Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97751) Kbali válasza azbest (#97746) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ne is mondd: most kaptam egy céges off 5580-at, megőrülök az eltolt billentyűzetétől

(#97752) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!

Valamitől eltörött a T430-am zsanérja. Honnan érdemes venni, ahol nem 10000 forintba kerül egy pár?

(#97753) darvinya válasza bzolika10 (#97752) üzenetére


darvinya
titán

Esetleg bontó, vagy döglött gép, eBay, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97754) Bluesummers válasza bzolika10 (#97752) üzenetére


Bluesummers
őstag

Lengyelből tudok neked, többfélét látok 2-3-ért, újak. Írj rám pontosan milyen kell. Ha mai nap megrendelem, péntekre tuti megjön, s apum leviszi neked Budapestre (szombat / vasárnap / hétfő - nem tudom még).

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#97755) carr válasza Bluesummers (#97754) üzenetére


carr
őstag

T430s-hez is van?
:R
magellan2600 gépe, resurrection.

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#97756) Bluesummers válasza carr (#97755) üzenetére


Bluesummers
őstag

Igen, van T430s-hez is. Komolyan, mindenféle kütyüt tudok ThinkPadokhoz szerezni, olcsón, szóval bátran csak. Útbaigazítok mindenkit ^^
Írj PÜ-t, hogy T400 / T430s-hez egész pontosan mi kell (FRU számmal, ha van hozzá).

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#97757) carr válasza Bluesummers (#97756) üzenetére


carr
őstag

megnézem.
köszi. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#97758) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

T440p-vel kapcsolatban mitől van az hogy újratelepítettem és hiába állítom át a touchpad 2 újjas scroll funkciót csak ideig óráig működik úgy hogy ha lefele húzom akkor lefelé görget. Visszaállítja mindig fordítottra. pl ha rádugom töltőre akkor is egyből. Hogy lehet ezt megoldani?

(#97759) carr válasza carr (#97757) üzenetére


carr
őstag

kollégát megvárom, de gyanítom, nekem erre van szükségem ha az lcd-t mozgatva előre-hátra van kilengés 1cm kb.
04W3413 N Hinge KIT LH
04W3414 N Hinge KIT Shinher

speti: win10?
egyszerű. tegyél fel win7et. :DDD

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#97760) SPeti1984 válasza carr (#97759) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Igen Win 10

(#97761) scream


scream
veterán

Hali!

Valakinek van esetleg ötlete, hogy T430-hoz merre érdemes Delta gyártmányű hűtőt keresni? :F

(#97762) darvinya válasza scream (#97761) üzenetére


darvinya
titán

Esetleg ez [link].?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97763) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Üdv Urak!

Érdeklődnék, h egy T560 mennyit érhet mostanság?
i5-6200U 2,3Ghz 16Gb ram, 500Gb hybrid hdd, FHD kijelző. Ca 3éves.

(#97764) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Nincs valami titkos audio driver, amivel normális hangja lesz kihangosítva az X220 tabletnek?
Soha, semmilyen mobileszközt nem hallottam ennyire rosszul hangzani (vagy inkább nem hangzani), telefonokat és PDA-kat is beleértve..
Az alacsony és dobozszerű hang mellé még rezonál is valami a hangkeltők környékén :Y

Már komolyan gondolkodom, hogy valahogy belehackelem egy T500 hangszóróit, kérdés persze, hogy egyáltalán a hangszórók borzasztóak, vagy a driver, esetleg a dac, ami erősíti az egészet..

(#97765) darvinya válasza FoxiestFox (#97764) üzenetére


darvinya
titán

Ha rezonál, akkor kosz ül a membránon, ami lefogja hangzást, stb.
Vagy elszakadt a membránt tartó.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97766) FoxiestFox válasza darvinya (#97765) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tiszta az egész, olyan, mintha egyszerre túl, és alulvezérelné a hangszórót.

