Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56801) simongab válasza ontheground (#56797) üzenetére


simongab
senior tag

Az jó :D Mivel nekem a Pioneer a kedvencem, sajnos ott nem tudok objektív lenni, vettem egy középkategóriás DVD-CD játszót postával együtt 1800 ért. Szerintem ausztriában kilomtalanították :D

[ Szerkesztve ]

(#56802) Generalhu válasza #10726912 (#56793) üzenetére


Generalhu
tag

Azért azt érdemes tisztàzni,ha a tekercs menetei valòban rézből keszültek minőségi vasmaggal akkor a mérete ad következtetést a belőle kipréselhető teljesìtményről.Egy tekercsből nyerhető teljesìtmény függ a menetek számátòl a vezető milyenségétől vastagsàgától a vasmagtól dinamolemezeitől köztük levő szigeteléstől.

(#56803) #10726912 válasza Generalhu (#56802) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ezzel nincs baj, de egyrészt ez csak teljesítményre adhat következtetést (illetve terhelhetőségre), másrészt ez még nem garantálja az egyenletes frekvencia átvitelt, a jóságot, meg egy pár apróságot :)

(#56804) Generalhu válasza #10726912 (#56803) üzenetére


Generalhu
tag

Én úgytudom tekercset nem méreteznek frekvenciàra szűrőket (alul vagy felulvàgò) és rezgőkört szoktak ,jòsàgi tényezője pedig a rezgőkörnek van.

[ Szerkesztve ]

(#56805) simongab válasza Generalhu (#56804) üzenetére


simongab
senior tag

Itt a jósági tényezőt máshogy értik :D Ez egy szakmai topic. Egy jó audiofil erősítőnek a jósági tényezője természetesen magasabb mint egy gagyinak :DD

(#56806) #10726912 válasza Generalhu (#56804) üzenetére


#10726912
törölt tag

pardon, a vazsmag elkerülte a figyelmem, én a csévén lévő tekercsre asszociáltam... :B

(#56807) Generalhu válasza simongab (#56805) üzenetére


Generalhu
tag

Pardon én mérnöki szempontbòl közelìtettem a kerdést ugy ertettem tovabbra is a tekercsről van szò.

[ Szerkesztve ]

(#56808) simongab válasza Generalhu (#56807) üzenetére


simongab
senior tag

AJAJ :D Ne szivasd ezzel a kemény magot :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56809) #10726912 válasza Generalhu (#56807) üzenetére


#10726912
törölt tag

Egyébként meg ha hangfalat építesz :) minél nagyobb tekercs, legyen a sugárzón, meg a hangváltón is , ugye kimérve minden, legyen benne tartalék meg az erősítőbe is
Ezt írta a téma indító. Én erre írtam, hogy sokkal több dolgot kell nézni és figyelembe venni, nem a tekercs nagysága számít egy hangszórónál, hanem pl az általam említett dolog is. Te asszociáltál arra, hogy a jósági tényező a tekercsel függ össze szerintem, holott egészen más össze függésben említettem.

A pardon marad...még úgy is, hogy a trufa a hangszórón található tekercsről is írt. :U
simongab: Nem érzem, hogy a kemény maghoz tartoznék. Az sem értem, hogy milyen kemény mag van Szerinted.

[ Szerkesztve ]

(#56810) #71562240 válasza nostromo73 (#56782) üzenetére


#71562240
törölt tag

No meg mi lesz a kis QUAD dobozok helyett...

Audio Analogue Puccini... Van energiája is.

[ Szerkesztve ]

(#56811) trufa12 válasza #10726912 (#56809) üzenetére


trufa12
addikt

Én csak egy tök alapdolgot beböfögtem, ha ennyiből állna a hangfalépítés , sorozatba gyártanék:D
reméltem majd tisztázzátok még azt a nem kevés dolgot ami :DDD a hozzászólásomban.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#56812) #10726912 válasza trufa12 (#56811) üzenetére


#10726912
törölt tag

(#56813) krichd1 válasza trufa12 (#56811) üzenetére


krichd1
addikt

Hangdoboz/hangfal építés egy külön szakma/tudomány, pár mondatban nem lehet összefoglalni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#56814) andorra válasza krichd1 (#56813) üzenetére


andorra
őstag

Tegyük hozzá, egy gyerekcipőben járó tudomány, ami a hifi zenehallgató értékítélete nélkül csak gyenge, átlagos, esetleg éppen elfogadható produktumokra képes, ha csupán a tudományos hátteréből és mérnöki ismeretekből építkezik.
Az itt szereplő többségnek voltmérők vannak a füle helyén, ezért gondolja úgy, hogy közelebb jut a "megoldáshoz" ha a lényeg helyett, a hifi eszközök belvilágában kutakodik, mint az a gyerek, aki a rádió hangszóróselymét átvágja, hogy megkeresse a bácsit, aki onnan beszél kifele.

