Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55651) #71562240 válasza Dorian (#55650) üzenetére


#71562240
törölt tag

Erre próbálok én is utalni egy ideje a fórumtársak felé.

(#55652) deicide válasza Ribi (#55649) üzenetére


deicide
veterán

Köszönöm!
Találtam egy Nightwish albumpakkot is FLAC-ban, de akkor inkább ne erőltessem, mert bántja a CD DAC-át? Jobb lehet egyébként a minőség, mint ugyanez az album gyári audio CD-n?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55653) simongab válasza deicide (#55652) üzenetére


simongab
senior tag

Nekem elküldheted privibe :D

[ Szerkesztve ]

(#55654) krichd1 válasza deicide (#55652) üzenetére


krichd1
addikt

Milyen forrásból csinálták a flacet ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#55655) Ribi válasza deicide (#55652) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem hiszem, hogy kiadták valaha jobb mint CD formátumban, esetleg ha tudható, hogy vinyl rip. Szóval nem valószínű hogy jobb. Meg elvileg ahány kiadvány féle annyi minőség lehetséges. Éedemes lehet megnézni a file-t spektrum analizátorral, mert van, hogy sima CD anyagot csak feltolnak 24/96-ra, közben semmi értelme.

(#55656) deicide válasza krichd1 (#55654) üzenetére


deicide
veterán

Konkrétan nem írja, de vinyl collection a pack neve, azaz LP-ről.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55657) krichd1 válasza deicide (#55656) üzenetére


krichd1
addikt

Vinyl digitalizálása nagy művészet. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#55658) deicide válasza krichd1 (#55657) üzenetére


deicide
veterán

Egy próbát lehet teszek vele, már csak az a kérdés, hogy tudom WMA-ba konvertálni, mert a specifikációk között MP3/WMA van csak, FLAC nincs.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55659) #71562240 válasza krichd1 (#55657) üzenetére


#71562240
törölt tag

Illetve eleve nagy-nagy nyomorúság.

(#55660) Dorian válasza deicide (#55656) üzenetére


Dorian
félisten

vinyl rip lehet jó is, meg nemjó is. Rippeléstől függ.

(#55658) deicide:
Nem igazán értem: Milyen eszközöd nem képes lejátszani flac-ot, hogy konvertálni kell?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55661) simongab válasza krichd1 (#55657) üzenetére


simongab
senior tag

A multkor belinkeltem a ML SL 102-t, Én azzal archíválnám a bakeliteket. De nem sok értelmét látom a 24/192 felvételeknek, majdnem biztos vagyok benne, hogy már a vágásnál is vágtak 20Khz en

(#55662) lajthabalazs válasza Ribi (#55649) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ha már digitális, nem lehet kivágni belőle az 50kHz feletti részt? Persze munka, de az audacity Chain-nel az equalization automatizálható.

(#55663) simongab válasza krichd1 (#55657) üzenetére


simongab
senior tag

Hátha valaki szereti az ilyet'

[link]

(#55664) #71562240 válasza Dorian (#55660) üzenetére


#71562240
törölt tag

"...vinyl rip lehet jó is, meg nemjó is."

Lehet jó?! (?!?!?!?!?!) Mi az hogy jó?!

(#55665) simongab


simongab
senior tag

És ezt mi magyarok csináltuk!

(#55666) PuMbA válasza simongab (#55661) üzenetére


PuMbA
titán

Vinylt nagyon sokszor meg kell vágni :) 1968-ban Bob Ludwig Grammy díjas hangmérnök mondta, hogy a Music From Big Pink albumnál, minél többet meg akart őrizni a szám mély frekvenciáiból, de meglepődött mikor meghallotta a végleges LP kiadást szinte teljesen eltűntek az extrém mélyek (30Hz). Aztán megkapta az analóg szalagokat és nézte, hogy a vágó mérnök, hagyott egy megjegyzést, hogy muszáj volt levágnia a zene alját, különben egyéb problémák léptek volna fel. A Clearmoutainnél meg a Columbia Records esetében volt olyan, hogy többször újra kellett mixelni egy LP kiadást, mert volt, hogy az egyik oldalon történő erős mélyhang esetén kiugrott a tű és néha a nagyon sziszegő "s" hangoknál is. A lényeg a lényeg, nagyon kevés vinyl esetén van meg a 40kHz-es felső határ is, nemhogy a kompromisszummentes magas hang visszaadás, az is csak akkor, ha az első generációs analóg szalagról lett készítve az LP, ami ritka számba ment akkoriban. Profik szerint :)

