Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24651) schawo válasza Fluke (#24649) üzenetére


schawo
titán

monomo

Bocs :D

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24652) #71562240 válasza Fluke (#24649) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha akkora a távolság, hogy a kábelspirálnak nyúlnia kell, azt már mindenképpen érzed, húzza a fejed. De enyhe nyúlásnál csak kevéssé, tehát próba dönthetné el, hogy az neked még beleférne-e. Ha nem akarod cipelgetni a fejhallgatót, hanem csak otthon használod, akkor mindenképpen az egyenes kábeles a biztosabb megoldás.

(#24651) schawo Borotválkozás közben óvatosan röhigcsélj, nehogy megint összevagdosd magad! :Y

[ Szerkesztve ]

(#24653) Fluke válasza .DLL (#24650) üzenetére


Fluke
tag

Már nem olyat árulnak 2014ben ami táskás, a nomono, (ja elirtam :) ) facebookján láttam, képek is vannak rola sima dobozos és egyenes kábeles.Vagy hát ez van odairve még hogy A Takstar PRO80 2014-től egyenes kábellel lesz rendelhető. A csomagolás is változott.

[ Szerkesztve ]

(#24654) contaxg válasza Fluke (#24653) üzenetére


contaxg
veterán

De csak a külsö csomagolás. Az aluminium koffer maradt. :)

A jó zenehallgatáshoz nem feltétlen kell minőség. Az egy intellektuális kaland, amit mindenki a saját szintjén élhet meg. A hifi egy eszköz ami ezt az élményt fokozza, de nem feltétlen szükséges hozzá.

(#24655) Dorien válasza Fluke (#24653) üzenetére


Dorien
veterán

ContaxG képviseli itt a Nomono-t, higgy neki. :)

Amúgy meg a spirál kábel monnyon le!

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24656) .DLL válasza Dorien (#24655) üzenetére


.DLL
veterán

igen, TS-671-en is! Egy otthoni Hi-Fi fejhallgatónál érthetetlen ez a megoldás. Stúdióba, DJ pulthoz oké, de ez még ráadásul teljesen nyitott is. :D Egy kábelcsere utólagosan passzolna is ehhez a minőséghez. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#24657) GML


GML
őstag

Érdemes beruházni ebbe a bíccbe? :U Nagyon olcsó most. :DDD :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#24658) SsPL711


SsPL711
őstag

Valaki hallotta már a Fostex T20RP MKII fejhallgatót?
Milyen lehet, könnyen lehet hajtani, elég hozzá egy átlagos headamp vajon?
Felkeltette az érdeklődésemet, azt olvastam van benne modding potenciál is.

GML: Mindenképp vágj bele, nagyon megérné. ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#24659) bANDYka válasza bANDYka (#24607) üzenetére


bANDYka
tag

Sziasztok,

erre esetleg tudnátok javasolni?

Köszi!
András

[ Szerkesztve ]

seeing is believing...

(#24660) SsPL711 válasza bANDYka (#24659) üzenetére


SsPL711
őstag

Asus Xonar U1, használtan.

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#24661) .DLL válasza SsPL711 (#24660) üzenetére


.DLL
veterán

Állítólag az elég ramaty...

(#24607) bANDYka: Egy erősítő is jól jön, a HD330 nem a legkönnyebben hajtható fejes, a jó damping faktroból sokat profitálhat.
Nem tudom mennyi az anyagi kereted, de azt megcsinálhatod, hogy egy Y kábel megy a SoundBlasteredbe, egyik végére az aktív hangdobozokat, másik végére egy fejhallgató erősítőt (pl. Presenter2) kötsz, és abba a HD330-at. Így amelyik nem kell, hogy szóljon, azt kikapcsolod.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#24662) SsPL711 válasza .DLL (#24661) üzenetére


SsPL711
őstag

Nem olyan ramaty, nekem nemrég volt U1. (persze nem high-end kategória)
Slux 660-hoz se volt rossz, legalább is az én ízlésemnek megfelelt.
A 330 meg ha jól emlékszem abban különbözik tőle, hogy félig nyitott.

