Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) And válasza Bubu79 (#1850) üzenetére


And
veterán

Nincs is szó ''spéci'' kék v. fehér ledekről. Inkább arról, hogy az a 2.22V - mint a teló rajzáról, és egy másik, Winner_hun -nak a témában indított topikjából :U kiderül - a többi, párhuzamosan kötött és a méréskor még ki nem forrasztott zöld led nyitófeszültsége volt. Amint az összeset kicserélte, mintjárt tudtak világítani a kék / fehér ledek is..

(#1852) Bubu79 válasza And (#1851) üzenetére


Bubu79
addikt

Így már érthető ;) Thx.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1853) Winner_hun válasza Ja no (#1848) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fényerővel nem tököltem, amikor csak kék volt, akkor gyengének tűnt a kék, ezért kicseréltem fehérre, ami nagyon jó:R
Kékből kell vennem magasfényűt és akkor minden ok lesz
A billentyűzetre elég, ott nem élvezhetetlen, de a kijelzőn az volt:( Bár szvsz nem is jó a kék szín, mert az lcd kijelző ugyebár fekete és a kontraszt miatt nem is jó hozzá a sötétkék, sokkal jobb a fehér

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1854) Winner_hun válasza And (#1849) üzenetére


Winner_hun
félisten

Netmonitor nekem is van, hol kell megnézni ezeket? Mert nem értek hozzá, csak annit, hogy van, ki llehet kapcsolni a fényt aztán csá:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1855) Ja no válasza Winner_hun (#1853) üzenetére


Ja no
aktív tag

Köszi,
Akkor lehet hogy mindegy neki mit teszel oda. Gondolom arra van beállítva, hogy 15-20mA-t hajtson át a LED-en, nyitófesztől függetlenül.
Mi lesz a következő überMOD? :D

(#1856) Winner_hun válasza Ja no (#1855) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm egy egyszerű mezei multiméterrel gondolom nem tom kimérni, hgoy mennyi milliampert ad a teló, ugye?
köv mod? folyamatosan csinálom:D vízhűtést akarok még a szünetbe, meglátom, hgoy lesz-e rá időm:F meg még a kábelrövidítések meg billentyűzetet is kell csinálni meg az egéren is van még mit alakítani, csak az idő a kevés:O

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1857) Ja no válasza Winner_hun (#1856) üzenetére


Ja no
aktív tag

A ''led oldalon'' valszeg nem, de ahogy AND írta a telep oldalán már meg tudod tenni és abból visszakövezkeztetni. MOndjuk itt is csak a változást fogod mérni, nem a valós LED áramot. De ha visszateszel egy régi LED-et és megméred a telepről felvett áramot, akkor ha ugyanezt kapod kék-fehér esetéb is, akkor szvsz lehet következtetni a kapcsolástechnika módjára. De ez nagyon imho! :)
Olvasom a Mod terveidet az ünnepekre. Ez kb olyan hogy: ''...ha lesz egy szabad hétvégém, akkor lediplomázok!'' :D

(#1858) sasa311


sasa311
veterán

sziasztok!
Kezdjük azzal, hogy tök hülye vagyok az elektronikához, kifújtam ott, hogy villanykörtét cserélek vagy megtoldok egy drótot :P
Az lenne a tervem, hogy az akvárium fölé tennék egy kék ledet, ami a holdfényt szimulálná...
Ehhez mire lenne szükségem?
Másik kérdésem, hogy hol tudok kék ledet szerezni (lehetőleg 465 nm-hez legközelebb eső spektrumút).
Harmadik, hogy az nekem, mint laikusnak mennyire lenne bonyolult úgy megcsinálni, hogy a led fényerejét lehessen variálni (pl. ciklikusan, 28 nap alatt 10%-100% között, mint a hold valójában).

