Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-13 14:16:17

LOGOUT.hu

Ez itt, az elektronikával hobbiból foglakozók fórumtémája.
Lentebb összegyűjtötttem néhány elektronikával kapcsolatos, hasznos linket.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1801) And válasza LukE (#1797) üzenetére


And
veterán

A rajzát megnézve egy csomó helyen használják az abból kialakított tápfeszeket. Rámegy egy diódahídra, hogy aztán stabilizálatlan 9V néven sok áramkör kapjon belőle, pl. a magnó motorvezérlése, meg 1-2 IC, 3V-os Z-stab, stb. A User-portra spec. a nyers AC-t vezetik (ez még nem lenne gond, ha nincs használva), de van egy diódás fesz.-kétszerező, aminek a 9/12V jelű kimenete táplálja a SID chipet ill. az utána tett tranzisztoros puffer-fokozatot (úgyhogy jól emlékeztem én, hogy nem volt hang az AC 9V nélkül ;)).

(#1802) WillChi válasza And (#1801) üzenetére


WillChi
senior tag

Látom, azért izgatott a dolog, és utánanéztél Te is... :) Mod.: Köszönöm szépen a segíteni akarást. :B

[Szerkesztve]

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#1803) ReJim


ReJim
őstag

egy kis segítséget szeretnék:
van egy tda1516-os icém. :) így szeretném használni: [link]
csak nem találtam itthon 220nF-os kondit. helyette használhatok másikat? végülis mit befolyásolnak a kondik?
(és mit jelent, hogy bootstrapping nélküli?)
ezt a ''végfokot'' szeretném egy AT-s táp 12voltos felével táplálni,elég neki az, vagy ne is próbálkozzak vele? :U

másik, pc-kondi:
alaplapon kondit cseréltem, sikerült beforrasztani, de figylemeztet a bios, hogy gubanc van a voltokkal... vagyis a Vcore 2volt. :F most akkor?

</end.?>

(#1804) LukE válasza ReJim (#1803) üzenetére


LukE
veterán

[link]
(google dobta ki...)
adatlap 9. oldalan van egymas alatt egy ''Fig.3 Stereo application circuit diagram.'' es az altalad linkelt kep, csak kicsivel jobb minosegben. A ketto kozotti kulonbseg alapjan en arra tippelnek, masodik esetben hidba van kotve. Hogy mi az a bootstrap, fogalmam nincs.
Az a kondenzator a hang-bemeneten van, szoval jo lenne egy 220nF-hoz minel kozelebbi kondenzatort talalni.

Pc tap hataresetes. Feszultseg meg eleg neki (szinten adatlapja, 6-18V adhatsz neki), csak kisebb lesz a kiveheto telejsitmeny. De azt hiszem elegge meg kell szurni a 12V-ot ahoz, hogy normalis kozeli hangminoseget kapj.

Ja, persze lehet hogy qrva nagyot tevedek, erosito IC-k valahogy kimaradtak az eddigi eletembol :)


másik-> Hát. Tuti jól forrasztottad be a megvásárolt alacson-ESR-ű kondit? nem olvasztottál véletlenül ki valamit? MM-er merd meg, hogy tenyleg annyi-e. (ovatosan. Ha hozzafersz a kondi labaihoz, akkor ott merd meg)


Jah, ha valami IC-vel kezdesz, szedd le az adatlapját. Mindíg. (szvsz).

szerk: #1800-1801-> akkor mellé...

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1805) ReJim válasza LukE (#1804) üzenetére


ReJim
őstag

adatlap megvan, de nem értek hozzá sokat. :) a kép is onnan van.
szóval annyi lett volna a kérdésem, hogy gond-e ha nem olyan kondi van ott. kielégítő volt a válasz... :) (ma már nem tudom öszerakni, szóval holanp megyek veszek kondit.)

táp: és hogyan kellene megszűrnöm? azért van rá szükség mert nem stabil? :U

a kondit egy csipszethibás lapból bontottam, nem púpos. holnap megmérem.

köszi a válaszodat. :R

</end.?>

(#1806) LukE válasza ReJim (#1805) üzenetére


LukE
veterán

nem a stabilitasaval van gond, hanem hogy egy kapcsolo uzemu PC tap nem epp tokeletes feszultseget ad ki. [link] <<- hanem valami ilyet. Ez a gepben levo cuccokat nem nagyon zavarja, mert ugyis tovabb alakitjak maguknak, de egy audio cucc lehet, hogy nem tolerans ennyire. Egy kisebb kondenzator halom valszeg nem artana neki. De proba cseresznye.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1807) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