[ Szerkesztve ]

NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

(#24663) R@ZEL


R@ZEL
csendes tag

Na végül megrendeltem a K551et, de 1 nap után vissza kellett küldjem mert szemüveggel borzalmasan kényelmetlen volt, és szemüveg nélkül se volt sokkal jobb, bármit is próbáltam.
40k-s árkategóriában mit tudnátok ajánlani átlagos használatra, circumaural closed ami kényelmes szemüveggel?

(#24664) Dave™ válasza R@ZEL (#24663) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem vagy ezzel egyedül, de én még mindig nem értem hogyan lehet valakinek borzasztó kényelmetlen, szerintem nagyon kényelmes :) Valami referencia fejem lehet, mert az AT-k is kivétel nélkül abszolút kényelmesek voltak mind, pedig azokat is szokták szídni ilyen szempontból.

Egyébként van még a Shure (440, 840), de azok még nekem sem túl kényelmesek (konkrétan a 440), Beyerből DT770 Edition csak használtan, pár Takstar és más nem is jut eszembe...

[ Szerkesztve ]

(#24665) fattyu válasza Dave™ (#24664) üzenetére


fattyu
veterán

Sírok az ss100tól. Ezzel vallomást lehet kicsikarni. túl nagya fejem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24666) R@ZEL válasza Dave™ (#24664) üzenetére


R@ZEL
csendes tag

és esetleg openből tudnál(tok) ajánlani vmit?

[ Szerkesztve ]

(#24667) vodkaboy22 válasza fattyu (#24665) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Add el nekem!!! :DD :DD

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#24668) Dorien válasza R@ZEL (#24666) üzenetére


Dorien
veterán

Beyer DT990 Pro

Fattyú: Pánt kinyújtása nem játszik?

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24669) fattyu válasza vodkaboy22 (#24667) üzenetére


fattyu
veterán

háhogyne :C

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24670) Dave™ válasza Dorien (#24668) üzenetére


Dave™
nagyúr

Mint lineáris fejes... :D

R@ZEL: ATH-AD900 használtan, bár ennek a mélye lehet kevés lenne neked, szintén használtan Sennheiser HD580, HD600 (bár ez már necces használtan is), AKG K701. Természetesen erősítő kell.

[ Szerkesztve ]

(#24671) Dorien válasza Dave™ (#24670) üzenetére


Dorien
veterán

Nem lineáris, de kényelmes. :)
Az volt a fő szempont nem?

A Takstar-ok biztosan jobban lineárisak. (TS-671, HI-2050, Pro-80)
No meg a DT880 Pro, de az újonnan egy húszassal feljebb van...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24672) vodkaboy22 válasza fattyu (#24669) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Többet adnék érte mint te :) mivel én már tudom hogy nem zsákbamacsekot vennék (sajnos lecsúsztam róla múltkor... :O )

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#24673) .DLL válasza R@ZEL (#24666) üzenetére


.DLL
veterán

Pioneer SE-A1000 ;)

(P.H.)

(#24674) vodkaboy22 válasza Dorien (#24671) üzenetére


vodkaboy22
addikt

A pro-80 elég DT770Pro míg a HI-2050 meg DT990Pro hangzás :) Tehát azok se lineárisak de ez nem is baj mivel baromi sokáig élvezhető! Nagyon lineáris fejes munkára kell... Szerintem.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#24675) vodkaboy22 válasza .DLL (#24673) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Az se lineáris :DD Az középhangsúlyos kicsit csapott alsó tartománnyal, de jogos kényelmes.

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#24676) Dave™ válasza Dorien (#24671) üzenetére


Dave™
nagyúr

Úgy rémlik eredetileg szempont volt az is, de lehet keverem valaki mással, akinek a K551-et ajánlottuk többen is.

(#24677) Dorien válasza Dave™ (#24676) üzenetére


Dorien
veterán

Nem hiszem, hogy stúdió monitor célokra használná...
Amúgy meg kell hallgatni őket, eléggé személyre szabott, hogy ki mit hall jónak.

[ Szerkesztve ]

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24678) Cosmograph


Cosmograph
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérem mert a legutóbbi fejhallgató kiválasztásnál mellényúltam :W
Vettem egy AKG K550-es fejhallgatót amivel 2 problémám volt.

1. Nagyon leszigeteli a fülemet olyan mintha egy uborkás üvegben ülnék és a fejem is megfájdult,
ezenkívül a fülem is beizzadt alatta.
2. Szinte semmi basszust nem hallottam amit nagyon hiányoltam. Lehet, hogy velem van a baj... bár
máshol is olvastam aki ezzel a problémával küzdött...

