Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:44

LOGOUT.hu

Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) Laslow válasza harry (#6397) üzenetére


Laslow
senior tag

"Hogyan lehet egy téglatest belső kialakítás jobb vagy rosszabb?"
Talán kicsit alacsonyabb és szélesebb, vagy másképp van kialakítva az ajtaja. Akárhogy is, de kényelmesebben kezelhető a Samsung. Pedig egy Panasonic tetszett nagyon, de SOKKAL kisebbnek éreztem a megegyező literszám ellenére a Samsungnál a boltban.
A munkahelyeimen/rokonoknál sokféle mikróval találkoztam már, és ebből alakult ki a csak Samsung véleményem. Samsungból is leginkább a DIGITÁLIS tekerős, ahol nem létezik az analóg tekerősökre jellemző kopásból adódó megbízhatatlanság, és tényleg egy pillanat alatt beállítható a pontos melegítési idő. Ha drágább is, legközelebb tuti olyat fogok venni.

"Tekerős: ha keveset akarsz, túltekered, majd visszaforgatod, és nincs olyan gond, hogy megáll korábban / el sem indul"
Igen, de ehhez ott kell lenni a megadott időpontban. Nem lehet, hogy közben még befejezed az újságcikket, vagy megnézed a TV-ben az időjárás jelentést, vagy bemész a mosdóba. Szerintem ez nagy kényelmetlenség.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#6402) Laslow válasza Daffchy (#6382) üzenetére


Laslow
senior tag

Még egy szempont mikrohullámú sütő választáshoz: lehetőleg ne tükörként működjön az előlapja/ajtaja. Engem legalábbis ez zavar. Mármint, ha minden tükröződik rajta. A dizájnerek persze ezzel próbálják eladni, de olyan ez, mint a monitorokból is a tükröződő: elsőre talán szép, de aztán remekül látszik rajta az összes ujjlenyomat és porszem, valamint a legkisebb fény (netán napsütés!) hatására alig lesz látható a képernyő.. Munkahelyen szoktam látni, amikor egymás mellett ülnek csillogó és matt képernyős laptoppal, és a mattot tökéletesen lehet látni ablakon bejövő fénynél is, míg a csillogóból szinte semmit. Egyszerűen nem praktikus.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#6403) harry válasza Laslow (#6401) üzenetére


harry
veterán

Tekerős: miért kéne? Tehát ha be akarod rakni az ételt fél percre, és csak ennyit tekernél rajta, akkor lehet nem indulna el / korábban megállni. Ezért szoktam, hogy feltekerem 2-ig, majd vissza félre, így már szépen végig megy, nem kell ott lenni mellette.
Nekünk egy samsunk tekergetős volt vagy 10 éven át, és nem volt olyan gond vele, hogy menet közben leáll, beakad, nem érzékel. Csak mondom annyi, hogy kezdésnél feltekered, majd egyből vissza, így már fog mozogni rendesen, és ugyanúgy működik rövid idővel, és nem kell ott lenni figyelni.

Kialakítás: az talán fontos lehet, hogy szélesebb (és mondjuk akkor mélyebb is) legyen, mintsem magas, nekünk is van ilyen ovális / füles tálunk, ami nem fér el rendesen, igaz ez csak egy 17l-es mikró, egy alap gorenje, ezt leszámítva nincs vele gond. [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6404) tildy válasza harry (#6403) üzenetére


tildy
nagyúr

En nem szoktam igy. ha megnyomom a start gombot 1szer automatikusan fel percet indit. Ha tobbszor akkor meg aranyosan hosszabbat. Visszatekergetni? Minek?

Mar persze ha nem manualisrol van szo.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6405) Morris


Morris
veterán

Üdv!

Olyan mikóról hallottatok már ami nem jobbról nyílik, hanem balról?
Nekünk ilyen kéne, mert így sokkal könnyebben tudnánk használni.

(#6406) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Pár hónapja már próbálkoztam azzal a kérdéssel hogy milyen szeletelőgépet érdemes venni, de nem nagyon jártam sikerrel. Viszont most már tényleg szükségem lenne rá, így most megkérdezem még egyszer.
Szóval van itt valaki aki mostanában vásárolt kizárólag otthoni használatra szeletelőgépet?

Én ezt a típust néztem ki, ami árba is megfelelne. Esetleg van aki használ ilyet?