3V-ról szeretnék üzemeltetni egy nagy fényerejű piros, és egy szintén nagy fényerejű kék ledet? Mekkora áramkorlátozó ellenállást kell használnom? Hogyan kössem őket?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1808) And válasza _Petya_ (#1807) üzenetére


And
veterán

A kék led üzemeltetése nagyon necces: nem biztos, hogy teljesen kinyit 3V-ról, még ellenállás nélkül sem, úgy pedig kockázatos működtetni. Ha a normál üzemi áramát csak 3V feletti nyitófeszültség mellett éri el, akkor alig (vagy egyáltalán nem?) fog világítani. A piros biztosan menni fog, de annál is csak 1db. köthető sorba egy ellenállással. A soros R értéke: R= (3V-Uf)/ If, ahol az Uf 2V környezetében, If pedig 20mA körül alakul (ill. legfeljebb annyi lehet, amennyit megengednek az adott led-re). 50..75Ω körüli R-rel biztosan nem lesz túlterhelve a led, de ha a dióda több áramot bír 20mA-nél, akkor nem is fog teljes fénnyel világítani -> kisebb R kell.

(#1809) _Petya_ válasza And (#1808) üzenetére


_Petya_
őstag

Tehát semmiképpen nem megoldható a dolog? Esetleg csak piros ledet használva?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1810) ReJim válasza ReJim (#1803) üzenetére


ReJim
őstag

mire való az a 12-es láb? internal 1/2 Vp?? a bemeneti fesz fele? :U
másik: milyen poti kell, hova a hangerő szabályzáshoz? gondolom a bemenő táphoz, de oda mekkora poti kell?

</end.?>

(#1811) balco


balco
aktív tag

Nem teljesen ebbe a topikba tartozik, de ti biztos értetek hozzá: [link]
A segítséget előre is köszönöm!

(#1812) _Petya_ válasza And (#1808) üzenetére


_Petya_
őstag

Végül 4 piros leddel csináltam meg, párhuzamosan vannak kötve, csak 270 ohmos ellenállást találtam itthon, mind a 4-hez tettem, de így nagyon halványan világítanak. Lehet, hogy elég lenne 1 db 270 ohmos a 4 lednek?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1813) Ja no válasza _Petya_ (#1812) üzenetére


Ja no
aktív tag

Ha mindegyik LED-et max fényerőn (és hosszú távon) szeretnéd használni, akkor mindegyikhez tegyél ellenállást. (egyazon alomból származó LEdeknél is simán lehet 30%os különbség)

(#1814) And válasza _Petya_ (#1812) üzenetére


And
veterán

Ezzel sikerült is ledenként kb. 4mA-es áramot áthajtanod, így persze, hogy halványak. Az 1 db. közös ellenálláshoz: de sokszor leírtuk már, hogy ledeket nem kötünk párhuzamosan :(. (Az csak a véletlen műve, hogy 270Ω -os közös ellenállással a ledeken átfolyó áram összege sem lesz nagyobb, mint 4...5mA, ezért a ledek biztosan nem fognak károsodni. De ugyanezt eljátszani 80mA-es közös árammal, azt gondolván, hogy majd az egyes, párhuzamosan kötött ledeken szépen eloszlik 20-20mA -re, nem túl szerencsés ötlet.) Sajnos 3V-os tápnál kénytelen vagy minden piros led elé külön R-t tenni, értékük az #1808-ban. Ahányszor nagyobb R-t teszel sorba a ledekkel az ott javasolt értéknél, az áram - és ezzel a fényerő - megközelítőleg annyiszor kisebb lesz, mint a javasolt 20mA.

(#1815) csimmasz


csimmasz
aktív tag

Hali egy kis segitséget szeretnék kérni.
Van egy tápegységem és szeretném megjavítani ha megtudom.
Mivel nem vagyok elektroműszerész csak vill szer ,ezért szükségem lenne segítségre hogy mit hogy mérjek ki rajta.
Ne nézzetek hülyének csak probálkozom ha nem megy akkor veszek újat.