Hát így első nekifutásra ennyni, köszi előre is mindenkinek :D

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1859) LukE válasza sasa311 (#1858) üzenetére


LukE
veterán

egy kék ledre, és egy áramforrásra. Lehetőleg néhány elem, és egy ellenállás. Az még ha vízbe esik sem süti meg a halaidat rögtön:)
monggyuk lomex arlistajabol:
34-04-33
LED DIODA D= 5 BLUE SUP.BR. L-53PBC-E W.CLEAR 1400mcd RoHS 465nm 30° 159.20 Ft netto/db

[link]

hááát. minimum határeset :) De lehet, hogy van valahol pont ilyen kapcsolás.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1860) Ja no válasza sasa311 (#1858) üzenetére


Ja no
aktív tag

Gondolom nagyobb teljesítményűt akarsz és nem néhány cd-sat.
A luxeon.hu-n találsz bivaly kék LED-eket, egyet én is teszteltem, elég süti.
A chipcad oldalán is van rendelésre hasonló teljesítményű LED, de lényegesen olcsóbban. Ezeket még nem próbáltam, talán majd januárban.

Ha hármat sorba kötsz, akkor némi soros ellenállással el fog menni egy 12V-os halogéntrafóról, bagy falba duható adapterről is. (persze kellhet egy kis graetz meg kondi, esetleg egy fesztstabkocka)

Amiket én láttam kék ledeket azok nagyon eltértek a hold fényétől. Arra inkább a hidegfehér LED-ek hasonlítottak. Nem lehet, hogy az lenne a jó inkább?

BTW: szaporításhoz kell a holdszimuláció, vagy csak otthonosabbá akarod tenni a környezetüket?

(off: édesvizi vagy tengeri?)

(A 28 napos ciklizálás elég macerás közel 0 ismerettel)

(#1861) golyani


golyani
addikt

egy infra led mi péz?
mert vettünk egy videjó kamerát és tud éjszakait amit infrával csinál. kicsit iylen nagytestvéres kinézete van a videónak csak ilyen 1m után alig láccik vmi, és arra gondoltam ha tetejébelökö 2 infra ledet amit egy gombelemről küldök és taapdókoronggal fel tudom nyomni az oldalára a kamerának.

(#1862) Ja no válasza golyani (#1861) üzenetére


Ja no
aktív tag

Szerintem kicsit erősebb elemben érdemes gondolkodni, mert ezek piszok sokat tudnak enni.

(#1863) golyani válasza Ja no (#1862) üzenetére


golyani
addikt

akkor két cerka aksi elem.

(#1864) Ja no válasza golyani (#1863) üzenetére


Ja no
aktív tag

pl. lomex:
L-53SF6C (KIN) INFRA LED 40/100mW/sr 860nm 5mm W.CLEAR 30° RoHS ADO
Kb 1,8V-ot kérnek. Ha impulzusban hajtod akkor akár a 2,4V is jó lehet neki. Hogy neked mekkora hullámhossz, illetve látószög kell azt nem tudom, de egy próbát megér.

(#1865) LukE válasza Ja no (#1860) üzenetére


LukE
veterán

három még 1W-os luxeon nem holdfényt, hanem majdnem nappali világosságot szimulálna :DDD
Hacsak nem egy medencéről van szó, szerintem néhány ''sima'' nagyfényű led is elég lesz.
Persze le lehet szabályozni kis áramra azokat is, de azért picit drága móka lenne szvsz.

A színnel viszont egyet tudok érteni. Ha fehér nem is lenne jó, RGB ledekkel ki lehetne sakkozni a megfelelő színt.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1866) sasa311 válasza Ja no (#1860) üzenetére


sasa311
veterán

LuKe: köszi, rajta leszek a témán ;)
Ja no: a holdfény csak az emberi szemnek tűnik fehérnek, igazándiből inkább világos-kékes (465 nm - főleg, hogy az akváriumban a koralloknak a tengerben 4-5M mélységet próbálom szimulálni :B ). Az aki tengeri, a koralloknak szeretném kicsit otthonosabbá tenni a helyet (kőkorallok). Ivaros szaporodásra nem igazán vágyok, bár semmi sem lehetetlen :DDD
Szóval szerzek led-et, aztán meglássuk, hogy mi lesz. Az viszont biztos, hogy 1 lednél több nem kell.....
Ha jól szűrtem ki, így akár mehetne elemről is? (biztonságilag ez lenne a legfajább)

köszi



[Szerkesztve]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1867) Ja no válasza sasa311 (#1866) üzenetére


