Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31801) Chris82


Chris82
senior tag

Sziasztok!
Corsair billentyűzetbol van olyan mechanikus amelyik nem kifejezetten gamer hanem inkább otthoni vagy irodai használatra való? K30 milyen?

(#31802) Domonkos válasza Chris82 (#31801) üzenetére


Domonkos
Ármester

Mit ertesz kifejezetten gamer alatt?
De ha corsair akkor, inkabb a K65. Ahogy nezem most ujra kaphato. :))

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31803) Chris82 válasza Domonkos (#31802) üzenetére


Chris82
senior tag

Otthoni használatra szeretnék egy jó billentyűzetet, a mechanikus megoldás szimpatikus. Designben a corsair jön be. Nem játszom, inkább csak gépelek.

(#31804) Domonkos válasza Chris82 (#31803) üzenetére


Domonkos
Ármester

Akkor eleg egyszeru. Talald ki hogy melyik kapcsolo tetszik Probald ki oket szemelyesen, es vedd azt ami szimpatikus. Nincs nagyon kulonbseg gamer vs irodai mecha bill kozott abbol a szempontbol hogy elobbit ne lehetne az utobbi kornyezetben hasznalni.
Mert mi tesz ma egy billentyuzetet gamerre? - Most a marketinget szigoruan kihagyva - Talan a 6+KRO, a kinezet, a vilagitas es a hozza kapott szoftverek (esetleg meg a spec, rovidebb uton kapcsolo kapcsolok, amik egyaltalan nem elterjedtek). Csak ezek azok amik jatekokhoz pluszba kellhetnek. :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31805) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Aki ANSI-t, használ az hogyan oldja meg a magyarul való gépelést? Szimplán alt+gr-el ír hosszú í-t, és annyi?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#31806) dugo_ válasza gyurkikrisz (#31805) üzenetére


dugo_
veterán

Pontosan.

(#31807) nyunyu válasza gyurkikrisz (#31805) üzenetére


nyunyu
félisten

ANSI HU használata

(Frissítenem kéne már ezt az ábrát, mert nagyon a billzettervezés kezdeti fázisából felejtettem így, azóta egy csomó dolgot átvariáltam/kijavítottam az újabb ISO kiviteleken. Pl. Shift/Tab ikon, nav blokk feliratok, meg mintha a német umlautos ä is hiányozna az AltGr-A/E-ről.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31808) Varoz válasza gyurkikrisz (#31805) üzenetére


Varoz
őstag

Pont úgy és kényelmesebb is az Altgr+j/Altgr+i, mint vadászni a sarokban az í betűt. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#31809) Johnny194 válasza Johnny194 (#31774) üzenetére


Johnny194
aktív tag

Erre valaki?
Meg lehet oldani hogy a Cougar 200k ne világítson minden egyes gépindításnál?

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#31810) Domonkos válasza Johnny194 (#31774) üzenetére


Domonkos
Ármester

Esetleg ha beallitod hogy kikapcsolt allapotban is adjon a gep aramot az adott USB csatira? :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31811) Chris82 válasza Domonkos (#31804) üzenetére


Chris82
senior tag

A k30 akkor jó lehet?

(#31812) dqdb válasza Chris82 (#31811) üzenetére


dqdb
nagyúr

A K30 nem mechanikus, membrános létére pedig nem kicsit drága.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31813) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Nem tűnik annyira kényelmetlennek, szerintem hozzá tudnék szokni ehhez a kiosztáshoz. Bekegondolva nem nagyin ír az ember hosszú i-t.

És mechanikus billentyűzetet (konkrétan K70-et) nagy rizikó kevés garanciával/garancia nélkül venni? Csak a LED halált láttam, mint gyakori problémát, egyébként tartósak a mechanikus billentyűzetek a nagy átlagban?

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#31814) Domonkos válasza Chris82 (#31811) üzenetére


Domonkos
Ármester

K65 mecha es csak 6k-val dragabb. En nem ajanlok membranos billentyuzeteket 10k felett. Ahhoz valami nagyon extranak kell lennie hogy megis. k30 meg mezei membranos. Csekkold az ajanlot!

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31815) Johnny194 válasza Domonkos (#31810) üzenetére


Johnny194
aktív tag

Laptoppal használom, úgyhogy a monitoromba van bekötve, amit meg kikapcsolok.

Hogy kell az aláírást szerkeszteni?

