Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) Lompos48 válasza Mezga Aladár (#58300) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Kézenfekvő megoldás, de (nem tudom érzékelhetően-e) beleszól(hat) a hangképbe az izzószál változó elenállásértékével.

(#58302) trufa12 válasza Lompos48 (#58301) üzenetére


trufa12
addikt

Az összes hangfalam közül ennek van a legszebb hangja .

Idáig bárki hallotta azt mondta, ha ez a kettő lenne akkor is bőven elég lenne .

Van hogy ezeket hallgatom , külön .

Bár azt nem értem mi terhelte meg annyira magasban 2 napja, mert középen volt minden az erősítőn, a hangerő nem volt nagy valami... itthon jobban szoktam néha hajtani .

Tavaly is voltak úgymond erőltetve , de semmi ilyen probléma nem jelentkezett, de ezek szerint most bejátszott valami túlfesz, mert nem otthon környezetben voltak használva.

94 -5 ös studio hangfalak , 1400 dollár volt az akkori áruk. (persze én nem akkor vettem )

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#58303) Mezga Aladár válasza Lompos48 (#58301) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha nő az ellenállása nagyobb terhelésen, biztos hogy változik a hangbalansz.
Lehet hogy nem lineáris a változás, akkor csak a határon.
Talán szerencsésebb megoldás, egy nagyobb terhelhetőségű sugárzó.
Az is lehet h., nem egy sugárzót korlátoz hanem a teljes dobozt.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#58304) blattida válasza Mezga Aladár (#58300) üzenetére


blattida
nagyúr

Ott az volt az alapvető probléma, hogy nem csináltak normális keresztváltót nékik, Magyarul túl sokat kapott a magas, illetve eleve alul volt méretezve terhelhetőség szempontjából.

Lompos48
Az bizony beleszól, már csak azért is, mert elmászik miatta a keresztezési frekvencia is, de Ennyit megér a praktikuma és egyszerűsége miatt.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#58305) trufa12 válasza Mezga Aladár (#58303) üzenetére


trufa12
addikt

Más gond lehetett mert ilyet még nem csináltak .
Itthon azóta is szépen szólnak.

Mondjuk ha olyan létezik hogy a telefon nem olyan erős jelet ad mint a pc hangkártyája, és az erősítőn feljebb kellett csavarni a hangerőt, ezért jobban terhelte,... de hangján nem hallatszott akkor az lehetett még a gond...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#58306) blattida válasza trufa12 (#58305) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha a hangerő ugyanakkora volt, akkor a kimenő teljesítmény is, azaz a terhelés is, de füllel nagyon nem lehet pontosan ugyakkora hangerőt beállítani, ezért tényleg lehetett az általad említett telefonos használat az ok.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#58307) trufa12 válasza blattida (#58306) üzenetére


trufa12
addikt

Ahogy észrevettük lejjebb vettem , meg nem minden számnál, szerintem is itt volt valami gebasz, a rossz g3s -.- mindenre jó csak zenét hallgatni nem .

Nah mind1 legközelebb majd pc-stől megyek aztán nem lesz gond.

Köszönöm mindenkitől a felvilágosítást, meg legalább más is tanult :D nem csak én . Hasznos volt a kérdésem . :R

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#58308) trufa12 válasza trufa12 (#58307) üzenetére


trufa12
addikt

Azért izzott, mert túl nagy áram folyt a magashangszóró körében. Valószínűleg torzításba volt vezérelve a végfokozat.

igen ez volt a gond ahogy gondoltam

a telefon minthogy gyenge jelet ad, oda kellett tekerni az erősítőnek, és ott már túl nagy jelet adott ,

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#58309) Lompos48 válasza trufa12 (#58308) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Lehet kissé tévúton bolyongsz. Ugyanakkora hangerőn hallgatva, a hangszórókon folyó áram nagyjából ugyanakkora a fel- vagy lehúzott potméter, vagy a forrásjel nagyságától függetlenül. Esetedben a telefon kis jelét jobban meg kell erősíteni, hogy ugyanúgy halljad, ez meg ugyanakkora kimeneti jelet jelent. Az ellenben elképzelhető, hogy a mélyekben szegényebb bemeneti jel miatt húztad fel annyira, hogy a magasak már torzításba (is) mehettek, miközben úgy tűnt, hogy ugyanakkora hangerőt érzékelsz.

