Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97951) darvinya válasza ro_bert17 (#97950) üzenetére


darvinya
titán

Manuálban lépésről lépesre halad szerelési leírás, s nem csak 1 robbantott rajz van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97952) Tim82 válasza ro_bert17 (#97950) üzenetére


Tim82
nagyúr

A HMM-nek van gyakorlatilag a Lenovo honlapon lévő html verziója is, az még elérhető. Talán egyszerűbb, mint magát a pdf-et nézni.

Hinges and LCD rear cover assembly removal and installation - ThinkPad T410, T410i

Hinges removal and installation instruction - ThinkPad X230 and X230i (ezt most csak azért így, mert ha már T410-nél a megfelelő részre kerestem rá, X230-ra is így volt egyszerű megtalálni)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97953) thgergo válasza thomasvold (#97940) üzenetére


thgergo
tag

Szerintem a gond az, hogy a Dsub egyik pinje nem megy át a dokkolón.
Egykébként a dokkolón és a laptopon levő Dsub egy és ugyanaz, a dokkolón levőnek is csak egy "kábelhosszabbítónak" kellene lennie. Én megpróbálnám másik dokkolóban, és ha azon megy, a rossz dokkolódt visszaadni a feladónak.

Régebben volt egy Dsub kábelem amelyikrőlhiányzott ez a pin. 90-es években még nem létezett az efféle felbontásfelismerés, emiatt ez az extra pin nem is létezett a Dsub kábeleken. Emiatt nekem is csak az alap 800x600 1024x768 stb felbontásokat engedte. De kézzel hozzá lehet adni bármit, pl 1553x1114 felbontást is. És igen, a hivatalosan 1280x1024-es monitorom ment is ezekkel a "felbontásokkal", egészen 2500x1024-ig megeszik bármit.

Az autodetect Dsub-on felismeri a monitor márjákát. Mit ír ki ha a laptop vagy a dokkoló Dsubjára kötöd be?

Linux alól xrand-ral be lehet állítani bármit:
https://askubuntu.com/questions/377937/how-to-set-a-custom-resolution

Windows alól nem próbáltam, de itt is írnak róla, hogy ez lehetséges:
https://superuser.com/questions/718520/forcing-custom-resolution-in-windows-7-without-a-monitor-connecting-via-teamvie
https://superuser.com/questions/835656/how-do-i-set-1920-x-1200-resolution-when-monitor-is-connected-via-d-sub-cable

Persze ha a DVI megy, akkor mindegy.

[ Szerkesztve ]

-

(#97954) darvinya válasza Tim82 (#97952) üzenetére


darvinya
titán

Aki érti robbantott rajzot, annak egyszerűbb, de itt hiányzik előkészítő szétszerelés lépések.
Tehát PDF ebből szempontból jobb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97955) csubuka válasza darvinya (#97944) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen a további részletezést!

Hmm, értem. Akkor inkább szívattam, nem fújtam. Hátha elmegy még egy kis ideig. Addigra meg berendelek egy új ventit és ha már szétszedem jobban, akkor mindenképpen azzal rakom össze, nem újrazsírozottal.

Amúgy ezeknke a gépeknek max fordulató ventivel kéne indulniuk? Nem figyeltem meg eddig. Nekem totál csendesen indul és később kezd felpörögni fél perc múlva. Lehet, hogy gyíkja van, mert menet közben kicsit ugrándozó hangja van, hogy fel-le változik a fordulat úgy, hogy amúgy nem kéne. De az is lehet, hogy eddig nem figyeltem most meg nagyon nézem.

Á, így már addig nem nyukszom amíg nem lesz cserés. :N

*Konkrétan maxra kiakasztva, "64" állásban be-beesik a fordulat, akad ez még most is, zsírzás az csak időleges gyógymód lenne amúgy is gondolom.

Az érdekes az, hogy nincs csapágyas hangja amúgy, lehet, hogy a motorjába ment meg valami vagy szimplán szösz ment a rotor és a tekercsek közé és az visszafogja?

(#97956) darvinya válasza csubuka (#97955) üzenetére


darvinya
titán

Bekötve nem szívatjuk/fújjuk ventilátort, mert feszültséget indukál.
Rendes takarítás és zsírzás újéletre kelti a ventit (persze ez alól kivétel, mikor sz…rrá erőltetett venti teljesen ledarálta magát és kotyog a tengely, de ez új rendszernél már nehéz elképzelni).

