Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) T_bee válasza Husky (#250) üzenetére


T_bee
aktív tag

most, meg bulikban főként elektronikus zene, de amellet sok egyéb is /a zenei ízlésem egyik szélén a Nightwis, a másikon meg Oakenfold meg az Astral Projection/ meg minél kevesebb cucc kéne hogy hordozható legyen, meg olcsón. a külön sub láda sajnos nem jó nekem. ebben a kategóruában milyen hangszórók jók?

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#252) Husky válasza T_bee (#251) üzenetére


Husky
aktív tag

Legyen kicsi, olcsó, szóljon mint állat, hát, elég nehéz ezeket a követelményeket egybegyúrni... :D
Ha fontos a kinézet is, akkor az ezüstszínre fújt műanyag somogyik jók... ha erős hangot akarsz, akkor meg a sárga színű kevlár membránúak jók... a méretet meg ezek után te döntöd el, hogy mekkora a még elfogadható...

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#253) T_bee válasza Husky (#252) üzenetére


T_bee
aktív tag

oksa, akkor somogyi.
már ,,csak'' erősítő kell. arra valami ajánlatod?

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#254) Husky válasza T_bee (#253) üzenetére


Husky
aktív tag

Ha barkácsolni akarsz, - és mivel úgy tűnik, a kisebb hangfal a nyerő - akkor az Urbán-féle ''2x25W sztereó erõsítõ ( TDA7265 )'' vagy a ''2x50 W HIFI sztereo erõsítõ STK469-tal'' jó befutó lesz... Az erősítő elé még kell egy előerősítő is, ha szeretnél hangszínszabályozni, akkor ''HIFI stereo elõerõsítõ LM 1036 IC-vel'', ha csak olcsón meg akarod úszni, akkor ''ERTR3 eloerõsítõ mono/stereo''... (Ha meg még olcsóbban akarod megúszni, akkor meg leszedsz a netről valami TDA2030-kaliberű IC-s kapcsrajzot, és megépíted azt...)

Amire majd esetleg figyelj, az az, hogy a hangfal hangerejét nem wattban, hanem dB/1W/1m-ben mérik... tehát nem kell itt 60 wattokkal dobálódznod, hanem a hangszórónak legyen minél nagyobb az érzékenysége... (Ha könnyen cepelhető hangfalakra vágysz, úgyis olyan max. 30 wattos hangszórót tudsz csak venni, arra meg illik max 20-25 wattos erősítőt kötni, hogy ne tudjon csak úgy leégni...)

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

(#255) biker


biker
nagyúr

nekem személy szerint ami itt van az asztalon, az ide pont elég, és olcsóból kijön.
ilyesmit árulnak asszem KIt-ben is.

SBX1010 kevlár 10cm mély, 55hz-10.000hz, mellé DTF20 ferrofluidos magas.
az egész cakkpakk kb 35-40W-ig torzításmentes, én 2x8W(!) tranyós végfokról hajtom, kissé persze maximális skivezérlésen, nos a hangszórókat beletettem egy neki literben megfelelő tesla dobozba, amire uj előlapot gyártottam.
hát esett már le pár dolog az asztalról miatta, ilyen kisebb díszek, ceruzák, stb
pedig alig 90-91db/m az összhatás, illetve asszem 89db a mély, és 92db a magas, de nem tudom már pontosan.

és ne felejtsd el a nagy számolás közben elfelejteni, hogy egy jó táp 5k-nál indul, ennél olcsóbban soha nem jön ki, max autós IC-vel ha van egy rossz AT tápod.
TDA1560Q asszem a 2x44W (4x25W) puferrel emelt tápos ic, hát olyan amilyen, de költséghatékony, kb 2.500.-/szetreo(quad) végfok.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#256) T_bee


T_bee
aktív tag

megin' én!/Hi

Na... úgy tűnik, somogyis lesz a hangfal, és ehhez kapcsolódóan lenne kérdésem:
a somogyi-féle hangszórótervet akarom csinálni, mégpedig a HS25R-3 -t, abból is a 160/130W os példányt. a tervrajzon a g lyuk mire kell a doboz elején? én a reflex csőre tippelek, de az annál nagyobb átmérőjű.
kösz

