Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57701) blattida válasza Tamoo (#57700) üzenetére


blattida
nagyúr

Az alapvetően csak praktikum, hogy nem kell egy banánaljzatba berakni valahogy két banándugót. A lényeg úgyis a másik oldalon van, mármint a jumperek nem használata a hangsugárzók termináljain, hiszen így a keresztváltó által létrehozott mellékhatások kevésbé tudják beszennyezni a hangot.
Az igazi megoldás ezen a téren a biamp, de az egy lényegesen drágább módszer, ám az is igaz, hogy annak csak egyértelműen pozitív hatásai vannak.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#57702) liszi70 válasza blattida (#57699) üzenetére


liszi70
nagyúr

Denon AVC A11XVA erősítőt használok.

(#57703) Tamoo válasza blattida (#57701) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ha csak praktikum, akkor mért nem kötötték belül egyszerűen csak össze az aljzatokat? (belső kép) Nem kekeckedés, csak nem értem mért így van.. :D

(#57704) blattida válasza Tamoo (#57703) üzenetére


blattida
nagyúr

Mert egyrészt fontos, hogy egyforma hosszúak legyenek a jelutak, másrészt könnyebben és szebben is szerelhető. ;]

liszi70
Akkor jól rémlett, hogy Nipponék terméke. :)

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#57705) Dragon27 válasza blattida (#57699) üzenetére


Dragon27
senior tag

A biamp bekötés természetesebb de pontosabb is? pl. normál bekötésnél mély és magas szekció egyszerre éri el a hangfalat. De biamp esetén az erősítő rosszul oszt, késik az egyik hangsáv pontatlan az aktív vezérlés.
Vagy itt nem lehet hiba lehetőség?
//
(Zenét 90% pure direct használom egy RX-V675 és NS-555 tudom ez nem egy Hi-Fi-ről van szó de nekem teszik a hangja :) )

(#57706) belakiraly


belakiraly
tag

Kihuztam minden feleslegesen fogyasztot, egy hangfalat dugtam be egy kulon aljzatba, gepet a furdoszobaiba. Still the same. Ugyanugy sipol, mellette ugy suhog, mintha a szel fujna benne, neha recseg is. A suhogas es recseges eddig is letezo dolog volt, de a testverem Yamahaja is ugyanezt csinalja (bar halkabban) egy Focusrite 2i2-vel, egy "hozzaerto" ismerosom pedig azt mondta, hogy ezektol az olcso cuccoktol ne varjak tobbet.

Holnap fogom a Yamaha HS7-eket a es a Focusrite interfeszt, felviszem, lehozom, kombinalom, aztan vagy kirakom az egeszet, hogy hadd vigye a szel, vagy begyujtok vele.

[ Szerkesztve ]

(#57707) blattida válasza Dragon27 (#57705) üzenetére


blattida
nagyúr

Az erősítő biztos, hogy nem oszt rosszul, a magas ágat szokták kicsit hosszabbra hagyni, mert a magas frekvenciák kicsit gyorsabban terjednek, de annyira kis különbségről van szó, hogy ezt nem fogod bizonyos zenék esetében hátrányként érzékelni.
Biztos, hogy pontosabb is, hiszen biamp esetében függetlennek tekinthető a magas és mély szekció egymástól, összességében pontosabb, kiegyenlítettebb és torzítatlanabb hangot eredményez.
Csak ismételni tudom magam: megszokás miatt érzed azt, hogy nem mindig jobb a biamp.

belakiraly
Megteszed, hogy az eredetileg használt laptoppal is kipróbálod?

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#57708) simongab válasza belakiraly (#57706) üzenetére


simongab
senior tag

Baromság :D Próbáltad a phone részbe dugni a monitort? Ott mit hallasz egy fülessel?

(#57709) simongab válasza blattida (#57707) üzenetére


simongab
senior tag

Hát ez az, ebből már pici fázistolás is van. Aztán mikor kijön a hang mégtöbb. Ezért jó a kétutas sugárzó...