(#31816) Domonkos válasza gyurkikrisz (#31813) üzenetére


Domonkos
Ármester

Az atlag Cherry cirka 25-50M leutesre van tervezve. Ha egy-egy kapcsolo csutortokot mond, akkor kisebb-nagyobb raforditassal lehet oket egyenkent cserelni.
Amugy mecha billencsek leginkabb a kabeleiknel serulekenyek, es a kupakjaik is elobb szoktak kezdeni kopni, mint a kapcsolok tonkremenni. :K

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31817) Chris82 válasza Domonkos (#31814) üzenetére


Chris82
senior tag

Köszönöm :)

(#31818) kelna91


kelna91
senior tag

Tegnap voltam a hülyézős boltban, hogy kipróbáljam a mechanikus billentyűket. Ki volt téve egy demótáblára egy red, egy brown és egy Logitech-féle kapcsolós gomb. A red és a Logitech nem tetszett érzetre, de a brown igen, az nagyon kényelmesnek tűnt. Utána felfedeztem, hogy van egy agyoncsépelt, retkes, foghíjas Cherry MX brown kapcsolós Logitech billentyűzet kitéve, hát elkezdtem rajta gépelni próbaképpen. A gombok lenyomása külön-külön tetszik, de gépeléskor zavarnak a magas gombok. Régóta laptopon vagy lapos külső billentyűzeten gépelek, és ezt szoktam meg, sőt mindig is jobban szerettem a hagyományos nagy gombosnál.

Nem tudom, hogy vissza tudnék-e szokni. Elég kellemetlen volt, folyton beleütköztek az ujjaim a gombokba. Ez lehet, hogy eltántorít a mecháktól. Igazából az lenne jó, ha kölcsönvehetnék egyet ismerőstől, hogy kipróbáljam pár napig, de senkinek nincs a környezetemben. Lehet, az lesz, hogy rendelek online, és ha nem tetszik, visszaküldöm... :U

(#31819) Grafirka


Grafirka
őstag

Jo arban hozzajuthatnek egy Tesoro Durandal ( kek kapcsolos) billentyuzethez.Az elado elmondta , hogy az F gomb "nehezebben" mukodik, nagyobb ero szukseges a lenyomasahoz.

Kerdesem az lenne, hogy lehet cserelni a kapcsolot ? Mennyire maceras , forrasztassal jaro muvelet ?
A kapcsolok nem cserlehetoek egymas kozott ? Pl megcserlenem a numerikus reszbol vagy a printscreen kapcsoloval , azokat amugy si ritkan hasznalom.

(#31820) haxiboy válasza Grafirka (#31819) üzenetére


haxiboy
veterán

Sajnos szét kell szedni az egészet. Viszont ott valami kosz lehet a ludas. Vagy valami ragacsos szutyok ment bele.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#31821) aginor


aginor
addikt

Sziasztok!

Lehet nem ide tartozik, de hátha..
Mechanikus billentyűzethez lehet valahol Cherry kompatibilis billetytűket kapni? :R

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#31822) dqdb válasza aginor (#31821) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha a kérdésed nem úgy folytatódik, hogy magyar kiosztással, akkor igen a válasz. ANSI téren egyszerűbb az élet, de az ISO sem lehetetlen, eBayen, AliExpressen érdemes körülnézni, vagy ha olcsóbban szeretnéd megúszni, ha a kinézet fontosabb, akkor GeekHack és Massdrop groupbuy-ok felé kell nézelődni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31823) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Na azért vannak elvetemültek még nálad is nyunyu ;]

(#31824) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Mivel kb 10 éve :D használom ugyanazt a Chicony billentyűzetet, ideje váltani mert a space-nek kezd vége lenni. Nem akarok valami nagyon bóvli billentyűzetet, így tanácsot kérnék.

