Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Winner_hun válasza And (#1598) üzenetére


Winner_hun
félisten

:R:R:R mindjárt össze is forrasztom

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1602) sasa311 válasza sasa311 (#1597) üzenetére


sasa311
veterán

valaki? :F

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1603) ReJim válasza sasa311 (#1602) üzenetére


ReJim
őstag

[link] második felét olvasd csak el ;)

</end.?>

(#1604) sasa311 válasza ReJim (#1603) üzenetére


sasa311
veterán

: :B
igen, ezzel csak az a baj, hogy ez a pilács meg se nyekken hagyományos előtéttel, csak elektronikussal. A gyári baromi drága, ezért keresek alternatívát...
Az amit belinkeltek elolvastam, de sokat nem segített rajtam :( Vagy csak én vagyok a butus és nem értettem meg :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#1605) Batman2 válasza Winner_hun (#1591) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Dugd be a tranyót a multiméter HFE jelzésű foglalatába a lábjelzéseknek megfelelően, de legalábbis a bázisnak stimmelnie kell (különben úgysem fogsz erősítési értéket kapni) és amikor a nagyobb erősítési értéket olvasod le a kijelzőről (E és C csereberélése) a helyes lábkiosztást leolvashatod a foglalat jelzéseiről.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1606) Batman2 válasza Winner_hun (#1591) üzenetére


Batman2
őstag

NPN tranyónál a Collectort kell a + tápfeszre kötni és az Emitterre a terhelést (pl. LED)
PNP tranyónál meg a Collector legyen a negatív tápfesznél (vagy 0-nál) és az Emitter szintén a terhelés

Legalábbis ez vonatkozik kapcs. üzemmódra, de az esetedben lehet, hogy másról van szó!

Az NPN tranyó Bázisára + polaritású vezérlő jelet kell adni, hogy nyisson,
a PNPnél pedig negatív jelet (vagy 0-át)
Üdv.:

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1607) Batman2 válasza sasa311 (#1604) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Ez a kép alapján egy normál négy kivezetéses neoncső, tehát működnie kell a hagyományos vasmagos tekercs előtéttel !
Valami kötési hibáról lehet szó!
Tudtommal 20W-os legközelebbi előtét van a 24W-hoz, azzal próbálkozz.
Az előtét, a két fűtőszál és közte a gyújtó mind sorba vannak egymással kötve és ha az átcsapás létrejön a csőben, akkor a gyújtós kör kizáródik az áramkörből.
A gyújtó helyén nyomógomb kapcsolóval is próbálkozhatsz, ekkor addig kell nyomni a kapcsolót, míg meg nem látod, hogy a cső két végén a fűtőszál felízzott (nehyán másodperc), ekkor fel kell engedni a nyomógombot és a cső be kell gyulladjon.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1608) toM517


toM517
aktív tag

Hellosztok!

keresek egy embert aki jartas a forrasztasi muveletekben !
Ket alaktreszt kene nekem raforrasztani egy ps2 alaplapjara!

Az egyik: [link] - Scrolozz lejjebb es a Product Supportnal van 10 letolheto kep, ez a bekotesi diagram.

A masik: [link] - Csak katt a linkre es mar toltodik a diagramja...

Na aki ezt a ket muveletet hajlando volna nekem elvegezni fizetseg elleneben kerem jelezze e-mailben!

(#1609) biker válasza toM517 (#1608) üzenetére


biker
nagyúr

sztem megoldható, de nem szívesen venném, ha mondjuk behalna a ps2, mert valahol ''véletlen'' rossz a leírás :)

maga a forrasztás nem gond

hely: dunaharaszti
időpont: 7végén
ár: némi sörmag (Stella NA)
időtartam: maga a forrasztás fél óra, többi opcionális (szétszedés, összerakás, teszt, stb)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1610) Charlento


Charlento
tag

Hálózati brumm megszüntetéséhez tippeket kérek (teljesítmény van).
Azt hiszem régi orosz TV-k sorkimenője vagy alacsonyfrekis toroid porvasmag esetleg...

Charlento

(#1611) Ja no válasza Batman2 (#1606) üzenetére


Ja no
aktív tag

Hi Batman,
Hogy muzérol a DC-DC?

