Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13901) Offocska


Offocska
újonc

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani nagyon max 180.000ft-ig (de ha olcsóbb az sem baj :D) elöltöltős mosógépet? Szeretnénk, ha gőz funkciós és ruha kímélő dobos lenne, illetve később a tetejére menne szárítógép is, nem tudom ez számít-e vagy mindegyiknek lehet a tetejére rakni. A ruhatöltet 8kg körül lenne jó, valamint legyen ellátva mindenféle vízfolyás elleni védelemmel :) Na meg persze legyen megbízható, szóval a szent grált keressük :D

Előre is köszi a válaszokat és segítséget!

(#13902) Csorbi válasza Offocska (#13901) üzenetére


Csorbi
addikt

Esetleg Gorenje WNEI84BS?
Árukereső, vélemények.
Hivatalosan 36 hónap jótállás van rá, vásárláskor érdemes megnézni hogy valóban annyit ad-e a bolt.
Vízfolyás elleni védelem (AquaStop befolyócső) nincs hozzá gyárilag, de bármilyen szabvány AquaStop bekötőcsőre cserélhető pár ezer Ft-ért, a kívánt hosszban.

Családban van egy, és csak jót tudok mondani róla.

(#13903) BlackJack21


BlackJack21
tag

Ha valaki keskeny mosó-szárítógépet keres. Az (maglódi)Auchanben találtam.

(#13904) Csorbi válasza BlackJack21 (#13903) üzenetére


Csorbi
addikt

Régen sem volt drágább. :)
Az inflációt kár belekalkulálni mert itt max. a HUF-USD-EUR árfolyam játszik be.

Csak időközben kifutott modell lett, nem is igazán árulják már sehol, ahol van, ott beragadt raktárkészlet áron.

(#13905) alvarezlopez


alvarezlopez
tag

Sziasztok!

Elöltöltős mosógépet keresek, 1 főre (max. 200ezerért) Szárítógépem van külön. Tudnátok ajánlani pontos típusokat? Ismertek olyan üzletet ahol felhozzák a 3. emeletre és elviszik a régit?

[ Szerkesztve ]

(#13906) Nagya21 válasza alvarezlopez (#13905) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Válassz egy 7kg keskeny eluxot 1200-1400-es centrivel, nagyon nem fogsz mellényúlni.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13907) Jenne válasza alvarezlopez (#13905) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

ITT válogass. Ingyenesen elviszik a régit, ha a rendeléskor bejelölöd hogy kéred.
Kimásoltam az ide vágó részt a Szállítás menüből.
Amennyiben a vevő szeretné a megrendelt készülék kiszállításakor már leszerelt régi készüléke díjmentes elszállítását, azt a megrendeléskor jeleznie kell az erre vonatkozó rész megjelölésével. Régi készüléke utólagos elszállítására nincs mód.
Pontos típust nem tudok, mert nekünk felültöltős gépünk van.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13908) mukisrác válasza alvarezlopez (#13905) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Média markt-tol rendelt electrolux gépet nekem felhozták és lakáson belül rakták le. A régit elvitték díjmentesen

[ Szerkesztve ]

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#13909) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Ha valaki nem ismerné, javaslom mosógép belső időszakos (2-3 havonta) tisztításához. Mi már évek óta használjuk, bevált.
[link]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13910) Batib


Batib
őstag

Hali!
Lányomék mosógépet vennének. Ők most eléggé elköteleződtek a Bosch márka iránt.
Van itt tapasztalat arról, hogy milyenek ezek a mosógépek? Ill. látom, hogy 4-6-8 series létezik. Mik volnának azok a tulajdonságok amiért lrdemes több pénzt áldozni. A keret mintegy 200k lenne, estleg valamelyest növelhető, ha megéri.
Valami ilyesmire gondoltam.

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#13911) Csorbi válasza Batib (#13910) üzenetére


Csorbi
addikt

6 éves Bosch WAT28691-es (Serie 6) gépünk köszöni jól van. Hosszútávú tapasztalatot csak olyan modellről fogsz kapni, amit már nem tudsz megvenni. Az új modellekről értelemszerűen a rövid életciklus miatt nem igazán. A plusz tulajdonságokról nektek kell eldönteni, hogy van-e rá szükség, láttok-e benne fantáziát, használnátok-e, hasznos-e.
(Pl. automatikus mosószeradagolás - van-e rá szükség: van-e hajlandóság a kézzel történő precíz kimérésre minden alkalommal, vagy csak úgy a találomra "locsolás" menne a mosószerből, ésatöbbi, ésatöbbi)

(#13912) pedro82


pedro82
friss újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. 10 éves Lg gépem már nem a legszebben mos, lassan ideje a cserének.

