Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56751) #71562240 válasza ZSZS-CMSC (#56748) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha csak úgy általánosságban érdeklődsz, bele a vakvilágba, akkor kezd mindig a rákereséssel. Szóba került már Andorra készüléke is, miért kéne most éppen leírogatnia passzióból. Ha nem találod, vagy nem elég amit találsz, akkor lehetőleg kérdezz körülhatároltabban, megokoltabban, Andorra nem szeret csak úgy passzióból írogatni a készülékeiről.
"...teljesen pontosan tudom, merre szeretném még fejleszteni a rendszerem, tanácsokat nem igénylek. Így aztán a felsorolt dolgokat sem értem. Ha arra gondolsz, hogy azt a hosszú utat fogom itt feltérképezni számodra, amit bejártam, akkor el kell hogy keserítselek, nem leszek „jó munkásember”…" Ember, te kértél információkat, nem Andorrát érdekli a te életed és a készüléked, hanem téged az övé. Te várod tőle, hogy jómunkásember legyen, nem ő tetőled!

(#56752) ontheground válasza ontheground (#56686) üzenetére


ontheground
tag

Erre esetleg tudna valamelyikőtök valamit mondani? :)

(#56753) #71562240 válasza ontheground (#56752) üzenetére


#71562240
törölt tag

Sokszor előfordul CD-mechanikáknál hasonló mellékzaj, de (erejétől függően) nem normális. Alkalmasint szervizeléssel, finomszabályozással megszüntethető, visszaszorítható.

(#56754) simongab válasza andorra (#56750) üzenetére


simongab
senior tag

Már megint mi ez a többes szám?

(#56755) simongab válasza ontheground (#56752) üzenetére


simongab
senior tag

Ahogy öregednek a CD játszók és ez főleg az olcsó mechanikákra érvényes, a rezgéscsillapító gumibakok meg ilyesmik elöregednek, eltörnek. Ezt nekéz pótolni sokszor nem is éri meg. Szerencsés esetben a cd jótszó még működik, de kritikus esetben hibázhat. Megnő a hibajavítás, és esetleg ezt már hallani is lehet a zenén. Ha a hang cicergő, akkor az is lehet hogy a fej nehezen tudja a sávon tartani magát, a lézeráram természetes gyengülése is közrejátszik, vagy mechanikai dolog, a szétszedésnél is megcsúszhatott valami. A lézeráramot régi cuccoknál egy picit kézzel fel lehet csavarni, de ez a végső megoldás. Újabbaknál már elektronikusan szervizprogrammal lehet. Tényleg csak igényes cuccoknál érdemes ezzel kínlódni...
Nemtom mennyiért vetted a gépet, én azt gondolom örüljünk hogy megy, kiszálhatsz belőle most vagy jön az annyi :D

(#56756) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Szaktársak.

Ugye jól tudom, az rca végfok bemenetnek a 2V a szabványos?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#56757) simongab válasza Mezga Aladár (#56756) üzenetére


simongab
senior tag

Szerinem a 0.775V a szabnányos, de sok helyen a 2 Vmax(1.44) van használatban mint vonal szint

(#56758) celf


celf
őstag

sziasztok!

nem tudtok olyan androidos vagy egyeb okostelefon/tablet keszuleket, amibol optikai vagy usb audio kimenet van, igy ezutobbit bele tudnam kotni egy DAC digital in-jebe?
de vegso soron az is jo, ha van line level output. esetleg olyan tablet/phone, aminek a dock-jan van ilyen kimenet. regi iPodok voltak ilyenek.
telefonos topikban nem igazan ertik sztem mi kene nekem..
koszonom :R

(#56759) Tim82 válasza celf (#56758) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elvileg Nexus 7 / gyári Lollipopnál már működik alapból az USB audio funkció (csak be kell kapcsolni). OTG kábel nyilván kelleni fog. Cikk a témához kapcsolódóan Phonearenán. Témába vágó topik a head-fi.org-on.

Ha érdekel, valamikor megnézem a saját Nexus 7-emen, de jelenleg a biztosan támogatott Behringer UCA-202-m egy fórumtársnál van, kb. egy-másfél hét múlva fogom valószínűleg visszakapni.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#56760) #71562240 válasza Mezga Aladár (#56756) üzenetére


#71562240
törölt tag

Biztos, hogy a szabványra van szükséged, vagy adott készülék adatára? Ez nem szabvány alapján működik, hanem gyakorlat alapján - ami éppen kb. egyezhet is szabvánnyal, vagy éppen távol áll tőle.
Szerk.: Nyilván vonalbemenetet akartál írni.

