Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) Nekomajin válasza Domonkos (#31688) üzenetére


Nekomajin
aktív tag

Szia!

A Logitech weboldalán nem találtam olyat, ami mindenben megfelelne. Szigetes van, de a többi probléma fenn áll.

Az MS 3 év garanciát ad a cuccára, szóval csak nem lehet olyan rossz az a kombó. Vagy az a tapasztalatod, hogy ez nem jelent semmit?

(#31702) Birdiee


Birdiee
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek véleménye a Logitech G410 billentyűzetről? Egész jó áron kapható most a médiában , náluk a legolcsóbb ami a webshopot illeti. Üzletben 2x annyi,nem hittem el amikor mondja ember,hogy bent náluk 55-60k,webshopban meg 30k... Igen,létezik ilyen,utána kérdeztem több MM üzletben is.
Érdemes megvenni,vagy mást ajánlanátok?

Köszönöm! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=birdiee

(#31703) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Sziasztok!

Kinéztem a Roccat Ryos MK-t, illetve a Tesosor Durandal G1N-t. Igazából mindegy lenne melyiket veszem, bár egy kicsit hajlok a Roccat felé, igazából mindegy. Viszont egyikből sem találok se itthon, se külföldön normális áron. Honnan szoktátok beszerezni a billetyűzeteket?

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#31704) Domonkos válasza gyurkikrisz (#31703) üzenetére


Domonkos
Ármester

>Honnan szoktátok beszerezni a billetyűzeteket?
Bontobol, lomtalanitasokrol, olyan emberektol akik nem ertenek hozza es kuka helyett inkabb nekem adjak olcsba :DDD

Amugy mit ertesz az alatt hogy nem lehet kapni itthon normalis aron? A tesoro vagy mar egy fel eve, a roccat pedig egy honapja futott ki... Amugy a roccat valoban jobb volt. Hasznaltan esetleg?

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31705) Ringman


Ringman
nagyúr

megjött a noppoo choc mini, gateron clearrel. 56 font volt amazonról szállítással.

a 75%-ot szokni kell - néha az fn-sort nyomom meg a számsor helyett.

a puha kapcsoló meg kényelmes, a toprét félretettem.
8 db ötforintos kell egy bill lenyomásához. - a szóköz magától visszaugrik :)

ami furcsa: ha a numpadon viszek be karaktereket, akkor leütéskor mindig felvillan a billentyűzeten a numlock ledje.

(#31706) vadorzó válasza nuke7 (#27361) üzenetére


vadorzó
aktív tag

Én ebay-ről rendeltem csuklótámaszt, idáig bevált.

You can't see California without Marlon Brando's eyes

(#31707) gyurkikrisz válasza Domonkos (#31704) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Az árukereső már semmit sem mutat, az árgépen még mutat egy boltot, de ott is kifogyott. Holnap még felhívom őket.

Külföldön is csak használt/refurb van. Egyszer akarok ennyit kiadni billentyűzetért, és nincs ami bejön :D

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#31708) nyunyu válasza gyurkikrisz (#31707) üzenetére


nyunyu
félisten

Márciustól lesz nagyobb választék, addigra ígérik a következő Tesoro szállítmányt.

Meg az általam zaklatott kínaiaknál is kb. akkortól lehet rendelni a full magyar billzetüket, de arról részleteket csak akkor tudok írni, ha megjön a demó példány, és részletesebben ki tudjuk vesézni.
De szerintem az sem lesz olcsóbb, mint a Tesoro.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31709) Ringman válasza Ringman (#31705) üzenetére


Ringman
nagyúr

kép - 75 vs 80% - most úgy érzem, hogy ennél kisebb bill nem lesz mostanában.

(#31710) DeathAdder válasza Domonkos (#31682) üzenetére


DeathAdder
veterán

Kerestem csak vaksi voltam, nem linkre számítottam, hanem hogy a leírásban lesz, sry :B

(#31711) DeathAdder válasza haxiboy (#31684) üzenetére


DeathAdder
veterán

Köszi :R

És akkor a kérdés a kiszemelteket illetően:

CORSAIR STRAFE Gaming-Tastatur Cherry MX Red

CORSAIR Gaming-Tastatur K70 LUX - Red LED, MX-Red, USB, DE

Visszaolvasva a topikot nagyjából világos mi a különbség, de azért szeretném tisztázni :)

1- a Strafe annyiban más mint a K70, hogy előbbi aluminiumból, másik műanyagból van?

