Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:54:46

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#102801) P00By válasza zodo (#102793) üzenetére


P00By
nagyúr

Erősítőt be fogok szerezni, gondolom van hozzá topik.
Nem raktam fel, rápróbálok, köszi!


Gzula[HUN]: Ezt a konfliktust most nem hiszem, h felvállalom! :D

(#102802) stellaz válasza btraven (#102798) üzenetére


stellaz
addikt

Nem csodálom, nekem az sr225x van, de mindent tud, amit elvárok egy fejhallgatótól hangzás és kényelem terén is. Nem tudom mennyit skálázódik még felfelé dac/amp terén, de nekem a meglévő eszközeimmel is pompásan szól, ami szintén nem egy elhanyagolható szempont, főleg ha figyelembe veszem, hogy a HD600 alá milyen forráseszközöket ajánlanak, amivel igazán jól szól, mert közepesen olcsó eszközökkel alig mutat még valamit.

Olvastam olyan tesztet, ahol a Philips shp9000 és a HD600 egy ~200 dolláros creative hangkártyáról még egálban volt hangzásban a tesztelő szerint. És pedig a philipsnél nagyon sokkal jobban szól a Grado ugyanarról az 50 dolláros forrásról nálam.
És akkor ne menjünk el amellett sem, hogy a 100e forintos HD6xx az egy akciós ár, külföldi rendeléssel, amihez a Grado magyarországi teli árát kellene viszonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#102803) :AMF: válasza btraven (#102798) üzenetére


:AMF:
senior tag

200 ezerért meg 1-2 hajszállal, itt meg ott jobb
A Hemp és az SR80 (ezek vannak itthon) között az eltérés valóban csak 1-2 hajszál. Amikor nem szól a zene. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#102804) btraven válasza :AMF: (#102803) üzenetére


btraven
őstag

Annyival jobban szól a Hemp? És megvan az "áll-le-ejtős" hang?
Amikor először felteszi az ember és hoppá ez csodálatos. Az előző fejeshez (Sr80) képest?
Nekem a Hd6xx se volt ilyen a HD555 után. Bizony vissza kellett tennem a HD555-öt és hasonlítgatni, hogy igen ebben is jobb a HD6xx, meg abban is. Meg mindenben. Sokkal jobb fejes. De ez a hűha nem volt.
Tudom erre az a válasz hogy kell hozzá speciális erősítő. Mint a Susvara-hoz hangfal kimenetes nagy erősítő. Meg be kell járatni. Ennek azért van egy kis legenda íze. Meg ugye ha 200e mellé még el kell költenem +200e-t, az reménytelen az anyagi helyzetemben.

(#102805) stellaz válasza btraven (#102804) üzenetére


stellaz
addikt

Minden hobbiban kell egy keretet szabni, amin belül még nem savanyodik meg az ember szájíze.

(#102806) Polllen válasza btraven (#102804) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az, hogy egy 300 ohmos fejhallgatóhoz kell erősítő, az nem legenda, tény.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#102807) bitrograde válasza Polllen (#102806) üzenetére


bitrograde
senior tag

+1
Annyit azért érdemes lenne még hozzátenni, hogy fejhallgatós rendszert is több szempont figyelembe vételével épít az ember. Azon kívül, hogy hol fogod használni (nyitott vagy zárt), hogy milyen forrásról (DAP, telefon, asztali rendszer, stb.), az is fontos kérdés, hogy mennyi az a keret, amiből az igényekhez mérten gazdálkodni lehet/érdemes. Ha ezeket az ember megválaszolta magának, akkor innen már csak az ízléséhez megfelelőt kell megtalálni. :-)

(#102808) btraven válasza Polllen (#102806) üzenetére


btraven
őstag

Nem úgy értem hogy bármilyen erősítő kell hozzá. Hanem az erősítők 99% nem jó, de majd ha sikerül egyszer megvenni azt az egyet, na akkor majd azzal jól fog szólni.

(#102809) Ba cy lus válasza btraven (#102808) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Az a K701. ;)

Én pl. nem vettem se külön DAC-ot, se külön erősítőt a HD650-hez, nem kellett kísérletezni, szóval annál azért jóval jobb a helyzet, mint ahogy lefestetted. :K

[ Szerkesztve ]

(#102810) bajnokpityu válasza Ba cy lus (#102809) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nézd vannak véletlenek, de én ogazan jól szólni hd650et egyetlen láncban hallottam. Ott se volt hangszin helyes, de nagyon szórakoztató volt. Tok furcsa véleményed szokott lenni fejesekrol, kíváncsi lennék hogy pontosan mit hallasz,és hogy értékeled részleteiben.

