Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-01-21 19:00:29

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, olvasd el az alábbi összefoglalót,
és használd a keresőt is!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94501) Móncsa válasza tboy93 (#94495) üzenetére


Móncsa
aktív tag

IPS színe szebbek élénkebbek.

(#94502) S_GTS


S_GTS
csendes tag

Sziasztok,

43UK6750PLD és LG 43UK6950PLB közötti különbséget valaki el tudná nekem mondani? :D
Szerintetek jó választás lehet valamelyik a kettő közül?

Köszönöm

(#94503) tboy93 válasza S_GTS (#94502) üzenetére


tboy93
nagyúr

tessék: [link]

ahogy nézem apró eltérések vannak, más színben lehet kapni, egyikhez jár magic remote másikhoz nem stb., részletek a linken

[ Szerkesztve ]

(#94504) S_GTS


S_GTS
csendes tag

Köszi, ezek szerint kb semmi. A Local Dimming funkciót tudja plusszban az olcsóbbik..

(#94505) Luissimo válasza S_GTS (#94504) üzenetére


Luissimo
veterán

a magic remote miatt én a drágábbat venném.
ha neked ez semmi, akkor nemszóltam, lehet neked nincs rá szükséged, nemlátod előnyét, akkor maradjon a óccsóbbik :)

egy MR 15 körül utólag is kapható

(#94506) Luissimo válasza SkyLine3000 (#94491) üzenetére


Luissimo
veterán

éppenhogy a notebookhoz jó egy nagyobb monitor... :)

(#94507) S_GTS


S_GTS
csendes tag

A drágábbikat rendeltem meg végül, egy 10 es a különbség.. Jó lesz az a magic remote :)

Köszi :U

(#94508) SkyLine3000 válasza Luissimo (#94506) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem tudnám hova rakni, meg jó az úgy, ahogy van. Kis böngészésre, fórumozásra jó az. :) Ha meg játszani akarok (szökőévente 1x) hdmi-n rádugom a 108 centisre, oszt uccu neki! :)
Ma egyébként megrendeltem. 49990ft. Annyit bármikor megér. Tegnap még 53 volt. Euronicsban meg 56e.

(#94509) Luissimo válasza SkyLine3000 (#94508) üzenetére


Luissimo
veterán

megéri, bizony, én használt 26"-os SAMU monitor+TV kombot vettem a hardverapron, nemsokat volt használva, 25 ezerért.
és az nem tud wifit, okosban van megoldva ChromeCast-al, azzal van rá átküldve minden értelmes tartalom.
vagy a HDMI-re dugott Android tv box-al...

azért mondtam, hogy ahány coll, annyi ezer, használtan, általában.

Persze ha uj kell, számlával, ado vagy más miatt, akkor érdemesebb az ujat venni

meg leszel dicsérve, az asszony ingyen fog neked egy kiadós manikűrt csinálni, :)

(#94510) SkyLine3000 válasza Luissimo (#94509) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Megjött a tv. Be is üzemeltem a helyén. Tényleg jó kis cucc és gyorsabb, mint a nagy. Ekkora méretben semmivel sem rosszabb a hd, mint a 108-ason a fhd. Tök jó képe van. Wifi is simán megy (youtube) falakkal odébbról. Szakasztott olyan külsőre, mint a 108-as, csak kisebb.
50-et meg bőven megért.

(#94511) V8engines


V8engines
tag

Szép Napot!

Kérnék kis segítséget.
Ugyan olvasgatok itt mindig, de ugye nem tévedek, ha úgy gondolom, nekem szükségem van egy optikai-RCA átalakítóra, hogy átmenjen a hang a tv-ről [link] ?
Mert hiába a scart rajta, nem audio. Azt már próbáltam még a tv új korában, meg mintha olvastam is volna itt a topic-ban korábban.

Egy öreg JVC házimozival kötném össze, de legalábbis tegnap este agyaltam rajta ismét.
Optikai nincs neki, akkoriban még messze volt, legalábbis ennél a típusnál, scart meg hiába, ha azt meg LG-ék nem alkották úgy. Nem értem én rég, ezt a Világot. Persze dehogynem, így lehet szórni kifelé a pénzt. Na de akkor is. :F
Mert tudom ám, vannak sokkal újabb gépek és alternatívák, de a célnak megfelel ez is. A tv hangzásához képest fényévekre van. -Meg tök jól teszi a dolgát, minek cseréljem? Nem szeretem termelni a (műanyag és egyéb) szemetet.
Se a tv adás nézése, de főleg a zenehallgatás és Youtube-ozás nem élvezetes így, alap formában.