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#257) biker válasza T_bee (#256) üzenetére


biker
nagyúr

ha belinkelnéd a tervet, sokat segítene

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#258) T_bee válasza biker (#257) üzenetére


T_bee
aktív tag

hűha... az nem fog menni, mer a somogyi oldalán pdfben van, de azt talán belinkelem mingyárt.
mod.: nna.. itt is van Bővebben: link
és még 1: Somogyis cuccokat hol lehet venni?

[Szerkesztve]

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#259) biker válasza T_bee (#258) üzenetére


biker
nagyúr

mondjuk hol is?
hát itt:
Bővebben: link

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#260) biker válasza T_bee (#258) üzenetére


biker
nagyúr

link nem jött be, sorry.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#261) T_bee válasza biker (#260) üzenetére


T_bee
aktív tag

nekem bejön

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#262) Sajtly


Sajtly
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék építeni a közeljövőben egy aktív Sub ládát, ehhez kérnék tanácsokat. Az erősítésről mindenféleképpen TDA IC fog gondoskodni, mivel nagyon megbízhatóak, és a mélyhez nem kell jó hangminőség se.

A nagy gondom magával a hagszóróval van, láttam egész jó áron MAC audio ládákat. Csak ugye ezek kocsiba valók, egy ilyen mennyire lenne jó pl. egy házibuliba? Vagy ha építenék, akkor mien hangszórót használjak?
Na és a 3. kérdés a teljesítmény. Itthon van nékem egy 200Wattos subom, ami tök ütösen szól a szobámban, de egy nagyobb térben már túró.

Urbán elektronikát csak ajánlani tudom! Én egy strobit vettem ott 2 éve (azóta hibátlanul megy) haverom pedig Quad-ot vásárolt, ami szintén szépen teljesít!

Ez tetszik nekem:
Bővebben: link

Pontosan mit takar a zenei és az RMS teljesítmény?

[Szerkesztve]

Csak a sajt

(#263) Bigya


Bigya
őstag

Sziasztok!

Van egy problémám...
Hátha tudtok segíteni...

Szeretnék egy cmos vagy ttl icvel felépített bistabil kapcsolással egy relét hajtani.
Ez idáig semmi extra.
De én ezt trafó nélkül, közvetlenül 230Vról (vagy amennyi) szeretném táplálni.
Anno volt egy futófénykapcsolásom, ahol ezt megoldották, de gőzöm sincs, hovy tüntettem el!

Tehát ötletet szeretnék egy ilyen táp megoldásra. Lehetséges, csak hogyan?

Köszi!

[Szerkesztve]

(#264) biker válasza Bigya (#263) üzenetére


biker
nagyúr

meg lehet, de nagyon nem ajánlott, az életveszély miatt, illetve csunyán tud égni zárlat esetén :D

nagyon paraszti módszerrel akár ki is számolhatod ohm törvény használatával, nem hiszem hogy gondot okozna...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#265) Bigya válasza biker (#264) üzenetére


Bigya
őstag

HALI!

Igen, tudom, de az életveszély az jó! :)
Láttam kondis leválasztó módszert is.
Bár az lehet, hogy cmos nem szereti...
Ki tudja milyen fesz kap egy ilyen után...

Ohm az jó, csak gondoltam hátha valami jobb megoldás is van.
rról nem is beszélve, hogy a relé meghúzása esetén nagyságrandekkel több áramot fesz fel a dolog mint nyugalomban.

(#266) biker válasza Bigya (#265) üzenetére


biker
nagyúr

okés, de halkan megjegyzem, hogy pl egy <1VA-es miniatür nyáktrafo ára ugy bőven 1000.- alatt van, ne spórolj már ezen.
trafó+graetz+kondi+stab5V kevesebb mint 1000.-
megéri?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#267) Bigya válasza biker (#266) üzenetére


Bigya
őstag

Igen igazad van.
Csak nem akartam már plusz egy trafót a cuccba.
Elbsztam a trafó rendelést. :))

(#268) Bigya


Bigya
őstag

Ki milyen tervező/szimuláló programot használ?