(#57710) krichd1 válasza belakiraly (#57706) üzenetére


krichd1
addikt

Ez egyáltalán nem normális jelenség. Optikai kábellel kipróbáltad ?
Ne dobj ki semmit, használd laptoppal, ha sehogy se lesz jó asztali géppel.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57711) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Sziasztok!

Tudnátok olyan zeneszámokat mondani amivel érdemes tesztelgetni hangdobozokat, ha azok térleképezés és felbontóképesség visszaadására volnék kíváncsi.
Konkrét zeneszám tippeket szeretnék tőletek kapni (amit jelenleg megtalálhatok deezer-en vagy spotify-on); amilyeneket ti is használnátok ha hangdobozokat akartok hasonlítgatni az említett szempontok alapján.

Az felettébb megtisztelő volna ha kammerer, blattida, andorra vagy BBéci válaszát hallhatnám :R

[ Szerkesztve ]

(#57712) belakiraly válasza blattida (#57707) üzenetére


belakiraly
tag

A notit eladtam, nagy esellyel mar az orszagot is elhagyta :) Holnap kiprobalom egy Z77-es Gigabyte lappal, mas hangfallal, hangkartyaval, mara sajnos csak ennyi fert bele.

A fejhallgato kimenetbe nem tudom bedugni, mert csak RCA-6,3-as kabelem van. Azt is majd holnap :)

[ Szerkesztve ]

(#57713) andorra válasza fehér_ember (#57711) üzenetére


andorra
őstag

Kammerer és Andorra, már csak privátban érhetők el. Máris látható ennek a pozitív hatása, végre tényleg szakmaivá kezd válni a fórum.

(#57714) Dragon27 válasza blattida (#57707) üzenetére


Dragon27
senior tag

köszi a választ ;) :)

(#57715) fehér_ember válasza andorra (#57713) üzenetére


fehér_ember
addikt

Sajnos a Hi-Fi az eléggé eltűnt és minden olyan dolog betódult, aminek egyébként van külön fóruma.
Nem is beszélve az állandó és folyamatos feltűnési viszketegségben szenvedő egyének felbukkanásáról ... :-(

[ Szerkesztve ]

(#57716) simongab válasza fehér_ember (#57711) üzenetére


simongab
senior tag

Schubert - Symphony no. 8 in B minor D 759 "Unfinished"

Nagyon szép dinamikus tételek, a halk részekbe bele szoktak halni a digitális hangok...

Bonanza Banzai: Like the rain

A rossz rezonanciákat meg lehet hallani ...egyik 20 éves fülesem már halódik rajta, most veszem észre :P

SONY YEDS -18

(#57717) simongab válasza belakiraly (#57712) üzenetére


simongab
senior tag

Cannon (XLR) kábellel hajtod?

(#57718) simongab válasza andorra (#57713) üzenetére


simongab
senior tag

Az "andorra" nem te vagy?

(#57719) BBéci válasza fehér_ember (#57711) üzenetére


BBéci
titán

Zeneszámokat nem emelek ki, van egy rakás, amikkel tesztelni szoktam. A Focal - JMlab összes demólemeze és a Stockfish - Closer To The Music sorozat kiváló hangminőségű. Ami fontos: kizárólag eredeti, gyári CD-ket hallgatok, amikor a hangminőséget vizsgálom és amikor elmélyülni van kedvem a muzsikában.

(#57701) blattida
Biamp kérdésben nem osztom a véleményedet, a tapasztalataim szerint egyáltalán nem minden esetben ad pluszt. Ha igazad lenne, akkor a high end hangdobozok mindegyikén lenne arra lehetőség, de nincs. Itt egy példa Focal Scala Utopia.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57720) blattida válasza fehér_ember (#57711) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Például: Dire Straits - Private Investigations, Roger Waters - Amused to Death, Amadinda bármelyik John Cage, Karlheinz Stockhausen bármelyik, Renaud Garcia Fons - Mediterrano, Jordi Savall bármelyik Glossa kiadású lemeze, Doug Macleod bármelyik, illetve általánosságban pld. Kirkelig Kulturverkstedt, Stockfish, Enja, Linn Records, Astrée kiadások...még nagyon sokat lehetne írni, gyakorlatilag minden nagyon akusztikus, nagyon komplex, nagyon dinamikus zene alkalmas erre. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#57721) krichd1 válasza simongab (#57718) üzenetére


krichd1
addikt

Ajánlom figyelmedbe a szabályzat alábbi részeit:

"Ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat.
Egy hozzászólásra mindig a Válasz linkkel írj, hogy mindenki láthassa mire és kinek válaszoltál. Ha 1-2 szavas választ szeretnél adni több hozzászólásra is, akkor próbáld meg egy hozzászólásba összegyűjteni a mondanivalódat."

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57722) BBéci válasza BBéci (#57719) üzenetére


BBéci
titán

Egy másik, ami nem high end és jelenlegi kedvencem: ELAC FS 267.

(#57721) krichd1
Ezt már kammerer és én is kértük, de hiába. Pusztába kiáltott szó. A hozzászólás-gyűjtés tipikus példája. :(((

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57723) blattida válasza BBéci (#57719) üzenetére


blattida
nagyúr

Pluszt ad, csak nem biztos, hogy annyit, hogy valóban megérje használni. Ha a gyártó eleve úgy tervezi az adott hangsugárzóját, hogy nem készíti fel bi- vagy triampra, az nem jelenti azt, hogy az valóban nem szólna jobban úgy, csak ez is egy fícsör, ez is plusz pénz, ez is egy megkülönböztetés, az említett focalnál is vélelmes a dolog, már csak azért is, mert az igazán jó, mondhatni a legjobb hangsugárzók esetében (a Franciáknál is) alapvetően külön hajthatóak az egyes tartományok, akár két, akár három (vagy adott esetben négy) utas konstrukciókról beszélünk.
Elfogadom a véleményed, de a sajátomat is tartom, mert műszakilag abszolút megalapozott a külön erősítés jobbsága, az egy más kérdés, hogy mennyiért és hogy az valakinek megéri e, bírja e. ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#57724) BBéci válasza blattida (#57723) üzenetére


BBéci
titán

Valóban fontos kérdés, hogy megéri-e?
Azért hoztam fel példának a Scala Utopiát, mert volt szerencsém többször, több órán át élvezni a hangját.
A Stella már alkalmas kettős erősítésre, de itt jön az előző kérdés: még két 20-40000 eurós monoblokk, még 2x3 méter 12-15000 eurós kábel mennyit hozna hangban?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#57725) fehér_ember


fehér_ember
addikt

(#Privát) andorra
(#57719) BBéci
(#57720) blattida

Nagyon Köszönöm válaszaitokat! :R :R :R

Mindenképp utánuk nézek hallgatok. ;)

(#57726) Mezga Aladár válasza BBéci (#57719) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Egyet értek, van ahol hoz és van ahol nem.
Ha a sugárzóhoz jól illeszkedő erősítőt illesztenek, akkor értelmetlen. Nehezen hajtható dobozok esetén is inkább, a plusz pénzt, egy komolyabb erősítőre költenék Az igazi előre lépés az aktív váltó+amp lenne.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#57727) #84221696 válasza Tamoo (#57703) üzenetére


#84221696
törölt tag

Né má, egy Puccini! :C
A legjobb!
Persze, mert nekem is ilyen van és jobbra meg nincs pénzem! :D

(#57728) blattida válasza BBéci (#57724) üzenetére


blattida
nagyúr

Persze, az ár miatt nagyon sokszor nem éri meg, ám ettől még jobb megoldás. ;)

