Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24151) #71562240 válasza CimbiX (#24148) üzenetére


#71562240
törölt tag

De továbbra is komolyan ajánljuk, hogy akard magadat kábellel fojtogatni, és a vonat zajait jól szigetelő fejhallgatóval próbáld csökkengeni. Ez esetben hét nyelven beszélő hangminőségű fejeseket tudnábk ajánlani az adott pénzért. Óriási a különbség hangminőségben, szerintünk megér egy pici kényelmetlenséget.

[ Szerkesztve ]

(#24152) #71562240 válasza contaxg (#24137) üzenetére


#71562240
törölt tag

"...bár hangilag az sem tökély. Na, ezzel a megfogalmazással kiérdemelted az Eufemia Maxima-díj.Babérkoszorúval Ékesített Nagykeresztjét - alias Valagrend. :Y.

[ Szerkesztve ]

(#24153) krbC


krbC
tag

Sziasztok!
Olcsóbban tudok most venni egy JVC HA-M55X XTREME XPLOSIVES és rá is szánóm magam.
Szükséges hozzá, egy normálisabb hangkártya? GA-Z87M D3H alaplapom van.
Ha szükséges lenne, viszont más milyet vennék, ami 10k körül mozog és nem igényli a plusz hangkártyát
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

-gl hf-

(#24154) Dorien válasza Hardver Arc (#24144) üzenetére


Dorien
veterán

A HD2000-rel jobban jársz. (7k) Kényelmesebb, tisztább hang, hosszabb vezeték.
A Retro DJ sem rossz vétel olyan 3-4k-ért.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24155) .DLL válasza krbC (#24153) üzenetére


.DLL
veterán

Inkább egy Xonar DS-t vagy DGX-et vegyél másik 10k-s alaplap helyett. ;)

Szerk.: vagy lehet félreértettem és másik fejhallgatóra gondoltaál...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#24156) CimbiX válasza #71562240 (#24151) üzenetére


CimbiX
aktív tag

Már évek óta kábelmentesen élek, legfeljebb otthonra vennék újra kábelest. Köszönöm a szándékot. ;-)

(#24157) Dorien válasza krbC (#24153) üzenetére


Dorien
veterán

Tuc-tuc zenéhez vagy játékhoz lesz? :)
Sony MDR-XB500 lehet még jó, ha ilyen extra mély igényed van.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24158) Bodz válasza keep (#24150) üzenetére


Bodz
Topikgazda

Szerintem kényelmes, a mélyei sincsenek eltúlozva, a magas inkább, a szub meg háááát, nem igazán erőssége.

(#24159) Hardver Arc válasza Dorien (#24154) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

rendben megfontolom köszi...

(#24160) Hardver Arc


Hardver Arc
senior tag

Hali! valaki maxxel home studio tapasztalat?

(#24161) Dorien válasza Hardver Arc (#24160) üzenetére


Dorien
veterán

Media Markt-ban meg lehet hallgatni a Retro DJ-vel meg az Audio Wild-dal egyetemben.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24162) Hardver Arc válasza Dorien (#24161) üzenetére


Hardver Arc
senior tag

igen holnap be is tèrek majd a mediába csak most pont a interbe vagyok ès meg láttam egy maxxel home studio hogy ilyen is van csak kiváncsi lennèk hogy jobb e a retro dj-nèl.. mert tulajdonságai ugyanazok csak retro djről panaszkodnak hogy nyomja az ember fejèt stb.. árba is eggyeznek

[ Szerkesztve ]

(#24163) keep válasza Bodz (#24158) üzenetére


keep
csendes tag

Szomorúan hallom. :( Már megrendeltem.

(#24164) krbC válasza Dorien (#24157) üzenetére


krbC
tag

.DLL: másik fülesre gondoltam, nem szeretnék hangkártyára ruházni.

Dorien: Igen zenéhez, egy laikusnak. Teszik a füles és 11.000 ért jutnék hozzá!
Ty.

-gl hf-

(#24165) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Takstar TS-671: (Denon AH-D1100 után!)