Nekem akárhogy próbálkozom, nem sikerült a 650nek az 560v3 közelébe érnie, pl. Mondjuk a hifiman nálam megkapja amit kér.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#102811) Ba cy lus válasza bajnokpityu (#102810) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Nem tudom, miből gondolod, hogy nálam nem kapja meg. Ellenben a HD650 - ugyancsak szerinted - tök véletlenül megkapja.

(#102812) emiki6 válasza Ba cy lus (#102809) üzenetére


emiki6
veterán

+1
Az, hogy nem szól tökéletesen bármiről, az még nem jelenti azt, hogy nem is jó szinte bármiről.

Sose felejtem, mikor vagy 3 éve a kromatikától kölcsönkapott 650-et még a kifejezetten fos kimenetű telómról is nagy élvezettel hallgattam. És ez ma is így lenne (ami régen tetszett, az ma is tetszik), de ma már azért jobb a telóm kimenete.
Kaptam kölcsön hd600-at is kromatikátol annak idején, na az nem tetszett. Ahhoz biztos kéne vadásznom egy erősítőt, ami "feljavitja" számomra.

A HD650 jó fejes, szinte bármiről is elégségesen jó. Jó cuccról jó (nem feltétlen 100-150 ezer ft jó, de jó, mert a 400i 2020-nál nem érzem egyértelműen jobbnak, csak masmilyennek). Specifikusan jó, szinergisztikus cuccról meg gondolom kiváló.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#102813) stellaz válasza btraven (#102808) üzenetére


stellaz
addikt

Azért az ilyen fejesre más esetben azt szokták mondani, hogy szimplán szarul szól ;]

(#102814) Ba cy lus válasza bajnokpityu (#102810) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Egyébként meg nem tudom, milyen hangszínhelyességről beszélsz. Pláne, hogy a HE560-hoz képest, ami sokkal mesterkéltebb tónussal operál. Ha fülre nem is olyan mértékben, mint a mérés mutatja, de ott van az a luk a középtartományában. És hát a magas sem a legtermészetesebb.

[ Szerkesztve ]

(#102815) Ba cy lus válasza emiki6 (#102812) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Technikailag nem jó bármiről. Élvezetes és zenei lehet persze, de azt olcsóbban is meg lehet úszni. Közismert, hogy jól skálázódik, tehát simán a HE400i fölé nő.

(#102816) :AMF: válasza btraven (#102804) üzenetére


:AMF:
senior tag

Annyival jobb a Hemp, igen. Sőt, nekem már a 225X-nél is megvolt a hűha az SR80-hoz képest.

Tudom erre az a válasz hogy kell hozzá speciális erősítő. Tőlem ilyet biztos nem hallottál soha, mert nekem sincs speciális erősítőm. Egy Spartan Helot 2x-ről hajtom, ami előtt egy PCM56 alapú dac van. (A kettő együtt nem volt annyi, mint a Hemp.) Szóval biztos maradt még benne tartalék, de így is bőven jobb, mint bármi más, amit eddig hallottam.

Ha újrakezdeném ezt a hobbit és kevés pénzből tudnék gazdálkodni, akkor én tuti az earbud vonalon indulnék el, nem a fejhallgatós vonalon.

(#102817) fattyu válasza emiki6 (#102812) üzenetére


fattyu
veterán

én ezzel iszonyatosan nem értek egyet.
az első genes hd650em lenne amivel a skálázódást példáztatnám.

telefonról jól szól? szerintem meg hallgathatatlan.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#102818) Polllen válasza btraven (#102808) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért ez sem igaz. Kevés olyan fejhallgató van, amihez egy erősítőt ajánlanának.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#102819) stellaz válasza :AMF: (#102816) üzenetére


stellaz
addikt

"Ha újrakezdeném ezt a hobbit és kevés pénzből tudnék gazdálkodni, akkor én tuti az earbud vonalon indulnék el, nem a fejhallgatós vonalon."

Pont ezen gondolkoztam én is a napokban.

