Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) CPT.Pirk válasza Csaba_20_ (#1350) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

estefelé még utánnanézek ennek a watt dolognak, de most hamarosan mek. túrázni...

És igen, tényleg viszhangos a szobám... dehát csak egy panellakás.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1352) djyuri válasza Csaba_20_ (#1350) üzenetére


djyuri
őstag

Nekem az istennek nem ment volna így összehozni a FET-eket és a processzort a veszteségekkel, főleg nem százalékra pontosan.

Most nézem bakker...Ezt csúnyán elírtam:Y
Sorry... Én 16%-ot akartam írni és a másik meg 20%-nak jó...

Amúgy teljes teszten edig csak egy Fet végfokos házimozit néztünk annó és gyakorlatilag tizedre pontosan kijött a 20%...a 16%-ot csan én adtam hozzá,hogy valahova besoroljam a multifunkcionális részét is...

Erről a gyerekkorom jutott eszembe, amikor rokonaim folyton a ''gondolj egy számra, szorozd meg 4-gyel, adj hozzá...'' logikai játékokkal ''zaklattak''. Ne felejtsük el, hogy a kimenő teljesítményt 1 kHz-es jel mellett szokták megadni, nem 50 Hz-re.

HY:DDD Ez jó duma;) Mivel 1Khz-el semmire sem megy általában senki,így nem is mérünk vele....Amúgy is bántja a fülemet úgy 800-3000Hz-is a sípolás....Utána már csak 11.5Khz-től fölfelé gázos hallgatni,amíg hallani:DDD

Egy kérdés még ezzel akpcsolatban:
Akkor amit mértem annó a fisher-emre 50Hz-en,akkor az valóltal lett...Hiába volt a tökéletes analóg műszer? THX;)

A FET tranzisztortípust jelöl és nem erősítőrendszert. Az erősítőket osztályokba sorolják kialakításuk szerint..................

Oksa....Pontos nevén nem jutott eszembe,meg nem is olyan fontos nekem..A lényeg,hogy igenis van benne leszabályozás és egy külön kis áramkört találtunk a proci (kompresszor) mellett,ami közvetlen kapcsolatban volt a +- táppal és sorod sönt ellenállással volt a váltóáram résszel.....

Amúgy mér vártalak:D Rég nem voltál....Mi történt? Sok volt a meló?

Sajna mennem kell....
Elkések.....Majd jövök......ÉS THX;)

(#1353) DDL válasza djyuri (#1348) üzenetére


DDL
őstag

Jujj-jajj! :(

Nos visszatérve a te esetedre:
Tehát 240W
És akkor a tiéd FET-es is....Ezért csak 26% a veszteség..
De mivel processzoros technológia sok extráva,ezért ilyen kis teljesítmény mellett ez visszavezeti 20%-ra...


Ezt meg honnan szedted össze? Amikor a hálótrafó (már ha az van benne) eleve 10% veszteséget jelent (ha szerencséd van)? Márpedig a maradék 10% veszteséget ekkora teljesítményeknél még lapcsolóüzemű erősítővel is nehéz összehozni! Szóval itt vmi nem ok.


Így marad 192W
Na ezt osztom el 10-el (most egyenlőnek tekintve az összes végfokot és jelszintet)
Akkor kijön 5*19.2W....Ez persze 50Hz és folyamatos...



Öööööö...???? Mi ez a 10-es szorzó? Az 5 csatornából nekem sehogy nem jön ki a 10 végfok.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1354) DDL válasza djyuri (#1352) üzenetére


DDL
őstag

HY Ez jó duma Mivel 1Khz-el semmire sem megy általában senki,így nem is mérünk vele....Amúgy is bántja a fülemet úgy 800-3000Hz-is a sípolás....Utána már csak 11.5Khz-től fölfelé gázos hallgatni,amíg hallani

Az a sok szaki aki a szabvány előírasait követve mégiscsak 1kHz-es jellel mérik a teljesítményt azok senkik? Mellesleg egy apró lényegtelen paramétert a torzítást is megadják a teljesítmény mellé (különben értékelhetetlen a paraméter). :( :(


Üdv: DDL (egy senki)

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1355) Csaba_20_ válasza djyuri (#1352) üzenetére


Csaba_20_
őstag

djyuri írta:
Most nézem bakker...Ezt csúnyán elírtam
Sorry... Én 16%-ot akartam írni és a másik meg 20%-nak jó...


Szokj le arról a szokásodról, hogyha kijavítanak és elmondják, hogy amit írtál az marhaság, akkor nem vagy hajlandó elismerni és azzal jössz, hogy ''csúnyán elírtam''. Ha azt tekinted csúnya elírásnak, hogy összehordtál hetet-havat és műszaki paramétereket szórtál a mondatba, akkor rendben van. De ha utána még a százalékokon kezdesz el pötsölni, az már rég rossz. Hiába mértél bármit, mert annak nincs köze ahhoz, hogy FET-es-e, vagy processzoros-e valami.

djyuri írta:
HY Ez jó duma Mivel 1Khz-el semmire sem megy általában senki,így nem is mérünk vele....Amúgy is bántja a fülemet úgy 800-3000Hz-is a sípolás....Utána már csak 11.5Khz-től fölfelé gázos hallgatni,amíg hallani

Egy kérdés még ezzel akpcsolatban:
Akkor amit mértem annó a fisher-emre 50Hz-en,akkor az valóltal lett...Hiába volt a tökéletes analóg műszer? THX


Ez nem duma. A teljesítmény méréseket 1 kHz-en végzik, így a te 50 Hz-en elvégzett mérésed nem összevethető a többivel. Gyakorlatilag feleslegesen mértél.

