Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23151) Bodz válasza GML (#23150) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem.

(#23152) GML válasza Bodz (#23151) üzenetére


GML
őstag

Akkor nem aggódok. :R

(#23153) SsPL711 válasza GML (#23150) üzenetére


SsPL711
őstag

Szerintem van különbség.
A szarra kötött bejáratásnál bizonyos frekvenciák nem okoznak elegendő kitérést a membránnak, egyes frekvenciákon, ezért az nem is "törik be" rendesen a szükséges bejáratási idő alatt.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23154) schawo válasza SsPL711 (#23153) üzenetére


schawo
titán

Akkor járasd sok zajjal, hidd el, nem fogjuk vissza a kezed :D
A baromsággenerátort mindenesetre sikerült csúcsrajáratni. Ideális hifista lesz belőled. :U

(#23150) GML
Nem, ne aggódj, hót mindegy.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23155) SsPL711 válasza schawo (#23154) üzenetére


SsPL711
őstag

Látom itt nem érdemes se kérdezni, se hozzászólni, véleményt alkotni.
Kérdésemre konkrét választ nem kaptam, de azért válaszoltál a bejáratós kérdésemre is.
Elismert külföldi fórumokon review-kat készítő emberkék is előbb bejáratják a tesztelendő "alanyt".
Objektív érveket/ellen érveket várnék szakmai topicban, nem pedig a személyeskedő lekezelő stílust.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23156) Bodz válasza SsPL711 (#23155) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Nem a bejáratással van a gond, azt persze, meg kell csinálni. Csak az tök mindegy, hogy mivel és miről.

(#23157) SsPL711 válasza Bodz (#23156) üzenetére


SsPL711
őstag

Milyen kimenő jelszinttel, egyáltalán erre kell figyelni?

Más részt, a fizikai ismereteimre vagy inkább mechanikaira támaszkodva, logikusan azt gondolnám, hogy nem mindegy a forrás, meg a jel spektrum se, mivel a membrán felülete különféle frekvenciákon különféle módon, helyen rezeg.
Ebből következtetve, ha nem megfelelő a bejáratáshoz alkalmazott jel spektrum, illetve annak a szintje, akkor nem járatódik be a membrán megfelelő mértékben, a járatásra szánt/feltételezett idő alatt.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23158) Bodz válasza SsPL711 (#23157) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Én nem igazán szoktam ezzel foglalkozni, picit az átlagos hallgatási hangerőm felett, bármilyen eszközről, ami éppen van, aztán pár éjszaka és letudottnak tekintem a bejáratást. Saját zenék, Isotek Full System Enhancer, rádió, Youtube listám, mikor mi.
De van aki másra esküszik. Felesleges bonyolítani szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#23159) SsPL711 válasza Bodz (#23158) üzenetére


SsPL711
őstag

Akkor nem bonyolítom.
Csak azért próbálok koncentrálni erre a témára ennyire, mert ilyen-olyan, megbízhatónak tartott forrásokból (pl.: hed-fi), 100-200 óra bejáratást írtak a nálam is lévő fejhallgatóra.
Eddig nem foglalkoztam vele, mert nem volt ilyen komolyabbnak mondott fejhallgatóm, meg forrásom és nem a bejáratással akarom esetlegesen elrontani a későbbi zenehallgatási élményemet.

Egy kocsinál se mindegy a bejáratási időszak alatt a bejáratási előírások, "fortélyok" betartása, ami a későbbiekben mutatkozhat meg.

Csak ezek miatt akadékoskodok, vagyis látszólag akadékoskodok, valójában csak próbálok a szakértőktől tanácsot kérni, de objektív indokokkal.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23160) schawo válasza SsPL711 (#23159) üzenetére


schawo
titán

Túl sok fórumot olvasol. A head-fi közülük is az egyik legostobább. Ne törődj vele. Hallgasd a fülest, örülj neki. Aztán amikor épp nincs kedved zenét hallgatni, de úgy gondolod, hogy nem fog zavarni a fülesből kiszűrődő hang, akkor járass rajta valamit, ami épp kéznél van. Ha zaj van kéznél, járasd azt. De ne törd össze rajta magad. Idővel akkor is bejáródik, ha leszarod nagyívben. Hacsak nem terved, hogy holnaputántól polcdísznek használod. Mert akkor gyorsan járasd be, különben sosem tudod meg, hogy milyen az igazi hangja.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23161) dudika10 válasza SsPL711 (#23157) üzenetére


dudika10
veterán

Azért "jó" ez a téma, mert senki nem tudja ellenőrizni, kinek van igaza.
Bárki bármilyen marhaságot leírhat, nem lehet cáfolni, nem létezik két egyforma (egyformán viselkedő) darab, és nem létezik azonos körülmény sem.
Aki határozott állást foglal, és ez az álláspont nem az, hogy "mindegy, mert úgy se tudod meg soha, hogy mi lett volna ha máshogy csinálod", az hazudik.