(#102820) emiki6 válasza Ba cy lus (#102815) üzenetére


emiki6
veterán

és fattyu

Technikailag nyilván rosszabb rossz forrásról, de a hangolása úgy is jó, egy cloud nem fogja lepipálni, de pl egy hifiman sem, mert telóról az se jó technikailag. HD59_ -eket nem ismerem, valamely AD_00X előfordulhat, hogy jobb rossz forrásról, de kétlem. Minden fejes elég válogatós, csak az earbudjaim nem (számottevően) rosszabbak gyenge forrásról, minden másiknál valami eltűnt belőlük, ha pl galaxy s7-re dugtam.

K612-re is azt írta valaki, hogy kiválóan skálázódik, de az alá ki fog 200 ezres forrást tenni?

Polllentől meg fogom venni a spartan-t, majd meglátom jobb lesz e az ibasso (d14) cuclimhoz képest. Arra számítok hogy igen.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#102821) Ba cy lus válasza emiki6 (#102820) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Annyiban azért más a tónus, hogy basszusosabb. Még az S100A-m sem képes megfogni a HD650 mélyét, az én cuccaim közül csak az A30 Pro képes erre.

(#102822) emiki6 válasza fattyu (#102817) üzenetére


emiki6
veterán

Most miattad meghallgattam a 400i 2020-at és a HD650-et is Galaxy S10e-ről... Mindkettővel nagyon jól esik így is zenét hallgatni. Többet egy asztali rendszertől sem várok el.

Ebbe a telóba már szerencsére tettek egy jó forrást. Az S7 jackje undorítóan szólt, az occó earbudomon kívül semmi nem szólt róla elfogadható minőségben, az S10e jack kimenete nagyon kellemes meglepetés volt, mikor hozzám került. Mintha elmaradna az ibasso-mtól, de így is tök jó, pláne egy telóhoz képest. A hallgathatatlantól nagyságrendekkel jobb.

Tény persze, hogy már casual-ben tolom a fejhallgatózást, nem hegyezem a fülem technikai nüanszokra, mert nem ad, csak elvesz. Avagy nem arra használom a zenét, hogy az eszközeim hallgassam, hanem fordítva. :D
Persze azért törekszem a jobbra, mert az jobb élmény, de nem vizsgálom, analizálom.

Nem szól egyik se agyeldobósan, ami az volt számomra, az a quad era-1 (a hitvány ibasso-mról is, hiába volt kevés hozzá), de annyit nem tervezek költeni fejesre.
Persze egy stúdiós genelec rendszerhez semmi sem fog felérni. Azon már a random zene (amivel épp dolgoztak és lejátszották) is lenyűgözött.

Bacy: az valószínű, de így se rossz, max "nem olyan jó, mint lehetne". A biztosan megfogott mélyet azért majd meg akarom tapasztalni, most nemtom az e a D14-ről.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#102823) stellaz


stellaz
addikt

Most nézek filmet a Gradoval a fejemen, de közben az asszony mondja, hogy halkítsam le, nagyon hangos. Értetlenkedek.
Majd kiderült, hogy a hangfalakon ment végig a hang :D

(#102824) -NoVa- válasza stellaz (#102823) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#102825) bajnokpityu válasza Ba cy lus (#102814) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem értek egyet, de lapizzunk.
Az előző hsz meg szimplán nem ment át.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#102826) Ba cy lus válasza bajnokpityu (#102825) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Sebaj, azért a 650 általában mégiscsak a természetes hangszerhangjairól ismert jó két évtizede. :)

Átment, csak az fogott meg, ahogy a saját szájad íze szerint feltételezel. Én viszont azt feltételezem, hogy egyrészt nem sikerült elvonatkoztatnod attól a prekoncepciódtól, hogy egy planárnak jobbnak "kell" lennie, másrészt tónusbeli eltérések okozta érzéki csalódást technikai különbségnek hallasz. Minden nap hallgatom a HE560-at is, mikor a HD650-et. Utóbbi jobban képes odavarázsolni a zenészeket, az 560 hangja zártabb, mintha be lenne vonva egy burokba a zene. Hiába a világosabb tónusa, mégis ezt hallom. :U

[ Szerkesztve ]

(#102827) emiki6 válasza Ba cy lus (#102826) üzenetére


emiki6
veterán

Vedd le a rácsot a hifimanről, az lehet megoldja. Nálam kinyilt tőle a zene. Bár ezt már beszéltük, érthető, ha nem mered úgy használni, tárolni.

