Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58901) Ribi válasza Mezga Aladár (#58898) üzenetére


Ribi
nagyúr

És a W volt a kevés, vagy csak nem illettek össze, vagy valami teljesen más?
Mert ez így magában nem mond el túl sokat.

(#58902) pepe1125 válasza Ribi (#58895) üzenetére


pepe1125
tag

Valóban, nem mindegy hogy konstans fesz, vagy teljesítmény mellett mérik. Bocsánat, ez a baj, ha csak bele bele olvasgatok, mert nincs idő... :R

electrojunkie

(#58903) pepe1125 válasza Mezga Aladár (#58898) üzenetére


pepe1125
tag

Ugye az a nagy hangszóró nem 4 Ohm volt? Mert akkor a 8 Ohm integrált motyó nem bírta elegendő árammal ellátni azt a nagy dögöt. Itt jön képbe az illesztés.

electrojunkie

(#58905) Mezga Aladár válasza Ribi (#58901) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

A leírás szerint 8 ohm 100W, 6 ohm 120W, 4 ohm 140W.

Egyszerűen karcsú volt. Nem klippelt nem torzított, de az eredmény egy dinamikátlan lapos halk sz@r volt.

(#58903) pepe1125 4 vagy több 17 cm-es mélysugárzó+keresztváltó eredő impedanciája vaj mennyi lehet?

A most hozzá használt doboz, min. imp 4,3 ohm. Szóval ez sokkal barátságosabb számára. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#58906) Ribi válasza Mezga Aladár (#58905) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez keresztváltó és összekapcsolás kérdése.
Ha 2 sor 2 párhuzamos, akkor azt hiszem pont ugyanannyi mint 1-nek.
Van esetleg típusa a hangfalnak?

(#58907) Dorian válasza Mezga Aladár (#58898) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem pl. semmi bajom a hanggal, 2x30W-os erősítővel hajtom a 6 ohm-os MA GS20-akat. A basszgitár röfög, a cselló bőg, a dob is pontos.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58908) Mezga Aladár válasza Ribi (#58906) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Wilson Benesch Bishop

(#58907) Dorian Bocsi nem egy kategória. :U

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#58909) Dorian válasza Mezga Aladár (#58908) üzenetére


Dorian
félisten

Nem értem ez mitől lenne kategória-függő.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58910) Mezga Aladár válasza Dorian (#58909) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Milután az egyik 3 utas 4 mély sugárzóval zárt rendszer, a másik 2,5 utas "1,5/2" mély sugárzó, reflex doboz.
Nem egy kategória. :)

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#58911) Dorian válasza Mezga Aladár (#58910) üzenetére


Dorian
félisten

Ja, hogy úgy. Igen, abban több a meghajtani való mély-mélyközép.

(Persze a "1,5/2" mély sugárzó nem igaz, 2x6"-os mély-mélyközép hangszóró van bennük)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58912) Mezga Aladár válasza Dorian (#58911) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az a 4 sugárzó tisztán a mély szekció.
A gyári leírás 2,5 utas rendszer ír. Akkor most a 2 nagy sugárzó hogy müxik?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#58913) Dorian válasza Mezga Aladár (#58912) üzenetére


Dorian
félisten

igen, 2,5 utas. Közben rájöttem, hogy idézőjelet írtál, nem coll-t :D
Gyorsan iszom még egy sört, hogy működjön az agyam :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58914) malagutif122


malagutif122
tag

Yamaha Tx-550 tuner-t vettem.
Hogy kell ezt össze kötni erösitövel?
Pioneer a-119 az erösitö rá kötöttem rca-kábellel de nem szól.

(#58915) blattida válasza Mezga Aladár (#58908) üzenetére


blattida
nagyúr

A wb-knek bonyolult keresztváltója van, Egyébként a bishop mély szekciójában 4db hangszóró van. Az lenne a meglepő, ha az a kis erőlködő normális hangot tudott volna kipréselni az angol püspökből (ami egy nagyon jó hangdoboz).