Tudnátok nekem ajánlani egy olyan fülhallgatót ami kicsit jobban szellőzik, szépen szól a mély és a többi hangtartományban is kiegyensúlyozott?
Árkategóriában 30-50 ezer körül keresek.

Előre is köszönöm a választ :)

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta." Albert Einstein

(#24679) fattyu válasza vodkaboy22 (#24672) üzenetére


fattyu
veterán

Annyit nem amennyiért ezt én most elengedném :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24680) vodkaboy22 válasza fattyu (#24679) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Különben gondoltam hogy tetszeni fog hangban lazám audize LCD2 szinthez tudnám tenni! Sőt... :U

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#24681) fattyu válasza vodkaboy22 (#24680) üzenetére


fattyu
veterán

Én attól nem estem hanyatt. Ez viszont rettenet bejön. Plusz messze nem annyira forrás és hajtásigényes.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24682) Dave™ válasza Cosmograph (#24678) üzenetére


Dave™
nagyúr

a mély és a többi hangtartományban is kiegyensúlyozott

Meg fogsz lepődni, de a K550 pont ilyen. Ha kevésnek találod, akkor valószínűleg nem szigetel jól, bár ennek ellentmond az uborkásüveg hasonlatod. Ha olyat szeretnél, amiben dominánsabb a mély a középhez képest (elmondásod alapján erre tippelek), akkor ne kiegyensúlyozottat keress, hanem inkább valami V karakterűt. Pl. DT770 Pro, Takstarok stb. A zártak egyébként füllesztőek tudnak (főleg nyáron) lenni és jobban izzasztanak, mint a nyitott, ez a kialakítás velejárója. Ha ezek zavarnak, akkor a nyitottak között nézelődj.

(#24683) .DLL válasza Cosmograph (#24678) üzenetére


.DLL
veterán

Beyer DT-990 Pro vagy Edition (ajánlott),
illetve szerintem az Audio-Technica nyitott fejeseinek sincs kevés mélye, csak van egy középmagas kiemelése, ami miatt picit nyersnek hathat a hangja mondjuk egy K701 után, pedig az is világos mégis nagyon finom.

(P.H.)

(#24684) Cosmograph válasza .DLL (#24683) üzenetére


Cosmograph
tag

Köszönöm a választ bár valahol azt olvastam hogy a DT-990 Pro-nak elég kellemetlen hangja van mert teljesen elnyomja a magas hang a többi tartományt.

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta." Albert Einstein

(#24685) .DLL válasza Cosmograph (#24684) üzenetére


.DLL
veterán

Ez inkább a korai Superluxokra igaz, de az is kezelhető.

Nálam járt a DT990 Edition 2 v. 3 hétig, és végig az volt az érzésem, hogy ez kb. hibátlan. A Pro-t valóban élesnek tartják, más a háza, más a szorítóereje is, de állítólag elérhető vele egészen közeli Edition hang. Szerintem hallgasd meg, neked lehet hogy bejön.

Nem szokás Sennheisert ajánlani, de vehetsz pl. egy HD-558-at is amit otthon két mozdulattal 598-cá alakíthatsz, bár még így is magas az ára, de a kényelme nekem az egyik legjobb.

Vagy használtan egy HD580 Precision.

(P.H.)

(#24686) Cosmograph válasza .DLL (#24685) üzenetére


Cosmograph
tag

Az AKG 550-nek marhára tetszett a dizájnja de ez a DT990 Edition valami borzalom :)

Egyébként még nézegetem a Denon AH-D1100-at is de arról meg azt írják, hogy a basszus letépi az ember fejét :D

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta." Albert Einstein

(#24687) schawo válasza Cosmograph (#24686) üzenetére


schawo
titán

DT990 Edition valami borzalom
Ugyanarról a fülesről beszélünk? :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24688) Cosmograph válasza schawo (#24687) üzenetére


Cosmograph
tag

Lehet hogy a Pro verziót néztem a fekete műanyag ráccsal... az Edition tényleg szebb bár nehezen tudok kiigazodni a 32, 250, 600 ohmos verziók közt mi a különbség? Gondolom a tekercselés de a 600 ohmos tényleg szebben szól?