Köszi előre is bármi infót!

[ Szerkesztve ]

(#94512) tboy93 válasza V8engines (#94511) üzenetére


tboy93
nagyúr

ment privi

(#94513) benvolio válasza V8engines (#94511) üzenetére


benvolio
őstag

Egy ilyen átalakító kell neked és out állásba teszed, majd összekötöd a hifi-vel RCA-val. Igy kizárólag a TV adás hangja megy csak ki, a rákötött eszközöké nem.

(#94514) MaxxDamage válasza MaxxDamage (#91267) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Írás második felében lévő probléma/kérdésre esetleg valami vélemény? :R

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#94515) V8engines válasza tboy93 (#94512) üzenetére


V8engines
tag

Válasz is. ;)

(#94516) V8engines válasza benvolio (#94513) üzenetére


V8engines
tag

Oh, ez nem pénz érte, ha (hang)minőséget is tud produkálni, ergo, nem fogy el.

Ha jól értelmezem ez megy akkor a tv scart részébe? De akkor egy sima scart-scart-on miért nem tud átmenni? :W
Vagy csak mert nem minden lábra van kiosztva vezeték? Mert ezt már megfigyeltem. Van itthon legalább kettő még a régi korszakból. :F

(#94517) V8engines válasza V8engines (#94516) üzenetére


V8engines
tag

Nem hiszem el.
Újabb problémába botlottam. Most nézegetem világosban, hogy persze hogy foglalt már a tv-n az AV in/out scart aljzat. Mert hát a képi anyag viszont ott megy át a házimoziból. Na nem mintha ez a rész olyan sűrűn lett volna használva az utóbbi időben, de azért csak meghagynám. scart elosztókban, és úgy semmiféle szétosztós plusz kütyüben nem bízom. Minőségromlás miatt. Vagy nem így van?

Bocsánat a sületlenségem miatt! :R Nem mozgok otthon az otthoni hifi-ben. Autóhifi bármikor, de ezt tanulnom kéne még.

[ Szerkesztve ]

(#94518) ovoid


ovoid
tag

Tisztelt Publikum!

Látott már valaki LG TV-hez való menütérképet?
Ha igen hol, merre?
Tudom, hogy tipusfüggő lehet....

Üdv.

A fény, a sötétben, nem terjed.....

(#94519) V8engines válasza V8engines (#94517) üzenetére


V8engines
tag

Megoldottam. :DD Remélem nem küldök szét semmit.
Hogy ez miért nem jutott eszembe (vagy mimbe) évekkel ezelőtt -talán az alább leírtak miatt-, pedig van itthon annyiféle összekötő kábelem, hogy már lassan nem férek tőlük a szekrény aljában.

Azt hiszem ideiglenes lesz (Jack-RCA/fejhallgató kimenetről), a hang kivezérlés elég tré, tv adáshoz, de a Youtube elég jó, ez utóbbi amúgy is asztali gépről szokásom, nem smart-on.

Ettől függetlenül ha valakinek van még ötlete, hogy a jelenleg bedugott scart kábelem is ott maradjon, ne tartsa magában az infókat. :)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#94520) benvolio válasza V8engines (#94519) üzenetére


benvolio
őstag

Ha a házimozidon van "komponens kimenet" akkor ezzel kötném a Tv-re, nem scart-al.

(#94521) Atus10


Atus10
csendes tag

Sziasztok!

Van egy lg 50uk6470plc típusú smart tv-m, webOS 4.0-val. Olyan problémám van, hogy .mkv filmek/sorozatok lejátszásánál nem tudok az összes elérhető felirat közül választani, csak 8 közül (30 van a filmhez pedig). Ezzel nem is lenne gond, csak a magyar pont nincs közte. Esetleg tudtok erre valami megoldást?

(#94522) blakey válasza V8engines (#94511) üzenetére


blakey
titán

Egy ilyenre lenne szükséged, ebay és tsai. olcsóbbak, én is használok ehhez hasonlót, ez megoldás a problémára, scart-ból csak a TV-tuner hangja fog szólni, egyéb forrás hangja nem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#94523) V8engines


V8engines
tag

Köszönöm a segítségeket, infókat!
Ööö, komponens? Úgy rémlik nincs. Kb. 2000-ből származó házimozi. Azt se tudom mi fán terem egy olyan vezeték forma egyáltalán. De mindjárt rákeresek.