Ja no
aktív tag

Akkor ma is tanultam valamit! :)
Mekkora akvihoz lesz? tengerinél mi az a minimális méret, ahová már nem kell mindenféle szűrő meg efféle? Vagy ott 500,000m3 alatt mindenképp szükséges?
Elem: végülis 3 NiMh-ról kényelmesen elmegy kb két hétig, 20mA-rel és 8-10 óra/nap üzemidővel számolva. De akkor ne 20 fokosat vegyél, mert az csak egy foltot fog bevilágítani, gondolom neked meg nagyobb felület kell.
Na de hagyjuk a sok szakmai dumát, inkább azt mond, hogy milyen halak vannak benne! :)

(#1868) sasa311 válasza Ja no (#1867) üzenetére


sasa311
veterán

Arra gondoltam, hogy jó lehet a 20 fokos is, majd ráirányítom a fémhalogén lámpa reflektorára, és az majd szétszórja a fényt.
Az nekem tök jó lenne, ha 2 hetet menne egy elemről, kb. 8 órát kéne mennie éjszakánként :)

Olyan tengeri csak a mesében van, amibe nem kell szűrés :D Kezdőknek pedig a X>200L méret az ideális. Lehetőleg kezdésnek csak halakkal, esetleg valami strapabíróbb lágykorallal.

Amúgy ez nekem egy 100L-es medence kőkorallokkal, hal nincs benne sok, csak egy bohóchal meg egy salaris fasciatus (bocsi, nincs magyar neve, gúgli megmutatja). Meg januárba jönnek bele kéklábú remeték :D
Aljzat még nincs benne, bocsi, majd lesz[link]
[link]
ezt most fényképeztem :D


ps.: akarom mondani van olyan tengeri, amibe nem kell szűrő, csak az kb. 3X annyiba kerül :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1869) Ja no válasza sasa311 (#1868) üzenetére


Ja no
aktív tag

Az a reflektor nem lehet hogy pont összegyűjti majd? :)
Én úgy szoktam megoldani, hogy a LED elején lévő ''félgömöt'' lecsiszolom.

Elem: három akksi kell hozzá. (3x1,25V=3,75V, A LED-ed meg kér majd kb 3,4V-ot a külömbözetet egy ellenálással kell elmelegítened.) Tartót kapsz a lomexben is.
Én beletenném a LED-et egy valami műanyagtubusba és kiönteném kábelestől kis műgyantával. (pl uverapid-20). Így ha bele is esne a LED nem fog problémát okozni. Meg az enyhén agresszív sós víz sem oldja bele a nehézfémeket a forrasztásról. Kár lenne a bohóchalért.
Dr-Halat mennyiért árulnak mostanság?
A háromszoros szorzót kifejtenéd kicsit bővebben?

A baloldali műa. könyök egy kicsit rendszeridegen! :D

[Szerkesztve]

(#1870) LukE válasza Ja no (#1869) üzenetére


LukE
veterán

mér, a jobboldali nem? igy legalabb megvan a szimmetria :DDD

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1871) Ja no válasza LukE (#1870) üzenetére


Ja no
aktív tag

ilyen mély összefüggésekre nem vagyok képes korán reggel :D

(#1872) sasa311 válasza Ja no (#1869) üzenetére


sasa311
veterán

A bal oldali ''könyökön'' (ami egy PVC cső :DDD ) jön vissza a szűrőházból a víz az akváriumba, a jobb oldani meg egy 3200L/ó motor, ami forgatja a vizet.
Ha erre gondoltál, ez az akvárium nekem szigoran önköltségi áron (és amit lehetett megcsináltam, nem készen vettem a boltba) kb. 200K-ban van. Ha nem lenne szűrő, akkor olyan 4-500-ba lenne (ennyi élőkő kéne).
Doktorhal manapság 6-20K között van, attól függ mekkora és milyen fajta :)