Nekem volt gagyi Tina, meg WorkBench, de az ixpét egyik sem szerette...
Jó lenne viszont valami klafa program, segítsetek plíz!

(#269) Zsati


Zsati
csendes tag

Helló mindenkinek !

Segitségre lenne szükségem. A problémám a következő:
-Van egy erősitőm a tipusa TA-83A a gyártója számomra ismeretlen (Glenwood) ehez az erősitőhőz lenne szükségem kapcsolási rajzra mivel leégett a trafó és néhány dióda. A trafó az igazi gáz mivel nincsen meg hány voltot adott le.( 220 V megybe de 3 vezeték jön ki)
Kérem ha valaki tud segítsen !

Előre is kőszi! Zsati

Zsati

(#270) DDL válasza Zsati (#269) üzenetére


DDL
őstag

Nézd meg a tápelkókat hány V-osak?

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#271) kukuc


kukuc
csendes tag

Sziasztok!

Bütykölt vki PC to PC hálózatot PRM frekis rádióval ? ''Packet rádió szerű''
Van vkinek érdemi ötlete, linkje, kapcsi rajza, vagy vitaindító eszmefuttatása?

Köszike

Ha kérdezel, elárulod milyen hülye vagy, ha nem kérdezel az is maradsz!!

(#272) And válasza kukuc (#271) üzenetére


And
veterán

Üdv! A PMR-sáv nem packetrádiózásra való, és mivel elég szigorú szabályok vonatkoznak rá, gondolom nem is lenne legális. A 27MHz-es cb-sávban elvileg működhet, ott tán 2 csatornát is kijelöltek erre (legalábbis a nyugati katalógusokban ilyen leírásokat adtak a packet-modemekhez, és pár éve még elég rendes távoli forgalmat lehetett ott hallani). Ha tehát ilyesmire fáj a fogad, akkor cb-, vagy engedély birtokában amatőrsávok használata javasolt. Ezen kívül lehet még kapni párezerért kisméretű adatátviteli adóvevő (félduplex) modulokat, amelyek legálisan működhetnek pl. a 433,92MHz-es frekin, max. 10mW-tal. Ezek hatótávolsága azonban elég szűkös.

(#273) kukuc válasza And (#272) üzenetére


kukuc
csendes tag

Nem a kalsszikus értelemben vett packet rádiózásra gondoltam!
Viszont az a modul 433 MHz-es érdekel! Tudsz konkrétumokat?
Köszi

Ha kérdezel, elárulod milyen hülye vagy, ha nem kérdezel az is maradsz!!

(#274) And válasza kukuc (#273) üzenetére


And
veterán

''Nem a kalsszikus értelemben vett packet rádiózásra gondoltam!''
Ebből a szempontból mindegy, ugyanis pmr-sávon csakis a beszédátvitel megengedett.
Az adóvevő modul leírása:Bővebben: link. Ez kapható kb. 7 ezerért itt:Bővebben: link.

(#275) T_bee válasza Husky (#254) üzenetére


T_bee
aktív tag

Hi

tehát erre a 2x50W hifi erősítőer 2db előerősítőt kell tenni. ugyi?
más: ha ilyen összeállításra teszek 130/150W hangfalat azt mennyire tudja meghajtani?
ezeknek aaz erősítőknek ez az értéket 8 ohmon adja le?
meg 130W hangfalakhoz kell védelmet tenni ilyen 2x50es erősítőre?

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#276) zekm


zekm
tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném lpt port vezérlésével kapcsolatban. Megírtam C-ben a programot, és dos alatt működik is, de vindows-ból nem mert ahogy elindul az XP a 2, 3, 4 kimenet magas szintre kerül. A többi nem magas szintű, de nem reagál a programra. A kimenetekre csak LED és ellenállás van kötve. Ha van valakinek ötlete írjon.