Nem gondoltam hogy Gugli barát mutat még. Jól van, nem vagyok egyedüli hülye. :D [link]
[link]

Ja bocs, nem reklám, csak a csatlakozók miatt hoztam!

[ Szerkesztve ]

(#94524) Sisa1


Sisa1
újonc

Üdv. Segítséget kérnék tőlletek!!! Van egy Lg 42lb671 készülékem!!
Probléma hogy bekapcsolás utánn csak az Lg. logó jelenik meg és tovább nem megy. A szerelő már másodjádra cserélt ki rajta valamilyen panelt, első alkalommal működött 1 hétig, második alkalommal kb. 1 órát.
Mi lehet a gond??? Esetleg a conax kártya okozhatja ezt???? Előre is köszi a segítséget!!!

[ Szerkesztve ]

(#94525) Iomega válasza Sisa1 (#94524) üzenetére


Iomega
őstag

Szia!

Sajnos, alaplap hiba lesz. Nem tudom hol szervizeltetted, de vissza kell vinni, hogy egy hetet ment csak. Véleményem szerint a tv-ben lévő alaplapot próbálták javítani, de ez nem jött össze.

Ha új alaplapot építenek be, az kb. 40-70 E Ft körül lesz.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#94526) Sisa1 válasza Iomega (#94525) üzenetére


Sisa1
újonc

Köszi!!! Igen azt mondta a szerelő h egy sim kártya nagyságú dolgot cserélt ki mind a két alkalommal, de akkor az egészet kell kicserélni!

(#94527) castiels


castiels
addikt

Ultra Sorround-ot érdemes bekapcsolni a beállításokban?

(#94528) Iomega válasza Sisa1 (#94526) üzenetére


Iomega
őstag

Itt megtalálod, hogy milyen típusú alaplap való hozzá. (EAX65384004)

Az LG hivatalos szervizét is kérdezd meg, hogy mennyibe kerülne, illetve, hogy mennyi garanciát vállalnak rá.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#94529) ÁdiBá válasza Iomega (#94525) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Ezt nehéz cserélni?
Tehát kell hozzá valamilyen szakirány, forrasztani kell ilyesmi?

Az én TV-mben is ez halt meg... UH6207 és 63 ezeré javitanák...

ÁdiBá

(#94530) Sisa1 válasza Iomega (#94528) üzenetére


Sisa1
újonc

Köszi ez nagy segítség!! A szakszervízben nekem is 65000 ft. mondtak. Illetve már ott tartok h az invitelnél kicserélem a kártyát és a modult is, mert a szerelőmnél egy napot ment úgy h többször ki és bekapcsolta nállam meg csak 2 bekapcsolást!

(#94531) Iomega válasza ÁdiBá (#94529) üzenetére


Iomega
őstag

Amennyiben műszaki beállítottságú valaki, annak nem nehéz, de szigorúan csak saját felelősségre!
Forrasztani nem szükséges, minden gyorscsatlakozóval van ellátva, illetve csavarokkal rögzítve a panel. Ha márkaszervizben cserélteted, akkor szerintem adnak rá garanciát is, ezért meggondolandó, hogy érdemes-e magadnak megjavítani, pláne, ha bizonytalan vagy az ilyen műveletek miatt.

Házilag akkor éri meg barkácsolni, ha jóval kedvezőbb áron lehetséges az alkatrészt megvásárolni, de garancia akkor sem lesz rá, és nem tudhatod, hogy meddig fog működni.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#94532) ÁdiBá válasza Iomega (#94531) üzenetére


ÁdiBá
addikt

LG UH6207 4K Tévéhez mennyi lehet az alaplap?
Nekem azért nem frissiti a TV magát mert meghalt az alaplapja.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#94533) Sisa1 válasza Iomega (#94528) üzenetére


Sisa1
újonc

Bocsi még egy kérdés!! Az oldal amit megadtál azon belül kell kiválasztani a tv-m modelljét és a panel gyári száma vagy amit megadtál az a gyári száma?? (EAX65384004)
Köszi!!