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#6407) DeFranco válasza Morris (#6405) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem nagyon van ilyen, ez még Amerikában is hiánycikk a net alapján.

Olyat viszont láttam, ami függőlegesen nyílik, azt hiszem lefelé.

(#6408) DeFranco válasza jozsi252 (#6406) üzenetére


DeFranco
nagyúr

érdeklődő kérdés: mit akarsz vele szeletelni? miért kell?

(#6409) Morris válasza DeFranco (#6407) üzenetére


Morris
veterán

francba. Sokkal kényelmesebb lenne, mert pont a jobb sarokban van nálunk a mikró. :O

(#6410) jozsi252 válasza DeFranco (#6408) üzenetére


jozsi252
veterán

Kizárólag felvágottat szeretnénk vele szeletelni. Párizsi, szalámi stb. Tehát sajtok gyümölcsök ilyenek nem lennének vele szeletelve, csak és kizárólag felvágottak.

iPhone 13 Pro Max

(#6411) tildy válasza Morris (#6405) üzenetére


tildy
nagyúr

Nehezen fogsz ilyet talalni :
"Every microwave oven on the market opens from the right. We've received a lot of queries from people looking for left-opening microwaves, and they simply do not exist. While left-opening microwaves might be a better fit in some kitchens, manufacturers have completely ignored this market"

Fenntrol lefele nyilot hamarabb talalsz.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6412) DeFranco válasza tildy (#6411) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ugyanazt a linket találtuk meg :D

@jozsi252: jó, de miért? sajnos segíteni nem tudok, de érdekelne, mi az elgondolás mögötte... megveszitek egészben a felvágottat, és otthon szeletelitek? vagy más az oka? - a mostani tyúkeszemmel nem látom szükségét egy ilyennek otthonra, de ha keresel, nyilván van okod rá, és kiváncsi vagyok mi az, hadd tanuljak :) (tényleg érdekel, no offense)

[ Szerkesztve ]

(#6413) tildy válasza DeFranco (#6412) üzenetére


tildy
nagyúr

Meglehet:D

Amugy meg a mikrokra visszaterve, amit linkeltem electrolux, eloszor szuleimnek vettem, apu mondja uristen tekeros, o nem akar tekeroset, utalja, neki digitalis nyomkodos kell. Mondom nyugi, ez digitalis, cska nem nyomkodos.
Kiprobalta, imadja azota is. En is annyira megszerettem, hogy meg ide Londonba is kihozattam az oveket, nekik meg vettem egy ugyanolyan ujat:D

De akinek baloldalra nylos kene, annak tenyleg a lefele nytiosat ajanlom. Valami ilyesmi kialakitasut. [link]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6414) harry válasza tildy (#6404) üzenetére


harry
veterán

Tekerőgombról volt szó, azt hiába nyomkodod :D

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6415) tildy válasza harry (#6414) üzenetére


tildy
nagyúr

Tevedes:P
Nezd meg ezt:

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6416) harry válasza tildy (#6415) üzenetére


harry
veterán

Igen, sejtettem, no de ez digitális :-P Azokra gondoltam, ahol maga a tekerő húz fel egy időzítőt, ott szokott ilyen gond lenni, hogy kis mozdításnál nem működik rendesen, azért kellhet vele játszani, hogy felhúzod, majd visszatekered kicsit.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#6417) DeFranco válasza tildy (#6413) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ott meg a poti szarhat be, de amúgy tényleg kényelmesebb, mint az analóg, ez vitán felül áll

mi azért vettünk analóg tekerőset, mert ez volt a legolcsóbb, és mivel mi mikróban csak vizet és kaját melegítünk, egy sima alapmodellel jártunk a legjobban... tény, hogy jobb a digitális, de mivel nincs rá szükségem, nem akartam kifizetni

(#6418) jozsi252 válasza DeFranco (#6412) üzenetére


jozsi252
veterán

Normális minőségű szalámi, pl Pick egész rúdban vásárolva árba jobban jössz ki, mintha szeletelve vennél pl 100-200g-ot. Illetve frissebb is, ha fogyasztás előtt szeleteled. Illetve ugyanez igaz pl füstölt kolbászokra. De amúgy gusztososabban is néz ki ha pl csinálsz otthon 1 pizzát, és normális vékony szeletbe vannak rajta a cuccok.
Lehet én hülyeségem de kajákhoz, meg úgy mindenhez, jobban szeretem ha vékonyra vannak szeletelve a termékek, akár egy sonkás tojást csinálok vagy bármi ilyesmit.
Szóval ez lenne az oka, hogy miért szeretnék itthonra venni egy ilyet. Illetve nem hiába van ilyen nagy választék szeletelőkből is, mert nem csak én gondolkodok így szerintem :P

iPhone 13 Pro Max

(#6419) DeFranco válasza jozsi252 (#6418) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, ok, legális, csak kíváncsi voltam :)