2- a mechanikát, kapcsolókat etc..illetően viszont egy az egyben ugyanaz a kettő? hogyha nem akkor melyik a jobb?

3- a billentyűk leütési útja ugyanakkora?

4- a RED és az RGB között csak és kizárólag az a különbség hogy az RGB több színben tud világítani? (és csak ezért került 50 euróval többe? :Y )

5- a fentebb linkeltek egyikét megvehetem nyugodtan ott (ausztria, Saturn), vagy számíthatok valami másra amit eddig megszoktam a kiosztást illetően? tudom is én pl magyar íráskor a qwerty, ékezetes karakterek ugyanazokon billentyűkön lesznek mint "normál esetben" ? (bocs ha hülye kérdés)

[ Szerkesztve ]

(#31712) -FreaK- válasza DeathAdder (#31711) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem én vagyok a legkompetensebb a témában, de a napokban nagyon nézegetem ezeket a típusokat :)
Majd egy hozzáértő kijavít, ha valahol hibáznék.

1: Nem csak, a K70-en vannak médiavezérlő gombok is, valamint a csuklótámasz is kicsit más, ránézésre jobb.

2: Igen, ugyan azokat a kapcsoló típusokat használják, azzal a kivétellel, hogy a Strafe elérhető a csendes MX silent-el is. Olyan nincs abszolút értelemben, hogy jobb. Neked kell kitalálnod, hogy melyik kapcsoló típus a szimpatikusabb.

3: Kapcsolótól függ, vagyis igen megegyezik.

4: Igen

5: Arra figyelj, hogy ISO kiosztás legyen, a K70 linkjén kétféle kép is van a kétféle kiosztással, tehát nem tudni melyiket kapod, rá kell kérdezni.

(#31713) nyunyu válasza DeathAdder (#31711) üzenetére


nyunyu
félisten

1) Fordítva, K70 széria alu, Strafe olcsóbb műanyag.
Viszont a K70 Lux megkapta a Strafe gyengébb minőségű kupakját, már nem a régi K70-ekét teszik rá.

2-3) Kapcsolók gondolom ugyanazok.

5) Gondolom sógoréknál ISO-DE kiosztásút árulnak.
(Mennyivel könnyebb nekik, nem kell a lokalizációval annyit szopniuk, mint nekünk.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31714) nyunyu válasza Ringman (#31709) üzenetére


nyunyu
félisten

5.5 szóköz???

Ne akard cserélni rajta a kupakokat :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31715) Ringman válasza nyunyu (#31714) üzenetére


Ringman
nagyúr

tudtam mire vállalkozom :)

szerencsére vastag pbt kupakok vannak rajta (a felirat nem tudom mennyire lesz tartós) mindenesetre max a space marad, és a többit lecserélem.

(#31716) nyunyu válasza Ringman (#31715) üzenetére


nyunyu
félisten

Színe alapján lézerezettnek tűnik, az meg nem fog lekopni, viszont kontrasztosabb sem lesz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31717) Ringman válasza nyunyu (#31716) üzenetére


Ringman
nagyúr

kicsit furcsa az outemu blue numpadot (ami egyébként sokkal kevésbé kattog, mint a magicforce68) és a gateron clear billt egyszerre használni.

a clear után még a 45g topre is érezhetően nehezebb.

(#31718) DeathAdder válasza -FreaK- (#31712) üzenetére


DeathAdder
veterán

+ nyunyu

Köszi szépen :R

Hogyha tegyük fel ISO-DE kiosztású és qwertz a billentyűzet, akkor ha megcseréltem a Z és Y gombokat, valamint a 101 gombos magyar szoft. billentyűzettel gépelek akkor minden a szokásos lesz ahogy az ittenieken is van?

Illetve a Z Y felcserélésekor elképzelhető lehet-e majd illesztésbeli probléma?

[ Szerkesztve ]

(#31719) Domonkos válasza DeathAdder (#31718) üzenetére


Domonkos
Ármester

Fel fogod tudni majd cserelni, de csalek lesznek, mert a kulonbozo soroknak mas a profiljuk - lasd osszefoglalo (contoured)
Ha szoftveresen nem valtoztatsz semmin, akkor minden billentyu (poziciot tekintve) ugyanazt a karaktert fogja utni, mint az atlag magyar festesu billen. Ez ugyanaz, mintha a magyar billentyuzethez allitanal szoftveresen nemet vagy mas kiosztast. Teljesen mindegy lesz, hogy mit latsz a billentyuk tetejen.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31720) hyperst


hyperst
tag

üdv
Jobb topikot nem találtam ezért itt kérdezek, hátha válaszra találok.
Adott egy ASUS Echelon Mechanical bill, a probléma hogy nagyon sokszor duplán üti a betűket.
/vann,keell,meggvan,állatt,merree/ csak példának.
Lehet ezt valahogy orvosolni

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#31721) Baliqua76


Baliqua76
csendes tag

Sziasztok!

