Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) CPT.Pirk válasza LukE (#1250) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Köszi szépen!:R

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1252) ReJim


ReJim
őstag

lehet nem itt kéne megkérdeznem, de talán:

szóval adott egy usb-s memóriakártya olvasó (cf, stb.) és egy winyó..
működhetne az, hogy én fogom a winyót és a kártyaolvasó cf foglalatának (mármint a foglalatot kiszedem) helyére illesztem. (kiosztás egyezik, csak 12 volt kell + a winyónak.)
szerintem elméletileg működik, de kiványcsi lennék a véleményetekre...

(elkezeli a memókártya olvasó a nagyobbacska winyót? :U)

</end.?>

(#1253) zLegolas válasza Ayswer (#1230) üzenetére


zLegolas
őstag

Hmmm... én is le tudom rajzolni a Csillagok háborúja bármelyik űrhajóját (mint látványtervet), de ez alapján még nehéz lesz megépíteni!

Röviden: ez (legalább egy) szakma. Olvasgass, keresgélj, részletekben próbálkozz, osz't ha összejön rakd össze.
Részmegoldásokat találsz itt a fórumon dögivel.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1254) zLegolas válasza al_age (#1242) üzenetére


zLegolas
őstag

Egy átlag LED a hozzá tartozó nyitófeszültség körüli értéken vesz fel kb. 20mA -t.
Az az áram, ahol a LED derengeni kezd, ennél jóval kissebb, ki kell kísérleteni.

Ki kell számolnod, hogy mivel tudod a ventid ''éppen elindult'' feszültségét erre az értékre lőni úgy, hogy a LED-edhez tartozó ''most kezd világítani'' áram dzsalázzon éppen át a LED-en.

Ha nő a fesz (felpörög a venti), akkor meg a 12V-os fesz-szel és a 20mA-os árammal kell számolnod.

Az egész rohadtul harverfüggő (LED, venti, stb..), szal vagy kikísérletezed, vagy elfelejted, általános megoldás nincs.

Az meg marha egyszerű, ha csak elég akkor világolnia a fénynek, ha megy a venti... 5Vra ehhez egy 180 Ohm-os, 12-re meg egy 560 Ohm-os ellenállat kell neked, a 0,25W-os fajtából, sorosan a LED-del.
Megközelítőleg.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1255) LukE válasza ReJim (#1252) üzenetére


LukE
veterán

inkabb vegyel egy kulso rekket.
Vagy vannak ''minimal'' USB-IDE atalakitok, csak az elektronika es a csatlakozok.
Vagy 2.5''-os vinyohoz keszitett rekk, ehez tenyleg csak egy darab nyak es 5/12V kell, es mukodik rendes meretu vinyokkal is.
(raadasul szerintem nem olyan egyszeru CF foglalat meretu dolgokkal dolgozni)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1256) zLegolas válasza ReJim (#1252) üzenetére


zLegolas
őstag

Szerintem 7ccencség, hogy nem. Marhára csodálkoznék, ha menne...

Az IDE/ATAPI cuccok tuti hogy nem ugyanazzal a (jellemzően asszem soros jellegű) kommunikációval élnek, mint a CF, meg egyéb ilyesmik.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1257) ReJim válasza zLegolas (#1256) üzenetére


ReJim
őstag

peddig egyezik a cf és az ide... különben hogyan működne mindenféle elektronika nélkül az ide2cf :U
szóval ha winyó helyére lehet cf-et kötni, akkor fordítva miért ne lehetne? :)

egyébként valószínű, hogy luke megoldását fogom követni...
de ezt csak azért kérdeztem, mert akartam régebben venni egy olvasót a foglalat miatt (mivel olcsobban jön ki, mintha rendelnék egy kártya foglalatot..) bár mostmár nagyon nics szükség rá... csak érdekelt, hátha kezem ügyébe akad egy, és nekiállok... :) bár erre kevés esélyt látok

</end.?>

(#1258) zLegolas válasza ReJim (#1257) üzenetére


zLegolas
őstag

Hááát... sajna ide2cf témában marha kevés infóm van - mondhatnám semmi a világon... :B

De hogy mik vannak manapság...:P

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1259) djyuri


djyuri
őstag

Szasztok!!!

