Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97651) Frawly válasza darvinya (#97633) üzenetére


Frawly
veterán

Az ki van zárva, hogy ha fent van egy Win7 egy partíció nélküli HDD-n. Min. 1 partíciónak lennie kell, de az is lehet, vagy vagy 3 van a lemezen, ellenőrizd a Windows Lemezkezelő-jében. A Win10-nek le tudsz csippenteni helyet, a Win7-es partíció zsugorításával, meg lehet oldani adatvesztés nélkül. Utána meg telepíted a Win10-et az új partícióra, mikor kérdezi, hogy frissítse-e a fent lévő régebbi Windowst, azt nem szabad neki megengedni.

De jobban jársz, ha vársz egy kicsit, amíg nem lesz pénzed egy olcsó 120 gigás Kingston A400 SSD-re, vagy valami más használtra hasonló árban, általában pendrive áránál nem sokkal többért hozzájuk lehet jutni. A Win10 alá nagyon kell az SSD, HDD-ről tarkónlövés lassúságú, fut, de használhatatlan, már az is elég, ha boot után a frissítéseket keresi a rendszer, 100%-ra bepörgeti HDD-n a lemezhasználatot, csak úgy kapar a szegény mechanikus meghajtó, te meg semmit nem tudsz mellette csinálni percekig, akkor sem, ha végül arra jut, hogy nem talált frissítéseket.

(#97652) azbest válasza Frawly (#97651) üzenetére


azbest
félisten

hát ja, múltkor én is nagyot néztem, hogy már 10 alatt is vannak vállalható 120-as ssd-k [link]. Lényeges különbség bármelyik hdd-hez képest. Ebayről meg türelmesen lehet találni keretet 1500 körül a régi merevlemez beépítéséhez, tárolni dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#97653) Tim82 válasza Xero (#97650) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az Ultrabay nem USB.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97654) darvinya válasza Frawly (#97651) üzenetére


darvinya
titán

1 partíciós Win7-em, nincs másik HDD-n, ezt én állítottam be, mikor telepítettem, de akkor még nem volt szükség Win10-re csak minnél nagyobb hely.

(#97650) Xero

Adatbázis különálló, csak nagysága és összetetsége miatt egy hibás jegyezék komoly galibát tud okozni.
Igen, mindent sorjába, mert most idő gyerkőcöket veszi előrébb.
Lehetne azonnal is nagyobb beruházás, de kétes nem beütemzést mikor hozza vissza, s ilyenkor jobb első lehetőség.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97655) Otisz


Otisz
őstag

Sziasztok!

Laptop vásárlásra adom a fejem, és mivel hosszú távban gondolkodom, ezért megkérdezem az itteni hozzáértőket.
Ki mit javasolna?

Egy T420s-t használok pár éve. Elégedett vagyok, de ideje frissítenem.
Mindenféleképpen újat keresek. Fontos szempont a magyar billentyűzet, 3 merevlemez befogadására legyen képes, de a kettő a minimum. Jelenleg is 3-om van a kis T420s-ben (mSata, egy sima és egy az optikai meghajtó helyén).
Fasz@ kijelzője legyen, pakolható legyen memóriákkal, és persze bolti árnál olcsóbban lenne jó :)
Mit javasolnátok, illetve honnan/kitől? :R

(OO[IIII][IIII]OO)

(#97656) Xero válasza Tim82 (#97653) üzenetére


Xero
nagyúr

Leesett közben. Viszont az árazás akkor is stimmel.

(#97657) Tim82 válasza Xero (#97656) üzenetére


Tim82
nagyúr

Egy Ultrabay keret eBay-ről kb. 1500-2000 Ft-nak megfelelő összegért megvehető. Egy SATA II-es, 60-100 GB-os HDD szintén nagyjából ennyi a Hardveraprón. Nekem ez még mindig kb. a fele az általad linkelt 7500 Ft-os 500 GB-os HDD-nek.

Értem a logikádat és igazad is van - abban az esetben, ha valakinek ez a pár ezer forint különbözet nem számít azért. Gondolom, itt viszont most a "fillérekből megoldani" eset van.

Sztornózom, gyors keresés alapján gyakorlatilag eltűntek a régi fajta, T40-től T61-ig kompatibilis csatlakozós Ultrabay keretek a piacról.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97658) darvinya válasza Tim82 (#97657) üzenetére


darvinya
titán

Közben én is kerestem mennyi lehet, de csak DVD/akkut találtam 8000Ft-ért.
1 db keretet találtam, s egy francia adja ≈70.000Ft-ért. :DDD
Ennyiért inkább új gép.