[ Szerkesztve ]

(#56815) BBéci válasza andorra (#56814) üzenetére


BBéci
titán

Ez nagyon tetszik! :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56816) #71562240 válasza andorra (#56814) üzenetére


#71562240
törölt tag

Vigyázz, mert Kempelen Farkassal fognak visszavágni.

(#56817) Generalhu


Generalhu
tag

A HI-Fi eszközöket mérnökök,mérnöki elvek és szabályok méretezési elvek szerint tervezik.Amihez hozzá jönnek Pl: Az emberi fül tökéletlenségéből adódó problémák amik miatt korrigálni kell,bizonyos frekvenciákon emberi fül úgymond butább alacsony frekvenciákhoz nagyobb hangnyomás szükséges mint a magasakhoz hogy ugyanolyan "hangosnak halljuk" csöves erősítőknek a 2*10 Wattja azért hallatszik olyan hangosnak ,mint a tranzisztorosak (2*50) ,mert a karakterisztikája legjobban azoknak hasonlít az emberi fülére ez adja egyben a kellemes hang érzetét is. szóval csak annyit akartam mérnöki alapokon nyugszik azért nagyrészt a Hi-Fi.

[ Szerkesztve ]

(#56818) simongab válasza Generalhu (#56817) üzenetére


simongab
senior tag

Ez eretnekség!

(#56819) #71562240 válasza Generalhu (#56817) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nyilvánvaló, hogy mérnöki alapokon, mérnökök (is). Hogy is lehetne másként?!
Hifi mérnökök, hifi mérnöki elvek mentén, hifi mérnöki alapokon. Ahol a végső mérőeszköz a hallás, amely mérőeszköz szükség esetén minden korábbi általános (elektro)mérnöki mérőeszközt és általános (elektro)mérnöki elvet felülír. Mert a hallás a cél, nem az általános (elektro)mérnöki mérési eredmény. Hifi mérnök - aki sokszor hifistából, hifi szakíróból válik akadémikusan képzett vagy autodidakta hifi mérnökké. Ráadásul egymásnak ellentmondó, egymás ellen ható mérnöki elvekből válogatva, súlyozva kénytelen a hifi mérnök (is) dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#56820) BBéci válasza #71562240 (#56819) üzenetére


BBéci
titán

Olvastam, hogy az egyik nagy és neves gyártó főtervezője az elkészült prototípusokat napokig hallgatja, többnyire speciálisan arra a célra kialakított helyiségben. Majd a tapasztaltak alapján módosításokat hajtanak végre, azután újra napokig hallgatja és ez megy hosszú hónapokon keresztül, mielőtt a hangdoboz elnyerné a sorozatgyártásba kerülő, végleges állapotát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56821) #71562240 válasza BBéci (#56820) üzenetére


#71562240
törölt tag

Hülye angolok, angol hülyék!
Eljő hamar az ítélet napja, és az ilyen placebóhuszárokat joggal fogja a gyehennába sújtani a Nagy Oszcilloszkóp végtelen igazságos haragja!

(#56822) Colos1 válasza Generalhu (#56817) üzenetére


Colos1
őstag

A csöves erősítők kellemes hang érzete a harmónikus torzításban - amely mellesleg nagyságrendekkel több, mint a tranzisztorosok esetében - keresendő.

A csöves erősítő harmónikus torzításában a megjelenő felharmónikusok közül a párosak dominálnak, míg a tranzisztoroséban a páratlanok.

A páros felharmónikusok többnyire egymásnak is felharmónikusai, így egymáshoz képest is konszonánsak, míg a páratlanoknál ez nem igaz, ők többnyire disszonánsak egymáshoz képest.

És ez az egész úgy jön összefüggésben azzal, amit írtál, mert a fülnek, pontosabban az agynak van egy olyan tulajdonsága, hogy ha egy mély hangnak a 2. és a 4., felhangját hallja úgy, hogy az eredeti hang is jelen van, akkor erősebben hallod az alaphangot akkor is, ha az alaphang intenzitása ezekhez a felharmónikusokhoz képest sokkal kisebb.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#56823) nostromo73 válasza #71562240 (#56810) üzenetére


nostromo73
tag

A kis Quad-ok egyenlőre maradnak, ( hacsak privba nem tesz valaki egy reális ajánlatot )..
köszönöm az erősítő ajánlatot, de még egyszer nem veszek " vékony" erősítőt... :N ..
Erre a kettőre szűkült le a kőr.
Pioneer A-70
Yamaha A-S701

(#56824) #71562240 válasza nostromo73 (#56823) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Puccini elég "vastag" - hangilag. Tapasztalatom szerint "vastagabb" - hangilag - mint az A-70 vagy az A-S700 - utóbbitól gondolom nem áll nagyon távol az S701. Javaslom a Puccini meghallgatását, kicsit még zsíros is - hangilag.