Induláskor rövid időre felpörgeti BIOS max.-ra, hogy minden rendben van.
De ha ekkor zajos, akkor zsírozás kell (ha nem BIOS pörgeti túl).

(#97957) Tim82

Első linked

Hát nem tudom mennyire jó link-ekben bízni, ami vagy előzményekbe visz, vagy teljesen más gép előszerelési lépéseihez.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97957) Tim82 válasza darvinya (#97954) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha alaposan sikerült volna megnézni az általam linkelt oldalt, láthattad volna, hogy a korábbi lépések szintén ott vannak, csak épp linkelve. Mondjuk nem is kellett volna nagyon alaposan.

Tartalmilag zsírugyanaz, mint a HMM pdf, csak épp áttekinthetőbb.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97958) darvinya válasza Tim82 (#97957) üzenetére


darvinya
titán

Kipróbáltam oldat mit tud, hát szépen befürödtem T61-el, mert LCD ügyben semmit értemleset nem.dobot, max P50 végszerelését.

Pedig nem vagyok online ellenes, de ez így nagyon karcsú.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97959) Tim82 válasza darvinya (#97958) üzenetére


Tim82
nagyúr

A korábban már amúgy többször is írt "a már nem támogatott modellek lekerültek az oldalról"-mondatnak szerinted mi a jelentése? Komolyan kérdezem, hátha én nem írok elég jól magyarul.

Igen, irónia.

Amúgy veled ellentétben én konkrétan megnéztem, hogy pl. a T410-nél a "battery removal" valóban a T410 akku eltávolításhoz visz-e.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97960) darvinya válasza Tim82 (#97959) üzenetére


darvinya
titán

Ok, értettem, csak linkelt PDF gyűjtő oldalon, azaz háttér tár Lenovo -hoz, minden fellelhető.
Igaz leírás inkább PDF tartalomban, mint online -ban.

:D

Én csak azt nem szeretem ilyen oldalakban, hogy valahonnét elindul leírás tárolása és a részletezése (P50-nél már nagyon hiányos, T61-et nem ismeri. :F ), de semmi más fajta gyűjtő oldalra nem mutat, ha nincs benne ilyen formán.
Jó, igaz ad egy találati 500-as listát, hátha megtalálható benne az információ.

:R

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97961) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Otthonra szeretnék egy alap netezős, torrentezős gépet, csak a windows kötöttségek miatt és mivel korábban jó barátságba voltam egy T500-zal, így maradok a thinkpad vonalon a latitude, elitebook helyett.

A kinézett típus egy X230 lenne alulról világítós billentyűzettel (ez marhára tetszik, korábbi dell xps gépen is imádtam)

Itt venném meg aprón, számlával, garanciával ha lehet.
Tudtok típust, elaadót ajánlani?
Vagy csak mire figyeljek?

Személyesen nem sok esélyem van ilyet találni Nyiregyházán, így csak a leírtaknak tudok hinni.

(#97962) Tim82 válasza darvinya (#97960) üzenetére


Tim82
nagyúr

Abban teljesen igazad van, hogy első generációs Core i-s Thinkpad-ekre vonatkozóan gyakorlatilag nincs más opció, mint az angol nyelvű Thinkpad-fórum által készített index-oldalon keresztül letöltött HMM-ek pdf-ben. Ez van sajnos.

Egyébként igen, a HMM az, ami mindig "meglesz", ismerve Lenovóék hajlandóságát a saját support-oldaluk időnkénti szétbarmolására, de jelen pillanatban ez az online változat is működni látszik.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97963) csubuka válasza darvinya (#97956) üzenetére


csubuka
addikt

Hmm, valóban akár okozhatna ez gondot, de egy átlagos BLDC vezérlőelektronikát/ESC-t nézve addig amíg az indukált feszültség nem éri el egy beépített dióda nyitófeszültségét, addig nem igazán lehet gond. Utána meg ismét a pontos alkalmazott kapcsolástól függ a probléma nagysága.

