Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97251) Prowler válasza Prowler (#97250) üzenetére


Prowler
senior tag

Nem aktuális, rájöttem már mi volt a gond.

Veremivadék Undorkutya

(#97252) .DLL válasza Prowler (#97251) üzenetére


.DLL
veterán

¿S mi, kérlek oszd meg velünk!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#97253) paperboy válasza .DLL (#97252) üzenetére


paperboy
senior tag

Gondolom legacy módra állítódott a boot, a rendszer meg uefi-s...

[ Szerkesztve ]

(#97254) Prowler válasza paperboy (#97253) üzenetére


Prowler
senior tag

Pont fordítva, UEFI only-ra állította és emiatt nem indult el...ami nagyon érdekes mert maga a rendszer UEFI. Vissza kellett rakni a boot mode-ot "Both" állásba, majd kiválasztani az UEFI first opciót.

Veremivadék Undorkutya

(#97255) thomasvold


thomasvold
őstag

Sziasztok,

Vettem egy X240 - et, itt az aprón, most a mobilitás fontos szempont nekem. Olvastam már jót és rosszat is róla, viszonyítási alapom nincs a 230 - ashoz, eddig TP-ben egy régi T40 - esem volt és egy T430s-em. Még nem kaptam kézhez, csak érdekel, hogy jól döntöttem - e.

(#97256) Tikakukac válasza thomasvold (#97255) üzenetére


Tikakukac
titán

De mijjjéééééért vásárlás után? :N

Milyen notis topikban is falat kaparom mikor véleményt kérnek egy gépről, de már vagy be van rendelve vagy már arról ír. Why? :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97257) thomasvold válasza Tikakukac (#97256) üzenetére


thomasvold
őstag

Tudom milyen a gép, tudom mi van benne, csak költői kérdés volt :-D Annyi, hogy élőben még nem volt a kezemben ez a típus. De mikor elküldtem a hozzászólást, éreztem, hogy ez így ebben a formában nem helyénvaló :-D

(#97258) Tikakukac válasza thomasvold (#97257) üzenetére


Tikakukac
titán

Véleményemet sokan ismerik: 40-es sorozatból nem csak TP-et, hanem még Dellt sem vennék. Valahogy ráérzett mindegyik cég, hogy na akkor most igazán lerántjuk a bőrt a népről és kiadunk valami bitang fost. Jelentem: sikerült ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97259) thomasvold válasza Tikakukac (#97258) üzenetére


thomasvold
őstag

Nem vetted el a kedvem, ha nagyon szar lesz, veszek másikat, de előtte itt fogok érdeklődni :D

(#97260) joeetm válasza thomasvold (#97257) üzenetére


joeetm
tag

Ha neked megfelelő árban volt, és van elképzelésed a lehetséges hibákról amik előjöhetnek, és nem vagy thinkpad rajongó (a keményvonalas fajta), akkor valószínűleg nem lesz problémád a géppel. Amúgy egy t430s is elég mobil nem? :D

_Az a hülye aki nem normális_

(#97261) thomasvold válasza joeetm (#97260) üzenetére


thomasvold
őstag

Nem vagyok akkora Thinkpad rajongó, csak tetszik a design és eddig mindkét Thinkpad - em megbízható volt. Maga a proci teljesítménye nem fog csalódást okozni egy régebbi Dell gépemben is 4200u van, az is elég nekem mindenre. Előrelépés lesz nekem az ips panel és a méret, ugyanis minden nap hozni - vinni fogom. Nem, a 430s nem volt elég mobilis :D

(#97262) Tikakukac válasza thomasvold (#97259) üzenetére


Tikakukac
titán

Te tudod ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97263) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Sziasztok!

Adott egy Lenovo T60
Szétszedtem, kitakarítottam, összeraktam, indult, minden jó.
Rá 2 napra kapcsolnánk be, FAN Error, és lekapcsol. Indítom, hibánál Esc, megy tovább, de 60-70 foknál se moccan a venti. Próbáltam rádugni 2 másfajta gép ventijét, de azok se mozdulnak, és azzal is Fan Error.

