Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-03-15 13:37:03

LOGOUT.hu

ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Ajánlott billentyűzetek listája!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31451) Imurai válasza Vanir (#31449) üzenetére


Imurai
tag

Én fogyatékos vagyok, igen lassan gépelek (40-50 wpm-re tippelek) de nekem is gyorsított, ez 100%! Meg hát végre ÉLVEZEM is a gépelést :D

Másik meg, hogy klafa végre kihasználnbi majdnem a tdljes QCK Mass-om :)

(#31452) nyunyu válasza Imurai (#31451) üzenetére


nyunyu
félisten

Kék kapcsoló melyik tulajdonsága segít jobban, az hogy hallod ahogy kattan, vagy a tapintása?

Egy átlag gumidómos billzet kb. 3mm elmozdulás után kapcsol, ollósok sem sokkal rövidebbek (csak sokkal alacsonyabb rajtuk a kupak), míg az MX rendszerű mechák jellemzően 2mm-nél kapcsolnak, amit taktilis vagy ketyegős alfajoknál ki is tudsz használni. (lineárisoknál nincs visszajelzés, hogy mikor lehet elengedni.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31453) kelna91 válasza Vanir (#31449) üzenetére


kelna91
senior tag

Értem, ez elég jól hangzik. Én elég lassan gépelek és sokat is hibázok szerintem, úgyhogy jó lenne, ha ezen akár csak a technika tudna javítani. Sokszor van olyan, hogy nem vagyok benne biztos, hogy lenyomtam egy gombot, akár a szigetes laptopomon, akár a Logitech K360-omon.

Melyik az a kapcsolótípus, ami kifejezetten gépelésre lett kitalálva? Mely márkák ajánlottak? Logitech?

(#31454) Vanir válasza kelna91 (#31453) üzenetére


Vanir
veterán

A kék kapcsolók vannak elsődlegesen gépelésre, illetve Topre és persze a Buckling Spring, de utóbbi csak régi IBM billzetekben található meg. Az összefoglalóban van egy ajánló.

[ Szerkesztve ]

(#31455) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok,

10 évig használtam egy ilyen billentyűzetet (lásd kép), viszont a nyáron megadta magát. Játékhoz és gépeléshez tökéletes volt, viszont gamer billentyűzetet nem szeretnék venni. Valami hasonló tudnátok ajánlani? Ami nagyon lényeg, hogy legyen rajta hangerő szabályzó illetve muteoló gomb.

1.Mekkora összeget szánsz rá? 5-10 ezert Ft között.
2.Használt szóba jöhet-e? Csak új érdekel
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? Játszás, chatelés.
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? Gumiharangos
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények: legyen numpad, hangerő szabályzó illetve muteoló gomb.
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? Igen ragaszkodom

[ Szerkesztve ]

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#31456) kelna91 válasza Vanir (#31454) üzenetére


kelna91
senior tag

Elolvastam alaposan az összefoglalót, és megnéztem a listát. Nem találtam benne olyat, ami tetszene, úgyhogy leírom, hogy mik a szempontjaim:

1.Mekkora összeget szánsz rá? minél olcsóbb legyen, max. 35k
2.Használt szóba jöhet-e? csak új, magyar boltból
3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod? gépelésre
4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus) mechanikus
5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?) világítós legyen; lehetőleg numpaddal
6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk) Mindeképpen ISO kiosztást szeretnék. Ragaszkodok a magyar feliratozáshoz, de szóba jöhet az utólagos feliratozás, ha muszáj, és nem fog látszódni, hogy nem gyárilag magyar.

Ha tudnátok ajánlani, azt nagyon megköszönném. :R

[ Szerkesztve ]

(#31457) rvs


rvs
aktív tag

Magyar billentyűzetet kereső kollégák figyelmébe: Massdropon felirathozató Cherry MX-re illeszkedő kupakokat árulnak épp kiciócóért. [link] Ebayen mondjuk valszeg mégolcsóbb..

(#31458) dugo_ válasza rvs (#31457) üzenetére


dugo_
veterán

Baromi ergonomikusnak tűnik. ;]

(#31459) nyunyu válasza rvs (#31457) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezeket hogy húzod rá az egynél szélesebb mod gombokra?