[ Szerkesztve ]

(#55667) simongab válasza Dorian (#55660) üzenetére


simongab
senior tag

Nemtom, én a multkor feltettem sok idő után eg alig használt Chopin lemezt, de annyira zavart a sercegés (engem már régen is zavart) hogy felénél leálltam :( Ti hogy vagytok ezzel?

(#55668) Ribi válasza lajthabalazs (#55662) üzenetére


Ribi
nagyúr

Leírásban azt írják, hogy DXD 24/384-ről van minden lekonvertálva. Gondolom direkt nem akartak tovább belenyúlni, hogy legkevésbé barmolják szét. Eredetit gyorsan megnéztem és ott 70k felett kezdődik valami. Szóval lehet nem is a konvertálás miatt került bele.

deicide: Ha jól emlékszem a foobar is tud flac->wav-ot, vagy ahhoz van plugin. Azzal konvertálgattam ide oda egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#55669) Dorian válasza simongab (#55667) üzenetére


Dorian
félisten

Sercegés engem is zavar, sokszor hallgathatatlanná teszi a vinylkedést. Ugyanakkor hallottam már sokszor sercegésmentes lemezlejátszást, gondolom megoldható, ha jó minőségű eszközökkel nem agyonhasznált lemezeket hallgatunk. De én nem értek a lemezkedéshez, a digitális kor gyermeke vagyok, ezért csak az esetleg erről készült ripek jöhetnek szóba, vinyllel csak padlóburkolat formájában vagyok kapcsolatban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55670) lajthabalazs válasza Dorian (#55669) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Meg ott vannak a szemüvegkeretek is, magyar innováció.

(#55671) simongab válasza Dorian (#55669) üzenetére


simongab
senior tag

Szerintem szorgalmasan digitalizálják be a meglévő felvételeket, ahol még megvan a soksávos szalag és használható azt is archiválják, újrakeverik. Kevés dolog veszik el. Talán csak az évek alatti kis magashang vesztés és átmágneseződés lehet probléma. Az előző cikk nagyon jó a lemezvágás technológiáján szépen érthetően átvezet. De látszik, hogy még a gondos munka mellet is van adatvesztés. A belinkelt lemezjátszó a hozzá való hangszedőkkel szerintem a legjobb választás hogy a legkevesebb recsegés kerüljön a felvételre, de csodák nincsenek. A felső és alsó határfrekvencián a meredekvágó lépészajszűrő szerintem sokszor be van téve amit @PuMbA nagyon érdekesen leírt. És látszik, hogy a lemezvágás előtt is van egy 12/16 Bit es konverzió a digitálisan masterelt hanglemezen ami megkérdőjelezi megintcsak a 24 bites bitmélységet. Tehát a bakelit egy hangulat szerintem. Ahogy kattan, ahogy odatolod a tűt, leereszted. Mintha kibontanál egy üveg bort :D És ki is lehet közben bontani. De ha van kedvünk továbbmenni akkor érdemes akár egy CD-t is betenni utána a lejátszóba :D

(#55672) dabadab válasza mp54 (#55644) üzenetére


dabadab
titán

Egészen mi a baj a hozzászólásaival? Mert pl. az előző hozzászólásod az színtiszta személyeskedés volt, nulla szakmaisággal. Egyébként az egész topikra jellemző, hogy van itt egy kis klikk, akik minimális szakmaisággal öntik ide a mindenféle szamárságot, ha meg valaki nekiáll valódi kérdéseket feltenni, akkor úgy megsértődnek, mint egyszeri államtitkár az RTL hiradótól.

