Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97451) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

X220i tab és sima X220 tab akkuk kompatibiliesek?

(#97452) Tim82 válasza FoxiestFox (#97451) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mivel az X220 tablet és az X220i tablet között annyi a különbség, hogy az i alaplapjára i3 proci van forrasztva, igen.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97453) FoxiestFox válasza Tim82 (#97452) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Zsír. Azt hittem, vékonyabb is az i-s, biztosra mentem. :D Kösz.

(#97454) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok!
Laptop vásárlás előtt állok, és úgy döntöttem, hogy egy használt ThinkPad-et vennék.
Kérdésem: melyik modellt érdemes megvenni, melyik a legjobb ár/érték arányú?
14 inchest szeretnék, így elsősorban a T4x0 szériában gondolkodom.
Amire használnám: böngészés, Office, programozás, Linux VM, 1 játék (LoL).
200 ezret szánnék rá maximum.
T460, T460S? Vagy jó lenne valami régebbi is? (450, 440)

(#97455) Xero válasza Ron Swanson (#97454) üzenetére


Xero
nagyúr

Jelenleg egy T440s-t hajtok hasonló felhasználásra a 480s beszerzésig (backend programozás, db, minimális frontend, több VM néha 2 párhuzamosan, néha lol ). Teljesen jól elviseli. Ár/értékben elég erős, gyakorlatilag egy csúcs configot lehet összelapátolni 100e környékén (i7, 12GB RAM, SSD, WWAN). Első körben gyorsan ki kell cserélni a touchpadet vagy a teljes palmrestet egy t450s-ére, valamint IPS panelt beledobni és kész.

Programozással jól elvan, ha nem akarsz helyben túl nagy projecteket fordítani, LOL-al is megbirkózik lebutítva 40-70fps között.

[ Szerkesztve ]

(#97456) bigrock válasza Ron Swanson (#97454) üzenetére


bigrock
addikt

T450s-t használok, nagyon szeretem, egyedül az akku ideje lehetne kicsit jobb, de ez van...

(#97457) Frawly válasza Tim82 (#97448) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor is, ha 64 bites OS-t tesz rá valaki?

(#97458) magellan2600 válasza Frawly (#97457) üzenetére


magellan2600
tag

Bocsi, hogy én válaszolok, esetleg majd kijavítanak, de igen, akkor is, én mindenhol azt olvastam, hogy nem tud a chipset 3 GB Ramnál többet kezelni 64 bites rendszer esetén sem.

(#97459) Tim82 válasza Frawly (#97457) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor is. A kolléga már írta, miért..

Keresőszavak Google-ba: "945 chipset" + "memory address limitation", "memory remapping" vagy "physical address exrension" pl. Legyen a kedvedért egy Linuxos oldal találata az eredmények közül: [link]

Amúgy az összes 945-ös chipset variánst érinti.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97460) Frawly válasza Tim82 (#97459) üzenetére


Frawly
veterán

Oksa, jó tudni. Nekem volt régen egy 965 chipsetes notim, az még rosszabb volt, a chipset max. 2 GB-ot tudott kezelni (DDR2). Ami tekintve, hogy 2008-as modell volt, már akkor is egy vicc volt, mert a legtöbb gépben már akkor is 4 GB RAM volt.

(#97461) Tim82 válasza Frawly (#97460) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez meg azért érdekes, mert a 965-ös chipset úgy általában tud kezelni 8 GB (2 x 4 GB) RAM-ot.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97462) Frawly válasza Tim82 (#97461) üzenetére


Frawly
veterán

Ezen a Fujitsu notin nem tudott, és úgy olvastam, hogy a chipset nem tud. De ahogy most elbizonytalanítottál, utána néztem, és lehet nem a 965-ös chipset a gond, hanem hogy 965 Express chipset volt benne, ami korlátozva lehet a sima 965-öshöz képest. Nyilván OFF-topik, mert nem TP-ről van szó, de mindig is utáltam, mikor gyártók kiadtak ilyen limitált szutykokat, na, ez a tervezett elavulás, nem az, hogy a villanykörte nem világít 100 évig. Csak az lepett meg, hogy TP-ban is volt ilyen széria ezek szerint, csak nem 2 GB, hanem 3 GB RAM-ra limitálva.

