Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6151) kpal


kpal
veterán

Ezt a gépet hol lehetne Debrecen megvenni , Hotpoint Ariston Aqualtis AQS73D 29 EU/B mosógép ? És esetleg 0% THM -es hitellel vagy ahhoz közelivel ?

(#6152) #40835072


#40835072
törölt tag

Milyen tűzhelyet/stütő ajánlotok 80-10-120 ezerért?

(#6153) totyino77


totyino77
tag

hello van egy ilyen mosogépem whirlpool awg 370 ha teli van ruhával nem centrifugázik de üresen meg igen mi lehet a bibi?

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#6154) flash-


flash-
veterán

sziasztok

megbízható felültöltős mosógépet szeretnék jól tudom hogy elektrolux az ajánlott?vagy inkább más?
néztem az elektrolux kínálatát olyan sok van,nem tudok dönteni,tudtok tippeket adni?
köszi előre is

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6155) neduddki válasza flash- (#6154) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

aeg protex es inverteeslegyern 75260/76260 lasd vissza

idv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6156) tildy válasza doc (#6148) üzenetére


tildy
nagyúr

Integra mamajanak lehet van:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6157) harry válasza totyino77 (#6153) üzenetére


harry
veterán

Nincs túlterhelve? Illetve bizonyára de, kérdés, hogy azért, mert sok a ruha / nagy a súly, vagy mert elgyengült valami. Félig megpakolva még megy? Régebben ugyanennyi ruhával ment?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6158) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Kérek véleményt a hozzáértőktől, melyiket?:

ez?

vagy ez?

Nem tudom melyiket kellene megvenni, igazán az a legfőbb kérdés, hogy az előmosás program kell-e bele?

(#6159) csemberlen válasza ANDROID??? (#6158) üzenetére


csemberlen
őstag

Az első az halkabb ha ez számít.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6160) sgx


sgx
tag

Sziasztok!

Moso- es hutogep vasrlas elott allok es tanacsot kernek marka, esetleg tipus teren.
Milyen eloltoltos mosogepet vegyek, ha szempont a minoseg es a viszonylag halk mosas?
Illetve hutogep fronton, ha kombinaltat szeretnek?

Koszi,
sgx

(#6161) harry válasza ANDROID??? (#6158) üzenetére


harry
veterán

Elsőnél tetszik, hogy halkabb, 2l-rel kevesebb vizet fogyaszt, illetve ami szerintem hasznos (lehet van a másikban is, nem láttam), hogy az alsó kosárban lehajthatók a tartók (így tányér helyett nagyobb lábos, edény is könnyen befér).

Viszont az elsőt én 110k-ért láttam, míg a másik 85, ekkora különbséget nekem nem érne meg...
Az előmosás szerintem annyira nem fontos.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6162) concret_hp válasza sgx (#6160) üzenetére


concret_hp
addikt

mosógépből aeg inverter motorosak vannak 140K körül, panasz még nem volt rá :)
amikor nem centrifugáz vagy szivattyúzza befele a vizet, akkor tényleg nagyon halk (ha jobb fajta fürdőajtód van nem hallatszik ki)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6163) sgx válasza concret_hp (#6162) üzenetére


sgx
tag

Koszi!
Esetleg 100 alatti kategoriaban is tudsz vmit ajanlani vagy ott mar felejtos az inverter motor es a halk mukodes? :)

(#6164) concret_hp válasza sgx (#6163) üzenetére


concret_hp
addikt

120K meg a 140K közt az inverter motor a különbség, szóval 100K alatt nem lesz. van viszont 5 év gari :) amúgy nem értek hozzá én sem :DDD csak most vettem tavasszal.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6165) totyino77 válasza harry (#6157) üzenetére


totyino77
tag

igen ment ugyan annyi ruhával , ki lett mosva ecetel sok vizkö ki jött belöle üresen kinyomta a vizet és centrizett is aszt hittem jó lesz de asztán alig raktam bele mosnivaló ruhát és ugyancsak benne maradt a sok viz nem szivatyuzta ki és igy nem is centrifugázott :F

Mindíg jelezz vissza ha kell, ha nem ez a korrekt !!! totyino77 felhasználónak 50 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! + a mostani!

(#6166) Cidan


Cidan
tag

Üdv!