Dinamikusoknál állítólag jobb szokott lenni a timbre. Lehet összefügg a 650 preferenciáddal.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#102828) Ba cy lus válasza emiki6 (#102827) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ez inkább relatíve értendő, hogy "zárt". Nyilván a HE560 sem rossz, akár a gyári védőráccsal, és a 650 érkezéséig nem is volt kérdés az elsősége.
A tónus önmagában nem lenne elég a boldogsághoz, máskülönben a DT250-et is megtartottam volna.

[ Szerkesztve ]

(#102829) P1eTr0


P1eTr0
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, ha már létezik ilyen topik.

Volt (van) egy Sennheiser HD435 típusú fejhallgatóm, amiben a fülpárna (annak is a belseje) megadta magát, és pótlása körülményes (jelenlegi kereséseim alapján). Elgondolkoztam, hogy akkor már nézhetnék valami újabbat is. Ebben kérném segítségetek, az alábbiak szerint:

- Elsődlegesen számítógéphez használnám (zene/film/játék), de nagyon ritkán megeshet, hogy a "nagy" erősítőhöz is csatlakoztatnám.
- A maximális összeg (így elsőre) 50-60.000 Ft, de ez azért rugalmas, mert ha minimális többlet összeggel sokkal jobbat lehet venni egy adott típusnál, akkor miért ne :DDD
- Mindenképp újban gondolkodnék.
- Circumaural legyen.
- Zárt kialakítású legyen.

Ami még nekem fontos szempont, hogy a bőr anyagot kerülném. Inkább a szövet az, ami bejön. Nekem a Sennheiser-ek kifejezetten tetszenek, de annyira nem követem a "márkát", hogy meg tudjam mondani, melyik lenne a legjobb választás. A korábbi típusnál az kényelmes volt, hogy a fül körül nem volt "perem", így kényelmesen elvolt a fejemen.

Talán minden szempontot leírtam, ami fontos lehet.

Előre is köszönök minden hozzászólást!

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#102830) Gzula[HUN] válasza P1eTr0 (#102829) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

A HD569 talán még belefér.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#102831) stellaz válasza P1eTr0 (#102829) üzenetére


stellaz
addikt

Esetleg VE Supernova, az csak 50 dollár, zárt, strapabíró, ha jól tudom gyárilag van szövet párnája, de szerintem cserélhető is, többféle kábelt adnak hozzá, könnyen hajtható és nagyon kellemes a hangja (volt szerencsém kipróbálni). A keretbe még esetleg a Megtaron is belefér, és akkor az optimális forrás is megvan hozzá, ami jó telefonhoz, pc-hez is,ha eddig csak sima alaplapi megoldásod lenne.

[ Szerkesztve ]

(#102832) btraven válasza :AMF: (#102816) üzenetére


btraven
őstag

Köszönöm a választ, ez jó hír nekem. :R

(#102833) P1eTr0 válasza Gzula[HUN] (#102830) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Ezt néztem én is, viszont több helyen láttam eladósorban kb. éves használat után málott párnákkal. Azért nem tetszett. De ha lehet hozzá szövet anyagot szerezni, akkor nagyon szimpatikus, mert akár headsetnek is lehet használni.

stellaz:
Köszönöm szépen. Nekem új ez a márka, megnézem ezt is.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#102834) Gzula[HUN] válasza P1eTr0 (#102833) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Túl sok választék nincs szövet/plüss párnás ZÁRT fejhallgatóból. Ha ki tudod maxolni a keretedből, akkor ott van a Beyerdynamic DT770-es sorozata, abból - ha nem akarsz külön fejhallgató erősítőt - akkor a 32 vagy max a 80 Ohmos változata. Nem egy hírhedt modell, de azért esetenként akad belőle driver hibás, szóval lehetőség szerint minnél hosszabb garanciális idővel vásárolnám. Support elég jó hozzá és ismert modell is (én annyira nem vagyok Beyerekkel képben, de fórumtársak közül többen igen). Persze ehhez se árt egy dedikált fejhallgató erősítő.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#102835) P1eTr0 válasza Gzula[HUN] (#102834) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Ha nyitott a füles, az amúgy kifelé mennyire hangos? Tényleg kb. annyira hallatszik kifelé is a hang, mint amennyire "befelé"? Csak azért is kérdezem, mert ha ezzel lehet bővíteni a választékot, akkor az is jó lehet.