Amiben jobb:
-tér...
-sokkal visszafogottabb mély-közép
-sokkal visszafogottabb mély (bár ebben is van szub, ezt csak próbaként ráeresztettem 320-as mp3-ban, és simán megvolt az arcleszakítós mély, nem tudom hogy lehet ezt a fejest vékonynak titulálni alul)
-sokkal jobb anyagminőség (50k vs 10k kategória! Továbbá recsegés sincs.)
-lehet vele bármilyen zenét hallgatni
-jobb magasak

Hasonlóak:
-középen nem vettem észre különbséget a kettő között
-kényelmesek

Amiben rosszabb:
-a D1100 szebb, könnyebb, kisebb
-állítólag nagyon érzékeny, de sokkal többet kell tekerjek az Invertory-n, mint a D1100-nál (bár a DT990 PRO 250Ohm-os még ennél is sokkal érzéketlenebb)

Jó beruházás volt, nem gondolkodom jobb fejesben.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#24166) TheZukker


TheZukker
tag

Sógorom 5000 Ft értékben keres zárt, kényelmes fejhallgatót. Szinte csak játékra használná. Na most az derült fel bennem, hogy érdemes lenne-e rábeszélni egy fülesre inkább? De a másik oldala, hogy ha játék, akkor már legyen nagy tere a hangkeltőnek, ami meg az agybadugósba nincs meg. Mit ajánlotok?

(#24167) .DLL válasza Hardver Arc (#24160) üzenetére


.DLL
veterán

Nagyon recsegős műanyagból van, rövid idő alatt megőrjíti az embert, és foszlós, hártyás műbőr bevonatú párnával rendelkezik (sajnos a legtöbb fejes ebben a kategóriában... 2 év max. Persze utána is van élet, csak le kell szedni teljesen és lesz egy plüss fülpárna, de a hangszigetelése megváltozik ezáltal)

(#24165) vzsryl: Gratula hozzá! Best buy? :D Jönnél esetleg fejes talira? Én bizony vékonynak találom alul, de szerintem van némi gyártási szórás ezek között, szívesen meghallgatnék más példányokat is!

(#24166) TheZukker: Aminek egész jó sztereó "tere" van, és füles, az a SoundMagic E30, igaz ez kb. a duplájába kerül a keretösszegnek. Invotone HD2000, de akár a Philips SHP3000, vagy esetleg elmennék a 6000-esig is ha belefér, vagy Superlux 681 van 6900Ft-ért, de néha meg lehet csípni 7-8ezer körül az AKG K511-et is. ;)
Sajna 5K alatt szinte csak a Maxell Retro DJ játszik, de ha kényelmes a sógorodnak (fel kell próbálnia) akkor az áráért az is jól szól.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#24168) vzsryl válasza .DLL (#24167) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Eléggé best buy... :)
Talira kizárt, hogy elmenjek, mert nem engedi időm. El lehet jönni viszont Bonyhádra vagy Szekszárdra, és akkor meg lehet hallgatni. :P
Nekem kicsit gyanús az Invertory, mert az egy csöppet emeli a basszust. Nagyon szeretem az erős mélyet, de csak elektronikus zenénél. Akusztikusnál a DT990 PRO is sok volt nekem. Viszont a TS-671 simán elmuzsikál mindennel, és még elektronikusban is oda tudja tolni a szubot. Teszi ezt úgy, hogy nem mászik rá semmilyen más tartományra.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#24169) TheZukker válasza .DLL (#24167) üzenetére


TheZukker
tag

Elég sok kiadás van most, baba stb, nem hiszem, hogy kilehet húzni nagyon a határokat. Én szívesen ajánlom neki a Sluxot, nekem is az van (HD660), és szeretem. Bár mondjuk legszívesebben nagyon váltanék... Az az Invoke milyen? Valami hülyeboltba nem lehet kipróbálni? Pest nem itt van, hogy csak úgy beugorjon valahova hallgatózni.