(#58310) trufa12 válasza Lompos48 (#58309) üzenetére


trufa12
addikt

igen ez lehet. Mindenesetre , kifejezni nem tudom magam :) még nem vagyok egy nagy szaki, de a lényeg az hogy emiatt volt a gond.
7-8 ba tekertem az erősítőt hogy legyen hangerő, ezek szerint akkor a magasakat már nagyon leterhelte.

Ebből tanulva, ezután nem telefonálunk . :DDD

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#58311) simongab válasza trufa12 (#58287) üzenetére


simongab
senior tag

Az szerintem egy olyan terheléselsimító izzószál, amifélét a mechlabor használt, elviszi a terhelést, megnöveli az ellenállást, visszahül, és kutya baja a cuccnak, csillapítja a nagy csúcsokat. A limiterekkel bekapcsolható csúcsfogó diódákkal a hirtelen terheléseket. Tán picit beleszólnak a jelképbe az ilyen elemek...

(#58312) pepe1125


pepe1125
tag

Sziasztok!

Az izzó kérdésre annyit írnék még, hogy abszolút csak a nagy terheléskor fogja vissza a magasat, de a fül karakterisztikáját követve nagy Hangerőnél ez így ideális. Nagyon szeretik az izzót, mindenképp ott kell lennie, különben a magas sugárzó már halott volna.

Nekem mas jellegű kérdésem volna, mutatom videón.

https://youtu.be/_84yYyfoPuc

Valaki a saját cuccára engedne egy 10Hz körüli szép szinuszos jelet, és megmondaná azt neke, hogy teljes csendben hall valami hasonló hangot mint nekem ez a két csoda?!

electrojunkie

(#58313) pepe1125 válasza pepe1125 (#58312) üzenetére


pepe1125
tag

Video

Mobiltelefonról nem sikerült linkelnem rendesen, de most gépről megteszem.

Szóval a kérdés az, hogy ez mennyire normális jelenség? :F

electrojunkie

(#58314) trufa12 válasza pepe1125 (#58313) üzenetére


trufa12
addikt

Nálam nincs ilyen biciklire való csattogó hang közben... :S ez érdekes, nem lehet hogy a vezető szál ér valamihez? :F

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#58315) gabber01 válasza pepe1125 (#58313) üzenetére


gabber01
addikt

Hát ez durva. :Y Sztem azonnali garis csere. Lehet hogy könnyen javítható, de én tuti másikra cseréltetném. Nehogymár egy B&W-vel xarakodjanak nekem.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#58316) pepe1125 válasza trufa12 (#58314) üzenetére


pepe1125
tag

Azért mondom, hogy nem, mert ha kézzel megtolom, nem hallani a súrolást. Pedig ha a tekercsről lenne leugorva egy két menet annak akkor is hangja lenne.

Pedig zsír újak. :(

[ Szerkesztve ]

electrojunkie

(#58317) trufa12 válasza pepe1125 (#58316) üzenetére


trufa12
addikt

Hát van annak hangja mikor lefogod, csak nem annyira hallatszik, én legalábbis hallottam akkor is a videoban .

Ezért esküszöm én a régi hifire, ha valamire 20 éven át vigyáztak, akkor az még megy 20 évig, max hangszórókat kell peremezni esetenként.. de az se biztos.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#58318) pepe1125 válasza trufa12 (#58317) üzenetére


pepe1125
tag

Vezérlés nélkül, amikor nincs bekapcsolva erősítő, csak megnyomkodod óvatosan befelé a membránt. Na akkor is kellene súrolni, de csakis a kifelé mozduláskor és a visszatérítésnél adja ezt a hangot. Próbálom megfejteni. De nem fér a fejembe, nem hiszem el, hogy pont nekem kellett kifogni két selejteset. :W

electrojunkie

(#58319) PrinceHerceg válasza pepe1125 (#58318) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Minél hamarabb cseréltetni!