Viszont mivel az 5V/"max kitöltési tényező" nagyjából 80/sec-es fordulatot eredményez, ezért a kézzel forgatás meg a minimális forgatás amivel a porszívó ügyetlenkedéssel elvoltam az minimális feszültséget indukál csak. Szélsőséges esetben lehet ebből baj persze akár, de kétlem, hogy most épp ez fennállt volna.

**Zajosnak nem zajos a venti mondjuk. Ellenben nem pörög fel bekapcsoláskor, csak kicsit később beindul szépen. Ha már addig lebontom a gépet, akkor csak tutire fogok menni, mert a bontási idővel már lesz ára a dolognak, így egy új venti tuti játszik akkor már.

[ Szerkesztve ]

(#97964) darvinya válasza csubuka (#97963) üzenetére


darvinya
titán

Ha egy normál 12V-os ventit 1V-ra felpörögethető egy nagyobb száj ráfújjással, akkor egy sokkal jobban kialakított ventilátornál a porszívó lazán 3V-ra is felpörgeti, ami már okoz kárt.

Szerintem egy rendes takarítást megérne a szétszedést.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97965) csubuka válasza darvinya (#97964) üzenetére


csubuka
addikt

Persze jogos, hogy nem árt óvatosság. 3V természetesen okozhat kárt. De tényleg az is egy faktor, hogy részleteiben milyen az ESC belső kapcsolása.

Direktben természetesen nem szívattam meg a porszívóval. Csupán a környékét és kicsit elpörgetve, lefogva megszívva a porszívóval. Nem hagytam, hogy igazán felpörgethesse. Valamint a bordákat kívülről megszívva is próbálkoztam, de amúgy ez persze nem oldotta meg a gondot. Mindenesetre valóban korrektebb lehúzva szívatni :)

Természetesen, csak kétszer dolgozni semmiképpen sem akarnék. Megnézem hogy lesz időm a héten. Azért én gyakorlatlanként ezzel biztosan szívnék 1,5 órát.

(#97966) thomasvold válasza thgergo (#97953) üzenetére


thomasvold
őstag

Szia.

Köszönöm az okfejtésed, közben már úton van a másik dokkoló, korrekt módon kicseréli az eladó, szóval remélem megszűnik a hibajelenség. Próbáltam kézileg megadni tegnap az Intel grafikus vezérlő pultjában a felbontást, de nem engedte ott sem. DVI nem játszik sajnos, mert ezen a monitoromon csak D-sub van. Szóval 1-2 nap és megkapom a másik dokkolót.

(#97967) kraftxld válasza thomasvold (#97966) üzenetére


kraftxld
nagyúr

100 Ft-os DVI => Dsub átalakító?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#97968) thomasvold válasza kraftxld (#97967) üzenetére


thomasvold
őstag

Olyat is lehet, de ha már megvettem, legyen hibátlan a dokkoló :-)

(#97969) kraftxld válasza thomasvold (#97968) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sikeres ember 2018-ban már nem használ DSUB-ot :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#97970) thomasvold válasza kraftxld (#97969) üzenetére


thomasvold
őstag

Van vagy négy monitorom, használok DP-ot, Hdmi-t, ezen most éppen a D-sub - ot ;)

(#97971) azbest válasza kraftxld (#97967) üzenetére


azbest
félisten

a dvi-d -ből nem fog tudni analóg jelet kivezetni a passzív adapterrel :P

Ellenben hdmi/dvi -> dsub aktív átalakító működhet. (Linux alól a t430am is alapból hangos hdmi-t ad ki a dvi portokon is. Win alatt viszont igazi dvi-t, gondolom a drivere miatt, Ez kicsit bolondíthatja az aktív adaptereket is). Azt is kapni pár dolcsiért [link], de plusz táp előny lehet, hogy ne tegye tönkre a túlterheléssel a portot [link], vagy passzív hdmi-dvt adapterre aktív hdmi-vga tápos adapter [link]

Bár a legegyszerűbb lehet dp-vga, mert az viszont alapból megtudja tápolni a portjáról magát baj nélkül.

De amúgy ilyen rossz vga felbontás hibáról dell esetében is olvastam és ott is az volt a megoldás, hogy a gyártó régi drivere helyett az intelest kellett külön feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#97972) thomasvold válasza azbest (#97971) üzenetére


thomasvold
őstag

Igen pontosan erről beszéltünk tegnap, Dell - nél is megvolt ez a probléma és a srác az inteles inf-et manuálisan adta meg.

