Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97401) Tikakukac válasza Frawly (#97400) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem tűntem én el, csak van építkezés meg egy lakás felújítás egyben és mire gép elé kerülök már olvasni is alig tudok :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97402) fordjee válasza Tim82 (#97397) üzenetére


fordjee
aktív tag

Oké, köszi.

fordjee

(#97403) Olajka02 válasza Tim82 (#97396) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Köszi!
Megnézem ezekkel, hogy mi lesz a helyzet.
Jelentkezem, hogy mire jutottam. :R

(#97404) Frawly válasza Tikakukac (#97401) üzenetére


Frawly
veterán

Akkor azt mondod, hogy érdemes az X220-ba ezeket a FullHD IPS kijelzőket applikálni ilyen átalakítós módszerrel, ha nem használok dokkolót, nincs más veszélye.

[ Szerkesztve ]

(#97405) Tikakukac válasza Frawly (#97404) üzenetére


Tikakukac
titán

Veszélye mindennek van, ami ennyire mókolás. Én a gép árát nem raknám bele, mert minek. Ott van egy rakat újabb gép, amibe instant bele lehet rakni egy rakat panelt 4 csavarral.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97406) Frawly válasza Tikakukac (#97405) üzenetére


Frawly
veterán

Csak azért kezdtem el vele foglalkozni, mert ugyan drága opció, de bár megfelelne, a 1366×768-as IPS kijelző sem lenne olcsóbb, plusz azt kapni sem lehet sehol. Valami upgrade-et meg akarok, ha már megvan a gép, mindene ki van maxolva, csak a kijelző idétlen TN benne. Még az is lehet, hogy ha végképp nem kapok bele rendes kijelzőt, akkor lövök bele 1600×900-as TN-t, ami szintén nem a legjobb panel, de mégis könnyebb hozzájutni, és valamennyire mégis upgrade az is.

[ Szerkesztve ]

(#97407) Tikakukac válasza Frawly (#97406) üzenetére


Tikakukac
titán

A sima IPS azért majdnem 20k-val bentebb van ;)

Ha kényszerből van upgrade és della nem akadály, nyilván rendeld be. De anyagilag ez mindenképpen lekváros bukta.

900p-re meg nem váltanék, mert az megint legalább ekkora szopó, cserébe még pocsék is.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97408) Frawly válasza Tikakukac (#97407) üzenetére


Frawly
veterán

A 900p-s opcióra csak legvégső esetben szánom el magam, ha nem sikerül már bele másmilyet lőni. A 900-as legalább biztos TN, nem qrnak át vele, hogy helyette TN-t küldenek, mert eleve csak olyan van belőle, nincs meglepi. Meg nem éri, de mégis csak valami upgrade-lehetőség az is, még ha szintén fos panel is.

(#97409) Tikakukac válasza Frawly (#97408) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak értelmét nem látom miért tennél pénzt egy olyan panelbe, amitől szintén falat kaparnál :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97410) Frawly válasza Tikakukac (#97409) üzenetére


Frawly
veterán

Nyilván nem éri meg, ezt elismerem, ezért is megyek rá az IPS-re. De van a szarnak egy olyan szintje, amihez képest a másik szar is előrelépés, még ha szintén szar is. Ez van :B

(#97411) darvinya válasza Tikakukac (#97407) üzenetére


darvinya
titán

900p-re meg nem váltanék, mert az megint legalább ekkora szopó, cserébe még pocsék is.

Egyetértek vele.
T61 15" wide -omba van, s hamar invertál, napfényben fakó.
Szivesen lecserélném IPS-re, de a nem igazán érné meg.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97412) Frawly válasza darvinya (#97411) üzenetére


Frawly
veterán

Semmiképp nem éri meg ezekben panelt cserélni. Mindegy mire cseréled, ’ci nagy ráfizetés és lehúzás mindenképpen a gép árához képest. Nyilván ehhez képest TN-t TN-re cserélni még kevésbé éri meg a felárat.

(#97413) Tikakukac válasza Frawly (#97410) üzenetére


Tikakukac
titán

Te tudod. Baromi sokat láttam 900p-s paneleket is, centet nem adnék érte.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97414) darvinya válasza Frawly (#97412) üzenetére


darvinya
titán

Ha lenne feleslegben pénzem cserélném IPS-re, mert maga a gép tetszik robusztus felépítménye.
De, ha már lenne ennyi feleslegben, akkor már újabbat vennék pl: T520.
Vagy újabbat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97415) Xero válasza Tikakukac (#97413) üzenetére


Xero
nagyúr

900p panel tulaj here. Alig várom, hogy kicseréljem 1080p ips-re. :DDD

(#97416) Tikakukac válasza Xero (#97415) üzenetére


Tikakukac
titán

Az egyszerűbb, mert esetedben 14" van. Ott van paneldömping csak idő kéne meg folyamatos ellátós forrás.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97417) carr


carr
őstag

Skacok! Megjött ez a mini dp-to hdmi átalakító.
A yamaha erősítőn, hdmi ahogy volt minden, ment pcről ahogy kell. hdmi-n ment ki a kép, és a hang, szépen.
Most a mini-hdmi-re ha teszem, nem megy át a jel az erősítőn, ahogy eddig.
minidp-hdmi-n közvetlen a kép megy, de a hang így nem oké. :/ Van erre megoldás?