Egyébként tizenéve buheráltam egy hasonló kupakokkal megvert POS billzetet, de nem lett a szívem csücske.
Nem tudom, melyik zavarhatott jobban, az MX Black, vagy a sík felületű csúszós kupak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31460) wolf13


wolf13
őstag

SZiasztok.

Jelenlegi billentyűzetemhez [link] hasonló elrendezésű billentyűzetet keresek. Ami nagyon fontos, hogy a nyilak közel legyenek a felette található del+end+pdown teamhez. Makrózható legyen.Ledesek előnyben.Magyar kiosztású, az ára lehetőleg 10-15 környékén legyen, tehát nem szempont a mechanikus. Csak új, lehetőleg magyar boltból.70% -ban játékra kellene. Gondolom, így elég nehéz találni, hogy ennyi szempontnak megfeleljen, de itt azért többet kibeszéltetek már , hátha valakinek beugrik a nekem megfelelő.

Előre is köszönöm.

(#31461) rvs válasza nyunyu (#31459) üzenetére


rvs
aktív tag

Magyaritani szeretned a ctrl-t es az alt-ot? :D
Igazabol max olyanoknak alternatíva akik csak azert nem vesznek mechat mert nem tudják hol az "Ű". Viszont a led fénye atszaladhat rajta es nem rondabb mint egy-két bazári billentyű. ;)
A csuszossagra meg a homokpapir tökéletes megoldás..

(#31462) rvs válasza dugo_ (#31458) üzenetére


rvs
aktív tag

Hát nem sokkal rosszabb mint a fuguhal keycap, vagy a liquid mercury ami most nagyon fut.. ;)

(#31463) nyunyu válasza rvs (#31461) üzenetére


nyunyu
félisten

Viszont a led fénye atszaladhat rajta es nem rondabb mint egy-két bazári billentyű. ;)

Háttérvilágítással kompatibilitásra azért nem vennék mérget:

Valahol kallódott egy maréknyi fekete POS kupakom, de nem találom őket. :W
Azok emlékeim szerint vastagabbak voltak, mint ez a vékony PBT Cherry.

A csuszossagra meg a homokpapir tökéletes megoldás.

Ha összekaristolod a sapkáját, akkor hogy látszik át az alá tett papír? :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31464) Frogged


Frogged
aktív tag

Üdv urak 3-4 hete vettem egy Logitech g410-et az utazós gépemhez amazon De-ról.
Gondoltam meg osztom a tapasztalatokat hátha valakinek hasznos lesz.
A rommer-G kapcsolók egy hajszállal keményebbnek tűnnek mint a cherry MX brown bár az 5 forintos teszt szerint ugyan úgy 55G körül kapcsólnak.
Picit halkabb mint a brown de számomra gépelés érzetre kevésbé bejövős bár csak nüansznyi külömbségeket érzek.
A könnyített műanyag burkolatot volt aki korában le gagyizta nekem szimpatikus hogy könnyű , szállításkor jól jön majd hogy nem egy 1,5Kg-os billt kell cipelnem minden melónap.
Az RGB világítás pofás de enélkül meg lettem volna szívesebben elcserélném egy usb csatlakozóra mondjuk.
A csuklótámasz elég kicsi sok hasznát nem vettem de nekem nem annyira volt ez szempont kb mint az rgb ha van van ha nincs nincs.
Mióta mérséklődött az ára itthon is 32K-ra talán már árérték arányban is elfogadható vétel lett, 23,5K-ért meg szerintem ajándék volt amazonról.
Az hogy mennyire lesz tartós és hiba mentes az majd az évek során kiderül .