Egy zenében bőven vannak 1 kHz feletti hangok. Azt hiszem meglepődnél ha egy aluláteresztő szűrővel az 1 kHz feletti hangokat levágnád. Próbáld ki a Winampban, a preampot húzd le -12 dB-re és az 1 kHz feletti potikat szintén, az alatta lévőkeg meg +12 dB-re told fel. Ki fog jönni a tipikus dobozhang.

(#1356) djyuri válasza DDL (#1353) üzenetére


djyuri
őstag

Figy....

Az szinte mindenhol világos,hogy egy x-watt áramfelévételü trafó nem ad le x-wattot...
De a végfokokat úgy tervezik hozzá,hogy ezen számítási módszerem mégis kiadja 50Hz-re hol rövidebb és hol viszonylag hosszabb időre ezt a teljesítményt a hangszórókra...

A 10-es szorzó meg a plusz-minusz-os táp miatt kell.....
Mivel egy hangszóró nem csak befelé vagy kifelé mozog,ezért az ellenkező irányba is kell áram...És mivel nem egyszeres tápról van szó (amúgy annál is dupla osztó van),így két tápkört kell a trafónak töltenije...És a kimeneti teljesítményt is teljes amplitúdóval mérik...
Tehát van kb 100W-os trafó és azon nézzük a max leadást....
Akkor nyílván ott a 10% százalékod...akkor az 90W...plusz még az én megszokott minimum 10%-om,akkor az már 80W...És mivel kettős táp kell,így kétfelé osztódik...40W...Tehát a max leadás 2*40W AC 50Hz...
ez + 0% és -10%...tehát 36-40W kétszer a max....
Én így számolok elég régóta és nagyon keveset tévedtem eddig,amit le is tudtamn mérni...
De persze kivételek bőven vannak..pl házi tákolmányokban...

És üdv neked is;)

(#1357) djyuri válasza DDL (#1354) üzenetére


djyuri
őstag

Nézd....egyáltalán nem senkik...sokkal valakibbek,mint én....

De én valahogy a tizen évem alatt,amióta komolyan foglalkozok ilyenekkel (az én szintemen komolyan)..azóta valahogy sehol nem volt igény a közép harmónikusokra.....
Meg egy diszkóban vagy házibuliban ilyen hangok erőltetése? Ugyammá....
Inkább hagyjuk,mert megint zene stílus vita kerekedik ebből....
Így nyugodtan lőjj be elvetemült stílusba engem és akkor nem menjünk tovább ebbe bele....THX;)

(#1358) djyuri válasza Csaba_20_ (#1355) üzenetére


djyuri
őstag

Milyen fet-es-e vagy processzoros-e?
A proci az adott egy házimoziban..Ahooz van fet-es én normály végfokozat sor...

És amúgy este csak a ''0''-át töröltem és a ''2''-est nem és ezért maradt 26% és nem 15%......Ezen kívül nem írtam el semmit....

És nem érdekel azon kijavítás,amit a számolásromról van,mert analóg (tökéletes állapotú és mérésű darab) mérések alábizonyítják 50Hz-en...
A többi freki nem érdekel,mert arra ott a másik erősítőm vagy másik hangfal kimenet a pl.: házimozin....

A mérések nálunk nem feleslegesek,mert niem szeretünk üvöltözni egymással a bulikon.....Szép halk zene,de a basszusok a a gerinc velőig hatoljanak és emellett érthető legyen a zene....
Ennyi...ez itt megvalósult és kész...Én ezek alapján mérek a haverokkal...És amiket mi raktunk össze,azok mennek és menni is fognak...Mégha éjjel nappal kakaón vannak nyomatva....(elöregedési lehetőség van,de az mindenhol benne van öreg cumóknál)

Nekem meg ne mutasd be a hangszínszabályozásokat....
Az Audio Cleaning Lab-al olyan szűréseket és szabályozásokat tok végre halytani,hogy bőven elmegy aktív hangváltónak a progi....
Mit gondolsz mivel próbálom ki a mélynyomókat vagy akárnit?
Ezzel átalakítok egy zenét olyanra,amilyenre akarom és azon beállításon mérünk vagy csak próbálunk a bulira vagy másra...Vagy csak úgy próbálgatjuk a hangszótót (-kat)......

Folyt,mert megint mennem kell.....és THX

(#1359) Csaba_20_ válasza djyuri (#1356) üzenetére


Csaba_20_
őstag

djyuri írta:
x-watt áramfelévételü trafó

Teljesítmény felvételű trafó. Egyébként VA-ben mérik a transzformátorok teljesítményét, nem wattban.

djyuri írta:
De a végfokokat úgy tervezik hozzá,hogy ezen számítási módszerem mégis kiadja 50Hz-re hol rövidebb és hol viszonylag hosszabb időre ezt a teljesítményt a hangszórókra...

Nem a végfokot tervezik a transzformátorhoz, hanem fordítva. Te se lábad választasz a cipődhöz, hanem cipőt a lábadhoz.

djyuri írta:
A 10-es szorzó meg a plusz-minusz-os táp miatt kell.....
Mivel egy hangszóró nem csak befelé vagy kifelé mozog,ezért az ellenkező irányba is kell áram...És mivel nem egyszeres tápról van szó (amúgy annál is dupla osztó van),így két tápkört kell a trafónak töltenije...