(#1612) toM517 válasza biker (#1609) üzenetére


toM517
aktív tag

Na irtam e-mailben is, de gondolom ide is irok, hatha...
Szoval akkor meg kell rendelnem a cuccosokat, mert azok kulfoldrol erkeznek hozzam. A rajzok szerintem teljesen jok, mert a hivatalos oldalon is ezek vannak, es mar masnak is mukodott. Akkor majd szolok ha megjonnek a cuccok es egyeztetunk. na hy

(#1613) biker válasza toM517 (#1612) üzenetére


biker
nagyúr

igen, biztos elvállalom, írtad mailben

aztán max lesz belőle egy polcdísz :)
bármely 7vége jó, csak egyeztessünk előre

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#1614) Batman2 válasza Ja no (#1611) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Az a helyzet, hogy most is csak 1.7A-t sikerült kiszednem belőle, de akkor már feszültségesés is van (2.88V).
Ráraktam az összes tekercset és több verzióban próbáltam kondikat. Hosszasan tanulmányoztam a kondi táblázatokat is, e szerint próbáltam valamit összehozni.
Jelenleg a bemeneten 1x1000mikro-35V-os van, a kimeneten pedig 1x1500mikro-10V-os, alaplapba való kondi van. De próbaképp megkétszereztem ezt és akkor is csak vagy 50mA-t emelkedett a kimenet áraleadása. Mindezt két párhuzamos 3.3ohmos ellenálláson keresztül mértem.
Aztán kísérlet képpen kipróbáltam a saját tekercsemet, azt a, vagy 1.5mm-es drótból készültet. Ekkor 1.8-1.85A áramot lehett mérni ugyanazon feltételek mellett, attól függően, hogy dupláztam e a kondikat, vagy sem.
Aztán kíváncsi voltam arra is, hogy ekkora áramleadásnál mennyit vesz fel a tápegység. A bemeneten 1.15A-t lehetett mérni a már leírt ellenállás terhelés mellett.
Eszembe jutott még hogy jó lenne a bemeneti feszültséget is megmérni terhelten, mert akkor ki tudom számolni a hatásfokot.
Na, az elég érdekes volt, mert terheletlenül 20.8V van a bemeneten, de az előbb leírtak szerint megterhelve lemegy 5.xV-ra. Ebben az esetben 83%nak adódott a hatékonyság.
Mondjuk elvileg 8V alatt már nem hivatott működni az IC és gondolom, hogy a FETek is jóval kevesebb áramot engednek már át ilyen fesz. mellett.
Ez egy kis - eredetileg 500mAes táp, amiről most hajtom, de kicsréltem benne a diódákat, így több áram jön valamivel ki belőle, de mondjuk 1.15A már biztosan sok neki.
Majd szerzek egy, hivatalosan 1A-es tápot, az talán már bírni fogja.
Bár az 5A leadásához 12V-os táp mellett, 80%os hatásfokot feltételezve kb. 1.72A kellene, tehát ahoz még ez sem lenne elég. Bár a nekem minimum szükséges 3.2A hez, az előbbiek szerint 1.1A kellene, azt talán még ki lehetne facsarni abból az adapterből.
Ez a helyzet !
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1615) Ja no válasza Batman2 (#1614) üzenetére


Ja no
aktív tag

Hali,
esetleg nem próbánád meg egy akksiról? Az tuti adja a kért áram-mennyiséget.
Meg nekem akkor csinált így, amikor vékony és sokcentis kábellel volt összekötve az egész. Ker.kondikat tettél rá párhuzamban, ugye?