(#31465) Domonkos válasza Vanir (#31454) üzenetére


Domonkos
Ármester

Unicomp meg ma is gyart buckling springes billentyuzeteket. Minoseguk nagyjabol a kesei (sima) Model M-evel egyezik meg.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31466) Vanir válasza Domonkos (#31465) üzenetére


Vanir
veterán

Mea culpa, jegyezve. :)

(#31467) nyunyu


nyunyu
félisten

105$-ért USBs terminál billzet? :Y

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31468) Domonkos válasza nyunyu (#31467) üzenetére


Domonkos
Ármester

Jah - de amennyire en tudom, ez is csak a 122 billentyus model M masolata, nem az F-e, sajnos.
Amugy meg nem annyira nagyon jo ar ez neki innest Magyarorszagrol, mert emelle majdnem ennyi lesz a szallitas is.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31469) BeStronk


BeStronk
tag

Hali

1.Mekkora összeget szánsz rá?
max 6- 7ezer Ft

2.Használt szóba jöhet-e?
használt nem de ebay szóba jöhet

3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?
FPS játék

4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)
árból látszik hogy membrános játszhat csak

5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezetéknélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)
vezetékes, legyen anti-ghosting és kompakt méret vagy TKL

6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)
nem

Jelenleg egy Genius LuxeMate i200 -em van teljesen elégedett vagyok vele csak jó lenne ha antighostos lenne és az igazság az hogy a piac teli van olcsó anti-ghostingos billentyűzetetekkel és egyet nem találok ami kisméretű lenne és nem akarom elhinni hogy nincs...

[ Szerkesztve ]

(#31470) Vanir válasza BeStronk (#31469) üzenetére


Vanir
veterán

Pedig nincs.

(#31471) AngerFîsT


AngerFîsT
tag

1.Mekkora összeget szánsz rá?

- 10-15k

2.Használt szóba jöhet-e?

- Csak új

3.Mire használnád a billentyűzetet? / Miért vásárolod?

- Átlagos felhasználásra ,de közre játszik játék is ( FPS - MMPROG) /
A4Tech KD-600 leváltására mivel utolsókat rúgja és szeretnék egy hasonló tudásút.

4.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus)

- Eddig csak gumiharangosaim voltak és mindig azokkal volt a gond , így áttérnék egy csendes, de megbízhatóbb megoldásra ollós, mechanikus megoldásokban még kezdő vagyok így meghallgatok minden jó tanácsot!

5.Van-e valami elképzelésed? Extra igények (kell-e numpad, világítás, csuklótámasz, vezeték nélküli, ergonomitás, programozhatóság, stb?)

- Multimédia gomb zenéhez ( nem létszükség, de jó volna )
- Világítás kell , chroma széria is szóba jöhet.
- Numpad feltétlen
- Csuklótámasz csak idegesítene és ahhoz kicsi az asztal úgy is.
- Vezetékes legyen

6.Ragaszkodsz-e a magyar kiosztáshoz? (amennyiben nem, sokkal testhezállóbb billentyűzetet is találhatsz/ajánlhatunk)

- Igen magyar legyen.

Köszönöm!

I Say Anger you say FisT!

(#31472) BeStronk válasza Vanir (#31470) üzenetére


BeStronk
tag

Szomorú... azért köszi, akkor marad az öreg Luxemate :)

(#31473) nyunyu válasza BeStronk (#31469) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt a Geniust leszámítva eleve nem sok 75%-os membrános billzet létezik a piacon, de még a TKL sem jellemző.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31474) h-yle válasza BeStronk (#31472) üzenetére


h-yle
addikt

kínai mechát találsz esetleb ennyiért, csak keresgélni kell. pl ez, de hogy jó-e azt nem tudom :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#31475) nyunyu válasza h-yle (#31474) üzenetére


nyunyu
félisten

Utolsó, világítás nélküli fehér TKL opció teljesen jó vételnek tűnik 19$+15$ szállításért *, ennyiért a kisebb hibáit is meg tudnám bocsátani:
- vékony kupak
- félig ISO, félig ANSI (Enter/Ű rendben lenne, de hosszú a bal Shift, így nincs dedikált Í)

Nem írják, hogy konkrétan milyen gyártmányú kapcsolóval szerelik, de a képeken Gateron van.
Kááár, hogy ezt a kombót csak nem halk Blueval lehet kérni, ennyiért Gateron Brownnal instabuy lenne.
(Esetleg csendes Gateron Blackkel is, ami az MX Rednél picit keményebb lineáris kapcsoló, de az MX Blacknél jóval puhább)

Ez persze nem garancia arra, hogy nem olcsóbb kapcsolókkal szerelik.