Az a hibálya hogy ugyan az 5 volt megvan de ahogy terhelést adok rá rögtön leesik a fesz és rövidzáron is csak kb 0,3 A tud

Itt van némi kép rola:[link]





[Szerkesztve]

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#1816) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Helpet nekem gáz van:O
Szóval telefonból kiforrasztottam a ződ smd ledet, beraktam kéket, fehéret de egyik sem világít:O 2,22 volton nem világítanak ezek a ledek?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1817) Bubu79 válasza Winner_hun (#1816) üzenetére


Bubu79
addikt

Sajna nem. A kék nyitófeszültsége 3,8V körül van, a fehéré talán 2,6 körül, de ez utóbbiban nem vagyok biztos :B

Szerk.: gondolom a polaritásra figyeltél...

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1818) Winner_hun válasza Bubu79 (#1817) üzenetére


Winner_hun
félisten

Polaritást megpróbáltam, beforrasztottam mind a 2 módon:D
Amúgy kéne megoldás, mert láttam kék telefont. Külön speckó led kéne?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1819) Bubu79 válasza Winner_hun (#1818) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem hinném, hogy létezik külön kisfeszültségű kék LED... A LED-ek színét a felhasznált anyagok határozzák meg ( pl. a piros GaAs /gallium-arzenid ;] /)---> ezáltal a nyitófeszültségét is. Nagyon sokáig problémát okozott a kék LED előállítása. A piros LED-et már a 70-es években feltalálták, kéket pedig csak nagyjából 10-15 éve gyártanak elfogadható, ám még mindíg magasabb áron, mint piros/zöld/sárga LED-et..
A kék LED-es telefonokban elképzelhető, hogy DC-DC konverterről megy a feszkó a LED-eknek ( csak abból gondolom, hogy általában a telefon akksik 3,6V-osak), de erről talán AND, vagy LukE tudhat többet mondani.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1820) Winner_hun válasza Bubu79 (#1819) üzenetére


Winner_hun
félisten

ok, thx, akkor megvárom az Ő hozzászólásaikat is

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1821) golyani


golyani
addikt

helloka.
van nekem egy TDA 2030A-s erősítőm és amikor ki/be kapcsolom mindig pukkkan egy nagyot. ezt hogy tudnám megakadályozni.
illetve kell-e rá vmi féle szűrőféleség???

(#1822) kisninja válasza golyani (#1821) üzenetére


kisninja
őstag

Hát a bekapcsolás elött segíthet a hangszóró védelem. Illetve ha a kapcsolora raksz szürő berendezéseket.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1823) Bubu79 válasza golyani (#1821) üzenetére


Bubu79
addikt

Szimmetrikus tápról hajtod ( +/- táp ), vagy aszimmetrikusról ( +, föld )?
Aszimmetrikusnál a koppanó jellegű hangot az okozza, hogy bekapcsoláskor az IC kimenete beáll a tápfesz felére és amíg a feszültség változik, addig a kimeneti csatoló kondin ( és a hangszórón ) keresztül folyik áram.
Szimmetrikus tápnál a pufferkondik eltéréséből adódik ugyanez - hiába egyforma kapacitásúak, nincs két egyforma ( ebből sem :DDD ).
Szűrő erre nemigen van ( tudomásom szerint ). Koppanásgátló építésével kiküszöbölhető a dolog ( ez gyakorlatilag úgy működik, mint egy késleltetve meghúzó időrelé )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1824) _Petya_ válasza golyani (#1821) üzenetére


_Petya_
őstag

Hangszóróvédő aramkört használhatsz, ez úgy működik, hogy a kimenetek induláskor relével le vannak választva az erősítőről, és csak akkor megy ki a hangfalra áram, ha:
- indulás óta eltelt x idő
- a kimeneteken nincs DC

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1825) golyani válasza Bubu79 (#1823) üzenetére


golyani
addikt

akkuról hajtom az milyen?
ha már így emlegeted szegény kondikat magyarázd már el melyik micsinál pls!
puffer+ kimeneti csatoló

(#1826) golyani válasza golyani (#1825) üzenetére


golyani
addikt

[link]
itt van link a cucchoz. így néz ki de abban a mappábna van 1kapcs rajz is.

(#1827) Bubu79 válasza golyani (#1825) üzenetére


Bubu79
addikt

Az akksi aszimmetrikus.
A kimeneti csatoló kondi az a kondi,amelyik a végfok IC kimeneti pontja ( 4-es láb ) és a hangszóró közé van bekötve ( ha jól rémlik alap esetben a TDA 2030-nál ez egy 2000uF/16, vagy 25V-os kondi ).
A puffer kondi a tápegységben lévő egyenirányító híd után ''kisimítja'' az egyenfeszültséget.
Nálad - tekintve, hogy akksiról használod - a puffer valószínűleg kis értékű ( 1000uF, vagy 2200uF ) , ebben az esetben inkább a gyújtóelektronika által keltett zavarok szűrése a fontos ( feltételezve, hogy autóban üzemel az erőlködő, és nem dízel az adott jármű ) - de jelen esetben ezzel nem foglalkozunk.

