Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57902) blattida válasza PrinceHerceg (#57895) üzenetére


blattida
nagyúr

Hercegem!

Minek? Az olyan, mintha hangszórót cserélnél, azaz a keresztváltóhoz is hozzá kéne nyúlni...
A hangminőséget nem az alapanyag határozza meg. Viszont, ha kísérletezni szeretnél, akkor hajrá!

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#57903) PrinceHerceg válasza blattida (#57902) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Köszönöm a válaszokat! :K

Csak olvastam, hogy a kevlár jobb mint a papír, de akkor marad az alap tuningos variáns! :)

[ Szerkesztve ]

(#57904) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Audiotrak prodigy és egy nad 3020 közé vennék rca összekötő kábelt. Erre gondoltam. Vélemény? Esetleg alternatíva ebben az árkategóriában?

(#57905) Colos1 válasza PrinceHerceg (#57903) üzenetére


Colos1
őstag

Ez így ebben a formában nem igaz. A membrán anyaga önmagában semmit nem jelet.

Példa:
Szokták mondani, hogy az alumínium membrán a legszarabb. Anno, amikor vettem a cuccomat, és kérdezte a boltos, hogy miben gondolkodom, azt mondtam, hogy miben nem: alumembrános hangszórót látni sem akarok, amúgy bármi érdekel, aminek tetszik a hangja.
Miután 1,5-2 óra alatt nem leltem az ízlésemnek megfelelőt a kiszemelt árkategóriában, fél óra alatt sikerült meggyőznie az eladónak, hogy legalább egy próbát tegyek az Aviano 6 -al, aminek mindhárom hangszórója alumínium, amelyek ráadásul valami lehetetlen ocsmány színűre vannak eloxálva.
Azóta ilyen hangfalam van, mert a hangja a Marantz -al párosítva sokkal jobb volt, mint bármilyen más papír/kevlár/kompozit stbstbstb párosításé. De pl. Onkyoval borzasztó volt. Hallgattam valami kevláros vackot is, és annak ellenére, hogy a "kevlár puhítja a hangot", ez a hangfal keményebb hangú volt, mint az alumíniumos Aviano.

Tehát az igaz, hogy bizonyos membránanyagoknak vannak bizonyos tulajdonságaik, de aki azt mondja, hogy az egyik szarabb, mint a másik, az nem ért hozzá, mert a kapott hang függ pl. a felfüggesztéstől, a hangszóró elektromos paramétereitől, az erősítő karakterisztikájától, hangfalvezetéktől, ugyanis az egyéb paraméterek ellensúlyozhatják a membránanyag alapkarakterisztikáját.

Hónapokig olvasgattam utána, hogy az Aviano 6 miért olyan amilyen, és két dolgot találtam: egyrészt lágy erősítővel hallgatom, ami eleve ellensúlyozza az alumembrán éles hangját, másrészt a MS 40 éve gyárt alumembrános hangfalakat, így van tapasztalatuk abban, hogy milyen felfüggesztés/elektromos paraméter kell neki, hogy az alunak ne a hátrányai, hanem az előnyei kerüljenek előtérbe.

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#57906) Iomega válasza PrinceHerceg (#57903) üzenetére


Iomega
őstag

A Heco dobozaiban papír membrános sugárzók vannak a mai napig, vajon miért?

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#57907) Dorian válasza kenguru99 (#57904) üzenetére


Dorian
félisten

Ugye nem 5 m-en keresztül akarod vezetni az analóg jelet? :U

Olcsó árkategóriában - meg még sokkal drágábban - is best buy a Van Damme analóg IC-je.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57908) kenguru99 válasza Dorian (#57907) üzenetére


kenguru99
aktív tag

De. Menyire gáz a hosszú kábel? Mert visszakerestem a fórumokban (itt is) de egyértelmű ellenvéleményt nem találtam. Mennyi a maximum ami jó lehet? Vagy legyen a lehető legrövidebb?

A Van Damme kábeleknek van hivatalos magyar forgalmazója? Ha nincs, akkor honnan érdemes rendelni?

[ Szerkesztve ]

(#57909) Colos1 válasza kenguru99 (#57908) üzenetére


Colos1
őstag

Nincs rá szabály, azt kell szem előtt tartani, hogy a lehető legrövidebbet. Nekem van 6m -es jack/rca IC kábelem, hallható a különbség e között, és a 2m -es között. Azonban ez a 6 méteres még mindig jobb, mint a noname 1,5 méteres, hogy egyszerűbb legyen a képlet :DDD

Tehát minél rövidebb, és minél minőségibb, de a minél minőségibb nem egyenlő a minél drágábbal.