Már jön az új dokkoló, az már jó lesz, az eladó megnézte, hogy tudja - e kezelni a monitor natív felbontását.

[ Szerkesztve ]

(#97973) ro_bert17 válasza darvinya (#97951) üzenetére


ro_bert17
őstag

és (#97952) Tim82: Akkor majd neki állok barkácsolni a PDF/HTML HMM-el.

Ha esetleg legyártanám az első T410 yoga típust, akkor azt feltétlen bemutatom majd itt. :)

Köszönöm urak! :R

(#97974) Donki Hóte válasza azbest (#97971) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem ez a DVI-D to VGA adapter működik. Lehet, hogy ez aktív, de 3.25 dollárért nem érdekel, hogy aktív, vagy passzív :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#97975) #46686720


#46686720
törölt tag

Sziasztok,

Thinkpad T440 (sima), Touchpad feature: az asztalon több ablak megvan nyitva majd a kurzort mozgatva, ha kifutok az adott ablak keretéből akkor átvált a másikba. Nagyon minimális írást találtam erről, felteszem kikapcsolhatatlan.
Ötlet?

Köszönöm.

(#97976) Frawly válasza #46686720 (#97975) üzenetére


Frawly
veterán

Én Linuxszal használom a TP-em, szóval Windowson nem tudok segíteni, de a nyakamat teszem rá, hogy kikapcsolható. A Lenovo oldaláról tegyed fel a Windowsodhoz való Touchpad drivert.

(#97977) fungi


fungi
aktív tag

Kérdésem lenne, kolléga x220-ba vásárolt vadonatúj Msata Ssd-jére tettem W10-et, sajnos a Sata slotban maradt Hdd-t nem látja a rendszer, - Bios sem. Saját x220-ban ugyanez a felállás megy, msata Ssd-n a rendszer, /W7/ viszont ott megjelenik a Sata slotos saját Hdd Biosban és persze Windowsban is. Bios ugyanaz a két gépen, /1.43/ beállításai is. Mi okozhatja, /az övében Kingston Ssd van, enyémben Samsung, a Hdd-ket felcseréltem, övé egyiket sem látja, enyém mindkettőt gond nélkül/ ? J

(#97978) fungi válasza fungi (#97977) üzenetére


fungi
aktív tag

Sorry, közben megoldódott, mégis elkezdte észlelni, de hogy mitől, azt nem tudom.... Elég sok rebootba került mindenesetre.

(#97979) #46686720 válasza Frawly (#97976) üzenetére


#46686720
törölt tag

Nos, a Lenovo programjával frissítettem minden driver-t, de megnéztem még 3 különböző illesztővel, megnéztem külön Synaptics-al ami a Windows Precision kezelést hozza elő, megnéztem az összes fellelhető beállítást, almenüt, a könnyű kezelést, megnéztem a Biosban, a frissített Biosban, utána kerestem neten.
Semmi találat, egy újabb nem létező "hiba". : )
Egy Packard-Bell típusú laptopon ugyanez a jelenség volt és ott sem tudtam kikapcsolni.

Köszönöm,
rajtam kívűl talán másnak is feltűnt ez a kedvelt funkció.

(#97980) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Lenovo T470-es laptop-hoz nyugodtan, bátran vásárolhatok használt dokkolót? Mennyire tartósak ezek?

Mi az, amire tipikusan érdemes odafigyelni ilyen esetben?

Köszönettel: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#97981) darvinya válasza #46686720 (#97979) üzenetére


darvinya
titán

Rossz helyen keresed a beállítást.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97982) fattyu válasza Piftuka (#97980) üzenetére


fattyu
veterán

nem nagyon romlanak el. nyugodtan.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97983) #46686720 válasza darvinya (#97981) üzenetére


#46686720
törölt tag

Ezt már régebben is állítottam, azonban ugyanúgy aktivvá teszi a másik ablakot ha véletlenül átér az egér.

(#97984) Alg válasza azbest (#97883) üzenetére


Alg
veterán

Kb rájöttem.