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#97418) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Nem tudom volt-e már: Jön az új Lenovo Thinkpad Extreme (15 inches) [link]

(#97419) fattyu válasza Mr Bond 007 (#97418) üzenetére


fattyu
veterán

kicsit lehetne vékonyabb ha már hatmagos 45wos procit teszünk bele. feleseleges a hely a hűtésnek. almának is bejött.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97420) Mr Bond 007 válasza fattyu (#97419) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Igazából az almánál sincs semmi gond, ugyanannyira melegszik (a patch óta) mint a dell és a többiek hasonszőrű modelljei. Ezek inkább a csendesség, erő, aksi idő hármasra vannak kihegyezve, ami azért a legtöbb pro usernek meg is felel. Akinek meg extrém teljesítmény kell, az úgyis megy a p vonalra vagy a gamer notiknál keres olyat ami képes folyamatosan tartani turbo boost-ot is, akár 4+ ghz-en.

[ Szerkesztve ]

(#97421) Kiki18 válasza Mr Bond 007 (#97420) üzenetére


Kiki18
őstag

A patchel visszavették a proci teljesítményét, nem?

Az azért komoly érvágás....

(#97422) Mr Bond 007 válasza Kiki18 (#97421) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Nem. Az volt a baj, hogy elfelejtették megadni a cpu hőkorlátot amit minden notebook gyártónak meg kell tennie (a saját hűtésükhöz igazítva) emiatt a cpu addig boostolt (erős terhelésnél) amíg be nem kapcsolt a hővédelem ami kb 800mhz-re vissza vágta a frekit (hogy ne károsodjon), majd mikor lehült, akkor újra fel a plafonig és így oda vissza ugrált. Ez volt a baj.

A patch óta viszont ugyanazt hozza max terhelésnél is, mint amit bármilyen másik gyártó hasonló kiépítésű notebookja. Tehát ez kb bárkivel elő fordulhatott volna. (azért elég kínos :D ) Ha ezt kihagyják ugyanúgy letérdelne bármelyik thinkpad, dell, hp stb notebook is.

[ Szerkesztve ]

(#97423) fattyu válasza Mr Bond 007 (#97422) üzenetére


fattyu
veterán

Lehet innen is nézni.

meg onnan is hogy egy 2 centi vastag házban akár lehetne olyan hűtése is amivel stabilan tudja hozni a max turbót mert sosem éri el a kritikus hőmérsékletet.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97424) Mr Bond 007 válasza fattyu (#97423) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Lehet, de akkor 2-3x nehezebb és vastagabb lenne, kb 1,5 órán belül lemerülne és még zajos is. Ezért írtam hogy akinek extrém teljesítmény kell pl egész nap renderelne, azt nyilván nem érdekli majd a sugárhajtómű zaj az asztalán, de a legtöbb embernek jó ez a mostani felállás is. (csend, aksi idő és relative jó teljesítmény, és nem lesz gerincferdülése ha messzire kell cipelni)
Nem értem miért ilyen nehéz megérteni.. Ezzel az erővel Thinkpad x1 carbon is ugyanezen értékek mentén lett megépítve, sőt ott még nagyobbat vágtak a teljesítményből. Az miért nem zavar? :D

[ Szerkesztve ]

(#97425) fattyu válasza Mr Bond 007 (#97424) üzenetére


fattyu
veterán

azt tudod hogy a felhasználó még mindig dönthetne felhasználi profilban a csendes és takarékos megoldás mellett?

Zavar engem az összes gépnél. nem véletlen ragadtam meg 5 évvel ezelőtt de főleg asztalinál.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97426) Mr Bond 007 válasza fattyu (#97425) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Komolyan nem értelek :D (mármint nem szó szerint, csak azt nem miért csinálod ezt :D )
Ha neked nem jó valami akkor nem neked találták ki. Attól még másnak jó lehet...