[ Szerkesztve ]

(#56825) Multibit válasza Generalhu (#56817) üzenetére


Multibit
veterán

Nyilván mérnökök, de nem mindegy, hogy azoknak a mérnököknek milyen a hozzáállása a saját munkájukhoz. Van aki fafejű(fülű?), van aki meg is hallgatja azt, amit összehozott és talán megpróbálja zenehallgatóként is értékelni. Ez utóbbira jó példa (volt) Richard Hay.

(#56826) celf válasza Tim82 (#56759) üzenetére


celf
őstag

nagyon jó, köszönöm a választ, ezen a vonalon fogok akkor elindulni! :R

(#56827) BÜDÖSLÁB


BÜDÖSLÁB
tag

DENON PMA710AE használtan , megér 55 ezer magyar forintot?
(nincs táv!) Igazából ahogy a videóból kiderül, nem egy élet halál kérdés ha nincs távirányítója...
[link]

És még egy bamba kérdés:
-Hol lehet beszerezni távirányítót?

[ Szerkesztve ]

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#56828) slick-adam válasza BÜDÖSLÁB (#56827) üzenetére


slick-adam
aktív tag

az ujabb, PMA720AE ujonnan 70e...
igaz ez külföldön, nem tudom otthon hogy mennek.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#56829) simongab válasza #71562240 (#56824) üzenetére


simongab
senior tag

Milyen egy zsíros hang? Ezt azért valaki megpróbálhatná elmagyarázni egyszer...

(#56830) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Talán itt lesz válasz.

Adott egy két szigetelt ér + árnyékolás, interconnect kábel.
A két szigetelt ér megy az rca csati két pontjára. Az árnyékolást szerintetek hogyan kössem be?
Induló, fogadó, vagy mind két oldal.

Természetesen a hangminőséget figyelembe véve.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#56831) #71562240 válasza Mezga Aladár (#56830) üzenetére


#71562240
törölt tag

Lásd a túloldalon már "megoldódott" a kérdés, itt már sokszor volt róla szó, mert régi topik, hehe. Az árnyékolásról is sok szó esett, érdemes lehet rákeresve visszaolvasgatni - bár arra semmiképpen sem biztatnálak, hogy adott szerkezetűre tervezett kábel szerkezetét megbontsad, csak jelzem, hogy általában elég vitatott az árnyékolás témája.

(#56832) Mezga Aladár válasza #71562240 (#56831) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen vitatott.
Az is felmerült az árnyékolást lekötöm a hang jelről, és rákötöm a védőföldre.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#56833) blattida válasza Mezga Aladár (#56832) üzenetére


blattida
nagyúr

Fukcióját mindenképp úgy látja el az árnyékolás, ha eleve testre/földre kötöd az egyik végét, jelre kötni hiba.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#56834) DDL válasza Colos1 (#56822) üzenetére


DDL
őstag

"A csöves erősítők kellemes hang érzete a harmónikus torzításban - amely mellesleg nagyságrendekkel több, mint a tranzisztorosok esetében - keresendő."

Ez legfeljebb a végfokokra lehet igaz általánosságban. Mármint a nagyságrendi kitétel...

"A csöves erősítő harmónikus torzításában a megjelenő felharmónikusok közül a párosak dominálnak, míg a tranzisztoroséban a páratlanok."

Feltéve, ha csak triódákból áll. És nincs kimenőtrafó...

Az egész teória ott dől be, hogy vannak a csövesek között is "félvezetős" jellegű, hideg hangú készülékek és a félvezetősök között pedig "csöves" jellegű, meleg hangúak....

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#56835) DDL válasza simongab (#56829) üzenetére


DDL
őstag

Erős felsőbasszus kiemelést jelent, ami ráadásul nem elég tiszta.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#56836) DDL válasza Mezga Aladár (#56832) üzenetére


DDL
őstag

Az árnyékolást mindig csak az egyik végén kötjük a valahova. Pl. testre. Hogy melyik végén az már rendszerfüggő is lehet.

A védőföldre csak akkor ha 100% biztos, hogy jól működik is. Különben érdekes dolgokat produkálhat.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#56837) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Bocsánat pontatlan voltam.