Szerk.: A linkelt rajzon a C3 a puffer, a C5 a kimeneti csatoló, a C4 a táp nagyfrekvenciás szűrését végzi, C8(?) + R3 a kimenet gerjedés elleni védelmét látja el. R4, R5, R6 az IC munkapontját állítja be - R4 és R5 felezi a tápfeszt, a C7 pedig pufferli a fél tápot.
R7 és R1 aránya határozza meg a kapcsolás erősítését.

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1828) Bubu79 válasza Bubu79 (#1827) üzenetére


Bubu79
addikt

Hopsza ez kimaradt: a kimeneti csatolókondira azért van szükség, hogy a hangszóróra ne jusson egyenfeszültség ( szimmetrikus tápnál erre nincsszükség, mert a +/- tápból adódóan az IC kimenete vezérlés nélkül - néhány 10mV hibafeszültségtől eltekintve - 0V.


Szerk.: most néztem csak tovább a képeket... A dobozban lévő IC-re én egy cseppet nagyobb bordát raknék, mert ha belelendül a zenélésbe jól tud melegedni az IC

[Szerkesztve]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1829) LukE válasza Bubu79 (#1819) üzenetére


LukE
veterán

ha tenyleg akkora feszultseget kapnak max, akkor nem fog ott keken/feheren vilagitani semmi. Egy DC-DC atalakitohoz meg egyreszt hely kene, masreszt valahogy ra kene hekkelni a ledek taparamkorere, amihez viszont vissza kene keresni hogy honnan kapja a tapfeszt, sorba/parhuzamosan vannak-e kotve, es hasonlok.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#1830) Ja no válasza Winner_hun (#1820) üzenetére


Ja no
aktív tag

A kék illetve fehér ledek ált 3,4V @20mA-en működnek. Ahova beforrasztottad ott keresd meg az előtétellenállását és azt is módosítsd, hog ykapjon elég feszt.

(#1831) Overmind válasza And (#1741) üzenetére


Overmind
aktív tag

Kössz a tippet! Kerítek akkor egyet.

(#1832) Bubu79 válasza golyani (#1821) üzenetére


Bubu79
addikt

Találtam egy koppanás elleni kapcsolást Neked: [link]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1833) Winner_hun válasza Ja no (#1830) üzenetére


Winner_hun
félisten

huha, az izgalmas lesz, de megsasolom, kösz a tippet

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1834) amajom


amajom
tag

Extreme kérdés: van egy vonalas telefon, mikor hívás érkezik (csörög), akkor kapcsolódjon fel a szobában a lámpa (~230V)! Valaki adjon ötleteket plz.

ASRock voltmod: www.asrocktuning.fw.hu

(#1835) _Petya_ válasza amajom (#1834) üzenetére


_Petya_
őstag

A csengetési feszültség a telefonvonalon ha jól tudom 110V 50Hz, de mindenképpen több 80V-nál. Ezt kell mindössze figyelni.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1836) Winner_hun válasza Ja no (#1830) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na akkor én itt most mindennek keresztbetettem, mert 2,25Volton megy a kék és a fehér LED is;]
Ja és semmiylen előtétellenállást nem bajgatttam

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1837) Bubu79 válasza Winner_hun (#1836) üzenetére


Bubu79
addikt

Ha ezt a 2,25V-ot multiméterrel mérted, akkor könnyen lehet, hogy megvezetett a műszer...
a telefonok energiagazdálkodásából adódóan valszeg impulzus-szélesség modulációval hajtja meg a LED-eket ( egy darabig világít, majd egy kicsit nem, de a szemed nem veszi észre )
A műszer RMS-t mér, azaz effektív feszültséget, nem csúcsértéket - pontos mérési eredményt oszcilloszkóppal kaphatnál...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1838) Winner_hun válasza Bubu79 (#1837) üzenetére


Winner_hun
félisten

aham. huhh. dehát nemtom, elhiszem, de áááá az nem lehet, amit írsz, mert ha telefonálok az zabálja a legtöbb kratot és közben világít is és ha annyi fesz kéne a LED-nek, akkro nem is világítana:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1839) Bubu79 válasza Winner_hun (#1838) üzenetére