Szóval akkor kell a led, 3 elem és egy ellenállás. De hogy oldom meg, hogy ne kézzel kelljen szabályozni, hanem be lehessen állítani, hogy 23-07-ig égjen. Vagy ehez mégis egyszerűbb lenne konnektorról nyomni valami transzformátorral?
Ja amúgy ilyesmi a reflektor: [link]

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1873) Ja no válasza sasa311 (#1872) üzenetére


Ja no
aktív tag

látom reflektor ügyben nagyon felkészült vagy! :)
A három m3/órát jól írtad? A 200kHUF kicsit megingatott :((
Gondolom akkor egy csilivili 500 lityós van vagy 2mikó. Annyiból meg elmegyek inkább lakni néhány hónapra a tenger mellé.

valszeg egy fali időzítő lesz a megoldás meg egy kis adapter. Így viszont mindenképp használj valami fesztstabkockát is. Ha a holdciklus akarod szimulálni, ahhoz meg valami mikrovezérlő kellene meg egy realtime clock.

(#1874) sasa311 válasza Ja no (#1873) üzenetére


sasa311
veterán

nem arányosan nő tulajdonképpen az ár... Egy 500 lityis korallosat kihoznék 1,3-1,5M körül, és akkor mégis otthon van a korallszirt :)
Igen, a 3200L/órát jól írtam, de van még benne 2100L/ó, ami csak nappal megy, és még kb 600 a szűrő :D.

na a többinek jól utánajárok

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1875) Ja no válasza sasa311 (#1874) üzenetére


Ja no
aktív tag

Tahát akkor 600l/ó ami a szűrőn nyomja át a vasszert. A többi csak keringet, vagy az is a szűrőre dolgozik rá?

(#1876) sasa311 válasza Ja no (#1875) üzenetére


sasa311
veterán

az csak keringet, de tulajdonképpen az is a szűrőnek dolgozik, mert felkavarja mindenhonnan a dzsuvát így az nem tud leülepedni és lejut a szűrőbe :)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1877) Ja no


Ja no
aktív tag

Tudja valaki esetleg, hogy lézerprinterbe való ezüst színű öntapadós fóliát hol kapok pesten? (A4, valami műanyaglapú izé)

(#1879) Bubu79


Bubu79
addikt

A ViPower Rackek úgy vannak kialakítva, hogy a fiókba bármilyen 3,5''-os kütyüt bele tudj rakni.
Egy USB-s kártyaolvasót is pl., ezért van benne az USB mint lehetőség ;)
Ahhoz, hogy külső meghajtót tudj csinálni belőle szükséged lenne egy kiegészítő NYÁK-ra,ami elvégzi az IDE sín USB-re való fordítását.
Szvsz macerásabb egy ilyennek az előkerítése, mint venni egy külső USB racket. ( Nem is hiszem, hogy kapni külön elektronikát; bár előfordulhat ) :)

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1880) _Petya_ válasza Bubu79 (#1879) üzenetére


_Petya_
őstag

Így van, a vipower rack-eken az USB logo legtöbb esetben csak átverés, reklámfogás... (bár van valóban USB-s mobilrack-jük is, de olyat még csak képen láttam...)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1881) (jan)


(jan)
őstag

hello!

abban kérném a segirségeteket hogy:

megszeretném növelni a bluetooth om hatótávolságát ugy hogy nagy nyereségü antenát csatlakozatok hozzá de a garancia megmaradásával

én galvanikus csatolásra gondoltam amit elöször itt [link]
olvastam igaz hogy ez pmr rádiohoz van de az elv a lényeg csak nem tudom mekora tekercs kéne 2.4ghz hez antenát azt szerencsére 1cerü csinálni teli van a net wlan antenna rajzokal ami ugyanugy 2.4 ghz en megy már csináltam is és müködik :)

Kérlek segitsetek fontos lenne!