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#58916) Mezga Aladár válasza blattida (#58915) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Hi-hi kicsi, 20 kg a lelkem.
Viccet félre téve, egyetértek kevés hozzá.
Ez egy jó példa a kolléga hozzászólására.
Van másik példa de az ennél is extrémebb.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#58917) pepe1125 válasza Mezga Aladár (#58905) üzenetére


pepe1125
tag

Tisztesség erősítő lett volna bika táppal, akkor 100 W / 8 Ohm és 200W / 4Ohm. Az erősítőnek ez dupla akkora terhelő áramot jelentett, ezért összefosta magát. Amikor áramot kellett volna tolni a rendszerbe, akkor nem volt miből. Ez jól látszik az általad leírt paraméterekből. Integrált áramkörökben áramgenerátoros táplálás van, erre alapozzák a védelmet, ami limitálja a kivehető áramot a rendszerből, nehogy megszaladjon és BUMM...

Egyébként egy kis erősítő, ami túl van méretezve, és lazán terhelhető akár 1 Ohm-ra is, egy nagy dög hangszórót is meghajt. Ha az egy nagy érzékenységű darab, akkor akár 1 W is tud 100 dB hangnyomást generálni neked.

electrojunkie

(#58918) Mezga Aladár válasza pepe1125 (#58917) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Na nem baj, a hozzá való sugárzóval tökéletes. :)
Ja ezt 20hz-20khz 0,01% intermodulációs torzításra adták meg.

"Integrált áramkörökben"

Normál tranzisztoros.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#58919) pepe1125 válasza Mezga Aladár (#58918) üzenetére


pepe1125
tag

Nálam az integrált áramkörös az az IC. :) De AB osztályú tranyósba ott az emitter ellenállás, meg a tranyók vesztesége.

electrojunkie

(#58920) Mezga Aladár válasza pepe1125 (#58919) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az a baj, csak a mérések felől tudod megközelíteni, többet kéne zenét hallgatnod.
Ha egy rendszer képes erős érzelmi reakciót kiváltani, az ZENEILEG nagyon jó.
Ez az erősítő képes erre.
Szerintem fogd a motyódat, és vidd el találkozókra, keress összefüggést mérés és zene között.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#58921) pepe1125 válasza Mezga Aladár (#58920) üzenetére


pepe1125
tag

Én a zeneiséget szeretem, azt keresem, mérés csak az építés folyamán van, inkább csak ellenőrzés céljából!
Teljességgel tévedés amit írsz. Sokan hallgatjuk, összeülünk másnál is. Beszélgetünk.

Nem azt írtam, hogy az erősítő ezért vagy azért nem jó. Csak, hogy miért nem bírta meghajtani a dögöket.

electrojunkie

(#58922) Dorian


Dorian
félisten

Miért eladó most hirtelen egy csomó Human Audio Tabla?
A technikai fejlődés meghaladta szintjét olcsóbban?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58923) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ez és ez csak a mostani hangszórós téma miatt jutott eszembe.
Persze ... tudom ..., a legtöbbeknek semmi új.
Mondjuk egy kezdőnek még lehet hasznos is.

[ Szerkesztve ]

(#58924) blattida válasza Dorian (#58922) üzenetére


blattida
nagyúr

Nagyjából rátapintottál a lényegre, plusz, kezdenek előjönni az akkuk miatti aggodalmak, hiába nem oly korosak, hogy ez valódi probléma lehessen...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#58925) Tamoo válasza Dorian (#58922) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hódít az xmos. Én is újítottam ma egy Gustard U12-t. Újra kellett húzni a HTPC-t, hogy felmenjen a driver, "tesztelni" már nem volt energiám. Majd hétvégén nekiülök normálisan... Ezt még úgy éreztem meg kell lépnem, hogy kerek legyen a forrás oldal. Aztán majd kiderül.
Remélem most már bőven lelépem a cd pörgetők szintjét. ;] Csak hogy kicsit borzoljam a kedélyeket.