A következő gépet néztem ki: Electrolux EW7F249PS

Mivel Electrolux dolgozó voltam, örökös kedvezménnyel rendelkezem, ehhez a géphez 188 ezer ft-ért tudnék
hozzájutni.

Vélemények érdekelnének a gépről. Érdemes megvásárolni vagy ilyen árkategóriában tudtok-e jobbat ajánlani??

Nagyon szépen köszönöm!

https://www.electrolux.hu/laundry/laundry/washing-machines/9-kg-washing-machine/ew7f249ps/

(#13913) Redlight2


Redlight2
tag

Sziasztok!

180-230ezer forint között ajánlanátok 8-9Kg /gőz / 1400ford. mosógépet?
:R

(#13914) Sinesol válasza Redlight2 (#13913) üzenetére


Sinesol
veterán

Promóció keretében belül a Bosch nagygépek vételárából most 10%-ot viszatérit a Bosch, már csak emiatt is Bosch felé hajlanék, plusz ugye megbizhatóság, minőség szempontjából is az egyik legjobb brand. A gőzprogramnak egyébként nincs túl sok értelme, de a legtöbb gépük tudja, az Iron Assist program jelöli.

Ha olcsóbb alternativa kell, akkor ez: [link]
Ha a visszaigényléssel együtt is kihasználnád a kereted, akkor ez: [link]
Mindkettő Serie 6-os, jó minőségű gép.

[ Szerkesztve ]

(#13915) Redlight2 válasza Sinesol (#13914) üzenetére


Redlight2
tag

Köszönöm :R

(#13916) Batib válasza Redlight2 (#13913) üzenetére


Batib
őstag

Esetleg, ha megelégszel az 1200 centrivel, ez most jó áron van. Itt is jár a 10% visszatérítés.
Bosch WGG142

Az optimista az alagút végén a fényt látja, a pesszimista a sötétséget, a realista a közelgő mozdonyt. A mozdonyvezető pedig a 3 hülyét a sineken

(#13917) Redlight2 válasza Batib (#13916) üzenetére


Redlight2
tag

Szuper, neked is köszönöm. :R

(#13918) Redlight2


Redlight2
tag

Bocsànat a dupla hsz.-ért, màr nem tudom szerkezteni az előzőt. A bosch nàl hol talàlom ezt a visszatérítéses promòciòs leíràst? Van valami feltétele?

(#13919) Csorbi válasza Redlight2 (#13918) üzenetére


Csorbi
addikt

Hát, szóval, hát, na... :D

(#13920) Redlight2 válasza Csorbi (#13919) üzenetére


Redlight2
tag

Kösz kösz :R én az üzletek honlapjàn kerestem ;]

(#13921) laca1052


laca1052
tag

Sziasztok.van egy felűltőltős candy cstg 48tme/1-s mosógép eco módba 40c fokba állitva az ídő 2 óra 17 perc majd elkezd mosni és kb 1óra 50 perc után át áll 3órára mintha 60 fokon mosnák. Ez vajon mitől van?külömben a többi progi normálissan fut. válaszotokat előre is köszönöm. :R

(#13922) GaborGh


GaborGh
őstag

Sziasztok!

Mosógép vásárlás előtt állok, szeretném kikérni a véleményeteket, ár/érték/megbízhatóság tekintetében melyik márka/modell a legjobb választás?

Ezeket néztem első körben:

[link] LG F2WT208S0E Elöltöltős mosógép 8 kg 4.7 / 5 csillag. 130e

[link] GORENJE WNEI84BS elöltöltős mosógép, 8kg, 1400f/p, StableTech, Inverter motor, WaveActive dob. 135e

[link] Samsung WW80T4540AE/LE Elöltöltős mosógép. 140e

[link] Samsung WW90TA046TE/LE elöltöltős mosógép, 9kg, 1400 fordulat/perc, A energiaosztály. 150e

Samsungnál szimpatikus a 20 év jótállás az inverterre, kompresszora, motorra.