(#6420) tildy válasza harry (#6416) üzenetére


tildy
nagyúr

Tudom, nem veletlen lett digitalis vegul nalunk is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6421) Morris válasza tildy (#6411) üzenetére


Morris
veterán

Lehet adok majd neki egy esélyt. Mármint a lefelé nyílónak. De akkor majd ki okoskodnom, hogy hova kerüljön.

Köszöntem. :B

(#6422) jozsi252 válasza Morris (#6405) üzenetére


jozsi252
veterán

Ha jól tudom akkor a Bosch-nak meg a Siemens-nek van ilyen mikrója. De ezek 100k fölött kezdődnek.

iPhone 13 Pro Max

(#6423) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Uraim hűtőbútorgép vásárlás előtt állok.
A keret 100-120K. Ebből kellene egy kombi hűtőt venni. Az asszony inkább az alul fagyasztóst preferálja nekem 8. Illetve színben is inkább az inox lenne a befutó. Energiahatékonyság szempontjából a minél energia hatékonyabb a legfőbb cél. fagyasztó méret kb 100 liter legyen.

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#6424) canniball válasza ANDROID??? (#6396) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát...úgy látom 5-6k lenne a pótlása + szerelőhöz vinni (merthogy más kínja is van); van egy olyan érzésem hogy ebből új porszívó lesz...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6425) Dluinet válasza Morris (#6409) üzenetére


Dluinet
nagyúr

lehet kapni, de ezek mind beépíthető változat és erősen 150k felet

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6426) Morris válasza jozsi252 (#6422) üzenetére


Morris
veterán

Na annyiért inkább ügyetlenkedek!

(#6427) lolka1980 válasza Dluinet (#6399) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Szia!
Köszi E85 nyert.:)

(#6428) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Megpróbáltunk kimosni egy vászoncipőt a mosógépben... nem kellett volna. A gépnek nem lett baja, de a cipő egy perccel nem lett tisztább, ellenben a talpa belső oldalát leoldotta a mosás majdnem teljesen.

(#6429) Dluinet válasza lolka1980 (#6427) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az is alkohol, csak olcsó

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6430) neduddki válasza DeFranco (#6428) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

igy buktam el az uberalles lowa szandalom:- (((

udv

neduddki

mod: 8 eves volt egyutt jsrtunk 3km+, krimml, hochenwerfen, eisrisenwelt es meg etc... fajo szivel vettem bicsit tole:- (((

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6431) DeFranco válasza neduddki (#6430) üzenetére


DeFranco
nagyúr

low budget kétpálcás cipő volt, mindenmindegy alapon, mivel fehér vászon, ezért választhattam, vagy szétkefélem a körömkefével, vagy megkockáztatom a mosógépet...

(#6432) canniball válasza DeFranco (#6428) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint már a cipők sem a régiek, 10+ évvel ezelőtt ugyanígy mostam bolti, de még piacos cipőt is és mindegyiket egyben, tisztán vettem ki a gépből.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#6433) tildy válasza FRENK1988 (#6423) üzenetére


tildy
nagyúr

Imad takaritani az asszony? :D Bosch, AEG, SAmsung, Electrolux, ezek kozul nezzetek szet.
Sosem fogom megerteni ezt az inox maniat.

Morris: linkeltem, whirpool, ne beepitos , lefele nyilos van 66 ezer forintert. [link]

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6434) FRENK1988 válasza tildy (#6433) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ebben a sorrendben?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#6435) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!
Milyen beépíthető sütő+beépíthető főzőlapot ajánlottok, a kettő kb 140k max!:) :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#6436) csemberlen válasza Zjunior (#6435) üzenetére


csemberlen
őstag

gáz?villany?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#6437) neduddki válasza neduddki (#6071) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bekotve a fozolap, haaaat kicsivl brutalsiabb mint a hordozhato a vizfporralos teszten

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6438) Zjunior válasza csemberlen (#6436) üzenetére


Zjunior
veterán

Melyik a jobb?
Mind1 :)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#6439) neduddki válasza Zjunior (#6438) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

indukcio lap e-suto

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6440) Zjunior válasza neduddki (#6439) üzenetére


Zjunior
veterán

Indukciós mivel tud többet?
Ebben a témában hülyvagyok!
Az elektromos nem folyaszt sokat?