(#97659) Tim82

Ebből látszik, hogy kezd kiöregedni a gép, mert hozzá tartozó dolgok eltüntek, vagy horror áron adják.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97659) Tim82 válasza darvinya (#97658) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ebben az a szép, hogy még egy-két éve is lehetett 1-2 ezer Ft-nak megfelelő összegért venni T61-gyel kompatibilis Ultrabay keretet. Most már csak SATA csatlakozósakat látok.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97660) carr válasza darvinya (#97654) üzenetére


carr
őstag

raid kötetben nem biztonságosabb ilyenekkel szórakozni? :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#97661) Tikakukac válasza azbest (#97638) üzenetére


Tikakukac
titán

Aloha nem fog hülyeségeket eladni, garit meg kaphatsz 1 vagy 2 évet is. Mindenre van lehetőség, csak ezek piszok ritka dolgok magánban.

Xero: Elég sok cuccot cserélgetek én ilyen logika mentén haladóknak. Magamnak is. Nem véletlen szórok ki mindent gari lejárta előtt. Alkatrész árakat sem bírom kifizetni. Munkadíj meg ugye nekem 0Ft.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97662) darvinya válasza carr (#97660) üzenetére


darvinya
titán

Raid-el utoljára WinXP -s IBM M50-es SATA vinyós gépemnél találkoztam.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97663) vtommy válasza azbest (#97638) üzenetére


vtommy
aktív tag

Biztosan, 1, illetve 2 évre is kaptam ajánlatot, korábban is volt szó róla a fórumon, hogy választható mindkettő.

A készülékére egy, illetve két éves hosszabbítás köthető a jelenlegi garanciaszint megtartásával.
Ajánlatunk a következő:
4 year Onsite Next business day warranty 35.578.- +Áfa
5 year Onsite Next business day warranty 77.619.- +Áfa

[ Szerkesztve ]

(#97664) Xero válasza Tikakukac (#97661) üzenetére


Xero
nagyúr

Jó nyilván Te a rosszabbik végével találkozol. :)

(#97665) Tikakukac válasza Xero (#97664) üzenetére


Tikakukac
titán

Saját gépparkom alapján: minden egyes notim alaplapos volt, ami az újabb érából jött, ezen felül repkednek a kijelzők, boardok és egyéb katrancok.

Egy év gari árából egy lapozás van meg köbö, tehát bőven jó ajánlat. Nekem 1,5 év gari alatt beröffent csak a HP-ba 150-200e Ft-nyi alkatrész. Az tétel :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97666) Xero válasza Tikakukac (#97665) üzenetére


Xero
nagyúr

Hát nem tudom. Nyilván elhiszem, csak azért én nem látom ilyen borúsan a helyzetet. Az utóbbi 20 évben, ha nem DOA volt a termék, akkor ritkán szívtam. Volt egy PowerMac G5-öm, ahol összefosta magát a vízhűtés, kis zárlat, az egyik proci kiesett. Ismert hiba volt, gari időn túl cserélték.
Volt egy MBP-m, ami a híres neves nvidia gate-ben volt ludas. Kb 4 évesen engedte el magát a forrasztás. Gari időn túl cserélték.
Volt egy TimeCapsuleöm, ahol elpukkant két kondi a tápban. Leszarták, vettem kb 500Ft-ért alkatrészt és magam kicseréltem.

Ezen felül semmi gondom nem volt, pedig volt n+1 mbp, pár macpro, pár wintel desktop és most egy thinkpad.

Ettől függetlenül oké persze, beszarhat bármi, csak egyszerűen úgy tapasztaltam, ha nincsen achillesz sarka a konstrukciónak, akkor 3 év után már nem hajlamos csak úgy eldobálni magát.

(#97667) Mr Bond 007 válasza Xero (#97666) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

"Volt egy MBP-m, ami a híres neves nvidia gate-ben volt ludas. Kb 4 évesen engedte el magát a forrasztás. Gari időn túl cserélték."