DRM is theft

(#55673) mp54 válasza dabadab (#55672) üzenetére


mp54
senior tag

Egészen mi a baj a hozzászólásaival?
Hát pld ezek:
De úgy látom itt a tudás, rutin, gyakorlat nagyon kevés...
Esetleg végre nem csak a mediamarktban hallgatnál 30 ezer forintos STK s erősítőket fűlhallgatóval
Érdemes elolvasnod hogy bővítsd szűkös, de bőven kifejtett erősen repetatív mondandóhalmazodat.
Ne csinálj magadból nagyobb hülyét mint amekkora vagy!

nulla szakmaisággal.
Igen, ezt jól láttad, szakmai kérdésbe nem szóltam bele.

(#55674) bmakszim válasza deicide (#55658) üzenetére


bmakszim
senior tag

Mi értelme a nagy felbontású vinyl ripnek, ha úgyis WMA a cél?

(#55675) PuMbA válasza simongab (#55671) üzenetére


PuMbA
titán

Hát igen, vannak itt érdekességek :) Bob Ludwig szerint a vinyl egy ritka rossz dolog volt anno, csak a szívás volt vele :) De mindjárt jönnek a vinyl védők és kinyírnak, ha ilyeneket írok, mert az összes Grammy és TEC díjas hangmérnök nem ért semmihez, szóval elhúzom a csíkot :)

[ Szerkesztve ]

(#55676) krichd1 válasza PuMbA (#55666) üzenetére


krichd1
addikt

Analóg korszakban készült felvételeket az eredeti mester szalagról digitalizálják a komolyabb cégek (már amelyik megmaradt), ez a vinyl digitalizálás szerintem is inkább csak amolyan melléktevékenység.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#55677) deicide válasza bmakszim (#55674) üzenetére


deicide
veterán

Csak elméleti volt a kérdés, azt sem igazán tudom, hogy a NAD C546 milyen formában támogatja a WMA-t (Losslest támogat-e). Annyi biztos, hogy van a lejátszón egy USB port és tud MP3/WMA-t. Azt már csak én gondoltam hozzá, hogy 192KHz-es WMA-t adok neki pendrive-on.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55678) bmakszim válasza deicide (#55677) üzenetére


bmakszim
senior tag

USB Input supports external memory and audio rates up to 384kbps. - Ez alapján szerintem csak a veszteséges WMA-t támogatja, de egy próbát megér, nem veszítesz vele semmit.

(#55679) deicide válasza bmakszim (#55678) üzenetére


deicide
veterán

Ok, végülis pendrive van, zenét töltök, aztán max nem történik semmi.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55680) #71562240 válasza PuMbA (#55675) üzenetére


#71562240
törölt tag

Futás, jön a vinylvédő!:

"...a vinyl egy ritka rossz dolog volt anno, csak a szívás volt vele." Ez félig természetesen igaz, az analóg mikrobarázdás hanglemez ritka tökéletlen egy valami, tele durva hibával és hiányossággal. De nem csak a szívás van vele. Lehet vele viszonylag élményszerűen zenét hallgatni. Sokak szerint az élményszerűségét, valóságmegidéző erejét ma is csak megközelíteni tudják a digitális technológia legjobb hangformátumai is.
(Analóg hanglemeznek természetesen csak és csakis azt veszem, amely minden szakaszában analóg stúdiómunkával készült, és természetesen csak az ilyenekre vonatkozik a mondandóm.)

(#55681) nostromo73


nostromo73
tag

Sziasztok
A Rotel Ra12-erősitőhőz terveznèk kèsőbb egy vègerősitőt csatlakoztatni, kèrdèsem az lenne, itthoni márkák kőzūl èrdemes választani..a kedvezőbb árfekvès miatt..vagy maradjak a márkánál ..?

(#55682) MasterMark válasza deicide (#55677) üzenetére


MasterMark
titán

Próbáld meg a wav-ot is, az általában szokott menni. WMA Lossless van, de kérdés, hogy le tudja-e játszani.

Egyébként milyen lejátszóról is van szó?