Mi lehet a gond?

Köszi előre is :R

(#97264) Tikakukac válasza BRIKLY (#97263) üzenetére


Tikakukac
titán

A gép megmondta: fan error :B

Kitakarítás nem tudom hogyan ment. Azok jellemzően tudnak úgy sikerülni, hogy fan error.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97265) BRIKLY válasza Tikakukac (#97264) üzenetére


BRIKLY
veterán

Azt értem, de mitől? Első indításnál ment a venti..

Kitakarítás úgy ment, hogy teljes szétszedés, és ecsettek kiporolás.
De hogy lehet ezt orvosolni? Másik 2 venti se indul, tehát csak nem a venti szar, hanem nem kap áramot.

(#97266) thomasvold válasza BRIKLY (#97265) üzenetére


thomasvold
őstag

Anno nekem kétszer a T40-ben adta fel a szolgálatot a venti ugyanígy Fan Error-al, és gép leáll. Ebben a gépben már a 3. ventit fogyasztom. Ebay-en van olcsóért, de itt is találni néha az aprón T60-hoz is.

[ Szerkesztve ]

(#97267) Tikakukac válasza BRIKLY (#97265) üzenetére


Tikakukac
titán

Ja, hogy power sincs. Na az látod gázosabb.

Bármit el lehet rontani. Visszafele pörgetés, nem megfelelő szétszedés és összerakás, bármi.

Ehhez akkor méricskélés kell, hogy sikerült-e meg is sütni valamit a lapon vagy egyéb gondod van. Manuálisan sem indul meg egyik sem?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97268) BRIKLY válasza Tikakukac (#97267) üzenetére


BRIKLY
veterán

Vagy ennyire kényes lenne, hogy más gép ventijét nem szereti, és nem is akarja indítani?

Hogy érted, hogy manuálisan? Ha megpörgetem?

(#97269) Tim82 válasza BRIKLY (#97268) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vagy ennyire kényes lenne, hogy más gép ventijét nem szereti, és nem is akarja indítani?

Igen, nem fogja indítani más gyártó gépének ventijét. Talán más Thinkpad-ét se nagyon, csak ami hozzá való...

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97270) Tikakukac válasza BRIKLY (#97268) üzenetére


Tikakukac
titán

TPFancontrol fel és lesd meg mi van ha állítgatod.

Azonos ventiket vinnie kell, itt nincs FRU ellenőrzés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97271) azbest válasza BRIKLY (#97268) üzenetére


azbest
félisten

mindegyik típus a saját ventijéhez van bekalibrálva. A 15 colos ventijével sem megy jól a 14 colos. Anno 14" wide t61-eshez egyszer tévedésből a 15öshoz való ventit vettem. Amikor visszább akarta venni a sebességet, akkor folyton leállt, majd újra indult majd leállt... ha hideg a gép, akkor nem biztos, hogy rögtön pörgeti. Csak az elején megpöccinti, hogy ellenőrizze.

van error többféle okból is lehet:
- a venti fordulatszám visszejelzése kipurcant. Ilyenkor felpörög a venti, csak nincs visszajelzés róla. Ez esetben ideiglenesen, odafigyelme működik az, hogy a boot elején amikor fan errort ír, akkor esc gombot nyomva tovább enged. Egy hétvégén pont így jártam a t61essel vidékre menve.
- a venti kipurcan és fel sem pörög.. esetleg csak olyan kopott már, hogy nem mindig pörög fel. Ekkor picit belefújva talán elindul, de persze csere a megoldás.
- a vezérlés purcant ki. Péládul ha takarításkor belefújtál úgy, hogy durván felpörgött. Ilyenkor a motor átamot termel és kiütvet valamit az alaplapon. Lehet valami biztosítés, vagy más, de hozzáértés és felszerelés kell a javításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#97272) BRIKLY válasza azbest (#97271) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem fújkáltam kompresszorral, vagy ilyesmi. Csak egy sima ecsettel poroltam ki mindent. És mint mondom, összarakás után még jó volt, ment a venti is, kb fél órát nyüstöltem a gépet, és 50-52 fokos volt.