Segítséget köszönöm előre is!😊

(#13923) Miklósbácsi válasza pedro82 (#13912) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Szia!

Nem hiszem, hogy bármilyen kifogásolható dolog lenne a választott gépeddel kapcsolatban. Itt megbízható, jó gépnek tartjuk az Elux és AEG gyártmányait. A saját felhasználói - sok éves - tapasztalataim több géppel kapcsolatban ugyanezt mondatják velem.

A saját véleményem az, hogy nyugodtan vedd meg a kiválasztott gépet. Ráadásul a Te esetedben igen jó áron, hiszen kedvezményed van.

(#13924) Miklósbácsi válasza GaborGh (#13922) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Szia !

Nézz körül az AEG - Elektrolux mosógép kínálat környékén is. Annak idején sok éve én is ezt tettem, érdemes volt. A német - svéd testvér gyárak jó mosógépeket gyártanak. Javaslom, hogy olvass vissza az itteni levelezésben ezekről. Mint egyszerű felhasználó, csak dicsérni tudom ezeket.

(#13925) RWD


RWD
tag

Sziasztok!
Az valós infó lehet, mely szerint a 150-200 ezer huf közötti Electrolux gépek nem jelzik ki a mosásból hátramaradt időt? MediaMarkt oldalán nézelődtem, "maradékidő kijelzés"-re szűrve. Alapból Electrolux gépet vennénk, de ha nem tudja ezt a funkciót (nem is értem), akkor AEG lesz belőle.
Köszi!

(#13926) Csorbi válasza RWD (#13925) üzenetére


Csorbi
addikt

Miért nem a gyártó (Electrolux) oldalát veszed relevánsnak, valamint az ott megnézhető használati útmutatókat? :F

(#13927) hotkar válasza Csorbi (#13926) üzenetére


hotkar
aktív tag

Én is csak abban bízok, ha le tudom tölteni a kezelési útmutatót. Még vásárlás előtt.

(#13928) Nagya21 válasza RWD (#13925) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Az enyém 7 éves, és kijelzi.....

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13929) Csorbi válasza Nagya21 (#13928) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez a válasz itt, így, teljességgel irreleváns. :D Ezzel nem tud mit kezdeni a kérdező. :W

(#13930) Nagya21 válasza Csorbi (#13929) üzenetére


Nagya21
addikt

Eluxról volt szó, nekem is az van, a mostania is kijelzik, a nagyobb kijelzőjuek biztos...

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13931) Csorbi válasza Nagya21 (#13930) üzenetére


Csorbi
addikt

Tehát, elegendő csak rábökni egy modellre a boltban, aminek úgy látszatra "nagyobb" a kijelzője, mert az biztos tudja. :U
Ne nézzen utána előbb a gyári oldalon, és ne nézze meg a használatikat, mert a "nagyobb kijelzőjűek az biztos"...

Nos, ha esetleg azt válaszolnád erre, hogy Te nem ezt állítottad, akkor végülis miben konkrét segítség a válaszod, azon kívül, hogy a hajára kenheti, mert ettől még ugyanúgy meg kéne néznie a gyári oldalt, és az ott leírt, hiteles, modellre lebontott mérvadó információk alapján választani? :))

(#13932) Jenne válasza RWD (#13925) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Ha tudsz várni hétfőig, akkor próbáld meg az elux vagy az aeg oldalén, ha belépsz és az alsó sarokban ott van chat (Kapcsolat) buborékja lehetőség, ott rákérdezni akár egy adott típusra is. Hétvégén sajnos nincs chat elérhetőség egyiknél sem. Amikor én vettem a mosógépünket, akkor elég sokat chateltem velük. Minden kérdésemre válaszoltak. Elux is és az aeg is. Csak azért lett végül az aeg mert a kinézett elux gép éppen kifogyott akkor. 4 db volt, de addigra lefoglalták.
Segítőkészek és udvariasak mindkettőnél, de alapjában véve egy és ugyan az a cég.
eleux > [link] és aeg > [link]

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13933) Nagya21 válasza Csorbi (#13931) üzenetére


Nagya21
addikt

Vazze, 7 éve tudta, akkor valszeg most nem tudja????
De, sztem tudja most is.
Ilyen alapvető dolgokban nem szoktak visszalépni.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13934) Csorbi válasza Nagya21 (#13933) üzenetére


Csorbi
addikt

"7 éve nem jár itt vonat, nyugodtan menj át az átjárón, nem kell szétnézni, felesleges" :C

(#13935) mukisrác válasza RWD (#13925) üzenetére


mukisrác
aktív tag

Mi ezt (]EW6SN406WI) vettük nemrég, beparáztam én is néhány értékeléstől hogy nem jelzi a hátra lévő időt, de meg tudom cáfolni. Jelzi.