1. Mekkora összeget szánsz rá? -> max 5.000 Ft
2.Használt szóba jöhet-e? -> Nem
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? -> Böngészés, nagy ritkán 1-2 oldal word dokumentum, néha 1-2 játék, de semmi komoly elvárás, nem gamer vagyok.
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? -> teljesen mindegy, ami tartós és nem olyan érzés leütni egy billentyűt, mintha az ki akarna fordulni a helyéről és 0,00001 gramm anyagból készült.
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igény nincs, annyi, hogy mindenképp vezetékes legyen. Én erre gondoltam egyébként: K120
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? -> igen

Köszönöm előre is a segítséget. :R

(#31825) nyunyu válasza Qtya123 (#31824) üzenetére


nyunyu
félisten

Chicony KB-9810 15 éve is az ezresért vehető ipari hulladék kategória volt, ahhoz képest akár még előrelépés is lehet egy új K120. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31826) aginor válasza dqdb (#31822) üzenetére


aginor
addikt

Pont a lényeg maradt le, bocsi. A magyal billentyű lenne a lényeg. :O

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#31827) Qtya123 válasza nyunyu (#31825) üzenetére


Qtya123
őstag

Nana! Nekem sokkal "minőségibb" Chicony van. ([link]) :DDD
(amúgy 1000 éve azt is a PH-n ajánlották)

Szóval akkor a fentebb linkelt Logitech az én rendkívül nagy elvárásaimnak meg fog felelni? :)

[ Szerkesztve ]

(#31828) Vanir válasza Qtya123 (#31824) üzenetére


Vanir
veterán

A K120 nem ér meg annyit, mint amennyiért vesztegetik.

[ Szerkesztve ]

(#31829) dqdb válasza aginor (#31826) üzenetére


dqdb
nagyúr

Ha kompatibilis az alsó sor kiosztása, akkor a Cooler MasterKeys Lite L az ajánlott "kupakkészlet". Igen, tudom, hogy az egy komplett billentyűzet és egér is tartozik hozzá, de a papírvékony és minőségéhez képest nem kicsit drága Maxon kívül csak ez van.

Ha csak az ISO kiosztás a lényeg, és a felirat nem, akkor van választék, de készülj fel rá, hogy a minőség nem lesz olcsó.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31830) nyunyu válasza aginor (#31826) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem világítósban ott a sima Max, de az is 50$ leszállítva.
De legalább felár nélkül szabadon variálhatod a kupakok+felirat színét.

Minőségben persze ez is a mechára való kupakok legalja.

Asszem most hiába rugdosom a kínaiakat, hogy állnak a dyesub PBT projektemmel, szerintem elhúztak nyaralni újév címszóval.
Nem hinném, hogy február közepe előtt kiheverik a kakas évét. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31831) T1k3


T1k3
tag

Zalman ZM-K700M, K900M-ről vélemények, tapasztalatok?

"Az erő nem a fizikai képességekből fakad. A legyőzhetetlen akarat a forrása."

(#31832) Entaro


Entaro
tag

Belefutottam egy problémába : K95 nem rgb, amazon.de nem küldi kishazánkba ( 135 eur, itthon 66.000 ???? ). Keresem honnan lehetne billentyűzetet venni következő paraméterekkel :

ISO
Cherry red
Dedikált makró gombsor
40 max 45 mindennel

(#31833) eagleberg válasza dqdb (#31829) üzenetére


eagleberg
tag

Szerintem most már ne ajánlgassátok ezt a Cooler MasterKeys Lite L billentyűit.
Azok is elég vékonyak anyagra is. A karakterek is olyan vékonyak, hogy a fény is alig jön ki rajtuk, úgyhogy nem lehet látni a betűket csak ha tök felülről nézed. Akkor lehet jó ha nem akarod látni mi van rajta, mert tudsz gépelni "vakon", akkor meg minek magyar és minek világítós?!? Ráadásul szerintetek valaki is csak ezekért a keycap-ekért fog 18 ezret fizetni?

[ Szerkesztve ]

(#31834) nyunyu válasza eagleberg (#31833) üzenetére


nyunyu
félisten

Vakok közt félszemű a király alapon szoktam ajánlani, mivel nagyon nincs más magyar kupakszett, pláne nem világítós billzetekre.

Mondjuk az ugyanennyibe kerülő nem világítós Maxot legalább könnyen el lehet olvasni a sötétben, feltéve, ha megfelelő színkombinációval és extranagy feliratokkal rendeled. :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31835) Grafirka válasza haxiboy (#31820) üzenetére


Grafirka
őstag

Az lehet hogy valami kosz /ragacs bekerult , de gondolom nem lehet normalisan kitakaritani, tehat csak a csere marad az egyeteln ertelmes alternativa. Azt hiszem , hogy hanyagolom az egesz tortenetet tul maceras igy.