(#97767) fattyu válasza FoxiestFox (#97764) üzenetére


fattyu
veterán

a 220 tablet szörnyű hangjával csak a 230 tablet vetekedett. mocsok halk is volt mindkettő de legalább halkan is szarul szólt. szerintem engedd el.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97768) FoxiestFox válasza fattyu (#97767) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Vagy moddolom, vagy veszek hozzá valami bluetooth hangszórót. Nagyon gáz. Kiviszem a konyhába, hogy Youtobe-ot vagy Twitch-t, nézzek, és semmit sem hallok, csak a torz recsegést.
Ha megy a venti, éjjel az ágyban nem hallom maxra tekerve egy Youtube videó szövegét.. :Y
Ezt hogy adhatták ki így? Pedig ettől eltekinte totál zsír kis gép.

(#97769) fattyu válasza FoxiestFox (#97768) üzenetére


fattyu
veterán

business gép. nem szempont. nem volt.

aztán majd rájössz hogy hát a 2520 melegedősebb kicsit. mész 230tabletre. ott meg rájössz hogy ez már tök fasza gép, csak ez a hat cellás zsír ujan sem üzemidőbajnok ellenben egy 9 cellással milyen jó lenne. a tablet funkciót és a touchot meg szökőévente használom ugyis.

jó lesz a 230 :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97770) darvinya válasza FoxiestFox (#97766) üzenetére


darvinya
titán

Akkor alapból döglött a hangszóró.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97771) fattyu válasza darvinya (#97770) üzenetére


fattyu
veterán

nem feltétlenül. az impotens hangerő sajnos tényleg védjegy.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97772) FoxiestFox válasza darvinya (#97770) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tele a net hasonló sirámokkal, nem gondolnám, hogy mind döglött.
Plusz van itthon egy i változat is ugyanebből a gépből, annál is ugyanez van.

fatty: mi az a 2520? :D X230-ra biztosan nem megyek, a billt nem tudnám vállalni. Meg ugyan milyen indok már, hogy business, nem volt szempont? Egy videóhívást ne tudjon az ember megejteni normális minőségben? Pedig az business use. :D Plusz eddig az összes business notim elfogadhatóan szólt. Tényleg nincsenek nagy igényeim, nem egy mélynyomós plusz peremhangszórós setupot várok, csak két hangszórót, amik képesek szólni. A W520 is tudta abszolválni, pedig ugyanez a generáció.

[ Szerkesztve ]

(#97773) fattyu válasza FoxiestFox (#97772) üzenetére


fattyu
veterán

2520 a proci benne.

nemtom. kihangosítva videóhívni a stock fotókon meg a reklámokban néz ki jól. valójában basznám tarkón aki így csinálja. kb mint egy népcsoport zenehallgatása bkvn.... :D

persze értem bosszankodtam is rajta egy csomót. ez ilyen. pont

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97774) FoxiestFox válasza fattyu (#97773) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ja igen. Nem vettem észre, hogy nagyon melegedne. Bár nem is biztos, hogy pont olyan van ebben. Csendes, és épp csak langyos.
Mondjuk én nem csinálok vele semmi komolyat, tab módban olvasgatok, Spotify, Youtube, Twitch, néha streamelek Steamen játékot a W520-ról.

(#97775) Tim82 válasza FoxiestFox (#97774) üzenetére


Tim82
nagyúr

A te X220i tabletedben nem i5-2520M van, hanem valamelyik hasonló generációs mobil i3.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97776) FoxiestFox válasza Tim82 (#97775) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De az i eladásra megy majd, már egy i5-ös sima X220 tabom van, amit használok. Csak most nem tudom negnézni, pontosan melyik i5 van benne.