A Hama uRage illuminated billentyűzet kompatibilis a windows 10-zel?

Üdv!

(#31722) lkristóf


lkristóf
senior tag

Ha a billentyűzetről hiányzik a helyi menü (jobb klikk-et helyettesítő gomb), és helyette ilyen világítás vezérlő gomb van akkor az mindig a világítást fogja kapcsolni? Tudom a shift f10 is ugyan az, csak azért mégis egyszerűbb 1 gombot lenyomni 2 helyett. :DDD

(#31723) notika77 válasza lkristóf (#31722) üzenetére


notika77
senior tag

Ha a kérdésed az, hogy lehet-e makrózni vagy átdefiniálni más funkcióra azt a billt. akkor valószínűleg nem, mert annak a bill.-nek a leütését nem is küldi ki a billentyűzet (pl. Cougar 200k), de lehet olyan megvalósítás, ahol nem így működik és a billentyűzethez adott programban felülírható (elméletben, de nem láttam ilyet és nem is vagyok szakértő).

(#31724) 5150head válasza 5150head (#31700) üzenetére


5150head
senior tag

Erre valaki?
Közben úgy látom h a Durandal nem kapható. Ebben a kategóriában tudtok ajánlani valamit?
Mecha, világítson és inkább a letisztult design mint a gamer.

(#31725) Domonkos válasza lkristóf (#31722) üzenetére


Domonkos
Ármester

szerintem csak firmwarefrissitessel :(
Nezd meg hogy kuld-e jelet a gep fele a billentyuzet mikor azt a billentyut leutod es ha kuld, akkor egy kis szoftveres mokolassal ra tudod venni az oprendszert hogy olyan leutesnek vegye amit szeretnel. :)

(#31724) 5150head
pont azokat amiket az ajanloba is beirtunk. :P

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31726) dugo_ válasza dugo_ (#31419) üzenetére


dugo_
veterán

11 hét hánykolódás után valahogy előkerült a novemberben rendelt Rapoo V500 is.
Így most a piros kapcsolós Lolita mellett lett egy elvileg Kailh black-es TKL is.

A jó nehéz Thinkpad-es ollós bill mellett én nem nagyon érzem a 45g vs. 55g különbséget a két kapcsoló között egyelőre. A fekete is kényelmesnek tűnik. Viszont sokkal lötyögősebb a V500 Rapoo feliratú kapcsolója.

Kábel nélkül 879,6g, kábellel 943,3g. Könnyebb, mint a Lolita, jóval műanyagosabb.

NKRO-t nem sikerült előcsalogatni belőle, lehet nem is tudja:

HE QUIC BROWN OX UMP OVER HE Y OG

Pár kép: http://imgur.com/a/n1QMW

(#31727) Domonkos


Domonkos
Ármester

Uj olcso bill fog bekerulni az ajanloba, ha sikerul mindent osszeszednem rola: dell kb212
Tegnap probaltam es a 10k koruli wireless logitecheknel siman jobb.

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31728) gyugyo79 válasza Domonkos (#31727) üzenetére


gyugyo79
addikt

Először jó, csak az idő nagyon hamar teszi tönkre, és egyre nehezebb lenyomni a gombjait. Ezek közül már sok kukázva lett míg a 2 szer ilyen idős P4547-ek még mindig tökéletesen működnek ugyan abba a környezetbe.