(#24170) Rocky975 válasza TheZukker (#24169) üzenetére


Rocky975
senior tag

Sziasztok!
Pár napja vettem a tescoban egy Panasonic RP-HTF295-öt akciósan 4090 forintért.5 méteres OFC kábel aranyozott dugóval.
Beleúntam az agybadugós fülesekbe.Féltem,hogy nem fog tetszeni de kellemesen csalódtam. :-)

Nagyon kényelmes,több órás zenehallgatás után sem nyom sehol.A hangja is kellemes,nem emel ki egyik tartományban sem.Teszt zenék: Metallica,Manowar,Csík zenekar,Ghymes,Young Jezzy,Inna.
Nem hallottam még Maxell retro dj-t de nem hiszem,hogy sokkal jobb lehet.Ez 4000-ért tuti vétel.

[ Szerkesztve ]

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#24171) Dorien válasza vzsryl (#24165) üzenetére


Dorien
veterán

Nem vékony a TS-671 alul, nagyon is kellemes és kontrollált az a basszus, csak épp olyan szokatlanul részletes és erős a magas tartománya meg széles a tere, hogy a hangkép egésze világos, hideg lesz. Sokszor jól jön neki egy kis mély emelés a láncban, hogy jobban egyben legyen a zene. Enélkül viszont olyan részletekre is felfigyel az ember, ami a legtöbb fejessel fel sem tűnik hasonló árkategóriában. Otthonra irtó jó vétel szerintem is. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#24172) R@ZEL


R@ZEL
csendes tag

3 fejhallgató között vacillálok, véleményetekre lennék kíváncsi, a 3 közül otthoni használatra melyik lenne a legjobb, film,játék és átlagos zenehallgatásra. Fontos a hosszútávú kényelem.

Auditechnica M50
Beyerdynamic DT 770
AKG K551

[ Szerkesztve ]

(#24173) fattyu válasza R@ZEL (#24172) üzenetére


fattyu
veterán

ebben a csökkenő sorrendben basshead fejesek. az m50 szerintem vállalhatatlan. 770 jó. 551/550 ha nagy fejed van jó. ha keskeny a fejed SEMMI mély.

szerintem 770. csak a fejesek felől. forrás kell ám alá.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24174) Dave™ válasza R@ZEL (#24172) üzenetére


Dave™
nagyúr

Egy szavazat a K551-re, de tényleg nem mindegy milyen fejed van, érdemes előtte kipróbálni (pl. Westend MM). Az M50 abszolút felejtős a másik kettőhöz képest, szerintem.

(#24175) GML


GML
őstag

Hogyan lehet "kisfej-kompatibilissé" varázsolni az ADx szériát? Egy kicsit mintha elállna a fülem felett..

(#24176) R@ZEL válasza fattyu (#24173) üzenetére


R@ZEL
csendes tag

Erősítő nélkül is 770 mellé tennéd a voksod?

(#24177) Dave™ válasza GML (#24175) üzenetére


Dave™
nagyúr

Pedig sokkal kevésbé nagyfejekre potimalizált az x széria, mint a sima. Tuti ez a baj? egyébként a pántot szokás hajtogatni, de mértékkel, illetve nagyon figyelj hol fogod meg, mert szerencsétlen esetben az illesztéseknél törés is lehet belőle, ha túl erősen csinálod. A pántok elég rugalmasak, azok tövében célszerű megfogni és kicsit összébb hajtani.

(#24178) vzsryl válasza Dorien (#24171) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Kontrolált valóban, de én hallom a legalját is, épp annyira, amennyire kell. A magasa tényleg erős, de nem emelve erős, hanem csak egyszerűen jó. Erre gondoltál te is?
Tényleg világos a hangképe, viszont nekem abszolút nem tűnt hidegnek. Úgy tűnik, hogy az Invertory pont hozzá passzol. Próba nélkül vettem a TS-671-et, de nagyon belenyúltam a tutiba. A D1100 árának töredékéért lett egy jobb fejesem.:) Alig várom, hogy összehallgassam a DT 990 Pro-val, mert az volt eddig a kedvencem.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#24179) GML válasza Dave™ (#24177) üzenetére


GML
őstag

Tuti. Felül egy kicsit eláll, emiatt egy picit másabb a hangja, mint mikor kézzel ráfordítom a fülemre. :F :(((

(#24180) Primary92


Primary92
senior tag

DT770 mennyire szokott előfordulni használtan? Mennyiért szokott menni?