Ennek se füle, se farka. Megint írtál egy halom szót, közényomorítottál pár szakkifejezést, pár matematikai műveletet és azt bizonygatod, hogy ez így van. Nem így van.

A kimeneti teljesítmény a terhelésen eső feszültség és a rajta átfolyó áram szorzataként jön ki.(a bűvös P=U*I) Egy szinusznak bele kell férnie az adott tápfeszültségbe, legyen az 0-tól 40V-ig, vagy -20V-tól +20V-ig, vagy +40V-tól 80V-ig. Minden esetben a közepétől 20V-os eltérés a maximum. Egy időpontban csak az egyik csúcs érték van kimeneten. A teljesítményt effektív(négyzetes középérték) értékekkel számoljuk, a 20V-os szinuszos jelalak effektív értéke 20/1.41V=14.18V. A terhelő ellenállás 4,6, vagy 8 ohm szokott lenni. A kimenő teljesítmény maximuma tehát ebben az esteben 4 ohmos terhelés esetén P=U^2/R = 50,3 W.

Esetünkben ezt a teljesítményt adták meg, ezt tovább osztogatni értelmetlen.

djyuri írta:
És a kimeneti teljesítményt is teljes amplitúdóval mérik...

A legnagyobb kimeneti teljesítmény P=U^2/R képlet alapján, ahol R állandó(hangszóró) ott a legnagyobb, ahol a kimeneti feszültség a legnagyobb. Hogyan máshogy mérhetnék a maximális kimeneti teljesítményt, mint maximális amplitúdóval és ki a fene állította ennek az ellenkezőjét?:F

Ismerlek már egy jó ideje, de azért az durva, hogy ez idő alatt képtelen voltál legalább az elektronikai alapokat elsajátítani és azok alapján gondolkozni. Ehelyett mindenféle spekulációs számításokat alkalmazol, amiket aztán megpróbálsz ráeröltetni másokra mondván, hogy a több évtizede alkalmazott matematikailag és fizikailag alátámasztott számítások feleslegesek, mert te jobbakat találtál ki. Ráadásul sokszor tök sületlenség, ami képleteket és számítási módokat ide leírsz. Számításaid alátámaszandó folyamatosan méréseidre hivatkozol, amiket aztán rajtad és a haverjaidon kívül más nem látott. De ha az elektronikai alapokkal se vagy tisztában, simán el tudom képzelni, hogy a helyes mérési elrendezéssel se. Ez látszik abból is, hogy amit más 1 kHz-en mér, azt te 50 Hz-en teszed.

DDL vérmérsékletét ismerve, jókat nevet majd az általad írtakon és nem kizárt, hogy rendesen leolt miattuk. Téged ismerve meg ez nem fog meghatni téged és tovább fogod gyártani a sületlenségeket.

(#1360) Csaba_20_ válasza djyuri (#1357) üzenetére


Csaba_20_
őstag

djyuri írta:
De én valahogy a tizen évem alatt,amióta komolyan foglalkozok ilyenekkel (az én szintemen komolyan)..azóta valahogy sehol nem volt igény a közép harmónikusokra.....

Milyen harmónikusokról beszélsz? Tiszta zenei hangok vannak középfrekvencián és nem csak harmónikusok, amiket ugyanúgy kell kierősíteni, mint a mélyeket. Nem azért, de az a szint, ahova nem kellenek a középfrekis hangok, az a telefon.

djyuri írta:
Meg egy diszkóban vagy házibuliban ilyen hangok erőltetése? Ugyammá....

Számtalan bp-i disco-t tudok említeni ami cáfolja a te állításod, miszerint nincs szükség 1 kHz-es és affeletti jelek erősítésére. Ezenkívül számtalan Dj-t, hangmérnököt és még sorolhatnám. A Dj-s keverőn is 3 sávos hangszínszabályzó van, mély, közép és magas. A magas általában 12 kHz-et jelent, a mély általában 80-100 Hz-et a közép pedig 1-2 kHz-et. Ha már Dj a neved, akkor ezzel legalább tisztában kéne lenned.

(#1361) Csaba_20_ válasza djyuri (#1358) üzenetére


Csaba_20_
őstag

djyuri
És nem érdekel azon kijavítás,amit a számolásromról van,mert analóg (tökéletes állapotú és mérésű darab) mérések alábizonyítják 50Hz-en...
A többi freki nem érdekel,mert arra ott a másik erősítőm vagy másik hangfal kimenet a pl.: házimozin....


Mondom, hogy le kéne szoknod arról, hogy ha kijavítanak, akkor belesz*rsz.

Azt nem értem, hogy minek neked a másik erősítő a többi frekire, ha azok kierősítését amúgy feleslegesnek tartod...:(:(:(:F:F:F

djyuri írta:
A mérések nálunk nem feleslegesek,mert niem szeretünk üvöltözni egymással a bulikon.....Szép halk zene,de a basszusok a a gerinc velőig hatoljanak és emellett érthető legyen a zene....