(#1616) Batman2 válasza Ja no (#1615) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Jó, azt elismerem, hogy nem a legjobbra sikerült a nyákja a tápegységnek, illetve az alkatrészek elrendezése nem a legszerencsésebb, de mindenhol igyekeztem a lehető lagvastagabb fóliacsíkokat kialakítani. Majd teszek róla be, vagy küldök fotót.
Igen, az akkus táplálás nekem is eszemben jutott, az biztos, hogy leadja, amit kér a táp !
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1617) Ja no válasza Batman2 (#1616) üzenetére


Ja no
aktív tag

a fóliára forrassz plusz drótót. A betáp és az IC bemenete ill az azon lévő kondi és föld sávokat is vastagítsd meg. A kimeneten ugyanígy. Nem lepődnék meg, ha kapcsiból 30%-ot ugrana a kivehető áram. / persze ha a tápod nem szolgálja ki akkor az más tészta :) /

(#1618) brno


brno
csendes tag

Szevasztok!
Két kérdésem lenne:

1. Akarnék venni egy 3,5' helyre szerelhető Revoltec analóg ventiszabályozót (4 ventihez). A problémám vele az hogy csak 7 V-ig lehet vele leszabályozni a feszültségeket.
Meg lehet-e bütykölni úgy, hogy mondjuk 2-3 V-re leszabályozza a feszültségeket?

2. Előlapi panelt, ami firewire, USB, microfon, line out kivezetéssel rendelkezik és ALAPLAPI (Intel) helyekre csatlakoztatható kapható-e Magyarországon? Németországban pl. van: [link]

Kösz a segitséget előre is.

(#1619) Bigya


Bigya
őstag

Helló emberek!

Firkantana valaki egy eccerű megfejtést arra, hogyan tudok hálózati fesszel relét hajtani? 12V kisrelé, mennyit vehet fel? 100mA max szvsz.

Köszönöm előre is

(#1620) Batman2 válasza Bigya (#1619) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Nem teljesen világos, hogy mit szeretnéál, de hálózatról egy kisfeszültségű relét egy pici trafóval a legegyszerübb kivitelezni.
Igen 20-150mA körül lehetnek az áramfelvételük.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1621) Bigya válasza Batman2 (#1620) üzenetére


Bigya
őstag

Feleslegesnek tartom a trafót. Ráadásul itthon nincs is ilyen kicsi...

Tuti meg lehet ezt oldani, sőt, most már éppen keresem egy firkámat, ami 230Vról LED-et hajt.
Kis módosítás, és jó lesz az nekem.

Kösz mindenesetre.

(#1622) And válasza Bigya (#1621) üzenetére


And
veterán

Ha a relével sorba kötsz egy magas fesz. tűrésű, polarizálatlan soros kondenzátort, egy nagyobb terhelhetőségű ellenállást, meg egy diódát (vagy Graetz-hidat), akkor rákötheted közvetlenül is a hálózatra. A konkrét értékeket a relé megkívánt tekercsárama határozza meg, de kb. R= 100Ω / 2W, C= 470...1000nF / 600V, D: pl. 1N4007. A kondenzátorral még párhuzamosan szokás kötni egy párszáz kΩ -os ellenállást, hogy kikapcsolt állapotban ki tudjon sülni, különben könnyen meglepetés érheti az embert, ha üzemen kívül megérinti.

(#1623) Bigya válasza And (#1622) üzenetére


Bigya
őstag

Gyakorlatilag ugyan ez az én megoldásom is, amit találtam.
közvetlenül akartam rákötni, h 230 kapcsolnja a relét
kösz

(#1624) LukE válasza Bigya (#1623) üzenetére


LukE
veterán

erm, 230-as relé? lomex arlistajan van vagy negy fele?
Vagy mar le is irtad az okot, es csak en nem latok ki a fejembol? :B

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1625) bandiras2 válasza sasa311 (#1597) üzenetére


bandiras2
senior tag

sasa311 írta:

Na megpróbálkozok, hátha itt van valaki, aki ért az elektronikához ( )
Szóval arra lennék kíváncsi, hogy egy 24W-os T5-ös neoncsövet hogy tudnék rávenni arra, hogy égjen... A gyári elektronika olyan 8000 körül van, de nem tudom elhinni, hogy olcsóbban nem lehetne megcsinálni

Itt nézz körül:

[link]

A forum.terminal.hu - n megtalálod Skorit.. Ha ő sem tud segíteni, akkor senki.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#1626) Bigya válasza LukE (#1624) üzenetére


Bigya
őstag

Hm, 230al meghúzható relé? Az is jó nekem, nah akkor megnézem a Lomexet, kösz.