A füled "bejáratódása" sokkal jobban fogja befolyásolni az élményt.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#23162) SsPL711 válasza schawo (#23160) üzenetére


SsPL711
őstag

Oké :)
Tudnátok ajánlani hanggenerátor szoftvert?
Amit eddig leszedtem az vagy lejárt egy óra múlva, vagy nem felel meg valamiért.
Korábban láttam, talán pont Te ajánlottál egy ilyet, csak nem találom a nevét.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23163) #71562240 válasza SsPL711 (#23155) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Látom itt nem érdemes se kérdezni, se hozzászólni, véleményt alkotni.
Kérdésemre konkrét választ nem kaptam..."
A kérdéseid értelmezhetetlen, megválaszolhatatlan kérdések voltak, ennek ellenére közvetlenül/közvetve kaptál rájuk választ, csak neked az nem tetszett. Nem biztos, hogy a válaszban van a hiba. Rosszul látod, érdemes itt "kérdezni, hozzászólni, véleményt alkotni". Zagyvalékokat beszélni, majd fennakadni az értelmes válaszokon, nem érdemes.
Válaszolok én is.
"Pink noise-al vagy white noise-al kell bejáratni a fejhallgatót?" Nem. De lehet, akár ezekkel is, ha valakinek ez a heppje. Legjobb pepita és csíkos zajokkal, de a pöttyös is jó. A négyzetrácsos nem anyira jó, mert azzal már zajmoiré alakulhat ki, ami megzavarhatja a fejhallgatót.
"Esetleg, brown, blue, violet, grey?" Javaslom a barnahangot. Keresd Eric Cartmant.
"Mekkora hangerővel érdemes ezt véghez vinni, hány dB-en, 0-tól feljebb, vagy elég 0dB-en?" Hogy micsoda?!?!?!
"Objektív érveket/ellen érveket várnék szakmai topicban, nem pedig a személyeskedő lekezelő stílust." Kiszólt a gödörből a lik.

(#23159) SsPL711 Járasd amivel jólesik, ha járatni akarod. Akkora hangerőn, amitől nem félted a készüléket. A hallható torzítási szint megadja a hangerőhatárt, ami felett esetleg féltened érdemes. Megfelelő erősítővel.

[ Szerkesztve ]

(#23164) .DLL válasza SsPL711 (#23159) üzenetére


.DLL
veterán

Ne aggódj nem lesz olyan négyzetmiliméter a membrán felületén ami valamikor ne járna az alap állapottól számított bármely elérhető távolság valamelyikén, és ez nem is lényeg.

Neked is elmondom, hogy én pl. kifejezetten szeretem nyers állapotától kezdve hallgatni a fejhallgatót, hogy tudjam milyen is úgy, és milyen amikor pár nap után összecsiszolódtunk. Sosem vérzett még tőle a fülem (eddig (oké '13.09. (az új időszámítás) óta) 6 fejest járattam be, ebből kettőt hagytam úgy éjszakára is, a többit zenehallgatás és filmnézés alatt. :) )

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#23165) SsPL711 válasza #71562240 (#23163) üzenetére


SsPL711
őstag

ignore

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23166) AGE-T


AGE-T
senior tag

Megjött az állvány, nem teljes az öröm, de egész jó lett. ( A képen látható fejhallgatók, csak illusztráció! :) )

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#23167) SsPL711 válasza .DLL (#23164) üzenetére


SsPL711
őstag

Sosem fogom megtudni mikor járatódott be :)
Legfeljebb hozzá idomul a hallásom a füleshez, főleg ha "együtt élek" vele a bejáratás alatt.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23168) schawo válasza SsPL711 (#23167) üzenetére


schawo
titán

Hol a gond?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23169) SsPL711 válasza schawo (#23168) üzenetére


SsPL711
őstag

Szignifikáns változást várnék bejáratódás után, érzékelhető kontraszttal.
Tudom, várhatom...az idők végezetéig, vagy ameddig a fejhallgató el nem porlad.

Tudod, mint a reklámokban: "Ilyen volt előtte, ilyen lett utána".
(Pedig nem is nézek Tv-t.)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23170) #71562240 válasza SsPL711 (#23169) üzenetére


#71562240
törölt tag

Olvasgass Zenon apóriákat. Például arról, miért nem érheti utol Akhilleusz a teknősbékát.