Ha világ 1 kHz-en végzi a teljesítménymérést te 50 Hz-en, akkor ne akard összevetni a többi méréssel, mert értelmetlen. Ha pedig 1 kHz feletti hangokat levágod(nem erősíted), akkor tompa, dobozhangot fogsz kapni, ami közelít egy telefonbeszélgetés minőségéhez. Ezt aki végigcsinálta az általam korábban leírtakat a Winamppal, tanusíthatja és jöhetsz te bármilyen méréssel, vagy haverokkal.:R:R

(#1362) djyuri


djyuri
őstag

Erre nincs hangulatom...

(#1363) stol


stol
addikt

Sznobság következik....


1. Ha én építek/tervezek valamit, pl. véget, hangládát, akkor az úgy szóljon lineáris átvitellel, hogy mindenféle spektrumszabályzást ne kelljen alkalmazni.

2. Van 1 pár Videoton DC-2550A-m, és egy Metz Mecasound AX 4960 végem, és valami folytán, az 5*4m-es szobánban, 2*20W nál többet nem vagyok képes elviselni, másznak le a falról a képek, a gitt pereg ki az ablakból, az üvegtárgyak peregnek le....

3. Ha van nálam valaki, és zenehallgatás közepette, nyomul a hangszínszabályozó felé, mindíg a kezérebas*ok.:DD

Szerk.:

Hangfalaknál, 2mm^2-eg tömör rézhuzalt alkalmazok.

[Szerkesztve]

(#1364) djyuri válasza Csaba_20_ (#1361) üzenetére


djyuri
őstag

Mondom, hogy le kéne szoknod arról, hogy ha kijavítanak, akkor belesz*rsz

CSak erre...
Kijavitottál? Nem...csak elmondtad,hogy rosszul számolok.......
Most akkor mindenhova vigyen egy komoly vásárló egy jóminőségü hangfalszettet meg ilyesmit és fatya műszereket és mérje le pontosan pl a murányiban?
Vagy bízzon a megadott RMS értékekben?
Csak erre válaszolj és nem erőltetem tovább az osztásaimat....:R

Mod: Helyesírás:U

[Szerkesztve]

(#1365) Csaba_20_ válasza djyuri (#1364) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Kijavítottalak, mert leírtam a helyes számolásokat is és elmondtam, hogy amit te számoltál az nélkülöz minden szakmai alapot. Ha ezt nem látod, nem látod. Nem tudok rajtad segíteni.

djyuri írta:
Most akkor mindenhova vigyen egy komoly vásárló egy jóminőségü hangfalszettet meg ilyesmit és fatya műszereket és mérje le pontosan pl a murányiban?
Vagy bízzon a megadott RMS értékekben?


Ez a kérdés irreleváns a téma szempontjából. Az eszközökre ráírt értékek valóságtartalma más lapra tartozik mint az, hogy hogyan kell helyesen számolni valamit.

(#1366) stol válasza djyuri (#1364) üzenetére


stol
addikt

Normális hangtechnikai boltokban, külön hangszigetelt szoba van kialakításra, a meghallgatáshoz, és normális hangfalakkal.
Megvétel előtt, még akár szinuszjellel is megzavarhatod a véget.
Miért ne vizsgálhatnám le normális boltban?
Nem TESCO-ban, METRO-ban, és MMarkt-ban kell hangcuccot venni!


Akkor, pl. auto végek teljesítményéhez, mit szólsz?

(#1367) DDL válasza Csaba_20_ (#1359) üzenetére


DDL
őstag

DDL vérmérsékletét ismerve, jókat nevet majd az általad írtakon és nem kizárt, hogy rendesen leolt miattuk. Téged ismerve meg ez nem fog meghatni téged és tovább fogod gyártani a sületlenségeket.


Csak kínomban röhögök. :( Vitázni csak vmilyen logikával, rendszerrel, összefüggéssel rendelkező gondolatsorral lehet. Jelen helyzetben semmi ilyesmit nem tudok felfedezni. Nem vívok fölösleges szélmalom harcot. Ez a fórum nem elég szakmai hozzá. Úgy látszik öregszem :(

Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1368) DDL válasza djyuri (#1364) üzenetére


DDL
őstag

Most akkor mindenhova vigyen egy komoly vásárló egy jóminőségü hangfalszettet meg ilyesmit és fatya műszereket és mérje le pontosan pl a murányiban?

Vajon a hangfalszettel mit tudsz a kinézett cuccon értékelhetően lemérni?? Mi az, hogy jó minőségű? Meg az, hogy pontosan?

Azóval lehet hülyeséget beszélni (én is szoktam), de a vicc után illik vmilyen ''szmájlit''-t tenni, különben vki komolyan veszi és/vagy csúnyát gondol az ember fiáról/lányáról (nem kívánt rész törlendő).

Üdv: DDL

[Szerkesztve]

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1369) djyuri válasza Csaba_20_ (#1365) üzenetére


djyuri
őstag

Ok..
Tehát a könyvében vagy a berendezés hátulján felsorolt adatokból nem lehet következtetni....Csak kis mértékben....

Az én szakmai nemtudásom már tiszta ügy...
De ezek szerint csak méréssel,vagy,ahogy Stol mondta,hogy normális helyeken ki lehet próbálni a dolgokat kakaón....És azokból lehet kalkulálni....

