Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38401) Catman


Catman
aktív tag

Koszi mindenkinek a tippeket, keresek akkor valami dac-ot. Ti mit ajanlanatok olyan max. 40-50 ezer korul?

(#38402) #56474624 válasza zoltanz (#38397) üzenetére


#56474624
törölt tag

Bármikor ez a helyzet, ha csak a fejhallgatómat hallgatom hosszú ideig. Simán rááll a fül. Pedig istenbizony nem különösen tetszik. :)

(#38403) zoltanz válasza #56474624 (#38402) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Biztos elfogúlt vagy a fülessel kapcsolatban. Amúgymeg a szomszéd hifije mindig "zöldebb".

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#38404) gyurczy válasza Tonyo (#38398) üzenetére


gyurczy
őstag

(#38398) Tonyo Nem tudom, még Hollandiában van a doboz öcsémnél. Én arra készülök, hogy cserélni kell, bár találtam ebay-en fóliát hozzá, lehet fel lehet újítani azt is.

(#38399) eclipse006 Egyenlőre nekem is, de totál vakrepülésben vagyok. Szeretném én is. Ha beválik sokáig megtartós lesz.

(#38400) ixtom Igen, Bp és Szekszárd. 300 körül tartják most. Árat priviben tolom.

(#38405) eclipse006 válasza gyurczy (#38404) üzenetére


eclipse006
őstag

Esetleg, ha készítesz képeket majd a felújításról szívesen látnám, meg gondolom mások is. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#38406) #56474624 válasza zoltanz (#38403) üzenetére


#56474624
törölt tag

Aligha vagyok elfogult, még egyszer mondom: nem igazán tetszik. De ha sokáig ezt hallgatom, ez marad meg a fülemben, ugyanis erre fogok emlékezni a legélénkebben. Önkéntelenül is referenciává válik a legutóbb és legtöbbet hallgatott cucc. Ez nem jelenti automatikusan, hogy tetszeni fog, sőt zenei élményt se feltétlen. Az előző hangdobozaim például szinte soha nem adtak zenei élményt a mostanihoz képest, mégis szokatlan volt utána és bizony kellett szokni mind az élő zenei hangzást mind a mostani hangdobozaimat.
A fül ezen alkalmazkodó tulajdonsága miatt kell gyakran hangversenyre járni egy hifistának, aki nem akar teljesen eltévelyegni a hifi rengetegben. ;)

(#38407) gyurczy válasza eclipse006 (#38405) üzenetére


gyurczy
őstag

Van valami hangfalépítős topic, szerintem ez oda való, de egy linket bedobok ide is, biztosan lesz dokumentálva.

(#38408) #71562240 válasza Catman (#38401) üzenetére


#71562240
törölt tag

Mint már ugyebár korábbi szövegeimből látszott, szerintem a forráson érdemes kezdeni, tehát jó döntés. Ezután a második leggyengébb pont a hangdobozod, ami persze elég jó ár-érték arányú doboz, de viszonylag olcsó fajta. A rendszered legkiemelkedőbb pontja a HK970LE, amit először akartál cserélni, pedig az egy 100ezer feletti új árú erősítő, és bőven meg is ér annyit, és éppen annak van leginkább olyan hangja a rendszeredben, amit hiányolsz a rendszerből.
A DAC keresgélés kiindulópontja ezen az árszinten például a HiVox Lupus és a Cambridge DACMagic minél újabb változatai.

[ Szerkesztve ]

(#38409) Toobee válasza #71562240 (#38408) üzenetére


Toobee
veterán

Lupust nem biztos, hogy erõltetném...

https://barbieripnk.hu/

(#38410) #71562240 válasza Toobee (#38409) üzenetére


#71562240
törölt tag

Pedig éppen azért javasoltam, mert azon túl, hogy én kifejezetten kedvelem az általam ismert változatait, viszonylag széles körű közmegegyezés van körülötte, viszonylag kiszámítható, hogy milyen hangot kaphat tőle a DAC-okkal ismerkedő személy, így a vizsgálódáshoz egyfajta origóként, "etalonként" sem rossz, amellett, hogy szerintem megvenni is nagyon jó - és a Cambridge-nek meg másfajta hangja van, ami szintén jó afféle kiindulópontként, és persze megvásárlásra is.
Neked miért nem tetszik a Lupus?

