94
senior tag

Igazatok van, rossz példa volt.

[ Szerkesztve ]

Legyen szép napod!

(#23128) GML válasza #71562240 (#23123) üzenetére


GML
őstag

Csak arra gondolj, hogy más hangja van egy sinus/háromszög/trapéz/négyszög jelnek. És ezek még szabályosak is. Ugyan az a freki, mégis más.
Ez határozza meg, hogy milyen hangszer hangot hallasz. A felharmonikusok pedig, hogy mennyire "él" az adott hang.

(#23129) dudika10 válasza GML (#23128) üzenetére


dudika10
veterán

Picit nézz utána a Fourier-sorfejtésnek...

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23130) choco01


choco01
addikt

Hali.
Ez a GENIUS HS-G850 eszközről mi a véleményetek..? :))
Köszi! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#23131) gyenesmartin válasza membrandj (#23126) üzenetére


gyenesmartin
őstag

A kényelme nem rossz ennek a 681 evo-nak.

(#23132) Dorien válasza membrandj (#23126) üzenetére


Dorien
veterán

Kényelmes, már amennyire egy műbőr párnájú fejes kényelmes lehet.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#23133) GML válasza dudika10 (#23129) üzenetére


GML
őstag

És mit akarsz ezzel mondani? :U Csak érzékeltetni akartam, hogy más a görbe, ha oszcilloszkópon nézi. Ennyi.

(#23134) #71562240 válasza GML (#23133) üzenetére


#71562240
törölt tag

Amit mondasz, nem jó. Rossz okból rossz okozat.

(#23135) dudika10 válasza GML (#23133) üzenetére


dudika10
veterán

A szinusz és a háromszögjel pont a felharmonikusokban különbözik.
Csak annyit próbáltam mondani, hogy nézz utána a dolgoknak mielőtt nyilatkozol róluk, és akkor talán az ilyen butaságok nem lesznek olvashatóak szakmai topikban.

szerk.: hogy egyértelmű legyen: butaságot írtál.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23136) schawo válasza dudika10 (#23135) üzenetére


schawo
titán

Pont így.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23137) GML válasza dudika10 (#23135) üzenetére


GML
őstag

Közben rájöttem. :B :R Mea culpa, mea maxima culpa.
Nem kéne 5 felé figyelnem, 3 nyelven. :o

(#23138) vodkaboy22 válasza GML (#23133) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A szinusz egy frekvenciájú EGY szinuszból áll egy négyszög végtelen sok szinuszból áll!
Ha egy hang szólal meg egy hangszeren akkor annak maximum felharmonikusai lehetnek mellette slusz pasz!
(Az más hogy egy hangot kicsikarni egy hangszerből kész csoda ;] )

Rossz példával ne érzékeltess mert pár mérnöki vénájú emberke hamar körömmel fog falat kaparni a hiszékenyek meg elhinni és utána vizsgán megbukni...
Voltam tanúja ilyen bukásnak és erre mit mondott a diák: de hát a wikipédián ez állt! Erre a tanár: a wikipédia ahogy meg van csinálva úgy inkább az ördög eszköze ! :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#23139) GML válasza vodkaboy22 (#23138) üzenetére


GML
őstag

Mondom, hogy már leesett... Ez a szinuszjeles dolog megvolt. Meg a felharmonikusok is. Sűrű volt a napom, egy kicsit belezavarodtam. Nem tudtam, hogy hol tartottam.
No offense pls

(#23140) Kleroo válasza vzsryl (#23118) üzenetére


Kleroo
veterán

Hmmm, igen,akkor lehet nem csak simán az x-fi-re dugnám be.
DAC+AMP jól hangzik. Egyszer megveszem,és utána etalon-fülesminőséget kapok, jobat mint egy marhadrága házimozi/stereo erősítő. Milyen összegért lehetne, és mit kapni ami már egy jó kis kombó

Két irányt "látok".
X-Fi-ről digitálisan átnyomni egy erősítőbe. (30-35k körül(pl Onkyo TX-SR600E) egész korrekt erősítőket találni aprón, és így később korrektebb stereo v 5.1 szettet is ki tudnék építeni)
Avagy egy jó DAC+AMP kombó kizárólag füleshez.

Vélemény? :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23141) matyi94 válasza Kleroo (#23140) üzenetére


matyi94
senior tag

A hazimozi erosito rossz forras a fejhallgatonak. 35-ert siman vehetsz mondjuk egy xmos dac-t es egy erositot vagy barmi mas hasonlot, csak a hazimozi erositos otletet minel hamarabb felejtsd el. Hidd el, jot akarunk neked!

Legyen szép napod!

(#23142) Kleroo válasza matyi94 (#23141) üzenetére


Kleroo
veterán

Nincs elsődleges elképzelés.
ötletelés fázisban vagyok. :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#23143) membrandj válasza gyenesmartin (#23131) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszi! Dorien neked is köszi!

Kényelem alatt arra gondoltam,hogy nagyobb hely van a fülnek. A retro dj-be elnyomta a fülemet, ami hosszú távon nem túl jó.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#23144) .DLL válasza membrandj (#23143) üzenetére


.DLL
veterán

Az AKG-s Superluxok bőven nagyok, még pamut moddinggal együtt is nagy a fülkagyló belül, és magas is. Retro DJ-nek az is a baja, hogy nem elég magas a fülpárna.

(P.H.)

(#23145) membrandj válasza .DLL (#23144) üzenetére


membrandj
nagyúr

Köszönöm! Akkor nem szórakozok és megveszem a 681B-t! Leginkább neked tartozok köszönettel, mert minden " bugyuta" kérdésemre válaszoltál!

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#23146) SsPL711


SsPL711
őstag

Sziasztok!

Pink noise-al vagy white noise-al kell bejáratni a fejhallgatót?
Esetleg, brown, blue, violet, grey?
Mekkora hangerővel érdemes ezt véghez vinni, hány dB-en, 0-tól feljebb, vagy elég 0dB-en?

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23147) schawo válasza SsPL711 (#23146) üzenetére


schawo
titán

A zene esetleg meg sem fordult a fejedben? :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23148) SsPL711 válasza schawo (#23147) üzenetére


SsPL711
őstag

De, megfordult, de a zene nem fedi le az összes spektrumot, vagy tévedek?
Főleg ha olyan zenéket hallgatok.
Meg amikor nem hallgatok zenét, akkor minek menjen zene, akkor menjen valamilyen "zaj".

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23149) schawo válasza SsPL711 (#23148) üzenetére


schawo
titán

Tök mindegy. ;) Járódjon be, mozogjon a membrán, oszt' jónapot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23150) GML


GML
őstag

Most akkor jön az a gondolat, hogy: hétfőig megálmodom, hogy az AT mellé kell-e nekem a Q701. De mindegy is, mert mind a kettő "nehéz" fejes - legalább is a Q -, kell neki az izmosabb erősítő, ami most egyelőre nincs. Tehát amp nélkül nem lesz annyi mélye sem. De akkor vajon a burn-in-nél számít-e, hogy az alsó spektrumon nem tud akkorát mozogni? Lehet-e eltérés egy korrekt hangerővel és tartományban bejáratott, és egy "valami szarra rákötött" bejáratás között? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.