Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102601) HELLAFLUSH válasza nobela (#102600) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

Te már az újabb módosított változatot kaptad. :K

(#102602) Digitalis válasza nobela (#102600) üzenetére


Digitalis
senior tag

[link]
HELLAFLUSH +1

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#102603) Remus389 válasza -NoVa- (#102599) üzenetére


Remus389
veterán

Nem biztos annyira rossz az, lehet aki ezt írta, előtte egy Stax SR-009S-t a Blue Hawaii-val próbálgatott.

Azért ez 219 dollár csak, lehet felülteljesít az áráért metálban. :)

Amúgy tetszik az innováció, hogy több kisebb hangszóró van benne.

Honnan ez a vélemény? Más vélemény nincs?

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#102604) nobela válasza HELLAFLUSH (#102601) üzenetére


nobela
senior tag

"Te már az újabb módosított változatot kaptad"

Nem szeretem az ilyet :(((

Ezer teszt után kiválasztom hogy mit akarok, erre nem ugyanazt kapom. Lehet tudni hogy még mit változtattak? Nem nagyon találtam erről infót, de ezek a titkos "újabb változatok" igen gyakran rosszabb minőséget is jelentenek. Jártam már így.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#102605) Ba cy lus válasza Remus389 (#102603) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Innováció? Csak úgy 30-35 éve próbálkoznak fejhallgatókban is több driveres/utas megoldásokkal. :)

(#102606) Remus389 válasza Ba cy lus (#102605) üzenetére


Remus389
veterán

Még lehet ez népszerű, jól sikerült termék, azért mert egyvalakinek nem tetszett.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#102607) Ba cy lus válasza Remus389 (#102606) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Legfeljebb akkor lehetne népszerű, ha egy olyan márka próbálná eladni, mint a Sennheiser vagy a JBL. Vagy a Beats. :DDD Anélkül legfeljebb csak viszonylag lehet népszerű - azaz nem fogsz az utcán szembetalálkozni vele, de szakmai topikokban előkerülhet, ha tényleg jól sikerült. Ami nem attól függ, hány hangszórót szuszakolnak bele egy fejhallgatóba. :N Sőt, ami azt illeti, minél többet próbálnak, annál nehezebb jót alkotni.

[ Szerkesztve ]

(#102608) Remus389 válasza Ba cy lus (#102607) üzenetére


Remus389
veterán

Mindenesetre érdekes termék, felkeltette az érdeklődésemet.

Talán most sikerül eltalálniuk a több hangszórós fejhallgatót.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#102609) Ba cy lus válasza Remus389 (#102608) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Vannak, akik szerint a Final Audiónak már sikerült (én még nem hallottam).

(#102610) arabus válasza nobela (#102604) üzenetére


arabus
addikt

Legtöbb neten fellelhető teszt az inkább fizetett hirdetés.
Gondolom igy hogy nem szól jól a senni,igy a kábel is zavaróbb.
Tudom mert én is vettem egyet és be kell vallanom hogy legszivesebben beküldeném a kukába.
A kevesebb mint féláron vásárolt superlux HD688-am az 10x szól jobban a sennitől.
Az a baj hogyha ezt leirom valahol mindig megköveznek érte.
Közben inkább megvettem az utolsó HD688-ast tartaléknak.
Gondoltam odaadom valamelyik lányomnak a sennit de annyira rossz hogy mégsem.
Tehát egy ideig tartom a szekrénymellé begórva(ennyit ér),azután majd megtaposom és kidobom.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#102611) Gzula[HUN] válasza nobela (#102604) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A hangzás nem nagyon változott, esetenként talán kicsit világosabbnak ítélik meg az új változatot. Ha ez nem jön be, az "eredeti" se jött volna be. Mi hiányzik belőle? "Túl" részletes? Kevés a mély? Behallatszik a külvilág (LOL)?

#102610arabus: Az az érzésem, hogy ez az élménybeszámoló mintha picit túl szubjektívre sikerült volna. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#102612) nobela válasza arabus (#102610) üzenetére


nobela
senior tag

Ennyire talán azért nem rossz :DDD

Elsősorban nem a kábel zavar (igazából ez így még jobb is nekem), hanem az hogy nem tudom hogy még mit cseréltek le olcsóbbra. A velúrt szivacsra ez biztos, ezt már többen is megerősítették.

Nem kizárt hogy belül is spóroltak valamit... :U

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#102613) stellaz válasza nobela (#102612) üzenetére


stellaz
addikt

Ha ennyire nem jön be, akkor nem tudod visszaküldeni?

(#102614) Digitalis válasza nobela (#102612) üzenetére


Digitalis
senior tag

Kérdésedet feltették mások is. Hozzászólásoknál az alábbiakat írja a DIY Audio Heaven oldal szerkesztője és tulajdonosa:

"Solderdude says: February 9, 2023 at 8:02 pm
The product manager told me the sound has not changed. Only the headband fabric and cable have changed."