Switch Tax

(#55683) #71562240 válasza dabadab (#55672) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nyílt levél
Én ugyan köztudomásúlag régóta ignorállak téged, de most, amikor éppen megint elég súlyosan "weimarizálódik" a topik, és mert ebben a helyzetben is, az utóbbi hetekben is tipikusan rád jellemzően jelenségértékű a működésed, ráadásul pillanatnyilag éppen az évszázad egyik legkorrektebb, legsportszerűbb fórumozóját vádoltad meg alaptalanul személyeskedéssel, a topik(ok) és a topik(ok)ban értelmesen és sportszerűen hozzászólni szeretők érdekében most kivételt teszek. Hátha információértékkel bír számodra, amit közlök. Miheztartás végett. A folytatólagos hatalmaskodásod ellen.

Tehát, ha esetleg nem tudnád, sok értelmes és korrekt és aktív (tehát a Prohardver tulajdonosai számára kifejezetten fontos) fórumozó nevében tudatom veled, hogy a te fórumozói tevékenységed általában a Prohardveren és ebben a topikban is széles körben hírhedettként van számontartva, mint az agresszívan hazug, kifejezetten személyeskedő (és közben - mint éppen most is - éppen másokat személyeskedéssel alaptalanul vádoló), adott helyeken általában kifejezetten a kekeckedés szándékával megjelenő trollkodás egyik mintapéldája. Ez nagy baj, de még ennél sokkal nagyobb baj, hogy mindezt nem csak civil fórumozóként teszed, hanem számos esetben a kezedbe kapott moderátori eszközökkel kifejezetten visszaélve, vagyis cenzori hatalmaskodás eszközévé silányítva a moderátori feladatot. Adott esetben be is vallod (legalábbis nekem bevallottad anno), hogy valóban, kisszerűen visszaélsz a hatalommal, kihasználod az eszközöket, amelyeket nem ezért kaptál. Ez számos topikban jól látható, néha reakciókat is kapsz ezzel kapcsolatban, amelyeket vagy nem veszel figyelembe vagy likvidálsz. De én most csak a saját szférámból hozok fel példát, érzékeltetésül - amint mondtam, miheztartás végett.
Annak idején, amikor kettőnk között az az "eseménysor" történt, amely azt eredményezte, hogy ignorállak, annak kapcsán néhányan megírták a topikban is a tevékenységedről a meglátásaikat, ezeket sorozatban kicenzúráztad, ugyanakkor ezenkívül hatan spontán, kéretlenül megírták nekem privátban a rólad alkotott képüket, és ugyanezt tették négyen spontán és kéretlenül bő egy hete, amikor csak egy félmondatos utalást tettem arról, hogy akkor is éppen mit csináltál. A két eset között egy személyi átfedés van, tehát (a topikban kicenzúrázott hozzászólók mellett) kilenc ember csak úgy spontán kiöntötte nekem a szívét, hogy mennyire rühellnivalónak látja a fórumozói működésedet, amelyet adott helyzetben lelkiismeretfurdalás nélkül megspékelsz hatalommal való visszaéléssel, a hatalmaddal rendszeresen revolverezve is a magánérdekeiddel ellentétes megnyilvánulásokat, és csak azért nem jelentenek fel téged a lap vezetőségénél, mert nem viszi rá a lélek őket az "árulkodásra", pedig sokszorosan megérdemled, már csak azért is, mert szemtől-szembe nem nagyon lehet veled elintézni az ügyeket, - lásd a fentebb írottakat.

Ha most ezen kifejtést megint kicenzúráznád, és engem megint a szokásos "baleset" érne, azért érdemes megfontolni a tartalmát, és hogy megfelelő helyeken archiváltam, "halálom esetén felbontandó" címszóval.

(#55684) deicide válasza MasterMark (#55682) üzenetére


deicide
veterán

Nad C546

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#55685) #71562240 válasza nostromo73 (#55681) üzenetére


#71562240
törölt tag

Vagy harmadik megoldás.
De feltételezhetően nem végerősítőre tudnád hatékonyan költeni a pénzedet az adott rendszerben.