(#58320) krichd1 válasza pepe1125 (#58318) üzenetére


krichd1
addikt

Zenehallgatás közben is hallod ezt a jelenséget ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#58321) Gabor970 válasza krichd1 (#58320) üzenetére


Gabor970
addikt

Erről a vicc jutott eszembe:

-Doktor úr, ha itt megnyomom, akkor fáj!
-Ha nem nyomja meg, akkor is fáj?
-Nem, akkor nem.
-Nnna akkor ne nyomkodja!

Az lenne a válasz, nem, csak a szinuszos 10Hz-en csinálja.... Á :Y Á :Y Á :Y Á

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#58322) pepe1125 válasza krichd1 (#58320) üzenetére


pepe1125
tag

Természetesen zenehallgatás közben annyira nem veszed észre, mert azért kell egy bizonyos kivezérlés ahhoz, hogy megmozduljon ennyire a hangszóró. Ekkora hangerőnél ugy sem hallod a súrolást. Viszont ha olyan rész van, amikor basszus hangszer szól önmagában, mondjuk orgona mély hangjai, akkor hallod a fújást a reflex nyílásból is, és a hangszóró súrolását.

Oké, hogy csere. De mire?
Tudjátok, nem hiszem azt, hogy két selejteset kaptam volna. Arra gondolok, hogy ez a széria mind ilyen, ha valakinek lenne 685 S2 otthon, megvizsgálhatná.
Gyanítom, hogy ilyen tesztet nem hajtottak végre rajta. Nem is tudják, hogy bajok vannak. Aki meg csak fülre hallgatja elfogadja, hogy jó az.

Engem rohadtul idegesít, ha zenehallgatás közben valami zizeg, csörög, csattog, puffog, rezonál. Csakis a kristály tiszta zenei információ érdekel. Nem véletlenül fizettem ezekért.
Így egy tányér se pohár se mozdulhat meg a szobába, mert kihajintom. ;)

electrojunkie

(#58323) liszi70 válasza pepe1125 (#58322) üzenetére


liszi70
nagyúr

"hallod a fújást a reflex nyílásból"

Az a portzaj lehet, és bizonyos szintig természetes.

"Tudjátok, nem hiszem azt, hogy két selejteset kaptam volna."

Szerintem sem, valószínűleg ez ilyen és valószínűleg más hangszórók is csinálhatják, de például én sosem fogom 5Hz-es jellel tesztelni az enyémeket, mint ahogy az userek 99,999%-a sem teszi. :D

[ Szerkesztve ]

(#58324) krichd1 válasza pepe1125 (#58322) üzenetére


krichd1
addikt

Ennyire alacsony frekvencián nagy valószínűséggel nem tesztelte senki, gyakorlatilag nincs is értelme és káros is lehet a hangszóróra. Egyébként nem is elvárható, hogy egy 16,5cm-es mély-közép hangszórótól, hogy ilyen 5-10Hz körüli frekvencián értékelhető produkciót nyújtson, ez már az infrahang tartomány, aminek a lesugározására csak nagyon kevés hangsugárzó alkalmas. Ezért kérdeztem, hogy zenénél is csinálja-e, vagy esetleg magasabb frekvenciatartományban is. Próbáld ki egy 50-60Hz-es teszttel is, ha akkor is csinálja, akkor érdemes szervizbe vinni.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#58325) blattida válasza krichd1 (#58324) üzenetére


blattida
nagyúr

Ennyire alacsony frekvencián nincs értelme tesztelni, nincs olyan hangszer, még az orgona sem, ami Ennyire mélyen indulna, hallani amúgy sem lehet ekkora frekvenciát, csak gyomorban érezni. 10 Hz az még látványra is csúnya egy ekkora hangszóróból, a reflexcső susogása is teljesen normális.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#58326) gabber01


gabber01
addikt

Szerintem csak a könnyebb észrevehetőség érdekében tesztelte így. Gondolom nem ez volt az első gondolata, hogy na essünk neki 5Hz-es sinus jellel. Zenében hallatszik, leszűkítette a jelenséget a membrán mozgására, ennyi. Ha pusztán annyiról van szó, hogy zenében, erősebb mély hangok esetén a kitérés hatására ilyen recsegést produkál, az hol normális? Egy 5k-s hangszórónál sem, nem hogy egy B&W-nél, ami egy ilyen jelenség egyszerűen elfogadhatatlan. Szerintem.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#58327) pepe1125 válasza gabber01 (#58326) üzenetére


pepe1125
tag

Igen pontosan, erről van szó amit gabber01 ír.