(#24181) matyi94 válasza Primary92 (#24180) üzenetére


matyi94
senior tag

Ebayen van mindig. Multkor editiont lattam 30 korul allt a licit. Head-fin nem neztem, de ott is siman lehet.

Legyen szép napod!

(#24182) Primary92 válasza matyi94 (#24181) üzenetére


Primary92
senior tag

Mi a különbség a verziók között?
A múltkor arra jutottam, hogy ez kell nekem. A vélemények alapján.
Mély centrikus zenéknél mennyire állja meg a helyét? Ez fontos tényező számomra. De legalább ennyire fontos a szimfonikus zene, nagyon szeretem a nagy zenekari műveket. A rockot, és a jazz-t sem vetem meg.
Hosszan hallgatható kell.

(#24183) matyi94 válasza Primary92 (#24182) üzenetére


matyi94
senior tag

Vodkaboy 600-as limited editionjet hallgattam. Abban annyi mely volt, hogy pffffffhhhhhhsssshhhhhh nagyon sok. Es nem ilyen kongos brummogos mely, hanem kontrollalt es pontos, de megis baromi eroteljes melytartomany.

Legyen szép napod!

(#24184) Gzula[HUN]


Gzula[HUN]
őstag

Három hónap gondolkodás után az alábbi két füles maradt talpon (fontos kitétel volt a kényelem, és ne legyen műbőr a fülemen). A kérdés egyszerű, melyik a jobb vétel, illetőleg melyik hogyan szól. Meghallgatni egyiket se tudom. Zömében rock/metal zene hallgatás és film lenne, pc-re, ha lesz rá keret, xonarral.

Tehát: Pioneer SE-A1000 vagy Audio-Technica ATH-TAD400

(Most egy Pio M290-em van, és az bejön.)

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/gzula_hun/index.html

(#24185) Primary92 válasza matyi94 (#24183) üzenetére


Primary92
senior tag

Egyébként mennyire érzékenyek a jó DAC-ra és erősítőre?
A koliban egyenlőre a 6 dolláros DAC-al hallgatnám, és max építenék valami egyszerűbb (pl tkirály) erősítőt. Otthon kiskínai, és jelen pillanatban egy Technics A700mk2 lenne.

(#24186) vodkaboy22 válasza Gzula[HUN] (#24184) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Szerintem egyértelmű a piooneer... :R

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#24187) .DLL válasza Primary92 (#24185) üzenetére


.DLL
veterán

Alapból elég V-s hangja van, olyan forrást válassz alá, ami nem erre gyúr még rá.
Megfogós erősítő, kontrollált méllyel, hogy ne szaladjon el vele a ló. Vodkaboyé nagyon fun volt, de képzelem milyen lehet ha ez még megszalad... szemgolyód kiesik. :D Na de azért a 770 Pro az visszafogottabb volt (ha jól emlékszem a 80 és 250 Ohmosat próbáltam)

(P.H.)

(#24188) fattyu


fattyu
veterán

ó igen

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24189) Ati1979 válasza fattyu (#24188) üzenetére


Ati1979
veterán

Tiéd? :)

(#24190) fattyu válasza Ati1979 (#24189) üzenetére


fattyu
veterán

most hoztaja gls. igen. valami hülye megvette és bent felejette a dobozba. ez gyakorlatilag uj. uj szaga van, érintetlen szűz párnák. és jajj de jó.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24191) Ati1979 válasza fattyu (#24190) üzenetére


Ati1979
veterán

Gratula! :C
Gondolom akkor nem volt rossz vétel!

Hogy szól? Könnyen hajtható?