(#38411) Auratech válasza zoltanz (#38403) üzenetére


Auratech
őstag

A hallásban az a csodálatos, hogy egyáltalán lehetnek belső referenciák.
Ez olyan, mint amikor egy hegedűs megfogja a hangszert és minden meggondolás nélkül arra a
századmilliméterre dobja az ujját, ahol az adott hang tűpontosan keletkezik. Pedig a mozgás
átlagosan ennél nagyságrenddel pontatlanabb.
Az, hogy az emberi hallás menyire túl tud nőni fizikai alapadottságainkon az érzékelés
finomságában, a leképezés felbontásában.
A hifis zenehallgatás az évek során a hallást érzékenyebbé teszi akár a zenészek hallásának felbontásánál.

Auratech Field Recording

(#38412) Toobee válasza #71562240 (#38410) üzenetére


Toobee
veterán

Elhiszem, hogy nagy favorit, de nálam már elmúlt a rózsaszín köd. Az enyém kétszer járt Zolinál garanciális javításon, majd kaptam új példányt is, de továbbra is torzított. Eljött hozzám és közölte, hogy ennyit tud a rendszerem. Ezt inkább nem is kommentálnám. De tudok olyan konkrét esetrõl is, hogy elszállt az egyik csatorna, majd visszakapva a dac-ot, visszafelé fejlõdött a hangminõsége. Más fórumosnál is járt erõsen torzítós példány, természetesen hibátlan volt...Kicsit túl is van árazva, meg nagy a hype körülötte. Aki megvette az elõzõ processzorom, el is adta a Lupust, mert szerinte azonos minõséget produkálnak (Rotel RSP-976). Végfokra se lehetett kötni, mert véletlenszerūen csattogtatta a dómokat. Röviden ennyi.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#38413) #71562240 válasza #56474624 (#38374) üzenetére


#71562240
törölt tag

Igen, az a pontos kifejezés, hogy a hifi köztudat egy része tartja számon a tipikus régi Quadral hangot a németes hangképként, pedig a Quadral nagyon nem a "valódi" németes hangkép mintaképe, sokszor éppen az ellentéte. A Quadral inkább a tipikus régi japános hangra hasonlít, ha már egyáltalán valamire, merthogy elsősorban önmagára hasonlít(ott régen, merthogy ma már az is más, a japános hang is más...)

(#38412) Toobee Na igen, a dómcsattogtatós témát követtem, de ezek inkább egyedi hibák voltak szerintem, nem általános. "Kicsit túl is van árazva, meg nagy a hype körülötte." Van ebben is igazság, ám a fő baj, hogy ez a hifiben sajnos általában szinte mindenre igaz igaz.

[ Szerkesztve ]

(#38414) Toobee válasza #71562240 (#38413) üzenetére


Toobee
veterán

Elképzelhetõ, hogy egyedi, bár máshogy hallottam. Én nagyot csalódtam a hiba miatt benne. Eva Cassidy-t nem is tudtam hallgatni vele. Gyakorlatilag végig recsegett mind a két Lupusommal (MK3, MK3+). Annyit sikerült kihúznom Zoliból, hogy magas a kimenõ feszültség, mert a nagyok is ezzel operálnak (az oldalon 2,1 V van, nem tudom, hogy mennyire igaz). Javaslom még "hétalvó" logoutos bejegyzését is. Ettõl függetlenül a legjobban elköltött 15.000 Ft az volt, mikor elvittem hozzá a végfokomat "tuningolni".

https://barbieripnk.hu/

(#38415) SZKEBE75 válasza Toobee (#38414) üzenetére


SZKEBE75
senior tag

Úgy tűnik nemvolt szerencséd a Lupus-al.Én több mint egy éve használok egy KM3-ast és semmi problémám nem volt vele.

pc/N100DC-MZ/X-JCAT-MZ/X-Daphile--RME ADI 2 DAC fs-MZ/X---Focal Alpha 50 Evo---IE 900 -- viablue