Indításkor a 3-ból egyiket se pöccinti meg.

(#97273) Tikakukac válasza BRIKLY (#97272) üzenetére


Tikakukac
titán

Haveromnak is van egy x200 lapja ami takarítás után jó volt 1 filmig. Na azóta sehova.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97274) darvinya válasza BRIKLY (#97272) üzenetére


darvinya
titán

Fan error-ra ezt írja szak leírás T61/T61p-nél
1. Fan.
2. Thermal grease.
3. System board

Amikor tisztítottam, akkor ventilátor teste körül volt szivacsos izé, azt óvatosan letakarítottam, nehogy bejusson csapágyazásához, mert ezeknél elég egy kis izé, ami megakasztja és ezt már ventilátor hibának érzékeli.

A hőpaszta elöregedése, stb. miatt nem tudja átadni a hő, és ezzel a hőmegfutást akadályozza meg.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97275) .DLL válasza BRIKLY (#97272) üzenetére


.DLL
veterán

Anitsztatikus, testelt ecset volt? A műanyag szőr szépen fel tud töltődni.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#97276) BRIKLY válasza .DLL (#97275) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem tudom, de évek óta ugyan ezt az ecsetet használom,már vagy 60 gépet kipucoltam vele. :U

(#97277) Tikakukac válasza BRIKLY (#97276) üzenetére


Tikakukac
titán

Van ez így. Néha észre sem veszed és rossz helyre nyúlsz vagy tolsz valamit és csók. Vagy csak véletlenek. Mind a kettő benne van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97278) BRIKLY


BRIKLY
veterán

Próbáltam a TPfancontrol-t, semmi..

Vegyek bele másik ventit, hátha? Vagy itt valami más adta meg magát? :F

(#97279) Tikakukac válasza BRIKLY (#97278) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha kott ugyanazon típus egyik ventije sem mozdul akkor ennyi, kezdődhet az alaplap teljes rajza és keresgéld meg mi halt le.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97280) darvinya válasza BRIKLY (#97278) üzenetére


darvinya
titán

Ezt már olvastad [link], főleg 2. pontra írt hőmegfutás miatt paszta ellenőrzését?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97281) BRIKLY válasza Tikakukac (#97279) üzenetére


BRIKLY
veterán

A másik 2 venti amit próbáltam az más, még csak nem is lenovo venti. Csak gondoltam csati ugyan az, hátha.. Nem gondoltam volna, hogy válogat, azt hittem ugyan annyi itt is egy venti, mint asztalin, hogy kap áramot, meg egy PWM szál, és szia.

#97280) darvinya: Igen. Újra van pasztázva, GAP PAD-ok tökéletesek, még azokhoz is próbáltam egy kis pasztát tenni pluszba, úgy se jó. Windowsba meg 70 fok körül megállnak a hőfokok így venti nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#97282) Tikakukac válasza BRIKLY (#97281) üzenetére


Tikakukac
titán

Jah, nope. Mivel itt a szabályzás egy elég kritikus dolog, ha nem stimmel egy paraméter, akkor viszlát.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97283) darvinya válasza BRIKLY (#97281) üzenetére


darvinya
titán

Akkor 3-as marad, ami leg …

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97284) BRIKLY válasza darvinya (#97283) üzenetére


BRIKLY
veterán

Csak nem.. Veszek bele egy ventit valahonnan, hátha..

Mondjuk érdekes, hogy a gép teli volt porral, a gazdája mégis azt mondta, hogy némán ment a gép, sosem hallotta a ventit, csak piszok gyorsan melegedett.