(#97777) Tim82 válasza FoxiestFox (#97776) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor két lehetőség van: 2520M vagy 2540M. Szerintem kb. egyformán melegszenek (ami nem jelenti azt, hogy kirívóan melegednének, az én sima X220-amban sem forr a 2520M).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97778) Bluesummers válasza carr (#97759) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ment PÜ, mindkettőből van, új.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#97779) darvinya válasza FoxiestFox (#97772) üzenetére


darvinya
titán

Már alapból ilyen, akkor tervezési hiba, ami ugyanaz mint írtam, csak finomabban.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97780) Fifi


Fifi
őstag

Sziasztok!

Lehet ez már itt offtopic, de egy Thinkpad T410s-ben történő ssd csere közben merült fel bennem:
Mi a szakszerű elnevezése - hogy keressek rá az interneten - arra a ragasztószalag szerű dologra, amit microssd-khez szoktak csomagolni, hogy a slotból könnyen kihúzható legyen?

A manualból kép:

Saját ssd-im:

Ha nem tudjuk a nevét, akkor az is érdekelne, hogy ezt ki mivel helyettesíti? A szigetelő szalag számomra nem tűnik olyan erősnek és hőállónak, inkább valami mást alkalmaznék ...

[ Szerkesztve ]

(#97781) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

T520-ba szeretnék a dvd helyére egy 2nb bay-t rakni de nem jövök rá hogy a benne lévő vinyót miért nem látja se a bios se az OS, ez a keret nem csak egy passzív átalakító?A hdd jó a keret is jó mert más gépben működik, a dvd slot is rendben van mert ha vissza teszem a dvd-t akkor az működik. :R

(#97780) Fifi : DuctTape?

[ Szerkesztve ]

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#97782) Fifi válasza Fifi (#97780) üzenetére


Fifi
őstag

Kifutottam a szerkesztésből.

Lehet, hogy a Kapton / Polyimid ragasztószalagot vagy alumínium szalag amit keresek?

[ Szerkesztve ]

(#97783) donjohnson válasza Fifi (#97780) üzenetére


donjohnson
addikt

vegyél egy hdd caddy rail-t: [link] és azon alapból rajta lesz a ragasztószalag.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#97784) Fifi válasza donjohnson (#97783) üzenetére


Fifi
őstag

Kösz a caddy ide nem jó (amúgy van itthon ilyenem), a T410s-be 1,8"-as microSATA eszköz kell.

Csak a ragasztószalagból kellene tartalék, cseredarab későbbre, mert most is olyan ssd került bele, amihez nem volt ilyen szalag.

(#97785) darvinya válasza Fifi (#97784) üzenetére


darvinya
titán

Mylar Tape

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97786) Frawly válasza fattyu (#97767) üzenetére


Frawly
veterán

Meg sok mai ultrabook, amiben a papírvékonyság miatt fizikai képtelenség rendes hangszórót tenni, ezért ilyen 1 W-os egércincogókat tud beleeszkábálni a gyártó, annak maradt hely.

(#97787) qnadam válasza Frawly (#97786) üzenetére


qnadam
veterán

az xps-emnek mégis sokkal elviselhetőbb a hangja, mint az x220-nak volt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#97788) Doki16


Doki16
addikt

Tegnapi nap beszereltem az X230 gépembe egy Samsung 840 EVO mSATA SSD-t. Fel is ment rá a windows meg minden, működik a gép ahogy kell, rengeteget gyorsult tőle :)
A bajom az, hogy a boot sorrendben a HDD van előrébb és állandóan arról akarna indulni. Nyilván nincs rajta semmi ezért nem is indul el. F12-vel tudom orvosolni a problémát jelenleg. Szeretnék sorrendet változtatni, de nem tudok, mert a BIOS BOOT menüpontjában csak sorrendet tudom megnézni. Az összes többi rész ahol lehetne állítani szürke. Mi lehet a gond? Az elején amikor jelszót kér BIOS nem írok be semmit csak enter és beenged. Lehet ez a baj?