Van egy kérdésem....
Rajzot csinálok paintben,ha nemtom értelmesen leírni:DDD

Szal:
Melyik biztonságosabb vagy normálisabb dolog?

Szal: Van két kapcs üzemü tápom...Egymástól független rendszerek...
Egyenkét 33.7V-osak...Teljesen egyformák (gyáriak)...És 200W-osak....
És sorbakötöttem őket végfok tápként és az volna a kérdésem,hogy egy darab 100V 20000mikrós kondit kössek az öszfeszültségre (67.4V) vagy egyenkét kössek már a tápokra egy egy 50V 20000mikrós kondit?

Csupán a károsodások elkerülése végett kérdezem....
Amúgy mind a két formát kipróbáltam pár perce és nincs különbség,de ha sokszor fogom majd bekapcsolgatni,akkor malyiknél eshet meg az,hogy az egyik táp kiakad vagy elszáll???

THX a segítségeket;););)

(#1260) zLegolas válasza djyuri (#1259) üzenetére


zLegolas
őstag

''egyik táp kiakad vagy elszáll''

Márpedíg erre jó esélyed van, indokolni nincs kedvem... röviden: a ketyrét tuti nem arra tervezték, hogy 10-et sorba kötve majdnem megvan a 380, mehet rá a szalagfűrész (kicsit kisarkítva).
Én lebeszélnélek a dologról, de csináld csak... Én szóltam.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1261) Batman2 válasza djyuri (#1259) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Sezrintem sem okos dolog sorba kötni több kapcs, üzemű tápot, a működésüket megzavarhatja a sorbakötés és alkatrészek el is pörkölődhetnek, én sem tanácsolom! Az, ha két trafót kötsz sorba, az sem szokásos, de az elmegy.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1262) djyuri


djyuri
őstag

Reakció: (mindkettőtöknek)

Szal: Hát mivel túl gyors választ kaptam,így ki kellett próbálni nagyban is és ma Zoli barátommal fatyán megkreáltuk....
Persze egy sor tesztet lenyomtam mialőtt előrukkoltam volna az ötlettel....ésstabil volt....
Atomstabil minden és üt ,mint állat....holnap reggel 11 körül lesz a nagy próba két hangfalon és hosszabb távom (1-2 óra)...
Ma is volt teszt,de csak pillanatokra nézegettük és kira a cumó és stabil....1-4 tized voltot ingadozik a teljes kapocsfeszen......az eredmény több,mint jó...

Már megterveztem a nyákot a plussz kondiknak minden méretre és típusra,amink csak van jó minőségüben és megfelelő értékben:
100V 15000mikro
50V 1000mirko
35V 15000mikro
és persze kisütő ellenállások és égők...

Majd jelentek...

Amúgy az öregróka szerelőm támogatta az ötletet;)

(#1263) zLegolas válasza djyuri (#1262) üzenetére


zLegolas
őstag

Oszt majd azt is írd be, hogy mit szól az öregróka szerelő, ha a pl. 16V-os kondik csak 2 hónapig mennek 30-on vagy 50-en, osz't elkezdenek kiszáradni, emiatt elmegy a stabilitásod vagy akármid és megkapja az erősítőd vagy akármid a mittoménmilyen sok voltot. Ja, valszeg nem csak a kondikra igaz, hogy arra vannak méretezve, amire.

Másrészt a kapcsolóüzemű tápok csúnyán érzékenyek tudnak lenni mindenféle frekvenciazavarra. A hálózati 50Hz-et referenciának véve jobbára tartják is a kívánt paramétereket. Ha a 2. táp viszont egy, az előző által megkavart, tűskés, akármilyen feszt kap, akkor az mihez fog igazodni, tessék mondani?

És ez csak két példa.

De igaz: fűnyírót is lehet slusszdrótról járatni a vízes fűben... egy darabig.