Oldal szakmaiságát tekintve, ez minden bizonnyal ez így is van. :K

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#102615) Digitalis válasza nobela (#102612) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ha a hangzását túlságosan sterilnek, részletesnek, esetleg kissé közömbösnek éreznéd, ajánlom figyelmedbe ezt: [link] ( ezzel nekem No1 lett, ezt akasztom le mindig legszívesebben) :K

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#102616) RetepNyaraB válasza Digitalis (#102614) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Mondjuk a "headband fabric" rész az kb. perdöntő. Kategóriákat tud ugrálni ugyanazon fejhallgató csak a fejpárnától. Tehát vagy változtattak az egészen és összehangolták, vagy nem és akkor egy vicc az egész :U

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#102617) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#102616) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Megint félrefordítottam a headbandet. Bocs, és off.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#102618) stellaz válasza RetepNyaraB (#102616) üzenetére


stellaz
addikt

Egy fejpárna hogyan tud kategóriákat változtatni a hangon?

Jah, látom, közben írtad, hogy félre értetted.

[ Szerkesztve ]

(#102619) RetepNyaraB válasza stellaz (#102618) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A fejpárna tud, próbáld ki. A felpánt az nem tud :N

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#102620) stellaz válasza RetepNyaraB (#102619) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem a fejpárna az fejpánton van. A másik az a fülpárna, de lehet, hogy én tudom rosszul.

(#102621) RetepNyaraB válasza stellaz (#102620) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Akkor továbbra is félrebeszélek :DDD

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#102622) krisz242 válasza -NoVa- (#101869) üzenetére


krisz242
tag

"Elektronikus zenéknél szeretem, főleg a retro 8 bites négyszögjeles hangok tapintható éleit meg a szintetizátorhangokat építő komponensek kirajzolódását."

Erre tudnál nekem egy két példa zenét linkelni? :R

(#102623) -NoVa- válasza krisz242 (#102622) üzenetére


-NoVa-
őstag

Pl The Algorithm, Francia, durván kakofónikus rétegzene, de planaron és egyéb gyors, extrém dinamikus cuccokon csodás akkusztikai élményt ad. Finom dinamikuson hallgatgatatlan.
Master Boot Record pl, külön poén, hogy a "gitár" modulált 1.44" FDD léptetőmotor hangjából készül alá.
Vagy pl járt erre Chipzel is párszor, jó arc kiscsaj. Ő módosított gameboyokról zenél, beletákolt keverőpulthoz meg koncert hangosításhoz való vonalkimenetekkel, de eredeti Nintendo alaphardware-ről.

Meg persze az extrém sok rétegből építkező, de mégis nagyon tiszta hangokkal operáló Synthwave planaron szintén egészen ĵól mutat, pl Carpenter Brut-tól szinte bármi.

(#102624) stellaz válasza -NoVa- (#102623) üzenetére


stellaz
addikt

Ez a Chipzel kimaxolta a Kraftwerk - Pocket calculator féle elgondolást :D

(#102625) nobela válasza Gzula[HUN] (#102611) üzenetére


nobela
senior tag

"Ha ez nem jön be, az "eredeti" se jött volna be. Mi hiányzik belőle? "Túl" részletes? Kevés a mély?"

560s: A mély teljesen oké, a közép is vállalható. A felső közép viszont tud csörömpölni, ez egy kicsit zavar. Valóban többen is leírták hogy erősen analitikus fejhallgató, a kedvenc George Benson dalomnál azt vettem észre hogy külön-külön "látom" az összes hangszert, de valahogy nem áll össze egésszé :F

Egyelőre csak iPad jack kimenetéről próbáltam, teljesen jól hajtható de a térérzet nem valami nagy csoda, sokkal szélesebbre számítottam.

Rendeltem egy FiiO KA1-et, ezzel erős javulásra számítok.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#102626) -NoVa- válasza nobela (#102625) üzenetére


-NoVa-
őstag

"Rendeltem egy FiiO KA1-et, ezzel erős javulásra számítok."

45mW, ez nem lesz annyira erős. Ezek a kicsi dongle DAC-ok inkább könnyebben hajtható fülhallgatókkal jók, mint fejhallgatókkal. Alulhajtva természetesen jön a csörömpölés, kicsi, bizonytalan tér, stb.

(#102627) Digitalis válasza nobela (#102625) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szerintem is, egy kicsit gyengusznak tűnik. Ha már FiiO, talán szerencsésebb választás lett volna: [link]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#102628) nobela


nobela
senior tag

"Apple specs claim 30mW per channel headphone out on virtually all of their audio devices (iPad, iPods, iPhones)."