Amúgy a murányit ilyen helynek véltem,mert régen egy hangszigetelt elzárt részben fel lehetett tolni mindent....Csak ott szerintem nem derülnek ki a teljesítmények...Csak hangzás különbségek...Vagyis az otthoni cuccához nem tudja hozzá kalkulálni az ott (boltban) lévő cuccot...
Ehhez most,akkor jöhet az is,hogy a már meglévő cuccát nem lehet összehasonlítani,mert az ''elavult'' és téves értékek születnének....

Akkor tehát ha valaki csak teljesítményben gondolkodik,de házimozi vagy legalább sorround hangzásban,akkor annak mit lehet ilyenkor tenni...
Természetesen,azon kívül,hogy pl.: téged megkérdez...Most ok,hogy én pl.: téged ajánlak neki,de ha véletlen valaki máshol van (nincs internet vagy ilyesmi),akkor miképpen lehetne ezt papíros verzióra átvinni?
Vagyis ha azt veszzük,hogy manapság egyre egyformább végfokozatu dolgok készülnek egy kategóriában,hogy akkor van olyan módszer a bizonyos kategóriák teljesítményeinek nagyjábóli átszámítására? Akár RMS-ben is...csakhogy lehessen mégi valami alap választ adni az ilyen kérdésre,hogy pl.: ''Ez a házimozo erősítő mit tud teljesítményre?''.........És akkor most nézném pl.: én meg,hogy mik a már megadott adatok és akkor mondanám a nagyjábóli választ....

Na még nem kavarodok meg,addig abbahagyom:D

(#1370) djyuri válasza DDL (#1368) üzenetére


djyuri
őstag

Nos...

Nálunk (barátok és én) mi általában egy jól bevált nagy teljesítményű és minőségi hangszórókból összerakott hangfalat visszük végfok tesztelésre....
Ebbe ha csak egy dúrva zenén szólajtott max hang kell egy kiszemelt erősítrőről,ami pl.: kézalatt kapott pl.: egyik haverunk,akkor simán összatesszük amink van és adj neki...és persze jobb esetbe műszer is van,de mivel már többször lemértük hangfalainkat műszerrel végre,így tudjuk nagyjából,hogy mit szól az adott erősítő...

De ez már tisztázva lett Stol által,hogy ha komoly cucc,akkor van komoly bolt is...

Amúgy nagyobb teljesítményre Pki>300W akkor Diamond hangfalat ajánlok vagy keresünk erre a célra egy szintés diszkós ismerőstől,de ez ritka és csak gyári cumót vihetünk hozzá,így a miénk most kizárva...Talán majd a megvett toroiddal...

A pontosan? Hát ha komoly a cumó télleg,akkor egy 80%-os meghatározás elég,mert azok úgyis szólnak,mint állat...Tehát rányögni (persze nem hasból:D) ,hogy pl.: ez a cumó 2*120W-ot bíztos lead...
Nyilván az ezer watt feletti erősítő is lead 2*120W-ot,de arra nem fogok ennyit mondani,hanem a nagyjábóli mért vagy számított érték 80%-át....

(#1371) Csaba_20_ válasza DDL (#1367) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Osztom véleményed, kivéve a fórumot ért általánosítást nézve. A lehetséges vitapartnerekre szűkíteném, de szerintem ezzel te is egyet tudsz érteni.

(#1372) Csaba_20_ válasza djyuri (#1369) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha valaki hangrendszert vesz, akkor hallgassa meg és ha tetszik neki, vegye meg. Erről szól a vásárlás. Ha ismerni akarja a pontos paramétereit a cuccnak, akkor olvassa el az adatlapját. Az ott leírt értékeket pedig az tudja értelmezni, aki tudja, hogy mit jelentenek. Csak tudnám ez megint hogy jött a témába...

(#1373) djyuri válasza Csaba_20_ (#1372) üzenetére


djyuri
őstag

Ok...akkor zárom.....



Viszont az MNC-s dolgot visszaszívom,mert rávilágítottak közben,hogy hamisított hangszórót vettünk haverral....
Van fotogépem és csináltam képeket és így választ tudtak adni:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

Tehát az MNC hangszórók hívatalos neve M.N.C
Ezen felül meg drágábbak,mint 22k....
A lapot vettük és beletörődtünk....És ezért szíves elnézést kérünk az M.N.C rajongóktól:R:B

(#1374) CPT.Pirk válasza djyuri (#1373) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Hmmm, egész komolyan leutánozták az M.N.C. -t, az pedig hogy hamisÍtják, jelzi hogy jó a cucc..

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1375) DDL válasza Csaba_20_ (#1371) üzenetére


DDL
őstag

Nem általánosan a PH!-ra gondoltam én sem :)

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#1376) Csaba_20_ válasza djyuri (#1373) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ohh, van fényképezőgéped? Akkor csinálj már légyszives képeket a számítógépedről, mert már lassan fél éve ígérted.:DD

(#1377) stol


stol
addikt

Hi!

No akko'....

1. Ha én végfokot, vagy hangfalat veszek boltban (nem jellemző, mivel, nagyon csekély a használható cuccok száma), meghallgatás után döntök.
Az elektromos-teljesítmény nálam harmadlagos szempont, ha képes elegendő hangteljesítmény leadására, az adott környezetben, torzításmentesen.