(#31836) eagleberg válasza nyunyu (#31834) üzenetére


eagleberg
tag

Ha már a MAX szóba került. Valahol valamikor láttam olyan billentyűről fotót amin a betűk helyett mindenféle jópofa piktogram, ikon, logo volt. Nem lehet ezt vagy hasonló sablont találni valahol amit aztán a MAX-nál le lehet gyártatni?! Vagy esetleg a MAX-on is már van eleve ilyen sablon valahol?

(#31837) dqdb válasza eagleberg (#31836) üzenetére


dqdb
nagyúr

Novelty keycap a kulcsszó, és van pár darab a Max oldalán aranyáron. De ez a típus mindenhol drága. További infók itt.

A MasterKeys Lite L-t azért írtam, hogy lássa a kérdező, hogy rossz és rossz közül választhat kizárólag. Ha az a válasz megy, hogy nincsen, akkor sokan hitetlenkednek, hogy az nem lehet, hogy nincsen. Ha az megy, hogy csak rossz van, akkor azt többen elfogadják. És számára a rossz még mindig lehet jobb, mint a semmi.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#31838) nyunyu válasza eagleberg (#31836) üzenetére


nyunyu
félisten

KLEben elérhető billzet ikonokra, meg Awesome fontra gondolsz?

Gondolom ezek megvannak a Maxnak is, mivel az egyedi kupakszett konfigurátoruk ránézésre a KLE forráskódján alapul.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31839) izee


izee
senior tag

Itthon elérhető az angol big ass PBT szett
Direkt nem írom ki a nevét. Legyen játék.
Bár nem sokkal nehezebb mint a level 3 http://www.ouverture-facile.com/riddles/

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#31840) -FreaK-


-FreaK-
veterán

A német kiosztás az ISO?

K70-et keresek ISO kiosztással, de a képeken mindenhol ANSI van. Honnan lehetne a legolcsóbban ISO-s K70-et venni?
Itt a Corsair oldalán a Német LUX verzió 120$+szállítás, bár nem tudom, honnan küldik, lehet jön még rá vám és áfa is.

szerk.: most nézem, épp akció van náluk és nincs szállítási díj, csak a plusz áfa 10$, viszont nem szállítanak MO-ra...

[ Szerkesztve ]

(#31841) Domonkos válasza -FreaK- (#31840) üzenetére


Domonkos
Ármester

A nemet az iso - es talan az aminel a legkevesebb az elteres a magyar kiosztashoz kepest (valaki megerositene?).
Ha olcson szeretnel k70et vasarolni, akkor szerintem inkabb hasznaltat keress! Szoktak itt HA-n is elegge jo aron menni; es az 1-2 eves modellek is nagyon jo kondicioban vannak. En ajanlanam azokat is.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31842) Entaro válasza Domonkos (#31841) üzenetére


Entaro
tag

A német ISO, de mint most kiderült, az amazon.de nem küldi el. Ha találsz helyet, ahol van én K95 öt keresek.

(#31843) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Amíg ezt nézitek,addig ne egyetek :DDD

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#31844) Ringman válasza holozis_HUN (#31843) üzenetére


Ringman
nagyúr

vannak még komoly versenyzők:

[link]

[link2]

:Y

(#31845) Domonkos válasza Ringman (#31844) üzenetére


Domonkos
Ármester

Szinten a vallalhato kategoria. :C

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31846) nyunyu válasza holozis_HUN (#31843) üzenetére


nyunyu
félisten

Vacsi elfogyasztása után, sörrel a kézben elviselhető volt.

Csak azt nem értem, hogy nem veri ki a szemüket, hogy nem doubleshot a kupak, hanem szimplán be van fóliázva, aztán a felirat helye lézerrel levakarva.
Ez még annyira sem lesz tartós, mint a csokibevonósok, hiszen a mellékelt keycap pullertől is lesántult. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31847) holozis_HUN válasza nyunyu (#31846) üzenetére


holozis_HUN
veterán

A végén nézi is, hogy csak fólia van rajta. De iszonyat gusztustalan, ki a rák vesz ilyet :D

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#31848) Vanir válasza holozis_HUN (#31843) üzenetére


Vanir
veterán

Alapból hányingerem van ettől a fazontól mondjuk... :DDD

(#31849) dugo_ válasza Vanir (#31848) üzenetére


dugo_
veterán

A zokni-szandál büntet. ;]

(#31850) holozis_HUN válasza Vanir (#31848) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Én birom Linust, tetszenek a videói, csak a sok reklám ne lenne...

El errar es humano y el perdonar, divino.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.