A jobban hallhatóság miatt kell ez a teszt. Egyébként gyárban is így tesztelik, elvileg a gyártósoron.
Valószínű az ottani munkazajok mellett ez eltörpül. De van JBL hangszóróm is ami egyáltalán nem csinálja ezt.
Figyeld csak meg itt és 2:11 másodpercnél is hogy tesztelik pl ebben a gyárban is. Szerinted hol hallja meg azt a kis súrolást, mikor a háttérben dolgoznak mások is?

Szóval a nagy kérdés, csere mert gyári hiba, vagy nem csere, mert hiába cserélik mind ilyen ezen sorozatban.

Egyébként 50Hz-nél is simán hallani, mert be lehet tömni a reflexnyílást, zárt doboz esetén meg már egyáltalán nem lehetne semmi zörej sem és igen, ott van, zizeg! Torzít.

electrojunkie

(#58328) blattida válasza pepe1125 (#58327) üzenetére


blattida
nagyúr

Mivel teszteled, valamilyen pc-s frekvencia generátorral? Ha igen, akkor válts programot, mert koránt sem biztos, hogy a hangszóró a ludas.

A hangszórógyártók alapvetően nem füllel tesztelik a hangszóróikat, hanem számítógéppel, mivel sokkal gyorsabb és pontosabb műszer. A linkelt focal is így tesz.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#58329) pepe1125 válasza blattida (#58328) üzenetére


pepe1125
tag

Ezek szerint nem figyelted a videót, hogy alacsony frekin pontosan füllel hallgatja a néni legalább háromszor is szerepel ilyen rész.

Amikor kész a doboz, azután persze süket szoba és mérések géppel. Karakterisztika rajzolás.

Lehet, hogy még nem írtam le, de másik hangszóróval is tesztelve ugyan az a felállás. Csak a hangszórót pakoltam át, így kiszűrhető az elektronika hibája. (Villamosmérnök vagyok, rendelkezésemre áll minden műszer ami csak kell. Karakterisztikáját is kitudom rajzolni.)

Az erősítő lánc DC csatolt. Ezért 1Hz is probléma nélkül erősíthető.

Azért furcsa, hogy csak egyedül én tesztelem ilyen szempontból is ezeket?

Nekem olyan ember kellene akinek szintén van egy ilyen otthon, és hajlandó lenne meghallgatni. Ezzel egyértelműen tudnám, hogy típus hiba. Valami bizonyíték kell.

[ Szerkesztve ]

electrojunkie

(#58330) blattida válasza pepe1125 (#58329) üzenetére


blattida
nagyúr

Azt írtam, hogy alapvetően nem füllel, nem azt, hogy egyáltalán nem.
Az, hogy dc csatolt egy dolog, a tényleges linearitás és torzítatlanság meg a másik. Mérted, valóban így visz át és erősít a cuccos? Másik hangdobozzal nem próbáltad?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#58331) pepe1125 válasza blattida (#58330) üzenetére


pepe1125
tag

Ilyen lineáris erősítőt és alacsony torzításút nem kapsz sehol, mint ami nekem van. Pont ezért kellett a jó hangdoboz is, hogy kihozza belőle a maximumot. Ez egy speciális cucc.
De persze próba volt más erősítővel is, és analóg hanggenerátorral LF generátor AUDIO célokra , pont olyannal amivel a gyárban is tesztelik a videóban.