Részemről végeztem a témával.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1264) Batman2 válasza zLegolas (#1263) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Igen, a kondi túlterhelés és emiatti kiszáradás, esetleg felrobbanás jutott többek között nekem is eszembe. De majd meglátjuk, hogy mit mond a gyakorlat hosszú távon. :F
Végülis mindenkinek jó ez a teszt, mivel nem a mi eszközeink bánják, ha baj van, tehát ingyen kapunk tapasztalatot ! :)
Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1265) Batman2 válasza zLegolas (#1260) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

A szalagfűrészes szöveged nagyon jó, a kabarékban sem hallani jobbat! :R
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1266) djyuri


djyuri
őstag

Nos...
Lehangoló,ami itt folyik.....

Ezek a kapcs üzemü tápok,teljesen egyformák ebben az esetben....
Jó néhány évesek,de még csak próbálgatós használatban vettek részt...Eredetileg számítógéphez gyártották tápnak...(P 0.0000mittomén-hez)
Már hajtottam róla hídba kötött TDA2050-et és fatyán bírták....
Csak ugye a nagy fisheremmel nem vetekedett,szal a kísérlet sikerrel járt és ennyi...
Ebben az esetben,meg egy nagyobb áramfelvételben vesznek részt...
Amúgy miért küldene már ki fűrészjelet vagy ilyesmit ki a táp? Ha egyszer egyenáram generálásra van bekalibrálva....Amúgy marhára nem érdekel,hogy 30KHz felettmilyen jellel tölti fel majd a kondikat a végfok előtt,csak időben töltse fel....De hallod...már az nem pite,hogy tegnep különösebb feszültség csökkenés és melegedés nélkül kivettünk egy-egy pillanatra kb 60W tiszta teljesítményt:Y
Ma pedig járatjuk rendesen az igazi brutál zenéinkkel...
Minden feszcsökkenést feljegyzek majd....
Amúgy mivel a panel vagy egy órán át fogom készíteni a kondikna,így egy órát bíztosan,hogy azok nélkül fog menni kakszin a cumó....Ahogy eddig is úgy ment...


Ja és a kondikra nemtom mit értettél,de nem is érdekel,mert gyakorlatilag vadi újak:Y
Amúgy,ha figyeltél volna,akkor láthatnád,hogy nincs 16V-os kondim....
35 , 50 és 100V-osak vannak....
A sazerelőm azt javasolta,hogy ne bombázzuk meg a tápokat 15000-30000 mikrós kondikkal,mert megdögölhetnek a tápok a sok zárlati szintü feltöltéstől...
Ezért készítek olyan nyákot,hogy mindegyik kondi belemegy és ha valamelyik nem egészen kóser,akkor megy a másik.....

De milyen érdekes ez a tanuló pénz,ahogy említetted a tervünket...

Az meg,hogy ti nem tudjátok elképzelni a kapcs üzemü tápot egy végfokban,arról én nem tehetek...Ha látnád,hogy mennyire komolyak ezek a tápok,akkor valszeg változtatnál a véleményeden....na majd lefotózok egyet nagyvonalúan...
Amúgy nemtom mennyire figyelted de épp az ehavi hobby elektronika 490.ik oldalán aszem egy kapcsüzemü erősítő van 22W-on 1.5W disszipációval:Y
Édremes egy kicsit átrágnod...és nem kizárt egy kapcsüzemü táp...

Egy kapcsüzemü táppal,mindössze annyi a gubanc,hogy kell egy buffer áramkör a végére (kondik),hogy a nagy basszust is bírják táplálni....De ezt mondtam,hogy csinálom épp ma..

Na mindegy..késésben vagyok...mek baráthoz és csináljuk tovább....Ha megvagyunk,akkor idenézek,hogy mi az ábra és írok,ha kell...

(#1267) zLegolas válasza djyuri (#1266) üzenetére


zLegolas
őstag

Nanemán lecs*sszél, mert leírtam -segítő szándékkal- a kétségeimet... :F
Sok sikert a továbbiakhoz!