Tehát a belső két ért kötöm be az rca csatiba(piros/fekete)
A külső sodrott árnyékolást pedig a védő földre.
Csak érdekesség h., az integrált phono bemenetének árnyékolása is egy potenciálon van a védő földel.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#56838) #84221696 válasza #71562240 (#56810) üzenetére


#84221696
törölt tag

Ez egy kiváló erőlködő! :R

(#56839) robi-k válasza Mezga Aladár (#56837) üzenetére


robi-k
őstag

Helytelen a bekötési terved :)
A helyes megoldás: a piros vezeték megy az RCA középső csatlakozóra, a fekete vezéték megy a külső földre, és az árnyékolást pedig csak az egyik oldalon - a kimenetnél - kell összesodorni a feketével, a másik oldalon tilos rákötni a fekete vezetékre (csak ezen bekötésnél fog működni árnyékolásként, mert ha a másik oldalon is rákötöd az árnyékolást az RCA külső - föld - csatlakozóra, akkor már jel vezetőként fog működni az árnyékolás is).

(#56840) Mezga Aladár válasza robi-k (#56839) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igen a többiek is ezt ajánlották.
Csak ötlet h., kipróbálom az árnyékolást máshova tenni. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#56841) Colos1 válasza DDL (#56834) üzenetére


Colos1
őstag

A kolléga a "Csöves erősítők kellemes hangjáról" írt, azért fogalmaztam így.

De igazad van, pontosítok: a "csöves jellegű hang" oka keresendő a felharmónikusok összetételében.

Mert ha van egy "félvezetős jellegű" csöves készülék, akkor az pont azért félvezetős jellegű, mert a felharmónikusok összetételében a félvezetősökre jellemző páratlan, míg a "csöves jellegű" félvezetősben pedig a páros felhangok dominálnak. Meg nem mindegy az arányuk sem, hiába dominál a páros, ha olyan kicsi az arányuk az alaphangéhoz képest, hogy nem befolyásolja a hangzást.

Viszont beszélünk "Csöves jellegű" -ről és "Félvezetős jellegű" -ről, ami jelzi, hogy általánosságban a "csöves jellegű" a csöves erősítők jellemzője, míg a "félvezetős jellegű" a félvezetősöké. :)

Amúgy igen, végfokokra gondoltam, és általánosságban.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#56842) BBéci válasza Colos1 (#56841) üzenetére


BBéci
titán

Felharmonikus!!!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56843) Colos1 válasza BBéci (#56842) üzenetére


Colos1
őstag

Ok :R

Tegnap szégyen szemre ezen gondolkodtam fél órát, hogy hosszú vagy rövid o -val kell írni, és mivel nem tudtam eldönteni, közvélemény kutatást végeztem itt a munkahelyemen, és senki sem tudott rá válaszolni :DDD

Ez olyan, mint a lámpa üveg. Bura vagy Búra :) Ezt is rövid u -val kell írni, annak ellenére, hogy hosszúval mondjuk.

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#56844) BBéci válasza Colos1 (#56843) üzenetére


BBéci
titán

A bura hasonlat azért nem jó, mert a felharmonikus kimondva is rövid o. A tangóharmonika, szájharmonika, harmonikaajtó, harmonizál szintén. :K
Itt van a laptopomon az Akadémiai Magyar helyesírási szótár, azt veszem elő, amikor valamiben nem vagyok biztos.
Ha lúd, legyen kövér alapon: szégyenszemre. ;)

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56845) #84221696 válasza BBéci (#56844) üzenetére


#84221696
törölt tag

Szerintem meg nem szégyenszemre és egyetértek veled! Ha valamiben nem vagyunk biztosak, akkor nézzünk utána. A következő alkalommal már úgy is tudjuk azt, amit előzőleg még megnéztünk. :))

(#56846) #71562240


#71562240
törölt tag

A csöves erősítők csöves jellegű hangkarakterének csak az egyik lehetséges oka a készülék által létrehozott harmonikus torzítások összetétele. Ezenkívül még számos lehetséges, hipotetikus vagy bizonyított oka van, lehet. Hasonlóképen a tranzisztoros tematika.

(#56838) meunier: Úgy van.

[ Szerkesztve ]

(#56847) #71562240


#71562240
törölt tag

Zene (és kissé hangtechnika) múzeumát terveznek, gömb alakú lehallgatóteremmel. Na oda biztos bérletem lesz.

(#56848) MasterMark válasza #71562240 (#56847) üzenetére


MasterMark
titán

Hol? Kik?
Halandó ember is mehet? :DDD

Switch Tax

(#56849) #71562240 válasza MasterMark (#56848) üzenetére


#71562240
törölt tag

Csak placebójánosok mehetnek. MasterMark mehet. :Y

(#56850) BBéci válasza #84221696 (#56845) üzenetére


BBéci
titán

Külön írta, így: szégyen szemre. Azt bátorkodtam kijavítani.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.