Igen mértem, másik hangdobozzal is, de semmi probléma. Sőt egy harmadikkal sincs probléma. Igaz, azok árkategóriában olcsó dobozok, de ilyen jellegű hibát nem hoznak. :W

[ Szerkesztve ]

electrojunkie

(#58332) Ribi válasza pepe1125 (#58327) üzenetére


Ribi
nagyúr

Youtube vid alapján nem lehet megmondani, hogy milyen frekivel mozgott a hangszóró. Gondolom te is ismered ezt a videjót.

(#58333) simongab válasza pepe1125 (#58329) üzenetére


simongab
senior tag

A drágább hangsugárzóknál kissebbek a rések pontosabb az illesztés más a tekercselési technka. Én semmiféleképpen nem tennék rá ekkora energiájúmérőjelet. Mi van ha megolvadt a csévetest, levált róla a tekercselés és az surlódik a résben...

(#58334) trufa12 válasza pepe1125 (#58327) üzenetére


trufa12
addikt

Ezután csak focal hangfalat veszek XD

nagyon jó videó,
meg értem már miért nem szeretik a nők a hangfalakat annyira... ennyi női hangszóró készítőt egy helyen... :)

am nem vagy semmi mennyi műszered van, meg mennyi pénzt tolhattál bele, te jó isten .

De pl nálam a rossz hifimnél valami aránylag 10 hz-es videót indítottam ott mozogtak a hangszórók de súrolás nem volt. De hát messze vagyok én ettől az űrtechnikától .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#58335) pepe1125 válasza Ribi (#58332) üzenetére


pepe1125
tag

Nem ismerem a videót, de a jelenséget igen. :D

Ha az én videómra gondolsz, akkor ez elején kamerázom, hogy 5 Hz-es frekvenciával mozgatom.
Ez egy motor, és nem kellene kattognia.

electrojunkie

(#58336) pepe1125 válasza simongab (#58333) üzenetére


pepe1125
tag

Igazad van, részben.

A hangsugárzó paraméterei között szerepel, hogy elég kevés az érzékenysége a hangszórónak (88 dB), ami arra utal, hogy jó tág ott a mágnes körüli tér, és a tekercsnek bőven van helye. (Ugye nagy érzékenységű hangszórónál szűk a keresztmetszet, közel van a mágneshez a tekercs, mivel így tud kis energiabevitellel is nagyot szólni.)
A másik dolog, hogy ezek alumínium csévére kerülnek feltekercselésre a jobb hűtés/tartósság miatt.
Csak mindenki megnyugtatására amíg ott elől a porvédőn nem érzékeli, hogy langyosodna, addig nincs para, nem ég a tekercs. Na amúgy is ha égne annak szaga lenne. Van úgy, hogy a régi jó videotonnak úgy megvan küldve, hogy forró elől a porsapka. Belül akkor mit érezhet? És a mai napig semmi baja. Még csak szaga sincs.

Szóval ennek bírnia kell simán ezt a terhelést, mert még csak meg sem érzi. Alacsony frekvencián kisebb energiával is jól látszik a membrán mozgása. Amúgy olyan erősítőm van, ami elől kiírja, hogy mekkora a kimenő teljesítményem. :Y Jóval benne van a tűrésében ennek a hangszórónak.

electrojunkie

(#58337) simongab válasza pepe1125 (#58336) üzenetére


simongab
senior tag

Nekem nemrég égett oda egy 2 VIFA, és semmi szaga nem volt(porvédőstűl szögletes tekercsestűl--). Az is kis érzékenységű sugárzó, de nagyon szűkek az illesztések, sahjnos szépen javítani sem tudják...Nekünk az agyonvédett brutáltartós Genelecet is sikerült megmacskáznipusztán zenével....
Ettől még kikaphattál egy hibás sorotatot bár szerintem ezek nem bénáznak...

[ Szerkesztve ]

(#58338) blattida válasza pepe1125 (#58336) üzenetére


blattida
nagyúr

A gyakorlatban elsősorban nem a légrés mérete határozza meg egy hangszóró érzékenységét (abban elég kicsi különbségek vannak), hanem a mozgó tömeg,a felfüggesztések és a mágnes ereje.