Oneplus 10T, 8/128 , Amazfit GTS3

(#13936) Jenne válasza Nagya21 (#13933) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Érdekes ez az elux leírás... [kép]
Ez a gép az: [link] és szerintem nem régi típus lehet.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13937) Jenne válasza Csorbi (#13934) üzenetére


Jenne
senior tag

Volt már nálam többször is, hogy emlékezetből vezettem az autót. Ködben, alig látni előre 20-30 métert, emlékeztem, hogy a múltkor is ere jártam és akkor nem jött semmi szembe velem kanyarban, hát gondoltam most sem fog, így bele kezdtem az előzésbe... ;]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13938) Nagya21 válasza Jenne (#13936) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
[link]
Márkabolton ott a videó, ott figyel a hátralévő idő........
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13939) Nagya21 válasza Jenne (#13936) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
[link]
Márkabolton ott a videó, ott figyel a hátralévő idő........
Eléggé fura, hogy a márkabolt.hu-n található 4db alap kijelzős mosógép közül 3db nem tud hátralevő időt kijelezni....
[link]
[link]
[link]
Míg 1db igen.
[link]
A nagyobb kijelzősök azok mind mutatják a hátralévő időt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13940) Nagya21 válasza RWD (#13925) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!
Márkabolt.hu-n nézelődj, vannak videók a mosógépekről.
Eléggé fura, hogy a márkabolt.hu-n található 4db alap kijelzős mosógép közül 3db nem tud hátralevő időt kijelezni....
[link]
[link]
[link]
Míg 1db igen.
[link]
A nagyobb kijelzősök azok mind mutatják a hátralévő időt.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13941) kepe1977 válasza GaborGh (#13922) üzenetére


kepe1977
csendes tag

Én kb 2 éve vettem mosógépet sokat nézelődtem. Mivel a bérház ahol lakom régi áram vezetékekkel rendelkezett ezért a lehető legenergiatakarékosabb mosógépet vettem, ami be is bért a fürdőszobába. Ez egy elöltöltős LG F2WV9S8P2E volt. Eddig maximálisan elégedett vagyok vele viszont a beépített wifi modul nem igazán jött be(szerettem volna nézni a fogyasztást, hát arra pont nem képes).
Én amit néztem: energiahatékonyság, méret, tudás, vélemények.
Szerintem a Samsung amit néztél az is jó.

[ Szerkesztve ]

(#13942) RWD


RWD
tag

Köszi a segítségeket és a vélenyeket! Ezek szerint van remény hogy tud visszamaradt idő kijelzést az Elux, jobban utánamegyek majd.

(#13943) Miklósbácsi válasza RWD (#13942) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Szia !
Mi sok év alatt a többedik Elux gépet használjuk, a hely adottságai miatt felültöltőseket. Az elöltöltősekkel vagy azonosak a programok, vagy ártól függően hasonlóak.
A hátralévő idő kijelzését fontosnak tartottam mindig. De nem emlékszem, hogy nagyon válogatnom kellett volna az Elux kínálatában, hogy ilyet találjak. Inkább akkor csodálkoztam, ha véletlenül rátaláltam egyre, amelyiknek nem volt időkijelzése. Panaszkodott itt valaki, hogy nem nézett eléggé körül és megvette. Most hiányzik is neki ez a funkció.

(#13944) Judit_25


Judit_25
csendes újonc

Sziasztok, tudnátok ajánlani olyan Bosch, LG, vagy Samsung mosógépet (aki ismeri ezeket), amin van olyan 40-60 perces program is, ami normálisan kimossa a ruhákat?

(#13945) Sinesol válasza Judit_25 (#13944) üzenetére


Sinesol
veterán

Ez a Bosch nagyon jó vétel lehet, van rajta 30 és 15 perces program is, plusz Speedperfect funkció, amivel rövidithetőek a normál programok. Seria 6-os erős középkategóriás, megbizható német gép 9kg-s kapacitással, 1400-as centrifugával.