[ Szerkesztve ]

(#97427) fattyu válasza Mr Bond 007 (#97426) üzenetére


fattyu
veterán

Komolyan nem értem mit nem lehet érteni azon hogy 6 mag i7nek van egy hűtéskövetelménye hogy le tudja adni amit tud(NA).

az hogy a seggfej egységsugarú nép megveszi mert fickósabb este az ágyban attól hogy neki i7 meg i9 van a papírvékony szarában.

én spec már a 4magosakat sem feltétlen értem ultrabook kategóriában. Most várjuk az első adagot 480ból és 580ból is. i5 8350u i7-8650u respektíve. Vannak kétségeim a hűtésről. ja meg az x380 yoga is. szintén 8350uval. Az tuti sikersztori lesz mert már a 7300U-val is visít a hűtése kb nulla terhelésre.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97428) Mr Bond 007 válasza fattyu (#97427) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Igen, de erről nem a notebook gyártók tehetnek, ők azt raknak bele ami a polcról elérhető. Az intel már nagyon a végét járja a jelenlegi portfóliójával, nem véletlen hogy az apple is saját chipgyártás felé kacsintgat.. (telefon/tablet vonalon nagyon bejött nekik)

[ Szerkesztve ]

(#97429) carr válasza carr (#97417) üzenetére


carr
őstag

3rr3 valaki?
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#97430) azbest válasza fattyu (#97427) üzenetére


azbest
félisten

Ezek a 4-6 magosok már csak annyit fogyasztanak, mint az 5 éves két magosak. Ugyanakkora keret mellett több magot tudnak bepakolni. Vagy kis fogyasztás mellett keveset. Sok kis fogyasztású proci is úgy működik, hogy csak lökésszerű terheléskor pörög fel, aztán lelassul. A core-m óta erre mennek rá. Bár előtte is ilyesmi volt az U fajta.

[ Szerkesztve ]

(#97431) Kbali válasza carr (#97417) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lehet, hogy nem megfelelő kompatibilitású kábelt vettél. A displayportod DP++?

(#97432) carr válasza Kbali (#97431) üzenetére


carr
őstag

Van ott mellette ++ szóval, igen.
:F
Akkor keressek így, hogy miniDP++ to hdmi?
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#97433) carr válasza carr (#97432) üzenetére


carr
őstag

Leírásban szerepel:
" Mini DP to HDMI Adapter Cable Mini DisplayPort Thunderbolt Port Converter for Macbook Pro Air Projector Camera TV PC

Features:
100% Brand New.
Weight: 20g
Cable Length: 24.5cm 9.5"
Input Type: Mini Dislay Port (Male)
Output Type: HDMI (Female)
Support Mini DisplayPort 1.1a input and HDMI 1.3b output
Support HDMI highest video resolution 1080p
Supports up to 1080p, 1920 X 1200 reduced blanking video resolution
Supports HDMI 225 MHz / 2.25 Gbps per channel (6.75Gbps all channel) bandwidth
Supports HDMI 12 bit per channel (36 bit all channel) deep color
Support uncompressed audio such as LPCM
Support compressed audio such as DTS Digital, Dolby Digital (including DTS-HD and Dolby True HD)

Suitable for MacBook, for MacBook Pro,for MacBook Air ,and for iMac with Mini DisplayPort. Also other Mac
computers with Mini DisplayPort."

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#97434) darvinya válasza carr (#97433) üzenetére


darvinya
titán

Utolsó mondat:
Also other Mac computers with Mini DisplayPort.
Ez így csak Almával kompatibilis.

Így lenne jó:
Also other computers with Mini DisplayPort.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97435) carr válasza darvinya (#97434) üzenetére


carr
őstag

:Y
hű... akkor olyasmi kell nekem, ami pc compatible is. wá de jó. :)
Pl ez.
:R

mégsem: Suitable for MacBook, for MacBook Pro,for MacBook Air ,and for iMac with Mini DisplayPort. Also other Mac computers with Mini DisplayPort.
:/

Ez még jobban hasonlít.

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#97436) darvinya válasza carr (#97435) üzenetére


darvinya
titán

Ugyanaz van leírásában, mint másiknál.

Ezt találtam hirtelen. [link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97437) carr válasza darvinya (#97436) üzenetére


carr
őstag

Editáltam, de itt van.
Amit küldtél is jó. 22$ postaköltség jön még rá. :)

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#97438) darvinya válasza carr (#97437) üzenetére


darvinya
titán

Tudom, azért írtam, hogy hirtelen első találat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97439) fattyu válasza azbest (#97430) üzenetére


fattyu
veterán

majdnem.

Értem én hogy alap tdp ugyanannyi watt.

csak amígy egy 3520m 700mhznyi turbót akart pörgetni és 2.9 az alap órajele ( amihez képest valljuk be a 3,6 turbó már kb mindegy is. ) addig egy 8650u 1.9 alapról 4.2 re ugrana fel. érted. 2,3 ghz a amit a turbó ugrat rajta.