Igen gyakran égnek úgy le hangszórók tekercsei, hogy sem meleget, sem pedig szagot nem érzel kívül.

5Hz-en egy ekkora hangszóró igen érdekes mozgásokra képes, főleg, hogyha lágy felfüggesztésű. Ezért nem is ezzel kell foglalkozni, hanem azzal, hogy már 50Hz környékén is problémát hallasz, mert az valóban nem lehet normális.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#58339) pepe1125 válasza blattida (#58338) üzenetére


pepe1125
tag

Értem. Hááát, köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat, próbálom átértékelni a dolgokat.
Aztán, ha sikerült elvinnem a szervizbe, meglátjuk ők mit mondanak erre. 50Hz-en is szépen hallani azt a nem tiszta szinuszt, hogy zörög ott valami. De teszem hozzá, még életemben nem hallottam ilyet se 5Hz-en, se 10-en, se fentebb. Biztos a gagyi hangszóróimnak köszönhető ez. Ha már komolyabba gondolkodom, fogadjam el ezt?! :Y :W

electrojunkie

(#58340) blattida válasza pepe1125 (#58339) üzenetére


blattida
nagyúr

Mikori vásárlás? Ha jól gondolom, akkor még jócskán garanciális, így mindenképp nekik kell bizonyítaniuk, hogy nem gyári hibáról van szó, hanem Te okoztad, amennyiben erre játszanának (sajnos, ez igen valószínű).
Mivel több, mint tíz kilogramm tömegű cuccról van szó, ezért a forgalmazóhoz is elviheted, kötelesek bevenni.

Elfogadni nem kell, mert ha följebb is jól hallható zajokat és torzításokat okoz, akkor biztos, hogy gyári hibáról van szó (amennyiben tényleg nem Te vagy valaki más küldte meg mondjuk a kelleténél egy kicsit jobban, akár erősítővel, akár kézzel).

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#58341) pepe1125 válasza blattida (#58340) üzenetére


pepe1125
tag

A múlthéten vettem, zsír új. Én vettem ki a dobozból. :)

Kényes téma a passzív hangsugárzó, mert biztos rám akarják kenni, úgy is meghajtottam... (Szar az erősítő, stb...) Csakis én lehetek a hülye... blablabla... De az első bekapcs pillanatairól van szó a videóban is. Meg sem lett küldve. Először mindig csak fülelek, aztán kis amplitúdóval mérek. Persze, most már megjárattam őket, hátha betörnek, mert ugye legalább egy hetet kellene járatni. :O

electrojunkie

(#58342) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Nézd, minden elvesztegetett nap a garancia megkezdése óta a te pozitív kijöveteled esélyét csökkenti ebből a kényes problémából! :B

Plusz egy olyan nagy kaliberű cégtől mint a B&W ez a fajta hárítás elég puritán és tetű hátteret feltételezne, pedig mind tudjuk, hogy nem erről van szó, én legalább is nem hinném, hogy ezt megengedhetik maguknak ilyen presztízs színvonal mellett!

Ergo azonnal vidd vissza oda ahol vetted blokkal + garipapírokkal a kezedben és csapj az asztal közepére minél előbb - ha lehet még tegnap - mert ha szerencséd van még 8 napon belül vagy és cserélhetik is...

:K

[ Szerkesztve ]

(#58343) pepe1125 válasza PrinceHerceg (#58342) üzenetére


pepe1125
tag

Igen, megtettem volna ezt már azonnal, viszont 200 km-ert kell utaznom érte... És ez most nem megoldható.

electrojunkie

(#58344) PrinceHerceg válasza pepe1125 (#58343) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Akkor próbáld meg a garancia feltételei mellett visszavitetni, mert ha ezt még egy kommerszebb pl LG gyártó is bevállalja, akkor B&W-éknek is kötelező! :K

(#58345) trufa12 válasza PrinceHerceg (#58342) üzenetére


trufa12
addikt

14 nap áll rendelkezésre állítólag. Bár személyes vásárlás esetén nem tudom mennyi
de ha neten lett rendelve , akkor 14 nap.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#58346) pepe1125 válasza trufa12 (#58345) üzenetére


pepe1125
tag

Neten lett rendelve, ezt olvassátok:

Most reggel kipróbáltam az Ön által linkelt videókat a mi hangrendszerünkön és egy pár 685 S2 hangszórónál.