(#97463) Tim82 válasza Frawly (#97462) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ahogy említettem, nem Thinkpad-, hanem alaplapi chipset-függő; Thinkpad-vonalon nem tudok a RAM mennyiségére vonatkozó BIOS-os korlátozásról.

Melyik Fujitsu noti volt ez? Az "Express" megjelölés nem érdekes amúgy, tudtommal az csak a mobil gépekbe szánt chipset-ek elnevezésének része. A szintén PM vagy GM965 Express chipset-es T61-ek, R61-ek, X61-ek pl. kezelnek gond nélkül 4 GB-os noti DDR2 RAM modulokat is (legfeljebb nem mindegyik gány kínai modult szeretik).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97464) Frawly válasza Tim82 (#97463) üzenetére


Frawly
veterán

Li2727 volt a 965 Express chipsetes. Ahogy még egyszer utánaolvastam, talán az volt a gond, hogy a chipset ugyan tudott volna 4 GB RAM-ot (8-at nem támogat), de csak 4×1024 MB-os modul felállásban, a notin meg csak 2 RAM slot volt, amibe így csak 2×1 GB ment bele.

De emlékeim szerint ugyanebbe a korlátba belefutottam egy 945-ös chipsetes Li1818-on is. Persze nem csoda, mert koruk legszutyokabb gépei voltak. Egy megváltás volt, mikor a memória vezérlő átkerült a prociba, és az ilyen nagyon elmés korlátoknak vége lett. Persze ennek ellenére a mai napig előfordul az ilyen gyártói szopatás, még a legfelső kategóriánál is, pl. a legújabb Macbook Pro, max. 16 GB LPDDR3-ra korlátozva, akkor is, ha 2,5 milliót kicsengetsz érte. Többet nem támogat, de ha támogatna sem tudná senki használni, mert a 16 giga rá van forrasztva az alaplapra.

De pl. az Intel is eldöntötte anno a 2. genes Core i prociknál, hogy csak asztali változatok támogassák a 32 GB RAM-ot, a mobil procik csak 16-ot. Mert ők jobban tudták előre, hogy kinek mennyire van szüksége, meg annyi ought to be enough for anybody. Szerencsére nekem ez még nem korlát, mert az én egyszerű linuxos felhasználásomra a 16 GB RAM is elfogyaszthatatlan és overkill, de aki tényleg valami komolyabbat is csinál rajta, az nagyon gyorsan belefut ilyen törpös korlátokba, ráadásul értelmetlen, formális korlátokról van szó, amit teljesen önkényesen húztak meg.

(#97465) FoxiestFox válasza Frawly (#97464) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De pl. az Intel is eldöntötte anno a 2. genes Core i prociknál, hogy csak asztali változatok támogassák a 32 GB RAM-ot, a mobil procik csak 16-ot.

Hmm? A W520 pl kezel 32-t. Mondjuk nekem a 16 is elég bele, de gondoltam rá, hogy kimaxolom, csak nem érte volna meg. :D

(#97466) darvinya válasza Frawly (#97464) üzenetére


darvinya
titán

T61-emen is csak 2 RAM slot van, de tökéletesen kezeli 2x2GB RAM-ot, pedig ilyet raktam be [link].

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97467) Francia91 válasza Frawly (#97464) üzenetére


Francia91
veterán

"De pl. az Intel is eldöntötte anno a 2. genes Core i prociknál, hogy csak asztali változatok támogassák a 32 GB RAM-ot, a mobil procik csak 16-ot."