(#38416) zoltanz válasza #56474624 (#38406) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Erre nem tudok válaszolni mert nem döntően fülhallgatót használok.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#38417) perempe


perempe
addikt

hello.

android telefonnal, andLess progival ki lehet hajtani pcm2704 dac-ot? cél jobb dac hajtása lenne optikai kimeneten.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#38418) Dorian válasza Toobee (#38414) üzenetére


Dorian
félisten

Az én Lupusomban (Cmk3) is volt vásárlás után 2 egymástól független hiba. Hivoxnál ez gyakrabban előfordul annál, hogy szó nélkül el lehessen menni mellette. Viszont Zoli javára szól, hogy ha előfordul ilyen, akkor azt szó nélkül javítja, ill. nála tényleg élethosszig tart a garancia.
Ár/érték arányban pedig jó a termék, nyilván nem a dobozolás és trafó, meg minden nélkül, csupasz nyákként Kínából rendelt DAC-okal illendő versenyeztetni. (Épített HTA erősítőm tudom felhozni példának: egy esztétikus doboz, beépítési költség nélkül(!) annyiba kerül, mint amennyiért a végfokot építették.)

Toobee, mi ez a dómcsattogás? Én nem hallottam róla.

Catman:
Először nem vásárláson gondolkozz hanem kérj kölcsön, próbálj ki 1-2 DAC-t.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#38419) Catman


Catman
aktív tag

Jo lenne meghallgatni parat, de sajnos nincs ismerosom, akitol kolcson tudnek kerni...

Kozben utanaolvastam, es legtobben a dacmagic-et, illetve a beresfordokat ajanljak ebben az arkategoriaban. Mind a kettorol jokat irnak, dacmagic-et kiprobalni meg van is eselyem, az szokott lenni hasznaltan. Viszont a legujabb beresford meg ujonnan is beleferne a keretembe (igaz, nagyon osszeszoritott foggal... ha UK-bol rendelek, arra rajon meg az afa, jol gondolom? magyarorszagon nem forgalmazza ezeket valaki?)

(#38420) Tonyo válasza Toobee (#38414) üzenetére


Tonyo
őstag

Amikor még focalom volt, nálam se volt jó páros a lupus+ suricata páros. Meg kell hagyni külsőre mutatós, de focal nem szerette. Nem rég járt nálam egy lupus, meg,(ide rakok egy vesszőt, úgy teljesen mást jelent:D) nem venném, de azért lehetett vele zenét hallgatni.

Zoli hozzáállása meg nálam is kibaxta a biztosítékot. Mikor mondtam, h nem lesz ez így jó, közölte, hogy mit akarok...ezeket a focalokat a auchanban osztogatják Franciaországban.. :Y (csak, hogy mindenki értse! 260 ezer/pár új árú hangfalról beszélek)

[ Szerkesztve ]

(#38421) #71562240 válasza Tonyo (#38420) üzenetére


#71562240
törölt tag

:DD
(Nem osztogatják, hanem fosztogatják, nem a Focal-okat, hanem a ...) Zolinak néha jó a humora, - amikor komolyan beszél.

(#38419) Catman A DACMagicot üzletből letét ellenében kölcsönkérve is meg tudod hallgatni.
Az ÁFA biztosan rámegy, hacsak ki nem kerüli a hatóságokat, "szerencsés" esetben rámegy a vám is.

[ Szerkesztve ]

(#38422) andorra válasza Tonyo (#38420) üzenetére


andorra
őstag

Én ehhez képest, inkább egy angliai Tescoba mennék, ha Spendorokat osztogatnának.
Igaz ami igaz, ugyanakkor multkor volt valami akció egy bevásárlóközpontban és a gyerekeknek, a szokásosnál nagyobb méretű kindertojásokat osztogattak. Az egyikben pont egy Lupus volt. Az a gyerek szegény, el is sírta magát, amikor meglátta.

(#38423) gyurczy


gyurczy
őstag

(#38424) Tonyo válasza andorra (#38422) üzenetére


Tonyo
őstag

Egy gyerek mindig őszinte.. ;] én is sírtam volna, hogy nem egy emotiva xda van benne! :))

Apropó spendor, avxen, van egy mutatós darab, jókat hallottam róla, aki most venne 200 k körül!