Kezdésként leszögeznék pár dolgot:

Egy vadonatúj hangszórót melynek a lengőpilléje és a gumipereme még nyers nem célszerű ilyen jellegű teszthangokkal járatni, ugyanis ilyenkor könnyen rossz irányba járatódik be és “tekercses” lesz, azaz a lengőcséve belér a mágnesbe. Ezt a jelenséget általában a korai túlhajtás vagy sérülés okozhatja. Mint minden hangsugárzónál itt is javasolt a 20-30 óra alacsony- normál hangerőn való járatás. A végleges fizikai paramétereket általában ez után érik el a hangszórók ( gumi, lengőpille, membrán engedékenység stb.)

Mivel a ma gyártott hangsugárzók 99,9%-a nem képes 1-10Hz közötti teszt frekvenciák lesugárzására, ezért azok hamar tönkre tudnak tenni egy kisméretű dobozt. A legnagyobb subwooferek is általában 7-8Hz-től indulnak, de itt 50-100cm átmérőről és 1000-5000W terhelhetőségről beszélünk. A zenében természetesen előfordulhatnak ( főképp analóg forrásról) extrém alacsony hangok, de mivel az nem tisztán van jelen és jóval kisebb hangerőn a tesztben előforduló videóknál, ezért az nem okoz gondot.

A mi rendszerünknél nincs ilyen jellegű kopogás, azonban a mi dobozunk be van járatva. Természetesen itt is hallható a légmozgás hangja. Ha behozza a dobozt szívesen megnézem, mert még egy dolgot tudok elképzelni, hogy valamiért a hangszórók kábelei beleérnek a membránba.

Így látatlanban nehéz megmondani, hogy mi lehet a baj, de elsőként a nyers dobozra küldött extrém hangerejű “teszthangok” okozhatták ezt a gondot. A 20Hz alatti infrahangok lesugárzására nem képes a legtöbb hangsugárzó, többek között a 685 S2 sem. Ezt azonban nem fedi le a jótállás.
A Bowers & Wilkins minden hangszóróját leteszteli kiadás előtt tehát valószínűleg nem volt gyári hibás a 685 S2.
1997 mi még nem tapasztaltunk ilyen hibát, hogy egyszerre mindkét hangszóró zörögne.

Természetesen ettől függetlenül megnézzük a hangsugárzókat ha behozza üzletünkbe.

Ugye, hogy mindig a felhasználó a hibás? :D

Vannak itt érdekes dolgok azért.

Akkor a kezdésként leszögeznék pár dolgot című rész egyértelműen arra mutat, hogy az Én hibám a hangszórók ilyen jellegű problémája?

Természetesen álmomban se gondoltam volna ilyen teszthangokkal tesztelni a hangszórókat mindaddig, amíg nem érzékelek valami problémát zenehallgatás közben, normál hangerőn. Az erősítőm nem képes 38 W csúcsteljesítmény leadásánál többre, nem tartom valószínűnek, hogy annyira megterhelő lett volna bármi is a hangszórók számára.

Mivel a B&W egy megbízható márka, nem véletlenül döntöttem ezen sugárzók mellett. Az is igaz, hogy még újak és bejáratósok. Viszont a B&W ebben az árkategóriában nem hiszem, hogy egyesével leteszteli a hangszórókat. Ha teszteli, akkor is számítógépes méréssel, és az nem mutatja ki az ilyen jellegű kopogást.

A másik dolog pedig az, hogy a fenébe járódhatna be rossz irányba egy hangszóró, amikor annak egyenes vonalú mozgást kell két irányba megtennie (előre-hátra), mindegy az mekkora frekvencián legyen is az. Ha egy anyagot elkezdünk hajtogatni kis energiával, akkor is ugyan azokon a pontokon kezd megtörni, mint ha azt egyből nagyobb energiával tennénk. Egyébként is, az idő múlásával is változik az anyag szerkezete az öregedés miatt, és akkor még jobban előjönne a probléma.