Van pár háttér-program ami megprögeti néha a CPU-t (most pl. 35%-35% a céges McAfee scanner service meg a Win modules installer) - ilyenkor aztán bekapcsol a turbo boost, proci 3,9GHz és indul a hajszárítózás.

Mivel CPU igényes programot nem futtatok (ha igen akkor szerveren), ezért szerintem utána nézek hogy lehetne kikapcsolni a boost-ot, akkor szerintem bekussol.

Szerk:
És működik is. Advanced power management, maximum processor state vissza 99%-ra -> boost nincs, proci 2,8GHz-en, %-os terhelés nem változott, venti fél percen belül lecsendesedett, nyugi van. Legalábbis irodai környezetben már nem zavaró a zúgás.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#97985) Vegha


Vegha
senior tag

A Thinkpad jotallas kiterjesztes hogy mukodik mostanaban ? Nem nagyon talalok ilyen megvasarolhato cuccot (eszkozt?) itthon. Regen mintha lett volna olyan, hogy csak ott vehetek ilyet, amelyik orszagban ertekesitettek a gepet. Ez most is igy van ? Lattam olyan oldalt, aminel eleg kedvezo ara volt, de csak egyetlen uzletukben volt a "termek" raktaron. Ez nem egy szolgaltatas lenne ?
: )

(#97986) darvinya válasza #46686720 (#97983) üzenetére


darvinya
titán

Akkor nem jót állítottál.
TapHold&Drop kikapcsolással nincs aktíválás, mikor kurzot másik ablak felett van.

(#97984) Alg

Nekem McAfee-vel nagyon rossz tapasztalatom van, s kerülném.
Elsősorban most még jó, mert nem pörgeti ventit, de kedves a program miatt CPU túl terhelődik és mivel nem elég a hűtés nagyon visszavesz, ezután jön a nagyon belassuló gép, hogy kávé szünetes lesz minden megnyitás, vagy akár kikapcsolás is.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97987) Alg válasza darvinya (#97986) üzenetére


Alg
veterán

Nem tudok vele mit kezdeni, céges munkagép, ezt kapja mindenki. globálisan.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#97988) darvinya válasza Alg (#97987) üzenetére


darvinya
titán

Legalább meg lesz kötelező pihi, déli országi sziesztával együtt. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97989) #46686720 válasza darvinya (#97986) üzenetére


#46686720
törölt tag

Ennek több értelme van már, azonban nincs ilyen checkbox, a legközelebbi a Taps alatt ami Tap and Drag ami ugye mást csinál.
Nálam 19.0.17.135 (2018.01.04) illesztőt telepített a Lenovo szoftvere.

(#97990) darvinya válasza #46686720 (#97989) üzenetére


darvinya
titán

Nekem T61 Win7-en legalsó menüben lehet kikapcsolni, de melyik SW azt most nem tudom megnézni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97991) Dhampir válasza darvinya (#97986) üzenetére


Dhampir
félisten

Ilyen "kedves a programot" merre lehet találni? :D

(#97992) darvinya válasza Dhampir (#97991) üzenetére


darvinya
titán

Jó…lenni kis magyar, ki sietve szerkesztve tengi napjait. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97993) azbest válasza Alg (#97984) üzenetére


azbest
félisten

ja mondjuk win alatt szokott lenni, hogy a renszer maga varázsol valami ismeretlen dolgot a háttérben, ami egy prociszálat kimaxol (sokszor csak azt látod, hogy 100/szálak száma a terhelés minden magon, de ez azt jelenti, hogy valami egy szálon maxon megy). Windows update vagy bugos memóriatömörítés szolgáltatás, sokminden kapcsán előjön.

(#97994) #46686720 válasza darvinya (#97990) üzenetére


#46686720
törölt tag

Windows 10 van telepitve, kipróbáltam 8,8.1 verziót viszont ezek mindegyike a “legújabb” verzió. Sejtem, hogy a régebbi verziókban benne van az opció, a legfrisseb kiadásokból hiányzik vagy másnéven szerepel.
Megnéztem regeditben, nem találtam Hold & Drop-ot, program files alatt ugyanez.
Böngészőben keresve ilyen funkciót nem dobott ki ( előfordulhat, hogy más kulcsszavakat használtam ).
Széttárni tudom a karomat. :)