(#97285) darvinya válasza BRIKLY (#97284) üzenetére


darvinya
titán

Ha ezt vetted ki a gépből, akkor ennek a ventinek annyi. (1-es pontra írt írásom

Kiegészíteném annyival, tesztelném hőátadót, hogy nem lyukas, mert valószínűséggel ez is túl melegedhetett.
Én egyszerűen csavarhúzót felmelegíteném(max. 80°C) hegyét öngyújtóval, s ezt érinteném CPU helyére, ennek a hője kb. 1-2mp belül hőleadón megjelenik, s érintéssel(röviden) ellenőrizném (persze van hőmérőm műszerem precíz méréshez).

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97286) Tikakukac válasza BRIKLY (#97284) üzenetére


Tikakukac
titán

Uncsim sem hallotta a gépét sose, totál néma volt, csak melegedett. Nem is hallhatta a ventit, mert a venti be volt állva a frászba vagy 1 éve és a kijelzőre rakva használta, nem vicc, komolyan.

Olyan dolgok esnek be néha, hogy magad sem hiszed. Az emberek elképesztően nem tudják minek hogyan kéne működnie vagy minek kéne történnie. Durvább eset az igénytelenség. Utóbbi elég népszerű szintén.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97287) BRIKLY válasza darvinya (#97285) üzenetére


BRIKLY
veterán

Igen, ezt. Akkor még van esély, hogy nem én qrtam el valamit. :U

Takarátás után már kicsit más lett egyébként. De még most sem értem, mitől döglött meg pont takarítás után....

(#97288) darvinya válasza BRIKLY (#97287) üzenetére


darvinya
titán

Ventinek finom csapágyazása a halk futás, stb. miatt, oda por, stb bejutva megszorul, s ezt már elég, hogy ne tudjon elindulni.

Takarítás után, pedig pár kört lement mire végleg bekerült a piszok csapágyhoz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97289) BRIKLY válasza darvinya (#97288) üzenetére


BRIKLY
veterán

De ez meg sem próbál elindulni. Ha meglököm, megfújom se. Szájjal fújva pedig elég jól fel tudom pörgetni, és soká áll meg. Vagy van benne valami cucc, ami ennyitől már el is szállt benne?

(#97290) darvinya válasza BRIKLY (#97289) üzenetére


darvinya
titán

Vagy van benne valami cucc, ami ennyitől már el is szállt benne?

Igen.
Ezek nem normál ventik.

Megpróbálható kontakt spray-jel kifújni, de ha venti magával rántotta az alaplapot, akkor gond van.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97291) Tim82 válasza BRIKLY (#97287) üzenetére


Tim82
nagyúr

Emeld ki a ventit és nagyon kevés zsírral (pl. lítium bázisú csapágyzsír vagy szilikonzsír, elég egy fél késhegynyi belőle) kendd meg a venti tengelyét. A megkenés után fújj rá a ventire, hogy lásd, hogy pörög - pár másodpercig forognia kell, akkor jó, akadnia nem szabad (akkor akad, ha túl sok zsírt kentél oda). Remélhetőleg ennyi megoldja a problémát.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97292) azbest válasza BRIKLY (#97287) üzenetére


azbest
félisten

egyébként takarításkor kiemelted a műanyag ventit a tengelyről? Az simán kieemelhető, csak a mágnesesség tartja ott. Ha a motor is olyan zsuvás, akkor lehet zárlatos valami. Nameg, ha ott nincs kitakarítva, miután pont a fújkálással toljuk bele a legtöbb port, akkor hamar gondot okoz. Nem tört le valamelyik vezeték a motorról?

Én mondjuk nem a különböző olajokban és zsírokban hiszek, mert később csak beleragad a por, hanem szilikonsprével szoktam befújni a már kitakarított ventiház belsejét és a tengelyt. Az megszárad és csúszós marad. Tescoban például láttam alu ragasztószalagot is, meg ott vettem a szilikon sprét is.