Valamennyire úgyis kihallatszik minden füles. De lehet ez sem zavaró. Mondjuk biztos halkabb, mintha hangfalon menne ugyanaz :D

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#102836) Ba cy lus válasza P1eTr0 (#102835) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Tényleg kb. annyira hallatszik kifelé is a hang, mint amennyire "befelé"?

Legfeljebb ha centiméterekre van a külső észlelő füle is. :D Amúgy a kihallatszódás nyitott fejhallgatóknál is változó: típus függő, nyilván hangerő függő, és a hallgatott zene is sokat számít: egy Chopin noktürn nem lesz olyan zavaró, mint az AC/DC. :))

[ Szerkesztve ]

(#102837) Gzula[HUN] válasza P1eTr0 (#102835) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Ahogy Ba cy lus is írta, változó, illetve típusfüggő mennyire hangos kifelé. A kevésbé kifelé hangosak (pl. Fidelio X2HR) normál hangerőn nem zararóak kifelé, de feltekerve a hangerőt már azért hallatószódik a zene. Nyitott planároknál, pl. a Hifiman 400-as sorozatánál jellemő (talán ott se általános, de inkább), hogy hangos kifelé is, de pl. a teljesen nyitott Pioneer SE-A1000-esemnél is szólt már rám az asszony, hogy zavarom.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#102838) -NoVa- válasza :AMF: (#102816) üzenetére


-NoVa-
őstag

A 700$-os earbudok világába már nem néztem be, inkább kísérletezek és építek magamnak endgame earbudot. Teszek egy próbát planar fronton is :)

(#102839) stellaz válasza -NoVa- (#102838) üzenetére


stellaz
addikt

Egy részletes beszámolót szeretnék majd kérni a végeredmény tekintetében :)

(#102840) P1eTr0 válasza Gzula[HUN] (#102837) üzenetére


P1eTr0
aktív tag

Köszönöm szépen a tippeket, ezeket is megnézem.

Egyébként a Sennheiser-ből a HD 559-es milyen? Mert annak szövet párnái vannak kép alapján. Tudásban/minőségben nagy a különbség az 569-hez képes?

Az a szerencse, hogy életbevágóan fontos, szóval ráérek nézelődni. :D Anno az 599-est nagyon dícsérték, de nem passzol a színe a többi kiegészítőhöz... :DDD Tudom, hatalmas problémák :)

Ba cy lus:
Inkább AC/DC-t hallgatnék rajta, mint Chopint :K . Bár néha-néha a komolyzene is befigyel.

Normális vagyok. Megmondták a hangok is.

(#102841) Gzula[HUN] válasza P1eTr0 (#102840) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Sajnos nem volt hozzájuk szerencsém, de az 559-esről túl sok jót nem hallottam. Tavaly Black Friday idején 20ezerre le volt akiciózva pár órára, akkor nekem nem sikerült venni, de akinek meg igen, az hibáról is beszámolt. Az 599-esból az 599SE veriziót érdemes nézegetni valamelyik amazonon, időnként olyan 58-99€-ra le szokták árazni.

Ha meg inkább az AC/DC lenne inkább, akkor szerintem Fidelio X2HR. Szintén olyan 90-100€-ra le szokták árazni pár havonata. Ha nem sürgős, érdemes azt nézni. Most bazi drága, de pont ezek után szokták leárazni.

Eszembe jutott az SHP9600-as is, és - bár ezt a boltot nem ismerem - de ennyiért nagyon jó vétel.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#102842) stellaz


stellaz
addikt

Most eszembe jutott egy jó hasonlat: ha az Etymotic egy lézergravírozó, a Nova féle earbud egy faszob......ehh... szóval fafaragó mester, akkor a Grado egy kőszobrász :)

[ Szerkesztve ]

(#102843) Remus389 válasza -NoVa- (#102824) üzenetére


Remus389
veterán

Fiatalon így toltad?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#102844) Gzula[HUN] válasza Gzula[HUN] (#102790) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Nos, sikerült a teszt. Meg kell jegyezzem, hogy mind a két párna kiváló minőségű, és ami plüsnek látszik, az az is. Nagyon puha tapintása van. Viszont a Gradora egyik párna se jó. A plüsstől is sötétebb lett a hangzása, pedig arra már nincs szükség. A hibriddel meg csak mély maradt, a többi el lett mosva. A picúr agyon tunningolt TDK ST170-esére viszont nagyon jó választás a plüss. A hibriddel az is mosott.