MezgaAladár
Persze, a piszkos anyagiak.
Jó dolog az aktív váltás, de koránt sem jobb minden esetben a passzív váltónál. Az elméleti legjobb megoldás valóban a bi/triamp+aktív keresztváltó.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#57729) simongab válasza blattida (#57728) üzenetére


simongab
senior tag

Namost

Vacakolunk itt a kettős kábelezéssel, zajokkal, fázisviszonyokkal, egyenletes fázismenettel. Műszer nélkül fülre ezeket a fizikai állapotokat próbálunk beállítani. Nem könnyű dolog, már-már lehetetlen. Ezért nem értem a szakmai oldalról hogy ennek mi értelme. Ha ez lenne a fontos és nem az hogy szépen és pontosan szóljon, akkor egy nagy felbontású preciz forrással, közbeiktatott hangvezérlővel, és a kimeneten egy referencia-monitorral pontos hangzást érünk el. Aztán ezt színezhetjük összevissza digitálisan a hangvezérlővel, vagy ha ezt nagyon műnek gondoljuk akkor csinálunk insert pontokat, és oda dugdosunk be mindenfélét és színezzük a hangot...

A 30-40 éve marhára kitaposott utat tapossuk tovább és tovább, mintha ősemberek lennénk :D

(#57730) KisTücsök válasza #84221696 (#57727) üzenetére


KisTücsök
addikt

Most van fönt 1-2 Puccini eladó. Csorgattam is a nyálam.

(#57731) krichd1


krichd1
addikt

Stockfisch-Records kiadó lemezeihez kapcsolódva megjegyezném, hogy a japán kiadású XRCD-k szerintem jobban szólnak, mint a referenciának tartott Closer to the music sorozat. Utóbbiakat egyébként is én inkább demózásra tartom jónak mint tesztre. Valahogy nekem a Stockfisch stúdió lemezekre jellemző hang sem tetszik igazán, lehet a közelmikrofonozás miatt, vagy utólagos túl közelire keverés miatt, azt nem tudom.
Koncert felvételeik jobban tetszenek.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57732) simongab válasza krichd1 (#57731) üzenetére


simongab
senior tag

A japán ízlésvilág a hangban nekem is jobban tetszik az európainál. A transzparencia-tisztaság-visszafogott dinamika miatt a gyüjtők is nagyra értékelik a felvételeket.

(#57733) krichd1 válasza simongab (#57732) üzenetére


krichd1
addikt

Én ennyire nem általánosítanék. A japán Stockfisch XRCD-k nekem a jobb természetesség és a nagyobb dinamika miatt tetszenek, kevésbé mű hangúak mint az eredeti kiadások.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57734) perempe válasza fehér_ember (#57711) üzenetére


perempe
addikt

[link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#57735) simongab válasza krichd1 (#57733) üzenetére


simongab
senior tag

Nézem...az ilyen analogra visszapörgetett vagy arról újramasterelt felvételek ideje lejárt...nem erről beszélek, hanem a digitálisan masterelt szép dinamikus és preciz felvételekről...
A Sony SBM, - DSD, K2 technológia vagy hasonló szép dinamikus anyagokról...

(#57736) krichd1 válasza simongab (#57735) üzenetére


krichd1
addikt

Ezek felett is eljárt már az idő, a DXD a jelen technológiai szempontból. Én viszont nem ezekről a technológiákról kapcsolatban írtam. Nem feltétlen ezektől lesz "szép dinamikus" a felvétel.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#57737) simongab válasza krichd1 (#57736) üzenetére


simongab
senior tag

Nem tudom mi felett ment el az idő és mi felett nem, de érdekes a témafelvetésed. Jó hogy feldobtad, rápillantottam erre a német stúdióra aki kiadja és legyártja az általad említett japán és európai audiofil? felvételeket. Sok ismerős cucc van a képeken, videókon, amit elfogadnék, gondolom sokan közülünk. Az egyik hangsugárzó egy Genelec 8260, egy vista 5-ös, és pl. egy CDP -D 500, amiről már írtam, jó cucc... EMT hangszedő és lejátszó, és egy neumann lemezvágó gép, javítsatok ki a hungaroton is ezt használta az utolsó években.
A tartalom is érdekes, ahogy láttam jó közeli kondenzátormikrofonnal dolgoznak, és ahogy láttam mindenképpen nagyobb szerepet adnak a térnek, látszik hogy egy pinceszerű helyiségben van berendezve a stúdió,ahol a falakra vannak felszerelve a csillapítók hangelnyelők, ettől lesz érdekes a hangzás, kissé teres, viszont a dinamika összehasonlítva egy "0hagyományos felvétellel" nagyon nagy és szerintem a szélek meg vannak emelve jócskán. Én ezt a két "titkot "hallottam ki a felvételekből. A japán és német felvétel között nem éreztem akkora különbbséget (illetve metódusában semekkorát) :)