Ezt a kijelentést nem tettem volna, ugyanis a Sandy Bridge QM-es i7-es mobil procik kezelik és támogatják a 32 GB RAM-ot. Nekem DELL Precision M6600-as notim van i7 2720QM procival, 4 RAM foglalattal, jelenleg 16 GB RAM-mal, de a 32 GB-ot is simán támogatja, látja és kezeli. Az állításod csak arra a procira helyes, ami nem QM megnevezésű (pl i5 2540M, i7 2620M), mivel ezek fizikailag 2 magosak

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#97468) Tim82 válasza Frawly (#97464) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem tudom, hogy konkrétan a Li2727-nél mi volt a gond, de mint írtam, a szintén 965-ös (szintén "Express" elnevezéssel ellátott) X61, R61, T61 kezel 8 GB RAM-ot (2 db 4 GB-os modul képében). Ezt többen, többször is teszteltük már a topikban, többek között én is - a jelenlegi R61-emnél is csak azért nincs még meg a 8 GB-os bővítés, mert nincs elöl a prioritások között és hát igen, drága dolog, 20k fölött van 2 db 4 GB-os modul még az eBay-en is.

Attól még, mert az Intel nagy nehezen eljutott odáig, hogy az alaplapi chipset helyett a prociba került a memóriavezérlő, korlatok ugyanúgy vannak, legfeljebb generációról generációra kijjebb tolják őket.

A hivatkozott Intel doksi idején még biztosan nem volt a piacon 4 GB-os noti DDR2 RAM modul, ahogy gyakorlatilag 16 GB-os noti DDR3(L) modul sem létezik elérhetően. (Van, de kb. beszerezhetetlen.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97469) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

X230-as töltőcsatlakozója 2 éve lötyög, de most már a töltést is csak akkor veszi, ha balra le van feszítve a kábel.

Aliexpresszről érdemes venni egyet vagy csak eredetit?

Videó alapján nem rövid munka a cseréje, de ahogy nézem laikus is megpróbálhatja, nem?

[ Szerkesztve ]

(#97470) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Sziasztok!

Azzal a problemaval szembesultem, h az ujrahuzott Win10 utan a T430 nem ismeri fel CD olvaso helyere dugott ultrabayt. Eddig is W10 volt a gepen es tokeletesen mukodott.
Latja az eszkozt es a hdd az eszkozkezeloben, de nem talal hozza megfelelo drivert, igy a lemezt sem tudja olvasni.

Volna barmilyen segito javaslatotok?

Kosz,
M

(#97471) darvinya válasza Kalandor (#97469) üzenetére


darvinya
titán

Aljzat hibád van, könnyen cserélhető, ha van kis érzék a szerelésre.
Ebben a leírásban lépésenként van, hogyan kell (56-83-ig).[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97472) Tim82 válasza mutyuru (#97470) üzenetére


Tim82
nagyúr

System Update telepítése és futtatásakor nem talál esetleg hozzá valamit?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97473) Frawly válasza Francia91 (#97467) üzenetére


Frawly
veterán

Kösz a kiigazítást. Én vontam le téves következtetést, mert az én i5-2520M-mem és i7-2620M-em nem támogatta. Ezek szerint a QM-esek már támogatják. Nagylelkűek Intelék, mehet a simi a fejecskéjükre.

(#97474) Francia91 válasza Frawly (#97473) üzenetére


Francia91
veterán

Na igen, mert még az i7-2620M is 2 mag/4 szálas proci, csak az elnevezése csalóka. Nemtudom, mivel tud többet, mint egy i5-2540M. A QM-esek viszont tuti kezelnek 32 GB RAM-ot. Na most ezt a Lenovo és a DELL normálisan megoldotta a WorkStation notijainál, mert az i5-ös kiadásokban is ott van a 4 RAM foglalat, hogyha véletlen belevágsz egy QM-es procit, akkor tudj bele tenni 32 GB RAM-ot is. Az EliteBook 8560W-nél viszont az i5-ös kiadásokban 2 RAM foglalat van, a QM-esekben pedig 4 foglalat adott... Tehát ha cserélnéd a gyári i5-öst QM-es i7-esre, akkor is buktad a 32 GB RAM lehetőségét. Ezért adtam tovább az i5-ös 8560W-men. Nekem lehet, hogy szükségem is lesz ennyire, mert a jelenlegi 16 GB-ból időnként kifogyok :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#97475) Tim82 válasza Francia91 (#97474) üzenetére


Tim82
nagyúr

Na igen, mert még az i7-2620M is 2 mag/4 szálas proci, csak az elnevezése csalóka. Nemtudom, mivel tud többet, mint egy i5-2540M.