2. A teljesítményszintek....
Ha hallottál, már valaha, jó TL., vagy Expo. hangládát 100W-al meghajtva, akkor tudnád, mi is az a kis csíra 100W valójában.
(Tornacsarnokban, 2*100W-al 2db 35cm-es mélyes EXPO. tölcsért megzavarva, kizavartak minket, mert berezonált, még a fm tetőszerkezet is. (Utólag kérdzték, hány kilóówatt vót'?):DD


Igényes ládákhoz, én innen veszek hangsugárzókat:Bővebben: link
Ezek, általában, hosszúlengős, lágyszegélyes, kompressziódobozba való hangsugárzók, de lehet kapni, rövidlengős, kátrány-papír peremes reflexdobozba való példányokat is.
Minden egyes darab, kézzel készűlt, és mindegyik karakterisztikája le van mérve.
Pontos adatlap áll rendelkezésre, mindegyik hangsugárzóhoz, így pontosan lehet ládát számolni, tuti jó lesz a végeredmény.

szerk.:

Idézek, a viditől:

A következő oldalakon szeretnénk összehasonlítani a két annyira népszerű kínai hangszórócsalád termékeit a magyar Videotonnal. Az adatok a S.A.L és az M.N.C weboldalairól és katalógusaiból származnak, bár néha nehezen hihető néhány paraméter, azért közzétesszük.

Az érzékenység adatok szinte összehasonlíthatatlanok, mert mindhárman máshogy mérik:


A Videoton átlag érzékenységet ad meg az átviteli sávon belül.


A S.A.L. 1kHz-en mért adattal dolgozik, ami megtévesztő lehet


Az M.N.C. pedig nem közli, honnan származik az adat

Sajnos a frekvenciamenetekből sem ellenőrizhető az érzékenység, mert a S.A.L csak kivételes esetben tesz közzé ilyet, az M.N.C. diagramjaiból pedig csak egyharmad oktávonként mért, különböző frekvenciák egymáshoz viszonyított adatai olvashatók ki.

Még egy ilyen pont van, a teljesítmény adat az M.N.C. -nél. Az összes hangszórónál lehetelenül magas értékeket adnak meg, összehasonlítva egy azonos lengőcséve átmérőjű másik sugárzóval látszik, hogy a közölt érték elérhetetlen.


[Szerkesztve]

(#1378) biker válasza stol (#1377) üzenetére


biker
nagyúr

SAL-re reflektálva:

itt a mac-emre van gyárta egy pár kis dobozka.
valamikor TESLA volt, de upgradelve lett :)
SBX1010 (kevláros, állítólag 35W sin) és DTF12(ha jól rémlik) 20W-os ferrofluid.

sztem a végfokom (ami házi, 2x8W darlington) erősen maximális szintre kivezérli, torzítás határon, kb 5-6mm-t leng ki a mély :) ez 35W-on repülne...

mellesleg ilyenkor megőrülsz a tőle elfoglalt 1.5m távolságban :)

Haver MNC-re esküszik, mert olcsó, és diszkózni jó, de kb félévente szarrá is mennek, kvázi állandó max körül hajtja.

A nagy erőlködőmön meg kb 25éves orosz hangfalak vannak, eredeti belsővel, csak ki lett tömmve csillapítóval a doboz, és a mai napig kegyetlenül teljesítenek.

erre a kilówattosra is tudok jó példát, nem egy 300-600L hangfal rajzot láttam, amiben frankó exponenciális tölcsér volt, belül egy 30-35W-os 240W-os hangfallal, erősen szabadtérinek ajánlva a maga 96-98db-es induló hangnyomásával

de aki olyan ládákkal kísérletezik, mint a mellékelt fotókon látható, hogy két olyan hangszóró van egyben, amiből egyhez is 4-6x ekkora doboz kellene, az ezt sose érti meg, micsoda fölösleges munkát végeznek az egységek

de ez van, ma a nép a 2.1 vakításában nő fel, és ilyen subládákat épít :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1379) djyuri


djyuri
őstag

A linket köszi;) Következő vásárnál benézünk oda...

Nah..képek....

itt a fázis leválasztóm a vízhűtéshez..Pontosabban a vízpumpákhoz:
Bővebben: link

Itt a szép gépem:
Bővebben: link

Ez a vízhűtésem hőleadó radiátora...A rögzítése ideinglenes...muszály volt,mert valami vagy valaki állandóan levetre..mégha egészen hanyatt fektettem,akkor is:F
Bővebben: link

És itt egy teletextes dátum az eredetiségért:
Bővebben: link

Gyátrom egy pár fotót...de az elemtöltő csak holnap várható...az akksik meg végesek...

(#1380) CPT.Pirk válasza biker (#1378) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt Írtad, hogy disco-s haverok MNC-re esküsznek, holott fél év alatt meghal...

Szal részükre ezt tudom mondani: http://www.garry.hu/faq.htm
Meg hogy szokjanak le a minőséget nélkülöző puszta ''basszus szeretetről...''

Utóbbi sor nem bántás akart lenni, csak nekemis vannak disco-s ismerőseim, akiket nemérdekel, hogy torz a zene, sőt igazából a zene sem, csak hogy dübörögjön, a piálás után már úgysem figyel a zenére...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1381) CPT.Pirk válasza djyuri (#1379) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A fázisleválasztó minek? Azt nemvágom mire kell a szivattyúmotorhoz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1382) djyuri válasza CPT.Pirk (#1381) üzenetére


djyuri
őstag

Köszike a HSZ-t az előbb.....