Fix szivárvány háttérvilágításúak szokás szerint nem mozgatták meg a fantáziámat.

*: Itt van ingyen szállítással 30$-ért, de itt sincs más, csak kék kapcsolós. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31476) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Max 5000 Ft-ért keresek ma is kapható (nem elavult, raktárakon sem meglévő), új billentyűzetet számlára. Irodai környezetbe. Semmi extra nem kell; egyet leszámítva: legyen halk! Szilikonos billentyűzetet viszont nem szeretnénk.
Ja és magyar kiosztás is kéne.

Köszi!

(#31477) Domonkos válasza nyunyu (#31475) üzenetére


Domonkos
Ármester

Az mondjuk nagyon erdekes, hogy a lenyomas (ut-elleallas) abran milyen apronak tunik a bule bumpja. Szinte nincs is azon a reszen semmi, csak majdnem vizszintbe kerul a gorbe. Kivancsi lennek ra eloben is egyszer :U

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31478) Entaro válasza nyunyu (#31475) üzenetére


Entaro
tag

Ez a második link szerintem nem Gateron os. 60+-10g ?

(#31479) Entaro válasza zeorsdfd (#31476) üzenetére


Entaro
tag

Leghalkabbak az ollósak, lásd fentebb, de azok kb 7-7500 tól.

(#31480) nyunyu válasza zeorsdfd (#31476) üzenetére


nyunyu
félisten

Mostani HPkat (QY776AA, N3R87AA), Delleket (KB212, KB212B, KB216) próbálta már valaki?

Előző HPk (SK2880/KB0316/KU0316), meg a hülye formájú Dell QuietKey (L100?) elég csendesek voltak újonnan, de azokat már nem lehet kapni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31481) nyunyu


nyunyu
félisten

Jééé, van újonnan fehér HP billzet, magyar kiosztással?

Ha lenne raktáron, rohannék lecsekkolni...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31482) olle válasza nyunyu (#31481) üzenetére


olle
senior tag

Hmmm. :D

HP szürke de majdnem fehér. :D

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#31483) nyunyu válasza nyunyu (#31480) üzenetére


nyunyu
félisten

hülye formájú Dell QuietKey

SK8115, SK8135 (utóbbiból nem biztos, hogy volt magyar.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31484) default. válasza nyunyu (#31481) üzenetére


default.
őstag

Tök jó kis billentyű, ha lenne fekete, és nem ilyen drágán, letennék a MS W600-ról :D
Mitől ilyen retek drága ez egyébként? ...

(#31485) nyunyu válasza default. (#31484) üzenetére


nyunyu
félisten

QY776AA ránézésre ugyanez, csak fekete lévén egy ezressel olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31486) nyunyu válasza default. (#31484) üzenetére


nyunyu
félisten

Dupla. :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31487) default. válasza nyunyu (#31486) üzenetére


default.
őstag

Viszont ezen már nem a "nagyseggű" Enter van :O

(#31488) AngerFîsT válasza AngerFîsT (#31471) üzenetére


AngerFîsT
tag

Valaki erre ?

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#31489) nyunyu válasza default. (#31487) üzenetére


nyunyu
félisten

Fehérhez egy ISO német képét tették, feketéhez meg egy ANSI US-t...

Ilyen fekete HP van ISO magyar kiosztással a kerületi postánkon ~3 éve.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31490) Domonkos válasza AngerFîsT (#31471) üzenetére


Domonkos
Ármester

Kb azok vannak ilyen kriteriumokkal, amik az ajanloba irtunk. Max a CM masterkeys lite l johet meg szoba, de akarmilyen mecha ennyiert felejtos.

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31491) AngerFîsT válasza Domonkos (#31490) üzenetére


AngerFîsT
tag

Igen most járok utána épp , de mindenhol szinte azt látom ,hogy angol meg német kiosztású ha magyar kiosztásút szeretnék akkor netán a német ? bár ott nincs ékezet sőt angolnál sem ötlet erre ?:)

Amúgy a Cherry Mx-ek közül melyik halkabb?

Igényeimet változtatva 20 ezerig te milyet ajánlanál?

I Say Anger you say FisT!