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1268) djyuri


djyuri
őstag

Nos....próba megvolt.....
160W tisztán lejött.... 2 ohm-on....
Disszipáció normális...forró ugyan,de nincs venti rajta....
A kapcs tápok valszeg gyengék leszenk húztamosabb távra...
A nagy mélynyomót,amit rendelünk,azt nem is fogják kihajtani.....
Amúgy 1-1.5v ingadozás van különösebb melegedés nélkül....de totál maxon (csak a hangszóróknak max) van ciripelése a tápoknak....
Jah és zenélnek a darlingtonok?....még egyenlőre közel van a végfok (0cm) a tápokhoz,szal nem bíztos,hogy ők zenélnek,de majd meglátjuk......

Egy ui kérdés....egy bíztosíték képes vissza folytani a kimenetet?
(ez most másik erősítő)
THX

Az eddigi tanácsokat köszönöm...

Jah és sorry a ''leb***ásért'',csak úgy ált be itt a téma,hogy nem lehet működnie a dolognak....És mégis megy.......
Mindegy,amíg nem lessz 100k-nk trafóra,addig marad ez.......

(#1269) Batman2 válasza djyuri (#1268) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Semmi le@aszás nem volt abban amit írtam, sőt az előnyét írtam a tesztnek, mivel mindenki, aki e topicot olvassa, tapasztalatokkal gazdagodik ! :(
Azt mindenképpen javaslom, hogy a kapcs. tápokat az erősítő és különösen esetleges induktivitásoktól (kimeneti trafó, ha van) távol helyezd el (legalább 0.5m), mert az megzavarhatja a tápok működését !
Igen a biztosítékoknak is van némi ellenállásuk, tehát áramot fognak vissza !
Minél kisebb áramra valóak, annál nagyobb az ellenállásuk, mivel annál vékonyabb a drót, illetve esetenként más vezetőből van, aminek szintén más az ellenállása.
A többit meg majd meglátjuk mondjuk egy hónapos üzem után. Majd számolj be időnként, kíváncsiak vagyunk!
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1270) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Helo mindenkinek, az lenne a problémám, hogy valahogy meg akarom hajtani a monitoromat gép nélkül, de nehéz a composit jelet v. a scartot (ez reálisabb...) átalakitnai VGA-ba, az eltérő frissitési frekik miatt... Van valakinek valami ötlete?:F

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#1271) djyuri válasza Batman2 (#1269) üzenetére


djyuri
őstag

OK;)
Akkor tiszta az ügy:C

Ez a távoltartás ez jó tipp...THX.ezt nem gondoltam....ÍGY lesz;)

Amúgy képzeld,ha egy pendrive-os lejátszót használunk jelforrásként,akkor a 220-as kábelek bezavarják a bemenetet és télleg,ha távol húztam,akkor a búgás megszünt.....Szal OTT a pont....AMúgy eddig nem ilyenektől voltak gerjedéseim..meg szal,most még teszt állapot volt,így nem volt dobozolási lehetőség,meg kedv:U
Jah meg közben el kellett több helyre ugrani számítógépet preparálni is...Meg haver bedobott hírtelen 3 autórádiót,hogy kreáljam meg csütörtökre..
Azzal még nincs is baj,de ha látnád,hogy hogy néznek ki:Y:Y (hulladék)

Amúgy a kondik panelje készen van és benne is vannak a kondik és a panel is át lett forrasztava 5 méter cinnel:D...szal holnap megy hosszabb távon....
Amúgy ma két tápot kicseréltünk a két pótra,mert a ciripelést akartuk megszüntetni és ez a kettő ráadásul 1 seccel később töltötte fel a kondikat..jah,meg 3-4V volt az ingadozás,úgyhogy nem vártuk meg a végeredményt:D Azokat majd hétvégén megnyúzom valami mással,hogy melyik a rosszalkodó.....

Amúgy hétvégére,ha megjönnek a nagy mélynyomók (vagy egy nagyonnagy) ,akkor már a fullos (táp max) hangot is beszámolhatom....

Amúgy nemtudja valaki,hogy hogy lehet egy kapcsüzemü tápnak a kimenő feszét felpumpálni a kétszeresére ugyanakkora teljesítmény leadás mellett???
Vagy tud valaki olyan rajzot,ahol legalább 1000Wos ilyen táp van (max 80V-ig)

THX;)

Jah,holnap dobozoljuk be a végfokot a kondikkal...szal a fél méter meglesz a végfoktól is és a tápok meg universe elhelyezésüek és szigeteltek,szal ez a probléma megolda gyakorlatilag....