üdv: (jan)

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1882) And válasza (jan) (#1881) üzenetére


And
veterán

Hi! Az oldalon, amit linkeltél, pont nem galvanikus csatolást említenek, bár ez részletkérdés. Egy PMR-nél azért válhat be ez a fajta kicsatolás, mert ezeken a rádiókon a hullámhossz miatt eleve tekercselt antenna van a készülékekbe építve, így az RF-energia egy külső tekerccsel viszonylag kis veszteséggel elhozható (a két tekercs jó csatolásba kerül, szinte transzformátort alkot). Egy BT-eszközön viszont - a WLAN-os kütyükből kiindulva - vagy az áramköri panelen kialakított hurokantenna, vagy (kihajtható antennás BT-illesztő létezik?) kis dipólantenna lehet. Ilyen antennákról viszont nehezen tudsz induktívan jelet kicsatolni, vagyis valszeg. sokkal rosszabb hatásfokkal, mint egy PMR esetén. Úgyhogy szvsz. az a többlet, amit egy egyszerűbb irányított antennával nyernél, elvész az induktív kicsatolás veszteségén. Itt nincs ''tartalék'' sem, mint egy PMR-nél, hiszen egy BT-modul kimenő teljesítménye csak a töredéke egy PMR-adóvevő teljesítményének.

[Szerkesztve]

(#1883) (jan) válasza And (#1882) üzenetére


(jan)
őstag

aha értem hát nem lett jó kedvem

igazad van hülyeséget irtam de bocsi mer már kivagyok idegileg...

nem tom mos mitévö leszek fogok 1 parabolát azt berakom a fokuszpontba :)

télleg medig lehet 1 ijen bts adaptert usb kábellel hoszabitani?? mert a wlant aszem 5 vagy hogy

ja és létezik kihajtható antenás kékfog 1 linksys gyártmányt már láttam is a neten na meg arrol leirás h hogy csináltak 1 ijen kütyüvel 1.5 km es hatótávot ha érdekel megkeresem a linket

Legszebb öröm a söröm és az áramköröm!

(#1884) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Ilyen alkatrészt keresek:

93LCS56SN (ez egy soros EPROM, 8 lábú smd)

Az árlistában csak ilyet látok:

93LC56A/SN/SMD

Próbáltam keresni datasheet-et, de nem találtam, azért itt kérdezem, használhatom ezt helyette?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1885) LukE válasza _Petya_ (#1884) üzenetére


LukE
veterán

[link] ?

Az elsot nem csoda, hogy nem talalod, mar az adatlapjan is szerepel egy ''Obsolete Device'' ''pecsét''.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1886) _Petya_ válasza LukE (#1885) üzenetére


_Petya_
őstag

Köszönöm, megtaláltam.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1887) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok kellene nekem egy nyák terv az elektronikus dobókockához(7db. LED egy nyákon)
Nem tudom sehogy sem megszerkeszteni.Nagy :O KÖsszönöm.

(#1888) Ja no válasza MTbc (#1887) üzenetére


Ja no
aktív tag

Csak a hét darab led lesz rajta?

(#1889) MTbc válasza Ja no (#1888) üzenetére


MTbc
senior tag

Igen csak hét led és 2 ic asszem 555 és 4017.

(#1890) Ja no válasza MTbc (#1889) üzenetére


Ja no
aktív tag

Csak azért kérdeztem, mert ha CSAK a hét led lett volna rajta, akkor eccerűbb lett volna be sem forrasztani, hanem egy vastagabb müa lapba belefúrni és dróttal bekötni.
De látom hogy mást is akarsz rápakolni. Ha nem sürgős, akkor tudok segíteni panel tervezésében. Ha sos, akkor meg össze tudod rakni próbapanelon is.

(#1891) MTbc válasza Ja no (#1890) üzenetére


MTbc
senior tag

Igen sürgös lenne de mindegy azért kösszi.