A többiek tudnak tanácsot adni, hogy milyen márkát, de ennél a hossznál szerintem már akkora hangzásbeli eltérések lehetnek, hogy érdemes lenne előtte meghallgatnod őket. De majd ebben is a többiek jobban állást tudnak foglalni, én csak a saját 4 db kábelemet ismerem :)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#57910) Dorian válasza kenguru99 (#57908) üzenetére


Dorian
félisten

Minék hosszabb, annál nagyobb a jelveszteség, annál több zajt szed össze és annál jobban moddolja a végeredményt a kábel "saját hangja" tehát az, hogy különböző frekvenciákon mennyire csillapít.

Hifiben a "bevett hossz" 0,5-1,5m, ehhez képest az 5 az sok. Hogy mennyire jön át a különbség, az rendszerminőség-függő is, simán lehet, hogy alap rendszeren ingerküszöb alatt lesz.

Gem Kft. a forgalmazó, és Pintér Krisztián foglalkozik a kábelekkel. A 268-006-000 számút javaslom.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#57911) simongab válasza Colos1 (#57905) üzenetére


simongab
senior tag

Érdemes fizikai magyarázatot keresni mindenben. Autós hangszóróknál jól jön a merevség és az alacsony súly, nagyobb akár 20 cm feletti méretben jönnek az interferencia gondok, ott az ideális lenne a lap alakú sugárzó, de itt viszont a lap nagyságával növekedő önrezgések nőnek, meg nehezebb középen tartani a mozgó részt, itt jobb a rugalmasabb puhább anyag mint az impregnált papir...
Egy barátom keresett valami olcsó hangsugárzót, erről van vélemény?

[link]

(#57912) gabber01


gabber01
addikt

Azt meg tudja valaki mondani, hogy az ESL hangfalaknál miért van szükség ilyen óriási méretekben gyártani? Elvileg sokszoros hasznos felülettel rendelkeznek, mint a hagyományos hangszórók...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#57913) robi-k válasza Dorian (#57910) üzenetére


robi-k
őstag

A 268-006-000 számút javaslom. - én is ezt használom, teljesen meg vagyok vele elégedve :K

(#57914) csövesvagyok


csövesvagyok
csendes tag

sziasztok

stereo rendszer kiépítésén gondolkodom, ebben kérném tapasztaltabb kollégák segítségét, ajánlásait

egy 16 nm2 es szoba lenne , hangfalak elhelyezése korlátolt, hátsó faltól max 30-40 centire lehetne elhelyezni
keret 200 ezer lenne rá de ha nincs olyan nagy minőségbeli különbség akkor nem baj ha kevesebből jön ki :)

pop , rap, hip-hop ,disco valamint alkalomadtán pár könnyebb rock zenét hallgatok így valami olyan rendszerre lenne szükségem ami jó a mély hangokban is( persze azért ne az olcsó döngetés a cél)

lemezekkel nem akarok bajlódni így szerintem a legegyszerűbb módszer a PC-ről való lejátszás lenne , erről viszont fogalmam sincs hogy lehetne megoldani , mi kell hozzá így az nagy segítség lenne ha valaki elmagyarázná ez hogyan is működik. sok helyen látok ilyen DAC-okat de nem tudom mire jó, szükségem van-e egyáltalán rá?

várom bárki segítségét, meglátásait akár az igényeimhez illeszthető erősítő- hangfal pároshoz vagy a lejátszási kérdéshez is

(#57915) csövesvagyok válasza csövesvagyok (#57914) üzenetére


csövesvagyok
csendes tag

elnézést , lemaradt
használt termékekben gondolkodom

(#57916) simongab válasza robi-k (#57913) üzenetére


simongab
senior tag

ESL alatt az elektrosztatikus hangsugárzókat érted? Ezek nem mágneses elven működnek, megvalósul hogy nagy síkszerű felület nyomja meg a levegőt. Érdekes dolog, ed sok vele a macera, nem túl tartós, én hallottam ilyet, azt mondom, hogy többet kavar bele a hangba mint egy monitor hangsugárzó...

(#57917) liszi70


liszi70
nagyúr

Uraim, hallott-e már valaki hasonló problémáról?