[ Szerkesztve ]

(#31729) Domonkos válasza gyugyo79 (#31728) üzenetére


Domonkos
Ármester

jap, az is nagyon jo. Ami nalunk van valasztasi lehetoseg dell kb212 vs hp ku0133 kozul szinte mindenki a dell-t valasztja. Ugyan nem tudom hogy a tobbiek milyen gyakran cserelgetik oket, de nem hallottam meg nagyon sok panaszt rajuk - pedig meg kerdezgetni is szoktam es mar teljesen hulyenek neznek :DDD

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31730) gyugyo79 válasza Domonkos (#31729) üzenetére


gyugyo79
addikt

A gumi amit felhasználnak nem ugyan az a minőség már, lehet nem is véletlenül. Nekünk nagyon sok partnerünk használ Dell és HP munkaállomásokat az aktuálisan azokhoz kapott bill+ egér kombinációkkal (Nem irodai környezet annál sokkal spártaibb). Régen simán bírták a gépek cseréjéig meg tovább ezek is vagyis inkább az egerek voltak silányabbak, de az utóbbi 2 évbe már ezek a billentyűzetek nem bírták úgy . A HP meg egyenesen a vicc kategóriába ment át ott simán használják a 5-6 + éves billentyűzeteket a új helyett! De az az érdekes hogy nem ku0133 hanem HP Classic Wired Keyboard(WZ972AA) -ekel jöttek mostanába a munkaállomások.

(#31731) gyugyo79 válasza gyugyo79 (#31730) üzenetére


gyugyo79
addikt

Persze lejárt a szerkesztés és megint kihagytam, hogy az árkategóriájában az egyik legjobbnak tartom azért a DELL -t mert sajnos a többi sem jobb, sőt. Inkább csak azt akartam jelezni, hogy nagyon elmentek rossz irányba a gyártók a membrános billentyűzeteknél.

[ Szerkesztve ]

(#31732) DeathAdder válasza Domonkos (#31719) üzenetére


DeathAdder
veterán

Világos, köszi :R

(#31733) Domonkos válasza gyugyo79 (#31731) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ezzel egyet ertek. Talan meg a lenovo az egyetlen aki tart valami szintet.
Sajnos mostansag billentyuzetek teren sokkal fontosabb lett az, hogy minel elegansabb es olcsobb legyen, mintsem kenyelmes vagy tartos. Aki meg hajlando is egy nagyon picivel tobbet aldozni a klaviaturara annak meg ugyis RGB kell, nem minoseg... Bar lehet hogy csak en nem vagyok kellokepp hozzaszokva hogy egy szinte feedback nelkuli muanyaglapot nyomogatva vigyek be szoveget, de akkor is siralmas a tendencia. Kivancsi leszek 10 ev mulva mi lesz :)) En tuti hogy valamelyik IBM-emet fogom nyustolni :P

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31734) Entaro válasza Ringman (#31717) üzenetére


Entaro
tag

Így van, Gateron Clear for Prez :) A Matias 40g is érezhetően keményebb.

(#31735) haxiboy válasza hyperst (#31720) üzenetére


haxiboy
veterán

Izopropil alkohollal érdemes letiszítani a switcheket, esetleg száraz levegővel nem nagy nyomással az érintett switcheket. Általában valamilyen szennyeződés okozza, pl cigaretta hamu, hajszálak, por.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#31736) gyurkikrisz válasza gyurkikrisz (#31707) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Roccat Ryos MK-val kapcsolatban ezt írta a Roccat Support:

"The Ryos MK is not being procued anymore, thats why there is a shortage. There are simply no more keyboards of this version coming."

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#31737) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Üdv!

MODECOM MC-700W-vel van már valakinek tapasztalata?

(#31738) Varoz válasza haxiboy (#31690) üzenetére


Varoz
őstag

Tehát csináltak egy G.Skill KM780-at? Hehe. :C

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#31739) megaandrew


megaandrew
tag

GIGABYTE FORCE K85-tel vkinek vmi tapasztalat? Mennyire éri meg az árát és valóban kibír 70 millió leütést/gomb?

(#31740) eagleberg


eagleberg
tag

Legújabb szerzemény: CM Quicfire XT blue kapcsolókkal.
Van egy pár mechám és volt is már bluem, de ez meglepett ... valami isteni rajta gépelni.
Imádom ezt a letisztult oldschool kinézetet.
Akit nem zavar a hangja és hogy nem ISO annak bátran ajánlom.
Már nem sokáig lehet kapni (és mivel kifutó most még "olcsó" is), mert jönnek a világítós csodák...

(#31741) hyperst válasza haxiboy (#31735) üzenetére


hyperst
tag

Köszönöm,megpróbálom.. :R

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#31742) Ringman


Ringman
nagyúr

Arena pláza mediamarktban van egy Logitech g410 kivéve, aki esetleg ki akarná próbálni a romer-g kapcsolót. Maga a bill szerintem elég gyenge anyagból van, kupakok szintén. A space zörög.
A billentyűzet is idióta alakú.