(#55686) nostromo73 válasza #71562240 (#55685) üzenetére


nostromo73
tag

Szia

Azért gondolkodtam el ezen mert, tetszik a rendszerem hangja, és még jobban fog is ha bejáratódnak a kis quadok és a megfelelő kábel is meglesz hozzá. de..úgy érzem a 2 x 60 watt mintha kevés " lenne ".. korábban egy Denon 1510-AE erősítőm volt, nem nagyon volt rá példa hogy 20-25 % nagyobb fordulatot kellett volna állítanom a hangerő szabályzón, a Rotel 0- tól 95-ig állítható a potmétere..a minap hallgattam rajta egy kis Kraftwerket és 70-75- ig fel kellet vennem a hangerőt hogy igazán szóljon , ámbár így már azért nem volt annyira szomszéd barát, de úgy általában 60-65 van beállítva ha zenét hallgatok...ezért gondoltam hogy esetleg kevés lehet az erő tartalék ami benne van :F .. a Denon-nál nem volt ilyen érzésem.....

(#55687) PuMbA válasza #71562240 (#55680) üzenetére


PuMbA
titán

Na akkor most hivatalosan visszavonom a vinylvédő kifejezést :DDD :R

[ Szerkesztve ]

(#55688) Dorian válasza nostromo73 (#55686) üzenetére


Dorian
félisten

Miért jobb, ha csak 20-25%-ig tekered a hangerőt ahhoz képest, mintha 60-ig? A 60 is bőven kevesebb a 100nál.
Amúgy a hangerő mértéke nem teljesen a potiállásnak megfeleltethető (sem lineárisan, sem logaritmikusan), tehát nem feltétlenül felel meg a valóságnak, hogy mondjuk 12óránál van fél hangerőn a rendszer.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#55689) nostromo73 válasza Dorian (#55688) üzenetére


nostromo73
tag

mint írtam, 70-75% nál volt az igazán jó hang, az nem sokkal marad el 95-től ....gondolom ez csak összefügg a teljesítménnyel :F ..eredetileg a RA-11 est akartam meg venni ( 2 x 40 Watt ).. de az RA-12 nek sokkal jobb volt a dinamikája..azonos körülmények között ....

(#55690) BBéci válasza nostromo73 (#55686) üzenetére


BBéci
titán

A 1510AE-ben van erő rendesen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#55691) nostromo73 válasza BBéci (#55690) üzenetére


nostromo73
tag

Igen ezt hiányolom a Rotelből, mindamellett hogy a RA-12 nek sokkal kiegyensúlyozottabb a hangja..legalábbis az én fülemnek . és.ezért gondolkoztam el ezen a megoldáson Rotel RB-1562...

(#55692) #71562240 válasza nostromo73 (#55689) üzenetére


#71562240
törölt tag

Eléggé más karakterű erősítők, és van közöttük egy-két fok kategóriakülönbség - ez is adja az érzetkülönbséget, de nem a Wattok "hivatalos mennyiségén", hanem minőségén és karakterén múlik. Amikor a Rotelt kiválasztottad, a szóbajött versenytársak többsége még kevésbé lett volna olyan karakterű, mint amit a Denon-hoz képest hiányolsz. És mondom, a karakterkülönbség mellett van köztük egy-két lépcsőfoknyi kategóriakülönbség is - nincs ingyenleves (persze nem is azt várod, értem én). Az RA-12 árában is találhatni erőteljesebb hangút, de az nem fog olyan pontosan, kulturáltan szólni. Mit számít, hogy hol áll hangerőszabályzó, ha adott állásban megfelelően szól.

Amennyit az Rotel RB-1562-re elköltenél, azt feltehetően sokkal hatékonyabban hasznosíthatnád a rendszer egyéb részein.

(#55693) nostromo73 válasza #71562240 (#55692) üzenetére


nostromo73
tag

Értem.. és .köszönöm a kulturált választ,
Persze nem kizárt hogy idővel megbarátkozok ezzel a ténnyel is..azért kíváncsiságból lehet elmegyek, és meghallgatom úgy hogy rá lesz kötve a Rotel végerősítő..és így legalább azt is megtudom hogy érdemes e egyáltalán foglalkoznom ezzel a kérdéssel...