[ Szerkesztve ]

(#13946) Judit_25 válasza Sinesol (#13945) üzenetére


Judit_25
csendes újonc

Sinesol Köszönöm! :R

(#13947) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Mélység miatt bejön ez a Haier mosógép. Mennyire lehet lutri ilyet venni?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#13948) Sinesol válasza atees (#13947) üzenetére


Sinesol
veterán

Ennyiért már rendes mosógépet is lehet venni, pl ezt.
Vagy ha mindenképpen kinai kell, akkor Midea, ugyanazt tudja, de jóval olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#13949) Miklósbácsi válasza Sinesol (#13948) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Szia !

Ha nem lutrizni akarsz, hanem megbízható mosógépet vásárolni, akkor itt van az AEG és testvére, az. Elektrolux. Árban és megbízhatóságban, szervizháttérben is jók. Mi is a többedik gépet használjuk ezek közül meghibásodás nélkül. Csak az avulás, technikai fejlődés miatt cseréltük ki a régebbieket lassanként. Nagy családot szolgáltak ki, nem csak hetente egyszer kellett mosni. Így elég nagy igénybevételnek voltak folyamatosan kitéve.

Érdemes itt visszaolvasni akár néhány évnyit is. sok tapasztalatot gyűjthetsz. Persze az említett két típuson kívül vannak más megbízható gyártók is. Én a kínaiakat sem átkozom el, csak nincs megfelelő üzemeltetési tapasztalatom velük.

(#13950) viny


viny
tag

Sziasztok!

Jobbra nyíló elöltöltős mosógépet szeretnénk venni, fő szempont hogy halk legyen. A keret 200k körüli. Létezik ilyen masina, tudnátok ajánlani ilyet - vagy csak használt Miele-ket nézzünk...? :)

Never underestimate the power of a sick mind!

(#13951) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

fürdőfelújítást tervezünk és felmerült a mostani, felültöltős mosógép lecserélése egy mosó-szárítóra (egybe vagy külön). Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem:

1. Egybe vagy külön?
2. Hőszivattyús vagy kondenzációs?
3. Ha külön, akkor csak egymásra tudnánk tenni helyszűke miatt. Viszont ha jól számoltam, akkor ez esetben a szárítógép kezelőpanelje kb. 170 centi magasan lenne. Ez nem szokott problémát okozni pl. alacsonyabb embernek?
4. Kell a szárítógéphez külön vmi vízelvezetést kiépíteni? Vagy kirakható pl. akár egy előszobába is?
5. Milyen gyártmány, típus ajánlott?
6. Ha mégis kombi gép lenne, akkor abból van olyan, ami nem energiapazarló?

Köszi! :R

(#13952) Csorbi válasza scott_free (#13951) üzenetére


Csorbi
addikt

Szia!

1. Külön, mindenképp
2. Csakis hőszivattyús
3. Nem okoz gondot egy 165 centis embernek, ez tapasztalat. Kisebb meg ne kezelje. :D
4. Nem kell, kondenzvíz gyűjtő tartálya van. De opcionálisan vízelvezetésre is köthetőek, ha rendelkezésre áll, úgy nem kell ürítgetni a tartályt időnként.
5. Mindenképp legyen egy plusz szűrő a hőcserélő előtt, illetve ha a szárítási hőfokot lehet állítani, az kímélőbb a ruháknak. Arra figyelj, hogy a ruhák jelentős része nem szárítható gépben! Vannak akik megpróbálják, és utána a szárítógépet szidják, hogy méretcsökkenés történt...erre nem lehet mit mondani. :D Nézd meg a Bosch, AEG, Electrolux, Gorenje gépeit. És minél több a gyári gari, annál jobb.
6. Van, de kb annyiba kerül, vagy több, mint két külön gép, és még így is kompromisszumot kell kötni (pl kisebb dob és emiatt szárítási kapacitás). Szóval felejtős.

[ Szerkesztve ]

(#13953) Gömbike válasza scott_free (#13951) üzenetére


Gömbike
senior tag

Csorbinak mindenben igaza van!!!!!!

A kombigép eleve zsákutca, az csak végszükség és kényszer. ( no meg önsz@vatás).