[ Szerkesztve ]

(#56761) Mezga Aladár válasza #71562240 (#56760) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem. Egy végfok bemenetének az adatát kerestem. A lényeg, van egy digitális előfok, kapcsolható 1/2/4V kimenettel, és egy bontható integrált. Ezért érdeklődtem.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#56762) blattida válasza Mezga Aladár (#56761) üzenetére


blattida
nagyúr

Az normál nagyszintű vonalbemenetnek számít, de négy volt lehet, hogy már sok lenne, de egy vagy két volt biztos, hogy nem. Hangminőség szempontjából mindegy, az illesztés a lényeg.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#56763) Mezga Aladár válasza blattida (#56762) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Van müszer a végfokon. 1V 0 dB, 2V +3dB ha az előfok max kivezérlésen van. Túl nagy értéket nem akarok adni, mert az előfok hangerőszabályzója -48 dB-ig bitperfect.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#56764) simongab válasza #71562240 (#56760) üzenetére


simongab
senior tag

Vezesd rá Paksot apukám :P Tapasztalatilag :D

[ Szerkesztve ]

(#56765) simongab válasza Mezga Aladár (#56763) üzenetére


simongab
senior tag

Szerintem 2V nyugodtan lehet a bemeneti feszültség...

(#56766) Mezga Aladár válasza simongab (#56765) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ott van.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#56767) simongab válasza Mezga Aladár (#56766) üzenetére


simongab
senior tag

A 4 már csak arra jó, hogy esetleg torz legyen...a hang. Szerintem jobb ha 2V on tartod és nem hallgatsz a szirénhangokra, mint maci bácsi, aki mindent tud, még azt is amit nem... :DD
A szabványok érdekes dolgok, tán pont a multkor volt itt egy lezáratlan vita a hi-fi szabványról és a most vonatkozó szabványokról, amit maci bácsi (szokásos tévedései) még hatályosnak vélt. Azért még vannak szabályok-szabványok-módszerek, a lényeg hogy nagyon ne térjünk el tőlük, mert nyilván nálunk okosabb emberek találták ki, és többen is voltak, így a tévedés lehetősége nagyon kicsi...

(#56768) nostromo73


nostromo73
tag

Sziasztok

Úgy alakult hogy a Rotel Ra-12-nek mennie kell. Így ismét erősítő vásárlás előtt állok.
Ez a lista alakult ki most nálam:

Yamaha A-S701 még nem hallottam ( itthon nincs sehol ) csak rendelni lehet.
NAD 356BEE DAC vagy anélkül,l ezt már hallgattam tetszett is, erős dinamikus ( amilyet szeretek ).
Exposure 1010...tetszett ez is.. nagyon zenei 2x 50 watt ellenére elég izmosnak hallottam hangját, de hogy mindig ki-be keljen kapcsolni zene hallgatás ellőtt, mert nincs készenléti üzem?'..ezt nehezen szoknám meg.

egy kakukktojás a végére:
Musical Fidelity M3I...ezt esélyem sincs itthon meghallgatni...de Musical Fidelity...

ui: gondolom a felhasznált anyagok és megépítettség minősége a Musical Fidelity vinné a prímet.

Köszönöm ha válaszoltok.

(#56769) BBéci válasza Mezga Aladár (#56761) üzenetére


BBéci
titán

Semmi baj a 4 volttal, például autóhifiben az számít jó fejegységnek, ami olyat is tud.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56770) #71562240


#71562240
törölt tag

Kísérleti hozzászólás:
simongab egy elmebeteg hazug disznó.

(#56771) BBéci válasza #71562240 (#56770) üzenetére


BBéci
titán

Ez nem tudom megcáfolni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56772) #71562240 válasza nostromo73 (#56768) üzenetére


#71562240
törölt tag

"Úgy alakult..."? Hogy? Ugyebár nem vájkálni akarok, akkor érdekes, ha az "úgyalakulás" oka összefügg a kérdéseddel.

(#56773) simongab válasza BBéci (#56769) üzenetére


simongab
senior tag

A legjobb ami 10 voltot is kibír! Az a tuti!