(#38425) blattida válasza andorra (#38422) üzenetére


blattida
nagyúr

Nem csodálom, gondolom, azóta jól megbetegedett, mivel leépült az immunrendszere...vagy Te a canis lupus-ra gondolsz? Biztos ott volt a nagymama meg a vadász csoki is, ráadásul piros ruhában...

Tonyo
Az S5E tényleg nem rossz doboz, főleg annak, aki szereti azt a fajta hangot.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38426) Catman


Catman
aktív tag

Kozben megtalaltam, hogy van az afa, EU-n belul meg ugy tudom, nincs vam. Szoval a beresford bushmaster ujonnan majdnem annyiba kerul, mint a dacmagic hasznaltan. Elgondolkodtato... Foleg, hogy nagyon sokan azt irjak, jobb, mint a dacmagic. Jo lenne mind a kettot kiprobalni.

Vagy megrendelem a beresfordot, es ha nem jon be, kis bukoval eladom... Esetleg osszehasonlitaskeppen kerek kolcson egy dacmagic-et is melle...

(#38427) bajnokpityu válasza #71562240 (#38421) üzenetére


bajnokpityu
félisten

focalokkal a buzis vicceken kivül nem ér poenkodni.

jó dobozok azok,akik szeretik a stilusukat. de szinte sosincsenek rendesen kiszolgálva, ezért, ala német dobozok, máris kész az urban legend.

és ugye, ha valami érzékeny cucc nincs kiszolgálva, akkor csak az előtte levő lánc hibáit mutatja, nem tehet ő erről. egyébként tömegoszlatásra jó lett volna az a hang, úgy egyben.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38428) blattida válasza gyurczy (#38423) üzenetére


blattida
nagyúr

bajnokpityu
A Quadral azért vastagon tehet arról, hogy nem kedvelik sokan a német hangdobozokat (sem).

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38429) bajnokpityu válasza blattida (#38428) üzenetére


bajnokpityu
félisten

imént irtam.nem a quadral tehet róla, hanem az user, hogy fos láncról hallgatja. az, hogy utána sem tetszik, szive joga, de nem elismerni őket, balgaság.

eléggé egybecseng egyébként a hazai szokásokkal, pl digitális forrás, kábelek lánc összértékének 10%-a

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38430) #71562240 válasza bajnokpityu (#38427) üzenetére


#71562240
törölt tag

A Focal bizony híres arról, hogy jól ki kell szolgálni, és akkor megmutatja erényeit, amelyek számosak. De a Focal-okról szerintem nem is nagyon szoktak negatív urban legend-ek terjedni, annál inkább a német dobozokról, és elsősorban a (régebbi) Quadral-ok miatt, amelyek hangja néha szöges ellentétben áll a németes hangképpel, mégis, sajnos a (régebbi) Quadral hangképpel azonosítják sokan a németes hangképet (ebben persze Hitlernek és bandájának valamint némely porosz uralkodóknak is nagy szerepe lehet).

(#38429) bajnokpityu A Quadral azért (régebben) eléggé tehet(ett) róla, számos hangdobozuk volt, amelyek előtt csak fos tudott lenni a rendszered. Ma már jobbak azok is, de régebben a gyerekeket riogattuk a jellemző Quadral hangzással. A német hangzás ellenben alapvetően jó, előbb pontos, életerős, azután szép is.

[ Szerkesztve ]

(#38431) blattida válasza bajnokpityu (#38429) üzenetére


blattida
nagyúr

Félreértesz vagy mást gondolsz, mert szerintem a quadral pont az a gyártó, amelynek a termékei között nagyon sok vacak van, főleg az olcsóbbak között, amikből a legtöbb forog és fut a piacon.
Valóban sok gyenge lánc van az embereknél, de ne az legyen az érv, hogy hiányzik a megfelelő kiszolgálás hozzájuk, mert az említett német márka alapból sok gyengébbet ontott magából.
A JM Lab más tészta, mert esetükben valóban fontos a forrás minősége, mert a tényleges minőségük azokon érződik igazán, ám gyöngébb elemek mellett sem szólnak szarul, fárasztóan, hallgathatatlanul, és ez a lényeg, a germánok között sok ilyen van, sajnos...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38432) #71562240 válasza blattida (#38431) üzenetére


#71562240
törölt tag

"... germánok között sok ilyen van, sajnos..." A "germánok" kitétel allatt gondolom csak a Quadral-t érted, nem általánosságban a német hifit, amellyel általánosságban semmi baj nincs, sőt. (TDL, Burmester, Phonar..., ki gondolná, hogy ezek németek - na jó a TDL-en hallatszik, de azok is milyen jól szólnak.)