B+! Én ezért 3,5 évesen fizettem 50-et... Ugye csak 3 évig állt a dolog az apple honlapja szerint a vásárlástól. :Y Mondjuk a gép még most is megy és naponta használom :) (most is erről írok)

[ Szerkesztve ]

(#97668) Xero válasza Mr Bond 007 (#97667) üzenetére


Xero
nagyúr

Garancia lejárta után 3 év. Lehúztak. :(
Valahol még nekem is megvan a garázsban a többi cucc között, nem nagyon adogatom el a dolgokat. :DDD

(#97669) Mr Bond 007 válasza Xero (#97668) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Akkoriban még nem voltam benne a témában hogy létezik gari utáni javítás is. Ezzel együtt is 540-be volt a gép, ami még így utólag is életem legjobb vétele volt. A mai napig öröm ránézni.
2008 early, netezni meg office cuccokra még most is hibátlan. 1080p-ig viszi a filmeket youtube-ot is (bár 60fps videók már megfogják). 10 éves. A páromé 1 gennel régebbi, az már nagyon nem bírja a netezést se. Pedig abban is 8600m van, csak picivel gyengébb core2-vel.
Viszont most nagyon agyalok mire váltsak, mert nekem az új mbp vonulat annyira nem jön be. Thinkpad Extreme-et várom, vagy carbon/yoga környékén nézelődök.

(#97670) FoxiestFox válasza Mr Bond 007 (#97669) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mi az a Thinkpad Extreme? Google nem dobott ki rá semmi értelmeset.

(#97671) bigrock


bigrock
addikt

Üdv,
egy X220-ast használok gyakran kültéren és mostanában a tűző napon sajnos nem sok minden látszik a kijelzőből. Nincs esetleg valami átmenetei fényerő tuning, vagy színbeállítás, amit ha bekapcsolok, látnám is a kijelzőt? Az sem baj, ha elállítódnak a színek addig (főleg web böngészőt használok karakteresen, PowerShell ablakot, meg Excelt)
Köszi!

(#97672) Mr Bond 007 válasza FoxiestFox (#97670) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Elvileg idén jön, és a Macbook Pro és Dell Xps 15 ellenfelének szánja a lenovo. Biztos hogy nem kamu, mert már az engedélyeztetési papírja is kiszivárgott. Kb most már bármikor bejelenthetik.

[ Szerkesztve ]

(#97673) Mr Bond 007 válasza bigrock (#97671) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Csak tipp, mert most nincs előttem win hogy meg tudjam nézni, de mintha a kisegítő lehetőségeknél lett volna valami látásjavító cucc ami könnyebben olvashatóvá teszi a windows-t a gyengénlátók számára.

[ Szerkesztve ]

(#97674) azbest válasza FoxiestFox (#97670) üzenetére


azbest
félisten

gyors keresés után az IFA 2018 alatt várható a bejelentése, szóval aug31-szept5 közt.

Lenovo uses the roomier chassis to put in much more powerful components: Instead of low-power Ultrabook CPUs like the Carbon, the X1 Extreme will utilize the newest Coffee-Lake CPUs like the Intel Core i5-8300H or the six-core processor Intel Core i7-8750H. Not only that, the ThinkPad X1 Extreme will also optionally feature the Nvidia GeForce 1050 Ti – although its unclear if its the normal version or the MaxQ version of this chip. Adding to that, the new ThinkPad will feature up to 32 GB of RAM and 1 TB of NVMe-SSD-storage. There will be two display options, with a Full-HD (1,920 x 1,080) as the base option and a 4K-display (3,840 x 2,160) as an upgrade.

Lassan elérnek oda ezek a vékony gépek is, hogy hozzák azt a teljesítményt, amit a vaskos öregek tudtak. Már csak a mocskosul vastag árcédula problémás, ha nem cég veszi meg. Saját eszköznek meg majd kíváncsi leszek, hogy 2-3 évesen mennyi lesz működőképes. A nagy integráltság, felforrszasztósdi miatt az ultrabookokból nem számítok túl nagy kínálatra, mert ha valami elpusztul bennük, akkor a teljes alaplap csere... hacsak nem áll be valaki Louis Rossmannak :D

(#97675) Mr Bond 007 válasza azbest (#97674) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Na igen. Meg ahogy néztem pár helyen 2000 dolcsiról indulnak, gondolom hd panellal szerelve. Akkor már lehet inkább Cabon a hdr panellal, csak az nekem nagyon furán árazott, mert a yoga (ami elvileg drágább azonos kiépítésben) meg olcsóbb hdr-el mint a szögre ugyanannyira felpakolt carbon. :F
Azt hiszem 839k a yoga, és 869k a carbon a hdr panellal ugyanannyi rammal, ssd-vel és ugyanolyan cpu-val..
Nem is értem.