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta." Albert Einstein

(#24689) Robi BALBOA válasza Cosmograph (#24678) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

+1
Szerintem hallgas meg egy Shure Srh840-et, ha nem tetszik a rajta lévő bőr párna, akkor veszel egy pár Srh940 plüss párnát és nincsen gondod az izzadással vagy egyenesen 940-et veszel. :DDD

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#24690) Cosmograph válasza Robi BALBOA (#24689) üzenetére


Cosmograph
tag

Az SRH940-esben még kevesebb a mély.. :O

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta." Albert Einstein

(#24691) Robi BALBOA válasza Cosmograph (#24690) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Urban legend!
Pont pár napja meghallgattam megint a K550-et és ugyan az mint először, tompa és a mélye is semmi, pedig megpróbáltam mindent(igazgattam, kicsit a fejemre szorítva volt a " legjobb"), látod ilyen gond sincsen a Shureval. Hidd el, hogy a SRH940-ben rettentő pontos és kontrolált mély van, annyi amennyi az adott zenéhez meg lett álmodva, a K550 a fasorban sincsen.

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#24692) Cosmograph válasza Robi BALBOA (#24691) üzenetére


Cosmograph
tag

Az SRH840 jobban tetszik meg a karakterisztikája is közelebb állna hozzám

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta." Albert Einstein

(#24693) fattyu


fattyu
veterán

most tényleg még mindig van aki grafikon alapján választ? :W

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24694) Cosmograph válasza fattyu (#24693) üzenetére


Cosmograph
tag

Sajnálom nem tudom mindegyiket meghallgatni ezért s jöttem fel az oldalra hátha kapok pár jó tanácsot :)
Csak meg ne fájduljon a buksid :D

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta." Albert Einstein

(#24695) Robi BALBOA válasza Cosmograph (#24692) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Ja ezt felejtsd el, egy meleg levest nem ér az egész. :DDD
Volt Srh840-em is és nagyon jó fejesnek tartom, csak nekem a magasak nem voltak elég fényesek és pontosak ezért lett 940, ami végletekig pontos(minden téren) és lineáris.

Budapesti vagy akkor jelentkezz be fizik kollégához, tudsz hallgatózni és a vásárlásban is tud segíteni, rettentő korrekt ember. :K

[ Szerkesztve ]

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#24696) .DLL válasza Cosmograph (#24694) üzenetére


.DLL
veterán

Ekkora összegnél már illik felhajtani az ajánlott modelleket és meghallgatni. ;) Kivéve ha sürgősen kell.
Ilyenek miatt is mert pl. az SRH 940 talin nekem szúrósabbnak tűnt, mint a 990 Edition vagy a K701. De ez csak 1 vélemény.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#24697) Cosmograph válasza .DLL (#24696) üzenetére


Cosmograph
tag

Az a baj, hogy tönkrement a fejhallgatóm és jövő héten utazáshoz kellene meg persze utána otthoni zenehallgatásra.
Sajnos nincs időm meghallgatni mindet úgy látszik a tesztek alapján kiválasztott AKG K550 -el meg mellényúltam....
Szóval éhezem a szép és főleg mély hangokra és nem szeretem ha beizzad a fülem voltaképp ennyi a problémám :)

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta." Albert Einstein

(#24698) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Pioneer SE-A1000-al van valakinek hosszú távú tapasztalata? Anyagminőség tekintetében érdekelne a dolog.

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#24699) Cosmograph


Cosmograph
tag

Mindenhol ezt a Sennheiser Momentumot istenítik tényleg annyira jó? :)

"Attól félek, hogy egyszer a technológia fontosabb lesz, mint az emberi kapcsolatok. Lesz a világon egy generációnyi idióta." Albert Einstein

(#24700) Lacy6 válasza Cosmograph (#24697) üzenetére


Lacy6
senior tag

Nekem ATH-M50 van és elégedett vagyok vele. Szépen adja a mélyet és nem mondanám, hogy ez miatt háttérbe kerülne a közép vagy magas. Nem a legkényelmesebb fejes az biztos, de olyan 2 óra után érzem h kezd kényelmetlen lenni.

Én vagyok Isten büntetése. Ha nem követtetek volna el nagy bűnöket, Isten nem küldött volna engem büntetésként rátok!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.