Mosógép beruházásra vettem rá magam és ehhez szeretnék egy összetettebb segítséget, mivel nagyon nem ismerem a márkákat.
Elsősorban a megbízhatóság és a szervízes háttér lenne fontos. Nem kell, hogy tömve legyen funkciókkal sem.

A paraméterek:
elöltöltős
nem keskeny kiviteles
kevés vízhasználat (45-46 l körül kb)
legalább 6 kg kapacitás
ami a legfontosabb, hogy legalább 1200as centrifuga, de 1400as előnyben van

Mindez ~100 ezer ft körül.

(#6167) flash- válasza neduddki (#6155) üzenetére


flash-
veterán

sajnos 76260-mosógépet sem engedhetem meg magamnak..
100 ezer forint alatt keresek megbízható felültöltőset?
felejtsem el?
vagy ha tényleg 100 alatt akkor melyik márkát ajánljátok?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6168) neduddki válasza flash- (#6167) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem inverter de leglabb protex: aeg 60260

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6169) ANDROID??? válasza harry (#6161) üzenetére


ANDROID???
addikt

Végül az 1.mellett döntöttem. Viszont történt egy fura dolog (legalábbis nekem fura), bekötés közben kifolyt belőle víz, pedig fóliás orig gépet vettünk. Az normális?

(#6170) Morris válasza ANDROID??? (#6169) üzenetére


Morris
veterán

minden mosó és mosogatógépet tesztelnek mielőtt megveszed! Ne csodálkozz rajta! ;)

(#6171) concret_hp válasza ANDROID??? (#6169) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem is volt 1-2 deci víz a mosógépben amikor hozták.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6172) Morris válasza concret_hp (#6171) üzenetére


Morris
veterán

Szintén zenész!

(#6173) flash- válasza neduddki (#6168) üzenetére


flash-
veterán

sajnos a aeg 60260 mosógépnek a felültöltős váltoazát sem tudom sehol megvenni 100 ezer forint alatt..

de látom nagyon aeg-t ajánljátok.ez azt jelenti hogy a többi 100 ezer forint alatt levő mosógépet(pl Bosch WOR16154,vagy elektrolux,Zanussi)felejtsem el??

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6174) canniball válasza flash- (#6173) üzenetére


canniball
nagyúr

A topikból "tanultak" alapján (a még megfizethető kategóriában) az AEG a tuti, de a Bosch és a Siemens is jó választás lehet. Nálunk a Bosch mosógép és mosogatógép is évek óta szépen muzsikál.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6175) harry válasza flash- (#6173) üzenetére


harry
veterán

Az Electrolux talán gyengébb az AEG-nél, de nem sok panaszt láttam rá, ismerős körben is van, én nézegetném ezeket is. Zanussit talán már nem.
Meg persze van 100 alatt is, kérdés, mik a kritériumok. Nekem kellett félprogram, meg egy 1000-as centrifuga, és kb. ennyi, ez egy alap Electrolux felültöltős gép, és talán 75k volt, 1-2 éve.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6176) neduddki válasza flash- (#6173) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

b-s es a elux szamomra gey magassagban hejjzkedik el, mivel jaszsagi szarmazasomra az elux-os cuccok jobban hozzaferhetoek ezert azoknal ragadtam le, miert aeg mert gyakorlatilag nem dragabbb mint az elux /moso es mosogato/, a 47330 ota ragaszkodom az inverterhez /szinten moso es mosogato vonalon is/ es 3 hete kiderult, hogy mar az is protex-es kivalo gep
zanussit nem erotetem a szdervizes es gyartos ismeretsegekre hivatkozva

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6177) flash- válasza neduddki (#6176) üzenetére


flash-
veterán

értem köszi

utána néztem ennek a protex dolognak...

nekünk most egy régi mosógép van(philips-whirlpool!:) és minden pólómon vannak itt - ott lyukak..

szóval akkor azok a lyukak azért keletkezhettek mert a dobon a póló részei kitüremkedtek,illetve a dob elhasználtsága miatt?