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97476) Francia91 válasza Tim82 (#97475) üzenetére


Francia91
veterán

Hát nem sokkal tud többet :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#97477) Ogard válasza Kalandor (#97469) üzenetére


Ogard
tag

x220-ban múlt héten cseréltem. Ha nem lett volna durván elnyírva a wlan kártya csavarfeje :W , akkor simán ment volna, kb. harmincperces szerelés.
(Így nem ment olyan simán, és kicsit több idő volt.)
Én ebayről rendeltem a csatit, de szerintem ugyanolyan mint amilyet te linkeltél.
Arra kell vigyázni, hogy az aljzatot rögzítő kis fém keret valószínűleg elgörbült a sok feszegetéstől, vissza kell hajlítani, különben az új is lazán fog ülni.

(#97478) Tikakukac válasza Ogard (#97477) üzenetére


Tikakukac
titán

Arra kíváncsi lennék azokat a csavarokat mekkora nyomatékra húzták meg. X200 óta szerintem vagy 20-30 lefúrt fejet simán kellett csinálnom.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97479) Ogard válasza Tikakukac (#97478) üzenetére


Ogard
tag

Nem szabvány csavar volt, gondolom utólag került bele. De szabvány csavarnál is jártam már így.
Nagyon örülnék, ha elmondanád, hogy te mit teszel ilyen helyzetben, mit jelent pontosan a csavarfej lefúrása?

(#97480) darvinya


darvinya
titán

Csak tapasztalatból tudom írni, hogy mostanában előszeretettel alkalmaznak 5 ágú 1.2-es torx csavarokat, ami ránézésre lenyírt kereszthornyúnak néz ki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97481) Tikakukac válasza Ogard (#97479) üzenetére


Tikakukac
titán

3-as fúrófej befog, aztán adj neki. Utána ki szokott jönni.

darvinya: Az rövid ideje divat. Ezek sajnos ilyenek. Kijelzőkben sem egyszer fogóztam meg WD áztattam szét mindent. És az is gyári volt, rendes csavarhúzóval. 3 kijött, negyedik nem. Ezt én sem értem, menetrögzítőre gondoltam még.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97482) darvinya válasza Tikakukac (#97481) üzenetére


darvinya
titán

Akkor szerencsés vagyok T61-el, bár annál leírása szerinti csavar helyett más hosszúságú van/volt, emiatt szerekezeti öntvény menete tőrt.
Menet rögzítőt alkalmaznak olyan helyen, ahol mozgás feszültség keletkezik, azaz szinte mindenhol.
Amit még tudok, hogy lassú forgású közepes nyomaték csavarhúzóval húzzák meg, és oldják ki.
Ha nincs ilyen szerszám, akkor ⅛ fordulat meghúzás, s rögtön oldás, ezzel rögzítő old.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97483) Ogard válasza Tikakukac (#97481) üzenetére


Ogard
tag

Köszönöm, ha minden kötél szakad én is azt szoktam csinálni. (Azért kérdeztem, mert gondoltam van valami spéci technika, amit nem ismerek.)
Még régebben beszereztem egy ilyen csavarkiszedő készletet, nekem többnyire ez szokott segíteni:
http://www.newark.com/moody-tools/58-0670/screw-extractor-set-slot-philips/dp/02M7851?ICID=mcm-redirect-product
De most se a fúrás, se ez, végül kétségbeesésemben a csavarkihajtót bitként a fúrópisztolyba fogva tettem a csavarfejre, két másodperc alatt kiszedte. Ezután rögtön ezzel fogom kezdeni, az tuti.