Adott egy CuBox-i mini pc kocka, rajta Volumio szoftver. A beállított hangkimenet HDMI, ami egy Denon AVC A11XVA erősítőbe csatlakozik. A szoftver működik, lejátssza a zenei fájlokat, de hang NEM jön az erősítőből. Ha a HDMI kábelt a kockából a tévébe csatlakoztatom, akkor tökéletesen szól. (Már amennyire a tévé hangszóróiból szólhat tökéletesen.:D) Tehát nem a Volumio-val és nem a kockával van a bibi. Sőt, nem is az erősítővel vagy a bemenettel, mert ugyanazon a bemeneten, ugyanazokkal a beállításokkal, ugyanazzal a HDMI-kábellel a Dune médialejátszómmal tökéletesen működik minden, szól a zene!

Mitől lehet ez az inkompatibilitás, hogy külön-külön minden működőképes és hibátlan, de együtt nem működik a CuBox-i és a Denon AVC?

:F

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#57918) simongab válasza simongab (#57911) üzenetére


simongab
senior tag

Diamond 220

erről is tényleg semmi?

(#57919) robi-k válasza liszi70 (#57917) üzenetére


robi-k
őstag

A válasz a problémára: HDMI EDID
Próbáld meg az FW cserét a kockán, hátha segít (ha orvosolták az EDID adatsort). Ha mégsem, akkor nem tudsz tenni semmit-sem.

(#57920) szkgyor


szkgyor
csendes tag

sziasztok!

Adott egy Denon PMA-707 erőlködő Videoton DB 2002 A polcsugárzókkal, PC-hez. Az igényeimnek elegendő ez a kis szerény rendszer, viszont szeretném kiegészíteni egy aktív subládával még. A kérdésem a következő:

mi lenne a módja az értelmes összekötésnek?

A PC-ből elosztani a jelet (gyanítom ez a leggyatrább), vagy van valami más opció is, az erősítőn nincs vonalszintű subkimenet (tudtommal)?

Köszi előre is a segítséget!

Üdv: Gy.

(#57921) simongab válasza szkgyor (#57920) üzenetére


simongab
senior tag

Magnó felé van vonalszint kimenet...tape rec? Vagy ilyesmi....

(#57922) trufa12


trufa12
addikt

Hát ma hozták az orion hs 500 asokat :)

(nem írtam előtte , de vettem 1 párat 28 ezerért full gyári)

Hát ezek hangfalak, hangra nem olyan részletesek mint a picik , de olyat durran :D be.stam :)

így a 4 pici, meg a 2 nagy dög , olyan hangzást nyomat hogy beszabehu.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#57923) simongab válasza trufa12 (#57922) üzenetére


simongab
senior tag

Ez kell a dolgozóknak :P Ott aztán van membránméret :D Régi iskola, diszkóra metálra hibátlan. Most Videotonon hallgatom a Jazzy-t. Tetszik a hangja :P Jöhetnek a kövek...

(#57924) Mezga Aladár válasza robi-k (#57919) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha a kézfogás nem jön létre akkor a szoft nem talál hdmi hangeszközt sem.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#57925) trufa12 válasza simongab (#57923) üzenetére


trufa12
addikt

Hát brutálisan szólnak :)

De komolyzene is mert van ugye 4 kis cuki hangfalam :) azok szépen el zenélgetnek a szekrénytetejéről, eléggé részletezve a hangokat :)

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#57926) simongab válasza trufa12 (#57925) üzenetére


simongab
senior tag

Hátazér nemár :P Addig a HS 500 dómjaira rádobsz egy törülközőt ? :P

(#57927) szkgyor válasza simongab (#57921) üzenetére


szkgyor
csendes tag

"Tape monitor/copy" ami jelenleg source állásban van és egyébként lehet "1->2" vagy "2->1", szóval van egy ilyen kapcsoló, gondolom ha egyik forrásról a másikra akarnék másolni.

Ez alkalmas lehet?

Üdv: Gy.

(#57928) liszi70 válasza robi-k (#57919) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm! Nem nagyon értem én ezt, de nem az angol miatt. :D

"A válasz a problémára: HDMI EDID"

És mi a megoldás a problémára? :) A firmware-csere hogy működik ennél?

[ Szerkesztve ]

(#57929) Mezga Aladár válasza liszi70 (#57928) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"A firmware-csere hogy működik ennél?"