Jah és ha valaki tud nagyonagyon erős hangszórót olcsóért,akkor ne habozzon ide írni reggel 9-ig kb,mert akkor tőle vásárlunk:D
Amúgy 30-valahanyas MNC-ket 13-ért szerzünk,szal így értem az olcsót....
(reklámot csak mailban)

(#1272) Batman2 válasza djyuri (#1271) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Diódával és kondikkal lehet feszültségsokszorozót készíteni, de ahoz váltóáram kell, vagy váltakozó polaritású négyszögjel, szal mindenképpen a pólusoknak váltakozniuk kell ! Egyenárammal nem megy.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1273) Batman2 válasza CPT.Pirk (#1270) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Esetleg lehet ilyet kapni elektro', vagy számtech' boltokban, de valszeg van olyan IC, amin ezt az átalakítást tudja. Nézz utána interneten is.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1274) djyuri válasza Batman2 (#1272) üzenetére


djyuri
őstag

Ok.....
Akkor kocsiba való feszültség kétszerezők milyen módszerrel mennek?
Lehet ide az is elég,csak nagyobb feszültségekkel dolgozva....

Amúgy szépen megy...holnap megyünk a hangszórókért,úgyhogy kb vasárnap jelentek...

(#1275) djyuri válasza djyuri (#1274) üzenetére


djyuri
őstag

UI.:

És azt sem lehet megoldani,hogy a meglévő kapcs tápoknak felpumpálom a kimeneti feszültségét?
(az nem baj,ha a teljesítmény nem nő vele,szal feleződik az amper,de a kimenő összteljesítmény viszont maradjon...
Szal?

(#1276) djyuri


djyuri
őstag

Szorry a hármas HSZ-ért,csak megemlítem,hogy majd csak hétfőn lesz meg a két mélynyomó,szal nem lesz különösebb tesztelgetés:(:(:(

(#1277) Overmind


Overmind
aktív tag

Üdv all!

A vízhűtés topicban már kérdeztem, de lehet, hogy itt több esélyem van válaszra.
Szal tudj-é vki, hogy hogyan lehet 220V-ra szabályozó áramkört bütykölni/venni, úgy, hogy a 2db 14W-os pumpa (Hydor Seltz L20) 110V és 220V között menjen, vagy akár fixen 150V környékén. A 110 sajnos kevés nekik, mert nehezen indulnak, a 220 viszont már sok.

(#1278) Batman2 válasza djyuri (#1275) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

lehetni lehet, de ahoz több alkatrészt ki kellene cserélni benne (kondik, illetve ferkvencia módosítás), ez nem igazán megy, mert az azokra a paraméterekre készült.
De megoldhatod úgy a dolgot, hogy felhasználod egy inverter áramkörét és trafó helyett feszültségsokszorozót hazsnálsz (kondi, dióda). Az inverter áramköre előállítja a váltakozó négszögjelet megfelelő teljesítményben és ehez ell kötni a sokszorozót.
Ha érdekel, mélben küldök majd jövőhéten kapcs. rajzot, nincsen kedvem feltölteni, meg linkelni, nagyon macerás. :((
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1279) Batman2 válasza Overmind (#1277) üzenetére


Batman2
őstag

Hi
Ezek a pumpák villanymotorosak, vagy lektromágneses-membrános megoldásúak?
Ha elektromotoros, akor egyszerűen egy fázishasítós szabályzót kell hazsnálni, ami pl. található a bolban kapható, szobai fényerőszabályozós kapcsolóban és vagy 380W-ig működik. Ezzel még 110V-nak megfelelő értéken is beindul valszeg, mivel itt mindíg 220V-ot kap, csak az változik, hogy mennyi időre.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1280) Batman2


Batman2
őstag

Ui.: ha membrános-mágneses, akkor ez nem igen alkalmazható!