(#97676) Tikakukac válasza bigrock (#97671) üzenetére


Tikakukac
titán

Milyen paneles? Be kéne mérni mit bír maximumon.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97677) Tikakukac válasza Xero (#97666) üzenetére


Tikakukac
titán

Én maradok a borúnál :B 2 egymást követő generáció összes high-end üzleti gépe megvolt. Úgy szoptam mindegyikkel, mint a kisboci ;]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97678) Xero válasza Mr Bond 007 (#97669) üzenetére


Xero
nagyúr

Én még anno vettem egy touchbaros mbp-t, majd eladtam és most t440s van, amit hamarosan cserélek 480s-re. Ez a billentyűzet katasztrófa egyszerűen.

Mondjuk én is végigjártam mindent anno. Kezdtem 12-es iBook-al, majd volt 12-es PB, 15-ös PB, 15-ös MBP-ból meg vagy 4. Sajnos már nagyon más a célcsoport, pedig a Mac OS-t a mai napig a legjobb rendszernek tartom, a HW-ek stílusa és megmunkálása is páratlan, viszont olyan dolgokat áldoznak be a design oltárán, amiket nagyon de nagyon nem kellene.

Windows vonalon, pedig csakis Thinkpadet vagyok hajlandó használni. Szóval egyszerű volt a döntés. :DDD

szerk: Mondjuk ha az extreme valóban hozza azt amire számíthatunk (6 mag, normális hűtés, HDR kijelző, értelmes billentyűzet), akkor még én is elgondolkozom rajta. Igaz on the go manapság már nincs szükségem akkora erőgépre.

[ Szerkesztve ]

(#97679) FoxiestFox válasza azbest (#97674) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én továbbra sem szeretnék vékony workstationt :( Egy robosztus állatot szeretnék, mint a W500-520, jó billentyűzettel, 4k panellel, CPU-t és GPU-t külön hűtve. Utóbbiért az ultrabayről is szívesen lemondok, úgyis van már NVMe.

(#97680) Mr Bond 007 válasza FoxiestFox (#97679) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ezt így átolvasva nem p52 kéne neked? :)

(#97681) FoxiestFox válasza Mr Bond 007 (#97680) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Technikailag durva az a gép, de a billentyűzete alkalmatlan bármilyen komolyabb tevékenységre. Igazából még fórumozni is kényelmetlen lenne. Plusz én nem akarok numpadot, elcseszi a gép egyensúlyát gépelés közben.
#giveclassiclayoutback

(#97682) Tim82 válasza FoxiestFox (#97681) üzenetére


Tim82
nagyúr

[link] ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97683) FoxiestFox válasza Tim82 (#97682) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ennyi. :D

(#97684) havri1


havri1
félisten

Az X220-on (i5-ös) tényleg van 1 USB3.0 port?
2 fekete és egy sárga port van rajta ha jól emlékszem, de a sárgába se gyorsabb emlékeim szerint a külső meghajtó (3.0ás a meghajtó). Vagy csak benéztem volna?
A 3.0 nem kék jelölésű?

[ Szerkesztve ]

havri

(#97685) Tim82 válasza havri1 (#97684) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az X220-on tényleg van 1 USB3.0 port?

Ha i7-es, akkor van 1 db, egyébként nincs.

2 fekete és egy sárga port van rajta

A sárga is USB 2.0, csak "powered".

A 3.0 nem kék jelölésű?

De.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97686) Tikakukac válasza havri1 (#97684) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem feltétlen kék, igen, elvben kéknek kéne lennie, de lehet zöld, piros, fekete, amilyet akar a gyártó.

A sárga az az offline töltés miatt van. X220-on defaultban akkor van USB 3.0 a bal oldalon, ha i7-es a konfig.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97687) havri1 válasza Tim82 (#97685) üzenetére


havri1
félisten

Köszi.
Torrentre keresek valami olcsóbb megoldást, de a 3.0 kitétel. Express card-al próbálom most megoldani, de szívás..nem igazán akar menni..power gond, kellene még kraft szvsz. Most rendeltem olyan kártyát, aminek van külső tápellátása is. Hátha.