(#277) Bigya


Bigya
őstag

HI ALL!

TDA 7294 megbízható beépített védelemmel rendelkezik?

Mi a véleményetek?
Csináljak hozzá plusz védelmet? (rzár, egyenfesz, hő)

Sajnálom, hogy erre nem raktak diagnosztikai kimenetet...

Ha elveszem a stby/mute jelet hamar kinémít?
Mert nekem nem úgy tünt. Igaz, csak próbára mértem áramot, kimeneti feszt majd dobtam rá egy hangszórót, és megfogtam a bemenetet.
Szóval elvettem a kapcsolófeszeket, de úgy tűnt, hogy nem valami gyorsan zár le.
Mondom, nem foglalkoztam vele igazán...
Tapasztalat?

Előre is kösz...

(#278) DDL válasza Bigya (#277) üzenetére


DDL
őstag

Hogyan oldottad meg a mute/standby-t? Ahogy a gyári ajánlásban van? Ne felejtsd el, hogy ott egy (fejből nem rémlik a pontos érték) 10-22uF értékű kondinak kell kisülnie/töltődnie egy ellenálláson keresztül. Ez meg nem megy azonnal. Ha gyorsabb működést akarsz akkor a kisütést egy sokkal kisebb értékű ellenálláson keresztül csinálod egy tranyó segítségével.


Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#279) virtual válasza DDL (#278) üzenetére


virtual
tag

Nem tudja valaki, hogy lehet-e itthon kapni ilyen chipet:

VS1001 MP3 Decoder - SOIC-28

Találtam egy érdekes linket. PIC 16LF877-el működő mp3 player készítését írják le házilag, CF kártyához.

Bővebben: link

Egy PIC 16F877-es midis áramkört már raktam össze, lehet ez lesz a következő. Ha valakit még érdekel lehetne esetleg új fórumot nyitni neki aztán lehet gondolkozni az összerakásán.

[Szerkesztve]

(#280) burgatshow


burgatshow
veterán

Hali! Szeretnék elektronikával foglalkozni és kéne nekem a multivibrátornak - vagy vmi ilyesminek a kapcs. rajza! Köszi! gugliban nem találtam!

(#281) burgatshow


burgatshow
veterán

Ö..... Áp! :O

(#282) And válasza burgatshow (#280) üzenetére


And
veterán

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

''gugliban nem találtam!''
Öö, példánaok okáért a ''multivibrator circuits'' kifejezés 5260, az ''astable multivibrator'' pedig 3400 találatot adott.. ;)

(#283) Bigya


Bigya
őstag

HI!

Tudtok nagyon eccerű, de jó minőségű füles erősítőt???
szmetrikus táp jöhet, ic-s lenne a legkobb (legkisebb)

Üdv

(#284) burgatshow válasza And (#282) üzenetére


burgatshow
veterán

Köszi! :)

(#285) yossarian


yossarian
aktív tag

hello.
elektromágnese rázópad vezérlése lenne a feladat, változtatható frekvenciával. a jelgenerátor rendben van, működik is (555-ös IC-vel), a kérdés az elektromágnes teljesítményillesztése lenne. elvileg a mágnes 230V-ról menne és valahogy úgy kellene megcsinálni, hogy az gyorsan tudjon elengedni (60Hz krüli freki). a jelet egy BUT11A típusú tranyóval kapcsolgatnám, kérdés, hogy pontosan hogyan kellene azt a tekercs után kötni, milyen plusz cuccok kellenek mellé, hogy gyorsan el tudjon engedni a tekercs.
a másik dolog, hogy ugye egy graetz-szel egyenirányított 230-at kapcsolgatnék, bár az egyenbe 200 körül van, ami lehet, hogy sok. ha viszont csak egyutasan irányítom, akkor kellen egy nagy pufferkondi, hogy nehogy a hullám olyan részt kapjam el, ahol éppen kicsi a fesz (nem csúcsközelben).
rosszul gondolkozom?
ötleteket javaslatokat várok :)
előre is köszi