[ Szerkesztve ]

(#38433) bajnokpityu válasza blattida (#38431) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Olcsó quadralokat sonyra, meg PC hangkarira kötve hallottam kollégiumban, valóban rossz volt. Nem nagyon akartam kideriteni, a lánc mely tagja tehetett főleg róla.

De ne a 100rugó körüli 4 hangszórós quadralokról beszéljünk, a paletta túlsó végéről volt eddig szó.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38434) blattida válasza #71562240 (#38432) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, a Quadralt értem.

bajnokpityu
Nekem nem úgy tűnt, hogy csak drága hangdobozokról lenne szó.
Én pedig az olcsó alatt nem csak a 10-20 vagy az általad említett 100 ezer forintos használtakat értettem és a két-három hangszórósak között is akad szép számmal ilyen.
Természetesen ezzel nem azt mondom, hogy nekik nincs jó hangsugárzójuk, mert van, hanem azt, hogy náluk sok nem jó van.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#38435) Toobee válasza Dorian (#38418) üzenetére


Toobee
veterán

Valamelyik topikban írtam róla annak idején. Zoli kérésére közvetlen végfokra kötöttük és digitálisan szabályoztam a hangerõt. Olyan elemi erõvel kezdte csattogtatni a C6 dómjait, hogy gondolatban nár a garanciális javítást intéztem.

https://barbieripnk.hu/

(#38436) bajnokpityu válasza blattida (#38434) üzenetére


bajnokpityu
félisten

shogun,aurum a felső szériája a quadralnak. aurumot hallottam kiszolgálva, de shogun is biztosan jó.
ribbont meg nem sok alsó kategóriás dobozban hallottam,arról volt még szó.

... akkor megint szokásos fórumos félreértés?

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38437) Toobee válasza bajnokpityu (#38427) üzenetére


Toobee
veterán

Nálam aztán tényleg nincs rendesen kiszolgálva, mégis azt vettem észre, hogy 2-3x annyi idõt töltök zenehallgatással, mint a C6 idején.

https://barbieripnk.hu/

(#38438) Tonyo válasza Toobee (#38437) üzenetére


Tonyo
őstag

Focalnal kicsit paradoxon, de mindkét állítás igaz. Jól ki kell szolgálni, hogy megmutassa mit tud és jó legyen, de mégis megbocsájtóbb mint egy ribbon. (nem c6-ra gondoltam:))Tapasztalat!

[ Szerkesztve ]

(#38439) #71562240 válasza bajnokpityu (#38436) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az a téma veleje szerintem, hogy a sokszor pocsék és sokszor borzasztó felfogású Quadral hang oktalanul rátelepedett a német hifivel és a németes hangzással-hangképpel kapcsolatos közfelfogásra, és csak mostanában mosogatják a gyalázatot, amit rákentek a századok, azaz mostanában kezd szélesebb körben is elterjedni a tudat, hogy a "tipikus" Quadral hangzás nem azonos, sőt sokszor éppen ellentétes a németes hangzással. A "tipikus" Quadral hangzás kiterjedten beszennyezte a németes hangzásról alkotott közfelfogást. Persze a Quadral hangzás is sokban átalakult mára (előnyére), és a drága Quadral dobozok többsége régebben se volt "tipikus" Quadral hangzású, vagy ha az is volt, a magasabb minőség révén meg tudta haladni azt.
Te (és esetleg mások) valószínűleg vitatod a "sokszor pocsék és sokszor borzasztó felfogású Quadral hang" kitételt, sokak szerint azonban nagyon is megérdemelt ez a kitétel.