(mert tudok olyanról akinek a kutyája belemászott a mosógépe kiszerelt dobjába,és belül a dob lyukakon csomó kutyaszőr maradt...
ez történhet a pólóüval is azért lyukas?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6178) neduddki válasza flash- (#6177) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

miele tananta ki sok evel ezleott a mehsejtes dogot, teremszetesen lemakolta mindeki elux-nel protex a neve, a lenyege minnel kisebb jukkak de a megfeleo mosaert nagy viznyomas

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6179) ANDROID??? válasza Morris (#6170) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az a jó, köszi-köszi! :)

(#6180) harry válasza flash- (#6177) üzenetére


harry
veterán

Kutya mindegy mibe mászik bele, biztos, hogy csupa szőr marad utána...
Azért több mindentől függ ez, de minden bizonnyal jótékony hatással lenne az említett dob.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6181) flash- válasza harry (#6180) üzenetére


flash-
veterán

amúgy 30 évig a Foron VA (valami) (NDK) mosógépet használták apámék,elképesztő mennyi mindent kibirt...

ma már a tervezett elavulás nevezetű világméretű szervezkedés miatt lehetetlen hogy ennyit birjon a mosógép,de erről akkoriban az oroszok még nem hallottak,így megbízható dolgokat gyártottak:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#6182) concret_hp válasza flash- (#6181) üzenetére


concret_hp
addikt

annyira uncsi ez a tervezett elavulás. az emberek azt veszik meg a legtöbb esetben ami olcsóbb, nem ami minőségi. most is van olyan ami kibír igen sokat, csak az nem 60e ft-ba kerül :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6183) harry válasza concret_hp (#6182) üzenetére


harry
veterán

Ja persze, és azok a bizonyos sokat bíró régi gépek is biztos arányaiban annyival drágábbak voltak, mint pl. most egy Miele, gondolod?
Jó, hogy nem a legolcsóbbat kell megvenni, de ha 70k körül indulnak cuccok, akkor a 100k már egyáltalán nem az, és itt sem lehetsz biztos semmiben.

Na meg akkor nem volt fél/évente bejelentett új modell, reklám, ekkora konkurencia, miegymás, ami egyáltalán kényszerítette volna a gyártókat arra, hogy eladjanak - hisz manapság ez a legfontosabb céljuk, és valamivel téged erre rá kell venni, és ha nem hat az új dolgok csillogása, akkor menjen tönkre. Nem érig meg 10 évig üzemelő gépet gyártani, úgy nem fogod lecserélni. Vagy ha mégis, akkor kerüljön háromszor annyiba.

Amúgy meg konkrét példa: ismerősnél láttam, hogy több monitor is várakozik javításra, ami eleve meglepett kicsit, az meg főleg, hogy ~5 perces munkával meg is lehetett oldani őket. A probléma oka egy tervezetten alulméretezett kondenzátor volt, ráadásul kellemesen hozzárögzítve a meleg hőleadó bordához. Ki lehet számolni, hogy akkor adja meg magát, ha már a gari lejárt, viheted szervizbe jó pénzért, ahol a kondit kicserélve, ~50Ftból megy tovább (más nem ment tönkre benne). Elég naiv dolog lenne feltételezni, hogy ez véletlen, főleg, hogy több esetben is láttam.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6184) Cidan


Cidan
tag

Sziasztok!
Tényleg nagyon fontos lenne, ha tudnátok segíteni. Nem hinném, hogy egy szaki se tud semmit sem mondani [rá]...

(#6185) harry válasza Cidan (#6184) üzenetére


harry
veterán

Az előző hozzászólások javarészt mosógépekről szóltak. AEG, Siemens, Bosch adott paramétereknek megfelelő gépeit nézd meg.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6186) ANDROID???


ANDROID???
addikt

A szóban forgó gép
Túl van egy tisztító mosáson, és már egy mosogatáson is. Úgy néz ki jó a gép, tiszták az edények, a gép nem hangos, a bekötés könnyen ment. Azt viszont nem értem, hogy a hátra lévő idő a kijelzőn miért megy le gyorsan, fél órán belül eltelt a gép szerint 1óra. Ezt csinálja a Samsung mosógépünk is... Ez miért lehet, hibás működés vagy ezt pont le kell tojni ha, az edények hibátlanul tiszták?

(#6187) harry válasza ANDROID??? (#6186) üzenetére


harry
veterán

Lehet csak valami becsült érték edényszennyezettségtől függően, ami idő közben változik. Vagy előmosással együtt lenne annyi, amit nem kérsz. Vagy tudom is én, olvasd el a leírását. Én nem foglalkoznék vele.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6188) Cidan


Cidan
tag

1
2
3

A 3 közül ti melyiket ajánlanátok? Számomra az L70470 meggyőzőbb. Azért kérdek rá így külön, mert nem tudom, hogy esetleg széria hibás-e valamelyik, illetve, hogy szerkeziteleg(motor, stb) melyik az erősebb. Bocsánat, ha a megszokottnál többet vacillálok, de nem szeretnék mellé nyúlni a vásárlással.