(#1892) LukE válasza Batman2 (#1633) üzenetére


LukE
veterán

Sikerult valamit javitani a kutyun?
[link] <- Nyak tervezesi utmutato. Ugyan nem pont ahoz az IC-hez, de apro hiba.
([link] lap aljan appnotes cimszo.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1893) LukE válasza LukE (#1892) üzenetére


LukE
veterán

[link] < emmeg kimaradt...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1894) Bigya


Bigya
őstag

Csákó!

Tudtok olyan kapcsolásról amivel LAN-ra lehet csatlakozni IRDA csatolással?

Konkrétan PPC-vel használnék LAN-t olyan helyen ahol WiFi nincs...

Köszi előre is

mod: vagy vegyek egy AP-t ést azt hordozzam ???

na akkor ez a kérdés inkább hálós topikos

[Szerkesztve]

(#1895) Ja no válasza sasa311 (#1876) üzenetére


Ja no
aktív tag

sasa311,
süt már a mű-hold a bohóchalra?

(#1896) Ja no


Ja no
aktív tag

tudja valaki közületek, hogy ki forgalmaz pesten AMP gyártmányú 8/8-as utp aljzatot?
Mindenféle routereket meg ilyeneket forgalmaznak és egy családi házban székelnek(tek) egy lepattant villamosvonal végállomása közelében

[Szerkesztve]

(#1897) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Egy labortápot szeretnék átalakítani digitális vezérlésűre. Jelenleg két analóg potival lehet szabályozni a felszültséget, illetve az áramkorlátot. Rendelkezésre áll egy ATMEGA16 mikrovezérlő, 4 db 8 bites porttal, elsősorban ezzel, R-R2 lértával szeretném megoldani a dolgot. Fontos lenne, hogy pl 0,5, vagy 1 voltonként lehessen feszültséget állítani. az áramkorlátnál elég néhány lépés (pl: 10mA, 50mA, 100mA, 200maA, 500maA, 1A...) Hogyan fogjak hozzá? A másik ötletem a két poti kiváltása digitális potikkal. Ebben az esetben hogyan tudom beállítani, hogy egy lépés pl 0,5V legyen? (ideális esetben pl 256 lépéses a poti, a trafóm névlegesen 24V-os, tehát 25,6V-ot feltehetően tud, tehát akkor 1 lépés 0,1V lenne. Ha 5-ösével léptetem, akkor ez így jó is. De mi van, ha valahogy át kell skálázni (csak 24V-ot tud a trafó, vagy más a lépésszám..) Szerintetek hogy csináljam?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1898) LukE válasza _Petya_ (#1897) üzenetére


LukE
veterán

tlc7226? (ez spec Ti gyartmany, de ugy tudom mas ceg is gyart xxx7226-ot) 8 bites parhuzamos DAC 4 kimenettel. lomexben DIP verzio 500Ft korul.
8 adat, egy enable es ket csatorna allito lab kell neki. (ha csak ket ch-t hasznalsz 1 en+1ch lab eleg neki)
Nalam 0 es 12V-ot kap tapfesz cimszo alatt, es 7805 5V-jat kapja meg Vref helyett. Eddig mukodik:) Csak ne felejtsd el vegigforrasztani az osszes adat-bit labat, en ezzel szoptam egy darabig...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1899) _Petya_ válasza LukE (#1898) üzenetére


_Petya_
őstag

Oké, ez egy DAC, de hogyan tudom ezt a potik helyére illeszteni? (nem akarok a nyák-on turkálni, tehát olyan áramkört kellene gyártanom, amit simán be tudok tenni a potik helyére, ezért gondoltam a digitpotira)

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1900) LukE válasza _Petya_ (#1899) üzenetére


LukE
veterán

A potmeter mit csinal az aramkorben? Ha a kozepso labarol le van vezetve a fesz, es az szabalyozza a tapot, akkor egyszeruen annak a helyere be kell rakni a DAC kimenetet.
Ha nem, akkor latatlanba passz.

Regebben neztem digipotmeter adatlapokat, azok nehany mA-nel tobbet nem igazan akartak leadni.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.