(#56774) simongab válasza #71562240 (#56770) üzenetére


simongab
senior tag

? Amennyiben? Sajnos az a tapasztalatom Veled szemben, hogy azok amiket leírsz a valóságalapjuk a 0% felé konvergál. Viszont néha szórakoztatóan naív. Derék munka! :C

(#56775) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Mi lenne ha befejeznétek egymás baszogatását! :o

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#56776) nostromo73 válasza #71562240 (#56772) üzenetére


nostromo73
tag

egyszerű:)..eladtam a Rotelt ( holnap viszik el )...és most másik erősítő lesz a helyébe...

(#56777) simongab válasza Mezga Aladár (#56775) üzenetére


simongab
senior tag

Térjünk vissza a hangtechnikához! Ahol vannak mérhető értékek (is) !

(#56778) #71562240 válasza nostromo73 (#56776) üzenetére


#71562240
törölt tag

Akkor nyilván az "úgyalakulás" oka összefügg a kérdéseddel?!

(#56779) nostromo73 válasza #71562240 (#56778) üzenetére


nostromo73
tag

+1

(#56780) simongab válasza nostromo73 (#56768) üzenetére


simongab
senior tag

Én az ésszerűség határain belül a Yamahát választanám, feltéve ha nem egy kosárpálya a nappalim. Megnéztem a paramétereket teszteket. Nekem tetszik. Amúgy is imádom a japánokat :D Ritkán csinálnak sz@rt. Este is shusit eszek majd szakéval...és ez nem hazugság :P Kérdés hogy ekkora erősítőkhöz mekkora hangsugárzót raksz, nehogy túlküldje! Hja és ha ezt kis térben hallgatod akkor ott mindenki potenciális halláskárosult...

(#56781) #71562240 válasza nostromo73 (#56779) üzenetére


#71562240
törölt tag

Na de nem érted, az lenne a visszakérdezéseim célja, hogy akkor fejtsed ki azokat az okokat! Értsd: miért nem tetszik végülis a Rotel, amely eleinte eléggé tetszett (lehet hogy részben a befolyásolásom "placebo-hatásaként")? Nyilván én már nem feltétlenül fogok hozzászólni, hiszen korábban letettem a garast a szóbajöttekkel kapcsolatban, de aki esetleg hozzászólna, annak a hozzászóláshoz szüksége van tudni, hogy mi bajod lett a Rotellel, helyette milyet szeretnél inkább!

Szerk.: hozzátéve, hogy nyilván senkinek sincs itt még tudása arról, hogy az S701 hangja milyen, illetve milyen a korábban szóbakerült és már ismertebb S700-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#56782) nostromo73 válasza simongab (#56780) üzenetére


nostromo73
tag

Szimpatikus a Yamaha, de eddig még nem találtam itthon megnézhető darabot, talán a kisebbik az 500 as lehet hogy van valamelyik boltban, talán kiindulási alapnak jó az is, A Pioneer A-70 nagyon szép darab, ámbár drágább is.....

kammererr (#56779)
de, értem a kérdésed...

röviden: a dinamikát hiányoltam belőle, meg úgy éreztem mintha hamar kifogyna az ereje ...

szóval végül is nem adta meg a Rotel azt az élményt mint amire vágytam-vártam....

[ Szerkesztve ]

(#56783) #10726912 válasza simongab (#56780) üzenetére


#10726912
törölt tag

A lehallgató helységhez érdemes igazítani a hangdobozt teljesítmény terén, azaz olyan hangdobozt célszerű használni, ami az adott helységben túlterhelés nélkül ki tudja szolgálni a tulajdonosát. Ha ez megvalósul, akkor e mellé társul az is, hogy nem számít, hogy mennyire sokszor nagyobb teljesítményre képes az erősítő, azaz lehet 2szer 600 watt kimenő teljesítménnyel rendelkező erősítő egy 200 watt terhelhetőségű hangdoboz pár mellé, ha a lehallgató helységben 2-szer 50 wattnyi kimenő teljesítmény mellett a hangdoboz pár már maradandó fülkárosodást okozó hangnyomást produkál.
E mellé még társul egy olyan gondolat, hogy általában a kommersz erősítők nagy többsége (így a Yamaha is, amelynek egyébként bizonyos modelljeinek rajongója vagyok) jobb hangminőséget képvisel ha teljesítményükhöz arányosítva 50% alatti terhelés mellett üzemelnek. Efelett a hangminőség észre vehetően romlik.
Tehát a hangdobozokat inkább a lehallgató helységhez, és ne az erősítőhöz méretezze.
slick-adam: A Yamaha sem így működik.