(#1627) brno


brno
csendes tag

Szevasztok

A #1618-es kérdések még állnak.

(#1628) And válasza brno (#1618) üzenetére


And
veterán

1. Ha a hagyományos soros állítható fesz.-stabilizátoros megoldással készítették, akkor viszonylag könnyen (ellenállás(ok) módosításával) megoldható. Hogy van-e értelme a dolognak, az más kérdés :). A 2V -os tartományban szvsz. már nem jellemző, hogy működne egy venti, ill. ''fentről'' lefelé tekerve lehet, hogy alacsonyabb feszültségig fog működni, mint amekkoráról elindul, ha emeled a fesz-t. Így előfordulhat, hogy amikor a gépet kikapcsolod, akkor még megy a venti, de a következő bekapcsnál nem indul el, pedig hozzá sem nyúltál a szabályozóhoz.

(#1629) brno


brno
csendes tag

Kösz. Még egy kérdésem lenne: Ha veszek egy sima potmétert, akkor akkor ugye az egyik kábelbe beiktatva egy kapcsolót a venti simán ki is kapcsolható? Nem teszek kárt a gépben több hasonló elven működő potméterrel? Illetve párhuzamosan kötve ugyanerre az egy kábelre egy ledet (esetleg egy ellenállást is beiktatva), az a fényerő változásával a feszültségértékről is körülbelül téjékoztathat? Vagy tévedek?

(#1630) LukE válasza brno (#1629) üzenetére


LukE
veterán

nem. nem. igen(de a led ele rakj egy ellenallast. sacc/470ohm jo lesz)

kapcsolobol van 3 allasu, ennek 3 laba van, ha kozepre rakod a venti fele meno vezeteket, akkor kapcsolgathatod, hogy potmeter (vagy mas fesz. szabalyzo dolog), 0, 12V menjen a ventire. (remelem ertheto volt:) )
de sima 2 allasuval is megcsinalhatod, ha csak szabalyzott/0 kell.

Egy egyszeru .9W-os potmeterre (ajanlott ellenallas ertek 100-200 ohm) ne rakj 2-3W-nyi ventinel tobbet, mert eleg.

De ha veszel egy panelt, minek a potmeter?


Egyebkent eddig a legalacsonyabb fesz, amirol ventilatorom stabilan indult, az 3.5V (talan kicsivel kevesebb) volt 92mm-es zalmannal. Akkora feszultsegen egesz jo. Foleg, hogy kb 2 eve vettem ~1000-ert.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1631) brno válasza LukE (#1630) üzenetére


brno
csendes tag

Azért bütykölök végül, mert, olyat amilyen nekem kellene nem kapható. A 3,5 revoltec-ről rosszat hallottam, amolyan feszültség-megszakitásos elven működik, ha igaz, és sipol töle minden, a venti, a táp és maga a panel is. Lehet, hogy nem minden ventinél van ez, de volt már nálam egy Aerocool cool panel II , hasonló ventiszabályozóval, attol sipoltak aventijeim, meg atáp, meg minden. Sima potméterrel semmi.

(#1632) Batman2 válasza brno (#1631) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Igen, az nyilván azért sípolt, mert inpulzusszélesség modulációs áramkör hajtotta a ventit ! Ennek a szabályozásnak viszont az az előnye, hogy nem a ventire adott feszültséget szabályozza, hanem a teljes tápáramot és feszültséget megkapja a venti, csak azt szabályozza, hogy mennyi ideig kapja a venti a tápot. A teljes feszültségű impulzusból következően a venti idulása jobb lesz, mivel a venti közel a teljes áramot tudja felvenni, ezért már alacsonyabb feszről is beindul.
Én csináltam magamnak ugyanilyen áramkört, nem számítógép ventihez. Az is zajolt különböző hangokon, az adott kitöltési tényezőtől függően. Alkalmatos kondival esetleg lehet csökkenteni a zajolást.
Tehát valamit, valamiért !
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1633) Batman2 válasza Ja no (#1617) üzenetére