Jó pár hangszóró volt már a kezeim között, és még egyik sem csinált ilyesmit, ha bejáratós ha nem. Nyilván egy átlag ember, aki megvásárol ilyen berendezést észre sem veszi ezeket a dolgokat, mert nem teszteli, nem érdekli, csak szóljon neki. Ezek szerint én leszek az a bizonyos speciális eset, az a valaki, aki észrevette ezt a jellegű hibát.

A hangsugárzó 50 Hz és feletti frekvenciákon is produkálja ezt a hangot, csak ott kevésbé kimutatható a jelenség. Eleinte azt hittem, hogy a reflex nyíláson kiáramló levegő okozza, de azután bedugóztam és szintén hallottam a problémát. Majd végeztem tesztet a napokban! Jó pár órát üzemelt normál hangerőn előtte. Teljesen mindegy ki hallgatja meg, egy csendes szobában jól hallható a probléma. Már a kint járó autók hangja is elnyomhatja ezt a zajt.

Az üzletbe bejuttatás problémás, 200 km-t kell megtennem csak oda és egyelőre még nem tudom elvinni. Ha megoldható lett volna, az első perctől kezdődően, amint meghallottam, visszavittem volna.

UI: Nehogy már ne legyen képes egy mai, vagy akár régi mély-közép hangsugárzó lesugározni 1-10 Hz közötti frekvenciákat. Esetleg annyi van, hogy a hallható tartományon kívül esik ez a tartomány, ezáltal semmi zörejt nem kellene generálnia / hallani. Az meg megint egy másik kérdés, hogy a méretek miatt 50 Hz alatt már elég meredeken csökken az átvitel. De ez nem kizáró ok, hogy egy hangszóró ne tudjon már megmozdulni 1 Hz-en is akár tisztán.

A hogyan tovább egyelőre akkor függőben van, mert természetesen mindig a felhasználó a hibás ilyen esetekben. Más egyébre nem is számítottam. Pedig milyen jól hangzott volna, hogy gyere hozd be, legfeljebb kicseréljük a hülye vidékinek, aki három havi fizetését szánta erre.

Ennyit erről, maradt rám a dolog. :W

electrojunkie

(#58347) blattida válasza pepe1125 (#58346) üzenetére


blattida
nagyúr

Az, hogy Te egy méréssel kezdted a zenehallgatás előtt, ráadásul nem is annyira kis teljesítménnyel, az egyáltalán nem normál használat, ráadásul egy bejáratlan hangszó saját rezonancia frekvenciája alatti frekvencián tesztelted, ahol mindenképp fog oldal irányú mozgásokat is végezni a memrán és a cséve is. Ha a bejáratás és zenehallgatás előtt tetted ezt, az elég nagy hiba volt. A kezelési utasításban természetesen nem fog szerepelni egy ilyen tevékenység tiltása, mivel ez igen extrém használatot jelent. Elhiszem, hogy kíváncsi voltál, de ezt nem kellett volna megtenned és ezzel nem a b&w-t védem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#58348) gabber01 válasza blattida (#58347) üzenetére


gabber01
addikt

Azt hiszem már el lett többször mondva, hogy NEM! ezzel a teszttel kezdte! Nyilvánvalóan a kíváncsiság hajtotta, illetve hogy leszűkítse a probléma forrását, MIUTÁN zenehallgatás során feltűnt neki valami furcsa hang/zörej.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#58349) Lompos48 válasza blattida (#58347) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...mindenképp fog oldal irányú mozgásokat is végezni a memrán és a cséve is.

Miért is? :F Tényleg kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#58350) blattida válasza Lompos48 (#58349) üzenetére


blattida
nagyúr

Infra tartományban, parciális rezgések alakulnak ki a membrán felületén, ami azt eredményezi, hogy kis mértékben oldalirányban is elmozdul a cséve. Amit írtak neki, a felütés veszélye is igen nagy az infra tartományban.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.