[ Szerkesztve ]

(#56784) slick-adam válasza nostromo73 (#56768) üzenetére


slick-adam
aktív tag

miert az A-S701? a DAC miatt? en is nezegetem meg az erösitöket, es szerintem az A-S500-ast fogom kiprobalni kovetkezönek, mert az ujabb modellek miatt sokat esett az ara es szepeket irnak rola. annyi, hogy ezen a gombok es tekergetök muanyagbol vannak, 700-asnal mar az is alu.

a hibas NAD, ami nalam van (C326BEE) az baromi jol szol, söt a masik (nem hibas C316BEE) is. mondhatni ugyanugy. a hangeröszabalyzoval viszont nem vagyok kibekulve egyiknel se (gondolom ez a 356-nal is ilyen lehet). az, hogy par milimeter tekeresre is borzalmasat nö a hangerö 0-rol indulva, az az en szememben hibas dizajn. nem ertek hozza, hogy pontosan miert van ez igy, de en ugy kepzelem el, hogy linearisan adagolja a kraftot (javitsatok ki, ha rosszul latom), ami hulyeseg, hiszen eleinte nehany watt hozzaadasaval is sokat nöhet a hangerö. remelem a Yamaha nem igy müködik.

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#56785) simongab válasza nostromo73 (#56782) üzenetére


simongab
senior tag

Pio-t én hallottam...hozzá saját SACD, ha ez felmerülne én simán bevállalnám... NO1 nálam

(#56786) nostromo73 válasza slick-adam (#56784) üzenetére


nostromo73
tag

írhatnám hogy a DAC miatt...de az az igazság az, hogy a műanyag gombokat nem tudom elfogadni :(....

AV-Online tesztnél írták, hogy a a NAD 356BEE nem mindig reagált a távirányítóra, amikor a hangerőt akarták állítani..

[ Szerkesztve ]

(#56787) simongab válasza #10726912 (#56783) üzenetére


simongab
senior tag

Ebben teljesen igazad van, de nagy átlagban az ember 5-10 W os teljesítményen (bár ez nem egzakt szám) hallgatja a cuccot mondjuk egy nappaliban. Tehát az 50-100 W szerintem akkor indokolt ha a felvétel különösen nagy dimamikával lett rögzítve, hirtelen lökést egy nagy erősítő simán lekövet. Viszont ha véletlen egy drága hangsugárzód odaég, (figyelmetlenség okán) akkor az gáz... Az EBU újabban törekszik arra, hogy legyen valamiféle "referencia hangerő" a lehallgatási pontban. Ami közelít az ideális a fűl számára fiziológiailag is megfelelő hangnyomásértékhez. Ennek bevezetése úgy tudom folyik, és ez előbb utóbb az amatőr technikába is le fog gyűrűzni...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#56788) #71562240 válasza slick-adam (#56784) üzenetére


#71562240
törölt tag

Azért az nem valószínű, hogy lineáris potenciométer van benne, az nagyon nem lenne illendő.

(#56789) slick-adam válasza #71562240 (#56788) üzenetére


slick-adam
aktív tag

ha nem is teljesen linearis, de elb###ott, az biztos.:)

parfüm fórum: https://bit.ly/2Pd6VEu

(#56790) #10726912 válasza simongab (#56787) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha egy hangdobozt úgy méretezel a lehallgató helységhez, hogy az kiszolgálja nagy hangnyomás esetén is a hallgatót, akkor 5-10 watt terhelésnél az a hangdoboz nem fog "oda égni" nagy dinamika ugrásnál sem. Ezéért írtam, amit. Ez, amit írsz, kis terhelhetőségű hangdobozoknál lehet igaz, amik emellett még pl 100 Hz alatti gyengélkedésük is nagyítja a problémát (azaz mély hangok hiánya miatt loudness ON, meg bass tekernye plusszolva, meg eqvalizer is megtologatva mély hangkeresési-nagyítási pozitúrába), de ilyenkor sem a hangdobozokhoz tett sokszoros kimenő teljesítménnyel rendelkező a hibás, hanem a hangdoboz hiányossága és alacsony teljesítménye. Az erősítő nagy teljesítménye semmiképp sem hátrány, inkább erény és előny. 2*50 wattos erősítők sokkal veszélyesebbek túlterhelt állapotban, mint a nagy teljesítményű darabok (még mindig általánosan a kommersz erősítőkről beszélek).