Batman2
őstag

HI

Na, így nézki az elkészített táp: [link]
Próbáltam a hétvégén egy újabb mérést, ezúttal egy nagyobb teljesítményű trafóról táplálva, ami bőven leadja, ami kell neki (mérve 15A körül van).
De sajnos így sem tudtam 1.98Anél többet levenni belőle a korábban említett terheléssel, de azért jobb volt a helyzet, mert most csak 3.24V voltra esett a feszültség közben, nem 2.88Vra. A másik, hogy a terhelés rákapcsolásakor, eleninte kicsit ugrál a feszültség, villódzik a LED aztán beáll.
Ami még a gyenge pontja lehet a tápnak, az az a sárga drótszál, amivel a két negatív pontot összekötöttem, mivel a fólián nem tudtam ezt megtenni, de ezt a későbbiekben úgy fogom megoldani, hogy átfúrom a lapot minkét negatív fóliacsíknál és egy-egy átmenő szemet kialakítva átvezetem a negatívot a túloldalra és ott a teljes fólia felület fogja összekötni, mivel nem marattam le a másik oldalt.
Még reménykedet, hogy ez a drótszál lehet a probléma és ezért nem képes többet leadni, illetve a feszültséget tartani terhelve.
A többi fóliacsík szerintem elég széles (6-7mm), de ha látok valami javulást a drót kiváltásával, akkor végigcinezem az összes kimeneti fóliacsíkot is, hátha.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1634) LukE válasza Batman2 (#1632) üzenetére


LukE
veterán

fol kell tolni a frekvenciat 20kHz fole. 32kHz-en kapcsolgatva probaltam, ugy egesz jo, kb 10 centirol talan hallani valami szotymorgest.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1635) LukE válasza Batman2 (#1633) üzenetére


LukE
veterán

mi a ket IC? melyik a kapcsitap? Altalaban minden tapos mokanal ajanlott minel rovidebb labakat hasznalni, egymashoz minel kozelebb rakni az alkatreszeket. (esszeru hatarok kozott)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1636) Ja no válasza Batman2 (#1633) üzenetére


Ja no
aktív tag

Hi Bat,

Nekem akkor csinálta ezt a villogást, ha kevés volt neki a kimeneti puffer. Meg mikor ilyen hosszú vezetékeket használtam a teszhez, akkor pl a multiméter mérőcsúcsától is váltakozott a kimenet két fesz-szint között. ( gondolom elhangolt benne valamit)
A sárga drótszál elég izmos, szvsz nem azzal lesz a gond.

Van esetleg induktivitás mérőd? Mert sima légmagossal is ki lehetne próbálni a teszt erejéig. Lehet, hogy mégis kevés neki az a tekercs amit betettél és nem bír több energiát átpumpálni rajta. ( ha a negyedik tekercset is ráteszed akkor mi történik?)
Ha nincs ilyen mérőd, akkor próbálj meg egy hifiboltba venni légmagosat, vagy valami hifi-őrülttől kunyizni.

Este ránézek a doksijára.

Ja no

(#1637) Batman2 válasza LukE (#1635) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Ez az LM2678 3.3V-os 5A-es kapcs. üzemü táp IC, és a hűtőbordás az a képen, a másik egy Shottky dióda. Ennek fix, előre beállított frekije van valami 260kHz körül.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1638) Batman2 válasza Ja no (#1636) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Légmagos tekercsre elvileg van egy progim, amivel ki tudom számolni az értékeket. Estleg megpróbálkozom azzal is, ha ez lehetne a gond benne. A kimeneti pufferkondit a próba során megdupláztam (2x1500mikró-10V, alaplap kondi), illetve a bemeneti kondit is, ott cseréltem 1000mikrósról 2200mikró-35V-osra. De a leadott áramerő nem váltotzott már így sem. Esetleg tényleg a tekercsek telítődése miatt nem jönne belőle ki több?
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1639) Ja no válasza Batman2 (#1638) üzenetére


Ja no
aktív tag

Ha adott terhelés felett elkezd csökkenni a kimeneti fesz, de addig egyébként stabil, akkor a tekercs szokott a hibás lenni.
A dupla kondinál is ''villog'' a LED?