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#13954) Szibilla válasza scott_free (#13951) üzenetére


Szibilla
aktív tag

Azért én kicsit árnyalnám a képet, nem írtad, mennyi emberre mostok. Szerintem egy párnak bőven elég a kombigép is, ha gyerek is van, akkor már szerintem is inkább külön legyenek, ha elfér.

Nekünk kombigép van, igaz nem régóta és már ez is nagy segítség a sima mosógéphez képest. Persze ésszel kell használni. Kombigépből hőszivattyús ritka és ha van is, árban egyezik a külön megoldással.

(#13955) scott_free válasza Csorbi (#13952) üzenetére


scott_free
senior tag

Köszönöm mindhármótoknak! :R

(#13956) d@minator válasza scott_free (#13951) üzenetére


d@minator
addikt

Szia! Külön. Nálam az egyik szobában van a szárítógép. Gyűjti a kondenzvizet amit ki kell önteni egy-két szárítás után de be is köthető lefolyóba. ezen kívül a szöszgyűjtőt is kell üríteni.
Kismillió típus van így nincs ajánlott a márkák közt sincs nagyon eltérés. A Bosch mosógépek kulturáltabban járnak a többinél, szárítóból bármi jó.
Hőszivattyús elvileg kisebb hőfokon szárít hosszabb ideig és kevesebbet fogyaszt a hőszivattyú miatt de drágább, mert van benne egy kompresszor, mint hibalehetőség. ennek ellenére egy szavazat neki. A ruhák puhák, szöszmentesek a lakásból eltűntek a porcicák.

(#13957) Leonaprofi3


Leonaprofi3
csendes újonc

Sziasztok!

Elöltöltős mosógépet szeretnék venni, viszont a helyiségnél ahova betenném az ajtófélfa közötti távolság 58,5 körül van, így 2 gépet néztem ki.

Electrolux
Ebben az esetben, ha levesszük az ajtót be kellene férnie.

LG
Ezt a gépet ajánlották, mert Direct drive-os, így nem lenne probléma az ékszíjjal.

Kérdés, hogy azzal is számolva, hogy pár év múlva vennénk hozzá szárítógépet is és valószínűleg egymás fölött lennének, melyiket ajánlanátok?

Köszönettel,
Leon

(#13958) Jenne válasza Leonaprofi3 (#13957) üzenetére


Jenne
senior tag

Electrolux is Inverter motoros... [link]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#13959) Szibilla válasza Leonaprofi3 (#13957) üzenetére


Szibilla
aktív tag

Amikor pár hete mosógépet kerestem, az LG-t nem nagyon ajánlották, netes vélemények is vegyesek róla. Az igaz, hogy a hajtás rendben van, de - állítólag - általában véve nem túl nagy minőséget képvisel, inkább az átlag alja/közepe, tűrhető áron. Nekem mondjuk szimpatikus volt, de mégis inkább mást vettem.

A kettő közül inkább az Electrolux szerintem.

(#13960) Leonaprofi3 válasza Jenne (#13958) üzenetére


Leonaprofi3
csendes újonc

Köszönöm a válaszokat.
Az LG-t MM-ben ajánlották, mert az keskenyebb, illetve abban nincs ékszíj, azt tudom, hogy mindkettő inverter-es, csak kérdés, hogy az ékszíjjal lehet-e probléma az Electrolux esetében.
De itt a fórumon is ahogy olvastam inkább az Electrolux az ajánlott.

(#13961) Gömbike válasza Leonaprofi3 (#13960) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az Lg- n kívűl szinte minden gyártó ékszíjas gépet gyárt.

Az Lg sem rossz, ha azt választod, tedd. A fórumok alapján ott gyakori , de nem általános és állandó hiba, hogy a direct drive hajtásnál a szimmering feladja, s a víz kivégzi az elektronikát.

A 14. éves AEG (Elux gyártmány) 74850 a gépem köszöni, jól van, hibamentesen töltöttük el a majd másfél évtizedet.

A háztartásban dolgozó többi Elux gép is túl van már a 10. évén, legközelebb is Elux cégcsoporttól veszek, mert nekem ez a megélt tapasztalat, nem a huszonéves srác ajánlása.

Nem bántásként mondom, hanem a több, mint 30 éves házasságomból a tapasztalatok ezt igazolják. Lg- ből mikró, tv.