(#23171) SsPL711 válasza #71562240 (#23170) üzenetére


SsPL711
őstag

Megfogadom a tanácsodat. :)
Kiugratom a nyulat a bokorból, megmondom őszintén többet vártam volna az összeállításomtól amire beruháztam.
Kicsit csalódott vagyok, de az is lehet, hogy a hallásom kifinomultságával van baj.
Ezért próbálok a bejáratás útvesztőjébe kielégítő célt keresni.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23172) SsPL711 válasza SsPL711 (#23171) üzenetére


SsPL711
őstag

célt=eredményt

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23173) matyi94 válasza AGE-T (#23166) üzenetére


matyi94
senior tag

Árát szabad tudni? Ilyesmit szeretnék én is.

Legyen szép napod!

(#23174) schawo válasza SsPL711 (#23171) üzenetére


schawo
titán

Milyen fülest hallgatsz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23175) SsPL711 válasza schawo (#23174) üzenetére


SsPL711
őstag

Amit utálsz, vagy nem ajánlasz soha senkinek, főleg ilyen áron.
(Pedig aránylag jókat írnak róla, és annyira nem utálom :) )
Szabad a gazda? :)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23176) .DLL válasza SsPL711 (#23171) üzenetére


.DLL
veterán

Miközben mókoltam itthon pont ilyesmi járt a fejemben amit most meg is akartam írni, de a másik irányból beelőztél. Azt akartam írni, hogy megveszel egy adott fejest, és azt várod tőle hogy a bejáratás után valami más, valami jobb legyen, mint amiről a beszámolók szólnak? De ezek szerint a jelenlegi eredmény nem olyan mint azt vártad. Viszont szerintem mindegy hogy egycsapásra, egy hét zajfürdő után teszed fel a fejedre, vagy folyamatosan hallgatva járatódik be, és mondod azt: hmm, ez nem is olyan rossz. Ez még mindig jobb, mintha egy hét után feltéve is hasonló eredményt hallanál, mint újonnan, kitudja. :D

(P.H.)

(#23177) SsPL711 válasza .DLL (#23176) üzenetére


SsPL711
őstag

Kezd hozzáidomulni a fülem :) , a forrást is járatnom kell, ez benne még a csimborasszó, mert egy időben vettem a két "cuccot".
Még lehet jobb, alig 24 órát járattam őket összességében.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23178) schawo válasza SsPL711 (#23175) üzenetére


schawo
titán

Rengeteg fülest nem szeretek. És néhányról meg elhamarkodottan írom, hogy nem szeretem. :)

Ezért is jó hallgatni, és a legjobb, ha együtt járódtok be. Idővel megszokod, és elégedett leszel vele. Főleg, ha később visszamész a régi fülesedhez (ha volt ilyen), és rájössz, hogy az mégis mennyivel szarabb volt :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23179) SsPL711 válasza schawo (#23178) üzenetére


SsPL711
őstag

K242HD ismerős, mármint az ezzel kapcsolatos véleményed? :)
Ráadásul ez már Kínai, nincs rajta a Made in Austria. :(

Ja, a régiek mind bass orientáltak voltak.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23180) schawo válasza SsPL711 (#23179) üzenetére


schawo
titán

Ja, oké a K242HD az nagyon kényes az erősítésre. Hallottam már jól szólni Presenterről, másról még nem nagyon. Te mivel használod?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23181) SsPL711 válasza schawo (#23180) üzenetére


SsPL711
őstag

Audioengine D1, de ma már írtam délután, munka idő előtt, csak senki nem harapott rá :)

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23182) schawo válasza SsPL711 (#23181) üzenetére


schawo
titán

Mivel van bajod, írd le, hogy mi nem tetszik benne, hátha találunk megoldást. Én tudom, hogy nekem mi vele a bajom, de mindenkinek másik füle van, lehet, hogy téged más dolog zavar benne.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23183) SsPL711 válasza schawo (#23182) üzenetére


SsPL711
őstag

Kicsit kevés a mély, de ez a mély orientált fejesek miatt lehet, meg a bejáratódás nem telt még le :)
Vagy ez már az audiophile élmény, hogy nincs olyan "mocsaras" mély hang?
Meg ugye van neki 5khz-nél egy csúnya beszakadása, amit viszont nem veszek észre, de adtam rá egy kis EQ-t.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23184) schawo válasza SsPL711 (#23183) üzenetére


schawo
titán

Ahh, oké, azt majd megszokod. Ha a mélyeket hiányolod, akkor adj neki egy hetet, és ne zajjal, hanem a füleden járasd. Meglátod megéri, hamarosan magadtól megérted, hogy miért jó egy egyenletesebb füles. Mindenesetre dícséretes a bátorság :)