(#38440) bajnokpityu válasza #71562240 (#38439) üzenetére


bajnokpityu
félisten

az a baj,h az olcsó és a drága quadral annyira más, hogy számomra nincs quadral hang. innentől teljesen érthetetlen számomra, hogy én mit védek szerinted.

én eleve nem beszélek quadralos hangról, mert számomra csak a felső kategóriája érdekes.

olcsó quadral hasonló minőségi szint,mint a kinai wöfdél, jamo,stb.

olyan ez,mint japán autó jó, francia autó szar. én konkrét példányt veszek,nem országot...

olyat próbálsz számba adni,amit próbálok pontosan fogalmazva nem kimondani. mondogatjátok a németes dobozokat, aztán magatok irjátok le, hogy hát végülis olyan nincs is. mondogatod a quadralos hangot, ami igazából nincs is.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38441) #71562240 válasza bajnokpityu (#38440) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem jó.
"... innentől teljesen érthetetlen számomra, hogy én mit védek szerinted." Én nem azt valószínűsítettem, hogy mit védesz, hanem hogy mit vitatsz: "...valószínűleg vitatod a "sokszor pocsék és sokszor borzasztó felfogású Quadral hang" kitételt." Ebben a hozzászólásodban (is) éppen ezt teszed, vagyis vitatod a "sokszor pocsék és sokszor borzasztó felfogású Quadral hang" kitételt. Szerinted nincs ilyen, szerintem (sokak szerint, a közfelfogás szerint) pedig nagyon is van (volt) ilyen - és bizonyos konkrét példányok esetleg valamelyest kivételek.
"olcsó quadral hasonló minőségi szint,mint a kinai wöfdél, jamo,stb" Szerintem meg nem hasonló, az (olcsó-drága) Quadral tipikusan Quadral minőségi szint, a hírhedt Quadral hangzásvilág élesen elüt a kínai Wharfedale-től, és még a Jamo-tól is, bár éppen attól nem annyira élesen, mint a többitől - azaz a hírhedt Quadral hangzásvilág általában élesen elüt a más gyártók hangzásvilágától, kivéve a korai japán (és például helyenként a Jamo) hangdobozok jellemző hangzásvilágát, mert azok jellemzően hasonló módon voltak szarok mint a Quadral szinte máig.
"...mondogatjátok a németes dobozokat, aztán magatok irjátok le, hogy hát végülis olyan nincs is..." Dehogy írjuk, azt írjuk, hogy ilyen van! Az természetes, hogy ez csak egy tendencia, nem vastörvény, erről nem is kell beszélni, de mi azt írtuk, hogy van németes hangzás, a hangdobozok terén is, amitől általában élesen elüt a Quadral hangzás, ami szintén van, létezik - vagy legalábbis létezett 5-10 évvel ezelőttig, amióta sokat változott a Quadral, akár az olcsó, akár a drágább kategóriáiban. A Quadral manapság igyekszik levetkőzni a Quadral hangzást (és kinézetet, ami hasonlóan volt hírhedt, mint a hangzás - kivéve persze a kivételeket). A Quadral hangzás erősen, tendenciózusan érvényes volt a Quadral hangdobozokra, általában a drágábbakra is érvényes volt, csak ott a magasabb minőség miatt kevésbé lógott ki a lóláb.
A Quadral hangzás (és kinézet) "védjegy", a gyerekek ijesztegetésére szolgál - természetesen sarkítok, nem szó szerint veendő, és csak tendencia.
A Quadral egyébként tipikusan azok közé a gyártók közé tartozik, amelyek nem választanak aközött, hogy áruházi tömeggyártók vagy hifi-audiofil gyártók akarnak lenni, és az általuk használt "áruházi" hangzásvilág és kinézet rányomja a bélyegét a hifi-audiofilnek szánt termékpalettájukra is. Sok ilyen gyártó van, jobbára japánok. Más gyártók, szintén nem döntik el, szintén mindent akarnak markolni, de náluk a hifi-audiofil hangzásvilág és kinézet nyomja rá a bélyegét az "áruházi" termékpalettájukra is, lásd NAD, Marantz, Yamaha...