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1281) Volkov


Volkov
aktív tag

Hali!
kéne egy kis segítség egy hozzáértő embertől:
van egy régi ATARI Portfolio-m, aminek a szallagkábele megfáradt picit az idő által...
probáltam vhogy megcsinálni, ez lett belőle:
Bővebben: link
nos, a képen az látható, hogy a szallagkábelt óvatosan megpucoltam, majd vhogy nagy nehezen ráforrasztottam egy 80 eres IDE kábelből 20 eret (ugyanis a szallag kábel is 20 eres)

Ez az egész macera azért kellett, mert mint a képen is láccik, csati van a végén. A másik oldallal nem volt gond, ott csak rá kellet forradztani a nyákra, ott nm volt csati.

Nos, ezzel a kütyü müxik, csak ha rászáll egy légy, már attól is szétesik 4-5 forrasztás...

hogyan lehetne ezt megcsinálni???
hogy egy picit tartós is legyen?

Köxi

:)

(#1282) monobalu


monobalu
csendes tag

hali. vki ért vga-scart átalakításhoz? ati radeon 7500ról volna szó, XP. kösz tricker@djuice.hu

(#1283) Overmind válasza Batman2 (#1280) üzenetére


Overmind
aktív tag

Szia!

Akkor valszeg nem fog menni így sajnos. :( Ugyanis legjobb tudomásom szerint mágneses. Merthogy nyílt vagy zárt rendszerű akvarisztikai pumpa. Semmi villanymotorokra jellemző tekercs vagy ilyesmi nincs benne.
Valaki javítson ki ha tévedek!

Azért kössz a gyors választ!

(#1284) Bubu79 válasza Batman2 (#1272) üzenetére


Bubu79
addikt

Hi!

Sajna az említett dioda-kondi sokszorozó tetemes belső ellenállással bír, ezért csak viszonylag kis árammal terhelhető. Ilyet használnak/használtak egyébként TV-k és monitorok nagyfesz (sorkimenő) trafói után ( ha jól tudom ).

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1285) djyuri válasza Batman2 (#1278) üzenetére


djyuri
őstag

OK....
THX;););)

Amúgy nem sietős,mert gondolom te is vágod,hogy nem kapkodom el a dolgokat....bár leginkább azért,mert nincs időm rá vagy másnak...

De attól független meg akarom csinálni,mert egy 4500W-os trafó 100K körül mozog,tehát az még messze van,de a fesz sokszorozásha lehetséges vagy alkatrész csere,akkor az ok számomra....

Közben egy-két hsz-el efelett,meg a sokszorozás nem jó ötlet....Sajna ehhez télleg nem értek semmitsem...hagyományos módon megtom csinálni,de az veszteséges:B

Hétfő lett a hangszórókból,szal akkor marad a jövőhét....És lesz fotomachina is,szal kielégítek pár hiányt:U:D

Amúgy ha viszoont van komplett kapcs rajz egy kb 1000W-os kapcs tápra,akkor az is jó lenne nekünk,de a trafó paraméterei kellenének;)

Köszike;););)

(#1286) djyuri válasza Volkov (#1281) üzenetére


djyuri
őstag

Tom parasztság két hsz-t csinálni,de féltem,hogy nem fogod elolvasni:U

Szal:
Ha nem tévedek,akkor barkácsra barkáccsal kell reagálni....
Tehát én a jó öreg két tubusnyi pillanatragasztót ajánlom kis adagonkénti felvitelre...Vagy ha több zseton van,akkor epoxid-gyanta...az komám kőkemény müanyagra köt meg:Y

(#1287) LukE válasza Overmind (#1283) üzenetére


LukE
veterán

villanymotor az, csak a tekercseles a hazban van, kozepen csak egy allando magnes.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1288) Volkov válasza djyuri (#1286) üzenetére


Volkov
aktív tag

ezt vágom :DDD
én is vmi 2 komponensűn gondolkodtam, mert az fain kis műanyag lesz

csakhogy: vmit kihagytam az első hsz-ből:
nem csak a rőgzítés a gond: a 80 eres ide kábelben erenként egy szál vezeték van. ez egy nyitó mechankikánál van, szvsz talán 50 kinyitást kibír, és elrötik.
az ide kábelt nem állandó hajtogatásra találták ki.