Az FW az sd kártyán van és induláskor töltődik be.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#57930) simongab válasza szkgyor (#57927) üzenetére


simongab
senior tag

szerintem igen, ha nem használsz magnót :D

(#57931) liszi70 válasza Mezga Aladár (#57929) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, úgy értettem, külön a hardvernek, a kockának van még egy firmware-e. De akkor ez a Volumio-val, vagy VoyageMPD-vel töltődik be. VoyageMPD megoldhatja ezt?

(#57932) krichd1 válasza bobby_30 (#57892) üzenetére


krichd1
addikt

A Castle Knight 3 megéri a mostani akciós árát, ha tetszett, menj vissza a boltba, hallgasd meg alaposabban, próbáld ki a nagyobb Castle dobozokat is, ha teheted. Például a Conway 3-at, most az is akciós, de használtak között is lehet keresgélni, aztán elmenni meghallgatni a kiszemelt típusokat.

(#57893) mekker: Igazából az egészet érdemes lenne cserélni. Ez még nem nevezhető hifinek, mondom ezt mindenféle flegmaság nélkül.
A hibajelenséget akár egy nem megfelelő kontakt is okozhatja, igazából ilyesmire nehéz fórumon keresztül megmondani a hibát és annak megoldását. Szervízben talán tudnak segíteni.

(#57914) csövesvagyok: DAC-ra mindenképp szükséged lesz, ha számítógépről szeretnél fájlokat lejátszani. A DAC egy digitális->analóg konverter. Ez csinál a számítógép digitális jeléből az erősítő számára értelmezhető analóg jelet, konyhanyelven fogalmazva.
Teljes rendszert összeállítani nem lesz egyszerű, ahhoz hogy elsőre számodra megfelelő rendszert válogass össze szükség lesz arra, hogy több mindent meghallgass, kipróbálj. Használt hirdetőoldalakat nézegesd, mint például avx, hifipiac, hificity, hardverapró, vatera, stb...
Linkelj be párat olyanokat, amik árban megfelelnek, aztán valószínűleg fogsz kapni konkrétabb tanácsot is. Ha esetleg mégsem, akkor keresd Kammerert, talán segít.

(#57925) trufa12: Szekrény tetejére még véletlenül sem szabad tenni hangdobozokat.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57933) Mezga Aladár válasza liszi70 (#57931) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ki kell próbálni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#57934) szkgyor válasza simongab (#57930) üzenetére


szkgyor
csendes tag

Azt nem. :DDD Köszi!

Üdv: Gy.

(#57935) blattida válasza krichd1 (#57932) üzenetére


blattida
nagyúr

Szekrény tetejére még véletlenül sem szabad tenni hangdobozokat.

Bizony, a nagyobb hangerőtől simán le tudnak esni (láttam már ilyet), ezért mindenképp érdemes valamilyen erősebb ragasztót is használni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#57936) Mezga Aladár válasza blattida (#57935) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Vagy egy/két nagyobb szöget. :D

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#57937) blattida válasza Mezga Aladár (#57936) üzenetére


blattida
nagyúr

A 90 fokos elég nagy?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#57938) krichd1


krichd1
addikt

Régi hangdobozok kedvelőinek figyelmébe:
Linn Isobarik
Acoustic Research AR 93

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57939) trufa12 válasza krichd1 (#57932) üzenetére


trufa12
addikt

Hát :D szerintem ezek kellemesen el vannak odafent :)

állványon persze jobb lenne.

Ad1 : ha lenne hely
ad2 :D ha nem sajnálnék állványra pénzt kiadni .

de főleg az első pont ami miatt nincs még megoldva .

De egyébként .D a komolyzene meg orion :) nem takarom le, mert 2 külön erősítőről is megy a 6 hangfal szóval szépen be állítom és el vannak egymással .

Mert amibe egyik gyengébb azt a másik erőssége pótolja .

Nekem így már hangerőre, hangzásra is teljesen rendben van. (nem beszélve nem sűrűn hallgatok komolyzenét )

Nem vágyom jobbra .D meg pénzem sem lenne drágábbra, mondjuk egyszer most már igazán el mennék meghallgatni egy drága rendszert.

Jó a fülem , de annyira nem azért... kíváncsi lennék mit hallanék ki mit nem , mi hiányzik itthon ..