[ Szerkesztve ]

(#38442) gyurczy


gyurczy
őstag

Vááá, micsoda meccs van itt a Quadral cuccos okán. Kezdem úgy érezni, nem vágtam kis fába a fejszém, illetve ha összeáll a rendszer, akkor lesz pár vendég is nálam.

(#38443) #71562240 válasza gyurczy (#38442) üzenetére


#71562240
törölt tag

Nem kell persze eleve megijedni vagy a Quadral-t eleve elparentálni, hiszen sarkítva, árnyalatlanul vagyunk kénytelenek beszélni bonyolult, sokparaméteres témáról. A különféle Vulkan-ok egyébként (mint ahogy te is tudod, nem azért mondom) általában a Quadral jobban sikerült dobozai közé tartoztak, és egyébként is abba az emlegetett kategóriába "sorolandók", ahol a magas minőség már nagymértékben elnyomja a "quadralságot". :D Én is sokszor hallgattam már szivesen Vulkan-t - vagy akár más Quadral hangdobozokat.

(#38444) gyurczy válasza #71562240 (#38443) üzenetére


gyurczy
őstag

Rossz gyerekek nyári (büntető) táboroztatását vállalom heti turnusokban, komplex átnevelő programmal. ;]

bajnokpityu: A komplexben az audio-vizuális fenyítés is benne van. Fülvédő max rajtam lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#38445) bajnokpityu válasza gyurczy (#38444) üzenetére


bajnokpityu
félisten

utóirat: fülvédő használata kötelező :D
mindezt magyarul, német anyanyelvű szülő ne értse.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38446) gyurczy válasza bajnokpityu (#38445) üzenetére


gyurczy
őstag

Germanoidot nem vállalok, nekik veleszületett immunitásuk van. :DDD

(#38447) bajnokpityu válasza gyurczy (#38446) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Már látom magam előtt Gyurcit, Vorne Kurz, Hinten Lang séróval. Csak, h jobban menjen a biznisz

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#38448) #71562240 válasza gyurczy (#38444) üzenetére


#71562240
törölt tag

Amikor megszólal a Quadral-on a Da, da, da... :B

Egyébként mégegyszer komolyra fordítva a szót, és ezt is inkább a gyanútlan szemlélődőnek írom, nem neked, hiszen te képben vagy. Hasonlat: Ha Coelho-ról írjuk, hogy miért rossz, az természetesen közel sem ugyanaz a koordinátarendszer, mintha a Romana Regényfüzetekről írjuk hogy miért rossz. A Quadral az már egy szint, bevett, érdemeket szerzett hifi-audiofil márka, annak kritizálása a Coelho szintje, a művészet szintje, a hifi-audiofilia szintje, míg a Romana Regényfüzetek szintjén más "márkák" vannak, modjuk a SAL és hasonlók. Tehát Quadral-t azért a megfelelő tisztelet és elismerés mellett kritizálja a hifista-audiofil, és aki hallgatja okkal hallgatja, mint ahogy a Coelho-t is olvassuk, mert arra való, az a szint - bármely hibája mellett is.

[ Szerkesztve ]

(#38449) gyurczy válasza bajnokpityu (#38447) üzenetére


gyurczy
őstag

bajnokpityu: Bundesliga séró rulez! :)

kammerer: Nyilván humor faktor volt, persze. Ha nem lennék tisztában a Quadral elfoglalt pozíciójával, nem mertem volna vakon süketen beleugrani a témába, meghagyva a menekülő utat magamnak, hogy ha mégsem tetszik az általa képviselt karakter, akkor azért könnyen ki tudjak szállni belőle (és itt a beszerzési árára gondolok). Egyébként pedig minden éremnek két oldala van, olyan nincs, hogy valami csak jó (vagy csak szar). A nehéz ügy az lesz, hogy mit pakolok alá, illetve meddig és milyen irányban megyek el az esetleges restaurálásban, módosításban.

A puding próbája az evés, az a puding pedig lesz akkora, hogy szívesen adok belőle kóstolót bárkinek.

[ Szerkesztve ]

(#38450) #71562240 válasza gyurczy (#38449) üzenetére


#71562240
törölt tag

Ha a puding Gödön van, az nem jó, mert Gödön még a madár se jár - hacsak nem a gödény. Pudingot eszik mint a gödény... :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.