szal nem csak a rögzítésre kéne vmi jó 5let, hanem h mit lehetne használni átvezető fólia helyett?? mert ide kábel nem tuti

(ez a ''barkács'' csak arra volt jó, h megtudjam müxik-e a gép)

:)

(#1289) Overmind válasza LukE (#1287) üzenetére


Overmind
aktív tag

Ez jó hír, akkor nekiállok fényerőszabályzót keresni. :)

(#1290) hummerdikk válasza LukE (#1287) üzenetére


hummerdikk
őstag

Tenyleg, miert nem raznak ezek a pumpak ha vizala nyomom oket? Es mivan ha mondjuk megreped a haz a viz alatt valami miatt?

Overmind: Olyan kis falira gondolsz ugye? Mert a legegyszerubb igy hetvegen a praktiker, Obi vagy Baumax.

(#1291) djyuri válasza Volkov (#1288) üzenetére


djyuri
őstag

Nos ha neked 20 ér kell,akkor az még úgy 40 centi hosszon nem olyan vészes pénz...
Mivel Budapesti vagy,így lomex-et ismerheted a lehet-téren...
Ott lehet kapni gumi kábeleket viszonylag olcsón....Asszem valamikor 2 éve még 200Ft-ért vettem méterét....most úgy 350F-t lehet...
A gumikábel...hidd el örökre elég lesz....nekem az egyik nagy hangszórómnak az összekötő kábele a kosár és a tölcsér között van és már két éve maxon bírja...

(#1292) LukE válasza hummerdikk (#1290) üzenetére


LukE
veterán

230-as pumpakat, szuroket mar nem keves ideje hasznaljak akvarisztikaban, es ott evekig folyamatosan viz alatt mukodnek.
Persze 12V-os pumpak nem szoktak vizalloak lenni.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1293) hummerdikk válasza LukE (#1292) üzenetére


hummerdikk
őstag

Ja ertem, de ha elreped akkor is vizallo marad?
12V-osakat miert nem szigetelik?

(#1294) LukE válasza hummerdikk (#1293) üzenetére


LukE
veterán

ne vagd foldhoz, es nem reped el. Egyebkent ki van ontve az egesz valami mugyanta szeru viszonylag rugalmas trutymakkal, az nem tud repedni.
Mer miert szigetelnek? Nem vizbemeritesre vannak kitalalva.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1295) hummerdikk válasza LukE (#1294) üzenetére


hummerdikk
őstag

Megnyugtattal akkor!

(#1296) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Egy aktív PFC-s tápegység 12 Volt-ját mennyire bonyolult felnyomni 30-40 V-ra?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#1297) zLegolas válasza Overmind (#1277) üzenetére


zLegolas
őstag

Amit te keresl azt híjják trafónak.:C

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1298) zLegolas válasza Volkov (#1281) üzenetére


zLegolas
őstag

Hehe, ilyet én is csináltam kb. 1 éve, lehet, hogy kettő... :)) Mondjuk én spéci vékony szalagkábellel, de mindegy... a lényeg, hogy valamivel préseld össze a forrasztott derótokat a szalagkábellel, ne tudjanak feszülni, meg ponty azon a környéken megtörni. Jó lehet pl. egy mezei szigszalag vegy más rag.szalag darabka.

Nekem a ciki a hajlogatós zsanér melletti kábelelvezetés volt, de szépen sikerült megoldanom. Remélem még ma is megy vele a kis Atari...;)

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1299) zLegolas válasza djyuri (#1291) üzenetére


zLegolas
őstag

Csakhogy ami a kollégának kell az kb. 2-3 cm széles fél milliméter vastag szalagkábel, és ebben van a 20 ér, nem valami újjnyi vastag hangszórómazzag...:DDD

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#1300) zLegolas válasza Volkov (#1288) üzenetére


zLegolas
őstag

Jé... mit találtam...
Bővebben: link

...ismerős volt a téma...:))

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.