(#97484) carr


carr
őstag

T430s: Az bug, vagy feature, hogy a DVD tálcát a gomb megnyomása után kb 1 perccel adja ki.
Ha kiadja egyáltalán.
:R :DDD

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#97485) darvinya válasza carr (#97484) üzenetére


darvinya
titán

Melege van, s már nehézkes a munka. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97486) Donki Hóte válasza darvinya (#97485) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Így van, nálam az autórádió csinálja ugyanezt ebben a melegben, pedig tutira nem ugyanaz a BIOS fut rajta, mint a T430-on :DDD

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#97487) carr válasza darvinya (#97485) üzenetére


carr
őstag

:DDD
Bazeg.
Télen is csinálta....
(ide egy hwsw.hu fórumos think.gif ment volna, de bezárt a hwsw fórum. :( )

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#97488) Donki Hóte válasza carr (#97487) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Bezárt a hwsw fórum?

Mondjuk 10 éve nem jártam arra, pedig 2 számjegyű regisztrációs azonosítóm van (illetve ezek szerint csak volt :( )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#97489) darvinya válasza carr (#97487) üzenetére


darvinya
titán

Fázott. :DDD

Komolyra fordítva.
BIOS-ban is lassan adja ki a tálcát, ha igen akkor kenő adalék kikeményedett ami hőmérsékletre még jobban akadályozza mechanikát.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97490) Tim82 válasza Donki Hóte (#97488) üzenetére


Tim82
nagyúr

Idevágó offtopik, ahol folytatható nyugodtan a HWSW-téma.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97491) Frawly válasza Tim82 (#97490) üzenetére


Frawly
veterán

Ja, van PH-s hwsw-s topik, mert bezárt a hwsw. Már küldtem onnan át ide ember, majd ThinkPad X230 ügyében lesznek kérdései, Win10-et használna rajta. Szóval ha felbukkannak majd hwsw-sek ilyen kérdésekkel, akkor előre fel lesztek készülve. Persze ő még nem tudja, hogy lesznek kérdései, de majd rájön :D

[ Szerkesztve ]

(#97492) Tim82 válasza Frawly (#97491) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tudom, olvastam a topikban.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97493) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Aki hagyományos SATA csatolós SSD-be tervez beruházni, az nézzen rá erre a SanDisk SSD-Plus 240 GB-os meghajtóra is.

Az ára nagyon jó, a sebessége a mérések szerint megüti a középkategória szintjét. A magassága 7 mm, tehát a szűkebb HDD fészekbe is elfér.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#97494) Frawly válasza Donki Hóte (#97493) üzenetére


Frawly
veterán

Ennyit végül is megér, nincs baj vele. De, ha valaki itthon veszi, itthoni boltokban van már 15-16k környékén Kingston UV500-ból 240 GB-os: Kicsit drágább, 2-3 ezerrel, de 5 év garival is lehet kapni. Míg ez a linkelt cucc Kínából jön, gari nélkül.

(#97495) mutyuru válasza Tim82 (#97472) üzenetére


mutyuru
aktív tag

:C

Koszonom a tippet! Manualisan raktam fel a drivereket es kifelejtettem a rapid storaget!

Kosz meg1x! :)

(#97496) Tim82 válasza mutyuru (#97495) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem gondoltam volna, hogy az IRST és az Ultrabay között ilyen összefüggés van, de igazán nincsen mit. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97497) yoogie


yoogie
aktív tag

Adott egy ThinkPad X1 Carbon ami már nem garanciális, az alaplap halott. Melyik Budapesti szerviz ajánlott ahol az alaplapcsere kivitelezhető?

(#97498) fattyu


fattyu
veterán

a faszomat a lenovóba.

Hát már a t580ról is lehagyták a dokkolókimenetet.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97499) donjohnson válasza fattyu (#97498) üzenetére


donjohnson
addikt

vegyél ilyen dobozt: [link]

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#97500) FoxiestFox válasza donjohnson (#97499) üzenetére


FoxiestFox
félisten

De ez nem ugyanaz... Legjobb dolog belepattintani, majd kipattintani a TP-ket a dokkjukból. So satisfying :D

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.