A fázis leválasztó azért kell,mert nem bízok a 230V-os pumpákban,amik a procimmal vannak kapcsolatban...és ha egyszer átmarja a folyadék a tekercsekig a szigetelést,akkor nem szeretnék meglepetésekbe ütközni és százezrekért új gépet venni.....

Nincs fázi így nincs rázás.....

(#1383) biker válasza CPT.Pirk (#1380) üzenetére


biker
nagyúr

elnézést, nem hivatásos diszkós, hanem maszek de nagyban bulit rendezős tornatermes verzió.
van két quad405 sztereoban, ez ugye 4x100W, meg a rák tudja még mi, egy 4x70W körüli valamije.

a kompresszor nekem jönne jól itthon, mert az erősítőmnek az előerősítője 100mV hivatalos bemeneti szinten ad le 1V kimenetet, de torzítás nélkül 2V bemenő jelig túlvezérelhető, ekkor 9V jön ki a végén :D

mikor a magnó vagy a rádió a 100mV jellel 5-6 állásban épp kezdi rezegtetni az ablakot, akkor a CD-m 1V-os, vagy a mac-em 1V-os (max 1.42V, s/n > 90db) már 3-as fokozaton kegyetlen.
és mindíg figyelni kell, mit lehet és mit nem :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1384) biker válasza djyuri (#1382) üzenetére


biker
nagyúr

1: nem marja át, mert a műgyantát, amivel ki van öntve, 40év alatt sem oldja fel
2: a fázisleválasztó trafó csak földfügetlenít, a pumpa kettős szigetelésű, tehát felesleges a kettős szigetelést újra levédeni. A procira azonban a leválasztás esetén előfordulható, de nem életveszélyes 10-20V feszültség is erősen káros tud lenni, tehát semmit nem tettél.
3: a procimag szigetelt, kerámia, rajta hővezető müanyag, rajta kupak, ergo nem okozhat kárt a fesz

nem értem a dolgot...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1385) Csaba_20_ válasza biker (#1384) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Egy pár hozzászólással ezelőtt írtam, hogy djyuri az elektronikai alapokat nem igazán ismeri. Hiába javasoltam neki, hogy legalább azokat sajátítsa el. Ezek után nagyjából már érted a dolgot nem?

(#1386) CPT.Pirk válasza djyuri (#1382) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nemtom, de ha desztilláltvizet, vagy egyébb nem vezető folyadékot használsz, akkor megszűnik a probléma...

Nemtom hogy vezet-e de eddig vÍz - és hűtőfojadék vagy domesztosz elegye az amit ajánlanak vÍzhűtéshez, mert nem algásodik, és aszthiszem az áramot sem vezeti, de valaki mondjon rá valamit...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1387) djyuri válasza biker (#1384) üzenetére


djyuri
őstag

Nem láttam még aktuálisan szétszedett proci burkolatot....Azt tudtam,hogy olyan leszedve az intel,mint a Socket A-s AMD...De azt nem,hogy hővezető müanyag van köztük...

Amúgy azért vettettem a fejem föld leválasztásba,ami szerintem fázis leválasztás vagy fázistalanítán az én szaknemtudásom szerint....,hogy mivel a hűtőfolyadékom mind két Renault hűtőt szészedte,így nem kockáztattam...
Amúgy elég hosszú a vízcsövem a prockótól,szal ha ki is jut a fázis nélküli 230V,akkor szerintem nem lesz meg az a 10-20V sem,amit említesz,de ezt te tudod,ha azt mondod,hogy kijut,akkor elhiszem és ok...De most már megvan és használni fogom.....112W-os trafó,ami így kb 40W-ot eszik,szal nem fogyasztás a gépem mellett...

(#1388) djyuri válasza CPT.Pirk (#1386) üzenetére


djyuri
őstag

Ioncserélt vízzel van felhigítva fagyálló hűtőfolyadék...mostanra már sajna 10-ed olyan keverésü,mert állandóan utántöltésre szorul és már benne van 20-néhány liter plusz desztvíz,de a képen látszik,hogy szivárog (kék szigetelésnél)...

A fagyálló az az eredeti tervekhez lett véve,mert eredetileg két Renault hűtőm volt és azokból egyiket kintre akartam tenni párhúzamosan a bentivel...
Azért kellett egy benti is,hogy ne kapjon a gép minuszt,mert lecsapódik rá a pára és a poros gépen már vezet a víz áramot....
Most Wartburg hűtőm van sapka nélkül....azért is van a fiókomon,mert ugye kifolyna,ha lenne a teteje felett folyadék....

(#1389) CPT.Pirk válasza djyuri (#1387) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Egy 40W-os felvételű trafó nem adhat ki többet 40W -nál, de még azt sem fogja elérni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1390) Csaba_20_ válasza djyuri (#1387) üzenetére


Csaba_20_
őstag

A leválasztó trafó után ha csak az egyik végéhez érsz hozzá, akkor nem fog megrázni, ha mindkettőhöz, akkor ugyanúgy ráz. Életvédelmi szempontból a hűtőblokkot elegendő lett volna lekötni a védőföldre, ahogy azt a nagyobb, vagy érinthető fémfelületekkel szokták tenni. Bonyolítasz és magyarázol jobbra-balra, mert fogalmad sincs, hogy mi miért történik.:U:(

A transzformátor NEM FOGYASZTÓ, ezt mondtam már neked többször is.