[ Szerkesztve ]

(#58926) fehér_ember válasza Tamoo (#58925) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én azért még meghagyom a HTPC-be a cd pörgetőt.
Egyébként a Gustard-dal hogy telepítessz lemezről? :DD .... ha már kedélyek

[ Szerkesztve ]

(#58927) krichd1 válasza Tamoo (#58925) üzenetére


krichd1
addikt

Ezen kívül sokat fejlődött az utóbbi időben DAC-ok USB illetve az egész digitális része is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#58928) BBéci válasza fehér_ember (#58926) üzenetére


BBéci
titán

HTPC-be tehetsz bármilyen CD-futóművet, a jó asztali lejátszókkal nem fog tudni versenyezni.
Nálam most háromféle állomásozik, de csak az Audia Flight Three üzemel, kedvelem a hangját. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58929) Tonyo válasza Dorian (#58922) üzenetére


Tonyo
őstag

Azért szerintem az ebayről renelhető 20-30 ezres nem eszi meg, ami ellenfele lenne vagy jobb nála ahhoz, pedig jó táp kell.

(#58930) Tamoo válasza Tonyo (#58929) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Rendszerfüggő, hogy hol mennyire jönnek ki ezek.
Van ahol valószínűleg a ~10e-s xmos panel is hozza a Tabla szintjét. Legalábbis nem hallasz különbséget.
EZ pl. ~40-45e és ebben már táp is van.

(#58931) Mezga Aladár válasza Tonyo (#58929) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Az xmos jellemzően, nem táp érzékeny.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#58932) bajnokpityu válasza Tamoo (#58930) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ezt ki mondta?
bkercsonál hallgattuk össze a kinai xmost, és egy komolyan tápolt xmost, nála nem volt difi, de csomó más helyen lenne.

Máshol meg a komolyan tápolt xmost is picit túlhaladta az upgradelt Tabla. Nálam a rendesen megépített xmos viszont nagyon beleillik a PC melletti láncba, megérte dolgozni vele. Nálam szerintem nálam nem lenne jobb a Tabla.

Mezga: nem nagyon tápérzékeny,de ezt szinte az összes gyártó arra használja, hogy valamelyik tápkörre ráaggatják, aztán jó lesz úgy. Nem csoda, ha nem hozza a tudásának maximumát.

Érdekes dolog, de még a 10M környéki lejátszók is komolyan profitálnak a külső DACból.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#58933) Tonyo válasza Tamoo (#58930) üzenetére


Tonyo
őstag

Azt gondoltam itt azért már arról beszélünk, ahol kijönnek a difik.

(#58934) Tamoo válasza bajnokpityu (#58932) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én mondtam. Miért hülyeség szerinted? Annyi volt a lényege, hogy rendszerfüggő hol mennyire jön ki az esetleges különbség. Nem azt írtam, hogy a 10e-s kínai panel jobb a Tabla-nál.

[ Szerkesztve ]

(#58935) Tonyo válasza Tamoo (#58934) üzenetére


Tonyo
őstag

Ahol nem jön ki a különbség oda se tabla se xmos nem kell.

Amúgy meg, ha 50-ért beszerezhető egy xmos, lehet jó vétel, csak lutri. Nem garancia a jó hangra a jó chip. Sokszor elgondolkodtam, hogy eladom a tablam, de megint belevágni, kisérletezni...max akkor adom el, ha házimozira váltok.

[ Szerkesztve ]

(#58936) blattida válasza Mezga Aladár (#58931) üzenetére


blattida
nagyúr

Fogalmazzunk inkább úgy, hogy Kevésbé érzékeny rá, de általánosságban elmondható, hogy az analóg részt nem tartalmazó elektronikák hangját Kevésbé befolyásolja a táp minősége.

Tamoo
Miért nem a sajátod belsejét raktad föl?
Főz, (x)mos, takarít.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#58937) bajnokpityu válasza Tamoo (#58934) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ebben igy teljesen igazad van. de még véletlenül se sugallnám, hogy a 10-20rugós kinai xmos panel normális láncban összevethető lenne egy Tablával.

beleolvastam a topicba, jó sok témáról beszélgettetek, mióta nem néztem ide :D

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#58938) Tamoo válasza bajnokpityu (#58937) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nem akartam ezt sugallni. De gondolom nincs akkora szakadék a Tabla és XMOS között mintha egy alaplapi koax kijárathoz nézném őket.
Szóval arra gondolok, hogy egy xmos-alaplapi koax már a rendszerek nagy részében hoz jól hallható különbséget, de az xmos-tabla összehasonlításhoz már elég komoly lánc kellhet.