[ Szerkesztve ]

(#24192) fattyu válasza Ati1979 (#24191) üzenetére


fattyu
veterán

Nem lukra rendeltem Schawoé kölcsönben van nálam.

Véleményem az övéről ( elírtam amugy mert champról nem mélyhiány hanem oltári tompa mocsár volt a mély. )

Na ez ugye ugyanaz a fejes csak szebb külsővel és nekem picit tisztább középpel. Ez most ugyanúgy a headstreamerről direktben. Otthon leszek kiváncsi rá.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24193) Ati1979 válasza fattyu (#24192) üzenetére


Ati1979
veterán

Éretem.

Amit írsz az alapján nem lehet rossz!
Valami ilyesmit hallgattunk a múltkor a sileo-ról. Csak keverem a típusokat. :B

Na arról ütne ez is rendesen! :)

Mennyibe kerül egy ilyen?

MIndenképp írj róla akkor! Gondolom kell neki egy kis bejáratás is...

(#24194) fattyu válasza Ati1979 (#24193) üzenetére


fattyu
veterán

80 font volt ez nekem.
Schawo kb egy nyalókáért szerezte az övét. Az olcsó volt ez drága. A hangját kétszer ennyiért is érné. Nekem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24195) Ati1979 válasza fattyu (#24194) üzenetére


Ati1979
veterán

Az nem tűnik soknak érte!
A nyalókáért meg pláne... :)

A t70-hez viszonyítva milyen?

(#24196) fattyu válasza Ati1979 (#24195) üzenetére


fattyu
veterán

rég volt. Nem nagyon mennék bele.

100 vs 30 nem szép összevetni. felbontásban talán erősebb a t70 bár ezzel sem mindenki ért egyet. mélye meg talán ütősebb a t70nek egy picivel. de tere ennek jobban tetszik. meg nem is hallottam még igazán hozzá illő forrásról, de ez otthoni trógersorról nagyon ütött Schawoé.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#24197) Ati1979 válasza fattyu (#24196) üzenetére


Ati1979
veterán

Igen tényleg nem fair az összehasonlítás.

Bár ezek a régi fejesek nagyon rendben vannak. Sokszor jobbak mint az újak...
Szóval lehet, hogy pariban vannak. :)

(#24198) vodkaboy22 válasza .DLL (#24187) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Hááát ha DT770LE-mnek sokallod a mélyét akkor nem hallottál még M50-et... Én ahhoz mérem a mély sok etalont.
Tehát a legtöbb mindent elnyomó mély M50 skála teteje. 10/10 (MÉLY MENNYISÉG NEM MINŐSÉG ÉS EGYEBEK CSAK MENNYISÉG)

DT990PRO/250 skála 7.5/10
DT990Edition/600 7/10

Kicsit talán felette a DT770LE/600 5.5/10 Kb itt van a T70 is. Persze hogy a DT770LE/600 tényleg megmutassa a mélyét kell is alá jó erősítő! Anélkül átlagos erősítővel könnyen csak 4/10...
Kb itt középen van a DT770Pro/250 5/10

Shure SRH440 4/10

Pioneer SE-A1000 2.5/10
Legkevesebb alig érezhető mély amit eddig hallottam az mondjuk K601 rossz forrásról. 1/10

[ Szerkesztve ]

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#24199) vodkaboy22 válasza fattyu (#24188) üzenetére


vodkaboy22
addikt

Szép darab!
Én Jippa-nál hallottam hasonló jó kis ortho-t (régi orosz) azok után azt kell mondjam tényleg sok potencia van ebbe az ortho driverekben nem csak az LCD2 szintjén eddig csak azt tartottam ebbe a világba belépőnek, mivel a másik ortho amit hallottam az a nálad lévő schwaho yamaha-ja és az elég hozzá nem illő erősítővel szólhatott mert bennem semmilyen nyomot nem hagyott..

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#24200) jippa válasza fattyu (#24188) üzenetére


jippa
aktív tag

Na, az egy rendes fejhallgató. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.