Mondjuk ez egynek elég komoly.Itt én kihallok minden hangszert , a mély sem nyomja el a többi hangot . A vokál is szépen szól.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#57940) BBéci válasza trufa12 (#57939) üzenetére


BBéci
titán

Azt a linkelt zenét kellene meghallgatnod egy valóban jó hangrendszeren, persze nem a YouTube-ról! Egy hétig keresnéd az álladat a földön. :K

Leírásod alapján az a véleményem a jelenlegi rendszeredről, hogy kiválóan lehetne vele vallatni. :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57941) trufa12 válasza BBéci (#57940) üzenetére


trufa12
addikt

miért?

mit kellene hallani ? hogy kellene hallani, ha így tudod fejből :D

egyébként le van töltve is ez a felvétel :) de minthogy megosztottam így youtuberól linkeltem be.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#57942) BBéci válasza trufa12 (#57941) üzenetére


BBéci
titán

Sztereó zenét (hifi) kettő darab hangdobozzal(ból) szabad hallgatni! Ennyi.
Alap, hogy azok a hangdobozok a padlón állnak (állványon, vagy saját talpukon) úgy, hogy a magassugárzóik a füleddel azonos magasságban vannak.

Mit kellene hallani? A lehető legpontosabban azt, amit a felvétel helyén, az ott tartózkodók hallottak. Azt próbáljuk reprodukálni a hangrendszereinkkel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57943) trufa12 válasza BBéci (#57942) üzenetére


trufa12
addikt

Jah :) hogy erre érted .

Hát majd meg lesz egyszer az is . De én szeretem több hangfalon hallgatni . Sajnos én olyan defektes vagyok hogy a hangerőt jobban szeretem mint a reprodukálást .

De persze az sem rossz :DDD

egyébként leülök a kis kanapéra, és eléggé szépen reprodukálnak ezek .

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#57944) BBéci válasza trufa12 (#57943) üzenetére


BBéci
titán

Két hangdobozból is szólhat olyan hangerő (hangnyomás) ami leviszi a hajadat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57945) Colos1 válasza simongab (#57911) üzenetére


Colos1
őstag

"Érdemes fizikai magyarázatot keresni mindenben." Ez nagyon igaz, csak az a gond, hogy sokszor olyanok is próbálnak magyarázatot keresni, akiknek fingjuk sincs a fizika alapjairól sem. Ehhez a tudatlansághoz párosuló szorgalom mellé hozzájön a pszichoakkusztika, és máris kész a "tegyünkpirosszínűabrosztazerősítőalámertazzaljobbanszólmintafehérrel" és ehhez hasonló agyrémek, amelyeket a kognitív disszonancia csak tovább erősít, és a végén áltudományos doktori értekezéseket is találunk a témában, mert annyian komolyan veszik, és ha az ember azt meri egy ilyennek mondani, hogy a hangzást nem folyásolja be az abrosz színe, akkor az illető a hülye, mert nem ért hozzá :DDD

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#57946) blattida válasza Colos1 (#57945) üzenetére


blattida
nagyúr

Pszichoakkusztika? Az meg mi? Pszichoakkuk viselkedésével foglalkozó tudomány? ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#57947) Colos1 válasza blattida (#57946) üzenetére


Colos1
őstag

Így van. Problem? :P

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#57948) Mezga Aladár válasza blattida (#57937) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kampós?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#57949) trufa12 válasza BBéci (#57944) üzenetére


trufa12
addikt

Hát szólhat, de még tavaly vettem az MB quart hangfalaim, azoktól nem válnék meg , akkor 1 hónapja ITT kis hangfalakat , azoknak is türhető a hangjuk elférnek, miért adnám el .

De jó áron betudtam ezt a fullos oriont szerezni , így utólag, nah nekik viszont nem jó a hangjuk annyira, de teljesen megfelelnek arra hogy levigyék a hajam...

Én szeretem a hifit, a komponenseket is . Ha tehetném gyűjteném minden külön lenne , és nem egyszerre hallgatnám..

csak arra egyelőre sem hely, sem anyagiak nem állnak rendelkezésre.

Így végül is azt akarom mondani nem akarom én ezeket lecserélni . Mert ha eladnám ezeket, biztos tudnék venni 2 olyan hangfalat használtan ami leviszi a hajam , de nem bíbelődök .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#57950) adodaniel


adodaniel
őstag

HTA-30 tápoldalra az alábbi kettő kondi közül melyiket érdemesebb tenni? 4 db ilyen vagy 2 db ilyen? Esetleg más javaslat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.