[Szerkesztve]

(#1640) LukE válasza Batman2 (#1638) üzenetére


LukE
veterán

gyakorlatban nem sok kozom van kapcsolo uzemu tapokhoz, de mintha minden nagyon ''messze'' lenne. Bemeneti kondikat, a tekercset, kimeneti kondit, mindent minel kozelebb kellene hozni az IC-hez.
Szerintem valamivel jobb lenne, hogy kozepen lenne a kapcsi IC, egyik oldalra minel kozelebb a bemeneti kondenzator(ok), masik oldalra kozvetlenul az induktivitas, schottky kimeneti kondenzatorok. Es ha ugyis ott van GND-nek a masik oldal, akkor azt hasznalni.
De tenyleg nincs gyakorlatom kapcs. tapokkal, csak amit innen-onnan osszeszedtem, szoval lehet mashova astak el a kutyat.

szerk: erdekes lenne egy 260kHz-re hangolt radiot meghallgatni a kozeleben :D

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1641) Ja no válasza LukE (#1640) üzenetére


Ja no
aktív tag

valszeg ezért villódzik...

(#1642) brno


brno
csendes tag

Meg tudnátok mondani, hogy hol tudnék venni potmétert? Ha netalántán már fel van szerelve kábelekkel, alaplapi, illetve ventillátor csatlakozóval, még jobb lenne. Nekem egy Coolink hütőhöz gyárilag adott van. Egy hasonló jó lenne.

Kösz.

(#1643) Batman2 válasza Ja no (#1639) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Igen, annál csinálta ezt. Szimplával nem csinálta, de valszeg nem is tartott még ennyi feszt sem, nem mértem le.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1644) Batman2 válasza LukE (#1640) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

Ja, ezzel egyet értek. Nekem is eszembe jutott, hogy jobb lett volna, ha az IC van a hosszabbik oldal közepén és kétoldalt az alkatrészek. Még lehet hogy változtatok.
A TV bizonyos csatornáit zavarja a táp, mikor működik, terheléstől függően.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1645) Veatta


Veatta
aktív tag

Sziasztok!

Megint segítség kellene!
Monitor került most terítékre: ajátékból kilépve felbontás váltásra került volna sor, ehelyett egy függőleges sávban jelent meg középen a kép, kikapcsoltam a monitort, de be már nem kapcsolt, az állapot jelző led ütemes villogásba kezdett. Ezt az állapotot nem erőltettem sokáig szétszedtem a monitort, majd átnéztem a forrasztásokat szagolgattam, semmi árulkodó jel. Áram alá helyeztem, majd ismét csak led villogás, és ugyanebben az ütemben cicergés a nagyfeszültségű trafó irányából.

Ötletek?

Üdv

Veatta

(#1646) Batman2 válasza Veatta (#1645) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

A függőleges csík, pláne ha erős fényű, az valami vízszintes eltérítési hibából adódhat.
Lehet, valami félvezető megadta magát, öregedés következtben, tehát nem szétégett, így nem is lehet látni és érezni sem.
Ha van kapcs rajz, akkor abban búvárkodj, ezen a területen.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1647) Batman2 válasza Ja no (#1639) üzenetére


Batman2
őstag

Hi

A kisebbik táp esetén a dupla kondinál még vagy 2mV-tal nő is a feszültségesés kb 800mA-es terhelésnél, ez érdekes.
Lehet hogy tényleg a tekercs a gyenge pont?
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#1648) Veatta válasza Batman2 (#1646) üzenetére


Veatta
aktív tag

Elsőre én is erre gondoltam, de ha az eltérítéssel lenne hiba akkor attól még bekapcsolható lenne nem?

(#1649) Csaba_20_ válasza Batman2 (#1647) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Milyen típusú kondik azok pontosan, amiket használsz?

(#1650) Csaba_20_ válasza Veatta (#1648) üzenetére


Csaba_20_
őstag

Ha valami leterheli a tápot, akkor nem feltétlen. Rövidzár után keresgélj a félvezetőknél. Amelyik rövidzár és nincs vele párhuzamosan egy tekercs, az valószínűleg rossz. Ha rövidzárat mérsz valamelyik félvezetőnél, akkor forraszd ki és mérd meg úgy is. Általános hibajavítás...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.