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#97789) Tim82 válasza Doki16 (#97788) üzenetére


Tim82
nagyúr

Supervisor password kellene. Annak megadása nélkül csak látni fogod a BIOS beállításokat, módosítani nem fogod tudni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97790) Doki16 válasza Tim82 (#97789) üzenetére


Doki16
addikt

Csodálatos, sejtettem, hogy valami ilyen lehet a dologban. Használt gépként vettem. Van valami olyan jelszó hozzá ami alap? Hátha nem változtatta meg rajta soha senki.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#97791) Tim82 válasza Doki16 (#97790) üzenetére


Tim82
nagyúr

Alapból nincs jelszó. Valamelyik előző tulajnak kellett beállítania.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97792) kraftxld válasza Doki16 (#97790) üzenetére


kraftxld
nagyúr

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#97793) carr válasza kraftxld (#97792) üzenetére


carr
őstag

A félistenedet! :- O :DD

Ez hasznos!!! :D :R
köszi.
keresőnek hami: BIOS password reset X220

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#97794) Doki16 válasza kraftxld (#97792) üzenetére


Doki16
addikt

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ :R
Hazamegyek és letesztelem őket.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#97795) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről? https://hardverapro.hu/apro/szinte_uj_lenovo_thinkpad_x1_carbon_5th_gen_1_1kg/hsz_1-200.html Illetve vásárlás esetén mire érdemes figyelni, kipróbálni, típushibák stb? Érdemes vmi tesztelő progit futtatni rajta?

A sorozatszámot hol találom meg, a gép alján rajta lesz, és a https://pcsupport.lenovo.com/hu/hu/warrantylookup oldalon tudom ellenőrizni a garit? Eredeti számla kell hozzá?
Mitől függ, hogy meghosszabbítható-e a gari?

köszi a segítséget!

(#97796) Donki Hóte válasza kalapacsolok (#97795) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem ilyenből 4. generációs van, de annak se tudok típushibájáról, nemhogy az 5. generáció esetében.

Kipróbálni ugyanazokat a dolgokat kell, amiket bármilyen használt laptop esetében próbálnál.

Mindegy, hogy mi van a gép aljára ragasztva, a gép garanciáját a beépített Lenovo Vantage programmal tudod ellenőrizni, az fellép a Lenovo oldalára és a BIOS-ból kiolvasott azonosítók alapján mondja meg, hogy meddig érvényes a garancia (vagyis a gép átvételekor legyen nálad egy megosztott netet produkáló mobiltelefon). A gép alkatrészeit szintén ezzel a Vantage programmal tudod tesztelni.

Ha viszont nincs a gépen Lenovo Vantage program, akkor ne vedd meg, mert nem véletlenül törölték ezt a programot.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#97797) sutszi válasza Donki Hóte (#97796) üzenetére


sutszi
veterán

Kicsit finomítanám annyival, hogy személyes találkozó előtt le kell kommunikálni, hogy a gép legyen driverekkel telepítve és a vantage is legyen rajta, hogy átvételkor minden ellenőrizhető legyen.

Elég sokszor gyalulják a gépeket, és csak egy Windowst hánynak rá, hogy minél gyorsabban menjen a piacra.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#97798) kalapacsolok válasza Donki Hóte (#97796) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Ok, nagyon köszi Neked és sutszinak is a segítséget! :)

(#97799) Silεncε válasza kalapacsolok (#97795) üzenetére


Silεncε
őstag

Mondjuk az kicsit érdekes, hogy csak a rizsa megy a hirdetés szövegében, kb semmi konkrét nem derül ki a specifikációról

utálom az ilyen hirdetéseket, amik semmi konkrétumot nem adnak, csak a rizsa. Nem arra vagyok kíváncsi, hogy mi a véleménye róla meg mekkora csoda a gép, hanem a processzorra, RAM-ra.

[ Szerkesztve ]

(#97800) donjohnson válasza Silεncε (#97799) üzenetére


donjohnson
addikt

nem akarom védeni, de 14" FHD IPS i5 7200u 256GB 8GB HU bill
ez a specifikáció. mi hiányzik szerinted?

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.