(#58936) blattida: Mert nincs nálam kép, nem otthon vagyok. De egyébként belenéztem tegnap és le is fényképeztem. :D

[ Szerkesztve ]

(#58939) blattida válasza bajnokpityu (#58932) üzenetére


blattida
nagyúr

Nálad milyen xmos szolgál?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#58940) bajnokpityu válasza Tamoo (#58938) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nézd, ki mit nevez nagy difinek. nagyon tudom élvezni a zenét az alc 1050esemről analógon is, de a hifiman he400ason már nekem bőven megérte xmos alapon építeni. Ez újonnan 100rugós, hazsnáltan 60rugós fejes. Ez azért még nem a világ. ezzel a fejessel pl az impact twin élvezhetetlen, kéremkapcsoljaki hang. csak, hogy a koordinátarendszeremet belőjem :)

blattida: jlsounds.com os panel 2 általam épített tápról megy. cirka 90rugó lett a projekt doboz nélkül.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#58941) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Inkább ide írom a DAC topik helyett.

Nézegetem a régebbi sztereó erősítőket, pl.: NAD, Rotel és az lenne a kérdésem, hogy a hivatalosan megadott 2*25W 8Ohm-on több NAD erősítőnél az mire elég? Nem kevés az?
Így elsőre nagyon kevésnek tűnik, főleg a mostani cserélendő HM erősítőm 95W 8Ohm-hoz képest.

Köszönöm! :R

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#58942) Ribi válasza HUNNIA1920 (#58941) üzenetére


Ribi
nagyúr

Attól függ mire akarod használni.
Egy kisebb szobába érzékeny hangfalakhoz elég, de nagyobb álló hangfalakhoz kevés lesz.

(#58943) fehér_ember válasza HUNNIA1920 (#58941) üzenetére


fehér_ember
addikt

Erre most andorrát idézném :K "ki kell próbálni", mert sok mostani házimozierősítőnél elég érdekesen dobálóznak a számokkal. Nekem is meglehet nézni az ősrégi sztereó erősítőm adatlapját és a HM-ét. Simán megvan köztük a nagyságrendnyi teljesítménykülönbség, de fura mód véletlenül sem a HM javára.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy a számok ellenére, még az sem tartanám teljesen kizártnak hogy azonos hangerőt produkáljanak.

[ Szerkesztve ]

(#58944) KisTücsök válasza Tamoo (#58925) üzenetére


KisTücsök
addikt

Oh, ezt jó lett volna összevetni az előzővel. :B U8 ez is, ha jól látom. Csak spéci órajeles meg tápos.

(#58945) Tamoo válasza KisTücsök (#58944) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja, talán ugyanaz az u8 van rajta. Azzal még nem vitt rá a lélek, hogy újratelepítsem az egész htpc-t. :D
Én örülök, hogy nem kell összevetnem még ezt is. :D

[ Szerkesztve ]

(#58946) Gabor970 válasza fehér_ember (#58943) üzenetére


Gabor970
addikt

"Multichannel power: 7 x 95 watts/channel, two channels
driven @ 8 ohms, 20Hz – 20kHz, <0.07% THD"

??? Érdekes meghatározás.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#58947) Ribi válasza Gabor970 (#58946) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez még a jobbik eset. Van, hogy 1 csatorna hajtása esetére adják meg ezeket. Na az az igazán átcseszős.

(#58948) pepe1125


pepe1125
tag

Ez jó? Nekem ez van benne:

DAC amit használok.

Drótdzsungel :)

electrojunkie

(#58949) Dorian válasza Ribi (#58947) üzenetére


Dorian
félisten

Abban is van logika, amolyan maximális biztonságra törekvés. Persze elsődleges cél sztem is a félrevezetés. ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#58950) BBéci válasza Dorian (#58949) üzenetére


BBéci
titán

Nem kívánom mentegetni a gyártók ezen eljárását, de mivel a házimozi erősítőknek nem kell foglalkoznia a 80 Hz alatti tartománnyal, arra ott a szubláda, így kevesebb wattal is egészen tisztességes hangzást tudnak produkálni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.