(#31492) default. válasza nyunyu (#31489) üzenetére


default.
őstag

A "nagy" enter-es az iso, a másik az ansi?

(#31493) nyunyu válasza default. (#31492) üzenetére


nyunyu
félisten

ISO US kivitelű HP:

Meglehetően ritka az ISO elrendezés amerikai feliratozással kombinálva, talán csak a Corsair szokta csinálni az -EU végű billzeteiken.
(ISO brit billzetek nagyjából ugyanígy néznek ki, de pár gombon más lenne a felirat.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31494) Domonkos válasza AngerFîsT (#31491) üzenetére


Domonkos
Ármester

>...bár ott nincs ékezet sőt angolnál sem ötlet erre ?
Van ott ekezet, csak te nem latod. Szoval fog az ekezetet irni, csak nem lesz a billentyu tetejere festve. Hasonlo hatas, mint amikor a magyar feliratos billentyuzetet rakad at nemet/angol kiosztasra...
Mechat meg 20-bol sem igazan fogsz kapni, RGB-set meg foleg nem. Van par olcsobb kinai bill, amit itt korabban linkelgettek a tobbiek, de azzal nincs meg senkinek sem tapasztalata. Ha nem zarkozol el a hasznalt daraboktol, akkor egeszen jokat is ki lehet fogni mondjuk HA-n. En inkabb ezt ajanlanam. - De RGB-mecha meg igy sem lesz...

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#31495) Imurai válasza nyunyu (#31452) üzenetére


Imurai
tag

Már a klikk is segít, bár egyelőre, hosszabb szöveg írásánál már zavar, de szerintem meg fogom szokni. Ú y veszem észre, többnyire bottomout-olom a billeket, de ahol nem (némelyik ujjam nem olyan erős/nincs hozzászokva a gépelés mélységéhez), ott rengeteget segít már a klikk is. Tegyük hozzá, hogy elég érzéketlenek az ujjaim, a taktilitsát valszeg nem érezném önmagában. Az előző, K120-asom kb hasonló mélységben bottomout-olt, mint ez, de annak nem tudtam a kapcsolási pontját. Rengetegszer előfordult, hogy kimaradtak betűk, mert nem tudtam, hogy regisztrálta-e. Ugyanis, mivel a koordinációm sem jó, így nem tudok vakon gépelni, hiába tudom, hol vannak a billentyűk.

(#31496) AngerFîsT válasza Domonkos (#31494) üzenetére


AngerFîsT
tag

Hát... látom bővítenem kell keretet , így most baromira megtetszett a Corsair K70 széria... :D
Esetleg valami leírás van valahol ,hogy mégis ,hogy fognak működni az ékezetek ?

I Say Anger you say FisT!

(#31497) Varoz válasza AngerFîsT (#31496) üzenetére


Varoz
őstag

Úgy, hogy az ékezeteknek semmi köze a fizikai kiosztáshoz! Van az oprendszeren belül egy beállított kiosztás, és aszerint lesz, tök mindegy, hogy a gombra a Mari néni arcképe van rágravírozva! :DD

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#31498) AngerFîsT válasza Varoz (#31497) üzenetére


AngerFîsT
tag

Tudom őstulok vagyok ..... :D bár most kipróbáltam pl. magyart töröltem amerikait beállítottam és már mindent máshogy gépelt, ez rohadt furcsa lesz majd megszokni ,hogy keresem majd az ékezeteket :D billencsen xd 10 évig csak magyar kiosztáson gépeltem :D

lásd.

Így meg nem akarom elcsúfítani xd ink megszokom

[ Szerkesztve ]

I Say Anger you say FisT!

(#31499) Varoz válasza AngerFîsT (#31498) üzenetére


Varoz
őstag

Meg kell szokni persze, de nem a világvége, sőt, cserébe sokkal több billentyűzet közül válogathatsz! :K

Nekem is olyan van, mint amit beraktál, csak G.Skill köntösben. De a laptopom meg német volt. Szóval aki megtanul vakon gépelni, annak mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#31500) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sziasztok!

Akartam venni egy Durandal Ultimate-et, de sehol nem kapható. Mi az oka? Megszűnt a forgalmazás?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen billentyűzetet vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.