Bubu79
addikt

Miért ne világítana? Telefonáláskor az RF adó is fogyaszt, nem csak a LED-ek és a kijelző.
Pontosan emiatt volt fontos kialakítani a megfelelő energiagazdálkodást.
A LED nem olyan, mint egy izzó, ennek mindenképpen meg kell adni a nyitófeszültséget, mert ha kevés a kraft, akkor nem halványan dereng, hanem nem világít - az izzóval ellentétben.
LED-es háttérvilágítású, fényerőszabályzós autórádiót már biztosan láttál. Ennél is PWM-mel van megoldva a fényerőszabályzás ( tudom, Nálad nem a fényerőszabályzásról van szó, hanem a sima világításról ).
A telefonban meglehetősen sok LED van. Gondolj bele milyen akksi kellene bele, hogy 8-10 LED-et el tudjon látni 10mA környéki árammal + még a rádiós egység is működjön. Nem hiszem, hogy bírná napokig...
A fogyasztás visszaszorítása csak úgy lehetséges, hogy átverik a szemedet - villogtatják a LED-et.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1840) Winner_hun válasza Bubu79 (#1839) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hmm igen érdekes, mindenesetre akkor legalább 25 FPS-sel kell villognia a LED-nek:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1841) Bubu79 válasza Winner_hun (#1840) üzenetére


Bubu79
addikt

A frekvencia állandó, valszeg több ezer Hz, ami változik, az a kitöltési tényező - azaz az az idő, amíg a LED kap feszültséget.
Esetleg ha van kamerád nézz rá a telefonra vele amikor világít - ha a frekvencia 50 Hz környéki, vagy ennek felharmonikusa, akkor láthatod a vibrálást vele. Igazán biztos mérést azonban csak oszcilloszkóppal kaphatsz, amint már írtam is.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1842) Winner_hun válasza Bubu79 (#1841) üzenetére


Winner_hun
félisten

ok, ksz, cak nincs se kamom se oszcilloszkópom:O de nem is anniyra zava, működik aztán kész:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1843) Ja no válasza Winner_hun (#1842) üzenetére


Ja no
aktív tag

most végülis melyik verzió vált be? Csak érdekel, hátha én is meg akarom moddolni a telómat...

(#1844) Bubu79 válasza Winner_hun (#1842) üzenetére


Bubu79
addikt

Ez a lényeg ! ( Nem akartam kötözközdni, csak gondoltam megosztom veled eme gondolat morzsákat :B )

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#1845) Winner_hun válasza Ja no (#1843) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lecseréltem az öszeset. A gomboknál kék, a kijelzőnél meg feér LED van

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1846) Winner_hun válasza Bubu79 (#1844) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez nem kötözkdés, nem tudtam vmit, segítettél. Én sem tudhatok mindent:P Pláne az elektronikában vagyok nagyon nem otthon:DDD

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1847) golyani válasza Bubu79 (#1832) üzenetére


golyani
addikt

köszi majd ha olyanom lesz lehet megépítem.
KKÜ mindenkinek!

(#1848) Ja no válasza Winner_hun (#1845) üzenetére


Ja no
aktív tag

De a fényerőt hogyan oldottad meg? Vagy annyira nem gyenge, hogy élvezhetetlen legyen?

(#1849) And válasza Bubu79 (#1839) üzenetére


And
veterán

''A fogyasztás visszaszorítása csak úgy lehetséges, hogy átverik a szemedet - villogtatják a LED-et.''
Csak érdekességképp: a nyugdíjba vonult Nokia 6210-esem aktivált Netmonitor-menüje szerint kikapcsolt háttérfénnyel, készenlétben mindössze 5mA-es volt az áramfelvétel az akkuról. Ha a ledek bekapcsoltak, a fogyasztás 105mA-re (!) ugrott. Lehet, hogy villogtatták a ledeket (ha valóban DC-konverterről ment a táplálásuk, akkor is biztos vibráltak néhányszáz kHz-cel), de ez mindenképp szép fogyasztás annak a pár darab diódának a táplálásához.

(#1850) Bubu79 válasza And (#1849) üzenetére


Bubu79
addikt

Elképzelhető, hogy tévedek - nekem a hosszabb használati idő miatt logikusnak tűnt, hogy így oldják meg. De továbbra sem hiszem, hogy sikerült volna spéci kék ledeket előállítaniuk, amik 2,25V-on is világítanak. de biztosan csak szűk látókörű vagyok ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Hobby elektronika (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.