Ne adj rá EQ-t, főleg ne valami lejátszószoftver csoda-EQ-ját. Nem kell neki hangosítás 5k-n, van neki bőven elég, sőt 3k körül még talán túl sok is. És az 5k-s púp ott is meghúzza.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23185) SsPL711 válasza schawo (#23184) üzenetére


SsPL711
őstag

Hát igen, tudom, hogy össze kell szoknunk, olvastam ilyeneket is.
Ez nem bátorság, hanem inkább vágy volt egy magasabb színvonal elérése érdekében, aztán jött az összeomlás :)
De, talán kezdek fölnőni a hallottakhoz, kezdek felépülni az összeomlásból, talán értem és értékelem amit nyújt a füles meg a dac+amp.

Köszi a biztatást :)

Nem nagyon EQ-ztam túl, +1, +2 dB-t 5khz-en, foobar-ban, meg egy kis mélyet kapott szintén ilyen mértékben, 50, 77, 110Hz-en.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23186) schawo válasza SsPL711 (#23185) üzenetére


schawo
titán

Kapcsold ki, a foobar EQ-ja nagyon szétmaszatol mindent, már érintésre is.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23187) SsPL711 válasza schawo (#23186) üzenetére


SsPL711
őstag

Na jó, kikapcsoltam :)
Nem érzek nagyon változást.

Vagyis de, érzek, nincs már szétmaszatolás.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23188) schawo válasza SsPL711 (#23187) üzenetére


schawo
titán

A szétmaszatolás hiányát majd pár hét múlva veszed észre, amikor megszoktad a fülest, és tudod milyen a hangja. Ha utána kapcsolod be az EQ-t, akkor érzed igazán. De ha EQ-val hallgatod mindig, lemaradsz a,lényegről. És bizonyos mértékű maszatolás mindig lesz. Minden füles, DAC és erősítő ken valamennyit, ne tetézd egy rossz EQ-val.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23189) SsPL711 válasza schawo (#23188) üzenetére


SsPL711
őstag

Megfogadom a tanácsot, és köszönöm.
A tesztet eltudom majd végezni, mert elmentettem pár custom EQ-t a foobar-ban.
Főleg, hogy pár hét múlva már bejáratódik a DAC is meg a fejes is, sőt lehet, hogy a fülem is :)

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23190) Rekro


Rekro
aktív tag

Sziasztok

Tudnátok segíteni abban honnan tudnék beszerezni Creative Aurvana Live-t ?( különböző kereső oldalok max 1 helyet adnak ki ennyire nem lehet kapni?)

köszi

(#23191) contaxg válasza SsPL711 (#23189) üzenetére


contaxg
veterán

Ha tudox tartsd a dacot folyamatosan àram alatt

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#23192) .DLL válasza SsPL711 (#23183) üzenetére


.DLL
veterán

Mid volt eddig? (a mélyorientáltakra gondolok)
Amúgy szerintem is meg lehet szokni. Mostanában egy Takstar TS-671-et tesztelgetek (ha időm engedi, amúgy elég sokat vagyok a műhelyben, munka közben meg nem viszek kölcsön fejest :D ) szóval az eredeti fejesem egy Philips, a mély az erőssége (nem hangossága), testes, fülbeszóló, teret ad. Ha ez után veszem fel a TS-671-et, szinte csak levegőt látok, minden alap nélkül, de ha tartósan rajtam van, még egy jó kis mélybőgőben sem érzek hiányt ha épp jazz van terítéken. Oké, elektronikus zenére alkalmatlan, ott nem lehet megszokni, hogy elszelelnek azok a frekvenciák, amiket a Philips (szintén nyitott létére) úgy a feneked alá pakol, hogy csak utazol a hullámokon. :D Szóval a műfaj − fejes párosítás sem lényegtelen, de ha tartósan hallgatod, akkor arra a koordinátarendszerre áll rá az agyad, és azon belül élvezed, ami szól (kivéve ha nagyon kirívó vagy zavaró hibái vannak. Ilyen volt pl. a Slux 681 magasa, de azt is meg lehetett zabolázni + egyéb tuninggal egészen lineáris lett 100Hz-től 4-5kHz-ig úgy érzésre. (majd kíváncsian várom a véleményeket talin) ).