(#286) biker válasza yossarian (#285) üzenetére


biker
nagyúr

230V egyenben nem 200V hanem 325V

szerintem 60Hz pedig rohad gyors, nagy tömegű testet nem fogsz ilyen frekivel nagyon rázatni, mert a tehetetlensége elnyomja.

ezek csak az én gondolataim...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#287) And válasza yossarian (#285) üzenetére


And
veterán

Szia! Egyrészt igaza van Bikernek - bár kérdéses a tömeg - tényleg soknak tűnik az a 60Hz. Lehet tudni annak a tekercsnek közelítőleg az induktivitását és a nyugalmi ellenállását? Ez a gyors elengedés miatt is érdekes lehet. Az 555 is oké, de ha tényleg sima négyszögjellel vezérled a mágnest, akkor elég szép feszültségcsúcsokat ''rúghat vissza'' a mágneses tér összeomlásakor a tekercse. Lehet, hogy némi jelformálást megérne a vezérlés, ami a zavarok miatt is előnyösebb (igaz a teljesítménytranzisztort valszeg. jobban megizzasztja). A másik: egyutas csúcs-egyenirányítóval, jó nagy pufferrel ugyanakkora egyenszintet kapsz mint kétutassal, legfeljebb a rajta ülő maradék búgófeszültség lesz nagyobb, és 100 helyett 50 Hz-es.

(#288) yossarian


yossarian
aktív tag

nem nagy tömegű dolgokat kéne rázni, ez egy olyan pad lenne, ami például tésztát, borsót, chipset továbbít. szóval szalag helyett, ilyen techinával mozgatják a terméket.
van egy működő ilyen rázópad, az simán úgy van megoldva, hogy 230-ról megy, a villásdugót csak be kell dugni a konnektorba. a rázás erősségét, mechanikusan, a vasmag állításával lehet beállítani. a tekercs egyik végére pedig egy sima dióda van téve, szóval egyutasan van egyenirányítva.
szerintem is a szinuszjel jobb lenne, mint a négyszög, de az bonyolultabb lenne. hogyan/mivel kellene úgy megoldani, hogy szép félhullámokat tudjak kapcsolni a tekercsre? persze állítható frekvenciával.
a visszarúgást meg egy párhuzamosan kötött dióda-ellenállás páros nem tudná semlegesíteni? az ellenálláson kisülne a maradék cucc, a dióda meg engedné visszafele táplálni a tekercset a hálózat fele.
ja, az egyenirányított 230-at te simítva, gondolod, nem, Biker? ha csak simán, simítás nélkül, akkor az átlagnak kisebbnek kell lennie, nem? vagy nem jól gondolom?

[Szerkesztve]

(#289) yossarian


yossarian
aktív tag

a tekercs ellenállása kb 30-35 ohm körül van

(#290) biker válasza yossarian (#288) üzenetére


biker
nagyúr

szép félhullámok nullátmenetes szilárdtestrelével

és ugy gondolom hogy:
Udc = Uac * gyök2
erre jön a pufferolás bőven.
ezzel jön ki a 324V
és minimum 400V pufferkondi javallt.
de megjegyzem, a 400V 10.000micros, ami elbír kb 2-3A csúcsokat is, elképzelhetetlenül drága :(

nállunk a konzervgyárban anno ezt tizedennyiből, egy excenteres motortengellyel megoldották, lehet hogy hülyék voltunk hozzá, de olcsó volt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#291) biker válasza yossarian (#288) üzenetére


biker
nagyúr

mondjuk ezzel az a gond, mármint a nullátmenetes szilrelével, hogy korlátoltak a frekvenciák a mágnesen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#292) yossarian válasza biker (#290) üzenetére


yossarian
aktív tag

ok. ez rendben van így.

a probléma nem is ez lenne. mint mondtam, az a tekercs simán egy diódán keresztül kapcsolódik a 230V-os hálózatra, szóval félhullámokat kap, minden második ütemet kihagyva. hogyan illesszem/vezéreljem a tekercset, hogy a behúzás-elengedés frekvenciáját változtatni tudjam?
az 555-ös timer IC-vel generált négyszögjellel való kapcsolgatás nagyon rossz ötlet?