Ami felmerül izgalmas kérdésként bennem hogy mért nem csinálják az átlag felvételeket is ilyenrek, vannak sejtéseim, de mindenképpen megpróbálok konkrétabban utánajárni...

(#57738) #84221696 válasza KisTücsök (#57730) üzenetére


#84221696
törölt tag

Holnap jön két led zeppelin vinilem, azt hiszem, este be lesz üzemelve a puccini. :)

(#57739) blattida válasza #84221696 (#57738) üzenetére


blattida
nagyúr

A saját phono fokozatával használod?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#57740) #84221696 válasza blattida (#57739) üzenetére


#84221696
törölt tag

Igen.

(#57741) nagy.matyika


nagy.matyika
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudná pár szóval jellemezni az Alcomax Gamma-t? Ha jól tudom, akkor ez is valami magyar gyártmány és ugyan az a hangszóró készlete, mint a Heybrook HB1-nek vagy a Videoton Preludiumnak.

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#57742) Tamoo válasza #84221696 (#57738) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Neked sima van vagy SE?

(#57743) blattida válasza nagy.matyika (#57741) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Szerintem a leggyöngébb a három közül. Kevés a mélye, pedig reflex és relatíve nagy a doboza, nyomulós és kiabálós a közepe, de egy normális állvánnyal hallgatható, ám a nagy hengerőt én nem ajánlom, mert teljesen összeesik a hangképe.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#57744) nagy.matyika válasza blattida (#57743) üzenetére


nagy.matyika
aktív tag

A mély annyira nem aggaszt, mert van mélynyomóm erre a célra, de számomra is furcsa, hogy miért tették reflex ládába. Ma meghallgatok egyet, az mégis többet mond minden szónál.

Intel I7 4770K, Gigabyte Z87-HD3, KLEVV Urbane 2400 MHz 2*8 GB, Gigabyte GTX 970 g1 Gaming, OCZ Agility 3, WD Green 1 TB, Scythe Grand Kama Cross 2, Noiseblocker Eloop stb.

(#57745) #84221696 válasza Tamoo (#57742) üzenetére


#84221696
törölt tag

A sima van. A távirányító nélküli.

(#57746) blattida válasza #84221696 (#57745) üzenetére


blattida
nagyúr

SE változatból is van nem távirányítható.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#57747) #84221696 válasza blattida (#57746) üzenetére


#84221696
törölt tag

Meg néztem. A sima van, nem az SE.

(#57748) Tamoo válasza #84221696 (#57745) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem a távirányító, szellőzőnyílás nélküli SE van.

Más: Milyen tulajdonságok alapján ... mi alapján neveztek egy erősítőt zeneinek, és mitől lesz valami "hifis"?

(#57749) Mezga Aladár válasza Tamoo (#57748) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most akkor neked, ha publikus, milyen láncod van?

Nálam érzés szinten megy.

Zenei: Beindul a lábam a ritmusra, el tudok merülni a zenei történésbe.
Hifis: A fentiek teljes vagy részleges hiánya, úgy h., nem igazán tudok a hangba belekötni, minden rendben, de érdektelen.

Természetesen ez rám vonatkozik. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#57750) Tamoo válasza Mezga Aladár (#57749) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem? Hétről hétre változó. :D
Perpillanat sztereó vonalon próbálkoznék több-kevesebb sikerrel. Most két sztereó erősítő van nálam, az AA Puccini SE és a Denon PMA-1500AE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.