(#97995) #46686720 válasza #46686720 (#97994) üzenetére


#46686720
törölt tag

Rendben, egyszer már emlékszem, hogy sikerült rátalálnom, viszont elfelejtettem.
Újra rátaláltam felteszem ugyanarra a forum beszélgetésre amiben leírják a megoldást.
A vezérlőpult-»Könnyű kezelés-»egér viselkedése-»és ablak aktívvá tétele rámutatáskor.
Természetesen sem gépházból, Touchpad driver beállításból, regeditből, a vatikán pincéjéből nem elérhető ez a kis aprócska checkbox.
Gulag Ticketet küldenék azon személyek részére akiknek sikerült több száz óra alatt kiizzadni magukból eme remek elbújtatott megoldást.
Köszönöm a segítséget, más ne szívjon vele éveket.:)

[ Szerkesztve ]

(#97996) thomasvold válasza thgergo (#97953) üzenetére


thomasvold
őstag

Nos, nem a dokkoló lehetett a gond, megkaptam a másikat és ugyanaz a jelenség, nincs natív felbontás a dokkolón keresztül. Én már kifogytam az ötletekből, ha esetleg valakinek van valamilyen ötlete még, szívesen veszem, mert ez szoftveres dolog lesz. Egyébiránt pedig akkor beszerzek egy DVI-D-Sub átalakítót, nem görcsölök tovább rajta.

(#97997) darvinya válasza thomasvold (#97996) üzenetére


darvinya
titán

DSub csak átkábelezett lehet, mivel analóg.
Mint írtuk, ha hiányzik felbontás kommunikáció szál, akkor nem tudja mire álljon be.
Az, hogy nem tudsz kézzel felbontást berakni, az rövidre zárt felbontás kommunikáció portot jelent.
Ki kellene mérni mindegyiket.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97998) azbest válasza thomasvold (#97996) üzenetére


azbest
félisten

Rendeesen fel van telepítve minden driver? Feltetted mondjuk a system update-et ami aztán feletelpít minden mást? Think Vantage részen találod a lenovo letöltő oldalán [link]

De akár ott van lenovo féle videodriverből is egy szép lista, a legfrisebb ott
Intel HD Graphics Driver for Windows 10 (64-bit) - ThinkPad
20.19.15.496322 Dec 2017

Ezen kívül a Docking Station és Port replikátor részen úgy tűnik, mintha lenne firmware frissítés a dokkolóhoz magához is. De ezt mondjuk gondolom a System Update is jelzi ha szükséges, szóvla ha azt feltetted, az már lehet minden mást telepít amit kell.

Az egyik úgy látom Synaptics VMM2322 Display Port HUB firmware, de ez lehet a displayport kimenet problémáit javítja, mondjuk lehet hogy belül dp-vga átalakítóval megy a vga is. A 40-es széria ismert volt arról hogy bugos volt és még gyűjtő oldala is van a dokkolónak ezzel kapcsolatban, 2017es firmware linkek vannak ott a dokkolóhoz, csak válaszd ki a tiedet. [link] A előző linken csak 2015öst írtak.

A linkjeiden a dellnél tán a megfelelő videodriver segített. De itt van a dokkolóval is ismert hiba x40-es gépekkel ezért esélyes, hogy a fw frissítés lehet megoldás. A system updatet nézni előbb azért jó, mert a bios updatek miatt is szól. Újabban lenovo vantage néven is fut egy minden egyben okos programjuk, az is hasonló dolgokra jó mint a system update.

[ Szerkesztve ]

(#97999) whited


whited
addikt

Sziasztok
T440P, akku 100%-os de nem kapcsol be róla csak töltőről.
Ha lehúzom és újraindítom, akkor meg csak akkuról.
Mi lehet a probléma? :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#98000) thomasvold válasza azbest (#97998) üzenetére


thomasvold
őstag

Szia,

köszönöm a tippeket. Igen, Lenovo Vantage/System Update már akkor fenn volt, mikor a dokkoló még nem volt meg. Legfrissebb Intel driver fenn van és minden más driver is. Dokkoló firmware-jét már akkor telepítettem, mikor még a monitor nem volt rádugva.

DVI-D-Sub átalakítóval megpróbálom még, ha úgy jó lesz, elengedem a témát.

Köszönöm szépen az ötleteket. :R

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.