(P.H.)

(#23193) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Van egy Thomson WHP-360R fülhallgatóm. Kb. két éves. Elhasználtam, cserére érett. Új fülhallgatót szeretnék helyette. Ez a kiindulási alap!

Elvárások:
- Csak a gyengébbek kedvéért: vezeték nélküli fejhallgatóra van szükségem.
- A Thomson fülhallgató 80-100 méteres hatótávolságot tudott szabadtéren. Tudjon ennyit az új eszköz is.
- Kényelmes, párnázott szivacsozást szeretnék, hogy akár 8-10 órás használat se okozzon kényelmetlenséget a viselése.
- A Thomson fejhallgató anno kb. tízezer forintba került. Az új fülhallgatóért hajlandó vagyok kiadni ennek háromszorosát is indokolt esetben. Értem ez alatt, hogy ha a többletköltség például lényegesen jobb minőségű hangot eredményez. Bár megjegyzem, hogy egyáltalán nem vagyok túlságosan vájtfülű.
- Felhasználási terület: PC hangkártyájáról kapja majd a hangot. Zenét fogok rajta hallgatni.
- A hangerővel ne legyen gond. De ha csak annyit tud, mint a Thomson, azzal is beérem.

Mit tudtok ajánlani nekem?

Előre is köszönöm!

(#23194) bookninja válasza Rekro (#23190) üzenetére


bookninja
tag

valoban nincs mar sehol, valoszinuleg azert, mert jon a masodik szeria (joval dragabban). talan elfekvoben lehet par helyen, de azt neten nem fogod latni. kar erte, en meg iponbol rendeltem 17k-ert, egy xonar dgx-el remek belepo szintu szettet alkotnak. ;]

(#23195) schawo válasza €uro (#23193) üzenetére


schawo
titán

Két év alatt? Jó ég, akkor az k..va drága füles.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23196) Pbalint78 válasza .DLL (#23111) üzenetére


Pbalint78
csendes tag

Szia !
Köszi szépen a hozzászólást. :)

(#23197) fattyu válasza €uro (#23193) üzenetére


fattyu
veterán

- Csak a gyengébbek kedvéért (sic!)

Ez a topik kizárólag zenehallgatáshoz való, vezetékes, sztereó fejhallgatókkal foglalkozik

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#23198) #71562240 válasza SsPL711 (#23189) üzenetére


#71562240
törölt tag

Javaslom, ha még nem tetted, hallgass rajta sok akusztikus zenét, komolyzenét, jazzt. Ilyesmin mutatja meg igazán az erényeit, bele tudsz szeretni - a zenébe is.
Látom már túljutottál rajta, de én is megerősítem: hangszíszabályzót NE!

(23193) Euro: A témaösszefoglaló elolvasását tudjuk ajánlani kezdetnek.

[ Szerkesztve ]

(#23199) SsPL711 válasza .DLL (#23192) üzenetére


SsPL711
őstag

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat, igyekszem betartani.
DAC-ot járatni, EQ nélkül hallgatni...stb.

Eddig egy Sennheiser HD202-esem volt, alaplapi, aránylag jó hangkártyáról hallgattam, illetve ami még rosszabb, hogy a 2.1-es rendszer fejhallgató kimenetéről hajtottam.
Valamint az AKG előtt nem sokkal, vettem egy sony xb400-ast.
Eddig nem volt dac-om, se az AKG-nál jobb fejhallgatóm, de szeretek jó minőségben zenét hallgatni és nagyon érzékeny vagyok a mély hiányra, ezért is vettem szintén nem rég egy nagyobb teljesítményű 2.1-es hangfalrendszert.

Útközben, nem tudom az AKG-t magammal cipelni és hallgatni, ezért egy agybadugós sony fülest hallgatok egy sony mp3 lejátszóról, ami megint csak mély orientált, mármint a füles.

Nagy vonalakban ennyi a történet.
De, úgy érzem, hogy kezdek megbarátkozni az K242HD-val, egy egészen más zenei élményt okoz mint az eddigi zenehallgatásra használt hangkeltőim.

A zenei stílusommal lesz baj, mert nem ahhoz passzol az AKG, de emiatt kicsit tágabbra vettem a repertoárt és hallgatok a fejeshez passzoló zenei stílust is, amiben tényleg megmutatja az "erejét".

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#23200) matyi94 válasza fattyu (#23197) üzenetére


matyi94
senior tag

De irigyellek, hogy téged nem támadnak le egyből 3-4-en, ha elhajtasz innen valakit, aki totál nem ide való.

Legyen szép napod!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.