(#55694) #71562240 válasza nostromo73 (#55693) üzenetére


#71562240
törölt tag

A "feltehetőleget" pontosítom "biztosra". Mivelhogy végfokvásárláson gondolkodsz az integrált erősítő kiegészítéseként, tehát nem képződik eladnivaló készülékből bevétel a fejlesztéshez, ezért (is) biztos, hogy azt a pénzt sokkal hatékonyabban költhetnéd el a rendszered egyéb részein, akkor is, ha a forrással kapcsolatosan hangoztatott javaslatomat nem fogadod meg, hanem mondjuk hangdobozt cserélsz.

(#55695) slick-adam


slick-adam
aktív tag

sziasztok!

polcra valo hangfalpart szeretnek venni, es örülnek, ha tudnatok ajanlani par modellt, amik szoba johetnenek, mert ha elkezdenek latatlanba bongeszni, az sose erne veget.:)

cel, hogy lehetöleg ugy adja vissza a hangokat, ahogy az az adathordozora ra lett nyomva. ha szar a forras, szoljon szarul, ne szinezzen lehetöleg semennyire. persze tudom ez szobatol is fugg, de kesöbb ugyis koltozes lesz, szoval nem ahhoz igazitom. ha kimerve linearisnak mondjak, akkor mar jo.
olyan 40-50 Hz-ig jo lenne, ha le tudna menni, hogy ne erezzem a melyek hianyat.
amikkel szolnanak: 50% jazz, 40% hip-hop, 10% minden egyeb

maximum 700 euro / par a büdzse (persze, lehet 600 is, ha annyiert van jobb ar-ertek aranyu).

eddig belepö szintü Nubert Nubox 311-eseim voltak, amikkel meg voltam elegedve, de szintlepes kene, ugyhogy ugyancsak toluk neztem ki a Nuline 34-es modellt [link], amit dicsernek vilagba, de jo lenne tisztaban lennem a konkurenciaval is.

elöre is köszi mindenkinek! :R

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#55696) MasterMark válasza slick-adam (#55695) üzenetére


MasterMark
titán

Polcra való hangsugárzó nincs.

Switch Tax

(#55697) slick-adam válasza MasterMark (#55696) üzenetére


slick-adam
aktív tag

bookshelf speaker...

egyertelmu mirol beszelek, de ugy latszik mar az elsö kommenttel beindulni latszik a terminologia-nacizmus. :(

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#55698) MasterMark válasza slick-adam (#55697) üzenetére


MasterMark
titán

Az sem való polcra. Azokat magyarul állványos hangsugárzóknak hívják.

Igazából csak segíteni akartam, de mindegy.

Switch Tax

(#55699) slick-adam válasza MasterMark (#55698) üzenetére


slick-adam
aktív tag

akkor miert nem irtal par modellt?

persze, hogy nem valo polcra, ovatos kerdesem ellene azert ennyivel tisztaban vagyok, de talan meg a kiskutyam is. allvanyos hangsugarzo, megjegyzem.

homokkal, vagy kaviccsal toltott ureges allvanyos alljon majd? gondolom a butorokat is le kell cserelnem, hogy legyen hely nekik. ajjj...

[ Szerkesztve ]

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#55700) #71562240 válasza slick-adam (#55697) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem terminológia, hanem gyakorlati elv. Akkor tudunk ajánlani egy hifi topikban, főleg ilyen összegben, ha egyértelműsíted, hogy nem polcra keresel, hanem állványra. Polcra - főleg ilyen összegben - nem ajánlunk, azt magadnak kell megoldanod, vagy a multimédia topikban - ott mondjuk elég vicces lenne 700 euróért analitikus ("stúdiós") karakterű hangdobozt keresni.

Szerk.: Megjegyzem, 700 euróért már olyanokat érdemes keresni, amelyek nem színeznek, mégis szépen szólnak pocsék forrásról és hangfelvételről is - de nem való hozzájuk pocsék forrás..

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.