Ezen kívül tudtok valamit említeni a boltról magáról? Pl, hogy mennyi garanciát vállal a mosógépekre, vagy hol történik a szervízelés.

(#6189) neduddki válasza Cidan (#6188) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csak akkor vedd meg h aMAGYARGARISS! erre kulonfigyelej

udv

neduddki

p.s. ha elux-os ize akkor braktarba nezzel szet

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6190) harry válasza Cidan (#6188) üzenetére


harry
veterán

Agyalj nyugodtan, azzal nincs baj :) Igazából csak az a gond, hogy sok konkrét tanácsot nehéz adni, vannak ismertebb és jó márkák, azok kínálatából keresnék pár gépet ami megfelel, és megnézném, melyiket / hol / mennyiért tudnám megvenni. Kétlem, hogy nagyon mellé lehetne nyúlni, és sajnos sok tapasztalatot sem igazán lehet találni 1-1 konkrét típussal kapcsolatban. Jónak tűnnek az említett gépek, de nincs igazán tapasztalatom a téren, csak a topic alapján mondom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6191) ANDROID??? válasza Cidan (#6188) üzenetére


ANDROID???
addikt

Arra figyelj, hogy van-e vasaláskönnyítő a gép működésében, ja és olvass tapasztalatokat, nekem a 3. a szimpi, így utólag én is más mellett döntenék mint samsung amit anno vettünk...

(#6192) Agyasima


Agyasima
senior tag

Mosógép ügyben kérnék tanácsot. Ilyet kellene neki tudnia:
- legalább A+-os energiahatékonyság
- A mosóhatás
- centrifuga mindegy, nem baj, ha a cucc kevésbé gyűrődik össze és pár órával tovább szárad
- legalább 3 év gyári garancia (biztosító által vállalt kiterjesztettben nem bízom)
- belefér egy ilyen 90-100 ezresbe? Mert az lenne az ideális

Az asszony már unja a mosodába járást! :D

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#6193) Agyasima válasza Agyasima (#6192) üzenetére


Agyasima
senior tag

Helyszűke miatt csak felültöltős játszik, ez kimaradt.

toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

(#6194) concret_hp válasza harry (#6183) üzenetére


concret_hp
addikt

tudsz mondani bármit, ahol kevesebb, mint 1.5* annyiba kerül a jó minőség a legolcsóbbnál? :)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#6195) harry válasza concret_hp (#6194) üzenetére


harry
veterán

Nono, két dolog: sajnos manapság ebben sem lehet teljesen biztos, hogy na, most minőséget vettél, mondjuk egy 70k-s mosógép helyett 100k esetén... Pedig azért elvárható lenne. Másrészt, régen nem kellett ekkora felárat sem fizetni azért, hogy amit veszel, az nem, hogy pár év múlva, hanem tízen évek múlva is működjenek.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6196) DeFranco válasza harry (#6195) üzenetére


DeFranco
nagyúr

egyértelműen "szándékosan" bírnak kevesebbet a mostani gépek, mint a régiek, igazad van, DE

nézd meg régen mennyit kellett dolgozni egy automata mosógépért és mennyit most? most egy fél havi fizetés, akkor volt (hasamra ütök) 3-6 havi

ez nagy különbség

(#6197) ANDROID??? válasza DeFranco (#6196) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nem rosszból, de vagy olcsó mosógépeket tudsz, vagy jól keresel...

(#6198) DeFranco válasza ANDROID??? (#6197) üzenetére


DeFranco
nagyúr

70-80k-tól indulnak a mosógépek, 150k az átlagkereset

(#6199) ANDROID??? válasza DeFranco (#6198) üzenetére


ANDROID???
addikt

Értelmes mosógép 90-100, az alja a 70-80 esetleg az akciós. Egyébként tudom mit mondanak az átlagkeresetről, de érdekes módon sorolni tudnám az ismerőseim körében akik átlag alatt keresnek, és nem 2E forinttal. :K

(#6200) harry válasza ANDROID??? (#6199) üzenetére


harry
veterán

Az én környezetemben meg fölötte van az átlag... ezért "átlag".

DeFranco: igazad lehet, nincs valós rálátásom a régi időkre.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.