(#56791) trufa12 válasza simongab (#56787) üzenetére


trufa12
addikt

Ennek örülnék ha a zene számok 1 szinten lennének, mert rohadtul idegesítő mikor be van állítva minden aztán 1ik szám halk , másik meg olyat ordít még én is bexarok nem hogy a hangdoboz...

Egyébként meg ha hangfalat építesz :) minél nagyobb tekercs, legyen a sugárzón, meg a hangváltón is , ugye kimérve minden, legyen benne tartalék meg az erősítőbe is

doboznál meg minél öblösebb a doboz annál szebben szól .(én így tudom ) persze lehet nagy marhaságokat írok , de majd úgyis írtok rá , aztán ha nem jól tudom , megtudom.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#56792) BBéci válasza trufa12 (#56791) üzenetére


BBéci
titán

Sem a tekercsek mérete, átmérője, sem a hangdoboz "öblössége" nem garantálják a jó hangminőséget. :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56793) #10726912 válasza trufa12 (#56791) üzenetére


#10726912
törölt tag

A SAL-nál lehet ezzel a megtévesztéssel találkozni, masszívnak, erősnek néz ki első pillantásra minden, nagy erős membrán mindenféle színekben, nagy vasdarab mágnesként oda biggyesztve, ha egy hangszórót szétszedsz, van olyan tekercs ránézésre rajta, hogy hegeszteni lehet róla, mégsem ér semmit. Ha sok hangdobozt meghallgatsz, akkor szembesülhetsz majd azzal a ténnyel, hogy nem a doboz adja az "öblös" hangot, annak csak részben van szerepe, a hang javát a hangszóró adja.

(#56794) trufa12 válasza #10726912 (#56793) üzenetére


trufa12
addikt

igen ami nálam van dobozok, azoknál sincs nagy mágnes , de tényleg vannak jó hangszórók amin ami rajta van az olyan is.

Egyértelmű nem a Salra gondoltam :D

Persze azt is tudom hogy nem ér semmit magába a doboz , de magába a hangszóró sem, ha minden klappol az az igazi, és jobb a hangzás ha öblös a doboz mint 1 laposnál.

Ezt hallom itt nálam is, mert van ez a 4 kenwood (amit mondjuk még nem béleltem ki majd holnap fogom meg csinálni) meg van az mb quart ql 502 s .

Sokkal teltebben szólnak a quartok , szép rendes fa ,öblös doboz .

Szemben a kenwoodok amik préselt lapból vannak és egyáltalán nem öblösek , persze ha kibélelem őket biztos jobb lesz a hangjuk. de a 2 hangfal amúgy sem egy kategória....

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#56795) #10726912 válasza trufa12 (#56794) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha a hangszórókat kicseréled a dobozokban, akkor a hang is vándorolni fog, legfeljebb módosul, de nem tűnik el, és nem marad a dobozban.

(#56796) BBéci válasza trufa12 (#56794) üzenetére


BBéci
titán

Ez a Revel lapos, a hangja mégis besza... behu....

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#56797) ontheground válasza simongab (#56755) üzenetére


ontheground
tag

Na, úgy elültettétek a bogarat a fülemben, hogy szétszedtem inkább :) Egyik oldalt hiányzott a lemez leszorítójáról egy rugó, azt pótoltam egy hasonlóval, amiből annyit levágtam, hogy a rugóerő kb. ugyanaz legyen. Viszont ez nem oldotta meg. Szétkaptam jobban, tényleg a gumibakok voltak a ludasak, vagyis rugós bakok ezek, a gumi az inkább csak dísznek (esetleg minimális csillapításra) van bennük, ezek közül lehetett valamelyik kimozdulva a helyéről(függőlegesen hoztam haza a lejátszót egy hátizsákban, lehet azért volt a dolog. Itthon vettem észre amúgy a két csapot az alján, gondolom azok valók a mechanika rögzítésére). Újra összerakva a jelenség megszűnt, csendesebb, mint az éjszaka, és rezgés sincs :) Egyébként 2500 volt a szerkezet, elég karcos itt-ott, de ennyit megért szerintem. Száz szónak is egy a vége, köszönöm a tanácsaitokat Kammerer és Simongab.

[ Szerkesztve ]

(#56798) #71562240 válasza ontheground (#56797) üzenetére


#71562240
törölt tag

2500 euró?! :Y :B

(#56799) ontheground válasza #71562240 (#56798) üzenetére


ontheground
tag

Magyar forint :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.