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#13962) c0dered


c0dered
csendes tag

Sziasztok,
Mosógépet szeretnénk cserélni. Átolvasva a fórumot AEG és Bosch gépeket néztem ki.
A fő paraméterek: min. 9kg-os töltet, gőzölő funkció, 1400 f/p centrifuga, időzítés (azt hiszem ez már alap), wifis bohóckodás végülis nem árt ha van, ad extra kényelmi funkciókat. De nem muszáj :)

Konkrét modellek:
- AEG LFR73944QE (meg a párja a a ..44OE)
- Bosch Serie 6 gépek: WGG244Z3BY, WGG244Z9BY, WGG244Z0BY, WGG144Z9BY, WGG144Z0BY

Tehát max. 270e Ft (szállítás nélkül) lenne a keret.

Konkrét kérdések:
- a két AEG modellnél kiemelik, hogy milyen könnyen tisztítható a mosószeradagoló fiók. Ez a mostani gépünknél eléggé fos (kb 8-9 éves Whirlpool). Akinek már van hasonló, attól kérdem: tényleg könnyen tisztíthatóak ezek a fiókok?
- a fenti Bosch modellek egy része a WGG244 másik része a WGG144 sorozatba tartozik. A kettő közt van kb 40-50e Ft különbség. A WGG144 ennyivel gyengébb minőség lenne? Vagy honnan az árkülönbözet?
- jól gondolom, hogy mindkét márkának van idehaza értemes szervizháttere? Ha valami garin túl megdöglik bennük, vajon melyik márka a zsebbenyúlósabb?
- úgy általában melyik gyártó gépeit tartjátok tartósabbnak?
- mindkét online bolt kínál 5 évre kiterjesztett extra garanciát, illetve az AEG hivatalos oldalán ők is kínálnak, alapból. Ezekkel van tapasztalat? Megéri az extra pénzt?

(#13963) Nagya21 válasza c0dered (#13962) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali! Igen könnyen tisztíthatók a mosószer adagoló fiókok.
De ha spórolni akarsz egy kis pénzt, vegyél Eluxot, ugyanaz mint az Aeg, csak olcsóbb.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#13964) Postas99 válasza Gömbike (#13961) üzenetére


Postas99
senior tag

WD-14440FDS - Nem mai darab idén 11 éves már elmúlt, szerelő sohasem látta. Heti 4-5 alkalommal is megy. Nem csapágyas, nem lötyög, takarítva is van 40 mosásonként.
Ne az alja kategóriát válaszd az LG-ből. Ami kicsit drágább model az sokáig fog élni.

(#13965) c0dered


c0dered
csendes tag

Valaki esetleg tud valamit a lent említett Serie 6 Bosch gépekről? Vajon mi indokolja a kb 20-25%-os árkülönbözetet nagyjából azonos feature-ök esetében?

(#13966) Csorbi válasza c0dered (#13965) üzenetére


Csorbi
addikt

Kérdezz rá a Bosch Vevőszolgálatnál, és aztán oszd meg velünk is a kapott infót. :))

(#13967) jeni


jeni
félisten

Hello
Mosógép alkatrész topik van-e?
Ehhez a Gorenje mosógéphez szeretnék venni a Gorenje Connectlife feliratú mosóadagoló takaró fekete díszelőlapi műanyagját. Megnéztem, és ez a adagoló rész vagy 3 részből áll. Mind szétszedhető ,füles pattintással vannak egybe rakva.
WPNA84APWIFI

(#13968) Csorbi válasza jeni (#13967) üzenetére


Csorbi
addikt

Mondjuk ehhez nem értem minek topik, mikor ezt a google-val kell keresni, esetleg felvenni a kapcsolatot a Gorenje vevőszolgálattal. :D

(#13969) jeni válasza Csorbi (#13968) üzenetére


jeni
félisten

A jobb felső sarka törött le,de egyelőre mosásnál nem szivárog onnan ki a mosószeres víz az adagolóból. A Gorenje szerviz azzal kezdte a mondókát,hogy 20 ezer Ft és alkatrész ára plusz munkadíj ha nem gyári hibás az előlapi takaró (anyagfáradás),én 8 év garival vettem meg (biztosítással) lehet velük kell ezt elintéznem és nem a szervizzel annak ellenére,hogy nincs még 10 hónapos se (3év garis alapból) . Győzőm sincs hogy tudott onnan egy darabka kitörni.
A darabkáját se találom a padlón.

Ha azt a fekete díszelőlapot lehetne venni külön már rendelném is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.