(#97686) Tikakukac: :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#97688) Tim82 válasza Tikakukac (#97686) üzenetére


Tim82
nagyúr

X220-nál éppen kékkel van jelölve, ha van. (Csak kiegészítésként írom.)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97689) havri1 válasza Tim82 (#97688) üzenetére


havri1
félisten

Na, ezen nincs. Akkor marad a 2.0 vagy express card teszt.
:R

[ Szerkesztve ]

havri

(#97690) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Na, egész jó gépet sikerült összebugáznom.
A multkori T420-as fiaksó után ami tetű lassú lett a halott akksi miatt, ideiglenesen átköltöztem egy HP 6560b-re, ami kriminális volt (döglött akksi, szar billentyűzet, mult évezredbeli 1366-os hitvány betekintési szögű kijelző, stb).
Valamint a céges laptopom se nagyon akart megérkezni (valami hűdeszuper full 14"-os Dell-t ígértek), úgyhogy összeraktam maradványalkatrészekből, céges selejtezésekből a következőt magamnak :)

T430s
1600x900-as kijelző
16GB RAM
patika állapot, 25 ciklusos Sony akksi
250GB-os Samsung 840 EVO mSATA
1TB-os HDD (túl vastag, így kicsit kilóg
Fingerprint reader, bluetooth, Intel 6300-as wifi
Dokkoló minden földi jóval :)

Ezzel elkarcolgatok még egy darabig.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#97691) Tikakukac válasza kraftxld (#97690) üzenetére


Tikakukac
titán

mult évezredbeli 1366-os hitvány betekintési szögű kijelző

Ebben meg 1600-as hitvány betekintési szögű kijelző van. Nagy ugrás azért nincs :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#97692) Tim82 válasza Tikakukac (#97691) üzenetére


Tim82
nagyúr

Itt ragadom meg az alkalmat, hogy jelezzem, úgy tűnik, van javított kit T420, T430, T420s, T430s IPS-esítéséhez: [link]

Most már talán van elég felhasználói visszajelzés is.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#97693) darvinya válasza Tim82 (#97682) üzenetére


darvinya
titán

Annyira csak nem. :D

Más

Nem tudom elhinni, hogy senki nem akar cserélni DDR2 laptop RAM-ot, asztali DDR RAM-ra, inkább vegyem meg kilóra arany árban. :DDD
Ennyit számít az idő már.

Eltudom képzelni régi '80 gépsort, hogyan sikerül javítani.
1x volt hasonlóban részem, de 2 év alkatrész(ek) várás után feladtam. :(((

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#97694) Xero válasza darvinya (#97693) üzenetére


Xero
nagyúr

Pont most volt egy ügyfelem. Kb heroin árat kérhettem el egy mainframe-en futó cobol megoldás migrálására költséghatékonyabb platformra. Egyszerűen senki nem mert hozzányúlni. Minden ami régi tudás vagy eszköz, azért simán lehet szemtelenül sokat kérni. Ez is kb 20-30 éve ott állt. Aki értett hozzá, már kb 15 éve elment a cégtől.

(#97695) vargas0502 válasza Tikakukac (#97691) üzenetére


vargas0502
tag

Jogos az írás.

(#97696) bzolika10


bzolika10
aktív tag

Sziasztok!
Van egy T430-am és ma azt vettem észre, hogy az intel 7260-as wifi modul nem képes csatlakozni az otthoni hálózathoz. Csak az otthoni hálózattal van ilyen gond, mert ha megosztom a mobilnetet a telefonomról akkor arra simán rácsatlakozik. Hogy lehetne orvosolni ezt a problémát? Drivert már újratelepítettem.

(#97697) sutszi válasza bzolika10 (#97696) üzenetére


sutszi
veterán

Ez sok kérdést felvet. T430 amiben 7260-as van? Whitelistes biosod van?

Ettől függetlenül ez hálózatos problémának tűnik? Tudni kéne több részletet a hálózati beállításokról amire nem csatlakozik. 2,4 vs 5Ghz? n vagy ac? csatorna száma? csatorna szélessége? Volt változás a beállításokban? Működött valaha ez a párosítás az aktuális beállítások mellett?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#97698) bzolika10 válasza sutszi (#97697) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Igen, whitelist mentes bios van rajta. De azóta sikerült megoldanom a problémát. Ki kellett kapcsolnom a win10 linuxos alrendszerét.

(#97699) sutszi válasza bzolika10 (#97698) üzenetére


sutszi
veterán

Ez érdekesen hangzik. Csak érdeklődésképpen Hyper-V amúgy engedélyezve van nálad?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#97700) bzolika10 válasza sutszi (#97699) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Engedélyezve volt, de amikor másik gépen kezdtem virtualizálni akkor kikapcsoltam.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.