(#94534) Iomega válasza Sisa1 (#94530) üzenetére


Iomega
őstag

Nem tudom, hogy mikor vásároltad a készüléket, viszont érdemes mérlegelni, mivel az utolsó 2016-os ismert eladási ára 150E Ft volt webáruházban.

Új készülék vásárlása is szempont lehet, mert akár 100-110E Ft-ért vásárolhatsz már 42"-os tv-t. 70 E Ft-ot alaplapra kiadni, nem biztos, hogy megéri.

Érdemes az akciókat figyelned.

A linkelt weblapon lejjebb görgetsz, és az alaplap fotója felett látható a típusszáma: MainBoard EAX65384004.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#94535) Sisa1 válasza Iomega (#94534) üzenetére


Sisa1
újonc

2015 dec. vásároltam 140 e. Ft.

[ Szerkesztve ]

(#94536) Iomega válasza ÁdiBá (#94532) üzenetére


Iomega
őstag

Közel azonosak az árak, szerintem nincs nagy különbség, 40-70E Ft körül.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#94537) Somatom


Somatom
veterán

Sziasztok!
Az öreglány TV -jére próbálom felvarázsolni az HBO GO -t. Azt már kifórumoztam, hogy szürke helyett, fekete kell. Keresővel találtam is ilyet. De, telepítésnél vmi prémium izére akar regisztráltatni. Ezt a procedúrát is végig kell csinálni, vagy rossz úton járok?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#94538) Iomega válasza Sisa1 (#94535) üzenetére


Iomega
őstag

Pl., LG 43UK6470PLC típus 107.990,- , ha nem akarsz 100 ezreket rááldozni.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#94539) tboy93


tboy93
nagyúr

Azért az elég gyász, hogy 3 évet bír egy TV :(

(#94540) ÁdiBá válasza tboy93 (#94539) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nekem 2 és fél... azt kifingott..

ÁdiBá

(#94541) MaxxDamage válasza ÁdiBá (#94540) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nekem is 5 év garis TV-n 3 év eltelte után a képernyő kifingott és cserélte a szakszerviz, azóta csak a korábban említett hiba tapasztalható. Lehet szerelőt kéne hívnom, hogy megelőzzem a nagyobb bajt? /nem én használom, családtag, de mégis.../ :F

Nem mostani képek: 01 - 02 /most bekapcsolásnál általában a 2 vonal egyszerre látható és tűnik is el/

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#94543) MaxxDamage válasza #99499520 (#94542) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hmm, köszi!
Érdekes, hogy ilyen jelentkezik és ennyi idő után :D
Szerintem marad így, már lassan 10 éves TV, ha megadja magát, akkor kidob és vesz egy újat :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#94545) V8engines válasza tboy93 (#94539) üzenetére


V8engines
tag

Számomra ez nagyon dühítő, és finom vagyok.
Ennyi szemetet termelni. Ez rég nem civilizáció. Gusztustalan egy Világ. :((( :(( :( :W

(#94546) V8engines


V8engines
tag

Kezdjek el fohászkodni? 2016-os LG-m van. :F :(

(#94547) MaxxDamage válasza #99499520 (#94544) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, arra is gondoltam, hogy túl erősen meg vannak húzva a csavarok (az is lehet)

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#94548) Aurri


Aurri
újonc

Sziasztok!

Èrdekelne a vèlemènyetek hogy a kèpernyő bal alsó sarkában látható világos rèsz szerintetek mennyire elfogadható?

1 napos lg55sk8100pla a jobb felső bevilágítás IPS glow szemből nèzve eltűnik a bal alsó viszont mindíg ott van. Mindegy mire állítom a háttèrvilágítást 0 fölött látszik.
Nem kimondottan erős de nagyon fekete jeleneteknèl zavaró.

Èrdemes emiatt vissza vinni, visszaveszik egyáltalán. Auchanos szemèlyes vásárlás volt 3 napos csere mèg elvileg lehetsèges lenne.

Köszi!

Üdv.

D.

[ Szerkesztve ]

(#94549) tboy93 válasza Aurri (#94548) üzenetére


tboy93
nagyúr

Local Dimminget kapcsold ki.

(#94550) Aurri válasza tboy93 (#94549) üzenetére


Aurri
újonc

Ja igen azt elfelejtettem írni, hogy local dimming ki van kapcsolva.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  LG LCD és LED TV-k
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.