(#31743) Domonkos válasza Ringman (#31742) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ennel oszintebb hozzaszolast mar reg nem olvastam :C

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31744) Ringman válasza Domonkos (#31743) üzenetére


Ringman
nagyúr

értem a logitech próbálkozását, hogy egy patented kapcsoló esetén lehet sok pénzt keresni, ha tőlük licencelik más gyártók a terméket, de aki

- egy semmi mással nem kompatibilis kupakszettet gyenge anyagból készít
- biliműanyagból csinál burkolatot, ami ráadásul olyan alakú, hogy egy csuklótámaszt nem tudsz elérakni
- egy ilyen alakú pcb-t képes tervezni, az nem tudom mire számít:

amúgy is ritka a tkl (pedig szerintem aki szerint elengedhetetlen a numpad, az is könnyen hozzászokna a hiányához), erre itt van ez a billentyűzet.

több kép még a bill belsejéről:
[link]

(#31745) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Na azért egy ócó kínai billnél hogy külön gomb világítási beállításra is legyen lehetőség, nem tkl, forrasztás nélküli kapcsoló csere, sajnos ócó kupak (mx szabvány?), már csak ISO-t kíván és elég jó vétel is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#31746) haxiboy válasza Ringman (#31744) üzenetére


haxiboy
veterán

Biztosan nem fizetett nekik semmit a Logitech

Nálam már 8-10 éve leírta magát a márka, semmi értelmeset nem gyártanak. Az utolsó normális perifériájuk talán a G27 volt ahol javították a G25 betegségét, cserébe a sebváltóból kivettek egy funkciót.
Azóta hulladékot gyárt, vagy eladja ugyanazt más néven drágábban, külön kiegészítőként a régebben alaptartozékokat (lsd. G29)

Nem fikázni szeretném őket, mert van amiben jók (Webkamerák, 1-2 egerük is elfogadható), de ott spórolnak ahol tudnak, és ott húzzák le a végfelhasználót ahol érik.

Ez rézben igaz a többi gyártóra is (Razer, Roccat, Corsair stb, stb, stb, a végtelenségig lehetne sorolni)

De : A spórolás/lehúzás utóbbi esetekben nem megy annyira a minőség rovására, és/vagy kiengesztelnek különböző szolgáltatásokkal. Razernek és Corsairnak például a supportja, a köré épülő közösség, (és hype) hatalmas húzóerő lehet. Míg a logitechnél anno a G25 gariztatása esetén úgy elhajtottak "user error" címszóval mint a huzat. (2 hónapos kormánynál a motron található fogaskerék szinte simára kopott, biztosan én rángattam túl erősen).

Ráadásul Logitechnél nem figyelnek a felhasználók visszajelzéseire, a CoolerMaster pl kikérte a fórumon a Novatouch előtt hogy szeretnének-e Cherry MX keycap kompatibilitást, aminek meg is lett az eredménye. :K
Persze vannak hiánypótló termékeik (vezeték nélküli billentyűzetek magyar kiosztással), meg napelemes falmászórobot tücsökhang funckióval és beépített kvfőzővel de na....

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#31747) Ringman válasza haxiboy (#31746) üzenetére


Ringman
nagyúr

érdekes egy értékelés :)

de hogy egy csúcskategóriába pozicionált billentyűzet (G910 - 180$) esetén egy ilyen kupakszettet voltak képesek letenni az asztalra, az elég gyászos:

double shot abs kupakkal (pbt-t már nem is merek írni - bár a kínaiaknak a noppo choc mini esetében belefért egy vastag (!) pbt kupakszett - képen a középső) meg egy szögegyszerű designnal (pl cooler master masterkeys pro s/l) szerintem többre mentek volna.

(#31748) Ringman


Ringman
nagyúr

így hogy megjött és tetszik a gateron clearrel szerelt bill, természetesen nem tudtam még egyet rendelni otthonra, mert már nem kapható :(((

közben ezt találtam:
[link]
mx blue-s tkl, vicc áron, csak nem szállítanak Mo-ra sajnos

(#31749) Grafirka


Grafirka
őstag

Kek kapcsolos feheren vilagito billentyuzetet keresek ( ANSI/ ISO mindegy, numerikus resz nem szukseges)
Minel egyszerubb kulallak , lehetoleg semmi gamer cicoma ne legyen. )

(#31750) Domonkos válasza Grafirka (#31749) üzenetére


Domonkos
Ármester

Ajanlot nezted mar? :K

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.