(#1391) djyuri válasza Csaba_20_ (#1390) üzenetére


djyuri
őstag

Tom,hogy mia leválasztó trafó....
De azt nem tudom,hogy a proci burkolata (sapkája) hozzáérthet-e a közvetlen földhöz....

A trafó egy veszteséges áram átalakító....Amin fázis késéssel van jelen az áram és a kapocsfeszültség...A feszültség siet 90fokkal...

(#1392) djyuri válasza CPT.Pirk (#1389) üzenetére


djyuri
őstag

Nem...a trafóm 112W-os...de mivel 4 darab 5W-os pumpa van rajta és két 8 centis venti két leddel és némi veszteséggel az egyenirányítás miatt,így gondolom,hogy max 40W-ot vehet fel a hálózatról....

(#1393) CPT.Pirk válasza djyuri (#1392) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

valamit félreolvastam...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1394) djyuri válasza CPT.Pirk (#1393) üzenetére


djyuri
őstag

Már késő van...előfordul még veletek is.....

(#1395) Csaba_20_


Csaba_20_
őstag

djyuri írta:
112W-os trafó,ami így kb 40W-ot eszik

Ez alatt azt lehet érteni, hogy a transzformátor fogyaszt 40W-ot. Azt írd, amit mondani akarsz és ne mást! Ha kell tökölj 5 percet egy mondattal, de ne adj okot a félreértésekre. A kutya se fogja neked elhinni, hogy te tényleg a helyeset akartad írni, ha folyamatosan mást írsz.

(#1396) djyuri válasza Csaba_20_ (#1395) üzenetére


djyuri
őstag

Ez már beteges...
De bírom,szal lökjed...

Akkor ez a trafóm,amit és úgy csináltattam,hogy 112W-ot tudjon max felvenni,akkor valójában most mit csinál a hálózaton? Ha a fent említett dolgok vannak rákötve....THX

(#1397) Csaba_20_ válasza djyuri (#1396) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Mások úgy készítenek transzformátort, hogy x VA-t tudjon leadni. Nem úgy, hogy y-t felvenni. De biztos ők készítik rosszul.

A puszta jó szándékom pedig, hogy segítsek neked, nem kéne betegesnek tartanod.

(#1398) djyuri válasza Csaba_20_ (#1397) üzenetére


djyuri
őstag

Nekem nem a nagy teljesítmény volt az első,mert ugye kicsik a pumpák...

Utólag meg engem marhára nem érdekel,hogy mekkora a trafóm....Viszonylag nagy és ebből következtetve bőven elég a célra....
A feszültségek meg stabilak...aZért többesszámot mondok,mert a biosz táp miatt kértem rá még 6V-ot is...

A puszta jó szándékodat köszönöm,de ha megálsz annál,hogy elemzed a hozzászólásom és az összes (majdnem összes) hibát észreveszed,de nem jutsz tovább abban,hogy megadd a helyes választ....Tehát te csak hibákat keresel,de nem adsz megoldást,hanem csak rávezetsz...
De ha egyszer (már rengetegszer) kiötölted azt,hogy nem értek hozzá,akkor már nyugodtam lenyomhattad volna a helyesebb végeredményt....
Rosszabb vagy,mint egy tanár.....Ezt veheted rossznéven is,de azt is vedd figyelembe,hogy tanárnak mondtalak és nem...............

Tehát felnézek tudásilag rád,de nem feltétlen jó néven,mert nem osztod ingyen...
Most had ne idézzek nagyot arról,hogy aki a tudást ''pénzért'' adja,az..... És akkor ezt nem is én mondtam....
Itt elég volna egy megoldás is...Mindenki tudja,hogy tanult vagy,de írrealitív segítőkész....

MOD: Most ez irántam értendő....Sok topikot nem láttam végig,amikben még alkottál...

[Szerkesztve]

(#1399) Csaba_20_ válasza djyuri (#1398) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ki kérem magamnak a rágalmazást, hogy bármilyen ellenszolgáltatást várnék a segítségnyújtásért cserébe. Nem tudok veled mit kezdeni, ha nem érted, amit neked írok és azt hiszed, hogy nem segítek. Úgy látszik te csak a saját szövegkörnyezetedben érted meg a dolgokat, én pedig nem vagyok képes halandzsául előadást tartani számodra.

(#1400) djyuri válasza Csaba_20_ (#1399) üzenetére


djyuri
őstag

OK...Kérdd ki nyugodtan...He már ez rágalmazás,akkor legyen....
És tod mit kérsz? Hát időt.
''mérhetetlen'' tudásoddal sok időt spórólnál meg másoknak....
A tápokról alaposan topik sikeres...ezért írtam magamra a ''rágalmat''...

Legyen halandzsa....Ami már a te szak-''nyelveden'' már rágalmazás is....Ok....

Maradjunk annyiban,hogy ha meglátod hibás hozzászólásomat,akkor ha gondolod javítod,kitörölteted,vagy akármi,de akkor addjál választ is arra,mire én megpróbáltam....Csak ennyi...Asszem tudásoddal ez semmi idő és a topiknyitó vagy akárki is könnyen lezárja a témáját és boldog mindenki...
Még én is,mert úgy egyre jobban fog érdekelni,hogy miért annyi,amennyi és akkor sikerülhet időt szakítanom a tanulásra az adott témában....

MOD: Ui.: Álmos vok,holnap (ma) három gép vár rám újra telepítésileg,szal fekszek...Jó éjt;)

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.