Hangerő / dinamika simán elég az iPad jack kimemetén is. Szóval ha csak ugyanezt a teljesítményt tudja már akkor is elég kell hogy legyen.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#102629) -NoVa- válasza nobela (#102628) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem a hangerőt növeli az erősítő, hanem a membrán pozícionálásának a pontosságát az elvárt hanghullámhoz. A dinamika sem a basszust jelenti, egy feszes húrpendülés, dobbantás, vagy bármi fém hangszer rezgése alulhajtott fejhallgatón nem jön úgy át. Persze nem tűnik fel, mi hiányzik, amíg nem hallottad megszólalni rendes forrásról.

(#102630) bszilvagyi


bszilvagyi
csendes tag

A postán ez várt, végre itthon.. :)

A hangzás pont olyan, amilyenre vágytam, kényelmes, nem túl szoros, a bőr még pont vállalható állapotú, de érkezik hozzá az új hamarosan. Kapott egy kis EQ-t, de anélkül is csodaszép hangja van.

Az összes negatívum amit ki tudnék emelni, hogy egy nagyon picivel lehetne szorosabb, és a kábel lehetne rövidebb, de egyik sem zavar. Összességében 9,5/10.

(#102631) s4tch válasza bszilvagyi (#102630) üzenetére


s4tch
veterán

Csak megvetted az avx-en árult példányt? Gratula, használd egészséggel! :C

(#102632) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

Sziasztok.
Meghalt a kedvenc sony mdr xb950bt fejesem....
1db van használtan 30k...
Nèzegettem az összefoglalót, de nemtudom melyik fejes ami ehhez hasonló.
Nagy párna, ultra bass, felvevő gomb, mikrofonos, zene+hangerő kezelő gombok.. Vezetèknèlküli ugye...
A keret max 30k lenne èrtelem szerűen.
:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#102633) Spíler válasza - = Zk = - (#102632) üzenetére


Spíler
őstag

Elméletileg ITT kéne érdeklődnöd. :)

Ne vigy minket a kísértésbe. Magunktól is odatalálunk…

(#102634) bszilvagyi válasza s4tch (#102631) üzenetére


bszilvagyi
csendes tag

Jaja, nem bántam meg. :DD

Köszi. :R

(#102635) - = Zk = - válasza Spíler (#102633) üzenetére


- = Zk = -
félisten

Bakter tèènyleg... Nehari...
Az ideg miatt, sry :R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#102636) DravenMoral


DravenMoral
senior tag

Sziasztok!
Már több éve használok egy Hyperx Cloud Stinger fejest, hangok szempontjából (főképpen a mélyek) már kezd gyenge lenni. A párnázása kiváló, nagyon kényelmes, és egy kis hiba sincs még rajta ennyi év után sem. Valami hasonlót keresek.

Paraméterek, hogy mit keresek:
-35.000-50.000ft közti ár,
-előnyben van a mély hangzás, a többi hátrányt szenved!
-Főképpen játékra, zenehallgatásra kell (gépen)
-fület körülölelő párnázása legyen,
-rendelkezzen állítható mikrofonnal, elfogadható minőségű legyen!
-minimum 7.1-es legyen,
-alaplapi integrált hangkártyába menne bele (jack 3.5) -Asus Rog Strix B450 F Gaming"
-a fejes kábelja legalább másfél méteres legyen!

Teljességgel mindegy, hogy új vagy használt!
Ha használt, akkor tudjon többet azért az árért, mint egy hasonló árral rendelkező új, illetve legyen még rajta legalább pár hónap gari.

Én ezt néztem eddig:
[link]

Előre is mély tisztelet, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#102637) Remus389


Remus389
veterán

Megérkezett az Aliexpress-es ezüst kábel [link]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#102638) emiki6


emiki6
veterán

Szerezem egy HD650-et... :D
Kontaktos a bal oldali kábel a csatinál. Mit érdemes venni helyette? Nem emlékszem, 600-hoz volt ajánlott a 650 kábele vagy fordítva.

Úgy emlékeztem, hogy jól szól ez a fejes. Jól emlékeztem... :)

Kezdjek el spórolni egy spartanra? :DDD A drágább cső bele mennyire must have? Amúgy az ibasso d14-re itt sem panaszkodhatok, látszólag kihajcsa.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#102639) chrisnagy13 válasza emiki6 (#102638) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

A HD650 kábele volt a jobb.

(#102640) emiki6 válasza chrisnagy13 (#102639) üzenetére


emiki6
veterán

Lehet nem azt veszek amúgy, mert kicsit hosszú nekem és 6.3 szerelt, nem pedig 3.5 + adapter, ami szintén hátrány...

Még a hifiman-hez ajánlottak kétfélét, azok vannak senny kiszerelésben is.
- Openheart ezüstbevonatos 7M OCC réz: [link]
- FAAEAL - olcsó, de nem rossz: [link]

Az openheart fele hajlok, mennyire illik a 650-hez ezüstbevonatos réz?