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#6441) tildy válasza FRENK1988 (#6434) üzenetére


tildy
nagyúr

Az elso ketto igen, az utolso kettonel mindegy, en Electrolux parti vagyok, de volt Samsung no-frostos hutonk is , szerettem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6442) ANDROID??? válasza tildy (#6433) üzenetére


ANDROID???
addikt

Náluk is INOX van, de nincs azzal gond, időnként célszerű letörölni ennyi, a fehértől jobb szerintem...
Nagymuter is szerette a fehér gáztűzhelyet stb... :DD

[ Szerkesztve ]

(#6443) tildy válasza ANDROID??? (#6442) üzenetére


tildy
nagyúr

Naponta leginkabb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6444) ANDROID??? válasza tildy (#6443) üzenetére


ANDROID???
addikt

A fehéret? Na ezért nem kell nekem fehér :DD
Különben ott indul a dolog, hogy minek taperolja az ember a közepén a felületet amikor ott van arra a fogantyú, hogy kinyissuk becsukjuk, egyébként nem tudom, de szerintem a miénk más lehet mint amivel te találkoztál, mert ha csak nem a gyerek taperol rá zsíros vagy csokis kézzel nem látszik rajta az ujjlenyomat, de hát kinek mi. Gondolom nagy tapasztalatod van ezen a téren ha már úgyis inox ellenes vagy, és neked úgy sem inox felületű berendezéseid vannak. :)
Részemről téma off.

(#6445) Zjunior válasza Zjunior (#6440) üzenetére


Zjunior
veterán

Utánanéztem!
Kajak akkor le kell cserélni az edénykészletet?:(

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#6446) neduddki válasza Zjunior (#6445) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ijajn edenyek kellenek amik magnesezhetoek, ez yoran ellenmorizheto, pl a bonyhadi cuccok os hasznalhatok, /persze a vastagabb talpuak me jobb/ es nem egy vasisdasok

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6447) tildy válasza ANDROID??? (#6444) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem, az inoxot. Volt albiban inox tuzhely , 1 evig hasznaltam, soha tobbet nem kerek belole.

Illetve most is van, a sutonk olyan borzalom takaritani, minden alkalommal, mikor hasznaljuk, mert minden vizcsepp, ujjlenyomat meglatszik rajta. Ha engem kerdel, matt fekete parti vagyok.

Mint irtam, voltak es vannak is. Tudod van, ahol az ember nem maga valasztja meg ezeket a berendezeseket. Pl. egy alberletben.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6448) Morris válasza tildy (#6433) üzenetére


Morris
veterán

köszi, tudom menjek a francba, de ez még mindig nagy sok egy sima mikróért! :P

(#6449) tildy válasza Morris (#6448) üzenetére


tildy
nagyúr

Ne menj a francba, es jogos a meglatas:( Sajnalom:(
Egyebkent piaci res, latszik, hogy igeny lenne ra.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6450) harry válasza Zjunior (#6445) üzenetére


harry
veterán

Ha mágnesezhető az alja, akkor nem.
Indukciós gyorsabb, hatékonyabb, nincs igazán maradékhő, csak ott "melegít" ahol az edény van, gazdaságosabb üzemeltetni, kényelmesebb. Hátránya, hogy vélhetően drágább, és nem működik bármilyen edénnyel. De ha egyszer valaki vesz indukciósat, kétlem, hogy utána másra vágyna, szóval ha beújít mellé egy edényszettet is, akkor az sokáig ki fog tartani. Persze ha ez épp nemrég megtörtént, és pl. alumínium talpuk van, akkor van egy rossz hírem...
De ha csak 1-2 lábost / serpenyőt kell cserélni, akkor szerintem érdemes. Én szerintem már nem vennék mást, ha új, hosszútávú megoldást keresnék jelenleg.

Morris: fejjel lefelé fordítod, és a kaját meg felfüggeszted az így a plafonra került forgató elemre ;]

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Háztartási gépek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.