(#293) yossarian


yossarian
aktív tag

esetleg frekvencia modulációval?
ha igen, van valakinek ötlete erre, hogyan kellene gyakorlatban megvalósítnai?

(#294) biker válasza yossarian (#292) üzenetére


biker
nagyúr

ha egyenirányítod, semmi gond, mivel nem lesz észrevehető a hullámzás, akkor sem ha kondit kihagyod.

ha meg a jelzett nullátmenetes szilrelével, akkro sem fogod észrevenni, ha nem 38Hz hanem 35Hz a sebeesség, mert mondjuk nem ugy dolgozik a gép hogy
10101010101010
hanem 101001010001010010100
ezt soha észre nem veszed :)
akkor látod csak, ha folyamatosan emeled a frekit, akkor lesznek erősebb és gyengébb rázó ciklusok közben.

legyen graetz egynirányítás, és kész :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#295) yossarian válasza biker (#294) üzenetére


yossarian
aktív tag

graetz-szel egyenirányítottam. csak attól tartok, hogy túl nagy feszt kap így. no mind1.
de hogyan süssem ki a tekercset, hogy gyorsan el tudjon engedni?
meg ugye azért akartam egyenfeszt kapcsolgatni rá, hogy nehogy az legyen, hogy a szinuszhullám pont olyan részét kapcsoljam rá, ahol éppen nullátmenet közelében van, mert akkor nem húzna be.
összegezve: hogy nézzen ki a kapcsolás, hogy a négyszöjellel vezérlelt tranyó, ami graetz-szel egyenirányított feszt kapcsolgat a tekercsre, rendesen, gyorsan tudjon működni?

(#296) biker válasza yossarian (#295) üzenetére


biker
nagyúr

küldd át amit eddig csináltál, okés?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#297) biker


biker
nagyúr

főleg ha jól számolom, ez 1.5 kW-os (a 35ohm és DC számolással)
érdekelne a tekercsed is.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#298) yossarian válasza biker (#297) üzenetére


yossarian
aktív tag

oké, köszi a segítséged, rendes tőled. :)
Bővebben: link
az ezen az oldalon található ''Metronome'' kapcsolást használtam négyszögjelgenerátornak, a potival lehet a frekit változtatni. első lépésben simán egy BUT11A tranyót kapcsoltam rá, a bázisára az 555-ös IC kimenetét, az emittert a földre, a kollektor és a táp (gratez-szel egyenirányított, 230, semmi pufferkondi, csak úgy simán) közé pedig a tekercset. az alapgondolat ennyi lett volna. (így nem ment :) )

230~
|
** tekercs
/
----| bázis
\
_|_ föld
gondolom ez így kevés, lehe hogy egy Fet-tel jobb lenne, de azt nem ismerem annyira.
majd még jelentkezem :)

(#299) biker válasza yossarian (#298) üzenetére


biker
nagyúr

háát, ha a tranyó bázisán rajtahagytad a kondit amit itt jelez, akkor valszeg azért nem megy.
oda csak egy ellenállás kellene.
de tényleg jobb lenne FET-el, már csak életvédelmi célból, szarul néz ki a lakás apró NE555 darabkákkal díszítve egy zárlatos tranyó után :)
nekem robbant már fel egy két kondi, az se semmi.

vagy szilárdtestrelével, azok mind védettek, vagy optokapuval a kimeneten de sose direktbe a tranyót.

tekercsről mondasz valamit?

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#300) biker


biker
nagyúr

namost, másik, kissé butus vagyok, lehet, de megnézve az adatlapot, kissé hanyatt estem:
Bővebben: link
bázisáram 2A ????????????
akkro azért nem megy 9V és 100mA-ről :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.