Sajnos bejött amitől tartottam, ha bármilyen mennyiségben, akár csak jelzés értékkel van műbőr a párnát, attől feleslegesen sötétebb lesz a GW100-as hangja. A hibrid párnát meg valami erősen magas kimelet fejesen tudom elképzelni, mert a mélyen kívül mindent erősen tompít.

EZT még majd megrendelem/kipróbálom, utána elengedem a kísérletezést.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#102845) -NoVa- válasza stellaz (#102839) üzenetére


-NoVa-
őstag

Prototípusfázisban jegeltem. Részletesség az akad végtelen, nem is reménytelenül mélyhiányos, ellenben a hangerővel együtt olyan mértékben nő a magastartomány ereje, hogy folytani kell durván, ami meg a részletesség kárára megy. Akkor meg már a jobban sikerült dinamikusaim lezenélik. Egyelőre félreraktam, lesz most potenciálisan jobb cuccom is.

(#102846) P00By válasza P00By (#102801) üzenetére


P00By
nagyúr

Kezdem megszokni a fülest. Jó kényelmes. DAC vásárlás kimarad, mert sokkal drágábbak, mint gondoltam. Legalábbis az ajánlott 40e kicsit hózos a 30e füleshez (nekem) :)

(#102847) stellaz válasza P00By (#102846) üzenetére


stellaz
addikt

Van DAC olcsóbban is (pl Megatron 50 dollár), és az apróból is érdemes szemezgetni.
Azért elég nagy különbség tud lenni adott esetben hangminőség tekintetében.

(#102848) Gzula[HUN] válasza P00By (#102846) üzenetére


Gzula[HUN]
őstag

Amennyiben használt is szóba jöhet.

Eladó Meze 99 Neo (38.490.- Ft): https://hardverapro.hu/apro/meze_99_neo_4/hsz_1-50.html

(#102849) pigsty


pigsty
aktív tag

Sziasztok!
Ide is beírok,5.1-es topic mellett hátha több szem többet lát.
Milyen fejhallgatót ajánlotok, ami...
....munkához lenne, (L1) IT support, nagy közös légterű szobában zsongás,alapzaj miatt zárja ki a hangokat, mivel nehéz koncentrálni hangzavarban, mit akar ügyfél, circumaural, mivel egész napos használatra lenne,teszem hozzá, nem viselném egész nap. Másodsorban, néha kis film/zenehallgatásra - nem hifista szinten - használnám. Ilyenkor néha hazavinném.Tehát nem baj, ha esetleg összehajtható, de ez másodlagos kérdés.
Sztereó, jack kábellel, alapból a mobiltelóra kötném, ritkán a laptophoz.
Jó lenne, ha külön állíthatós mikrofon pálcikája lenne, hogy ügyfél is értse, mit mondok neki. Kábelhossz kb 1-1.5(-2) m jó lenne.
Egy másik osztályon egy kollega most egy CANYON Nightfall (CND-SGHS7)-t használ, azzal bőven elégedett,dizájnja sem rossz,csak az usb-s,nekem jack-es modell kellene.Ennek mondjuk fix a mikrofonja,nem lehet nagyon állítgatni.
Láttam HR-s embernél egy szép bézs színű szövethatású YBL-t,aminek le is lehet szedni a mikrofon pálcikáját, de az biztos drágább szint.
Évekig a Sony Xperiámhoz adott kis olcsó párnásat használtam, csak annak belső vezeték szakadása lehet,fél füles. Az úgyse zárta ki zajokat.
Határok:kbm.max. 10000 Ft, cég venné, keveset finanszíroznak,hiába munkaeszköz,amivel hatékonyabb lennék.Szóval tudom,nem egy HD Sennheiser lenne :) Hazai helyről rendelnénk, a logisztikánk tud nagykerről is rendelni.

Köszönöm előre is a javaslatokat.

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

(#102850) pigsty válasza pigsty (#102849) üzenetére


pigsty
aktív tag

Ez talán jó? CANYON CND-SGHS5A [link]
vagy helyette OneOdio PRO-G?

[ Szerkesztve ]

Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.