Illetve kapni itthon valahol szerelhető csatit nem drágán? Úgy a gyári kábel menthető lenne.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#102641) bitrograde válasza emiki6 (#102640) üzenetére


bitrograde
senior tag

Rendes fejhallgatót ki kell szolgálni. Miért nem a Kácsából, rendes szerelésben vagy egy réz Forza Audioworks? Tudom, drágább, mint a kínai, de a HD6-os sorozat meghálálja. És akkor el is lehet felejteni az "eltört", "kell még jobb", "kell-e ezüst", stb. bogarakat. Az ember szépen hátradől, és hallgatja a zenét.

[ Szerkesztve ]

(#102642) emiki6 válasza bitrograde (#102641) üzenetére


emiki6
veterán

Igen, drága. Alapesetben automatikusan a FAAEAL-t venném, de mivel ez egy "650", hajlandó vagyok megfontolni az openheart-ot és az kb a felső határ. :)
Inkább veszek egy spártait, meg ha nagyon kell plusz csövet, mint burzsuj kábelt. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#102643) Ba cy lus válasza emiki6 (#102640) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nekem pont ma jött meg a kábelem aliról a hd650-hez. Ezt vettem:
[link] .

Ebből is XLR-t. Nem tudom megmondani, hogy jobb-e/más-e a gyárinál, mert lehet, hogy az A30 Pro kimenetei sem szólnak egyformán.
Persze rendelhettem volna 6.3-as jack csatlakozóval is, de annyira biztosra akartam menni, hogy még a kábel is a hifimanhez rendelthez nagyon hasonló, szóval hogy akármi is a ludas a történetben, ilyen irányba változzon a hang. Ennek hátránya, hogy továbbra sem tudom, mitől változott a hang (kábeltől vagy kimenettől). :DDD

Tehát ezzel az alis kábellel az XLR kimeneten kevésbé meleg, a mélyközép kicsit hátrébb vonul, semlegesebb. A clarity jobb vele, de arra azért nem esküdnék meg, hogy hetek múlva azt fogom mondani, hogy ugyanolyan varázsa van vele, mint a gyárival.

[ Szerkesztve ]

(#102644) krisz242 válasza -NoVa- (#102623) üzenetére


krisz242
tag

Köszönöm a részletes választ! Mélyebben meg fogom vizsgálni az ajánlásokat, de így első hallgatásra Carpenter Brut lesz az, amit rendszeresen fogok tudni hallgatni. A többit inkább csak a teszt kedvéért. Aztán lehet, hogy azok közül is lesz, amire rákattanok. Előfordult már, hogy valamit a jó hangzás miatt kezdtem csak hallgatni, és a végén megszerettem.
Nekem ami mostanában nagyon bejön, és nem mellesleg nagyon jól szól, az a Narcos sorozat zenéje.

(#102645) stellaz válasza emiki6 (#102642) üzenetére


stellaz
addikt

Most filmezéshez elővettem egy 780 forintért vett, 2 méteres Hama fejes hosszabbító kábelt a Gradohoz és ha már rajta volt, akkor pár perce kipróbáltam zenénével is, hogy mennyit ront, ha rajta van az eredeti kábelen ez a hosszabbító kábel (Megatronra dugva).

Én most 2-3 alkalommal kihúztam, átdugtam, de basszus, én semmi különbséget nem hallok a között, ha rajta van, vagy ha nincsen.

(#102646) Dorien válasza stellaz (#102645) üzenetére


Dorien
veterán

SZVSZ a kábelek és csatlakozók - ha kellően árnyékoltak, nem szednek össze zajt, jól vezetnek, nem kontaktosak - általában a legkevésbé jelentősek a hangminőség szempontjából. A placebo faktor itt játszik be a legtöbbször - "jól néz ki, drága is volt, tehát jól kell szólnia".

A Hama mondjuk tényleg tud sz@rt is gyártani, szóval most szerencséd volt. :)

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#102647) DravenMoral válasza DravenMoral (#102636) üzenetére


DravenMoral
senior tag

Erre valaki tud ajánlani valamit?

(#102648) Ba cy lus válasza DravenMoral (#102647) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Egy ajánlat.

(#102649) bitrograde válasza Dorien (#102646) üzenetére


bitrograde
senior tag

Ezt bizonyára széles merítésű, évtizedes, számtalan, kūlönböző árfekvésű készülékkel és rendszerben szerzett személyes tapasztalat alapján jelented ki. :W

[ Szerkesztve ]

(#102650) btraven


btraven
őstag

OFF
Használtok valami jól bevált fültisztítót (audispray meg társai)?
40 éves koromig sose volt problémám. Azóta rendszeres hogy évente 1x eldugul a fülem a fülzsírtól. Ráadásul ez miatt be is gyullad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.