Ne akarjuk már elhinni hogy az belefér ugyanabba a tdp keretbe és ugyanúgy fogja bírni.

vagy ha ugyanugy nem akkor a base órajel KEREK 1 ghz hiány ne legyen már jobb.

értem hogy az még 35w proci volt. és más litográfia meg minden. de érted mit akarok?

az 6 magos i7 turbó órajelen tuti eltüzelne 45 wattot. csak a hűtése van 15re méretezve.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#97440) azbest válasza carr (#97437) üzenetére


azbest
félisten

nem kell ezt túlgondolni.
A dp++ még a legelső dp verziónál volt, amikor külön kellett támogatni a hdmi kompatibilis módot.
A dp1.2 -től már a dp specifikáció része a hdmi kompatibilitás.

Nem írtad le azt hiszem, hogy milyen gép / milyen videokártya az amiről szó van. Ha nem idősebb 6-8 évesnél, akkor valószínűleg támogatja a dp kimeneten át a hdmi módot. T430s?
Nekem t430 géppel is simán megy a hang dp-hdmi átalakítókkal, amelyek csak szintillesztősek és nem aktívak. Legutóbb például innen vettem [link], de ebayen is számtalan eladónál van 2 dolcsi körül.

4k kompatibilis már nehezebb kérdés lenne. (dp-vel az intel hd4000 is megy 30Hz-el 4kban, de egyik dp-hdmi adapterem sem tudja a 4k-t, talán mert nem 1.2-es a dp a thinkpademen).

[ Szerkesztve ]

(#97441) Kbali válasza carr (#97432) üzenetére


Kbali
nagyúr

Én konkrétan a T440p-hez ezt vettem, simán megy a kép-hang. Igaz, nem erősítőn keresztül, hanem közvetlen a TV-be.
Esetleg a gépházban kell megnézni, hogy a hangeszköznél mi van megadva.

(#97442) darvinya válasza azbest (#97440) üzenetére


darvinya
titán

Kép van, hang nincs, s ezt hiányolja.[link]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97443) azbest válasza darvinya (#97442) üzenetére


azbest
félisten

A legolcsóbb átalakítók is kezelik a hangot. Elvielg a t430s kimenete is kezeli a hangot. Valami szoftveresen van elkavarva vagy hiányzik valamilyen driver. Esetleg eszközkezelőben érdemes szétnézni a bedugott eszközökkel, hogy nincs-e ismeretlen eszköz. Vagy ahogy más is javasolta, egyszerűen nem az az alapértelmezett hangeszköz, ezért más kimeneten szól.

[ Szerkesztve ]

(#97444) carr válasza azbest (#97440) üzenetére


carr
őstag

T430S. Alap intellel használom. Tv-re kötöm közvetlen, akkor van hang, és kép. Ha az erősítőre akarom az egészet küldeni, akkor se kép se hang. :R
Most egyelőre áttoltam úgy, hogy a dp-hdmi-n megy a kép közvetlen a tv-re, a hang pedig 3.5" jack-en át az erősítőre.
köszönöm

[ Szerkesztve ]

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#97445) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Tudtok Budapesten beszerzési forrást pöcökhöz? :D Kettő kellene, homorú.
Illetve 04W1548 -hoz? Ez FPR modul.

(#97446) darvinya válasza FoxiestFox (#97445) üzenetére


darvinya
titán

Ezen a cikkszámon ujjlenyomat olvasót adja ki.

Esetleg laptop szerviz, stb.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97447) magellan2600


magellan2600
tag

Üdv!

T60-as Lenovo-ba szeretnék RAM-ot bővíteni, a jelenlegi 2 GB-ról. Azt már kiderítettem, hogy DDR2 667Mhz-es modul kell bele. Viszont ha jól olvasom, ez a chipset 3 GB-nál több RAM-ot nem tud kezelni. Ettől függetlenül beletehetem a 2x2 GB-ot? Fel fogja ismerni a 2 modult? Úgy értem, hogy nem muszáj emiatt 2+1 GB-ot beletenni, ugye?

A választ előre is köszönöm!

(#97448) Tim82 válasza magellan2600 (#97447) üzenetére


Tim82
nagyúr

Beletehetsz 2 x 2 GB-ot is, felismeri, csak kb. 3,1-3,2 GB-ot fog belőle tudni használni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97449) magellan2600 válasza Tim82 (#97448) üzenetére


magellan2600
tag

Akkor jól gondoltam, köszi a megerősítést. :)

(#97450) FoxiestFox válasza darvinya (#97446) üzenetére


FoxiestFox
félisten

FPR-fingerprint, szóval pontosan.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.