[ Szerkesztve ]

(#97293) BRIKLY válasza azbest (#97292) üzenetére


BRIKLY
veterán

Nem, azt nem emeltem ki. Azt hittem ezt is fogja valami, mint általában.. De szépen forgott, és forog is a venti, ha megfújom. Azóta persze én is rájöttem, hogy ketté jön, szépen ki is pucoltam, pici műszerolaj a tengelyre.. De semmi

(#97294) darvinya válasza azbest (#97292) üzenetére


darvinya
titán

Műszerfal tisztító szilikon spray ami link alatti képen látható, s nagyon jó is, mivel felület aktív anyagos ami por taszító.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97295) azbest válasza darvinya (#97294) üzenetére


azbest
félisten

egyik kolléga használta eredetileg csocsó asztal rúdjainak síkosítására, meg forgószék nyikorgás ellen, aztán márkahű lettem. Mikor elvitte a saját flakonját, amire rájártam, akkor vettem magamnak, volt pár alternatíva a boltban, de úgy voltam vele, hogy ez bevált és márkahű maradok. :D

[ Szerkesztve ]

(#97296) darvinya válasza azbest (#97295) üzenetére


darvinya
titán

Nekem zöld Univerzális van, de az durvább, így csak ajtó zsanér, bicikli lánc, zárakhoz jó.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97297) magellan2600


magellan2600
tag

Sziasztok!

Vettem egy T520-as Lenovot amivel annyi gondom van, hogy a fényerő szabályozó gombok nem működnek. Először azt hittem, hogy valamilyen hotkey driver nincs feltelepítve, de sajnos nem, mert az összes többi gomb működik, csak ez a kettő nem. Onnan jöttem rá, hogy az Fn gomb nélkül sem teszi a dolgát, pl böngészőbe nem navigál az oldalon belül, vagy a lekapcsolt kijelzőt sem éleszti fel. Létezik, hogy pont ennek a két gombnak lenne kontakt, vagy más hibája? Gondolom a fényerő szabályozását máshogy billentyűzetről nem lehet megoldani. Nem magyar, AZERTY billentyűzetről van szó, ha ez esetleg számít.

(#97298) Bluesummers válasza magellan2600 (#97297) üzenetére


Bluesummers
őstag

Az is lehetséges, hogy utólag kijelző lett cserélve. Egyszer megjártam (1366×768-ról Full HD-ra).

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#97299) magellan2600 válasza Bluesummers (#97298) üzenetére


magellan2600
tag

Azt elfelejtettem leírni, hogy a gépen tudom állítani a fényerőt, és a visszajelző indikátor(?) a fokozatokat is mutatja.

[link]

(#97300) sutszi válasza BRIKLY (#97293) üzenetére


sutszi
veterán

Bocs, nem olvastam végig a teljes szálat. A legegyszerűbb ha kicseréled a ventilátort és várod a csodát... Ha szerencséd van akkor beindul és kész. Ebay-ről pici pénzért hozzá lehet jutni...

A szívás akkor van ha úgy jársz mint én a T61-el évekkel ezelőtt. Kicseréltem a ventit és semmi... Egy harmadikat is szereztem a bizonyosság kedvéért. Az is FAN ERROR volt... Aztán valami fórum mélyén találtam meg, hogy egy félmaroknyi peches embernek a ventilátor vezérlő SMD biztosíték letérdel örökre... Komolyan szerintem ezt soha nem fogom elfelejteni, hogy a vizsgaidőszak közepén kellett terveket, meg kapcsolási rajzokat bográszni, meg nagy felbontású alaplapi fényképeket fűrkészni, hogy megtaláljam a biztosítékot ami persze pont rossz helyen volt, ezért alaplapig le kellett bontani a gépet. Majd ezután kapott egy vékony rézvezeték patkolást és lőn csoda... meg pár beadandó feladat is. Nem szép, nem ideális megoldás, de működött még évekig mielőtt továbbadtam.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.